Recenzja Surfshark

Surfshark to nowy wpis w zatłoczonym segmencie wirtualnych prywatnych dostawców sieci, który okazał się bardzo popularny wśród fanów HBO GO, Netflix, Hulu, YouTube i wielu innych platform streamingowych.


Jak to często bywa, gdy nowy dostawca VPN wchodzi na rynek, szum wokół otaczającego Surfshark był znaczny; niektórzy nazywają to najlepszą usługą VPN, lub przynajmniej taki, który może wkrótce zdetronizować NordVPN jako król odblokowania Netflix.

Ta recenzja Surfshark przyjrzy się różnym funkcjom oferowanym przez to nowe rozwiązanie VPN, w tym zaletom i wadom, a także głównym protokołom Surfshark VPN, bezpieczeństwu, szyfrowaniu, możliwości odblokowania Netflix oraz funkcjom specjalnym.

Przegląd

Funkcje Informacje
Użyteczność:Bardzo łatwy w użyciu
Zasady rejestrowania:Ściśle bez logowania
Rozmiar serwera:Ponad 1040 serwerów
Dystrybucja serwerów:61 krajów (i wciąż rośnie)
Wsparcie:24/7 czat na żywo
Torrenting:Dozwolony
Streaming:Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie:OpenVPN, IPSec & IKEv2; 256-bitowy AES
Kwatera główna:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Cena £:1,99 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa:https://surfshark.com

W mieście jest nowy rekin

Pierwszą rzeczą, która wyskakuje z wody z Surfshark, jest to, że jest to względnie nowicjusz, ale nie jest to problem w segmencie VPN, ponieważ nowi gracze pojawiają się co kilka miesięcy. Od października 2019 roku Surfshark działa już od około roku, ale już się rozwija fale na wodach VPN.

logo surfshark

Jako firma technologiczna, Surfshark pochodzi z Karaibów. Położone na słonecznych Brytyjskich Wyspach Dziewiczych, szczególnie w Tortoli, na zachód od Puerto Rico.

Mimo że Brytyjskie Wyspy Dziewicze (BVI) są zależne od Zjednoczonego Królestwa, obowiązują ich lokalne prawa i sądy niezależny prawnie; pod względem prawa spółek, prawa handlowego, handlowego i ochrony prywatności jurysdykcja ta wyróżnia się najwyższą poufnością i nie wymaga od firm przechowywania danych elektronicznych. r

Podobne do nieruchomości, Lokalizacja to wszystko w świecie VPN, a Surfshark powinien z przyjemnością pływać na legalnych wodach BVI, o ile prawodawcy nadal chronią elektroniczną prywatność osób prywatnych i firm prowadzących działalność na tych obszarach. Ponieważ omawiamy kwestię bezpieczeństwa jurysdykcyjnego, należy zauważyć, że Surfshark przestrzega praktyki znanej jako kanarek nakazu, a jak dotąd nie śpiewa.

Jest to doktryna przejrzystości, którą niewiele firm jest w stanie przyjąć, chyba że stoi za nimi silny zespół prawny; w istocie, kanarek nakazu pozwala Surfshark ujawnić się, jeśli firma otrzymała polecenie przekazania informacji o swoich klientach. Według stanu na koniec kwietnia 2019 r, kanarek nakazu w Surfshark milczy.

Podstawowe funkcje Surfshark

Żadna recenzja Surfshark nie byłaby kompletna bez szybkiego zapoznania się z jej funkcjami, a wiele z nich jest standardem wśród najlepszych dostawców VPN. Jeśli chodzi o odblokowanie Wielkiej Trójki w transmisji strumieniowej – czyli Netflix, Hulu i BBC iPlayer, Surfshark działa płynnie, podobnie jak jego główni konkurenci, a to okazało się głównym punktem sprzedaży.

schemat Netflix z VPN

Oczywiście istnieje cały światowy rynek użytkowników Internetu, którzy potrzebują rozwiązań VPN do więcej niż tylko oglądania „Gry o tron” lub różnych serii Marvel Comics na Netflix, a Surfshark zaspokaja również tych użytkowników.

Domyślny protokół VPN Surfshark to Tunelowanie IKEv2 / IPSec z 256-bitowym szyfrowaniem AES. Protokół Internet Key Exchange jest używany przez innych czołowych dostawców VPN w celu zapewnienia prywatności i bezpieczeństwa wszystkim użytkownikom, szczególnie tym, którzy uzyskują dostęp do Internetu za pomocą VPN z urządzeń iOS, takich jak iPhone i iPad.

Nie oznacza to, że utknąłeś w IKEv2 / IPsec; zawsze możesz przejść na złoty standard protokołów VPN, Protokół OpenVPN. Tunele VPN są implementowane za pomocą Skrót uwierzytelnienia SHA512 i a 2048-bitowa wymiana kluczy DHE-RSA dla maksymalnego bezpieczeństwa.

Interfejs aplikacji i system operacyjny Zgodność

Interfejs aplikacji jest bardzo przyjazny dla użytkownika, a VPN można wyłączyć lub wyłączyć w ciągu kilku sekund, Surfshark jest dostępny w różnych wersjach, w tym macOS, Linux, Windows, iOS, Android, Xbox, PlayStation, Fire TV i Apple TV.

System operacyjny kompatybilny z Surfshark VPN

Użytkownicy Internetu, którzy korzystają z przeglądarek Google Chrome i Firefox, mogą zainstalować rozszerzenie Surfshark, ale powinni pamiętać, że ich ochrona byłaby ograniczone do tych aplikacji. Aby przeglądanie było bezpieczniejsze, zawsze lepiej jest zainstalować Surfshark jako aplikację systemu operacyjnego lub jeszcze lepiej bezpośrednio na routerze.

Surfshark oferuje kompatybilność routera z następującym oprogramowaniem:

 • Oprogramowanie DD-WRT
 • Oprogramowanie układowe pomidora
 • Oprogramowanie układowe Asus

Jeśli potrzebujesz pomocy przy instalacji, zapoznaj się z ich przewodnikiem: Jak skonfigurować router za pomocą Surfshark.

Zaawansowane funkcje Surfshark

Bez odpowiedniego szyfrowania danych nawet domowy system bezpieczeństwa lub menedżer haseł może stać się bezużyteczny.

Na szczęście protokoły szyfrowania Surfshark są zgodne z 256-bitowym trybem Galois / Counter AES, co oznacza, że ​​nawet jeśli Narodowa Agencja Bezpieczeństwa USA przeprowadzi atak typu man-in-the-middle na komputer, zajmie to ich technikom kilka dekad wykorzystania superkomputera do odszyfrowania przechwyconych danych.

Funkcje Surfshark

Oprócz zaawansowanego szyfrowania Surfshark, to rozwiązanie VPN oferuje również wiele innych zaawansowanych funkcji:

 • Tryb MultiHop, co zasadniczo pozwala użytkownikom łączyć się przez wiele lokalizacji serwerów jednocześnie. Jest to bardzo przydatne dla blogerów politycznych i dziennikarzy śledczych, którzy muszą zamaskować swój cyfrowy ślad w celu ochrony handlu i tożsamości swoich źródeł.
 • Tryb kamuflażu ukryje wszelką aktywność VPN przed dostawcami usług internetowych. Oznacza to, że nikt nie dowiaduje się, że korzystasz z VPN. Tryb kamuflażu jest szczególnie przydatny w Stanach Zjednoczonych, gdzie organy ścigania i korporacyjne zespoły prawne nieustannie wstrząsają dostawcami usług internetowych w celu uzyskania informacji o użytkownikach łączących się za pośrednictwem sieci VPN.
 • Tryb bez granic to funkcje dla użytkowników, których jedyną nadzieją na dostęp do Internetu jest restrykcyjna sieć; często dzieje się tak w ChRL i niektórych jurysdykcjach na Bliskim Wschodzie, gdzie zdecydowanie zaleca się tryb NoBorders.
 • CleanWeb to tryb przeglądania, który blokuje reklamy, śledzi pliki cookie i złośliwy kod JavaScript, którego celem jest jedynie śledzenie zachowań użytkowników Internetu.
 • Whitelister umożliwia wybranie określonych stron internetowych, do których dostęp należy uzyskać poza domeną VPN; na przykład możesz nie chcieć rozpocząć sesji bankowości internetowej po połączeniu z rosyjskim serwerem, chyba że powiadomisz bank, że będziesz podróżować do Moskwy przez kilka dni. Gdy umieścisz adresy URL na białej liście, nie będziesz musiał wyłączać Surfshark; istnieje jednak również funkcja „kill-switch”, aby całkowicie odłączyć się od Internetu za pomocą jednego kliknięcia lub stuknięcia, jeśli istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa.

Niezależne audyty mogą nie być funkcjami przeznaczonymi dla użytkowników końcowych, ale mają kluczowe znaczenie w sensie zapewnienia subskrybentom spokoju. Nie wszyscy dostawcy rozwiązań VPN poddają się niezależnemu audytowi, który poprze marketingowe twierdzenia o braku wycieku DNS lub adresu IP, ale Surfshark podjął ten krok.

Przeprowadzenie niezależnego audytu jest mocnym znakiem, że jest to firma, która zamierza pozostać w branży tak długo, jak to możliwe, i to kolejny powód, dla którego Surfshark mówi o mieście VPN w 2020 roku.

Nieograniczony dostęp VPN dla wszystkich Twoich urządzeń

Jest to specjalna funkcja, która prawdopodobnie wygenerowała znaczny hype dla Surfshark pomimo stosunkowo krótkiego czasu na rynku VPN. W maju 2019 r, nie ma ograniczenia co do liczby urządzeń, na których można zainstalować Surfshark.

Jeśli masz Sony PlayStation, MacBook, smartfon z Androidem, iPad, Apple TV i komputer z systemem Windows, wszystkie one mogą zostać uwzględnione w Twojej subskrypcji Surfshark.

Wieloplatformowy interfejs użytkownika Surfshark

Jeśli wszystkie urządzenia łączą się za pośrednictwem tej samej sieci Wi-Fi w domu, można je zabezpieczyć, instalując Surfshark na routerze, ale nie będzie ograniczeń co do liczby szyfrowanych i zabezpieczonych połączeń.

Nawet najbardziej popularne i wyrafinowane rozwiązania VPN na rynku ograniczą liczbę połączeń urządzeń, ale Surfshark postanowił pójść w tym kierunku w innym kierunku.

Tylko czas pokaże, czy ta funkcja będzie nadal oferowana w przyszłości; mam nadzieję, że tak się stanie, a przynajmniej wcześni subskrybenci będą dziadkami, co byłoby miłym gestem. Obecnie, skorzystanie z długoterminowej subskrypcji Surfshark byłoby dobrym rozwiązaniem jeśli chcesz chronić wiele urządzeń.

Udostępnianie plików i torrenty

Po raz kolejny wybór jurysdykcji jest czynnikiem decydującym o tym, czy dostawca usług VPN może bezpiecznie ignorować żądania informacji o użytkownikach korzystających z sieci lub aplikacji do wymiany plików peer-to-peer, takich jak BitTorrent.

Jeśli obawiasz się, że Twój dostawca Internetu marszczy brwi, obserwując aktywność torrentów (co niestety jest dość powszechne w Kanadzie), pamiętaj, aby aktywować Funkcja Whitelister, aby ukryć swój ślad VPN.

Surfshark szczyci się ponad 800 serwów zoptymalizowanych pod kątem udostępniania plików P2P i torrentów w 50 różnych krajach na 6 różnych kontynentach. Możesz cieszyć się pobieraniem i udostępnianiem plików, będąc chronionym przez ich prywatną usługę DNS i wbudowaną technologię ochrony przed wyciekiem.

schemat ochrony VPN w torrentowaniu

Należy również zauważyć, że na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych nie ma przepisów podobnych do ustawy w sprawie uprawnień dochodzeniowych Wielkiej Brytanii, co oznacza, że ​​monitorowanie działalności klientów Surfshark byłoby obrazą dla ustawodawcy, nawet w przypadkach, gdy użytkownicy Internetu dzielą się cyframi akta.

Zasadniczo nie ma żadnych praw wymagających działań klientów. Nawet jeśli istnieje, zabezpieczenia są wbudowane w ich technologię. Możesz bezpiecznie przeglądać dowolne strony z torrentami i pobierać dowolne pliki.

Streaming Netflix i HBO

W czasach, gdy sieci telewizyjne ponownie zastanawiają się nad swoimi modelami biznesowymi i strategiami, aby wytrzymać rewolucję cyfrowego strumieniowania wideo, firmy takie jak HBO wydają się robić wszystko dobrze.

Jedną z najpopularniejszych seriali w erze oryginalnego programowania kablowego była „Gra o tron”, a ostatni sezon tej brutalnej opowieści fantasy przyciągnął ponad miliard widzów z całego świata.

Surfshark NetflixZałóżmy, że subskrybujesz wielokanałowy pakiet kablowy HBO w domu w Północnej Dakocie; zapewni to dostęp do HBO GO, ale jeśli podróżujesz poza terytorium Stanów Zjednoczonych, możesz być zaskoczony, gdy dowiesz się, że aplikacja internetowa jest albo zablokowana w niektórych krajach, albo katalog wideo nie zawiera wielu programów jak znana na całym świecie „Gra o tron”.

Jeśli masz abonament na Surfshark VPN, nie musisz martwić się o ostatnie odcinki „Game of Thrones” lub nadrobienie zaległości w poprzednich sezonach. Wraz z HBO, Surfshark jest obecnie uważany za jeden z najlepszych VPN dla Netflix.

Należy zauważyć, że ponieważ Surfshark istnieje już od kilku miesięcy, nie napotkaliśmy żadnych problemów z połączeniem się z Netflix US. Wygląda na to, że Netflix nie był w stanie złamać technologii omijania bloków geograficznych. Tak jak wszystko, tylko czas pokaże, czy to potrwa. Ale do tej pory streaming był płynny.

Zasady rejestrowania

To prawdziwa ulga dla takiej nowej firmy VPN, aby rozpocząć właściwą drogę. Podczas gdy większość dostawców VPN rejestruje twoje użycie, historię i odwiedzane strony, Surfshark wyróżnia się spośród paczki i nie rejestruje żadnego adresu IP, historia przeglądania, informacje o sesji, używane pasmo, znaczniki czasu połączenia, ruch w sieci ani żadne inne dane użytkownika.

Polityka prywatności Surfshark

Ceny Surfshark

Jeśli chodzi o ceny subskrypcji, jest to w tej chwili wyjątkowo rozsądne, ponieważ jest to stosunkowo nowa usługa, więc możesz skorzystać z cen wprowadzających już teraz.

Możesz subskrybować już od 1,99 USD miesięcznie jeśli zarejestrujesz się na 2-letni plan, który jest obecnie najtańszy 2-letni plan wszystkich dostawców VPN.

Ceny surfowania

Po przetworzeniu i zakończeniu płatności możesz kontynuować instalację Surfshark na wszystkich urządzeniach, które chcesz chronić. Firma oferuje nawet 30-dniową gwarancję, co oznacza, że ​​Twoja płatność może zostać zwrócona, jeśli nie jesteś zadowolony z usługi.

Obsługa klienta Surfshark

Obsługa klienta SurfsharkJeśli chodzi o obsługę klienta, najlepszą opcją jest czat na żywo, który jest oferowany w różnych językach, chociaż wydaje się, że przez większość czasu dostępnych jest więcej przedstawicieli w języku angielskim i hiszpańskim. Natychmiastowa obsługa poczty e-mail może być trafieniem lub brakiem, a jest to zrozumiałe, ponieważ tak wiele osób wydaje się preferować czat na żywo w tych dniach.

Nie musisz być obeznany z technologią, aby poznać Surfshark; jeśli masz pytania, są szanse, że znajdziesz odpowiedzi na różne samouczki i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania, które Surfshark oferuje na swojej stronie internetowej.

Końcowe przemyślenia

logo surfshark

Tłum wokół Surfshark można poprzeć jego wieloma funkcjami. Nie ma wątpliwości, że Surfshark wyszedł z klatki gotowy, aby ukąsić rosnący rynek VPN, i ma ustawił się jako duża ryba, ale niektórzy użytkownicy zgłaszali zmienne prędkości.

Pamiętaj, że jeśli wybierzesz serwer znajdujący się w połowie świata, Twoje wrażenia związane z przeglądaniem na pewno się sprawdzą. Jeśli łączysz Slingboksa, aby obejrzeć transmisję HBO na żywo na serwerze w Nowym Jorku w tym samym czasie, gdy dwie drużyny NBA biorą udział w play-off, nie powinieneś spodziewać się najszybszej sesji przeglądania. 

Serwery Surfshark prawdopodobnie będą obsługiwać duży ruch, obecnie nie mają takiej liczby serwerów, jak ustalona sieć VPN, taka jak NordVPN, chociaż ich liczba serwerów wzrosła w ostatnich miesiącach o ponad 50%. W tym tempie prawdopodobnie złapią Nord i Express przed końcem roku.

W przeciwieństwie do innych rozwiązań VPN, które są specjalnie skierowane do ciężkich użytkowników BitTorrent, działaczy politycznych lub graczy, którzy chcą zachować swoją tożsamość w tajemnicy, Surfshark ma zadowolić wszystkich użytkowników.

Firma wymienia różne przypadki użycia, w tym:

 • Zapobieganie kradzieży tożsamości
 • Bezpieczne korzystanie z publicznych hotspotów Wi-Fi
 • Bezpieczne sesje bankowości internetowej
 • Odblokowywanie Netflix
 • Omijanie ograniczeń przeglądania
 • Bezpieczeństwo sesji handlu kryptowalutami
 • Unikaj cenzury internetowej
 • Ochrona mowy politycznej

Jak pokazaliśmy w tej recenzji, jasne jest, że Surfshark zapewnia wielką wartość w niesamowitych cenach. Bez względu na powód, dla którego chcesz uzyskać VPN – torrentowanie, odblokowywanie Netflix lub HBO, uzyskiwanie większej swobody w Internecie poprzez odblokowywanie witryn z ograniczeniami geograficznymi lub ochrona prywatności przed potencjalnymi atakami – zalecamy Surfshark jako dobry budżet VPN. Kliknij tutaj, aby uzyskać najnowszą zniżkę na plany VPN Surfshark już dziś.

FAQ

P: Czy mogę wypróbować Surfshark za darmo?

ZA: W zależności od tego, gdzie się znajdujesz, wyszukiwanie bezpłatnej wersji próbnej VPN Surfshark może zwrócić reklamę na 30 dni. Jeśli ta miła oferta zostanie dla Ciebie rozszerzona, wszystkie funkcje zostaną włączone do Twojej oceny.

P: Skąd mam wiedzieć, że można zaufać Surfshark?

ZA: Kanarek nakazu, wybór jurysdykcji i niezależne audyty powiedzą Ci, że jest to dostawca VPN, który dba o bezpieczeństwo, i to jest naprawdę ważne w tym segmencie biznesowym. Dla każdego użytkownika, który chce odblokować Netflix, jest wielu innych, którzy martwią się o bezpieczne przeglądanie, i jest to baza klientów, do której Surfshark próbuje się odwołać.

P: Czy mogę używać Surfshark na moim routerze??

ZA: Tak długo, jak router obsługuje protokół OpenVPN, powinieneś być w stanie zainstalować na nim Surfshark. Samouczki dostarczone przez firmę na temat trzech najpopularniejszych routerów są łatwe do zrozumienia i naśladowania.

P: Czy Surfshark jest bezpieczniejszy niż ExpressVPN?

ZA: Obie firmy oferują ciekawe zabezpieczenia, ale Surfshark decyduje się na niezależne audyty, co daje mu przewagę pod tym względem. Możesz skorzystać z bezpłatnych ofert próbnych od obu dostawców VPN, przetestować je za pomocą aplikacji VoIP, takich jak Skype, i ustalić, czy wyciekają one z twojego adresu IP. Nawet jeśli obie sieci VPN okażą się wolne od wycieków, tylko Surfshark może to potwierdzić poprzez niezależne audyty.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map