Kas yra virtualus privatus tinklas (VPN)?

Jei nepastebėjote, internetas nėra saugi vieta. Jei nesate tinkamai apsaugotas, tyčiojamasis apvers jus aukštyn kojomis, ištuštins kišenes ir paliks be žvilgsnio atgal.


Jei ši metafora nėra visiškai aiški, mes kalbame apie įsilaužimą ir tapatybės bei finansinės informacijos vagystę. Akivaizdu, kad tai blogos žinios. Geros žinios yra tai, kad yra būdas perkrauti savo saugumą internete, kuris nekainuoja rankos ir kojos.

Dabar mes kalbame apie VPN paslaugas. Jei nenaudojate nė vieno prisijungę, nėra svarbu, kada, o kada būsite kita auka. Per daug žmonių vengia VPT, nes tai atrodo sudėtinga technologija; verčiau prisiekti internetą visam laikui.

Atsipalaiduokite. Tiesiog perskaitykite šį straipsnį ir mes padėsime jums nuo nulio iki eksperto, kaip pasirinkti, įdiegti ir pasiekti kokybišką VPN. Skamba gerai? Pradėkime.

Ką VPN gali padaryti už mane??

Pirmasis uždavinys yra išmokyti jus, brangusis skaitytojau, apie tai, ką VPN serveris gali padaryti jums. Yra daugybė privalumų. Štai keletas:

 • Pateikite savo IP adresą visiems, kurie žiūri tarsi esate kitoje šalyje, kad galėtumėte naudotis tam tikromis srautinio perdavimo paslaugomis (pvz., JAV „Netflix“ ar „Hulu“), kurios yra blokuojamos jūsų šalyje.
 • Neslėpkite, kuriose svetainėse lankotės, ir bet kokią privačią informaciją, pavyzdžiui, slaptažodžius ar kreditinių kortelių numerius iš kitų – ypač įsilaužėlių.
 • Apeiti įvairius vyriausybės turinio blokus ar cenzūrą (sveiki, Kinija!)
 • Pasiekite ir atsisiųskite turinį iš kokybiškų „torrent“ svetainių.

Dažnas klausimas yra tai, ar VPT pakeis jūsų turimą IPT (interneto paslaugų teikėją). Atsakymas yra ne. Nors kai kurie VPT taip pat siūlo interneto paslaugas, jūs neprivalote pereiti nuo dabartinio teikėjo. Galvokite apie VPN kaip privatų tunelį, kuris užšifruoja jūsų duomenis ir slepia jūsų tapatybę, kai prisijungiate.

Prisijungimas prie interneto su VPN

Nors jūsų IPT suteikia pagrindines galimybes prisijungti prie interneto, kai diegiate gerą VPN paslaugą, jūs esate nukreipti į jų serverį, o ne į tą, kuris priklauso jūsų IPT. IPT nebegalės peržiūrėti jūsų duomenų ar pamatyti, kuriose svetainėse lankotės. Vienintelis matomas dalykas bus tai, kad esate prisijungę prie VPN serverio.

Kiekvienas, bandantis šnipinėti jūsų internetinius įpročius, o ne įprastą IP adresą, kurį naudojate ir kuris parodo, kur esate, yra tik su IPN serveriu susijęs IP adresas. Duomenys, perduodami tarp jūsų ir interneto, yra užšifruoti ir bus panašūs į įžūlumą tiems, kurie tikisi juos panaudoti neteisėtais tikslais..

Tikimės, kad jau pastebite rimtų VPN pranašumų. Jei oro uostuose, kavinėse ar jūsų draugiškos kaimynystės viešojoje bibliotekoje dažnai naudojatės viešosiomis „Wi-Fi“ prieigos taškais, tai gali būti laikoma įrodomu beprotybės įrodymu, kad tai daroma be VPN apsaugos.

Šios vietos yra centrinėje vietoje, nes ryšiuose retai būna kokių nors saugumo funkcijų. Net neįtariantis įsilaužėlis tikriausiai sugalvos, kaip padaryti tavo gyvenimą apgailėtiną. Pamatykite tą vyruką kampe su akiniais ir gražia velveto striuke, įdėmiai spoksodama į savo nešiojamąjį kompiuterį?

Jis nėra kažkoks profesorius, vertinantis studentų testus. Jis užgrobia jūsų prisijungimo prie banko informaciją! Geriausiai įvertintos VPN paslaugos yra nešiojamos, todėl jomis galite naudotis bet kur, kur esate.

Tai ne visos rožės ir saulės spinduliai

Pasaulis gali būti atšiauri meilužė. Taigi, mes turėtume jus iš anksto įspėti, kad yra keletas trūkumų, susijusių su VPN naudojimu. VPN poveikis: Nors dabar esate saugus nuo smalsių savo IPT akių, jūsų pasirinktas VPN pardavėjas galės matyti jūsų duomenis.

Tačiau jei pasirinksite patikimą, labai vertinamą VPT, kuris žada stiprų saugumą ir yra suinteresuotas apsaugoti jūsų duomenis, greičiausiai jums viskas gerai. Šnipinėjimas nėra jų verslo modelis.

S-L-O-W-E-R jungtis: Paprastai VPN ryšys bus lėtesnis nei įprasto IPT, nes reikia papildomai šifruoti duomenis į abi puses. Tuo pačiu metu jūsų ryšys turi nuvažiuoti fiziškai didesnį atstumą, kad būtų galima įveikti papildomą veiksmą iki VPN serverio, o tai reiškia lėtesnį atsakymą naršant.

Jei gausite savo VPN paslaugą iš netoliese esančio (paprastai tariant) serverio, pastebėsite apie 10 procentų greičio sumažėjimą. Prieiga prie interneto per tolimas serveris gali padaryti šį skaičių žymiai didesnį.

Ar teisėta naudoti VPN??

Trumpas atsakymas – jei bijote įstatymų ar vyriausybės sunkios rankos prie jūsų durų – taip. Naudoti VPN yra visiškai teisėta.

Reikia nepamiršti, kad daugelyje šalių pilietis turi teisę į privatumą. Bet tada jūs turite keletą blogų aktorių – vadinkime juos Kinija ir Iranas linksmybėms – kurie net nepretenduoja į laisvą ir atvirą visuomenę. Jiems tikrai nepatinka nemokamos ir nevaržomos prieigos prie interneto idėja ir jie daro viską, kas įmanoma, kad VPN būtų prieinamas gyventojams nei namuose, nei užsienyje..

Tačiau iki šiol net Kinijoje, kuri gali pasigirti įsibrovėliškiausiomis pasaulio cenzūros pastangomis, VPN blokai yra tik iš dalies sėkmingi ir mes negirdėjome, kad kas nors būtų nubaustas už paprastą VPN naudojimą. Tai taip pat gali būti gera idėja venkite serverių, esančių tam tikrose Europos šalyse (pvz., Prancūzijoje ir JK), jei nerimaujama dėl privatumo. Teroristinė veikla paskatino kai kurias vyriausybes sukurti įstatymus, įpareigojančius VPT saugoti vartotojo veiklos žurnalą. Paprastas sprendimas yra išvengti šių serverių.

Visų pirmą

Internetiniam anonimiškumui ir saugumui didėjant vis daugiau ir daugiau VPN tarnybų užgožia savo skarą. Kaip ir visa kita, jie nėra visi sukurti lygūs. Jūsų siekis surasti geriausias VPN, patikrinkite forumus ir kitus internetinius šaltinius, kad gautumėte apžvalgų ir rekomendacijų. Funkcijų palyginimas gali būti tinkamas.

Keletas šio sąrašo turi būti ieškomi:

 • Kaina: Kaip „Ballpark“ figūra, patikimiausi VPT kainuoja mažiau nei 10 USD per mėnesį.
 • Greitis: Kaip minėta, šifravimo procesas sulėtins jūsų ryšį, tačiau klauskite kitų vartotojų apie jų patirtį.
 • Privatumas: Tai yra pagrindinis VPN paslaugų pardavimo taškas. Įsitikinkite, kad įmonė pateikia idėją ir pagrindą.
 • Saugumas: Paklauskite apie konkrečias kovos su įsilaužėliais kovos priemones, NSA ir kitus, ketinančius tapatybės vagystės ar asmens tapatybės nustatymo tikslais.
 • Serverio vieta: Serveriai, išsibarstę įvairiose geografinėse vietose, yra geras dalykas. Kuo daugiau tuo geriau.
 • Vienalaikiai ryšiai: Negalima atsiskaityti už teikėją, kuris leidžia prie jūsų paskyros vienu metu prijungti tik vieną įrenginį. Turėtumėte galėti tuo pačiu mėgautis telefonu, nešiojamu kompiuteriu ir „Xbox“.
 • Klientas / techninis palaikymas: Naudojimasis VPN vis dar yra palyginti nauja technologija, palyginti su paprastu interneto naršytoju, todėl geras paslaugų teikėjas turės kvalifikuotą palaikymo personalą, kuris atsakys į jūsų skambutį, pokalbius ar el. Laišką per pagrįstą laiką..
 • Išbandykite prieš pirkdami: Kaip ir teisėtos žiniatinklio prieglobos paslaugos, VPN paslauga turėtų pasiūlyti nemokamą bandomąjį laikotarpį ir pinigų grąžinimo garantiją laikotarpiui nuo 15–30 dienų. Akivaizdu, kad visų geriausių VPN siūlomų funkcijų sąrašas yra per ilgas, kad galėtumėte čia patekti, tačiau taip pat turėtumėte atkreipti dėmesį į suderinamumą su įvairiais įrenginiais ir vartotojo sąsają, kuri jūsų neklaidina. Geriausia yra pereiti į internetinius su saugumu susijusius forumus ir pradėti klausti, kurie VPT teikėjai yra geriausi.

Ar nemokama VPN paslauga yra gera idėja?

Kai tik pradėsite ieškoti VPN, neilgai trukus pamatysite prašmatnius skelbimus, tvirtinančius, kad siūlo paslaugą nemokamai. Tai verta? Jei jums patinka nekokybiškos paslaugos, labai lėti ryšiai ir esate nuolat skleidžiamas skelbimų, visomis priemonėmis prisiregistruokite gauti nemokamą paslaugą..

Tiesiog nepamirškite šios verslo aksiomos – jei nemokėsite už produktą, esate produktas. Tam yra tik kelios išimtys (peržiūrėkite mūsų geriausių nemokamų VPN sąrašą). Pavyzdžiui, yra įmonė, vadinama „CyberGhost“, kuri siūlo nemokamą prieigą, finansuojamą reklamų, kurios tiktų atsitiktiniams interneto vartotojams, arba aprangos, vadinamos „VPN vartai“, kurią valdo savanoriai. Bet net ir šie pasirinkimai negali išlaikyti žvakės, kad gautumėte gerą mokamą paslaugą.

Žodis apie anonimiškumą

Dėl grynų ir abejotinų motyvų žmonės kreipiasi į VPN norą, siekdami anonimiškumo internete. Visiems praktiniams tikslams tai yra neįmanoma tikslas, nes paslaugų teikėjas visada tiksliai žinos, kur esate. Kitas geriausias dalykas dėl anonimiškumo yra slaptas privatumas, o tai yra gana geras tikslas.

Žurnalai: Pirmas dalykas, kurį reikia žinoti, yra tas, kad a VPN neverta spjaudytis vandenyne, jei jie tvarko žurnalus. Mes matėme naujausius tvirtos vyriausybės taktikos, kuria siekiama priversti mobiliųjų telefonų ar interneto tiekėjus pateikti informaciją apie klientus, pasitikėti mumis, pavyzdžius. Jei įmonė susiduria su kalėjimo laiko grėsme, turėtumėte atsižvelgti į tai, kad jūsų buvimo vieta ir žiūrėjimo įpročiai ilgai nebus privatūs.

Pasitikėjimas: Tiesą sakant, jūs turite atsižvelgti į VPN paslaugos žodį, kad jie netvarko žurnalų ar šnipinėja jūsų, tikrai nėra. Laimei, tie, kurie nesilaiko pažadų dėl privatumo, netrukus pastebės, kad netinkamas elgesys yra išsibarstę internete ir išplatintų klientų. Esmė ta šioje žemėje nėra jokios garantijos, kad būsi visada ir amžinai nematomas internete jei naudojate VPN.

TOR: Jei dėl kokių nors priežasčių esate beviltiškai pasiryžę likti visiškai anonimiški, galite prisijungti prie savo VPN per TOR, kuris teikia nemokamą interneto ryšio programinę įrangą. Jei atidarytumėte sąskaitą per TOR, sumokėtumėte kriptovaliuta, pavyzdžiui, „Bitcoin“, ir tokiu būdu prisijungtumėte prie savo VPN, jūs būtumėte beveik toks pat visiškai anonimiškas, kaip ir jūs šiame pasaulyje. Yra tik keli VPN, palaikantys šį metodą. Taip pat galite tikėtis, kad du kartus padidinsite ryšio greitį, taigi, gausite gaivių gėrimų ir galbūt buteliuką nervų tablečių, kai prisijungsite, nes viskas judės labai lėtai..

Gal jums nereikia VPT

Jei jūsų vardas nėra Edwardas Snowdenas ar Julianas Assange’as ir norite, kad tik VPT išvengtų geografinės talpyklos apribojimų jūsų šalyje, kurie neleidžia transliuoti tam tikrų televizijos svetainių, apsvarstykite galimybę naudoti „SmartDNS“.

„SmartDNS“ neapima šifravimo, todėl palaikysite gerą ryšio greitį. Tai taip pat yra pigiau nei VPN, tačiau leis jums pasiekti tarpinį serverį ir apeiti tam tikrus geografinius blokus.

Klausimas mobiliesiems

Visai žmonijai tęsiant masinę migraciją į mažų mobiliųjų telefonų ekranų pasaulį, galimybė naudoti VPN paslaugą šiuose įrenginiuose tampa labai svarbi. Trumpas atsakymas yra, taip, mobiliajame telefone galite naudoti VPN. Visa kita istorija yra tai, kad malonus žaidimas su visomis konkrečios vietos programomis gali būti kelionė į beprotybę. Ar pastebėjote kaip jūsų telefonas visada klausia, ar jis gali pasiekti jūsų vietą? Jei kada nors spustelėsite „taip“, jūs tiesiog pakenkė jūsų VPT. Aplink tai yra tai, kad niekada nepatekite į svetaines naudodami programą, bet visada eikite per naršyklę. Mes rekomenduojame „Firefox“, kuris yra atvirojo kodo ir palaiko įspūdingą privatumo mankštą.

Esmė

Nors mes labai rekomenduojame įdiegti tokią gerą VPN paslaugą kaip „Surfshark“ arba „NordVPN“ greitai, jei ne iš karto. Atminkite, kad tai nėra banko skliautas. Norėdami sužinoti daugiau, skaitykite mūsų geriausią VPN ataskaitą.

Verčiau turėtumėte tai laikyti įrankiu, kuris beveik neabejotinai pagerins jūsų pastangas išlikti privatiems ir anoniminiams internete, tačiau yra tokio žaidimo kaip 100 procentų šiame žaidime nėra. Todėl būtų protinga atsižvelgti į tai, kas pasirenkama, kurias svetaines aplankyti ir kokia veikla užsiimti, kol esate ten.

Gaukite tai, ką sakome?

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map