מהו מצערת רוחב פס? (כיצד להפסיק את חסימת הנתונים?) |


מהו מצערת רוחב פס, אתם שואלים? זה מה שאנחנו מכוונים להסביר במאמר זה בן 5 דקות.

מהו חסימת רוחב הפס?

מצערת רוחב פס (המכונה גם מצערת נתונים או צוואר בקבוק אינטרנט) הוא התהליך שבאמצעותו ספק שירותי האינטרנט מגביל את רוחב הפס של המשתמשים באופן מכוון, מאט את חיבור מהירויות ההורדה. זה יכול לקרות בכל מכשיר בו אתה משתמש.

ספקי שירותי האינטרנט יכולים לאכוף את מצבי רוחב הפס שלהם מכיוון שהם יכולים לפקח על התעבורה המקוונת של המשתמשים, ובאופן יעיל לראות מה הם עושים באינטרנט – במיוחד אם הם משתמשים בבדיקת מנות עמוקה. אז, בדרך כלל, המצערת רוחב הפס אינה אקראית – היא מתוכננת מראש.

מדוע ספקי האינטרנט מצמצמים את רוחב הפס שלך?

הם בעיקר עושים את זה למטרות רווח. לדוגמה, ספק שירותי אינטרנט עשוי להכשיל את רוחב הפס של המשתמשים בשעות מסוימות ביום כדי להפחית את עומסי הרשת ולהגדיל את יציבות השירות. זה קורה בדרך כלל בזמני שיא באינטרנט, כאשר השירות פשוט לא יכול להתמודד עם כמות גדולה של אנשים.

הם לא תמיד עושים זאת כדי לשפר את השירותים שלהם, עם זאת, אלא גם כדי להוריד את כמות הנתונים שהם צריכים לעבד, להבטיח שהם לא יצטרכו לקנות ציוד מהיר יותר כדי להתמודד עם יותר תנועה באינטרנט.

מלבד זאת, ספקי שירותי אינטרנט עשויים גם לנקות את רוחב הפס שלך בכל פעם שהם ישימו לב שאתה משתמש בכמות גדולה של נתונים לפעילויות מקוונות מסוימות – כמו משחק, הורדת קבצים או הזרמת תוכן, למשל.

הם עושים זאת בניסיון “לשכנע” אותך לרכוש מנוי יקר יותר או תוכנית נתונים גדולה ויקרה יותר. זה קורה במיוחד אם לספק האינטרנט יש “מדיניות שימוש הוגן” בחוזה שלהם שמציין שלכל משתמש יש כמות מסוימת של נתונים שהוקצה להם מדי חודש..

ספקי שירותי אינטרנט עשויים גם להצער את רוחב הפס שלך אם הם רואים שאתה מוריד קבצי P2P, אך בדרך כלל זה קורה במדינות בהן סיבוב הנושא רגיש..

האם ספק שירותי האינטרנט שלך מצמצם את הנתונים שלך?

לא תמיד קל להבחין במצערת רוחב הפס. אם אתה חושד ש- ISP שלך עשוי לעשות זאת, הנה כמה דרכים לוודא כי:

  • נסה להשתמש בכלי כמו SpeedTest במהלך כל יום, רצוי למשך חודש שלם. אם מהירות האינטרנט שלך פוחתת פתאום בסוף החודש או בשעות ספציפיות בכל יום (אלה כנראה היו זמני השיא), סביר מאוד ש- ISP שלך מצמצם את רוחב הפס שלך..
  • נסה את מבחן המהירות המהיר. זה נוצר על ידי Netflix כדי לעזור למשתמשים לגלות אם ספקי האינטרנט שלהם מצמצמים את רוחב הפס שלהם. פשוט השווה את התוצאות לתוצאות המהירות של SpeedTest ובדוק אם מהירויות Netflix נמוכות יותר. אם כן, זה סימן שה- ISP שלך מצמצם את נטפליקס. אם הם יעשו זאת, זה די בטוח להניח שהם עשויים להכשיל כל שירות סטרימינג אחר שאתה עשוי להשתמש בו “יותר מדי.”
  • אתה יכול גם לבדוק את מבחן הבריאות באינטרנט, הבודק אם רוחב הפס שלך מוגדר בנקודות חיבור. אם אינך מכיר אותם, הם בעצם מסלולי התעבורה המקוונת שלך בזמן הגישה לאינטרנט (למשל רשתות ספק שירותי אינטרנט). הכלי שקשרנו בודק אם אתה נתקל בבעיות בנקודות חיבור שונות. אם תוצאות בדיקה יחידה נמוכות, סביר להניח שאתה מתמודד עם מצערת רוחב פס.
  • לסיום, אתה תמיד יכול פשוט לבקש מתמיכת הלקוחות של ספק שירותי האינטרנט שלך אם החלת מצבת רוחב הפס מוחלת על חשבונך או לא. אנחנו לא אומרים שאתה מתכוון לקבל תשובה שקופה כל הזמן, אך יתכן שאין להם בעיה לומר לך אם לחוזה שלך יש “מדיניות שימוש הוגן.”

כיצד לעקוף את חסימת רוחב הפס של ספק שירותי האינטרנט

אם אתה בטוח ש- ISP שלך מצמצם את רוחב הפס שלך, אתה יכול לנסות לדבר עם תמיכת הלקוחות שלהם כדי לבדוק אם הם עשויים להפסיק לעשות זאת, אם כי זה לא פיתרון מציאותי במיוחד. אתה יכול לתכנן את השימוש באינטרנט סביב זמני שיא, אבל זה מאוד לא נוח.

לחלופין, אתה יכול להחליף ספקי שירותי אינטרנט, אבל זה הרבה טרחה, ואין לך שום התחייבות שה- ISP החדש לא יעשה את אותו הדבר..

לחלופין, אתה יכול פשוט לעשות את הדבר הקל ולהצפין את התנועה המקוונת שלך. בדרך זו, פחות דומה שה- ISP שלך יכול להצער את רוחב הפס שלך מכיוון שהם לא יוכלו לראות מה אתה עושה באינטרנט. מקסימום הם יראו הרבה ג’יבריש.

טור (נתב הבצל)

Tor היא רשת אנונימיות שמטרתה להצפין ולאנונימיות את התנועה המקוונת שלך (במידה מסוימת, כמובן) על ידי הקפצתה בין ממסרים שונים.

אמנם זהו כלי יעיל, אך יש לו חיסרון מרכזי אחד – ממסר היציאה (ממסר אחרון שהתנועה שלך עוברת) בדרך כלל אינו משתמש בהצפנה. אמנם ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל לראות את התנועה שלך ככה, אך ספק שירותי האינטרנט של האדם שמנהל את הממסר יבצע. אם הם יחליטו להצער את רוחב הפס של הממסר, תצטרכו להסתפק במהירויות איטיות יותר.

VPN (רשת פרטית וירטואלית)

VPN הוא שירות המסייע לך להגן על פרטיותך המקוונת ולאבטח את חיבור האינטרנט שלך. שלא כמו טור, VPN מצפין את כל החיבור שלך – כל מה שקורה בין המכשיר שלך לשרת VPN לא יכול להיות מנוטר על ידי ספק האינטרנט שלך..

מה שכן, VPN מסווה את כתובת ה- IP שלך ומחליף אותה ב- IP של שרת ה- VPN עצמו, ומקשה על ספק שירותי האינטרנט שלך לשייך את ההרגלים המקוונים שלך לכתובת ה- IP שלך..

להילחם בחזרה נגד מצבי רוחב הפס עם CactusVPN!

אם אתה זקוק ל- VPN אמין לצידך, יש לך כיסוי. CactusVPN מציע הצפנת AES מתקדמת שיכולה להגן על התעבורה והנתונים שלך באינטרנט מפני כל הפרעה של ספק שירותי אינטרנט. הם כבר לא יצליחו להצער את רוחב הפס שלך מכיוון שהם לא ידעו אילו קבצים אתה מוריד או איזה תוכן אתה זורם.

בנוסף, השרתים המהירים שלנו מסתמכים על טכנולוגיית IP משותפת, ואנחנו אוכפים מדיניות קפדנית של אי-יומן, כלומר אפילו אנחנו לא יודעים מה אתה עושה באינטרנט כשאתה משתמש ב- CactusVPN.

ואל תדאג – לשירות שלנו יש Killswitch מובנה, כך שהתנועה שלך לא תיחשף לספק שירותי האינטרנט שלך גם אם אתה נתקל בבעיות קישוריות כלשהן.

אל תהסס לבדוק את אפליקציות CactusVPN שלנו בכדי לראות אילו מהן מתאימות למכשיר שלך. במקרה שיש לך ספקות, תשמח לדעת שאנו מציעים ניסיון חינם 24 שעות ביממה על השירות שלנו + ערבות להחזר כספי של 30 יום.

סיכום

למרות שלעתים ניתן להבין מדוע ספקיות האינטרנט עוקבות בפעילויות המקוונות של המשתמשים, פשוט קשה מדי להתעלם מהפרת הפרטיות שלה – שלא לדבר על כך שהיא מספקת לספקי האינטרנט שלטון חופשי על רוחב הפס שלכם, והם יכולים להצער אותה מתי שהם רוצים.

למרבה המזל, VPN יכול לעזור לך בכך שייתכן שזה כמעט בלתי אפשרי עבור ספק שירותי האינטרנט שלך לשמור על מעקב אחר התעבורה והנתונים המקוונים שלך. בזמן השימוש ב- VPN, ספק שירותי האינטרנט שלך לא יוכל לבדוק את הנתונים הנוסעים מהמחשב שלך, כך שהם לא יוכלו להצער אותם.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me