Kontrola ExpressVPN

Kontrola ExpressVPN

Logo ExpressVPNskóre:
9,0 / 10


ExpressVPN, jeden z najznámejších poskytovateľov VPN v okolí, ponúka rýchly výkon, skvelý dizajn klientskeho softvéru a niektoré z najsilnejších bezpečnostných funkcií, ktoré nájdete. Pre začiatočníkov je ľahké sa s nimi zoznámiť a spustiť ich a zabaliť viac ako dostatok energie pre pokročilých používateľov.

Pros
 • Bohatý a intuitívny klient
 • Silná back-end technológia
 • Veľa serverov a umiestnení serverov
 • Rýchle a konzistentné rýchlosti pripojenia
 • Spolupracuje s US Netflix
 • Špičková podpora zákazníkov
Zápory
 • Niektoré agregované protokolovanie
 • Nie najlacnejšie

Keby som si musel zvoliť poskytovateľa VPN, ktorý by som mohol odporučiť takmer každému, ExpressVPN by bol na samom začiatku môjho zoznamu.

Všetko to začína rafinovaným klientom, ktorý je tak jednoduchý, že ho môže používať každý, ale obsahuje dostatok funkcií aj pre najpokročilejších používateľov.

Možnosti zabezpečenia sú vzduchotesné. A potom je tu samozrejme veľké pokrytie globálnou sieťou a výkon servera.

Áno, nemusí to byť najlacnejší poskytovateľ VPN v okolí – aj keď iba o niekoľko dolárov. Ako však vysvetlím v tomto preskúmaní ExpressVPN, služba stojí za každý cent.

Vlastnosti

Ako etablovanejší poskytovateľ VPN by ste očakávali, že sa ExpressVPN bude zobrazovať pri každej hlavnej funkcii VPN. A určite sa tam veľmi dobre daria.

Rozdelené tunelovanie

ExpressVPN má na klientoch Windows a MacOS k dispozícii možnosť rozdeleného tunelovania. Aj keď z niektorých dôvodov ide o systém MacOS, ktorý sa nazýva Connection per App.

V jednej vete vám rozdelené tunelovanie umožňuje odosielať údaje z niektorých aplikácií prostredníctvom šifrovaného tunela VPN a súčasne umožňuje ostatným aplikáciám používať vaše bežné internetové pripojenie..

Funkciu môžete prepínať v časti všeobecného nastavenia klientskeho softvéru. Musíte mať tieto tri možnosti:

 • Umožnite všetkým aplikáciám používať VPN (ekvivalent vypnutia rozdeleného tunela)
 • Určite, ktoré aplikácie chcete používať pomocou VPN (štandardne budú všetky ostatné aplikácie štandardným internetovým pripojením)
 • Zadajte, ktoré aplikácie nechcete používať sieť VPN (v predvolenom nastavení budú všetky ostatné aplikácie používať sieť VPN)

Možnosti konfigurácie funkcie rozdeleného tunelov ExpressVPN

Túto funkciu som otestoval na dvoch operačných systémoch, kde je k dispozícii, av oboch prípadoch fungovala presne tak, ako bola inzerovaná.

A čo robiť, ak by ste chceli použiť rozdelené tunelovanie napríklad na zariadení s Androidom? Potom, bohužiaľ, budete musieť ísť s iným poskytovateľom. IPVanish a ProtonVPN, obaja dobre prehodnotené VPN, ich ponúkajú vo svojich klientoch s Androidom.

BitTorrent a P2P

Na žiadnej z hlavných webových stránok ExpressVPN sa vôbec nespomína torrent a P2P. Takže na prvý pohľad veci nevyzerajú skvele. Našťastie v tomto prípade nie sú žiadne správy dobrými správami.

Akonáhle sa niečo začnete kopať, nájdete celú stránku venovanú podpore BitTorrentu. Dokonca vám pomôžu začať pracovať s programom uTorrent.

Takže áno, na torrenting môžete absolútne použiť ExpressVPN. A v prípade, že vás to zaujíma, môžete tak urobiť na ľubovoľnom serveri.

Je Expressvpn bezpečný pre Torrenting?

To, že sieť VPN umožňuje torrentovanie, neznamená, že je to bezpečné. S ExpressVPN sa však nemusíte obávať.

Keďže sa v tomto prehľade podrobnejšie zaoberám, ExpressVPN nielenže využíva veľmi bezpečné protokoly a nepriestrelné šifrovanie, ale funguje aj mimo jurisdikcie priateľskej k súkromiu a má vynikajúcu politiku zaznamenávania nulovej hodnoty..

Inými slovami, keď používate torrent ExpressVPN, neexistuje žiadna šanca, že by sa aktivita dala sledovať späť k vám. Ste v bezpečí.

ExpressVPN a Netflix

Nájdenie VPN, ktorá nie je blokovaná sieťou Netflix – najmä v americkej verzii – nebolo ľahkou úlohou, pretože spoločnosť zaviedla zákaz VPN na začiatku roku 2016..

ExpressVPN sa však javí ako jedna z mála výnimiek a funguje dobre (aspoň ako to píšem).

ExpressVPN pracuje s Netflixom

Nie každý americký server dostane prihrávku. Približne polovica z nich bola zamietnutá s obávanou chybou „Zdá sa, že používate odblokovač alebo server proxy“. Hľadanie toho, čo funguje, by však malo trvať nanajvýš niekoľko pokusov o opätovné pripojenie.

Všade inde sa ExpressVPN darilo lepšie s Netflixom. Napríklad som nemal žiadne problémy s prístupom k kanadskej alebo britskej verzii služby.

Limity údajov, šírky pásma a pripojenia

ExpressVPN nestanovuje žiadne limity pre dáta ani šírku pásma, ani by som ich neočakával. V dnešnej dobe tak nerobí žiadny poskytovateľ VPN, ktorý by rešpektoval VPN.

Počet simultánnych pripojení je však obmedzený.

Koľko používateľov môže používať ExpressVPN?

S jedným odberom ExpressVPN máte povolenie pripojiť súčasne päť používateľov alebo zariadenia.

Klienta môžete nainštalovať na ľubovoľný počet zariadení. Iba nemôžete pripojiť viac ako päť z nich k sieti VPN súčasne.

Päť je viac-menej priemyselným štandardom a v praxi budete musieť zriedka spustiť viac spojení naraz. V skutočnosti je to pre mňa tri.

Ak však zistíte, že sa správa „Obmedzenie spojenia dosiahlo“ príliš často, ExpressVPN beží na smerovačoch. Ak je nastavený tak, iba router sa počíta ako aktívne pripojenie a potenciálne desiatky zariadení, ktoré za ním sedí, to tak nie sú.

Ak sa limit pripojenia stane problémom, môžete prešetriť aj iných dobre prehodnotených poskytovateľov, ako je napríklad Surfshark, ktorí neobmedzujú súčasné pripojenia vôbec..

Ďalšie funkcie

Existuje niekoľko ďalších významných funkcií ExpressVPN.

Jedným z nich je testovanie rýchlosti VPN v rámci klienta. Umožňuje vám otestovať aktuálnu latenciu a rýchlosti sťahovania na každom serveri ExpressVPN (môžete rozobrať veci podľa regiónov).

Výsledky latencie sa zdali byť dostatočne presné. Výsledky rýchlosti sťahovania však boli ďaleko, pretože boli omnoho pomalšie, než v skutočnosti sú.

Napríklad moje vlastné testy rýchlosti na mieste v Amsterdame ukazujú výkonnosť sťahovania vyššiu ako 50 Mbps.

Kontrola rýchlosti pripojenia ExpressVPN

To najlepšie, čo som prostredníctvom nástroja klienta získal, bolo zbytočne 11,79 Mbps.

Výsledky rýchlostných skúšok v klientovi ExpressVPN

Túto funkciu považujem za užitočnú pri výbere najrýchlejšieho aktuálneho servera (a možno práve k tomu je určený). Nezdá sa však, že vracia čísla svedčiace o skutočnom výkone, o čom budem hovoriť o niečo neskôr.

Užitočnejšia funkcia ExpressVPN tiež ponúka prepínač zabíjania. Aj tento sa veľmi skoro dostanem do sekcie ochrany osobných údajov a bezpečnosti nižšie.

Ochrana osobných údajov a bezpečnosť

Ak poskytovateľ VPN pôsobí mimo krajiny priateľskej k súkromiu, má jasne definovanú politiku bez protokolovania a používa niektoré z najrobustnejších dostupných šifrovacích možností, viete, že ste (a vaše údaje) ste v dobrých rukách.

S Express VPN získate presne to.

jurisdikcie

ExpressVPN pôsobí mimo Britských Panenských ostrovov (a.k.a. BVI). To je dobrá správa z dôvodu ochrany osobných údajov.

Po prvé, spoločnosť BVI nemá žiadne zákony o uchovávaní údajov. Po druhé, nie sú súčasťou žiadnych dohôd o zdieľaní spravodajských informácií (5 očí, 9 očí alebo 14 očí sveta)..

Po tretie, spoločnosť BVI je známa ako trochu daňového raja. Ak by sa niekedy zachovalo súkromie, vážne to pochybujem.

Zásady protokolovania

Aj keď je ExpressVPN veľmi blízko k tomu, že má absolútnu politiku bez protokolovania, trochu zaostáva.

Neuchovávajú žiadne kritické údaje, ktoré by sa mohli použiť na vašu identifikáciu, napríklad vašu adresu IP, dotazy DNS alebo cieľ prenosu (ako môžete vidieť z snímky obrazovky mimo ich webových stránok nižšie).

Vyhlásenie ExpressVPN o ich politike bez protokolovania

Zaznamenávajú si však niekoľko podrobností na účely zabezpečenia dobrého používateľského komfortu. Tieto sú načrtnuté v pravidlách ochrany osobných údajov ExpressVPN a zahŕňajú:

 • Ktorú verziu aplikácie používate
 • Dátumy, ku ktorým sa pripájate k serveru VPN (aj keď nie vždy)
 • Z ktorej krajiny alebo poskytovateľa internetových služieb ste pripojení (ale nie vaša adresa IP … to je dôležité)
 • Na ktoré miesto VPN sa pripájate (ale nie odchádzajúcu IP … to je rovnako dôležité)
 • Celková denná suma vašich prenosov údajov

Žiadna z vyššie uvedených skutočností, aj keď je kombinovaná s protokolmi od vášho poskytovateľa internetových služieb a akejkoľvek webovej stránky alebo služby, ktorú navštívite, nestačí na jedinečnú identifikáciu..

Takže, aj keď dávam prednosť poskytovateľom úplne nulového záznamu (prečo riskovať), ExpressVPN je dosť zatracený blízko a určite dosť blízko na to, aby vás úplne anonymný.

Je možné vystopovať ExpressVPN?

Ako sme práve videli, ExpressVPN nezaznamenáva žiadny internetový prenos. Vaša IP adresa, IP adresa zdieľaného servera alebo presný čas, kedy službu používate, sa nikdy neuložia.

To znamená, že pokiaľ ste pripojení k sieti VPN, žiadna z vašich online aktivít sa nedá sledovať späť k vám.

Ochrana osobných údajov pri registrácii

Keď sa prvýkrát zaregistrujete do služby ExpressVPN, musíte im uviesť svoju e-mailovú adresu. Spôsob platby, ktorý vyberiete, určuje, aké ďalšie osobné informácie musíte poskytnúť.

Platobná možnosť vyžadujúca najmenšie množstvo informácií je bitcoín (mimochodom iba akceptovaná kryptomena). Ak teda nie ste ochotní sa rozdeľovať o svoje osobné údaje mimo svojho e-mailu, mali by ste ich použiť.

Pri registrácii si web stránky ExpressVPN samozrejme uloží vašu IP adresu a uloží cookies do vášho prehliadača. Aj to môže pre niektorých z nás znamenať ochranu súkromia.

Jednoduchým spôsobom, ako sa obísť, je zaregistrovať sa v miestnej kaviarni pomocou okna súkromného prehliadača. A ak už beriete veci tak ďaleko, môžete súčasne vytvoriť aj odhodenú e-mailovú adresu a dať ju ExpressVPN. Týmto spôsobom nikto nedostane vašu skutočnú IP adresu.

Má ExpressVPN vypínač zabíjania?

Rovnako ako všetci prémioví poskytovatelia VPN, aj ExpressVPN prichádza s prepínačom zabíjania na internete. A rovnako ako mnohí poskytovatelia VPN sa tiež rozhodli dať jej vlastné meno. Ak ju hľadáte, nazýva sa Network Lock.

Okno všeobecných možností aplikácie ExpressVPN má prepínač prepínačov kill

Network Lock je predvolene zapnutý a nastavený tak, aby zastavil všetok internetový prenos – ale iba internetový prenos – keď / ak VPN náhle poklesne. Lokálna sieť bude naďalej povolená. Pre mňa to dáva zmysel.

Ak však z akéhokoľvek dôvodu chcete úplne prerušiť sieťové pripojenie počas neočakávaného odpojenia VPN, táto možnosť je k dispozícii.

Upozorňujeme, že funkcia prepínača kill je k dispozícii iba pre klientov Windows a Mac. V súčasnosti to žiadna iná platforma nepodporuje.

Servery na špeciálne účely

Jednou z oblastí, kde ExpressVPN trochu zaostáva, je neponúkanie špeciálnych funkcií servera, ako je napríklad dvojitá VPN, TOR cez VPN alebo zmätenie servera. Ak je súkromie a anonymita nanajvýš dôležité, jedná sa o funkcie (v kombinácii s prepínačom kill), ktoré chcete používať.

Súhlasím s tým, že málokto z nás musí vziať veci tak ďaleko. To je pravdepodobne dôvod, prečo sa spoločnosť ExpressVPN rozhodla neinvestovať tam svoj čas a peniaze.

Ale stojí za zmienku. Ak je to pre vás dôležitá funkčnosť, môže byť pre vašich potrieb vhodnejší iný poskytovateľ služieb, ako je napríklad NordVPN.

Protokoly a šifrovanie

Váš výber protokolov s ExpressVPN je takmer dokončený.

Možnosti zahŕňajú OpenVPN cez UDP alebo TCP, SSTP (iba vo Windows), L2TP / IPsec a PPTP. IKEv2 je nepárny človek a momentálne nie je podporovaný.

Preskúmajte možnosti protokolu pripojenia ExpressVPN

V predvolenom nastavení je klientsky softvér na všetkých platformách nastavený na automatický výber protokolu. Toto vyberie najvhodnejší pre vaše aktuálne podmienky v sieti.

Na mobilných zariadeniach sú k dispozícii iba OpenVPN cez UDP a TCP. Vo veľkej väčšine prípadov to však aj tak chcete. Obmedzený počet možností sa teda nemusí nutne týkať.

ExpressVPN používa na šifrovanie šifru AES-256-CBC s overením údajov SHA-256 HMAC.

Ak pre vás tieto štandardy príliš neznamenajú, vaše dáta sú so sebou veľmi, veľmi bezpečné. Toto je úroveň šifrovania, ktorú vládne agentúry a banky používajú na zabezpečenie svojich vecí.

Skúšky tesnosti

Ak poskytovateľ VPN presúva vašu adresu DNS alebo IP, všetky funkcie ochrany osobných údajov a anonymity znamenajú málo. Našťastie, s ExpressVPN neexistujú žiadne obavy.

Bežal som štandardnými testami a neboli zistené žiadne netesnosti. IPv4, IPv6 a DNS prešli s letiacimi farbami, a to aj cez WebRTC.

Ukážka výsledkov testu úniku ExpressVPN

ExpressVPN má na svojej webovej stránke k dispozícii vlastné testy úniku DNS a WebRTC. Klávesové skratky k týmto skratkám sú k dispozícii v Pomocníkovi & Podponuka podpory klienta. Aj keď sa zdajú byť dostatočne presné, len v zásade uprednostňujem použitie webových stránok tretích strán.

Aplikácie a klienti

Klienta ExpressVPN som už niekoľkokrát zahral. Teraz je čas nakopať sa a zistiť, aké je to skutočne dobré.

Prvá vec, ktorú si pravdepodobne všimnete, je jej čistota. Vôbec to neprekoná.

Aplikácia ExpressVPN bola odpojená od služby

Všetko je logicky usporiadané a pokročilejšie funkcie sú pekne skryté v ponuke nastavení. Takže nebudú zasahovať do vašej skúsenosti, pokiaľ ich nebudete chcieť.

Tlačidlo Inteligentné umiestnenie vyberie váš najlepší server, ktorý je v súčasnosti k dispozícii, a nastaví ho na vybrané miesto. K takýmto výberom obvykle dochádza na základe kombinácie vzdialenosti, latencie a zaťaženia servera.

Ak sa chcete pripojiť niekam konkrétnym, môžete tiež vybrať miesto pomocou tlačidla Vybrať polohu.

Výber polohy v aplikácii ExpressVPN

Akonáhle je vybraté miesto nastavené, môžete ísť stlačením obrovského vypínača v strede. Odpojíte sa opätovným kliknutím na rovnaké tlačidlo.

Je to priamy a intuitívny proces.

Pokiaľ ide o manuálny výber servera, je to jedna z funkcií, ktorá môže byť na začiatku trochu mätúca (ale na druhú alebo tretiu dobu si to zvykne).

Okno, ktoré sa objaví po kliknutí na tlačidlo Vybrať umiestnenie, obsahuje tri karty vrátane tých, ktoré sa nazývajú Odporúčané a Všetky. Servery uvedené ako odporúčané sú iba malou podskupinou všetkých dostupných serverov. Nie je tam každé miesto.

Napríklad, ak sa chcete pripojiť k britskému serveru Kent, nemôžete z odporúčaného zoznamu. A keďže je tu uvedených niekoľko ďalších serverov vo Veľkej Británii, možno si myslíte, že UK Kent neexistuje. Robí to hneď pod kartou Všetko.

Keď si uvedomíte, čo sa deje, je to dosť jednoduché. Ale ako som povedal. Spočiatku vás môže zahodiť.

Podporované platformy

Odmietate pustiť svoj telefón Blackberry? Ak áno, ExpressVPN nemusí byť pre vás. Ale pre takmer akúkoľvek inú predstaviteľnú platformu, ktorú ste pokryli.

OH, počkaj. Podporované je aj zariadenie Blackberry.

Zoznam zariadení podporovaných ExpressVPN

ExpressVPN má tiež rozšírenia prehliadača pre Chrome, Firefox a Safari.

V prípade, že vás zaujíma, tu je rozsiahly zoznam povolení, ktoré sa od mňa požaduje rozšírenie Firefox:

 • Prístup k vašim údajom pre všetky webové stránky
 • Vymieňajte si správy s programami inými ako Firefox
 • Zobraziť upozornenia
 • Prečítajte si a upravte nastavenia ochrany osobných údajov
 • Kontrola nastavení servera proxy prehliadača
 • Prístup na karty prehliadača
 • Uchovávajte neobmedzené množstvo údajov na strane klienta
 • Prístup k aktivite prehliadača počas navigácie

Z hľadiska ochrany súkromia je to v poriadku. Keby nejde o kontrolu siete Express VPN, ale o iného poskytovateľa, viac by ma znepokojovalo. Verím však ExpressVPN dosť na to, aby som vedel, že sa nebudú snažiť vytiahnuť nič útržkovité.

V celom rade, či už ide o samostatné, mobilné alebo rozšírenie prehliadača, všetci klienti zdieľajú rovnaké logické rozloženie. Skákanie medzi rôznymi verziami je teda hračkou.

Recenzia klientov ExpressVPN na rôznych platformách

Okrem klientov a rozšírení, ktoré je možné stiahnuť, získate podrobné pokyny na inštaláciu takmer pre každé ďalšie zariadenie, na ktorom možno chcete VPN. Od smerovačov a herných konzol po inteligentné televízory a rôzne streamingové zariadenia sú všetky tam.

Umiestnenie servera

Dokonca aj ten najintuitívnejší a najintuitívnejší a najbezpečnejší poskytovateľ VPN je väčšinou zbytočný, ak sa nemôžete pripojiť k miestu, ktoré potrebujete. S ExpressVPN som ochotný staviť dobré peniaze, ktoré nikdy nebudú problémom.

Vďaka serverom v 95 krajinách a 151 lokalitách má ExpressVPN jednu z najväčších dostupných sietí. Najväčšia časť pokrytia sa získa samozrejme v Severnej Amerike a Európe. To však neznamená, že ostatné regióny sveta sú zanedbávané. Celý zoznam serverov nájdete tu.

Obrázok všetkých miest v krajine podporovaných technológiou ExpressVPN

Ak ExpressVPN z nejakej malej šance nemá požadovanú polohu, najprv by som chcel vedieť, čo je to miesto (som skutočne zvedavý). Potom môžete preskúmať niekoľko ďalších poskytovateľov, ktorí majú ešte väčšie pokrytie servermi, vrátane služieb PureVPN a HideMyAss !. Ako som už povedal, pochybujem, že k tomu dôjde.

Všetky servery ExpressVPN podporujú prenos P2P.

Rýchlosť a výkon

ExpressVPN má veľa silných stránok a výkon je ďalším perom v ich čiapke. Ich servery sú rýchle a konzistentné, takže sa z nich ľahko stáva jeden z najrýchlejších poskytovateľov VPN na trhu.

Rovnako ako všetky služby, ktoré kontrolujem, som spustil kompletnú sadu kontrol výkonnosti na ôsmich najpopulárnejších lokalitách na svete. Tu je niekoľko vzoriek odobratých z týchto výsledkov testov pri plnej rýchlosti.

Najlepšie Server
Najlepšie výsledky testov rýchlosti servera ExpressVPNS VPN Najlepšie výsledky základnej rýchlosti testu rýchlosti servera ExpressVPNŽiadna VPN
Spojené štáty
Výsledky testov rýchlosti servera ExpressVPN v USAS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti servera ExpressVPN v USAŽiadna VPN
Holandsko
Výsledky testu rýchlosti servera ExpressVPN v HolandskuS VPN Výsledky základnej skúšky rýchlosti servera ExpressVPN v HolandskuŽiadna VPN

Hore som zahrnul môj najlepší server podľa rozhodnutia klienta ExpressVPN (toto by malo byť teoreticky najrýchlejšie pripojenie), jeden severoamerický server a jeden európsky server.

Výsledky sú celkom pôsobivé. Sú tiež dosť dobré na to, aby zvládli aj tie činnosti, ktoré sú najnáročnejšie na šírku pásma, ako sú veľké súbory na stiahnutie a streamovanie videa 4K.

Inými slovami, výkon nie je niečo, s čím by ste sa mali obávať s ExpressVPN.

Spomalí ExpressVPN rýchlosť internetu?

Áno, používanie ExpressVPN – alebo akejkoľvek inej služby VPN v tejto veci – spomalí váš internet. Podľa toho, do akej miery závisí vaše pripojenie.

V mojom prípade, pretože môj internet je omnoho rýchlejší, ako dosahujú servery ExpressVPN, je spomalenie výrazné – aspoň pokiaľ ide o percentá. Čisté čísla – múdre spojenie je však stále veľmi rýchle a umožňuje mi robiť všetko, čo chcem, online.

Ak je však váš internet pomalší ako to, čo spravuje server VPN, ku ktorému sa pripájate, nemali by ste sa zaoberať poklesom výkonnosti o viac ako 10% až 15%..

Zákaznícky servis

Odvetvie VPN nie je vždy známe pre svoje hviezdne služby zákazníkom. Aj tu stojí nad davom ExpressVPN.

Pre začiatočníkov ponúkajú podporu živého chatu 24/7, 365 dní v roku. A nielen podpora chatu. Znalosti a užitočná podpora chatu.

E-mail je samozrejme tiež možnosťou, ak uprednostňujete staršiu školu.

Lístok zákazníckej podpory môžete odoslať aj priamo od klienta. Páči sa mi to. Nielenže je akýkoľvek problém, ktorý ste už zažili vo svojej mysli, čerstvý (a preto ho môžete popísať podrobnejšie), ale klient môže prípadne uviesť aj podrobnosti o všetkých nedávnych chybách, ktoré našiel.

Vďaka tejto kombinácii je oveľa pravdepodobnejšie, že váš problém bude vyriešený rýchlo a k vašej spokojnosti.

Portál podpory ExpressVPN

A ak ste skôr odborníkom v oblasti do-it-yoursel, je pre vás to pravé miesto v znalostnej báze ExpressVPN. Existuje všetko od nastavenia až po rôznych sprievodcov riešením problémov. Znalostná základňa je tiež prístupná priamo od klienta.

Cena a hodnota

Ak ste si všetko prečítali až do tohto bodu, malo by byť zrejmé, že ExpressVPN je prémiový poskytovateľ. A s tým, bohužiaľ, prichádzajú prémiové ceny.

Koľko stojí ExpressVPN?

ExpressVPN má tri predplatné plány: 1 mesiac, 6 mesiacov a 12 mesiacov. Aktuálne ceny sú nasledujúce:

 • 1 mesiac: 12,95 dolárov mesačne
 • 6 mesiacov: 9,99 dolárov mesačne
 • 1 rok: 6,67 dolárov mesačne

Aktuálne ceny predplatného ExpressVPN

Aj keď 12-mesačný plán (plus tri mesiace zadarmo) za 6,67 dolárov mesačne je najlepšou zľavou ExpressVPN, ktorá je v súčasnosti k dispozícii, je na vyššej hranici stupnice.

To znamená, že napriek relatívne vysokým nákladom je stále cena, ktorú stojí za to zaplatiť.

Ako si kúpite ExpressVPN?

Ak si chcete kúpiť predplatné ExpressVPN, postupujte takto:

 1. Kliknutím sem prejdete na skrytú stránku zľavy ExpressVPN, aby ste sa uistili, že získate najlepšiu možnú cenu.
 2. Na stránke zľavy kliknite na ktorékoľvek z červených tlačidiel. Ak tak urobíte, aktivuje sa predaj a dostanete sa na inú stránku, na ktorej sú zobrazené súvisiace plány ExpressVPN a ich ceny.
 3. Vyberte požadovaný plán.
 4. Vyplňte svoju e-mailovú adresu (potrebné na to, aby vám ExpressVPN mohol poslať kľúč na odber) a pokračujte v pokladni.

spôsob platby

Keď príde čas na zaplatenie predplatného, ​​ExpressVPN to uľahčí. Každý hlavný spôsob platby je akceptovaný.

Zoznam dostupných platobných metód ExpressVPN

Jednou z oblastí, v ktorej možno trochu klesnú, sú vybrané kryptomeny. K dispozícii je iba bitcoín. Ak však máte dosť dôvtipné šifrovanie, aby ste sa vydali touto cestou, nebude mať problém iba jediná možnosť.

ExpressVPN Skúšobná verzia zdarma a refundácie

S programom ExpressVPN neexistuje žiadna bezplatná skúšobná verzia. Majú však vynikajúcu politiku vrátenia peňazí.

Keď si kúpite predplatné, máte k dispozícii štedrú 30-dňovú záruku vrátenia peňazí, ktorá vás zálohuje. Na rozdiel od iných poskytovateľov iných služieb to nie je ani otázka.

Technické problémy? Na tom nezáleží. Jednoducho si zmenil názor? Na tom nezáleží. Nie je potrebné žiadne vysvetlenie, peniaze späť do banky.

Nezabudnite, že ide o 30-dňovú záruku, nie za celý mesiac. Vyhnite sa sklamaniu.

Záverečné myšlienky

Celkovo je ExpressVPN vynikajúcim poskytovateľom, s ktorým sa nikto, kto hľadá online súkromie, anonymitu alebo bezpečnosť, nemôže pokaziť.

Od obrovského globálneho súboru dobre fungujúcich serverov a robustných bezpečnostných funkcií až po jedno z najlepších oddelení zákazníckych služieb, s ktorými som sa zaoberal, vám viac než len prídete o peniaze.

Moja skúsenosť s programom ExpressVPN bola vždy pozitívna, a to tak počas tohto procesu preskúmania, ako aj počas mnohých prípadov, keď som ich už predtým použil. Preto ich môžem tak ľahko odporučiť.

Logo ExpressVPNskóre:
9,0 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me

  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map