Recenzja IPVanish

Logo IPVanishWynik:
8,3 / 10


IPVanish oferuje zarówno wydajność, jak i moc. Prędkości sieci serwerów są jednymi z najlepszych na świecie. A klient jest wysoce konfigurowalny i pełen funkcji. Chociaż nie bez jego wad, a zwłaszcza niektórych obaw związanych z prywatnością użytkowników, IPVanish jest VPN warty rozważenia.

Plusy
 • Doskonałe prędkości serwera
 • Duży wybór ustawień szyfrowania i funkcji prywatności
 • Brak zasad rejestrowania
 • Umożliwia torrentowanie
 • Do 10 jednoczesnych połączeń
 • Obsługa klienta dostępna za pośrednictwem poczty elektronicznej, czatu i telefonu
Cons
 • Na podstawie poza USA
 • Nie działa dobrze z Netflix lub BBC iPlayer
 • Krótka 7-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy

IPVanish lubi nazywać siebie „Najlepszą usługą VPN na świecie” i „Najszybszą usługą VPN na świecie”. Zgłaszanie roszczeń do supremacji VPN to jedno. Ale w rzeczywistości dostarczanie jest czymś zupełnie innym.

Nigdy nie uważam roszczeń VPN za wartość nominalną. Dlatego postanowiłem przetestować IPVanish, aby spróbować oddzielić obroty marketingowe od rzeczywistości.

Wynik? Ta przegląd IPVanish od góry do dołu.

Znajdziesz w nim wszystko na temat usługi, od tego, kto za nią stoi, do każdej ważniejszej funkcji, którą oferuje, od tego, co robi świetnie, do tego, co nie spełnia.

I miejmy nadzieję, że do końca będziesz miał jasny obraz tego, jak prawdziwa jest IPVanish i czy jest to usługa godna twojego czasu i uwagi.

Przegląd IPVanish

Zacznijmy od szybkiego wprowadzenia do IPVanish oraz przeglądu jego zalet i wad.

Firma ma siedzibę w USA i istnieje od 2012 roku – ponad 90% dostępnych usług VPN. To jest pozytywne.

Chociaż IPVanish był początkowo niezależnym dostawcą, od tego czasu dokonał kilku przejęć – przez firmę StackPath z Teksasu, firmy zajmującej się bezpieczeństwem sieci w 2017 r., I giganta technologicznego j2 Global z Kalifornii w 2019 r..

Z biegiem lat firma rozwinęła się w solidną usługę VPN, wyposażoną w wiele funkcji bezpieczeństwa i prywatności oraz sieć serwerów obejmującą wiele kontynentów – nawiasem mówiąc, serwery, które są jednocześnie właścicielami i operatorem.

I korzyści z IPVanish też się nie kończą.

IPVanish Pro

Posiadanie sieci serwerów w połączeniu z dużym wyborem ustawień szyfrowania i protokołów – w tym OpenVPN i 256-bitowego AES – pomaga IPVanish zapewnić doskonałe bezpieczeństwo.

Nie ma przecieków IP ani DNS.

Własność serwera może również mieć pozytywny wpływ na wydajność, a tam też IPVanish świeci. Imponujące prędkości połączeń z łatwością sprawiają, że są jednym z najszybszych dostawców VPN na rynku.

Usługa ma szeroką kompatybilność i powinna działać z niemal każdym posiadanym urządzeniem podłączonym do Internetu.

IPVanish pozwala również na torrentowanie i twierdzenie, że nie prowadzi dzienników, chociaż są tam znaki zapytania.

Oczywiście przyjrzę się bardziej szczegółowo wszystkim tym zaletom – to tylko krótki przegląd.

IPVanish Cons

Pomimo wszystkich swoich zalet, IPVanish ma kilka wad.

Moją największą troską jest to, że firma ma siedzibę w Stanach Zjednoczonych. To nie jest świetna jurysdykcja w zakresie prywatności.

Tak, teoretycznie dostawca ma politykę braku logowania. W praktyce jednak IPVanish pomagał władzom USA w przeszłości, dostarczając zebrane dane użytkowników.

To było coś, co wydarzyło się w ramach poprzedniej własności, a obecny zarząd twierdzi, że nigdy by na to nie pozwolili (więcej na ten temat wkrótce).

Jednak kwestionuje to, czy IPVanish może kiedykolwiek spełnić swoje doskonałe żądania anonimowości z powodu różnych przepisów amerykańskich, których musi przestrzegać.

Pomimo doskonałych prędkości, IPVanish może również nie być doskonałym wyborem do przesyłania strumieniowego. Nie działają zbyt dobrze z wieloma popularnymi usługami, w tym z Netflix lub BBC iPlayer.

I IPVanish oferuje tylko 7-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy – obecnie najkrótszą (jak dotąd) spośród wszystkich dostawców VPN najwyższej klasy.

funkcje

Jeśli jest coś, co jest niepodważalne w IPVanish, oznacza to, że zapewniają one mnóstwo funkcji. Niektóre zwiększają bezpieczeństwo i prywatność. Inne poprawiają kompatybilność i użyteczność.

Ale razem składają się na usługę, która może być świetnym rozwiązaniem, bez względu na to, dlaczego chcesz korzystać z VPN.

Wyłącznik awaryjny

Jeśli chcesz zachować prywatność w Internecie, konieczny jest przełącznik zabójstwa w sieci VPN. I rzeczywiście, IPVanish ma jeden.

Wyłącznik awaryjny to funkcja sieci bezpieczeństwa, która odcina dostęp do Internetu na wypadek, gdyby połączenie VPN nagle przestało działać. Nieoczekiwane rozłączenia nie powinny się często zdarzać. Ale gdy prywatność jest ważna, dobrze jest mieć tę dodatkową warstwę ochrony.

Możesz włączyć przełącznik Kill na klientach Windows, macOS i Android IPVanish.

Włączanie przełącznika zabijania IPVanish

Warto zauważyć, że niewielu dostawców VPN oferuje pełnoprawny przełącznik zabijania Androida. Dodatkowe punkty do IPVanish tam.

Split Tunneling

Chociaż IPVanish oferuje dzielone tunelowanie, robi to tylko na kliencie z Androidem.

Podział tunelowania pozwala wykluczyć niektóre aplikacje z korzystania z VPN, a zamiast tego korzystać ze zwykłego połączenia internetowego. Nie ma potrzeby ciągłego włączania i wyłączania sieci VPN na podstawie tego, co robisz.

Jest to przydatna funkcja, gdy na przykład chcesz korzystać z BitTorrenta podczas oglądania telewizji lokalnej w tym samym czasie. Torrent może przejść przez VPN – uniemożliwiając każdemu dowiedzieć się, co robisz – podczas gdy Twój strumień wideo tego nie robi.

Jak wspomniano, IPVanish obecnie implementuje tylko dzielone tunelowanie na Androidzie. Jeśli chcesz go używać w systemie Windows lub macOS, ExpressVPN jest tam dobrym wyborem.

IPVanish SOCKS5 Proxy

Chociaż większość z nas tego nie potrzebuje, masz dostęp do serwera proxy IPVanish SOCKS5 oprócz zwykłej usługi VPN.

Możesz myśleć o SOCKS5 jako wersji VPN bez szyfrowania.

Pozwoli ci to ukryć swój adres IP bez konieczności pobierania klienta IPVanish. Unikniesz również niewielkiego spadku wydajności związanego z szyfrowaniem połączenia.

Ale SOCKS5 niesie ze sobą koszt prywatności i bezpieczeństwa.

Ze względu na brak szyfrowania, użycie go niewiele robi, aby zapobiec, powiedzmy, twojemu dostawcy usług internetowych lub rządowi analizy twojego ruchu.

Jeśli jesteś nieco bardziej zaawansowany i masz do tego konkretne zastosowanie, dostęp do SOCKS5 to niezły bonus. Ale częściej niż notatka trzymanie się VPN jest bezpieczniejszym wyborem.

Kompatybilność z TOR

TOR to bezpłatna, prowadzona przez ochotników sieć anonimowości, do której ludzie zwracają się, gdy prywatność jest niezbędna. IPVanish pozwala łączyć to z ich usługami.

Innymi słowy, możesz korzystać z TOR, gdy jesteś już podłączony do VPN. Ta metoda dodaje drugą warstwę bezpieczeństwa i gwarantuje twoją anonimowość.

Minusem korzystania z TOR z IPVanish – a nawet z każdym innym dostawcą VPN – jest to, że prędkość twojego połączenia prawdopodobnie spowolni do indeksowania. Ale gdy absolutna ważność absolutnej prywatności jest bardzo ważna, trzeba zapłacić niewielką cenę.

TOR over VPN to zaawansowana funkcja prywatności, do której ogromna większość z nas nigdy nie będzie miała zastosowania. Ale jeśli go potrzebujesz, to już jest.

Zaciemnione serwery

Niektóre sieci, takie jak firmy lub szkoły, blokują korzystanie z VPN. Niektóre kraje robią to samo. Uzasadnione czy nie, wszystkie mają swoje powody.

Aby obejść takie blokady, IPVanish oferuje zaciemnianie serwerów VPN w funkcji, którą nazywają „szyfrowaniem”.

Włączanie zaciemniania serwera IPVanish

Szyfrowanie działa tylko z protokołem OpenVPN. Chodzi o to, aby twoje połączenie wyglądało tak, jakby nie używało VPN, co znacznie utrudnia blokowanie dowolnej sieci.

To niedoskonały system, a niektóre bardziej wyrafinowane metody mogą go jeszcze przejrzeć. Ale w moich testach działało wystarczająco dobrze.

Czy IPVanish działa w Chinach??

Pomimo wdrożenia formy zaciemniania serwerów, IPVanish nie jest właściwym wyborem dla Chin. Mówiąc wprost, ich metoda zaciemniania nie jest wystarczająca, aby ominąć zaawansowaną krajową zaporę ogniową.

Jeśli próbujesz rozwiązać ten problem, zamiast tego zalecamy skorzystanie z VyprVPN.

Specjalnie zbudowany i stale rozwijany protokół Chameleon firmy VyprVPN czyni z nich jedną z najlepszych sieci VPN w Chinach – ich historia unikania wykrycia jest doskonała.

Obsługa przesyłania strumieniowego

IPVanish otrzymuje najwyższe noty za wydajność pobierania. To powinno sprawić, że będzie to dobra sieć VPN do przesyłania strumieniowego?

Niekoniecznie.

Chociaż prędkości serwerów są rzeczywiście więcej niż wystarczające, aby zapewnić najwyższy poziom jakości wideo, ogólnie rzecz biorąc, IPVanish ma problemy z dostępem do wielu popularnych usług przesyłania strumieniowego blokowanych geograficznie.

To stwierdzenie jest szczególnie prawdziwe w przypadku wszystkiego, co ma siedzibę poza USA, na przykład BBC iPlayer.

Czy IPVanish działa z Netflix?

Gdy dokładnie przyjrzysz się witrynie IPVanish, istnieje jedna funkcja VPN, której wielu z nas szuka, o której nigdzie nie wspomniano: Wsparcie Netflix.

Od początku 2016 r. Ulubiona usługa przesyłania strumieniowego wszystkich użytkowników dokłada wszelkich starań, aby zablokować korzystanie z VPN. I rzeczywiście, IPVanish wydaje się być ofiarą.

W obecnej sytuacji połączenie IPVanish i Netflix jest dalekie od ideału. Jasne, mogłem uzyskać dostęp do amerykańskiej wersji usługi. Ale nie miałem też szczęścia przesyłać strumieniowo do biblioteki innego kraju.

IPVanish nie działa z Netflix

Istnieje więcej niż jedna sieć VPN, która działa z Netflix znacznie lepiej niż IPVanish. Więc jeśli masz nieograniczony i konsekwentny dostęp, którego szukasz, właśnie tam bym szukał.

IPVanish i Kodi

Kodi to niezwykle popularne, otwarte oprogramowanie do zarządzania multimediami i przesyłania strumieniowego. Jedną z jego największych zalet jest możliwość strumieniowego przesyłania programów telewizyjnych i filmów za darmo.

Wiele krajów uważa to za odpowiednik pobierania tych programów telewizyjnych lub filmów. Dlatego używanie Kodi jest często lekceważone i może narazić Cię na problemy prawne.

Jednak podobnie jak w przypadku torrentowania, możesz zabezpieczyć się, używając Kodi przez połączenie VPN. I IPVanish bardzo dobrze z tym współpracuje.

Możesz oczywiście po prostu zainstalować IPVanish na swoim urządzeniu i kierować cały ruch przez VPN. Ale jest też wtyczka Kodi, która pozwala skonfigurować IPVanish bezpośrednio w oprogramowaniu.

Wolę drugą metodę.

Ale bez względu na to, którą drogę wybierzesz, łatwo zrozumieć, dlaczego IPVanish jest jedną z najczęściej używanych sieci VPN dla użytkowników Kodi.

Obsługa torrentów i P2P

Jednym z działań internetowych, które obecnie wymagają VPN, jest udostępnianie plików. A jeśli to robisz, z przyjemnością usłyszysz, że IPVanish nie ogranicza użycia BitTorrenta.

Możesz używać dowolnego oprogramowania P2P zarówno w zwykłej sieci, jak i na serwerach SOCKS5 IPVanish.

Niezależnie od tego, czy wybierzesz VPN, czy proxy, oczekuj doskonałych prędkości pobierania.

Należy zwrócić uwagę na to, że Warunki korzystania z usługi IPVanish zawierają ostrzeżenie o niestosowaniu go do pobierania materiałów chronionych prawem autorskim.

To powiedziawszy, IPVanish twierdzi, że nie rejestruje ani nie monitoruje ruchu. Tak więc dokładnie, w jaki sposób mogą dowiedzieć się, jakie nielegalne pobieranie ma miejsce, nie jestem pewien. Ale należy o tym pamiętać.

Równoczesne połączenia

Jeśli planujesz używać wielu urządzeń jednocześnie z VPN, IPVanish to świetny wybór. Pozwalają Ci uruchomić do dziesięciu jednoczesnych połączeń na konto.

Jest to liczba znacznie wyższa od średniej branżowej – większość innych dostawców nie dopuszcza więcej niż pięciu, jeśli to.

Chociaż trudno mi sobie wyobrazić, że będziesz kiedykolwiek potrzebować więcej, jeśli z jakiegoś powodu to zrobisz, możesz również spojrzeć na Surfshark, który oferuje nieograniczoną liczbę jednoczesnych połączeń.

Prywatność i ochrona

Nawet najdłuższa lista funkcji może być bez znaczenia, jeśli VPN nie zapewnia bezpieczeństwa i prywatności, które powinny.

Ale oprócz kraju, który nazywają domem i jednego przypadku wątpliwego postępowania, IPVanish również tam zapewnia.

Jurysdykcja

Według mnie jurysdykcja IPVanish jest ich największą słabością w zakresie bezpieczeństwa i prywatności – mają siedzibę w Stanach Zjednoczonych.

Rząd Stanów Zjednoczonych ma długą (i niektórzy twierdzą, podstępną) historię inwigilacji cyfrowej, bardziej niż jakikolwiek inny kraj w świecie zachodnim.

Na przykład, kiedyś ujawniono, że NSA zainstalowała urządzenie, które pozwala im szpiegować każdy bit danych przechodzących przez AT&Ogromna sieć internetowa T. To dość poważne.

Tak więc, mimo że IPVanish ma zasady dotyczące braku logowania i korzysta z najwyższej klasy szyfrowania, bardzo mało powstrzymuje NSA, FBI lub tuzin innych agencji przed legalnym przekręceniem ramienia IPVanish, aby umożliwić im szpiegowanie ciebie.

Szczerze mówiąc, nie ma dowodów na to, że tak się stanie lub kiedykolwiek się wydarzy.

Ale każdy użytkownik IPVanish, który naprawdę interesuje się prywatnością, spałby o wiele lepiej, gdyby firma przeniosła się do miejsca, gdzie USA (lub jej sojusznicy) nie mają wpływu.

Zasady rejestrowania

IPVanish nie prowadzi dzienników. To jest jedna rzecz, która sprawia, że ​​wybór podległej jurysdykcji jest nieco łatwiejszy do przełknięcia.

IPVanish jest dostawcą usług VPN z zerowymi logami, co oznacza, że ​​nie przechowujemy danych o połączeniach, ruchu ani aktywności w odniesieniu do naszych Usług.

Tak więc, chyba że ktoś (patrzę na ciebie, NSA) ogląda połączenia z sieci IPVanish w czasie rzeczywistym, nie powinien mieć żadnych danych na temat tego, jak korzystasz z usługi.

To powiedziawszy, w 2016 r. Był jeden przypadek, w którym IPVanish, pomimo swojej polityki zakazu logowania, dostarczyło organom informacje o działalności dotyczące klienta.

To nie (i nie powinno) dobrze pasować do nikogo.

Od tego czasu nowi właściciele IPVanish zrzekli się incydentu. Ich głównym argumentem było to, że stało się to przed ich zaangażowaniem w spółkę.

Powrócili do polityki zerowego dziennika IPVanish i obiecali, że taka współpraca nie dojdzie i nie nastąpi pod ich okiem.

I choć czas pokaże, czy to, co mówią, jest prawdą, jak dotąd nie było powodu, by wątpić w odnowione zaangażowanie IPVanish w ochronę prywatności.

Ale jeśli masz jedno ostrzeżenie i nie zgadzasz się z zasadami – i to uczciwie – istnieje wiele innych doskonałych i niezależnie zweryfikowanych sieci VPN z zerowym logiem do wyboru.

Protokół i szyfrowanie

Niewiele rzeczy ma większe znaczenie dla prywatności i bezpieczeństwa VPN niż protokół i standardy szyfrowania, których używa. W tym momencie IPVanish obejmuje prawie wszystkie bazy.

Oferują prawie każdą opcję protokołu pod słońcem:

 • OpenVPNL2TP
 • IKEv2
 • IPSec
 • SSTP
 • PPTP

Pamiętaj jednak, że nie każdy protokół jest dostępny na każdej platformie. Na przykład w Androidzie jedyną opcją jest OpenVPN (przy użyciu TCP lub UDP – twój wybór).

OpenVPN jest jednak flagowym protokołem. Korzysta również z 256-bitowego szyfrowania AES, co oznacza, że ​​jest tak bezpieczny, jak to tylko możliwe.

Gdzie indziej IPVanish używa uścisku dłoni HMAC SHA1 i DHE-2048 Perfect Forward Secrecy. Przetłumaczone na angielski, co oznacza, że ​​nikt – oprócz twojego urządzenia i serwera IPVanish, z którym się łączysz – nie ma szans na odszyfrowanie twojego ruchu.

Jedynym protokołem, od którego należy unikać (jeśli możesz), jest PPTP. Wiele lat temu zostało to skompromitowane, a jedynym powodem, dla którego IPVanish go obejmuje, jest kompatybilność z wybranymi starszymi urządzeniami.

Chodzi tutaj o to, że nawet niedoskonała ochrona jest lepsza niż jej brak. Nie zgadzam się.

IPVanish DNS Leaks

Wielu dostawców VPN często pomija jedno ważne zagrożenie prywatności: wyciek DNS.

Wyciek DNS ma miejsce, gdy nawet jeśli dane przechodzą przez VPN, zapytania DNS Twojego urządzenia nie.

W przypadku takiego wycieku każdy, kto ma dostęp do dziennika serwera DNS – najczęściej twój dostawca usług internetowych – zna nazwę każdej witryny i usługi online, którą odwiedzasz.

To znacznie zmniejsza efektywność VPN.

Na szczęście tutaj IPVanish dostaje czyste świadectwo zdrowia.

IPVanish pomyślnie przeszedł test szczelności DNS

IPVanish zapobiega wyciekom DNS, domyślnie obsługując serwery DNS, które są ich własnością i działają. Za każdym razem, gdy łączysz się z VPN, jest to jedyne miejsce, w którym mogą znajdować się Twoje zapytania.

W systemie macOS – i tylko z jakiegoś powodu – w systemie macOS – możesz zastąpić ustawienia domyślne, podając własne serwery DNS innej firmy zgodnie z preferencjami klienta.

Ustawianie serwerów DNS innych firm w kliencie IPVanish macOS

Ale dla 99% z nas nie jest to konieczne. Serwery DNS IPVanish świetnie sobie radzą, utrzymując połączenie VPN wolne od wycieków.

Aplikacje i klienci

Chociaż klient IPVanish może początkowo wyglądać nieco przytłaczająco, ponieważ jego telemetria połączenia jest wyświetlana z przodu i na środku, jest bardzo intuicyjny i prosty w obsłudze.

I, pochodząc od dostawcy, który miał lata na udoskonalenie doświadczenia użytkownika, nie oczekiwałbym nie mniej.

W chwili pisania tego tekstu IPVanish oferuje oprogramowanie dla następujących systemów operacyjnych i platform:

 • Windows
 • System operacyjny Mac
 • iOS
 • Android
 • Chrome OS
 • Fire TV

Podają także szczegółowe instrukcje instalacji VPN w systemie Linux, Windows Phone i różnych routerach.

Lista obsługiwanych routerów IPVanish jest obszerna. Kiedy piszę to, nie mniej niż piętnaście marek routerów i dziesiątki dziesiątek modeli robi cięcia. Trudno byłoby wymienić je wszystkie, ale z reguły wysokiej klasy routery z serii RT firmy ASUS i wszystko, co jest spuszczane do DD-WRT lub Tomato, powinno działać.

W przypadku platform, na których dostępny jest klient, wygląd i działanie są dość spójne.

Oczywiście klienci mobilni mają odrobinę stylu dotykowego w porównaniu do wersji na komputery. Niektóre funkcje istnieją tylko na jednej platformie, a nie na innych.

Ale kiedy do tego doszło, nie miałem żadnych rozłączeń między nimi – wszystkie funkcje były zgodne z oczekiwaniami.

Serwery IPVanish

IPVanish prowadzi bardzo szanowane 1437 serwerów w 53 krajach.

Nie jest to największa sieć wszystkich dostawców najwyższego poziomu – ten zaszczyt trafia do PureVPN – ale może więcej niż sama.

Nie zapominajmy również, że IPVanish jest właścicielem swojego sprzętu – plus za bezpieczeństwo i prywatność – podczas gdy większość innych dostawców wynajmuje swoje urządzenia z różnych centrów danych.

Jeśli jesteś zainteresowany, pełną listę serwerów IPVanish znajdziesz tutaj.

Wybór kraju, miasta, a nawet pojedynczego serwera do połączenia to pestka. Lista jest w pełni przeszukiwalna, sortowalna i filtrowalna.

Ekran wyboru serwera IPVanish

Widok mapy lokalizacji serwera jest również dostępny w komputerowych wersjach klienta IPVanish.

Jak szybki jest IPVanish?

Na początku tej recenzji wspomniałem, że IPVanish uważa się za najszybszą VPN na świecie. Choć nie są całkowicie dokładne – przynajmniej nie według moich testów prędkości – w rzeczywistości nie mają się czego wstydzić.

Podobnie jak w przypadku każdego dostawcy VPN, użycie IPVanish nieco spowolni twoje połączenie. Ale z kilkoma małymi wyjątkami prędkości pobierania i wysyłania są doskonałe.

Mój najlepszy wynik pobierania wyniósł 82,7 Mb / s, a średnia prędkość 60,4 Mb / s we wszystkich testowanych lokalizacjach.

Najlepszy wynik przesyłania to szybkie palenie 67,4 Mbps z ogólną średnią 54,6 Mbps.

I nawet w miejscach, w których prędkości są nieco niższe (a dokładniej w Niemczech i Francji), nadal są wystarczająco szybkie, aby pobierać i strumieniować filmy w wysokiej jakości.

Poniżej znajduje się mała próbka wyników mojego pełnego testu prędkości IPVanish.

Najlepszy serwer
IPVanish najlepsze wyniki testu prędkości serwera VPNZ VPN Najlepsze wyniki testu prędkości podstawowej IPVanishBrak VPN
Stany Zjednoczone
Wyniki testu prędkości serwera IPVanish United States VPNZ VPN IPVanish jednoczy wyniki testu prędkości linii podstawowejBrak VPN
Holandia
Wyniki testu prędkości serwera IPVanish Netherlands VPNZ VPN Wyniki testu prędkości podstawowej IPVanish NetherlandsBrak VPN

Jedną z rzeczy, które możesz zauważyć, jest duża różnica między VPN a brakiem numerów VPN. Nie ma się czym przejmować.

Celowo używam szybkiego połączenia o prędkości 500 Mb / s i połączenia o szybkości 100 Mb / s, które jest znacznie szybsze niż to, co może obecnie obsługiwać dowolny dostawca VPN.

Korzystając z szybszego internetu, upewniam się, że widzimy prawdziwą maksymalną prędkość serwerów IPVanish, nie ograniczoną przez mojego dostawcę usług internetowych.

Obsługa klienta IPVanish

Chociaż nie mam żadnych problemów z konfiguracją lub używaniem IPVanish, nie jest to żadną gwarancją. W końcu technologia to technologia.

Dobrą wiadomością jest to, że jeśli nie masz problemów, IPVanish oferuje jedne z najlepszych usług dla klientów w branży VPN.

Personel jest dostępny 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu za pośrednictwem czatu i poczty e-mail – przydatne przy większości ogólnych pytań i problemów operacyjnych.

Tam, gdzie naprawdę świeci wsparcie IPVanish, jest przez telefon.

Wsparcie telefoniczne to coś bardzo, bardzo niewielu dostawców VPN. Jest kosztowny w obsłudze i dlatego zwykle unika się go jak zarazy.

Jednak nie IPVanish. Możesz przejść i porozmawiać z prawdziwą osobą w amerykańskim centrum obsługi telefonicznej od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 do 17:00 czasu centralnego.

I nie mogę wystarczająco podkreślić, jak cenna może być ta opcja, gdy coś oszaleje. Wyjaśnienie problemu technicznego (i próba jego rozwiązania) na telefonie jest o wiele łatwiejsze niż na czacie.

Kilka razy skontaktowałem się z pomocą techniczną z kilkoma ogólnymi pytaniami (raz przez e-mail, raz przez czat), aw obu przypadkach uznałem je za szybkie i uprzejme. I, co najważniejsze, odpowiedzi, które otrzymałem, były na piłce.

Jeśli jesteś bardziej zrób to sam, to IPVanish ma również dość obszerną i szczegółową bazę wiedzy na swojej stronie internetowej.

Przykład bazy wiedzy IPVanish

Od przewodników konfiguracji po rozwiązywanie problemów z dowolną liczbą problemów technicznych – informacje te były dobrze zebrane i łatwe do naśladowania (zrzuty ekranu i wszystkie).

Cena i wartość

Najlepszym sposobem na podsumowanie ceny i wartości usługi IPVanish jest stwierdzenie, że nie jest tania jak brud, ale jest kradzieżą tego, co dostajesz.

Dzięki IPVanish możesz wybrać jedną z trzech długości subskrypcji: miesięczną, kwartalną lub roczną.

W zależności od wybranej opcji standardowy miesięczny koszt IPVanish rozkłada się w następujący sposób:

 • Abonament 1-miesięczny: 10,00 $ miesięcznie
 • Plan 3 miesiące: 8,99 USD miesięcznie
 • Plan roczny: 3,25 USD miesięcznie

Warto zauważyć, że IPVanish będzie pobierać miesięcznie tylko w ramach planu „1 miesiąc”. Musisz zapłacić z góry całą kwotę w przypadku subskrypcji „3 miesiące” lub „1 rok”.

Podobnie jak większość dostawców VPN, IPVanish oferuje także rabaty i wyprzedaże o różnych porach roku. Przed rejestracją koniecznie sprawdź, czy możesz uzyskać lepszą ofertę.

Jako formy płatności IPVanish akceptuje wszystkie główne karty kredytowe, a także PayPal. Niestety nie ma opcji płatności za pomocą kryptowalut dla lepszej anonimowości.

IPVanish wspiera również wszystkie subskrypcje 7-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy.

Jednak siedem dni jest krótkie. Większość dostawców oferuje co najmniej miesiąc, a okres zwrotu pieniędzy lidera CyberGhost jest bardzo hojny 45 dni.

To powiedziawszy, jest to coś, na czym możesz polegać, jeśli zdecydujesz w ciągu tygodnia, że ​​IPVanish nie jest jednak właściwym wyborem dla ciebie.

Darmowa wersja próbna IPVanish

IPVanish nie oferuje bezpłatnego okresu próbnego i nie robi tego od lat. Dla najlepszego dostawcy VPN, nie jest to wcale niezwykłe.

Najlepszą opcją, jaką można sobie wyobrazić w ramach bezpłatnego okresu próbnego, jest zarejestrowanie się w IPVanish na jeden miesiąc i anulowanie subskrypcji w 7-dniowym okresie zwrotu pieniędzy.

Gwarancja zwrotu pieniędzy jest bezwarunkowa, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów z uzyskaniem zwrotu pieniędzy.

Zamykanie myśli

Ogólnie rzecz biorąc, w IPVanish można bardzo polubić. Oferują doskonałe prędkości, duży wybór funkcji bezpieczeństwa i prywatności, mają zasady dotyczące braku logowania i zapewniają jedną z najlepszych usług obsługi klienta w branży.

Dwie rzeczy, których nie jestem fanem, to jednak ich jurysdykcja w USA i jedna rejestrująca wykroczenia, które miały miejsce w ramach poprzedniej własności.

Nie są też najlepszą usługą do przesyłania strumieniowego treści spoza USA blokowanych geograficznie.

Jeśli którakolwiek z tych rzeczy jest dla Ciebie ważna, inni dobrze sprawdzeni dostawcy będą lepszymi opcjami. Zapraszam do zapoznania się z moimi zaleceniami tutaj.

Ale jeśli usługi przesyłania strumieniowego wideo poza Ameryką nie są dla Ciebie tak ważne, a ty chcesz, aby przeszłość była przeszłością, IPVanish jest solidną rekomendacją i usługą, z której powinieneś być bardzo zadowolony.

Może Ci się spodobać:
 • Czy IPVanish działa z Netflix?
 • Lista serwerów IPVanish

Logo IPVanishWynik:
8,3 / 10

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map