Jaký je rozdíl mezi VPN a proxy službami? |


Co je proxy?

Proxy je služba, která vám umožní skrýt vaši IP adresu a přistupovat k webovým serverům s omezeným přístupem na geo nebo firewall. Může to být počítač nebo aplikace, která funguje jako prostředník mezi vaším zařízením a internetem.

Jak funguje proxy?

Je to docela jednoduché – když používáte proxy server, požadavek odeslaný na internet (například na připojení k webu) je zachycen pomocí proxy. Pak se stane jedna ze dvou věcí:

  1. Server proxy zkontroluje svou místní mezipaměť a zjistí, zda již obsahuje požadovaný obsah. Pokud ano, vrátí obsah bez předání vašeho požadavku na internet.
  2. Proxy přesměruje vaši žádost na web, pokud nemá požadovaný obsah ve své lokální mezipaměti. Jakmile data obdrží, odešle je zpět do vašeho zařízení.

Co je to VPN?

VPN (Virtual Private Network) je služba, kterou můžete použít pro bezpečný přístup k webu. Skrývá vaši IP adresu, šifruje váš internetový provoz a data a pomáhá vám obejít geobloky a brány firewall.

Jak funguje VPN?

V zásadě VPN funguje jako prostředník mezi vámi a vaším poskytovatelem internetových služeb. Spustíte klienta, připojíte se k serveru VPN a přes něj bude přesměrován váš internetový provoz. Vaše adresa IP bude také nahrazena adresou IP serveru.

Všechny vaše požadavky na připojení se nejprve zašifrují klientem VPN, poté se odešlou na server VPN, server je dešifruje a poté je předá na web. Jakmile server přijme požadovaná data, zašifruje je a odešle je zpět klientovi VPN ve vašem zařízení. Jakmile je obsah přijat, klient VPN jej dešifruje.

Jaký je tedy rozdíl mezi VPN a proxy službami??

Přestože se služby VPN a proxy zdají velmi podobné, fungují odlišně. Dlouho příběh krátký, jak VPN, tak proxy služby do jisté míry skryjí vaši IP a online identitu, přičemž hlavní rozdíl mezi VPN a proxy je, že VPN zašifruje všechna vaše data.

Pokud však chcete zjistit, jaký je skutečný, hluboký rozdíl mezi službami proxy a VPN, měli byste vidět, jak funguje každá služba v následujících kategoriích:

Zabezpečení online

S VPNs se můžete těšit na vyšší úroveň zabezpečení internetu, protože často používají výkonné šifrování k ochraně vašich osobních dat a online přenosu před počítačovými zločinci, jako je například standard AES-256, který je šifrováním vojenské úrovně. VPN také často používají zabezpečené VPN protokoly, jako jsou SoftEther a OpenVPN.

Zabezpečení online

Proxy často nepoužívají žádný typ šifrování, takže jste na internetu vystaveni. Některé proxy servery mohou používat šifrování typu SSL, ale tento druh zabezpečení bohužel není příliš spolehlivý.

Jedním ze způsobů, jak by servery proxy mohly poskytnout určitou bezpečnost, je blokování přístupu na škodlivé weby, aby se k nim uživatelé jako vy sami náhodou nepřipojili. Údajně také existuje šance, že pokud přistupujete k webům infikovaným malwarem pomocí proxy, malware skončí na proxy serveru místo vašeho zařízení, ačkoli neexistuje žádná záruka, že je to pravda.

A ano, proxy server skryje vaši IP adresu stejně jako VPN server. Hlavním rozdílem mezi službami proxy a VPN v tomto případě je však skutečnost, že majitel serveru proxy může při použití služby proxy vždy vidět vaši skutečnou adresu IP. Poskytovatel VPN obvykle nevidí vaši adresu, když se připojujete k serveru VPN, protože provoz klienta VPN-VPN je šifrován od začátku do konce. I když poskytovatel VPN měl vidět vaši skutečnou IP adresu, je-li to slušná, nebudou o ní mít žádné záznamy..

Ochrana soukromí na internetu

VPN vám může nabídnout lepší úroveň online soukromí, protože veškerý váš internetový provoz je zcela šifrován. To znamená, že nikdo nebude schopen sledovat, co děláte na webu – ne váš ISP, ani vládní dozorová agentura a žádný potenciální hacker.

S proxy nemáte opravdu rádi mnoho soukromí online, protože váš internetový provoz obvykle není šifrován, což znamená, že váš poskytovatel internetových služeb (a kdokoli jiný v této věci) může vidět, co děláte online. Pokud navíc používáte HTTP, když používáte proxy, můžete vlastníka proxy sledovat i vaše online aktivity.

Tato rizika byste mohli snížit pomocí šifrovaného serveru proxy, ale již jsme zmínili, že šifrování SSL, které používají, není extrémně spolehlivé..

Rychlosti online

Proxy server nemá obvykle přímý dopad na vaši rychlost internetu, protože obvykle nepoužívá silné šifrování (nebo vůbec žádné šifrování). A co víc, proxy může potenciálně načíst požadované webové stránky rychleji, pokud jsou uloženy v mezipaměti místně, protože nemusí předávat vaše požadavky na internet.

Inteligentní rychlost DNS

Měli byste však vědět, že proxy servery mají často tendenci být přeplněné. Výsledkem je, že vždy máte šanci, že se nakonec vypořádáte s nižšími rychlostmi.

Na druhé straně, VPN, je pravděpodobné, že zpomalí vaše rychlosti někdy někdy kvůli jeho šifrování. K tomuto zpomalujícímu efektu může také přispět vzdálenost mezi vámi a serverem VPN (totéž však lze říci o proxy serverech). Samozřejmě to není zaručeno, že se stane 100% času, a to nemusí být ani příliš znatelné.

Přesto, pokud si vyberete poskytovatele VPN, který nabízí více protokolů VPN, můžete použít ten, který má tendenci nabízet vyšší rychlosti (například SoftEther).

Další věcí, která stojí za zmínku, je to, že VPN vám může pomoci zbavit se omezování šířky pásma, protože šifruje váš provoz. Pokud nejste obeznámeni s omezováním šířky pásma, je to, když váš poskytovatel internetových služeb omezí vaši šířku pásma, protože používáte „příliš mnoho dat“, což může ve skutečnosti snížit rychlost online..

Extra funkce

Na rozdíl od poskytovatelů VPN proxy servery obvykle nenabízejí další funkce, jako je Killswitch, Apps.Killer a ochrana proti úniku DNS. Tyto věci přispívají k úrovni zabezpečení a soukromí, které si užíváte, ale také ovlivňují uživatelský dojem.

Ceny

Proxy servery jsou často používány zdarma – zejména veřejné proxy. Bezplatné servery proxy však často provozují dobrovolníci, což znamená, že služba se může náhodně přepnout do režimu offline. A co víc, přibližně 79% serverů proxy proxy HTTPS nepoužívá, což znamená, že jsou vaše data vystavena online. Nejen to, ale někteří zdarma proxy mohou dokonce použít JavaScript k vložení reklam do klienta, kterého používáte.

Pokud jde o VPN, i když můžete najít bezplatné služby, nestojí za to vůbec. Je mnohem lepší (a bezpečnější) používat placené služby VPN. Na rozdíl od bezplatných VPN a bezplatných serverů proxy nabízejí placené VPN lepší spolehlivost, podporu a zabezpečení.

VPN vs. proxy – který si vyberete?

Podle toho, o čem jsme právě diskutovali, se zdá, že VPN je vaše nejlepší sázka, pokud chcete skvělý online zážitek. V konečném důsledku je rozhodnutí na vás. Přesto, pokud chcete zajistit, aby vaše online data a přenosy byly plně zabezpečeny, chcete spolehlivou podporu a chcete zajistit, aby nikdo nemohl špehovat vaše online aktivity, VPN je způsob, jak jít.

Na druhou stranu, pokud chcete pouze obejít geobloky a skrýt svou IP adresu bez šifrování a nebát se stavu vašeho soukromí v Internetu, můžete zkusit použít proxy server.

Hledáte špičkovou VPN službu, která nabízí také proxy servery?

CactusVPN je přesně to, co potřebujete. Nabízíme službu VPN, která je také spárována se službou proxy, protože naše servery VPN se skutečně zdvojnásobují jako servery proxy.

Naše služba VPN využívá výkonné šifrování AES, aby byla vaše data a přenos vždy v bezpečí. Kromě toho také zajistíme, aby vaše soukromí bylo chráněno našimi zásadami bez protokolování a naší funkcí Killswitch, která zajistí, že nebudete nikdy vystaveni, pokud dojde k výpadku vašeho připojení k serveru VPN..

Když už mluvíme o serverech VPN, nabízíme 28+ vysokorychlostních serverů po celém světě a všechny naše servery jsou vybaveny neomezenou šířkou pásma. CactusVPN navíc pracuje na více zařízeních a operačních systémech pomocí našich uživatelsky přívětivých aplikací.

Chcete použít proxy? Žádný problém!

V případě, že jste se zajímali pouze o použití proxy serverů, nebo si myslíte, že byste někdy raději používali proxy místo VPN, můžete použít naše VPN servery, které se zdvojnásobují jako proxy servery. Tuto doplňkovou službu můžete používat zdarma, pokud jste uživatelem CactusVPN.

Odemkněte více než 300 webových stránek pomocí několika kliknutí

Pokud budete potřebovat hladký a neomezený přístup k ještě většímu obsahu, máme pro vás připravenou další službu – náš inteligentní DNS, který vám umožní přístup k více než 300 webům se zeměpisným omezením ze zemí jako USA, Velká Británie, Kanada, Austrálie , Francie, Německo, Švédsko, Švýcarsko, Polsko.

Vyzkoušejte naše služby zdarma

Pro naše služby VPN a proxy nabízíme bezplatnou 24hodinovou zkušební verzi, takže máte spoustu času, abyste zjistili, zda splňují všechny vaše potřeby. Nedělejte si starosti – nejsou potřeba žádné údaje o kreditní kartě.

Navíc, jakmile si vyberete plán předplatného, ​​bude vám stále poskytována naše 30denní záruka vrácení peněz, pokud služby nebudou fungovat tak, jak jsou inzerovány..

Rozdíl mezi VPN a proxy službami – Sečteno a podtrženo

I když jsou služby spíše podobné, rozdíl mezi službami VPN a proxy je zcela zřejmý – VPN vám nabídne další zabezpečení online spolu s neomezeným přístupem k webovým serverům s omezeným přístupem na geo a firewall. Chcete-li získat nejlepší zážitek, měli byste hledat poskytovatele VPN, jehož servery VPN se zdvojnásobují také jako servery proxy, abyste si mohli užít to nejlepší z obou světů..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map