Surfshark Hız Testi

Yeni bir VPN şirketinin Surfshark kadar hızlı bir şekilde ciddi bir rakip haline gelmesi nadirdir. Ancak, sıfırdan hava geçirmez bir gizlilik politikası, temiz ve kullanımı kolay bir istemci ile başladığınızda ve mükemmel performans ve akış desteği sunan iyi büyüklükte bir küresel sunucu ağı ile yedeklediğinizde, herkesin alması gereken zaman farkına varmak.

Artıları
 • Günlük kaydı olmadan mükemmel gizlilik ve güvenlik
 • Mükemmel sunucu performansı
 • Netflix, BBC ve diğerlerinin engellemesini kaldırır
 • Kullanımı kolay istemci
 • Sınırsız eşzamanlı bağlantı
 • Torrenting desteği
 • Ucuz
Eksileri
 • Birkaç konumda tutarsız hız
 • Oldukça yavaş müşteri desteği

Hız Testleri

Ne zaman bir VPN sağlayıcısının ana sayfasında hız bahsettiğini görmüyorum, bu beni biraz endişelendiriyor. Sonuçta, abartılı performans iddialarını sık sık yapmak, tüm VPN’lerin yaptığı şeydir. İşlerin o kadar da iyi olmadığı sessiz bir giriş hızına dikkat çekmemeye çalışıyor?

Surfshark söz konusu olduğunda, durum hiç de öyle değil.

Hız testlerim tutarlı bir 80 Mbps artı bir konum dışındaki herkes için indirmeler gösterdiğinde, herhangi bir şey varsa, Surfshark sayılarına dikkat çekmelidir. En hızlı VPN listemi kontrol edersek, bunlar kesinlikle en üst düzey sonuçlar.

Birkaç konumdan fazlasının iyileştirme yapabileceği yükleme hızlarıyla rakamlar biraz daha kötü görünüyor. Ama yine de çok saygınlar.

Ve gelişmeye ihtiyaç duyulduğundan (ve birçoğundan) bahsetmişken, Avustralya’nın aşağı ve yukarı sayıları her ikisi de oldukça berbattı. Daha iyi hızlar görmek umuduyla yakında tekrar test edeceğim. Ancak şimdilik, eğer bağlanmak istediğiniz bir ülke ise, bunun yerine NordVPN’e bakmak isteyebilirsiniz (altındaki arazideki performansı mükemmeldi).

Sonuçta, bir göze çarpan istisna dışında, Surfshark’tan katı hız testi sonuçları.

Bu sonuçlara ulaşmadan önce, sadece hızlı bir açıklama. Oldukça hızlı bir internet bağlantısı çalıştırıyorum, herhangi bir VPN sunucusunun makul şekilde eşleşebileceğinden çok daha hızlı. Bu, belirli bir konum için gördüğünüz sayıların teorik olarak ondan bekleyebileceğiniz maksimum değerler olduğu anlamına gelir. Kendi bağlantı hızlarım ile sınırlı değiller.

İnternetiniz bu maksimum değerlerden daha yavaşsa, daha düşük sayılar görürsünüz. Bunun etrafında bir yol yok.

Yoldaki bu küçük uyarı ile birlikte, Surfshark’ın VPN kullanıcıları arasında en popüler olan yedi konum için hız testi sonuçları aşağıdadır. Ayrıca istemcinin bağlanmak için en iyi (ve muhtemelen en hızlı) sunucum olduğunu düşündüm.

En İyi Sunucu
Surfshark en iyi VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile Surfshark en iyi sunucu temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Amerika Birleşik Devletleri
Surfshark, Birleşik Devletler VPN sunucusu hız testi sonuçlarını birleştiriyorVPN ile Surfshark Birleşik Devletleri taban hızı test sonuçlarını birleştiriyorVPN yok
Birleşik Krallık
Surfshark Türkiye VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile Surfshark İngiltere taban hız testi sonuçlarıVPN yok
Kanada
Surfshark Canada VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile Surfshark Kanada temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Avustralya
Surfshark Avustralya VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile Surfshark Avustralya temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Hollanda
Surfshark Hollanda VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile Surfshark Hollanda temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Almanya
Surfshark Almanya VPN sunucusu hız testi sonuçlarıVPN ile Surfshark Almanya temel hız testi sonuçlarıVPN yok
Fransa
Surfshark France VPN sunucu hızı test sonuçlarıVPN ile Surfshark France temel hız testi sonuçlarıVPN yok

Surfshark hakkında

Surfshark, VPN pazarına nispeten yeni bir oyuncu, ancak tam incelememde ayrıntılı olarak ele aldığımdan, hizmet hakkında zaten çok şey var.

Başlangıç ​​olarak, Surfshark, VPN hizmetleri (veya bu konuda başka bir şey) için veri saklama yasaları olmayan özerk bir bölge olan İngiliz Virgin Adaları’nda bulunuyor. Bu gizlilik için harika bir haber.

Şirket ayrıca çok çeşitli cihaz desteği, rekabetçi fiyatlandırma, mükemmel güvenlik ve gizlilik ve çok sayıda kullanıcı dostu özellik sunma konusunda büyük adımlar attı..

Onlar, birinci sınıf bir hizmetten beklediğiniz her şeyi sağlamaya kararlı ve daha büyük rakiplerine meydan okumak için iyi hazırlanmış, cesur bir VPN yeni üyesidir..

Gizlilik ve güvenlik

Mükemmel gizlilik ve güvenlik sunan bir VPN arayışı içindeyseniz, Surfshark bir göz atmaya değer.

Daha önce de belirtildiği gibi, İngiliz Virgin Adaları’nda bulunuyorlar. Bu nedenle, dahili veya yabancı yetkililerden olası veri taleplerine karşı bağışıktırlar.

Bunun da ötesinde, Surfshark sıkı bir kayıt tutmama politikası izler ve verilerinizin hiçbirini bir e-posta adresinin ve şifreli bir hesap şifresinin ötesinde saklamaz. Hatta kripto para birimi kullanarak hizmet için ödeme yapmanıza izin verir, böylece kullanımınızı daha da anonimleştirir.

Operasyonel bir gizlilik ve güvenlik bakış açısından, Surfshark ayrıca verilerinizi veya internet etkinliğinizi herhangi bir zamanda herhangi birisine maruz bırakmamak için sizi aşar..

Çabalarının özü, son teknoloji 256-bit AES standart şifrelemesiyle başlar. Bu, günümüz teknolojisiyle kırılmaz kabul edilen bir standarttır.

Sistem aynı zamanda bir SHA512 kimlik doğrulama karması ve 2048 bit DHE-RSA anahtar değişimi ve VPN bağlantılarının her aşamasını daha da koruyan PFS’yi kullanır.

Surfshark çok platformlu bir hizmet olduğu için şifrelemelerini iki protokol çeşidinde sunuyorlar: OpenVPN ve IKEv2.

Her iki standart da en üst düzeyde kabul edilir ve Surfshark’ın korumasını son yirmi yıl içinde inşa edilen hemen hemen tüm internet bağlantılı cihazlara genişletebilmesini sağlar.

Güvenlik konusunda fazla bilinçli biriyseniz, Surfshark, ek güvenlik ve gizlilik katmanı için verilerinizi birden fazla VPN sunucusundan geçirerek çoklu atlama modunda (bazen çift VPN olarak da bilinir) çalışmanıza bile izin verir.

Sonuç olarak, Surfshark sizi çevrimiçi korumak konusunda ciddidir. Son zamanlarda bile kanıtlamak için bağımsız bir güvenlik denetiminden geçtiler. Uyguladıkları çok katmanlı koruma sistemini hacklemeye veya üstesinden gelmeye çalışan herkese iyi şanslar.

Özellikleri

Mümkün olduğunca pratik ve eksiksiz olacak şekilde inşa edilen Surfshark, her türlü VPN kullanıcısına mükemmel uyum sağlayan çeşitli özellikler sunar.

Önemli olanlar şunları içerir:

 • Dahili Öldürme Anahtarı

  Surfshark istemcisi, VPN düşerse veya başka bir şekilde ele geçirilirse internetinizi devre dışı bırakır. Olur.

  Kill switch, standart internet bağlantınız üzerinden bilmeden veri göndermenizi veya almanızı önler. Gizliliğinizin ve güvenliğinizin her zaman korunmasına yardımcı olur.

 • Özel DNS Sunucuları ve Sızıntı Koruması

  Surfshark kendi DNS sunucularını çalıştırır (ad çözümleme kaydı tutmaz) ve istemci yazılımı bağlandığınızda kullanımını zorlar. Bu çok önemli bir özellik. DNS aramaları, kullandığınız DNS sunucusuna erişimi olan herkese Internet etkinliğinizi gösterebilir.

  Örneğin, ISS tarafından sağlanan DNS sunucularınızla bir VPN kullanıyorsanız, trafiğinizin kendisi her zaman şifrelenmiş olsa bile, ISS erişmeye çalıştığınız her web sitesini bilecektir..

 • Kamuflaj Modu

  Surfshark’ın VPN servisi, Kamuflaj Modu olarak bilinen ve VPN trafiğini sıradan web trafiği olarak gizleyen bir özellik sunar. Bu, bir İSS tarafından kısıtlanmaktan veya engellemekten kaçınmak için yararlı olabilir.

  Ayrıca, Çin veya İran’da bulunanlar gibi karmaşık internet sansür rejimlerini aşmanıza da yardımcı olabilir..

 • Çok atlamalı

  Daha önce de belirtildiği gibi, Surfshark verilerinizi birden fazla VPN sunucusundan geçirmeyi destekler. Bunu daha da yapmak gizliliğinizi ve güvenliğinizi artırır.

Surfshark’ın uzun özellik listesi hakkında en iyi haber, hayal edebileceğiniz hemen hemen her cihaz için destek sunmalarıdır:

 • Windows Aygıtları
 • Mac os işletim sistemi
 • iOS
 • Android
 • FireTV
 • Linux
 • Xbox, PlayStation ve kullanıcı tarafından belirlenen DNS ayarlarına izin veren diğer tüm cihazlar için SmartDNS desteği
 • Chrome ve Firefox için tarayıcı eklentileri

Surfshark ayrıca BitTorrent ve diğer P2P dosya paylaşım istemcilerini de sunucularında ağırlıyor ve hatta Netflix gibi bölge kısıtlamalı buharlama hizmetinin engelini kaldırmanıza izin veriyor.

Bu kapsamlı listeden anlayabileceğiniz gibi, Surfshark, VPN kullanıcıları için hiç taş bırakmadan bırakmak için elinden geleni yapıyor gibi görünüyor.

Kısıtlamalar

Surfshark tarafından sunulan uzun özellik listesiyle karşılaştırıldığında, kısıtlama listeleri ferahlatıcı ince. Aslında, hizmetlerinin herhangi bir kullanımına, Surfshark’ın Hizmet Şartlarını ihlal edecek standart yasadışı faaliyetlerin yasaklanmasının ötesinde hiçbir zor sınır koymazlar..

Surfshark ayrıca, satıcıları ve diğer yetkisiz hesap paylaşımlarını önlemeyi amaçlayan sınırsız cihaz bağlantılarının kötüye kullanılması konusunda kullanıcılara bir uyarı sunar.

Ancak, bu basit ve standart kısıtlamaların ötesinde, Surfshark, hizmeti ne için kullandığınız ve nasıl yaptığınız konusunda size ücretsiz bir destek sunar.

Müşteri desteği

Hiçbir VPN hizmeti herhangi bir kesinti veya teknik zorluk olmadan her zaman çalışamayacağından, teknoloji anlayışı ne olursa olsun, müşteri hizmetleri hepimiz için büyük önem taşımaktadır. Surfshark da bizi orada korudu.

Sohbet veya e-posta yoluyla 7/24 canlı destek sunar, çoğu e-posta iki saat içinde yanıt alır.

Tek dezavantajı, Surfshark’ın çevrimiçi kendi kendine yardım bölümünün o kadar kapsamlı olmadığı görünüyor. Ancak, bu nispeten yeni bir hizmet için mantıksız değil ve zaman içinde gelişmesini bekliyorum.

Tüm yeni kullanıcıların memnun olduğundan emin olmak için Surfshark, 30 günlük sorunsuz geri ödeme politikası biçiminde hizmetlerini ücretsiz olarak denemenizi sağlar.

Bu süre içinde herhangi bir zamanda iptal etmek için Surfshark’ın sitesinde sağlanan canlı sohbet veya e-posta bağlantısı aracılığıyla müşteri desteğine başvurmanız yeterlidir. Geri ödeme yapmak istediğinizi bildirin ve hizmet şartlarını ihlal etmek için herhangi bir şey yapmadıysanız, paranızı hemen yerinde alırsınız.

Kaydolurken, Surfshark’ın kupon kodlarından da faydalandığınızdan emin olun. Bu şekilde, hizmeti korumaya karar verirseniz, sadece ayda 1,99 $ ‘a mal olur. Bu kalibrede başka hiçbir VPN sağlayıcısının dokunamayacağı bir fiyat.

Sunucu Konumları

Teknik olarak daha eğilimli olan veya içerik veya hizmet coğrafi kısıtlamalarını aşmak için bir VPN kullanmaya çalışan herkes için, bir sağlayıcının sunucularının sayısı ve yerleri çok önemlidir. Sektöre nispeten yeni gelen biri olarak Surfshark’ın bu alanda biraz daha kısa düşmesini bekleyebilirsiniz..

Ancak, bir kez daha, eğrinin önünde görünüyorlar. Bunu yazarken Surfshark’ın ağı, Arnavutluk’tan Vietnam’a ve aradaki her yere 63 ülkeye yayılmış 1040’tan fazla sunucudan oluşuyor. Böyle bir coğrafi yayılımla, bahse girerim, ihtiyacınız olan bir yerde bir sunucu bulmakta sorun yaşamazsınız.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map