Čo je technológia inteligentného DNS a ako funguje inteligentný DNS? |


Čo je to inteligentný DNS Tech?

Inteligentný DNS je online služba, ktorá vám pomôže obísť geografické obmedzenia, ktoré vám bránia v prístupe k požadovanému online obsahu tým, že podvádzajú webové stránky, aby verili, že ste z inej geografickej oblasti – tej, kde je uvedený obsah voľne k dispozícii.

Predtým, ako začneme hovoriť o inteligentných službách DNS, skontrolujte, či nedochádza k nedorozumeniam, čo je to DNS.

Čo je DNS (systém názvov domén)?

Jednoducho povedané, DNS je protokol, ktorý umožňuje preklad názvov webových stránok na adresy IP a naopak. DNS je to, čo vám uľahčuje pripojenie na web iba zadaním jeho názvu do panela s adresou URL vášho prehliadača, pretože vracia adresu IP, ktorá je priradená k uvedenému webu..

Ako funguje inteligentný DNS?

Inteligentný DNS v zásade pri jeho používaní robí dve veci:

 1. Nahrádza vašu adresu DNS pridelenú poskytovateľom internetových služieb novou adresou – adresou, ktorá neobsahuje žiadne informácie, ktoré môžu odhaliť vaše skutočné geografické umiestnenie. Nová adresa DNS pochádza zo servera DNS, ktorý cez ňu smeruje vašu komunikáciu. Server sa môže nachádzať kdekoľvek, pretože poskytovateľ inteligentného DNS použije proxy servery umiestnené v konkrétnych krajinách, aby vám pomohol obísť geobloky.
 2. Zachytáva vaše žiadosti o pripojenie na web, ku ktorému chcete pristupovať, a nahrádza všetky informácie v žiadostiach, ktoré môžu preniesť vaše geografické umiestnenie novými údajmi, ktoré smerujú na miesto, kde nie je blokovaný obsah, ku ktorému chcete pristupovať..

Čo je inteligentný poskytovateľ DNS?

Poskytovateľ služby Smart DNS je online služba, ktorá vám umožňuje používať služby Smart DNS na odblokovanie webových stránok s obmedzeným geografickým umiestnením.

V posledných rokoch stále viac poskytovateľov inteligentných DNS začalo ponúkať aj služby VPN. Poskytovatelia VPN tiež začali ponúkať prístup k službám Smart DNS, takže sa môžu považovať aj za poskytovateľov služieb Smart DNS. Napríklad my tu v CactusVPN sme to začali nejaký čas.

6 Známok, že ste našli vynikajúcu inteligentnú službu DNS

Výber správneho poskytovateľa inteligentných DNS môže byť trochu ťažký, a preto vám uľahčíme prácu tým, že načrtneme, aké veci by ste mali hľadať:

1. Užívateľsky prívetivé a multiplatformové kompatibilné aplikácie

Pravdepodobne budete chcieť sledovať geoblokovaný obsah kdekoľvek ste – doma, v škole, na cestách, zatiaľ čo máte kávu v centre atď. Preto by ste si mali zvoliť poskytovateľa inteligentných DNS, ktorý ponúka aplikácie pre najpopulárnejšie platformy (Windows, iOS, Android, macOS).

Získanie prístupu k tutoriálom, ktoré vám ukážu, ako nastaviť klientov, je tiež výhodou, a takisto sú tu aj tutoriály, ktoré ukazujú, ako manuálne nakonfigurovať službu na platformách, na ktorých by klienti nepracovali..

2. Veľký počet vopred odblokovaných webových stránok

Inteligentný server DNS vám presne neposkytuje priamy prístup na všetky webové stránky v konkrétnej zemepisnej oblasti. Namiesto toho odblokuje webové stránky jeden po druhom. Väčšina poskytovateľov inteligentných DNS inzeruje zoznam webových stránok, ktoré už odblokovali, takže je najlepšie vybrať ten, ktorý má dlhý zoznam (pokiaľ možno viac ako 100 webových stránok).

3. Decentný počet neblokovaných regiónov

Niektorí poskytovatelia služieb služby Smart DNS odblokujú iba konkrétne regióny, takže sa musíte uistiť, že vyberiete službu, ktorá odblokuje regióny, ktoré vás zaujímajú. Napríklad, ak chcete získať prístup k sieti Netflix v USA, nebudete získajte kdekoľvek výberom inteligentného servera DNS, ktorý odblokuje iba geograficky obmedzený obsah zo Spojeného kráľovstva.

Je tiež dobré zvoliť si poskytovateľa, ktorý odblokuje viac ako dva alebo tri regióny, aby ste mali k dispozícii väčšiu rozmanitosť obsahu.

4. Dynamické funkcie DNS

Dynamický DNS je nevyhnutný, ak máte poskytovateľa internetových služieb, ktorý často mení vašu IP adresu. V opačnom prípade budete musieť svoju IP adresu manuálne overiť vždy, keď sa zmení a chcete používať službu Smart DNS..

5. Extra služby

V určitom okamihu možno budete chcieť na prístup k geo blokovanému obsahu na webe použiť inú službu ako inteligentný DNS. Preto je lepšie zvoliť poskytovateľa, ktorý už ponúka prístup k iným možnostiam (ako sú VPN a proxy servery), takže nemusíte robiť viac prieskumu a míňať viac peňazí..

Áno, a ak vyberiete poskytovateľa inteligentných DNS, ktorý ponúka aj služby VPN, uistite sa, že majú politiku bez protokolovania a či ich servery ponúkajú vysokorýchlostné pripojenie a neobmedzenú šírku pásma..

6. Bezplatné skúšobné obdobie + pravidlá vrátenia platby

Bezplatná skúšobná verzia sa vždy hodí, pretože zaisťuje, že nakupujete bez rizika. V ideálnom prípade by ste si mali zvoliť poskytovateľa, ktorý ponúka aspoň 24-hodinovú skúšobnú verziu, ktorá nemá žiadne obmedzenia, aby ste skutočne videli, čo vám služba môže ponúknuť.

Záruka vrátenia peňazí (7 dní, 14 dní alebo 30 dní) je tiež príjemným doplnkom, pretože budete mať k dispozícii záchrannú sieť, ak sa niečo stane so službou po tom, čo sa stanete používateľom,.

Bezplatná služba Smart DNS vs platení poskytovatelia inteligentných DNS

Bezplatné služby inteligentného servera DNS znejú veľmi príťažlivo – najmä preto, že ich práve používate na odblokovanie webových stránok, keď to potrebujete. Pri používaní bezplatných možností inteligentného servera DNS však existuje viac problémov. Na jednej strane existuje šanca, že inteligentný server DNS osloví bezplatné služby, ktoré vám poskytnú, v skutočnosti nebude fungovať, čo znamená, že nebudete môcť obísť geografické obmedzenia vôbec..

A čo viac, obyčajne nepoznáte, kto používa bezplatný inteligentný server DNS. Prečo je to problém? Pretože môžu ukradnúť vaše osobné informácie (ako sú podrobnosti o kreditnej karte alebo adresa IP). Ak narazíte na problém so službou, pravdepodobne nebudete dostávať kvalitnú podporu – alebo akokoľvek taká podpora -. Existuje tiež šanca, že budete mať spam aj s reklamami

Navyše, platený poskytovateľ služby Smart DNS vám nakoniec ani príliš nevráti peniaze. Každý mesiac zaplatíte nanajvýš niekoľko dolárov (zvyčajne v rozmedzí 3 až 8 dolárov + niekedy môžete získať zľavy)

Jo, a keďže niektorí ľudia majú tendenciu byť zmätení, mali by sme uviesť, že bezplatné adresy DNS (ako sú adresy poskytované spoločnosťou Google alebo OpenDNS) nie sú bezplatnými službami inteligentného DNS, o ktorých hovoríme..

Inteligentný DNS – výhody a nevýhody

Pros

 • Inteligentný DNS vám môže pomôcť obísť geografické obmedzenia.
 • Inteligentné služby DNS fungujú na viacerých platformách a dajú sa veľmi ľahko manuálne nakonfigurovať na zariadeniach a operačných systémoch bez natívnej podpory pre klientov inteligentných DNS.
 • Inteligentný server DNS nepoužíva šifrovanie, takže na prístup k obsahu, ktorý odblokujete, získate pôvodné rýchlosti ISP.
 • Inteligentné služby DNS sú zvyčajne veľmi efektívne z hľadiska nákladov.
 • Na prístup k obsahu zo samostatných geografických oblastí sa nemusíte pripájať k rôznym serverom.

Zápory

 • Ak poskytovateľ internetových služieb používa priehľadný server DNS, môže vám zabrániť v používaní služieb inteligentného servera DNS.
 • Inteligentný DNS automaticky neodblokuje všetky webové stránky z konkrétnej oblasti. Normálne sú odblokované jeden po druhom.
 • Pretože inteligentný server DNS nepoužíva šifrovanie, vaše osobné údaje online a osobné údaje nebudú na internete chránené.
 • Inteligentný server DNS nezakryje vašu skutočnú adresu IP, čo znamená, že ju budú môcť vidieť aj ostatní ľudia a platformy. Z tohto dôvodu bude vaša geografická poloha viditeľná.

Aký je rozdiel medzi inteligentnými službami DNS a VPN?

O tejto téme už máme článok, ale tu je aj rýchly prehľad:

 • Sieť VPN skryje vašu adresu IP tak, že ju nahradí adresou servera VPN, ku ktorému sa pripájate, aby vám pomohla obísť geobloky. Inteligentný server DNS nahrádza vašu adresu DNS priradenú poskytovateľom internetových služieb a namiesto toho zachytáva vaše pripojenia na konkrétne webové stránky.
 • Na rozdiel od inteligentného DNS služba VPN používa šifrovanie na zabezpečenie vašich pripojení a ochrany osobných údajov online. Aj keď je to pekný doplnok, znamená to tiež, že vaše rýchlosti online môžu zasiahnuť v závislosti od toho, aké silné sú šifrovanie a protokol VPN.
 • Pretože sieť VPN používa šifrovanie, môže vás ochrániť pred vládnymi a poskytovateľmi internetových služieb. Zabezpečuje tiež, že váš poskytovateľ internetových služieb neporušuje vašu šírku pásma, pretože nevidí, čo robíte online. Inteligentný DNS to nemôže urobiť.
 • Pretože sieť VPN maskuje vašu skutočnú adresu IP, pomáha vám skryť vaše digitálne stopy a obísť brány firewall, čo inteligentný server DNS nedokáže urobiť..

Ako obísť problém s transparentným serverom DNS

Používanie Transparentného DNS Proxy poskytovateľom internetových služieb môže byť nepríjemný problém, pretože v podstate vás prinúti používať vlastné servery DNS, aj keď vám poskytovateľ DNS pridelil novú adresu DNS.

Dobrá správa je, že tento problém môžete obísť. Zlou správou je, že riešenie funguje, iba ak máte router DD-WRT, ktorý podporuje IP tablety. Ak tieto požiadavky splníte, môžete na routeri nastaviť inteligentný DNS a pri konfigurácii brány firewall smerovača použiť nasledujúce príkazy:

iptables -t nat -A PREROUTING -i br0 -p udp –port 53 -j DNAT – to 8.8.8.8:54

Čo robia? V podstate zabezpečujú, aby požiadavky DNS, ktoré odosiela vaše zariadenie, používali port 54 namiesto portu 53 (port, ktorý sa bežne používa na žiadosti o vyhľadávanie DNS)..

Jo, a adresa DNS použitá v tomto príklade (8.8.8.8) je verejná adresa DNS ponúkaná spoločnosťou Google. Ak je to možné, mali by ste ju nahradiť adresou DNS, ktorú ponúka poskytovateľ inteligentného servera DNS.

Je používanie inteligentného DNS legálne?

Áno, používanie služby Smart DNS je úplne legálne. Ak o tom nie ste úplne presvedčení, zvážte nasledujúce skutočnosti – dokonca aj spoločnosť Google ponúka prístup k bezplatnej adrese DNS.

Je inteligentný DNS legálny?

Teraz je pravda, že váš poskytovateľ internetových služieb môže zasahovať do vášho používania inteligentného servera DNS, ak používa transparentný server proxy DNS, ale to neznemožňuje nezákonnosť služby. Inteligentný DNS môže byť dokonca legálny v krajinách s represívnou vládou, ktorá zakazuje prístup k určitému obsahu online.

Nezabúdajte však, že ak pri používaní inteligentného servera DNS urobíte niečo, čo sa považuje za nezákonné, môžete sa ľahko dostať do právnych problémov.

Inteligentný DNS zníži vaše online rýchlosti?

Nie, to by sa za normálnych okolností nemalo stať. Pretože inteligentný server DNS nepoužíva žiadne šifrovacie protokoly alebo protokoly VPN, nie je toho veľa, čo by mohlo ovplyvniť rýchlosť online. Ak sa stretnete so spomalením pripojenia, zvyčajne to môže byť váš problém – najmä ak sa váš poskytovateľ internetových služieb zapája do znižovania šírky pásma..

Môžete použiť inteligentný DNS na torrent?

Ak pri sťahovaní torrentov použijete inteligentný DNS, nebude to pre vás skutočne nič. Pretože inteligentný DNS nemaskuje vašu IP adresu a nešifruje vašu komunikáciu, vaša adresa bude naďalej viditeľná pre ostatných členov roja (celkový počet nahraných a sťahujúcich súborov v torrente). Váš poskytovateľ internetových služieb navyše zistí, že sťahujete torrent, čo môže byť problém, ak je to vo vašej krajine citlivý právny problém..

Môžete obísť brány firewall pomocou inteligentného servera DNS?

Nie, nemôžete to urobiť pomocou inteligentného servera DNS, pretože služba neskrýva vašu skutočnú adresu IP. V dôsledku toho sa obmedzenia brány firewall uložené správcom v sieti budú naďalej uplatňovať, aj keď používate inteligentný server DNS.

Hľadáte spoľahlivého poskytovateľa inteligentných DNS, ktorý dokáže splniť všetky vaše potreby?

CactusVPN je presne to, čo potrebujete. Ponúkame špičkovú službu Smart DNS, ktorá vám môže pomôcť odblokovať viac ako 300 webových stránok s obmedzeným geografickým umiestnením.

A čo viac, ponúkame užívateľsky prívetivé aplikácie, ktoré bežia na najpopulárnejších platformách (Windows, MacOS, iOS, Android, Android TV, Amazon Fire TV)..

Ak chcete viac služieb online, ponúkame tiež výkonnú službu VPN. Obsahuje šifrovanie na vojenskej úrovni, Killswitch, ochranu proti úniku DNS a prístup k 28+ vysokorýchlostným serverom, ktoré sú vybavené neobmedzenou šírkou pásma.

A ak máte záujem o používanie služby proxy, budete radi, že naše servery VPN zdvojnásobíte ako servery proxy – a môžete ich používať kedykoľvek, kedykoľvek budete chcieť..

Ak by ste chceli vyskúšať naše služby zadarmo pred prijatím záväzku, mali by ste vedieť, že ponúkame 24-hodinovú skúšobnú verziu pre našu službu VPN a 7-dňovú skúšobnú verziu pre našu službu Smart DNS..

Okrem toho u nás nakupujete bez rizika, pretože v prípade, že služba nefunguje tak, ako by sa mala stať, keď sa stanete používateľom CactusVPN, ponúkame 30-dňovú záruku vrátenia peňazí..

Záver – Čo je to inteligentný DNS Tech?

Inteligentný DNS je služba, pomocou ktorej môžete pristupovať k geograficky blokovanému obsahu z rôznych geografických oblastí na internete. Nahrádza vašu adresu DNS pridelenú poskytovateľom internetových služieb s cieľom zabezpečiť, aby určité webové stránky nemohli vidieť, z ktorej geografickej oblasti pochádzate (to však neznamená, že vaša geografická poloha je na webe úplne skrytá). Táto služba je veľmi jednoduchá na používanie a nastavenie, navyše neobsahuje šifrovanie, aby ste si mohli vychutnať svoje pôvodné rýchlosti poskytovateľa internetových služieb, a môžete si vychutnať veľa vopred odblokovaných webových stránok..

Inteligentné služby DNS majú tiež určité nevýhody – konkrétne nechránia vaše online údaje, môžu ich zablokovať poskytovatelia internetových služieb, ak používajú priehľadný server proxy DNS (existuje však oprava), a preto nemôžu obísť brány firewall, pretože neskrývajú vašu skutočnú adresu IP.

Vo všeobecnosti je najlepšie zvoliť si poskytovateľa inteligentných DNS, ktorý ponúka prístup k inteligentným DNS spolu s ďalšími možnosťami (napríklad VPN a / alebo proxy), poskytuje prístup ku klientom kompatibilným s rôznymi platformami a má dlhý zoznam vopred odblokovaných webových stránok..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map