Najbezpečnejšie prehliadače pre úplnú anonymitu (aktualizácia do roku 2020)

Hľadáte najlepšie zabezpečený prehliadač? Ak áno, nie ste sami. Viac ľudí hľadá spôsoby, ako zabezpečiť, aby ich online čas bol aj súkromným časom.


Secure-BrowserĽudia sa však teraz učia, že musia urobiť viac ako len skryť svoju IP adresu pomocou VPN a používať bezpečného správcu hesiel. V týchto dňoch je tiež nevyhnutné nájsť najbezpečnejší prehliadač.

Čo znamená bezpečné prehliadanie? Znamená to prechádzať internetom bez toho, aby ste nechali digitálnu stopu všade, kam cestujete. Rovnako tak vitálne zaisťuje najlepší zabezpečený prehliadač, že na vás nikto špionáže neuvádza. Vaše šance na infikovanie škodlivým softvérom alebo vírusom sa znížia. Ak nakupujete alebo nakupujete online, môžete si vďaka zabezpečenému prehliadaču dôverovať súkromiu týchto transakcií.

Problém s mnohými z najbežnejších prehliadačov

Keď si zákazník kúpi nové zariadenie alebo operačný systém, dodáva sa s internetovým prehliadačom. Môže mať známe meno ako chróm alebo Microsoft Edge.

Vďaka tejto známosti sa prehliadač javí ako bezpečný. Tieto predinštalované internetové prehľadávače však nie sú najbezpečnejšie webové prehliadače ktoré nájdete.

Tieto prehliadače budú napríklad nakonfigurované na najvyššiu rýchlosť a dostupnosť. Znie to dobre, ale tieto nastavenia sú najmenej bezpečné. Tieto prehliadače navyše nemajú vstavanú funkciu, ktorá zabráni tomu, aby sa zlovestní ľudia a subjekty dostali mimo súkromného podnikania..

Platí to najmä vtedy, keď sa zariadenie alebo operačný systém dodáva spolu s inými softvérovými programami. Tým sa znásobuje počet zraniteľností, takže vás ešte viac otvoria útoky.

Aj keď dávate pozor, aby ste navštívili webové stránky, ktoré používajú certifikáty HTTPS a SSL, stále sa môžete stať zraniteľnými vďaka prehliadaču, ktorý nie je zabezpečený.

Pridajte k tomu skutočnosť, že priemerný spotrebiteľ často nevie, ako nakonfigurovať svoj prehliadač na optimálne zabezpečenie, a máte recept na katastrofu..

Odpoveď je vybrať najlepší zabezpečený prehliadač, ktorý už má viac vrstiev ochrany. Je to ľahké riešenie, ktoré na používanie nepotrebujete veľké technické znalosti.

Čo je zabezpečený prehliadač?

Je dôležité pochopiť, že priemerný prehľadávač sa nezaoberá bezpečnosťou používateľov ani súkromím. Niektorí z nich predajte svoje osobné údaje každému, kto o to požiada. To môže mať za následok, že bude užívateľ zasiahnutý vysoko zacielenými reklamami. Môže to tiež znamenať, že vaše osobné údaje skončí v nesprávnych rukách.

Nezabúdajte, že priemerný prehľadávač sleduje množstvo informácií o vás. Používajú aplikáciu na určovanie polohy, aby zistili, kde sa vo svete nachádzate, a sledujú všetky vaše pohyby na sociálnych sieťach. Váš prehliadač vie dokonca všetko o hardvéri a operačnom systéme, ktorý používate.

Ak má váš prehliadač populárny doplnok WebRTC, môžu existovať ďalšie zraniteľné miesta. Webová komunikácia v reálnom čase je určená na zefektívnenie procesu komunikácie medzi prehliadačmi a prehliadačmi. Volania WebRTC však môžu mať problémy s bezpečnosťou. Vďaka únikom údajov WebRTC môžu webové stránky zobraziť vašu IP adresu a ďalšie identifikačné údaje. Keďže WebRTC je bežným doplnkom pre populárne prehliadače, nemusia to byť najbezpečnejšie možnosti.

Ak chcete, aby bol váš online zážitok bezpečnejší, môžete podniknúť niekoľko krokov. Medzi ne patrí aktualizácia vášho prehľadávača, neukladanie hesiel v prehliadači, blokovanie kontextových okien a zakázanie súborov cookie tretích strán. Ak si však vyberiete bezpečnejší webový prehľadávač, mnohé z týchto krokov už pre vás boli podniknuté. Vďaka dodatočnej ochrane, napríklad blokovaniu sledovania, ste pripravení na anonymný zážitok.

Prečo potrebujete zabezpečený prehliadač?

Zamyslite sa nad všetkými vecami, pre ktoré každý deň používate internet. Niektoré z nich sú dosť neškodné a nie príliš súkromné, napríklad hľadanie nového receptu na večeru alebo dozvedenie sa o výhodách výroby vlastného pracieho prostriedku pre životné prostredie..

Možno vám nebude vadiť, ak váš prehliadač, poskytovateľ internetových služieb, vyhľadávací nástroj a ľubovoľný počet cudzincov vedia, že vás tieto témy zaujímajú. Šance sú však také dobré, že robíte oveľa viac online, než len hľadajte recepty.

Ak platíte účty online, pozrite si svoj výpis z účtu na webovej stránke družstevnej záložne alebo použite kreditnú kartu na maloobchodnej webovej stránke. Pravdepodobne budete chcieť, aby tieto transakcie boli úplne súkromné ​​a bezpečné..

Máte radi sociálne médiá? Možno vám to nebude vadiť, ak celý svet uvidí všetky vaše príspevky, ale niektorí ľudia radi zachovávajú diskrétnosť. Najlepšie zabezpečené prehliadače zvyšujú možnosť, že skutočne máte kontrolu nad tým, kto má prístup k vášmu profilu sociálnych médií.

Je tiež dôležité, aby ste používali zabezpečenú e-mailovú službu. Ak tak neurobíte a nevykonáte potrebnú opatrnosť pri prijímaní neznámych alebo podozrivých e-mailov, vystavujete sa riziku phishingu a iných bežných online útokov..

Aj keď máte pocit, že neurobíte nič zvlášť súkromné ​​online, nezabúdajte na to, že hackeri a iné škodlivé strany vo vašom systéme vždy hľadajú zraniteľné miesta. Urobia takmer všetko, aby infikovali váš systém škodlivým softvérom, adwarom, spywarom, trójskymi koňmi alebo vírusmi.

infographic zabezpečených prehliadačov

Ktorýkoľvek z týchto programov by mohol priviesť vaše zariadenie na kolená. Nemá zmysel používať zabezpečený webový prehliadač, aby sa tomu zabránilo?

Výber zabezpečeného prehliadača

Existuje veľa webových prehliadačov, ale niektoré z najobľúbenejších a najpoužívanejších možností nie sú vôbec bezpečné. Ostatné prehliadače však vynikajú zabezpečením ochrany osobných údajov a bezpečnosti. Tu sú štyri z nich.

1. TOR

Logo TOR„TOR“ je skratka pre „The Onion Router“. Keď sa dozviete viac o tom, ako to meno funguje, uvidíte, ako sa meno hodí. Každý, kto niekedy nakrájal na cibuľu, vie, že sa skladá z mnohých vrstiev. Filozofiou TOR je to Mnoho vrstiev šifrovania zaisťuje bezpečnosť používateľov. Preto je to najlepšie zabezpečený prehliadač, pretože používa trojvrstvový server proxy.

Niekto, kto používa prehliadač TOR, bude mať svoj webový prenos zasielaný prostredníctvom relé TOR s náhodným výberom skôr, ako dosiahne požadovaný cieľ. toto skryje skutočnú fyzickú polohu a adresu IP používateľa aby si mohli vychutnať anonymný a úplne súkromný online zážitok.

Pros

 • Je prakticky nemožné sledovať webový prenos smerovaný cez TOR
 • Technológiu TOR je možné použiť v spojení s VPN na zvýšenie bezpečnosti
 • Jednoduché použitie: Stačí stiahnuť a spustiť

Zápory

 • Anonymné, dobrovoľne prevádzkované servery môžu mať slabé miesta
 • Skripty a doplnky môžu byť stále zneužité
 • Rýchlosti prenosu dát môžu byť pomalé

TOR sa používa rovnako ľahko ako ktorýkoľvek z najbežnejších prehliadačov, napriek zložitejšiemu spracovaniu scén. Pred odoslaním na internet TOR zbalí váš webový prenos do vrstvených šifrovaných paketov. Potom je odrazená radom serverov, ktoré prevádzkujú dobrovoľníci.

Na každom serveri je z webového prenosu odstránená jedna vrstva šifrovania. To znamená, že každý server si je vedomý iba predchádzajúceho a nasledujúceho prenosu bez toho, aby musel vedieť o pôvode alebo konečnom mieste určenia. Táto vrstva po vrstve zložitosti je to, čo znemožňuje každému sledovať váš webový prenos, keď používate TOR.

2. Brave Browser

Statočné logo prehliadačaAk nenávidíte reklamy, potom je Brave pre vás.

Hlavným priekopníkom známych priekopníkov v oblasti technológií, ktorí spolupracovali s Mozillou a JavaScriptom, Brave Browser si kladie za cieľ zmeniť hry v tomto odvetví..

to je softvér s otvoreným zdrojom, ktorý je založený na prehliadači Chromium. Je to však na rozdiel od iných prehliadačov, ktoré prešli predtým. Je to kvôli jeho prístupu k reklamám. Blokuje reklamy, ktoré by používatelia normálne videli, v iných prehliadačoch a nahradí ich reklamami z vlastnej siete, ak sa ich rozhodnete vidieť. Sledovače reklám v aplikácii Brave úplne chýbajú, ale reklamy sa stále nachádzajú medzi výsledkami vyhľadávania. Brave používa rozšírenie blokujúce reklamy, aby zabránil nechceným reklamám, čo znamená, že každý web, ktorý používatelia navštevujú, sťahuje oveľa menej údajov a udržuje rýchlosť na viac ako prijateľnej úrovni.

Pros

 • Blokuje reklamy a sledovače pre lepšiu anonymitu
 • Rýchly prenos dát
 • V Internetovom obchode Chrome je k dispozícii veľa rozšírení

Zápory

 • Brave Rewards sa zdá byť trochu spletitý
 • Možné úniky WebRTC
 • Vo výsledkoch vyhľadávania sa stále zobrazujú všadeprítomné reklamy AdWords

Brave je nový vstup na scénu prehliadača, ktorý práve vstúpil na trh v roku 2016. Vďaka blokovaniu reklám a iným technológiám Brave beží na vašom systéme dosť štíhle, používa menej pamäte a menej cyklov CPU ako konkurenti.

Aj keď Brave blokuje reklamy, ktoré by sa organicky zobrazovali na webových stránkach, tvorcovia služieb tiež chápu, že spoločnosti online musia zarábať. Používatelia sa tak môžu prihlásiť do programu Brave Rewards, ktorý udeľuje žetóny za zobrazenie určitých reklám. Používatelia sa potom rozhodnú udeliť určitým webovým stránkam „tip“.

Keďže Brave je založený na prehliadači Chromium, môžete ďalšie funkcie jednoducho pridať pomocou Internetového obchodu Chrome, ktorý predáva početné rozšírenia.

Odstránením sledovateľov z rovnice, Statečný znemožňuje inzerentom prakticky identifikovať používateľov a sledovať ich. To určite prispieva k súkromnejšej online skúsenosti.

3. Mozilla Firefox

logo firefoxAk je pre vás dôležité bezpečné prehliadanie a uprednostňujete softvér s otvoreným zdrojom, Firefox je skvelou alternatívou. Tento poskytovateľ nielenže sľubuje bezpečný prehľadávač, ale je tiež rýchly a nepredstavuje obrovský únik systémových prostriedkov..

Jedným z hlavných predajných miest Firefoxu je, že je vo vlastníctve neziskovej organizácie. To znamená, že Mozilla nie je zvlášť motivovaná k predaju používateľských údajov. Pravidelné aktualizácie zabezpečujú súkromie používateľa a automatické blokovanie sledovačov reklamy robí z tejto neuveriteľne rozumnej voľby.

Pros

 • Skvelé prenosové rýchlosti
 • Dostupné a efektívne bezpečnostné nástroje
 • Užívateľsky prívetivé rozhranie

Zápory

 • Niektoré staršie rozšírenia nie sú kompatibilné s najnovšou verziou prehliadača Firefox
 • Zákaznícka podpora môže byť ťažko dosiahnuteľná
 • Niektorým ľuďom nepáči frekvencia aktualizácií

Vďaka ochrane pred škodlivým softvérom a phishingom je Firefox skutočne najlepším zabezpečeným prehliadačom. Máte tiež prístup k blokovaniu obsahu, aby prehliadač mohol zablokovať všetky zistené sledovače. Ďalej je k dispozícii široká škála doplnkov pre ďalšie súkromie, bezpečnosť a funkčnosť.

4. Epic Privacy Browser

Logo epického prehľadávačaBezpečné prehliadanie je charakteristickým znakom spoločnosti Epic. Na rozdiel od mnohých najbežnejších prehliadačov je predvolené nastavenie zabezpečenia, aby boli vaše údaje v bezpečí. Rovnako ako Brave, aj Epic je postavený na platforme Chromium. Nie sú povolené žiadne doplnky a všetky súbory cookie tretích strán sú blokované.

Jediné kliknutie je všetko, čo potrebujete, aby ste mohli riadiť webový prenos prostredníctvom integrovaného servera proxy. Týmto sa skryje vaša adresa IP. Spoločnosť Epic okrem toho neustále vysiela výstrahu nesledovať a zároveň podniká aktívne kroky na lokalizáciu a blokovanie reklamných a sociálnych sietí, ktoré by inak sledovali aktivitu online.

Pros

 • Anonymizujúci proxy sa zapol jedným kliknutím
 • Všetky stopy histórie prehliadača sa po ukončení vymazali
 • Nezachovala sa žiadna história

Zápory

 • Nepracuje s správcami hesiel
 • Môžete sa stretnúť s webmi, ktoré sa v službe Epic nespustia ani neobvykle nespustia
 • Vyhľadávacie nástroje môžu preskočiť štandardné modifikátory vyhľadávania

Epic je ľahko použiteľný ako Chrome. Je to jednoducho otázka stiahnutia a inštalácie programu. Na domovskej stránke sa zobrazí počet sledovačov a súborov cookie tretích strán, ktoré pre vás Epic zablokoval. Nezabúdajte, že tieto štatistiky sa týkajú iba vašej aktuálnej relácie zabezpečeného prehliadania. Je to preto, že Spoločnosť Epic neeviduje žiadne záznamy o vašich reláciách.

Epic má dokonca svoju vlastnú vyhľadávaciu stránku, ktorá sa spolieha na najpoužívanejšie vyhľadávacie nástroje, ale bez úniku akýchkoľvek vašich údajov týmto poskytovateľom. To znamená, že sa nepokúša automaticky vyplniť to, čo píšete, do vyhľadávacieho panela. Všetky dotazy sú smerované prostredníctvom servera proxy, aby bola vaša adresa IP súkromná.

Prehliadače, ktorým sa treba vyhnúť

Výber najlepšie zabezpečeného prehliadača pomáha deťom a rodičom zaistiť bezpečnosť online. Bezpečné prehliadanie sa však nestane náhodou.

Niektoré z najznámejších webových prehliadačov bohužiaľ nie sú zabezpečené. Ľudia to možno znepokojujú Google Chrome nie je bezpečný prehliadač, a ani nie internet Explorer. Hrana a operný tiež sú nedôveryhodný.

Google Chrome je najpoužívanejší webový prehľadávač. Podnikajú kroky na zabezpečenie bezpečnosti používateľov. Ak sa však skutočne zaujímate o ochranu súkromia, vy nemôžu Dôverujte webovému prehľadávaču, ktorý vlastní spoločnosť, ktorá ho vlastní neslávne známy pre uchovávanie a sledovanie údajov.

Napriek tomu, že je program Internet Explorer beznádejne zastaraný, ľudia ho naďalej používajú. Spoločnosť Microsoft migrovala do webového prehľadávača Microsoft Edge, čo znamená, že prehľadávač Internet Explorer nedostáva aktualizácie. Navyše to tak bolo sužované problémami s bezpečnosťou. Hrana je sotva lepšia. Nemá žiadne blokovanie pre sledovače a existuje mnoho správ o bezpečnostných problémoch.

Opera proti tomu útočí, ako je nepriehľadné nastavenie zabezpečenia a nákup sietí VPN, o ktorých je známe, že zaznamenávajú použitie zákazníka. ďalej, Opera je vo vlastníctve čínskeho konzorcia, ktoré má strašné záznamy o ochrane osobných údajov.

Preto je najlepšie vyhnúť sa všetkým týmto bežným prehliadačom.

Záverečné myšlienky

Vďaka najlepšie zabezpečenému prehliadaču si budete môcť zachovať súkromie a anonymitu online. Najspoľahlivejší poskytovatelia, ktorí sú tu uvedení, dodržiavajú prísne bezpečnostné štandardy, ktorých cieľom je zaistiť bezpečnosť na internete. Vyberte niektorú z nich, aby ste znížili svoju digitálnu stopu a pridali ďalšiu vrstvu ochrany tak, že získate bezpečnú VPN ako NordVPN (Prípadne môžete vyskúšať najlepšie siete VPN tu).

Najčastejšie otázky

Otázka: Môžete stále sledovať, keď používate TOR?

A: Kvôli viacvrstvovému systému je prakticky nemožné sledovať akýkoľvek webový prenos prostredníctvom TOR. Tento systém zabraňuje tomu, aby jedno relé, ktoré spracúva konkrétny balík údajov, nevedelo čokoľvek mimo bezprostredne predchádzajúceho relé a nasledujúce relé. Dokonca ani najmodernejšie sledovače nedokážu sledovať náhodnú zložitosť tohto systému.

Otázka: Je používanie TOR nebezpečné?

A: TOR je bezpečný, spoľahlivý a súkromný prostriedok online. Všetka webová prevádzka sa odosiela cez relé TOR s náhodným výberom na ceste k cieľu. Poskytuje to veľké množstvo súkromia, anonymity a bezpečnosti, najmä preto, že každé relé si je vedomé iba predchádzajúceho a nasledujúceho relé..

Výnimkou je výstupný uzol, ktorý je konečným relé pred tým, ako žiadosť dosiahne svoj cieľ. Tento server pozná predchádzajúce relé a konečný cieľ, čo by mohlo byť problémom, ak má osoba, ktorá server prevádzkuje, úmyselný úmysel.

Majte na pamäti, že TOR beží na rozsiahlom systéme dobrovoľníckych serverov, ktoré fungujú ako relé. Tieto relé sú spoľahlivé iba ako ľudia, ktorí ich vlastnia. Zatiaľ čo väčšina z nich je bezpečná a dôveryhodná, zločinec má možnosť získať od používateľov nejaké súkromné ​​informácie.

Otázka: Ako zabránim sledovaniu mojej adresy IP?

A: Mnoho ľudí hľadá spôsoby, ako minimalizovať svoju digitálnu stopu. Poskytovatelia internetových služieb, prehliadače, sledovače reklám a milióny ďalších hráčov robia všetko, čo je v ich silách, aby udržali karty o tom, kam idete a čo robíte online. Jedným z hlavných spôsobov, ako to dosiahnuť, je sledovanie vašej IP adresy.

Každému zariadeniu je pridelená jedinečná adresa IP, ktorá používateľa identifikuje kdekoľvek online. Tieto údaje však možno uchovávať v tajnosti tak, že robia veci, ako napríklad používanie zabezpečeného webového prehľadávača. Ostatné opatrenia ako HTTPS a SSL tiež pomáhajú zabrániť sledovaniu IP adries. Všetky tieto opatrenia zakrývajú vašu IP adresu a vyzerajú tak, akoby ste sa nachádzali na inom fyzickom mieste, takže je prakticky nemožné sledovať vás online..

Otázka: Ponúka inkognito anonymitu pri používaní prehliadača Google Chrome?

A: Režim inkognito je nastavenie prehliadača Google Chrome, ktoré údajne poskytuje anonymnejšiu reláciu. Účelom tohto nastavenia je však predovšetkým skrývať to, čo robíte pred ostatnými ľuďmi, ktorí môžu používať rovnaké zariadenie. Google a väčšina ďalších vyhľadávacích nástrojov stále sleduje každý váš ťah (odporúčané: Začnite používať zabezpečený vyhľadávací nástroj)

Okrem toho je nepravdepodobné, že by inkognito skrylo vaše informácie pred akýmikoľvek webovými stránkami, ktoré navštevujete, poskytovateľom internetových služieb alebo organizáciou, napríklad zamestnávateľom, ktorá má úplnú kontrolu nad vašou sieťou..

Jediným spôsobom, ako môže inkognito fungovať, je výber režimu inkognito bez prihlásenia do žiadneho účtu Google. Po prihlásení je prípravok hore. Google spätne prepojí informácie o vašom účte s vašou nedávnou históriou prehliadania.

Otázka: Vie môj poskytovateľ internetových služieb, čo robím online?

A: Poskytovateľ internetových služieb alebo poskytovateľ internetových služieb si je úplne vedomý všetkého, čo robíte online. Časť ich príjmu závisí od toho. Údaje, ktoré zhromažďujú o vašom správaní, používajú na zasielanie cielených reklám. Okrem toho budú údaje predávať mnohým tretím stranám, ktoré vám chcú niečo predať alebo vaše súkromné ​​údaje použijú na svoje škodlivé ciele. Našťastie môžete svojho poskytovateľa internetových služieb udržať v tme výberom najlepšieho bezpečného prehliadača, ktorý je k dispozícii, a držať sa ho. spoľahlivá VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me