5G v Kanadě (vše, co víme)

Technologie 5G je nejnovější v řadě bezdrátových telekomunikačních technologií, která nás ohromí svou silou a dosahem. Bezdrátová zařízení 5G mají mnohem větší potenciál než jejich protějšky 4G, a je jen otázkou času, než se Kanada a zbytek světa spojí pod 5G digitální deštník.


Vývoj a integrace 5G sítě v Kanadě je však mnohem širší záležitostí než jen rychlejší stahování. Existují jak politické, tak ekonomické úvahy, které musí federální vláda a poskytovatelé bezdrátových služeb zvážit, než se s jakýmkoli plánem pohnou kupředu. Kromě toho se ukázalo, že otázka, kdo poskytne vybavení nezbytné pro kanadskou 5G síť, je sama o sobě obtížnější otázkou..

5g logo

Níže naleznete záznam o vývoji 5G v Kanadě a vysvětlení toho, co jsou sítě 5G a co mohou průměrnému spotřebiteli přinést. Podle toho budou aktualizovány další mediální zdroje, včetně hlavních zpravodajských příběhů. Bude také zahrnuta kolekce relevantních informací o sítích 5G.

Co je 5G?

Abyste pochopili, proč je 5G přicházející do Kanady tak důležité, musíte nejprve pochopit, co je 5G a co znamená.

5G znamená „pátá generace“. Ve skutečnosti každá verze předchozí zkratky znamená podobný termín – 1G znamená „první generace“ atd. Atd.. Bezdrátová technologie 1G byl poprvé představen v 80. letech 20. století a zahrnuje první bezdrátové telefony: velké, zablokované, které jste viděli v televizi nebo které měli herci ve svých autech.

vývoj 5g

2G tech je místo, kde se věci začaly opravdu zvedat. Tato bezdrátová zařízení dominovala na počátku 90. let a viděla, že se první moderní telefony začaly šířit v moderní společnosti. E-mail a textové zprávy byly vytvořeny a importovány do mobilních telefonů, což také způsobilo, že pagery se náhle staly mnohem méně cennými pro většinu lidí..

Bezdrátová technologie 3G začal koncem 90. let 20. století až do roku 2000 a poskytoval multimediální přístup, vysokorychlostní přenosy hlasových hovorů a jiných druhů dat a možnosti globálního roamingu. To znamená, že nyní můžete používat bezdrátový mobilní telefon nebo jiná zařízení v oblastech mimo metropolitní centra. Můžete také provádět delší hovory a získávat informace ve vzdálenějších oblastech.

4G provázely přechod internetu na rychlejší a levnější službu, která se rychle rozšířila po celém světě, a to i na místa, která dříve neměla přístup k internetu vůbec. Rozšířené možnosti 4G tech jsou zodpovědné za šíření streamování videa, streamování hudby, neustálý přístup na sociální média a šíření mnoha populárních aplikací, které uživatelé chytrých telefonů nemohou získat.

4G se stal všudypřítomným v celé moderní společnosti, že mnoho lidí si už nedokáže představit, jak se dostat bez zvýšené rychlosti a spolehlivosti, která s tím souvisí. Mnoho moderních chytrých telefonů tak přichází s funkcemi 4G zabudovanými do jejich hardwaru a většina poskytovatelů telekomunikací také nabízí standardně rychlosti 4G.

5G, jak můžete hádat, je to ještě rychlejší generace bezdrátových telekomunikačních zařízení a hardwaru. Umožňuje mnohem rychlejší komunikaci a streamování a při vyšších rychlostech než jakákoli jiná generace pomocí skoků a mezí.

Jak 5G vylepšuje věci?

5G může vylepšit uživatelský dojem ze svého mobilního zařízení prostřednictvím tří hlavních oblastí: latence, připojení a šířka pásma.

Latence

To je také známo v době, kdy jedno zařízení potřebuje k odeslání informací na jiné zařízení ve sdílené síti. Stručně řečeno, latence je doba, která trvá mezi odesláním a přijetím balíčku dat. Pro informaci, 4G zařízení mají latenci kolem 50 milisekund. Abychom to uvedli v perspektivě, každý odkaz na oči, který vytvoříte při čtení tohoto průvodce, trvá mezi 100 nebo 400 ms.

internetová mapa latence

Na druhou stranu 5G tech sníží latenci asi na 1 ms. To je nejméně 100krát rychleji, než můžete mrknout. Doslova umožňuje přenos dat v mrknutí oka!

To je důležité, protože bezdrátová technologie je stále složitější a bude vyžadovat rychlejší reakční doby, zejména ze strany automatizovaných systémů. Automatizovaná vozidla budou například vyžadovat technologii 5G na holé minimum, protože budou muset reagovat mnohem rychleji, než by mohl člověk.

Připojení

V bezdrátové technice je konektivita nejlépe chápána jako počet zařízení, která spolu mohou komunikovat. V současné době je na celém světě připojeno přibližně 10 miliard zařízení, přičemž mnoho odborníků si myslí, že jich je ještě více. Do roku 2020 bude na celém světě 50 miliard zařízení.

To se netýká jen chytrých telefonů. Bezdrátová technologie se nyní rozšiřuje na tradičně ruční nástroje, jako je termostat; k moderní domácí síti Wi-Fi je připojeno mnoho moderních termostatů, které umožňují bezdrátové ovládání. Všechna bezdrátová zařízení propojená dohromady jsou společně označována jako Internet věcí.

Tato zvýšená konektivita je nevyhnutelná, protože vylepšení 5G zlepší plynulost a efektivitu. Více zařízení se spojí s více protějšky, čímž se zlepší bohatost a složitost sítě, aniž by se nutně rozpadlo pod stresem.

Šířka pásma

Konečně je šířka pásma nejlépe chápána jako maximální rychlost stahování, kterou může zařízení nabídnout. Vyšší šířka pásma nabízená bezdrátovým zařízením bude mít za následek rychlejší stahování a videa a obrázky s lepším rozlišením a lepší zážitky ze streamování (i když je to také spojeno s latencí).šířka pásma sítě

Například 3-D a 360 ° streamování videa je obvykle k dispozici pouze pro zařízení 5G.

Konektivita 5G má však aplikace nad rámec rozšířených sociálních médií. Umožní pokrok ve vzdělávání, komunikaci, reprezentaci a době reakce na mimořádné situace. Představte si šířku pásma jako maximální velikost vodní hadice, přičemž rychlost vody bude snižována průměrem této hadice. Zařízení 5G mají ve výchozím nastavení mnohem širší hadice.

5G a Kanada?

Takže kde stojí Kanada v závodě o připojení 5G? V současné době se Kanada pokouší uvolnit komplexní síť 5G během příštího roku, přičemž konzervativnější odhady předpokládají, že síť 5G bude v příštích několika letech online. Je tomu tak proto, že zavedení 5G konektivity v celé zemi závisí na několika faktorech – konkrétně na společnostech, které mohou službu poskytovat.

Telus Mobility je společnost, která se snaží do roku 2020 přivézt do Kanady 5G, ačkoli začínají u spotřebitelů, kteří žijí v oblasti Vancouveru. Telus Mobility se spoléhá na „Living Lab“, což je udržitelný telekomunikační poskytovatel, který v roce 2016 dosáhl rychlosti 30 GB za sekundu. Cílem bude také zajistit udržitelnou konektivitu 5G pomocí technologií udržitelného zaměření a dalších iniciativ.

Logo Telus Mobility

Rogers Communications je další společnost, která se pokouší uvolnit 5G v Kanadě. Jsou soustředěny na University of British Columbia ve Vancouveru a také se zaměřují na vydání 20/20. V roce 2020 společnost TeraGo provozuje pevné zkoušky bezdrátového přístupu 5G s Nokia.

Huawei Technologies – telekomunikační společnost Chines a největší na světě – byla nejvíce nechvalně významným hráčem v rozvoji kanadské 5G infrastruktury. Mezinárodní politika to však zastavila tak hladce, jak si to mnozí mohou přát.

Mnoho dalších dopravců si vytváří vlastní předpovědi 5G, aby jejich zákazníci věděli, kdy ony lze očekávat připojení 5G:

 • Bell Mobility – 2020
 • Fidolate 2020
 • Koodoo Mobile – Late 2020
 • Virgin Mobile – pozdní 2020
 • Freedom Mobile- 2021
 • SaskTel-2021+
 • Videotron-2021+

Nakonec, Kanada zatím nemá ve velkých městech 5G konektivitu a zejména ne po celé zemi. V mnoha hlavních technologických centrech země však dochází k velkým pokrokům v poskytování přístupu 5G. Pokud by tyto iniciativy byly slibné, Kanaďané na celém území mohou očekávat, že se v příštích letech začne rozšiřovat přístup 5G a zařízení.

Poslední zprávy o 5G v Kanadě

Proč jsou kanadská rozhodnutí o budování 5G důležitá

Zařízení 5G bude důležité pro všechny, bez ohledu na to, zda zařízení s technologií 5G budete používat, jakmile bude k dispozici. Ale zatímco připojení 5G bude nedílnou součástí budoucího digitálního prostředí a mnoha vylepšeními v oblasti ekonomiky a podnikání, bude to také velmi nákladný přechod. Mnoho kanadských bezdrátových operátorů bude v příštích šesti letech investovat 26 miliard do zavedení infrastruktury 5G.

5g mobilní telefon

Kanadská 5G síť (která je v současnosti budoucím snem než realitou) bude tedy pravděpodobně mít infrastrukturu vybudovanou spíše malým počtem globálních společností než kanadskými konkrétními poskytovateli nebo bezdrátovými operátory. Mezi tyto společnosti patří Nokia, Ericcson a Huawei.

Byly však vzneseny určité obavy ohledně inteligence umožňující čínské společnosti přístup do západních telekomunikačních systémů. Někteří si myslí, že potenciál pro problémy nebo dohled je vysoký.

Ottawa, Toronto Rogers Center se stane testovacím místem pro 5G

Testování klíčových aplikací bezdrátových sítí 5G proběhlo později v roce 2018 v Ottawě. Testy byly provedeny s dlouholetým dodavatelem sítě – Ericsson. Zatímco test nebyl dostatečně rozsáhlý, aby umožnil nasazení 5G v roce 2019, poskytl hlavní vhled, který by umožnil další testování probíhat v příštích letech a umožnil nasazení 5G v omezených podmínkách v průběhu 2019.

K širšímu nasazení 5G bude pravděpodobně docházet v roce 2020, i když podrobnosti jsou ponechány na mnoha společnostech poskytujících 5G infrastrukturu potřebnou pro takový přechod.

Problémy s 5G v Kanadě

Byly vzneseny obavy, že čínské společnosti Huawei Technologies, která je největším výrobcem telekomunikačních zařízení na světě a jedna z mála společností s infrastrukturou nezbytnou pro rozvoj sítě 5G, by nemělo být dovoleno dodávat zařízení do kanadské sítě 5G..

Logo Huawei a smartphone

Je to částečně proto, že mnoho kanadských spojenců již společnosti zakázalo dodávat zařízení do svých vlastních 5G sítí. Obavy jsou obvykle vyvolávány možností špionáže, ať už jde o finanční údaje nebo o obecné údaje o kanadských občanech. Ve skutečnosti mnoho společností, jako jsou USA, Japonsko a Austrálie, vznesly obavy ohledně Huawei a zjistily, že se jedná o riziko národní bezpečnosti.

Čas ukáže, zda hodnota společnosti Huawei, která spočívá v jejích rozsáhlých infrastrukturních schopnostech a zdrojích, je natolik cenná, aby se z ní stal hlavní hráč ve vývoji kanadské sítě 5G, nebo zda bude hledána náhrada kvůli vládnímu dohledu nebo pobouření občanů.

Kanada používající Huawei 5G může bránit přístupu k americkým zpravodajským službám

Americký národní bezpečnostní poradce naléhal na Kanadu, aby nepoužila technologii 5G odvozenou z materiálů Huawei. Řekl, že by to ohrozilo dohody o sdílení zpravodajských informací, které v současné době požívají Spojené státy a Kanada, protože USA se obávají, že jakékoli proniknutí do kanadských sítí by nutně vystavilo jejich vlastní sítě čínskému dohledu..

Kanadský premiér Justin Trudeau odložil rozhodnutí o tom, zda bude toto síťové vybavení používat, až do 21. října. Toto rozhodnutí mělo dopady nad rámec rozvoje sítě, protože ovlivnilo politiku mezi USA a Kanadou na širší mezinárodní úrovni.

Kanadský ministr obrany uvedl, že před rozhodnutím přijmou čas na prozkoumání všech potenciálních hrozeb a na ochranu nové technologie 5G..

Kanada se rozhodla odložit rozhodnutí Huawei 5G o hlasování

O Kanadě se uvádí, že odložilo své rozhodnutí o tom, zda čínské společnosti Huawei Technologies dodají síťové vybavení své sítě 5G až po říjnových federálních volbách. Je to kvůli stále napjatějším vztahům s Pekingem.

Huawei Čína velitelství

Obavy byly zpočátku vzneseny jak kanadskými občany, tak Spojenými státy a také mnoha dalšími kanadskými mezinárodními spojenci. Mnoho jejich mezinárodních spojenců již Huawei zakázalo z vlastních sítí ze strachu z čínského dohledu.

Premiér Justin Trudeau řekl, že se zdráhal rozhodnout se, dokud nebude jasnější osud dvou Kanaďanů zadržených v Číně..

Toto odložení se považuje za problém pro velké telekomunikační společnosti, protože nemohou pokračovat ve svých 5G plánech bezdrátové integrace, dokud vláda nerozhodne o vývoji.

Další návody

 • Nejlepší VPN služby
 • Nejbezpečnější prohlížeče
 • Internetová bezpečnost pro děti
 • Průvodce online ochranou osobních údajů

5G in Canada Resources

 • Plán architektury sítě Huawei 5G z hlediska vysoké úrovně
 • Výhody a použití 5G – ETSI
 • Budoucí technologický pokrok a porozumění 5G – GSMA Intelligence
 • Průvodce bezpečností 5G od společnosti Ericsson
 • 5G Definice a vývoj z webových stránek kanadské vlády
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me