Kompletní průvodce odblokováním webových stránek

Kompletní průvodce odblokováním webových stránek


Jak budeme diskutovat, vlády se obávají jejich image. Zároveň ti, kdo jsou u moci, chtějí svou moc chránit. Jak tedy dosáhnou rovnováhy? Dělají to tak, že si hrají se sémantikou. Jak to? Pojmy filtrování, vypínání, blokování a cenzura znamenají totéž z pohledu koncového uživatele.

V zásadě jde o to, že existuje část internetu, ke které nemáte přístup. Avšak pro vlády, tvůrce politik a aktivisty má každý termín jinou konotaci. Termín „filtrování“ se zdá jemný a mírný. Ve skutečnosti se zdá termín „cenzura“ více orwellovské přírody jak brzy zjistíte v tomto článku.

V této příručce budeme používat čtyři smíšené termíny. Ale pro účely tohoto průvodce znamenají všichni to samé –část internetu není přístupná.

Vlády chtějí zachovat svou slávu

Seznam zemí, které webové stránky zakazují, je seznam autoritativních režimů. Na těchto seznamech jsou významná jména jako Severní Korea, Jemen, Turecko a Írán.

Zatímco většina světa má neomezený přístup k internetu, včetně používání sociálních médií, jako jsou Facebook a Twitter, výše uvedené země jsou tak znepokojeny, že jejich občané by mohli o vládě říci něco negativního, že zabránit je z používání sociální média a navštěvovat jiné weby, které vláda považuje za nebezpečné.

Tyto vlády jsou vůči svým občanům podezřelé. Něco tak jednoduchého jako použití GPG podpisu pro šifrování je považováno za hrozbu pro stát.

Odblokování webových stránek – řešení č. 1, získejte VPN

Jednoduše řečeno, VPN vytvoří spojení mezi vaším elektronickým zařízením, ať už je to váš počítač, tablet nebo smartphone, s jiným počítačem v jiné části světa známém jako server. Toto šifrované připojení umožňuje procházet internet, zatímco je vaše IP adresa skrytá, pomocí IP adresa VPN serveru jako maska. Takže pokud jste v Číně, ale jste připojeni k VPN v Londýně, vypadá to, jako byste v Londýně. Takto získáte přístup k obsahu, ke kterému obvykle nemáte přístup.

vpn funguje

Na trhu existuje řada VPN. Mnoho z nich nabízí své služby zdarma. Některé bezplatné sítě VPN mohou být nebezpečné, protože postrádají správné šifrování a protokoly VPN, nebo se používají jako nástroj ke shromažďování vašich osobních údajů a poté k jejich prodeji obchodníkům. Nezapomeňte, že šifrované připojení nebo zabezpečený tunel, který vám umožňuje předstírat, že se nacházíte v jiné části světa, je také stejným VPN tunelem, kterým prochází veškerý váš internetový provoz. Pokud používáte síť VPN nedůvěryhodný, mohli s vašimi soukromými informacemi dělat, co chtějí.

Zkontrolovali jsme nespočet VPN a vybrali jsme dvě, o kterých si myslíme, že jsou nejlepšími nejlepšími. Oni jsou NordVPN a ExpressVPN.

Náš výběr číslo jedna: NordVPN

nordvpn logo

NordVPN je naše nejlepší doporučení. Tato VPN umožňuje přístup k více než 5 200 serverům po celém světě. Máte možnost připojit šest zařízení současně. NordVPN nabízí další funkce, včetně ochrany proti úniku a zmatení, aby se obešel software určený k blokování VPN.

Jejich specializované servery, včetně dvojité servery VPN a servery typu tor-over VPN, Vylepšete svou anonymitu a udělejte rychle geo-blokování.

Klady

 • Servery VPN s dvojitým skokem
 • Podpora živého chatu
 • 30denní záruka vrácení peněz
 • Poskytuje přístup k geograficky blokovaným streamovacím službám, jako je Netflix
 • Uživatelsky přívětivý

Nevýhody

 • Rychlost připojení někdy kolísá

Ceny

NordVPN je dotyk dražší než některé z ostatních placených VPN. Nabízejí však značné množství hodnoty za to, co získáte.

nordvpn_plan

 • Měsíc na měsíc budete platit 11,95 $.
 • Pokud platíte jeden rok najednou, zaplatíte 83,88 $ ročně, což odpovídá ekvivalentu 6,99 $ za měsíc.
 • Pokud platíte dva roky najednou, zaplatíte 95,75 $, což je ekvivalent 3,99 $ měsíčně.
 • Jejich nejoblíbenějším plánem je tříletý plán. Platíte 107,55 $. To se rozpadá na 2,99 $ měsíčně po tři roky.

Všechny jejich plány mají 30denní záruku vrácení peněz. Můžete platit kreditními kartami, kryptoměnami a dalšími způsoby platby.

Způsoby platby Nordvpn

Zásady protokolování

NordVPN je jednou z mála VPN služeb, které byly dosud ověřeno, že nemá absolutně žádné protokoly. Byly auditovány účetními firmami, které ověřují jejich zásady bez protokolů. Neukládají IP adresy, internetové aktivity ani protokoly provozu.

nordvpn logging policy

Jsme pevně přesvědčeni, že NordVPN je nejlepší VPN služba pro obcházení bloků geo restrikcí a dalších technik používaných vládami k zabránění lidem v přístupu na internet. Podívejte se na naše plné Recenze NordVPN.

Náš výběr číslo dvě: ExpressVPN

logo expresvpn

ExpressVPN sídlí na Britských Panenských ostrovech. Jako takový je chráněn zákony o ochraně soukromí, které mají zahrnovat podniky a fyzické osoby tam působící. To znamená, že vaše soukromí je chráněno. ExpressVPN má více než 3 000 VPN serverů. Svým klientům nabízejí 160 serverů VPN umístěných po 94 zemích.

Před chvílí ExpressVPN aktualizoval své aplikace pro všechny své platformy. Výsledkem bylo zvýšení rychlosti připojení, vyšší spolehlivost a lepší rozvržení.

Klady

 • Nejrychlejší služba VPN, která nabízí vynikající šifrování
 • Zabezpečené připojení
 • Práce v Číně
 • Velké množství serverů a umístění serverů
 • Umožňuje P2P

Nevýhody

 • Drahý
 • Limit tří zařízení

Ceny

Cena je velkým faktorem, na který si musíte dát pozor při výběru VPN, ExpressVPN se prodává jako prémiová služba a v důsledku toho nabízí své služby mnohem více ve srovnání s jinou prémiovou službou, jako je NordVPN..

Plány ExpressVPN

 • 12,95 $ měsíčně pokud platíte měsíčně
 • 8,32 $ měsíčně účtováno na 99,95 $ ročně
 • 9,99 $ za měsíc se šestiměsíční smlouvou bylo každých 6 měsíců účtováno 59,95 $

ExpressVPN vám umožňuje platit kreditními kartami, PayPal, kryptoměnou i řadou dalších platebních metod.

Platební možnosti ExpressVPN

Všechny jejich plány přicházejí s 30denní záruka vrácení peněz.

Zásady protokolování

Zásady ochrany osobních údajů expressvpnZnovu a znovu se ExpressVPN osvědčil jako důvěryhodný, pokud jde o zachování soukromí zákazníka. Proto je jejich logovací politika často vyhledávaná mnoha lidmi, kteří se chtějí dostat z očí vlády..

Jeden z nejznámějších příkladů se uskutečnil v prosinci 2017. Turecké úřady zabavily servery ExpressVPN. Chtěli získat zákaznická data. Úřady nemohly získat žádná zákaznická data ze serverů ExpressVPN, protože neměli žádné protokoly.

ExpressVPN nebude ukládat:

 • Historie procházení
 • DNS dotazy
 • Dopravní cíl
 • Metadata
 • IP adresy

Pokud z nějakého důvodu NordVPN nefunguje pro to, co chcete, ExpressVPN je kvalitní služba, která se osvědčila jako důvěryhodná. Dáváme jim naše plné doporučení. Podívejte se na naše plné Recenze ExpressVPN.

Další způsoby odblokování webových stránek

Přestože je VPN nejúčinnějším řešením, nemusí být pro každého. Zde je několik dalších způsobů, jak odblokovat webové stránky (Všechna řešení zde mohou fungovat, ale všechna vypadají z několika hlavních věcí, které poskytuje služba VPN).

Používání serverů proxy

Proxy bude fungovat podobně jako VPN v tom, že bude vypadat, že procházíte web z jiného umístění. Proxy servery nenabízejí šifrování. Takže i když se můžete obejít geografickým blokováním, neexistuje žádná záruka, že váš provoz bude v bezpečí před zvědavýma očima. Ve skutečnosti web pravděpodobně ví, že používáte webový proxy, zvláště pokud používáte server bez šifrování.

chybová zpráva netflixVezměte například Netflix. Vyvinuli systém, který vám zabrání přístup k jejich streamovací službě, když jejich systém zjistí, že používáte proxy k obcházení omezení. To je, když se objeví obávaný chyba serveru Netflix:

To je další případ, proč zástupci nemohou problém vždy vyřešit. Pro několik webových stránek, které jsou vyplněny pouze textovými informacemi, by servery proxy mohly fungovat. V případě streamování webů, jako je Netflix, je však nejlepší získat přístup k nim pomocí VPN.

Výměna serveru DNS

Pokud používáte otevřené DNS, možná budete moci obejít pokusy o odfiltrování určitých webů. Chcete-li to provést, použijte následující pokyny:

 • Jít do Kontrolní panel
 • Nalézt Centrum sítí a sdílení

Centrum sítí a sdílení

 • Klikněte na ikonu název síťového připojení používáte
 • Když se objeví další okno, klikněte na Vlastnosti

Vlastnosti síťového připojení

 • Zvýrazněte internetový protokol verze 4 TCP / IPV4

Vlastnosti síťového připojení IPv4

 • Vyberte Použít následující Preferovaná adresa DNS DNS 208.67.222.222 alternativní DNS 208.67.220.220

Protože používání internetového protokolu verze 6 – IPv6 je stále populárnější, možná budete chtít tam stejné změny. Proveďte všechny stejné kroky jako dříve, ale zvýrazněte Internet Protocol verze 6 a klikněte na vlastnosti.

Změňte adresy serveru DNS vašeho počítače:

 • Preferovaný server DNS: 2620: 0: ccc :: 2
 • Alternativní server DNS: 2620: 0: ccd :: 2

Existuje řada důvodů, proč vlády brání svým občanům v bezplatném přístupu k internetu. Následující jsou čtyři nejoblíbenější.

Proč vlády Censor webové stránky?

Existuje mnoho důvodů, proč vlády cenzurují obsah na internetu. Tyto důvody jsou často shrnuty slovy: „zachovat stav národního zájmu“. V zásadě je to způsob, jak tyto síly zůstat pod kontrolou, udržet místní populaci neznalé a zabránit jakékoli revoluci v tom, aby začala s jediným nápadem (Koneckonců, všechno velké začíná s jediným nápadem). Je to stav mysli, kde jediný Bůh, kterého znáte, je pětipalcový tlustý pět stop nohou, který mluví velkou hrou, ale vede zemi pomocí hladu a strachu jako řidiče.

Samozřejmě, že ne všechny státy fungují tímto způsobem. I když se jejich důvody mohou lišit, nakonec to stále brzdí svobodu slova a svobodu názoru národa. Udělejte si pár minut a projděte hlavní důvody, proč k cenzuře stále dochází v 21. století,

Bojí se revoluce

„Arabské jaro“, které začalo v severní Africe a rozšířilo se po většině arabského světa, dokázalo díky Internetu rychle růst tak rychle, jak to bylo..

Arabská revoluce

Když represivní vlády vidí, že se tyto typy věcí dějí, bojí se. Uvědomují si, že nešťastní občané mohou pomocí internetu rychle organizovat nepokoje a davy. Tyto vlády tedy budou blokovat sociální mediální sítě v naději, že lidem zabrání v komunikaci mezi sebou v době nepokojů.

Ochrana obrazu země

Všechny země mají obavy z jejich image. Chrání svůj obraz lépe, než nejlepší systém domácí bezpečnosti hlídá domov bohatého muže. Uznávají, že jejich obraz ovlivňuje způsob, jakým s nimi zacházejí jiné národy. Dokonce i země, které jsou nyní považovány za majáky svobody, jako Spojené státy, se pokusily ovládnout svůj obraz v době nepokojů, například během hnutí za občanská práva. Země, které si dnes uvědomují image Čína a Severní Korea přísně kontrolují používání internetu jako způsob ochrany jejich reputace a skrytí reality vnitřních konfliktů.

Politici chtějí mít moc

Bez ohledu na zemi chtějí stávající politici zůstat u moci. Nedávno byl v Beninu internet výrazně omezen tím, co mnozí cítili jako pokus úřadující moci zorganizovat volby..

Škrcení na internetu

V mnoha případech se tak děje s cílem zabránit menšinovým organizacím v organizování protisměrných hnutí nebo zabránit menšinovým skupinám ukázat se důkaz brutality, jehož cílem je zabránit jim v hlasování.

Důvody morálky

Řada zemí po celém světě blokuje webové stránky, které vláda považuje za nemorální. Například právě před několika lety Indie nařídila poskytovateli internetových služeb, aby zablokoval více než 850 webových stránek pro dospělé s cílem chránit mravní slušnost. Ze stejného důvodu morálky, Indie se pokusila zakázat weby sociálních médií Facebook a Twitter protože se domnívali, že weby odmítly urážet urážlivý obsah.

Jaké jsou nástroje, které vlády používají k blokování webových stránek

Existuje řada nástrojů a triků, které vlády používají k „ochraně“ svých občanů před nebezpečnými weby. Pojďme se podívat na několik z nich.

Velký Firewall v Číně

V Číně je dnes online asi 800 milionů lidí. Tito jednotlivci nemají přístup na YouTube, Facebook, New York Times nebo Google. Pokud se pokusí vyšetřit protest z roku 1989 na náměstí Nebeského klidu, události jsou prezentovány způsobem, který je pro vládu příznivý. Věřte tomu nebo ne, dokonce i v době, kdy se Winnie the Pooh nedokázala obejít kolem Velké čínské brány firewall.

Skvělý čínský firewall

Velký čínský firewall je úsilí mezi vládními monitory a telekomunikačními společnostmi, jejichž cílem je prosazovat státní pravidla. Kvůli jeho úspěchu v zákazu internetu, Čína se stala vzorem represivních vlád po celém světě.

Projekt Golden Shield je systém dohledu nad databází, který umožňuje Číně zaznamenávat akce každého z jejích občanů na internetu. Vláda zaměstnává 50 000+ lidí, jejichž jediným úkolem je zakázat webové stránky, které vláda neschvaluje a filtruje obsah, který vláda považuje za škodlivý.

Čína kontroluje všech osm ISP v zemi. Ovládají také 10 mezinárodních internetových bran, které spojují Čínu se zbytkem světa.

Blokování IP

Oblíbeným nástrojem čínské vlády je blokování IP. Toto je snadná technika implementace. Směrovače v Číně dostávají seznam nežádoucích adres IP. Směrovače zruší jakýkoli paket, který směřuje na jednu z blokovaných adres IP. Tudy, uživatelé nemohou navázat spojení. Nevýhodou je, že kromě zjevných problémů s cenzurou je možné, že mohou existovat i jiné weby, které mají stejnou IP adresu a které budou zablokovány, pokud budou na stejném serveru..

Filtrování klíčových slov

Pokud je implementace blokování IP relativně snadno implementovatelná, filtrování klíčových slov je sofistikované. Používá Systém detekce narušení, kontrola veškerého provozu, který prochází poskytovateli internetových služeb, kteří zpracovávají příchozí a odchozí provoz Číny. Pokud má provoz předdefinované klíčové slovo, které je blokováno, pak je přenos potlačen a je obnoveno TCP spojení. Reset nastane na obou koncových bodech, což vynutit připojení uzavřít. Poté je spojení blokováno až na jednu hodinu.

Velký Firewall v Číně se neustále vyvíjí. Pravděpodobně existuje řada triků a technik, které Čína používá k cenzuře internetu, které nejsou veřejnosti obecně známy. To, co víme, je skutečnost, že mnoho čínských metod si vypůjčilo jiné země, které tyto techniky přijaly, aby vyhovovaly jejich vlastním účelům.

Brazil Bans WhatsApp

V roce 2015 společnost WhatsApp neposkytla brazilské vládě údaje, které by chtěla ohledně vyšetřování, které provádí. Brazilská vláda tedy odpověděla zákazem IP adresy WhatsApp. Soud nařídil výpadek proudu na 48 hodin. Tento efekt se okamžitě projevil, protože více než 90 procent populace v zemi používá službu zasílání zpráv. Obzvláště populární je u chudých jednotlivců, kteří si nemohou dovolit platit směšné poplatky za telefonní služby.

Brazílie zakazuje Whatsapp

Jak brazilská vláda dosáhla tohoto výkonu? Když se podíváte na internetový provoz, uvidíte, že všechny pakety jsou ztraceny pro jeden uzel, který má soukromou IP adresu 10.223.238.77. Díky jednoduchému bloku IP mohla brazilská vláda přimět směrovače vyzbrojené seznamem IP, aby zrušily všechny pakety směřující na adresy IP WhatsApp..

Pákistán vytváří internetovou černou díru

Existují dva primární způsoby cenzury internetu. Můžete napodobit, co Brazílie udělala, a nakonfigurovat seznam řízení přístupu tak, aby vyřadil všechny pakety z IP adresy na černé listině. Nebo můžete přesměrovat provoz směřující na zakázaný web na místo s černou dírou vytvořením konkrétnější trasy, která doslova ukazuje nikam.

přesměrování provozu na adresu černé díryTo Pákistán udělal. V únoru 2008 byl Pákistán naštvaný YouTube, protože nezničil to, co považoval za antiislámská videa. Pákistán proto vytvořil směrovací tabulku pro YouTube. To znamená, že místo reklamy na obvyklou trasu 208,65,152/22 v Pákistánu to byla reklama na trase 208.65.152.0/24. Toto je o něco více konkrétní předpona, než ta, kterou YouTube obvykle používá. Takže veškerý internetový provoz, na který se údajně směřovalo YouTube v Pákistánu směřoval nikam.

Směrovací reklama bohužel byla omylem propuštěna poskytovateli internetových služeb, který je v Hongkongu. Protože prefektní oznámení nebylo potvrzeno, ISP v Hongkongu to považoval za preferovanou cestu a začal šířit informace svým sousedům. V krátké době byly touto únikovou směrovací tabulkou IP IP na YouTube ovlivněny dvě třetiny internetu po celém světě.

Nástroje vlády používají k blokování Internetu

Existuje pět běžných nástrojů, které vlády používají k blokování internetu. Každý z těchto nástrojů má charakteristické rysy, které určují, jak fungují. Těchto pět nástrojů je:

 • Blokování IP a protokolů
 • Blokování založené na hloubkové kontrole paketů
 • Blokování založené na platformě
 • Blokování založené na URL
 • Blokování založené na DNS

Blokování IP a protokolů

Jak jsme diskutovali s Velkým čínským firewallem, blokování založené na IP blokuje veškerý provoz na nastavenou skupinu IP adres. U blokování založeného na protokolu budou použity identifikátory sítě nízké úrovně, jako jsou čísla portů TCP / IP. Ve skutečnosti tento typ blokování neblokuje obsah, ale blokuje adresy IP. To lze provést instalací softwaru do počítače. V mnoha případech se jedná o zabezpečení sítě.

Další možností je omezit provoz z konkrétní IP. Pokud se vláda rozhodne to udělat, neblokuje provoz zcela. Budou se snažit, aby rychlost toho šla nahoru a dolů. Cílem je přimět uživatele, aby byli tak frustrovaní, nebo aby služba vypadala tak nespolehlivá, že uživatel odejde.

Ať už mluvíme o blokování IP nebo blokování založeném na protokolu, zařízení, které blokování provádí, je mezi uživatelem a obsahem. Z tohoto důvodu musí mít entita provádějící blokování úplnou kontrolu nad internetovým připojením mezi zdrojem a uživatelem Internetu. Uživatelé, kteří používají nejlepší VPN, technologii navrženou tak, aby zakryli skutečný cíl internetového provozu, by touto formou blokování nebyli dotčeni..

Blokování založené na hloubkové inspekci paketů

Jedná se o komplexnější formu blokování. Mezi koncovým uživatelem a internetem jsou zařízení, která filtrují obsah na základě souboru kritérií, včetně typů aplikací, typu obsahu nebo určitých vzorů. Toto je nákladná forma blokování, protože veškerý obsah, který přichází, musí být porovnán s pravidly blokování DPI.

Aby blokování DPI fungovalo, musí být k dispozici některé informace o podpisu. Mohly by to být dopravní charakteristiky, včetně přenosových rychlostí nebo velikostí paketů. Mohou to být také klíčová slova, názvy souborů nebo informace specifické pro obsah, který chce někdo zablokovat.

Díky tomu je blokování DPI účinným způsobem určování určitých typů obsahu, pokud lze obsah identifikovat pomocí podpisů. Příkladem by bylo blokování veškerého provozu VoIP. Blokování DPI nefunguje dobře, pokud je cílem zablokovat určitý soubor nebo dokumenty, které mají konkrétní klíčová slova.

Jak hluboká kontrola paketů funguje

Blokování DPI je také invazivní, protože vyžaduje prozkoumání veškerého provozu odeslaného koncovému uživateli. Blokování hloubkové kontroly paketů v zemích, jako je Čína, fungovalo dobře, pokud je cílem řízení a vymáhání bezpečnosti. Nefunguje to, když je konečným cílem vytvořit blokování založené na zásadách.

Blokování založené na URL

Populární způsob cenzury internetu je blokování založené na URL. K tomuto blokování může dojít na jednom počítači nebo může být nastaveno na síťových zařízeních mezi počítačem a internetem. Blokování založené na URL funguje s webovými aplikacemi. Tato forma blokování však není ovlivněna jinými než webovými aplikacemi, jako je VoIP. U tohoto procesu je zaveden filtr pro zachycení provozu HTTP. Adresa URL uvedeného provozu je poté zkontrolována proti databázi, která je uložena místně nebo službě, která je online. V závislosti na reakci, filtr připojení buď zablokuje, nebo povolí.

Pokud je použito blokování založené na URL, je uživateli zcela zakázáno navštěvovat zakázaný web nebo je uživatel přesměrován na web, který má varování nebo prohlášení o zásadách zdůrazňující, proč byl uvedený web blokován. Aby blokace URL fungovala, musí poskytovatel internetových služeb nebo strana, která je za blokování odpovědná, mít schopnost řídit a zachytávat provoz, který putuje mezi koncovým uživatelem a internetem..

Blokování založené na platformě

Tato forma blokování bude vyžadovat, aby vlastník platformy a entita, která požaduje blokování, v tomto případě vláda, pracovali ruku v ruce. Když jednotlivec pošle dotaz a žije v zemi, kde jsou určité webové stránky zakázány, obdrží jinou sadu výsledků ve srovnání se zbytkem internetu.. Obsah, který je považován za nevhodný, bude blokován.

Blokování vyhledávače ovlivní pouze lidi, kteří používají uvedený vyhledávač a žijí v geografickém umístění, kde platí pravidla filtru. Je důležité pochopit, že tento typ blokování neodfiltruje obsah. Prostě filtruje ukazatele na obsah. Jinými slovy, Google nebude lidi nasměrovat na stránky, které vláda považuje za nevhodné, ale vše, co člověk musí udělat, je přepnout svůj vyhledávač nebo použít jiné metody hledání obsahu k získání přístupu k zakázaným materiálům (Přečtěte si více: Soukromé vyhledávače)

Blokování obsahu založené na DNS

Blokování internetového obsahuBlokování obsahu DNS je určeno k řízení a zkoumání dotazů DNS. Překladač DNS má dva primární cíle. Prvním je provedení vyhledávání DNS. Druhým je porovnání jmen s blokovaným seznamem. Představte si, že se počítač pokusí použít blokovaný název. Po prozkoumání adresy DNS počítače server vrátí nesprávné informace

Může někoho přesměrovat na IP adresu, která zobrazí upozornění, že určitý obsah byl zablokován. Nebo server může počítači sdělit, že obsah neexistuje. Bez ohledu na použitou techniku ​​je účinek stejný. Uživateli není bráněno v získávání přístupu k obsahu, který vláda považuje za nebezpečný.

Závěrečné myšlenky

Opravdu existuje celá řada způsobů, jak se pokusit obejít geo blokovaný obsah. Některé z nich vyžadují o něco více práce než jiné a některé z nich jsou trochu konzistentnější, pokud jde o výsledky, které produkují. Pro naše peníze je nejlepší způsob, jak odblokovat webové stránky, použít VPN, jako například NordVPN nebo ExpressVPN. Oba tyto produkty mají vynikající výsledky, pokud jde o odstraňování omezení na internetu uložených vládou, školou nebo jinou institucí.

Rádi bychom od vás slyšeli. Řekněte nám o nástrojích, které používáte k úspěšnému odblokování webů. Dejte nám vědět v sekci komentářů níže. Další informace naleznete také v sekci Časté dotazy.

FAQs

Otázka: Jak odblokuji web v práci?

A: Váš zaměstnavatel je pochopitelně znepokojen bezpečností a tím, jak jejich zaměstnanci využívají svůj čas. Součástí zajištění dobré bezpečnosti je to, že zaměstnanci používají nejlepší správce hesel. Součástí toho, že zaměstnanci dobře využívají svůj čas, může být blokování určitých webových stránek, které jsou považovány za časově náročné nebo nebezpečné. Pokud však máte platný důvod, proč chcete obejít omezení, která zavedl váš zaměstnavatel, doporučujeme vám použít VPN. VPN, jako je NordVPN a ExpressVPN, vám umožní obejít blokované weby.

Otázka: Jak trvale zablokuji web?

A: Pokud to chcete udělat na svém počítači, můžete nastavit blok na úrovni operačního systému. To není obtížné a bude to fungovat pro průměrné i zabezpečené prohlížeče.

 • Chcete-li to provést, musíte mít k počítači přístup správce. Pak přejděte na C: WindowsSystem32driversetc
 • Vyhledejte a poklepejte na soubor s názvem „Host“
 • Dále otevřete Poznámkový blok. Uvidíte poslední dva řádky v hostitelském souboru přečtené: # 127.0.0.1 localhost ”a“ # :: 1 localhost Na konec souboru s 12 7.0.0.1 přidejte název stránky, kterou chcete blokovat. Pokud například chcete zablokovat Google, uděláte 12 7.0.0.1 www.Google.com. Tento krok opakujte, dokud nepřidáte všechny weby, které chcete zablokovat.
 • Zavřete soubor hostitele, klikněte na Uložit a restartujte počítač.
Otázka: Mohou školy blokovat VPN?

A: Ano, mohou. Jedním z nejčastějších způsobů je, že správci systému uzavírají porty, které jsou nejčastěji používány protokoly tunelování VPN.

Otázka: Ví můj poskytovatel internetu, jaké stránky navštěvuji?

A: Ano. Rozhodně ano. Váš poskytovatel internetových služeb slouží jako prostředník mezi vámi a internetem. Pokud nepoužíváte VPN, jako je NordVPN a ExpressVPN, které nejenže anonymizují váš provoz, ale také jej zašifrují, vše, co děláte, může váš ISP sledovat..

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map