Nejrychlejší VPN služby roku 2020

Bez ohledu na to, co plánujete používat VPN, jedna věc musí být rychlá.


Často můžete vyřešit i jiné nedostatky. Pokud však VPN zpomalí vaše připojení k internetu na rychlost telefonického modemu, jak užitečné to bude opravdu pro cokoli?

Nejen, že budete mnohem méně pravděpodobné, že jej budete používat, ale pravděpodobně ho také zaklínáte pokaždé, když to uděláte. Jsou to peníze dobře promarněné.

Sečteno a podtrženo, ať už chcete streamovat svoji oblíbenou show odkudkoli, chránit své online aktivity v soukromí nebo zabezpečit připojení k internetu, udělá to pouze jeden z nejrychlejších poskytovatelů VPN.

Přehled nejrychlejších VPN

Na základě mých testů rychlosti je níže uveden rychlý přehled nejrychlejších dostupných služeb VPN.

Samozřejmě se budu podrobněji věnovat každému poskytovateli dále dolů. Dotknu se také přesně toho, jak se testy provádějí a proč mohou být některé části výsledků pro vás relevantnější než ostatní.

Ale v případě, že vám záleží jen na přehledu na vysoké úrovni …

 1. PureVPN

  Nedávné hardwarové aktualizace rozsáhlé sítě PureVPN z nich učinily nejrychlejší VPN, která existuje, se stabilní rychlostí na všech místech. Jejich schopnost přistupovat k geoblokovanému obsahu, včetně Netflixu, není na prvním místě.

 2. CyberGhost

  CyberGhost, který je jednou z nejrychlejších sítí VPN, zveřejňuje čísla nedaleko od čísel PureVPN. Kromě nejlepších známek zabezpečení a soukromí také odblokují nejoblíbenější streamingové služby.

 3. NordVPN

  NordVPN je další skvělou volbou pro sledování videa ve vysokém rozlišení a rychlého stahování, nemluvě o tom, že jejich konkurenti budou přehlíženi..

 4. Surfshark

  Surfshark se zavázal k rychlosti a bezpečnosti, když vstoupili na trh před několika lety a více, než je dodání v obou ohledech. Skvělá VPN pro streamování.

 5. ProtonVPN

  Síť serverů ProtonVPN je kromě zveřejňování výsledků špičkových rychlostí také jednou z nejbezpečnějších v okolí.

 6. ExpressVPN

  ExpressVPN je dobře zavedená služba VPN a má velkou, vyspělou serverovou síť, která z hlediska výkonu dosahuje mnohem lepšího než průměrného výkonu.

 7. VyprVPN

  Jeden z mála poskytovatelů, kteří vlastní celou síť. Nejenže to udržuje servery VyprVPN v bezpečí, ale také jim umožňuje optimalizovat rychlost – což se jim daří velmi dobře.

Proč VPN Speed ​​Matters

Někteří z nás používají VPN jako další vrstvu zabezpečení veřejných Wi-Fi – jiné pro ochranu soukromí. Možná hledáte VPN VPN BBC iPlayer nebo VPN, které vám umožní odblokovat Netflix odkudkoli na světě.

Pro každou z těchto činností je nutná jedna společná charakteristika, a to dobrá rychlost sítě.

Proč je pro streamování videa nutný dobrý výkon, je pravděpodobně zřejmé. Bez něj buď skončíte sledováním pixelovaného nepořádku, nebo ještě horší, budete muset každých 30 vteřin zhluboka dýchat a čekat, až se video vyrovnává.

Pokud ke stahování souborů používáte BitTorrent nebo jinou P2P síť přes VPN, záleží samozřejmě také na rychlosti. Málokdo z nás chce počkat hodiny na dokončení stahování, když by to mělo trvat jen několik minut.

A dokonce i když právě procházíte web, pomocí sítě VPN zajistíte připojení ve veřejné síti Wi-Fi nebo zastavíte poskytovatele internetových služeb v sledování každého vašeho pohybu online. S nepochybností je rychle lepší. Jsem ochoten čekat tak dlouho, než se načte jednoduchý web.

Na rychlosti VPN záleží, protože bez ní bude vaše internetová zkušenost mnohem příjemnější.

Co ovlivňuje výkon VPN

Existuje několik faktorů, které mohou výrazně ovlivnit rychlost vašeho připojení VPN. Zatímco jiní existují, tady jsou ti velcí, kterým bychom měli věnovat pozornost.

 • Umístění serveru VPN

  Na začátek seznamu věcí ovlivňujících rychlost VPN je fyzické umístění serveru, ke kterému se chcete připojit.

  Když používáme VPN, musí naše data projít VPN serverem, než dosáhnou svého konečného cíle. Čím více z cesty je server, tím více musí naše data cestovat.

  V počítačových sítích vzdálenost není přítelem rychlosti a šance na jakékoli zvýšení zpomalí vaše připojení.

  Bližší servery jsou proto obvykle lepší.

  To je důvod, proč nejrychlejší služby VPN mají tendenci mít velké sítě. Mohou vám nabídnout výběr serverů v okolí bez ohledu na vaši polohu.

 • Načtení serveru VPN

  Další věcí, která může ovlivnit výkon vaší VPN, je zatížení serveru.

  Prostředky serveru, jako je procesor, paměť a šířka pásma, jsou sdíleny mezi všemi jejími uživateli. Čím více lidí je připojeno k serveru, tím menší je část těch zdrojů, které jsou vám přiřazeny.

  Obecně platí, že čím nižší je zatížení serveru, tím rychlejší je připojení VPN.

  V tomto případě budou rychlejší VPN provozovat více serverů než pomalejší služby. To jim umožní správně vyvážit uživatele v celé jejich síti, což v každém místě poskytne lepší zážitek.

 • Šifrování

  Jednou z nejlepších funkcí VPN je to, že šifruje spojení mezi vaším zařízením a serverem VPN.

  Šifrování bohužel není zdarma.

  Stojí to výpočetní výkon na obou koncích – šifrování na jedné straně, na druhé dešifrování. Čím silnější je šifrovací standard, tím je výpočetně nákladnější.

  Silné šifrování však není vždy nutné.

  Vezměte si například streamované geoblokované video. Tam bezpečnost obvykle není tak důležitá. Pokud se rozhodnete pro 128bitové šifrování než 256bitové šifrování, mělo by se zvýšit rychlost vaší VPN, zejména na zařízeních nižších koncových zařízení.

  Všichni poskytovatelé VPN, kteří se opravdu zajímají o výkon, by vám měli upravit úroveň šifrování.

 • Protokol

  Podobně jako šifrování, volba protokolu VPN ovlivní rychlost připojení.

  Některé protokoly jsou rychlejší než jiné. Například OpenVPN je rychlejší než L2TP. Dokonce i v rámci protokolu OpenVPN máte obvykle na výběr TCP a UDP, ty obvykle fungují lépe.

  Stejně jako u šifrování by i VPN s rychlým přístupem vám měla umožnit výběr z více protokolů, což vám umožní zvýšit rychlost připojení nad rámec toho, co nabízí výchozí.

Každá rychlá VPN by vám nakonec měla umožnit upravit výše uvedené faktory, což vám umožní dostat z ní nejlepší možný výkon. A skutečně všichni poskytovatelé uvedení v tomto článku ano.

Jak probíhají testy rychlosti

Každá služba VPN, na kterou se dívám, je testována pomocí notebooku se systémem Windows 10 pevně zapojeného do mého internetového modemu pomocí ethernetového kabelu Cat6. Používám optické připojení o 500 Mb / s dolů a o 100 Mb / s připojení k internetu.

Výsledky základních testů rychlosti bez připojení VPN

Tato čísla pro stahování a odesílání jsou vyšší než to, co může jakýkoli poskytovatel VPN aktuálně najít. To znamená, že výsledky testu rychlosti nejsou omezeny mým vlastním internetem – odhalují skutečný výkon každého VPN serveru.

Představte si například, že jsem místo toho použil 50 Mbps připojení. 50 Mb / s by byla absolutní maximální rychlost stahování, kterou mi může poskytovatel VPN poskytnout. Nikdy bychom nevěděli, zda je možné stahování 80 Mb / s.

Ale testováním s rychlejším připojením k internetu to můžeme zjistit.

Každá zkouška se skládá ze dvou rychlostních zkoušek. Jeden běží přes připojení VPN, druhý bez připojení.

První z nich ukazuje výkon VPN. Ten potvrzuje, že výsledky nebyly omezeny mým internetovým připojením, které by teoreticky bylo možné na vzdálenějších místech serveru.

Provozuji několik testovacích párů rychlosti v různých časech během dne a na různých serverech. Tím se počítá s možnými obdobími těžkého zatížení sítě a serveru VPN.

OpenVPN over UDP je můj protokol volby.

Nejrychlejší výsledky běhů jsou to, co používám.

Pokud jde o nástroje, testy se provádějí pomocí Speedtest.net a TestMy.net. Další slušnou možností, kterou v současné době netestuji, ale kterou mohu přidat později, je SpeedOf.Me.

Které servery jsou testovány

První testovaný server by měl být teoreticky nejrychlejším připojením VPN, jaké mohu získat. Měla by to být optimální kombinace blízkosti a zatížení.

Téměř každý klient VPN má možnost tyto servery vybrat automaticky.

Také testuji rychlost na amerických, britských, kanadských, australských, nizozemských, německých a francouzských serverech – za předpokladu, že poskytovatel VPN tuto zemi samozřejmě podporuje. Toto je sedm nejoblíbenějších míst mezi uživateli VPN.

Kvůli stručnosti najdete pouze ukázku výsledků na této stránce. Každý poskytovatel však má vyhrazenou stránku, na které zobrazuji a prodiskutuji všech osm běhů.

Faktor denní doby

Je třeba si uvědomit, že bez ohledu na to, co říkají výsledky porovnání rychlosti VPN, skutečný výkon se bude vždy lišit v závislosti na denní době.

Bohužel, neexistuje žádný způsob, jak to obejít.

Čím více lidí se připojí k VPN současně, tím pomaleji to bude. Ačkoli s dobrou službou by mělo být zpomalení minimální.

Obvykle můžete očekávat méně než optimální spojení kolem večeře nebo brzy večer, než byste čekali ve 4 hodiny ráno.

Podobně, pokud se odehrává nějaká velká událost – taková, kterou může spouštět mnoho lidí (například velká hra Světového poháru nebo Super Bowl) – neměli byste také očekávat nejvyšší rychlost VPN.

Nejrychlejší poskytovatelé VPN

Níže je uveden seznam nejvýznamnějších poskytovatelů VPN podle mých testů rychlosti. Všechny VPN jsou pravidelně testovány, aby se zajistilo, že výsledky jsou aktuální.

1. PureVPN

Logo PureVPN

Nedávné masivní upgrady na jejich serverové síťové zastoupení PureVPN až na vrchol nejrychlejšího žebříčku VPN s nejlepší rychlostí stahování 112,6 Mbps a vynikajícím testovaným průměrem umístění 93,6 Mbps.

Výsledky testů rychlosti pro nejrychlejší server PureVPN

Stránka PureVPN test rychlosti zobrazuje výsledky pro všechna testovaná místa.

PureVPN, jejich nově zjištěná rychlost, PureVPN je také držitelem práv na vychvalování pro počet umístění serverů, včetně hardwaru v obrovských 131 zemích a 160 městech..

V minulosti došlo v PureVPN k obavám o ochranu osobních údajů, ale také to zvýšily. Od září 2019 jsou nezávislým ověřeným poskytovatelem nulového záznamu.

PureVPN je také velmi konzistentní ve své schopnosti odemknout geoblokovaný obsah. Počínaje US Netflixem a BBC iPlayerem podporují téměř 70 kanálů a služeb po celém světě.

A s cenou, která podhodnocuje mnoho konkurentů – zejména pokud využijete kupón PureVPN – a také 31denní záruku vrácení peněz, není zde žádný důvod nedat tomuto poskytovateli nějaké vážné úvahy.

Klady
 • Vynikající rychlosti
 • Obrovská síť serverů (131 zemí)
 • Odblokuje Netflix, iPlayer a více než 70 dalších streamovacích služeb
 • Kompatibilní s více než 50 zařízeními a platformami
 • Nezávisle ověřený poskytovatel VPN s nulovým protokolem
 • Možnost vyhrazené adresy IP
 • Skvělá hodnota
Nevýhody
 • Aplikace by mohly použít trochu více polské
 • Některé problémy s přerušovaným připojením

FASTEST VPN: Vynikající rychlosti PureVPN znamenají, že se nikdy nebudete muset starat o pixelaci nebo ukládání do vyrovnávací paměti při streamování vašich oblíbených pořadů. Jsou také velmi cenově dostupné.

2. CyberGhost

Logo CyberGhost

Díky nejlepší rychlosti stahování serveru 103,1 Mb / s a ​​průměrnému stahování 82,0 Mb / s na všech testovaných místech zveřejňuje CyberGhost druhý nejrychlejší výsledek všech poskytovatelů VPN.

Výsledky testů rychlosti pro nejrychlejší server CyberGhost

Všechna čísla naleznete v mých úplných výsledcích testu rychlosti CyberGhost.

Rychlost však není jediným silným bodem CyberGhost. Dodávají téměř všude jinde.

Díky nedávnému a poměrně výraznému rozšíření své sítě nyní CyberGhost nyní nabízí spoustu možností připojení – 7159 serverů v 90 zemích.

Jsou to poskytovatelé přátelské k soukromí, díky základně provozu v Rumunsku a přísným zásadám nulování těžby.

Tento software se snadno používá a implementuje všechny funkce zabezpečení, které můžete očekávat. Od přepínače VPN kill a ochrany proti úniku DNS až po špičkové šifrovací algoritmy a protokoly – to vše je zde.

CyberGhost je také vynikající službou pro odblokování většiny streamovacích služeb, včetně US Netflix a BBC iPlayer. P2P je samozřejmě také podporována.

Není spokojen s tím, že je jednou z nejrychlejších VPN na seznamu, CyberGhost je také jednou z nejméně drahých.

A s nejlepší 45denní zárukou vrácení peněz v oboru – délka, která hovoří o víře společnosti v kvalitu svých služeb – máte spoustu času vyzkoušet je.

Klady
 • Nulové protokolování pro maximální soukromí
 • Vynikající distribuce serverů s více než 7100 servery v 90 zemích
 • Velmi rychlé rychlosti připojení
 • Pracuje s US Netflix a BBC iPlayer
 • Umožňuje torrentování P2P
 • Dlouhá 45denní záruka vrácení peněz
Nevýhody
 • Mateřská společnost s pochybnou pověstí
 • Představuje ruční nastavení OpenVPN
 • Nefunguje z Číny

STREAMING S BEZ BUFFERING: CyberGhost je velmi rychlá VPN, která funguje podle očekávání hned po vybalení. Díky tuně funkcí, vynikající ceně a dlouhé záruce vrácení peněz se s tímto poskytovatelem nemůže nic stát.

3. NordVPN

Logo NordVPN

Nedaleko prvních dvou poskytovatelů je NordVPN – nejlepší rychlost stahování serverů 91,4 Mb / s a ​​průměrná testovaná lokalita 69,1 Mb / s. Obě jsou čísla, která je třeba počítat.

Výsledky testů rychlosti pro nejrychlejší server společnosti NordVPN

Viz moje testovací stránka rychlosti NordVPN pro všechna čísla.

Díky provozu více než 5600 serverů v 58 zemích je seznam serverů NordVPN jedním z největších v okolí.

Ochrana soukromí byla vždy prioritou také pro společnost NordVPN se sídlem v Panamě.

Nejen, že mají vzduchotěsnou politiku bez protokolování, ale také vám poskytují spoustu nástrojů, které vám pomohou zůstat v anonymitě online. Seznam obsahuje i věci, které implementuje několik dalších poskytovatelů, jako je dvojitá VPN, Tor over VPN a zastaralé servery.

A navzdory tomu, že je plná funkcí, je klientská aplikace stále neuvěřitelně intuitivní.

NordVPN umožňuje torrentování na všech jejich serverech. Také odvedou vynikající práci s odblokováním Netflixu – a opravdu téměř každou další populární streamovací službu.

Klady
 • Vynikající soukromí s nulovým záznamem
 • Velká (a stále rostoucí) síť serverů
 • Dobrý výkon připojení
 • Speciální servery (včetně dvojité VPN, zmatené a Tor přes VPN)
 • Čistý a snadno použitelný klient
 • Pracuje s Netflixem a většinou ostatních streamingových služeb
 • Umožňuje Torrenting a P2P
 • Nabízí vyhrazené IP adresy
Nevýhody
 • Žádná funkce rozdělení tunelů
 • Trochu drahý na krátkodobé plány

ZÁVĚR TŘETÍ: Výkon společnosti NordVPN je stejně dobrý, jak se dostává. Přidejte k této rozsáhlé serverové síti a silně se zaměřte na soukromí a zabezpečení a máte VPN, která vše dělá.

4. Surfshark

Logo surfshark

Od chvíle, kdy Surfshark vstoupil na trh VPN před více než dvěma lety, udělali téměř všechno v pořádku – o čemž svědčí jejich vynikající recenze. To samozřejmě zahrnuje výkon.

V mých nejnovějších testech Surfshark zveřejnil výsledky 86,8 Mbps pro nejlepší stahování serverů a testované umístění v průměru 64,3 Mbps.

Výsledky testů rychlosti pro nejrychlejší server Surfshark

Úplná stránka výsledků testu rychlosti surfshark obsahuje všech osm testovaných míst.

Přestože je síť Surfshark relativně nová, udělá dojem. Aktuálně zahrnuje 1040 VPN serverů v 63 zemích.

Surfshark se od samého začátku rozhodl, že budou poskytovatelem bez protokolování a dělají z toho skvělou práci. Pomáhá také fungování mimo britské Panenské ostrovy, které je přátelské k soukromí.

Klientský software se snadno používá a obsahuje spoustu funkcí zabezpečení a soukromí.

Surfshark nedávno implementoval něco, co se nazývá Camouflage Mode. Zajistí, že vám nikdo – ani váš poskytovatel internetových služeb – nebude vědět, že používáte VPN.

Zmínil jsem také, že Sufshark je jediným poskytovatelem na tomto seznamu, který vám umožní připojit neomezený počet zařízení současně?

Klady
 • Vynikající soukromí a bezpečnost bez protokolování
 • Skvělý výkon serveru
 • Odblokuje Netflix, BBC a mnoho dalších
 • Snadno použitelný klient
 • Neomezené současné připojení
 • Torrenting podpora
 • Levný
Nevýhody
 • Nekonzistentní rychlost na několika místech
 • Poměrně pomalá podpora zákazníků

RYCHLE A DOSTUPNÉ: Surfshark je snadno použitelný, bezpečný a mnohem rychlejší než průměrná síť VPN. Na peněžence je také velmi snadné. Žádný jiný špičkový poskytovatel vám to nedovolí tak málo.

5. ProtonVPN

Logo ProtonVPN

Pro VPN, která se zaměřuje hlavně na soukromí a zabezpečení, ProtonVPN zveřejňuje některé působivé výsledky rychlých testů. Jejich počet – 86,1 Mb / s na nejlepším serveru a průměrně 67,2 Mb / s – jsou krk a krk s Surfshark.

Výsledky testů rychlosti pro nejrychlejší server ProtonVPN

Stránka ProtonVPN test rychlosti obsahuje čísla pro všechna ostatní umístění.

Výsledky jsou konzistentní v celé serverové síti ProtonVPN, která pokrývá velmi slušných 63 míst ve 44 zemích.

Zvláštností ProtonVPN je také to, že každá země obsahuje možnost dvojitého připojení VPN. Jsou to jediní VPN, kteří to dělají.

Pokud vás soukromí online vážně znepokojuje, může to být pro vás rychlý poskytovatel.

ProtonVPN se sídlem ve Švýcarsku šetrném k soukromí je samozřejmě také VPN bez protokolování.

Klientský software – který se snadno používá – zahrnuje všechny představitelné bezpečnostní prvky. Má dokonce několik užitečných doplňků, které ostatní poskytovatelé neobtěžují vkládat – jako profily připojení.

A aby to vše skončilo, ProtonVPN dokonce odblokuje US Netflix a Hulu.

Klady
 • Vynikající funkce ochrany osobních údajů a zabezpečení
 • V každé podporované zemi nabízena dvojitá VPN
 • Žádné záznamy
 • Snadno použitelný klient
 • Dobrý výkon serveru
 • Torrenting a P2P přátelský
 • Nabízí bezplatnou verzi
Nevýhody
 • Drahý
 • Žádná podpora živého chatu
 • Servery P2P pouze ve čtyřech zemích

RYCHLOST A BEZPEČNOST: ProtonVPN je vynikajícím příkladem toho, jak prvotřídní soukromí a zabezpečení nemusí nutně znamenat špatný výkon – poskytují krásně obě možnosti.

6. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

S rychlostí stahování 68,6 Mb / s pro nejlepší server a průměrně 48,1 Mb / s ve všech testovaných lokalitách není s ExpressVPN příliš málo..

Výsledky testů rychlosti pro nejrychlejší server ExpressVPN

Chcete-li získat více čísel výkonu, podívejte se na úplné výsledky testu rychlosti ExpressVPN.

ExpressVPN, který funguje od roku 2009, má velmi vyspělou síť 3000+ serverů v 95 zemích.

Jedná se o naprosto bez protokolování VPN a zavolají na domovskou stránku Britských Panenských ostrovů šetrné k soukromí.

Poté, co měl roky zdokonalení, je klient ExpressVPN čistý a snadno použitelný jako žádný jiný. I když je nabitý funkcemi, jsou všechny úhledně zastrčené – pokud se o ně nestaráte, nikdy se vám nedostanou do cesty.

ExpressVPN umožňuje přenos P2P a, jak jsem zdůraznil ve své recenzi, se daří velmi dobře, pokud jde o odblokování Netflixu a dalších populárních streamovacích služeb.

A pokud narazíte na nějaké problémy, ExpressVPN nabízí to, co je pravděpodobně nejlepší zákaznickou podporou v oboru. Mají také 30denní záruku vrácení peněz bez připojených řetězců.

Klady
 • Bohatý a intuitivní klient
 • Silná technologie back-end
 • Spousta serverů a umístění serverů
 • Rychlé a konzistentní rychlosti připojení
 • Pracuje s US Netflix
 • Špičková podpora zákazníků
Nevýhody
 • Některé agregované protokolování
 • Ne nejlevnější

SKVĚLÝ VŠE: ExpressVPN dělá téměř všechno a dělá to všechno velmi dobře: rychlost, velká serverová síť, skvělý klient a vynikající zákaznická podpora.

7. VyprVPN

VyprVPN logo

Jen proto, že jsou poslední na mém seznamu nejrychlejších VPN, neměli by nic od VyprVPN brát. Jejich výkon 58,3 Mbps stahování na nejlepší server a testovací umístění průměrně 47,1 Mbps způsobuje spoustu dalších VPN k hanbě.

Výsledky testu rychlosti pro nejrychlejší server serveru VyprVPN

Výsledky z jiných lokalit najdete na zkušební stránce VyprVPN.

Na síti VyprVPN je obzvláště působivé, že vlastní každý jeden ze svých serverů. To je 64 zemí a 73 lokalit v hodnotě hardwaru.

To je skvělé pro bezpečnost i soukromí.

VyprVPN se tam ale nezastaví. Jsou také VPN bez protokolování a využívají nejnovější a nejbezpečnější standardy protokolů a šifrování.

VyprVPN dokonce implementoval svůj vlastní protokol, zvaný Chameleon, který je vynikající při obcházení jakýchkoli pokusů o omezení nebo blokování VPN – včetně velkého čínského firewallu.

VyprVPN dělá kromě soukromí a bezpečnosti také spoustu dalších věcí. Umožňují torrentování a odvádějí dobrou práci, když vám umožní sledovat geo-blokovaný obsah, jako jsou Netflix a BBC.

Klady
 • Ověření bez protokolování pro úplné soukromí
 • Vynikající výběr protokolů a nastavení šifrování
 • Stovky serverů s velkou lokální rozmanitostí
 • Intuitivní, snadno použitelný multiplatformový klient
 • Odblokuje Netflix, BBC iPlayer a další
 • Umožňuje provoz P2P a torrent
 • Hostuje vlastní servery (žádné třetí strany)
Nevýhody
 • Žádný způsob, jak platit anonymně
 • Zmatek VPN není k dispozici v základním plánu

RYCHLE A BEZPEČNÉ: Díky rychlým serverům, které vám umožní dělat cokoli online, VyprVPN poskytuje soukromí a svobodu internetu, kterou bychom měli mít všichni.

Která VPN zrychlí, kdy

Test rychlosti VPN poskytne tři sady čísel: rychlosti stahování a odesílání a čas ping.

V závislosti na tom, pro co chcete používat VPN, může být důležitá pouze podmnožina těchto metrik.

Rychlost stahování

Rychlost stahování vám řekne, jak rychle zařízení přijímá data.

Pokud máte v úmyslu tahat velké nebo mnoho souborů (nebo obojí), měli byste nastavit vysokou rychlost stahování jako svou prioritu. Čím vyšší je, tím lépe.

Mezi hlavní příklady, kdy je důležitá dobrá rychlost stahování VPN, patří:

 • Používání aplikací pro sdílení souborů, jako je BitTorrent nebo jiné sítě typu peer-to-peer
 • Streamování videa – zejména ve vysokém rozlišení
 • Přístup ke službám hostování souborů, jako je Usenet

Rychlost nahrávání

Opak rychlosti stahování a rychlosti nahrávání vám umožní zjistit, jak rychle můžete odesílat data do vzdáleného cíle.

Záleží na tom, zda často odesíláte velké soubory nebo je jich značný počet. Čím vyšší je tato metrika, tím lepší.

Příklady, kde záleží na rychlosti nahrávání:

 • Zálohování dat – jako jsou vaše rodinné obrázky – do cloudu
 • Používání služeb sdílení souborů

Čas pingu

Čas ping, někdy nazývaný také latence, měří, jak dlouho trvá, než jeden paket dat provede cestu ze zařízení, přes server VPN, do cíle a poté znovu zpět..

Tato metrika je uvedena v milisekundách.

Čím nižší je čas ping, tím rychlejší a lepší připojení.

Latence je zásadní, pokud:

 • Používáte aplikace v reálném čase, jako je Skype nebo jiná řešení VoIP
 • Hrajte online hry

Jak vybrat rychlý VPN server

Poté, co jste se rozhodli pro rychlou VPN, musíte si vybrat rychlý server. I u nejrychlejších poskytovatelů získáte spojení, které vám nikdy neposkytne optimální rychlosti.

Při výběru serveru mějte na paměti následující kritéria.

 • Blízkost serveru

  Čím blíže je server fyzicky umístěn k vašemu umístění, obvykle tím rychlejší bude připojení VPN.

  Pokud se například pokoušíte otevřít knihovnu USA Netflix z Velké Británie, vyberte server na východním pobřeží USA. Pokud se snažíte udělat totéž z Japonska, vyberte si jednu na západním pobřeží.

  Pokud znáte přesné umístění obsahu, ke kterému se pokoušíte získat přístup, můžete si také vybrat server VPN blízko něj, místo toho, který je poblíž..

  V zásadě, chcete-li získat nejlepší výkon z VPN, pokuste se, jak je to jen možné, snížit nadbytečné údaje o vzdálenosti, které musí cestování projít serverem.

 • Načtení serveru

  Čím více z nás používá konkrétní server VPN, tím pomaleji to bude. Výběr serveru s nižším zatížením může znamenat důležitost toho, jak blízko je vám.

  Pravděpodobně budete mít rychlejší připojení pomocí serveru s 10% zatížením, které je na opačném konci země, než s 95% zatížením umístěným ve vašem městě..

  Většina poskytovatelů vám umožní vidět aktuální zatížení serveru v jejich klientských aplikacích – CyberGhost i NordVPN určitě ano. Vyberte podle toho.

 • Latence

  Někdy, i když vyberete server s lehkým zatížením v okolí, můžete stále vidět pomalejší než žádoucí rychlosti. V těchto případech může být viníkem latence velmi dobře.

  Latence serveru VPN nebo doba pingu měří, jak dlouho trvá, než se paket dat dostane z vašeho zařízení na server a zpět. Silný síťový provoz podél cesty může poslat přes střechu.

  Nakloňte se k serverům s nízkou latencí. Stejně jako při zatížení serveru vám většina klientů VPN zobrazí aktuální čísla.

Uvědomte si, že každá aplikace VPN vám dává možnost automaticky vybrat, jaký by měl být váš nejrychlejší server – obvykle se nazývá něco jako „Nejlepší umístění serveru“, „Nejrychlejší server“ nebo „Rychlé připojení“.

Někteří poskytovatelé, například PureVPN, pro vás dokonce vyberou server na základě konkrétního účelu, jako je torrenting nebo streamování videa z konkrétního zdroje.

Podle mých zkušeností vám tyto výsledky, i když ne vždy absolutně nejlepší, dosáhnou rychlosti, s níž byste měli být více než spokojeni.

Je nejrychlejší VPN vždy nejlepší

Rychlost je bezpochyby rozhodujícím faktorem při výběru poskytovatele VPN bez ohledu na to, proč jej používáte.

Ale nemusí to být vše a konec všeho.

Můžete se vyrovnat s mírně nižším výkonem VPN ve prospěch dalších funkcí, které potřebujete.

Některé z těchto funkcí mohou zahrnovat lepší celosvětovou distribuci serverů, vysoký počet zařízení, která můžete používat současně, robustní zabezpečení nebo minimální zásady protokolování..

To znamená, že mezi nejrychlejšími VPN uvedenými na této stránce můžete snadno najít tu, která uspokojí několik – pokud ne všechny – těchto potřeb. Například CyberGhost a NordVPN, zaškrtněte všechna políčka.

Takže, i když se to někdy může zdát, pravdou je, že rychlost není něco, na čem byste někdy potřebovali kompromisy.

Nejrychlejší VPN Tabulka pro rychlé porovnání

PoskytovatelStáhnout SpeedUpload SpeedPing TimeFeaturesCost

Test rychlosti | Seznam serverů
112,6 Mb / s46,7 Mbps21 ms
Země:131
Servery:2070
Protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:5
Protokolování:Datum připojení, celková použitá šířka pásma
Umístění:Hongkong
1 měsíční plán:10,95 $ / měsíc
Roční plán:3,33 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:31 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, BitCoin, Alipay, Hlavní dárkové karty, CashU, Ostatní kryptoměny, Paymetwall

Test rychlosti | Seznam serverů
103,1 Mb / s59,6 Mb / s25 ms
Země:90
Servery:7159
Protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routers
Připojení:7
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Rumunsko
1 měsíční plán:12,99 $ / měsíc
Roční plán:2,75 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ano
Vrácení peněz:45 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, Bitcoin

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
91,4 Mb / s51,4 Mb / s13 ms
Země:58
Servery:5645
Protokoly:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:6
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Panama
1 měsíční plán:11,95 $ / měsíc
Roční plán:3,49 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:30 dní
Způsob platby:Kreditní karty (Visa, MC, Amex, Discovery), krypto (bitcoiny, etherum, zvlnění), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, jiné

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
86,8 Mbps76,4 Mb / s3 ms
Země:63
Servery:1040+
Protokoly:OpenVPN, IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:Neomezený
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Britské Panenské ostrovy
1 měsíční plán:11,95 $ / měsíc
Roční plán:1,99 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:30 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, Bitcoin, Alipay

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
86,1 Mb / s58,7 Mb / s20 ms
Země:44
Servery:698
Protokoly:OpenVPN, IKEv2 / IPSec
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Připojení:2 (základní), 5 (plus), 10 (vizionář)
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Švýcarsko
1 měsíční plán:5,00 $ / měsíc (základní), 10,00 $ / měsíc (plus), 30,00 $ / měsíc (vizionář)
Roční plán:4,00 $ / měsíc (základní), 6,00 $ / měsíc (plus), 24,00 $ / měsíc (vizionář)
Zkušební verze zdarma:Ano
Vrácení peněz:30 dní
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
68,6 Mb / s44,5 Mbps7 ms
Země:95
Servery:3000+
Protokoly:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Blackberry, Routers
Připojení:3
Protokolování:Celková denní doba připojení, celková denní částka přenosu dat, umístění serveru
Umístění:Britské Panenské ostrovy
1 měsíční plán:12,95 $ / měsíc
Plán 6 měsíců:9,99 $ / měsíc
Roční plán:6,67 $ / měsíc
Zkušební verze zdarma:Ne
Vrácení peněz:30 dní
Způsob platby:Kreditní karty, PayPal, Bitcoin, Alipay, Paymentwall

Recenze | Test rychlosti | Seznam serverů
58,3 Mb / s48,3 Mb / s29 ms
Země:64
Servery:700+
Protokoly:OpenVPN (Pro / Premier), L2TP / IPsec, PPTP, Chameleon (Pro / Premier)
Platformy:Win, Mac, Linux, iOS, Android, Routers
Připojení:3 (základní), 5 (prémiová)
Protokolování:Žádné protokolování
Umístění:Švýcarsko
1 měsíční plán:9,95 $ / měsíc (Basic), 12,85 $ / měsíc (Premium)
Roční plán:5,00 $ / měsíc (Basic), 2,50 $ / měsíc (Premium)
Zkušební verze zdarma:3 dny
Vrácení peněz:Ne
Způsob platby:Kreditní karta, PayPal, Alipay
Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me