Recenze VPN Zenmate (2020)

Ve srovnání s některými z nejlepších dostupných VPN dnes, Zenmate učinil několik podivných rozhodnutí.


Nabízejí bezplatné a placené plány. Díky bezplatnému plánu získáte solidní šifrování pomocí protokolů jako L2TP, IKEv2 a IPSec. Pokud chcete mít OpenVPN tunelovací protokol, který je všeobecně považován za nejlepší, musíte za něj zaplatit.

To však není divná věc. Zvláštní je, že nabízejí pouze 128bitové šifrování zatímco většina velkých konkurentů nabízí 256bitové šifrování AES (což je výrazně lepší).

logo zenmate vpnDalším faktorem, který poškozuje Zenmate, je to, že mají centrálu v Německu. Pro ty z vás, kteří to vědí, je Německo členem 14 Eyes Government Surveillance Network, dohody, prostřednictvím které mohou vládní a špionážní agentury různých členských států slíbit občanům ostatních národů a pak volně sdílet cokoli data, která shromažďují.

Obecně je lepší jít s některými z nejlepších kanadských poskytovatelů VPN ve své třídě, z nichž všichni mají centrálu. mimo sítě Five Eyes a 14 Eyes.

To vás dostane mimo dosah nejzábavnějších špionážních sítí a znamená to, že zákony o uchovávání záznamů jsou buď laxní nebo neexistující. Opět je to druh ochrany, kterou chcete před sítí VPN.

Přehled VPN sítě Zenmate

VlastnostiDetails
Použitelnost:Obtížný
Zásady protokolování:Některé zásady protokolování
Velikost serveru:298 serverů
Distribuce serveru:30 ++ zemí
Podpěra, podpora:Kontaktní formulář
Torrenting:Nepovoleno
Streamování:Povoleno
Protokol VPN a šifrování:Protokol OpenVPN, IPSec, IKEv2, L2TP; AES 128 a 256bitové šifrování
Sídlo společnosti:Německo
Cena:2,05 $ / měsíc
Oficiální webové stránky:https://zenmate.com/

Zabezpečení a šifrování

Protokol tunelování poskytuje bezpečný a šifrovaný přenos mezi počítačem a celým internetem. Existuje mnoho způsobů, jak takový tunel vytvořit, přičemž některé metody jsou lepší a bezpečnější než jiné.

Protokoly jako PPTP a SSTP mají svůj den. Ačkoli někteří poskytovatelé VPN tyto informace stále zpřístupňují uživatelům, obvykle nejsou nikde tak blízko jako nejlepší protokoly tunelování.

Zdaleka nejvíce doporučovaným a nejpoužívanějším tunelovacím protokolem je OpenVPN. Jedná se o software s otevřeným zdrojovým kódem, což znamená, že odborníci na kybernetickou bezpečnost na celém světě jej prozkoumali z hlediska problémů a zranitelnosti.

Obvykle se spoléhá na 256bitové šifrování AES, což je stejné šifrování, jaké mnoho vojenských a vládních agentur používá pro svá přísně tajná data. Výsledkem je, že pokud používáte protokol OpenVPN, budete pravděpodobně v bezpečí a anonymní bez ohledu na to, co děláte online..

ikona protokolu openvpnVětšina VPN s nejvyšším hodnocením dělá z OpenVPN výchozí protokol, a to z dobrého důvodu. Tato volba není u Zenmate tak jasná. Ti, kteří se rozhodnou pro bezplatnou službu a mají Mac, budou muset používat IPSec nebo IKEv2. Jsou to naprosto přijatelné protokoly, ale u Zenmate existují obavy týkající se zranitelnosti brány firewall a omezená podpora na platformě.

Lidé používající systémy Windows si mohou vybrat ze stejných protokolů s přidáním protokolu L2TP.

Pouze s placeným předplatným získají zákazníci přístup k protokolu OpenVPN, což je technologický geek po celém světě preferovaný tunelovací software. Jinými slovy, Zenmate opravdu chce, abyste za jejich služby zaplatili.

I když platíte, nedostanete stejné 256bitové šifrování, jaké je běžné u většiny ostatních renomovaných poskytovatelů VPN. Zenmate na svých webových stránkách tvrdí, že 256bitové šifrování je pro průměrného uživatele nadměrné. Zpomaluje rychlost připojení a přispívá k vyšším nákladům.

Pokud se však opravdu zajímáte o bezpečnost a soukromí, pak chcete nejsilnější šifrování VPN, jaké můžete získat. Proč riskovat?

Pozitivní je, že Zenmate má zabudovaný přepínač zabíjení. Toto je mechanismus, který ukončí vaši relaci procházení, pokud se s vaší sítí VPN něco pokazí. Je to důležité opatření ochrany, bez kterého by žádná slušná VPN neměla být.

Kolik serverů má Zenmate?

Zenmate je relativně nová a následně rostoucí služba VPN. Není to dávno, co se chlubili sítí pouhých 40 serverů. Dnes je toto číslo téměř 300 a tyto servery se nacházejí ve více než 30 zemích.

Ikona zeměkoule pin, plochýVětšina serverů Zenmate se nachází v Evropě. Jsou zastoupeny země jako Česká republika, Finsko, Německo, Itálie, Lotyšsko, Španělsko, Spojené království, Nizozemsko, Belgie a další..

V ostatních regionech je pokrytí řídké. Severní Amerika má 18 serverů v západní USA a 56 serverů ve východní USA. Kanada má pouze pět. Ve Střední Americe se nenacházejí žádné servery a v Brazílii jsou k dispozici pouze dva servery. Japonsko, Hongkong, Singapur a Austrálie mají servery a africký kontinent se může pochlubit dvěma servery v Jižní Africe.

Tato síť je o něco expanzivnější než některé z těch opravdu malých, ale nemůže konkurovat větším hráčům, kteří mají tisíce serverů umístěných v každém rohu světa..

Můžete použít BitTorrent nebo P2P se Zenmate?

Není to tak dávno, co Zenmate výslovně zakazuje uživatelům z jakéhokoli druhu torrentování nebo P2P aktivity na jejich serverech. Nedávno změnili svou melodii tak, aby si platící zákazníci mohli užít neomezené množství torrentů.

Je však nejlepší postupovat opatrně. Skryté v podmínkách služby Zenmate je varování před účastí na jakýchkoli činnostech, které zní docela podobně jako torrenting.

soukromí varování vektorPokud se rozhodnete torrent nebo sdílení souborů na Zenmate, považujte se za varovaný.

Ve prospěch Zenmate byste měli mít možnost prohlížet Netflix bez problémů a přitom být stále připojeni k internetu přes VPN. Netflix se stal neuvěřitelně dobrým v detekci uživatelů, kteří mají aktivní VPN.

Tento postup se jim nelíbí, protože může lidem umožnit zobrazit obsah, který by měl být v jejich regionu blokován. V tuto chvíli se zdá, že se Netflix na Zenmate nedočkal, takže můžete streamovat obsah svého srdce.

Jak rychlý je Zenmate?

I když rozhodně není nejrychlejší, pokud jde o výsledky testu rychlosti VPN, Zenmate udělal docela slušné představení. Možná se jedná o schválení jejich plánu držet se 128bitovým šifrováním. Většina odborníků na zabezpečení by stále preferovala silnější šifrování a vyšší rychlosti, které mají více schopné VPN Surfshark nebo NordVPN může poskytnout.

První test byl proveden na jednom ze serverů Zenmate v Evropě. S stažení rychlost 63,44 Mbps, byl to docela dobrý výsledek. nahrát sazba byla zklamáním 12,81 Mb / s.

Zenmate test rychlosti

Testování na serveru v USA přineslo podobné výsledky pro stahování, která dosáhla rychlosti 57,03 Mbps. Nahrávání se ponořilo dobře za přijatelné limity a kleslo na pouhých 2,98 Mbps. To bylo o 94 procent pomaleji než referenční rychlost 53 Mb / s.

Co se týče rychlosti, Zenmate je jakýmsi prostředkem smečky. Tam jsou mnohem pomalejší poskytovatelé, ale jsou zde také mnohem rychlejší a mnozí z nich nabízejí lepší funkčnost a soukromí.

Co je to Protokolovací politika Zenmate?

Na povrch se zdá, že politika Zenmate v oblasti protokolování je přijatelná. Svobodně sdílejí, že mají politiku „bez protokolování“ a že Německo má přísné zákony na ochranu soukromí, které jejich praktiky společnosti dodržují.

zenmate zásady ochrany osobních údajů

Pokud však jde o politiku protokolování, téměř vždy se vyplatí číst drobný tisk. Zenmate přiznává shromažďování údajů o tom, jaký prohlížeč a operační systém používají jejich zákazníci. Nejedná se o přímé porušení soukromí.

Další část zásad ochrany osobních údajů je kde obavy začínají vycházet.

Registrace zásad ochrany osobních údajů zenmate

V podstatě to říká, že zaznamenávají vaši původní IP adresu, kterou vám přidělí váš ISP. To je do očí bijící červený příznak, protože jedním z hlavních důvodů použití VPN je skrytí vaší IP adresy.

V ideálním případě byste měli mít možnost, aby všechny vaše interakce s VPN byly naprosto anonymní. U sítě VPN, která zaznamenává vaši IP adresu, je to nemožné.

To je důvod, proč VPN, které jsou založeny mimo sítě Five Eyes a 14 Eyes, budou vždy lepší. Mohou jim zaručit skutečně anonymní zážitek.

Kolik stojí Zenmate?

Zenmate má omezená bezplatná volba , který poskytuje přístup pouze k několika serverům v Rumunsku, Německu, Hongkongu a USA. Balíček zdarma je dodáván se službami brány firewall, šifrováním TLS a rozšířeními prohlížeče. To znamená, že bezplatná verze je mnohem více jako proxy než VPN.

Pokud chcete skutečnou ochranu VPN, máte tři cenové plány z čeho si vybrat. Měsíční tarif bude stát 11,99 $ každý měsíc. To je docela drahé, zejména ve srovnání s levnějšími VPN, které nabízejí lepší služby.

zenmate ceny

Roční plán vám dává pauzu v ceně 3,99 $ měsíčně, účtováno jednou za 47,88 $. Cenově dostupnější alternativou je dvouletý plán, který stojí jen 2,99 $ měsíčně a platí se jednou 49,20 $.

Tyto ceny jsou srovnatelné s vynikajícími VPN, které poskytují mnohem větší třesk za vaše peníze.

Je Zenmate doporučen jako VPN?

S ústředím v Německu a politikou těžby dřeva, která je přinejlepším sporná, je není možné Zenmate doporučit. Jsou snadno dostupné mnohem lepší možnosti s lepší ochranou, jako je NordVPN nebo Surfshark.

Dovolte nám, abychom vám ušetřili potíže a frustrace z hledání opravdových těžkých hitařů v tomto oboru. Podívejte se na náš seznam VPNS pro Kanaďany tento rok. Všechna naše doporučení byla pečlivě testována a splňují bezpečnostní standardy ochrany osobních údajů Kanady.

Podobně jako všechny naše recenze testujeme zabezpečení, rychlost, zásady protokolování, cenu a zákaznický servis. Podívejte se, který se vám líbí.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map