Srovnání a recenze Nord VPN vs PIA (2020)

nordvpn_logo


Stále více Kanaďanů se snaží najít nejspolehlivějšího poskytovatele VPN. Dělají to proto, že datové hacky a porušení jsou stále běžnější. Kromě toho se obávají schopnosti svého poskytovatele internetových služeb a třetích stran sledovat jejich pohyby online.

VPN může zajistit zabezpečení a anonymitu online bez ohledu na to, co děláte. Existuje však mnoho služeb VPN. Jak víte, který z nich je pro vás ten pravý??

logo soukromého přístupu k internetu

Čtení recenzí VPN je skvělé místo, kde začít. Když jste své možnosti zúžili na několik možností, budete stále potřebovat dobrý způsob, jak je porovnat. Proto jsme vytvořili toto srovnání mezi NordVPN a soukromým přístupem k internetu nebo PIA.

NordVPN a PIA jsou dobře zavedenými poskytovateli, kteří nabízejí požadované funkce. Přesto jsou to dvě odlišné společnosti a věříme, že společnost NordVPN mezi nimi nabízí vynikající služby.

Podívejme se hlouběji na NordVPN a PIA a prozkoumáme, jak jsme dospěli k tomuto závěru.

1. Rychlost

Rychlost je kritická metrika pro jakoukoli VPN. Je to proto, že lidé očekávají, že jejich prohlížeč by měl být schopen načíst web v mžiku oka. Používání VPN zpomaluje dobu odezvy, ale skutečně seriózní VPN způsobuje menší zpoždění. Nižší VPN poskytují pomalý a frustrující výkon, což ztěžuje online práci s čímkoli.

V průměru bychom rádi viděli procento, které VPN zpomaluje vaše rychlosti, na přibližně 10 procent. To není vždy realistické, protože závisí na vaší poloze a dalších faktorech. Na to mohou mít vliv více faktory než jiné. Ve vašem připojení je další krok, kterým je šifrovací tunel.

Umístění serveru ohromně ovlivňuje rychlost připojení. Pokud vaše připojení musí dojet na větší vzdálenost k dosažení VPN serveru, rychlost připojení a doba odezvy prohlížeče se zhorší.

Počáteční rychlost
rychlost před přepnutím na vpn

Při těchto rychlostech, při udržování konstantní, je na internetu možné cokoli.

Test rychlosti NordVPN
výsledek testu rychlosti nord vpn

S touto rychlostí internetového připojení nebude změna ze 7 pingů na 37 pingů patrná. To se promítá do doby odezvy 0,07 sekundy na dobu 0,37 sekundy. Možná si všimnete mírného posunu v tvrdých hrách.

Rychlosti stahování jsou místem, kde vypočítáme procentuální změnu od místa, kde jsme začali, až po ukončení VPN. Rychlost stahování se pohybovala od 98,71 Mbps do 74,15 Mbps. Změna je opět zanedbatelná a nebude mít velký dopad. Rychlosti se však snížily asi o 24,88%, což je vyšší, než bychom rádi viděli v dokonalém světě.

Je zřejmé, že přechod z 53 Mbps na 48,18 Mbps není velký problém, pokud jde o rychlost nahrávání, a nikoho si nevšimne žádné významné změny..

Test rychlosti přístupu k soukromému internetu
Výsledek testu rychlosti pia vpn

Na základě tohoto testu PIA jasně poskytovala vyšší rychlosti. PIA má skutečně pověst, že je rychlá. Jak však uvidíme později, rychlost není všechno, a většina lidí uvidí malý rozdíl, pokud jde o používání NordVPN oproti PIA, pokud jde o rychlost.

Testy ping a upload skutečně fungovaly lépe pro NordVPN než u PIA. Pokud jde o VPN a rychlost, služby vydělávají peníze rychlostí stahování. Snížení rychlosti na 81,46 Mb / s ukazuje 17,48% změnu rychlosti, která je blíže 10%, které rádi vidíme.

S těmito rychlostmi by neměly být problémy s přístupem k obsahu na internetu. Při 81,46 Mb / s můžete zjistit, že vaše rychlost připojení je ve skutečnosti konstantní než 98,71 Mb / s, kterou poskytne váš poskytovatel internetových služeb..

Rychlost je samozřejmě nesmyslně důležitá. Při hledání VPN byste se samozřejmě měli starat o rychlost, ale není to nejdůležitější, když se snažíte zůstat na internetu v soukromí.

2. Ochrana osobních údajů

Zde se NordVPN opravdu začíná táhnout před konkurencí. Mnoho lidí, kteří nejsou obeznámeni s VPN, ještě nechápe, že země, ve které je poskytovatel umístěn, je kritickým hlediskem.

Chcete VPN, která má ústředí v jurisdikci, kde zásady protokolování VPN nevyžadují, aby poskytovatel uchovával všechny protokoly týkající se svých zákazníků. Navíc je užitečné, pokud společnost sídlí v nezávislém národě, který není součástí monitorovací sítě, jako je pět očí nebo 14 očí..

nordvpn logging policy

Dobrá zpráva pro Společnost NordVPN sídlí v Panamě. Na tuto jurisdikci se nevztahují americké, kanadské ani evropské zákony. Když úředníci donucovacích orgánů z jiných zemí o ně požádají, nemusí spolupracovat.

Panama má také dobré zákony na ochranu soukromí. To znamená, že společnost NordVPN není ze zákona povinna shromažďovat a uchovávat jakékoli údaje o vás a vašich online aktivitách.

Totéž nelze říci o PIA. Jeho sídlo je se nachází v USA., což je bezpochyby na újmu, pokud jde o obhájce soukromí. PIA musí vyhovět požadavkům úředníků činných v trestním řízení z Kanady, Evropy a jinde. USA je také členem mnoha nadnárodních sítí dohledu, což znamená, že data lze sdílet.

Přesto obě společnosti říkají, že nevedou záznamy. To lze snadno uvěřit z NordVPN, ale mnohem méně s PIA. Pokud je vaše soukromí prvořadým zájmem, jste na NordVPN lépe.

3. Sledování Netflixu

Mnoho lidí používá VPN s nadějí, že budou mít přístup k Netflix v jiné jurisdikci. Netflix lituje této praxe, proto Netflix blokuje přístup při používání VPN.

Pokud to Netflix nechtěl, abyste to udělali, neměli by omezovat přístup k určitým pořadům. Pouze v Kanadě existují stovky pořadů a tisíce filmů, ke kterým nemáte přístup, pokud nejste v USA.

V současné době má kanadská verze Netflixu 629 představení a 2942 filmů. I když je toho hodně, naši sousedé na jihu mají 1081 televizních pořadů a 4579 filmů. Zdá se hloupé, že se alespoň nepokouší získat stejné peníze, které uživatelé Spojených států dostávají. (Číst: Jak získat American Netflix jako Kanaďana)

V dnešní době je nutné se obejít omezeními společnosti Netflix pomocí chytré sítě VPN. V našem testování byly společnosti NordVPN a PIA schopny tento úkol splnit, avšak s různou mírou úspěchu.

USA do Kanady NetflixUS do Velké Británie NetflixUS do Japonska NetflixUS do Austrálie Netflix
NordVPN
PIA VPN

S NordVPN jsme měli přístup k Netflixu ze všech testovaných serverů. A co víc, tato VPN nám poskytla přístup k Amazon Prime Video, Hulu a BBC iPlayer (nejtěžší geo-omezená služba pro přístup). Je-li streamování vaším hlavním online cílem, pak NordVPN musí být váš nejlepší výběr.

Výsledek pro PIA nebyl tak jasný. Výkon služby Netflix se velmi lišil v závislosti na tom, ke kterému serveru jsme se připojili. Chyby proxy serveru Netflix se objevovaly poměrně konzistentně a my se nemůžeme připojit k jiným streamovacím službám.

Toto je příklad, proč rychlost není konec všech služeb VPN. Pokud nemůžete získat přístup ke streamovacím službám v jiných zemích, vaše VPN funguje pouze s poloviční kapacitou.

4.Torrenting

Sdílení souborůSdílení souborů

Přístup k pirátskému obsahu a jeho šíření je dnes běžnou praxí na internetu. Fakta jsou fakta a 22% veškeré globální šířky pásma se používá pro online pirátství. To znamená, že téměř čtvrtina činnosti na internetu je věnována torrentingu.

I když má špatnou pověst, samotné šíření není nezákonné. Protiprávnost torrentingu pochází ze stahování materiálu chráněného autorskými právy, na který nemáte nárok. Je těžké říci, co je legální a nezákonné, a přestože můžete mít nejčistší úmysly, můžete si nechtěně stáhnout něco nelegálně. Je lepší být v bezpečí než líto.

Torrenting může být nebezpečnou činností a nikdo nechce, aby mu jeho poskytovatel internetových služeb řekl, aby zastavil šíření Kung Fu Panda po třinácté. Torrenting musí být proveden soukromě – což je místo, kam vstupuje dobrá VPN.

Některé sítě VPN jsou pro torrenting lepší než jiné. Rychlost hraje roli v torrentování, protože nižší rychlosti mohou poškodit rychlost stahování torrentovaného souboru.

NordVPN má nepochybnou pověst tím, že je přátelský k torrentu, ale PIA také poskytuje podporu BitTorrent svým uživatelům. Obě společnosti omezují uživatele, pokud jde o servery, které lze použít ke sdílení souborů P2P.

Avšak zatímco PIA umožňuje přístup P2P pouze na serverech v osmi zemích, NordVPN to dělá ve 37. To znamená, že při používání NordVPN si mnohem pravděpodobněji budete užívat pozitivního torrentu..

Nemůžete se pokazit ani jednou z těchto služeb, což znamená, že to můžeme nazvat praním.

5. Spolehlivost

Když jste připraveni surfovat po internetu, musí být také připravena vaše VPN. Stejně tak je důležité, aby si vaše VPN udržovala stabilní připojení, když jste online, aby vaše aktivita nebyla vystavena jiným stranám. Pokud vaše síť VPN klesá, musí mít spolehlivý vypínač které vám okamžitě uřízne relaci procházení.

V průběhu našich testů síly VPN společnost NordVPN trvale zajišťovala nejspolehlivější výkon. Dokázali jsme se připojit k celé řadě serverů bez mnoha problémů. Na silnici byly občasné rány, ale mohli jsme je obejít vyzkoušením různých serverů.

Tabulka funkcí Nordvpn

S PIA jsme narazili na více problémů, pokud jde o rychlé a snadné připojení. Navíc jsme to měli některé problémy s udržováním dobrého spojení. Také jsme zaznamenali méně konzistentní rychlosti stahování.

6. Nejlepší hodnota

NordVPN je v porovnání s PIA o něco dražší, ale díky dlouhodobé smlouvě se stává skutečně cenově dostupným. PIA má obdobně levnou dlouhodobou smlouvu. To však stojí za zmínku NordVPN poskytuje 30denní záruku zatímco PIA je jen sedm dní. PIA rovněž nenabízí bezplatnou zkušební verzi.

Nabídky NordVPN

Co může VPN udělat?

Hlavní výhody VPN obklopují vaše soukromí na internetu. Použití VPN má mnoho výhod. Vše je dosaženo pomocí šifrování tunelů a serverů v různých částech světa.

how-a-vpn-works

 • Vylepšené zabezpečení – VPN pomáhají chránit vaše tajné informace od hackerů, vládních agentur a dalších škodlivých subjektů po vašich informacích. VPN to dosahuje tak, že maskuje vaši IP adresu tím, že převede váš provoz přes server třetí strany a zašifruje informace. Poskytovatelé internetových služeb nebudou moci vidět, kam vaše IP adresa navštěvuje, protože uvidí šifrovaný provoz.
 • Anonymita – Skrytí vaší IP adresy je základem technologie VPN.
 • Dálkové ovládání – VPN umožňuje přístup k informacím ze serveru, který je obvykle omezen na umístění.
 • Obtokové filtry a omezení – Velkým přínosem je přístup k Netflixu z jiných zemí a dalším službám streamování. Přidáním plusu je také přístup k dalším médiím, jako jsou videohry, které by normálně nebyly přístupné.
 • Stabilní výkon – I když rychlost může být o něco nižší, servery od renomované služby VPN bývají stabilnější než místní poskytovatelé internetu. Poskytovatelé internetových služeb mají sklon snižovat rychlost v závislosti na různých faktorech.

Co byste měli hledat?

Je těžké vědět, co hledat, když nakupujete VPN, zejména když nemáte žádné předchozí informace. Existuje mnoho faktorů, které byste měli hledat a které vám pomohou při rozhodování. Více informací najdete také v našem průvodci Nord vs Express. 

 • kontrolní seznamCena – Prvním faktorem, na který se všichni dívají, je cena. Kolik je příliš mnoho a kolik je příliš málo? V odvětví VPN nabízejí zpravidla dlouhodobé smlouvy obrovské úspory. Nehledejte nic jiného než NordVPN a zjistěte, jak moc může tříletá smlouva ovlivnit vaše náklady. Renomované sítě VPN se mohou pohybovat od 3 do 15 USD.
 • Rychlost – Při používání internetu a další míle, abyste se ochránili, je poslední věcí, kterou chcete, zcela zrychlení rychlosti. Použití sítě VPN, která má hroznou rychlost, způsobuje porážku účelu používání internetu. Existují služby, které kontrolují všechna políčka v každé kategorii kromě rychlosti a existují služby, které poskytují pouze vysokou rychlost a skromnou ochranu. Při pohledu je nejlepší zvážit, co je pro vás nejdůležitější.
 • Soukromí a bezpečnost – Hlavním důvodem, proč hledáte VPN, je soukromí a zabezpečení. Ať už přistupujete k omezenému obsahu nebo chcete chránit svůj bankovní účet, vždy existuje obava z bezpečného provedení. Ujistěte se, že vaše síť VPN neprovádí protokolování aktivity a není v příslušné jurisdikci.
 • Přístup k Geo-Omezenému obsahu – Jednou z největších výhod pro VPN je schopnost přístupu k Netflixu a dalším streamovacím službám v jiných zemích. Ne všechny VPN jsou v tomto ohledu vytvořeny stejně. Ujistěte se, zda služba, kterou používáte, má přístup ke správným streamovacím službám.
 • Počet a umístění serveru – Důležitým aspektem nakupování VPN je zjistit, kde jsou servery umístěny a kolik serverů je k dispozici. Je to dlouhá cesta pro přístup k obsahu a rychlost dopadů. Obecně platí, že čím blíže jste k serveru, tím rychlejší budou vaše rychlosti. Čím více serverů a umístění, tím lépe.
 • Počet připojení – Jedním často přehlíženým přístupem je počet současných připojení, která můžete mít na VPN. Pokud můžete mít pouze jedno připojení, nebudete plně chráněni. Důležitým aspektem je možnost připojení ke směrovači. Pokud se můžete připojit ke směrovači, můžete pokrýt všechna vaše zařízení.
 • Zákaznická podpora a znalostní báze – Ještě důležitější než spolehlivý tým zákaznické podpory je úplná znalostní báze. Použití znalostní báze může ušetřit čas a energii. Máte-li dotazy, odpověď by měla být vzdálena jen několik kliknutí. Mít kompetentní a spolehlivou zákaznickou podporu je také důležité a mělo by být vysokou prioritou.
 • Zkoušky a záruky vrácení peněz – Průmyslovým standardem je 30denní záruka vrácení peněz. Existuje několik služeb VPN, které nabízejí pouze 7denní záruku vrácení peněz. Několik sítí VPN skutečně nabízí bezplatnou verzi softwaru, která má omezené využití dat a použití funkcí. Mít alespoň měsíc na něco vyzkoušet, je vždy bonus navíc.

Nepoužívejte bezplatnou síť VPN

Pokud si na internetu přečtete varování o bezplatné síti VPN, zobrazí se stejné varování: Pokud za produkt neplatíte, jste produkt.

vpn podvodTomuto varování nelze zabránit, protože pravda je pravda. Pokud používáte bezplatnou síť VPN, služba pravděpodobně zaznamená vaši aktivitu a prodá ji. Existuje několik dalších škodlivých způsobů, jak společnost může vydělat peníze z vás. Podstatou tohoto varování není použití bezplatné služby VPN.

Existují výjimky. Nejdůležitější je, že existuje několik úžasných společností VPN, které nabízejí bezplatnou verzi svého softwaru. Jedná se o obrovský rozdíl, protože bezplatné verze vám umožňují pouze omezené používání jejich VPN.

Používají techniku ​​freemium, aby vás upřednostnili v používání jejich produktu. S používáním těchto služeb není nic špatného a jejich používání vám může poskytnout dobrou představu o tom, jak moc se vám služba líbí. Pro zopakování použijte nejlepší bezplatné VPN, ale pouze ty, které nabízejí zkušební verze zdarma nebo záruka vrácení peněz.

Rozhodnutí použít zcela bezplatnou službu může také vést k bolestivým zkušenostem obecně. Nabízená služba bude hrozná a spojení budou ledovcová. Je lepší prostě nepoužívat VPN, než se podrobit bezplatné VPN.

FAQ

Je PIA dobrá VPN?

Jako jeden z nejpopulárnějších VPN se soukromý přístup k internetu ukázal jako jeden z nejlepších. Doporučujeme NordVPN více PIA, ale PIA stále zboží dodává.

Spolupracuje soukromý přístup k internetu s Netflixem?

PIA pracuje s Netflixem na velkém počtu jejich serverů. NordVPN v současné době pracuje s Netflixem na všech jejich serverech.

Má NordVPN přepínač zabíjení?

Ano, jakmile nebude připojení k internetu zabezpečené, přepínač automatického zabíjení váš internet přeruší. Tím zajistíte, že vaše citlivá data nebudou ohrožena, i když VPN na sekundu poklesne.

Je NordVPN soukromý?

Ano, NordVPN je zcela soukromý a umožňuje přenos P2P. NordVPN je považován za jednu z nejlepších možností v prostoru VPN.

Které VPN fungují s Netflixem?

Většina velkých jmen pracuje s Netflixem. NordVPN pracuje na všech svých serverech a PIA pracuje na většině svých serverů. Ostatní sítě VPN mají se svými servery různou míru úspěchu.

Kolik zařízení můžete mít na soukromém přístupu k internetu?

S PIA můžete nainstalovat tolik zařízení, kolik chcete, ale z jednoho předplatného lze najednou použít pouze 5 současných připojení. PIA umožňuje připojení routeru, což umožní téměř neomezené připojení.

Jaké jsou země se 14 očima?

Existují skupiny a koalice, které sdílejí data navzájem a mají přístup k podnikovým záznamům, které mají v těchto zemích sídlo. Obecně se chcete vyhnout používání VPN v kterékoli ze 14 očí zemí, 9 očí zemí a 5 očí zemí. Obecně je 5 očí země nejhorší, protože jsou také v alianci pro 9 očí a 14 očí.

 • 14 očí zemí: Německo, Belgie, Itálie, Švédsko, Španělsko, Dánsko, Francie, Nizozemsko, Norsko, Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Velká Británie, Spojené státy americké
 • Země s 9 očima: Dánsko, Francie, Nizozemsko, Norsko, Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Spojené království, Spojené státy americké
 • 5 očí zemí: Austrálie, Kanada, Nový Zéland, Velká Británie, Spojené státy americké

Závěrečné myšlenky

Celkově vzato, obě VPN, o kterých se zde hovořilo, jsou skvělé služby. Oba přicházejí od nás doporučeni na Privacy Canada. S tím bylo řečeno, NordVPN tarify lepší než PIA téměř v každé kategorii kromě rychlosti v našich testech a analýzách.

Pokud je rychlost tím, po čem jste, PIA a několik dalších je lepší volbou než NordVPN.

Pokud by NordVPN mohl zvýšit rychlost serveru, byl by nejlepším psem v každé kategorii v prostoru VPN.

Krása tohoto je, že oba nabízejí záruky vrácení peněz. Testování obou služeb je stejně snadné, jak se dostane.

Máš rád:

 • Nejlepší VPN v Kanadě (francouzsky: Meilleur VPN)

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map