Przegląd Avast SecureLine VPN (2020)

logo avast


Avast SecureLine VPN jest względnie nowicjuszem w branży. jednak, Avast to firma, która zyskała reputację potęgi bezpieczeństwa w Internecie.

Z tego powodu cieszyliśmy się, że Avast wprowadza VPN na rynek. Byliśmy ciekawi, jak dobrze poradzą sobie z konkurencją.

Czy można je uznać za najlepszą sieć VPN, czy może to tylko kolejny rozczarowujący wpis na już nasyconym rynku VPN?

Przyjrzymy się, jak szybko usługa oferuje Avast SecureLine VPN. Czy szanują prywatność klientów? Czy są dobrą opcją do odblokowania ograniczeń geograficznych w serwisach streamingowych takich jak Netflix? Co powiesz na torrentowanie? Kończymy naszymi końcowymi wrażeniami i zaleceniami dotyczącymi ulepszeń.

Przegląd

Avast SecureLine to klient VPN niedawno wydany przez giganta cyberbezpieczeństwa Avast. Ta aplikacja obiecuje zaszyfrować połączenie jednym kliknięciem myszy. Zapewniają klientom pełną prywatność podczas surfowania w Internecie na urządzeniu z systemem Windows, Mac lub na urządzeniach z systemem iOS i Android.

Avast SecureLine obiecuje klientom, że będą mieli pełną swobodę online. Jest nie musisz się martwić, że hakerzy kradną informacje jeśli korzystają z publicznej sieci Wi-Fi, nie będą musieli martwić się o to, że reklamodawcy monitorują ruch, a następnie sprzedają te informacje innym użytkownikom, i mają swobodę przeglądania treści przesyłanych strumieniowo z ograniczeniami geograficznymi.

Omówienie Avast SecureLine VPN

Funkcje Informacje
Użyteczność:Łatwy
Zasady rejestrowania:Bez logowania
Rozmiar serwera:55 serwerów
Dystrybucja serwerów:34 kraje
Wsparcie:Telefon, bilety i baza wiedzy
Torrenting:Dozwolony
Streaming:Ograniczony
Protokół VPN i szyfrowanie:OpenVPN, IPSec & Protokoły IKEv2; 256-bitowe szyfrowanie AES
Kwatera główna:Republika Czeska
Cena £:59,99 USD / rok
Oficjalna strona internetowa:https://www.avast.com/
Plusy:
 • Telefoniczna obsługa klienta
 • Torrentowanie jest dozwolone
 • Dobrze zaszyfrowane i bezpieczne
 • Szybkie prędkości pobierania
Cons:
 • Niejednoznaczne zasady rejestrowania
 • Potencjalne adware
 • Brak obsługi routera
 • Może lub nie może współpracować z Netflix
 • Z siedzibą w Czechach
Funkcje:
 • Wsparcie P2P
 • Bezpieczeństwo publicznego punktu dostępowego
 • Pojedynczy wspólny adres IP
 • Ochrona przed wyciekiem DNS
 • Ochrona prywatności typu open source
 • 256-bitowe szyfrowanie AES

Gdzie znajdują się serwery Avast?

lokalizacje serwerów avast

Jedną z największych skarg na Avast SecureLine VPN jest fakt, że mieli bardzo ograniczone wsparcie serwisowe. Mieli serwery w 19 krajach w 27 miastach.

Wygląda na to, że Avast SecureLine VPN rozumie, jak wpłynęło to na ich klientów i ich reputację. Pod koniec 2017 r, Avast dodał kolejne 14 krajów i 23 miasta do ich listy.

Warto zauważyć, że Avast ma serwer w Afryce, a dokładniej w Johannesburgu. W Afryce jest tylko kilka firm posiadających VPN. Warto również zauważyć, że Avast ma serwery na Bliskim Wschodzie, w Europie Wschodniej, Azji i Pacyfiku oraz w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Niestety nadal mają ograniczoną liczbę serwerów współpracujących z P2P. Należą do nich serwery w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Czechach, Niemczech i Holandii.

Gdy spojrzysz na ich listę serwerów, zobaczysz anonimowy serwer o nazwie Gotham City. Gotham City jest przeznaczony specjalnie dla osób, które chcą ominąć ograniczenia geograficzne, że strony streamingowe takie jak Netflix i inne.

Rezultaty korzystania z Gotham City są co najwyżej niejednoznaczne. Były czasy, kiedy korzystaliśmy z niego i byliśmy w stanie podłączyć Netflix. Innym razem otrzymywaliśmy ten przerażający błąd Netflix informujący nas, że wykryli naszą VPN.

avast secureline VPN Gotham City

W czasach, w których udało nam się znieść ograniczenie geograficzne, mieliśmy przyjemny streaming. Nie było żadnych usterek i nie było czkawki. Byłoby miło, gdyby było to konsekwentne zjawisko zamiast po prostu trafić i chybić.

Jeśli chodzi o lokalizacje serwerów, czuliśmy to Avast SecureLine VPN pozostawia wiele do życzenia.. Będąc tak dużą i ugruntowaną firmą, mamy nadzieję, że drastycznie zwiększyliby swoje lokalizacje serwerów.

Inne aplikacje wirtualnych sieci prywatnych, takie jak Express, Surfshark i Nord, mają serwery w setkach miast. Biorąc to pod uwagę, jeśli chcesz chronić swoje dane i nie zależy ci na tym, gdzie znajduje się twój serwer, posiadanie mniejszej liczby serwerów to nie koniec świata.

Jakie są ich zasady rejestrowania?

Większość sieci VPN prowadzi dzienniki. Większość z nich ma możliwość monitorowania twoich działań online. Kiedy więc pytamy, czy Avast SecureLine VPN prowadzi dzienniki, tak naprawdę pytamy, na ile możemy zaufać tej firmie, jeśli chodzi o zachowanie poufności naszych prywatnych danych.

Z jednej strony musimy pochwalić Avast SecureLine VPN za uczciwość w zakresie zasad rejestrowania. W ten sposób klienci, którzy poświęcają czas na zapoznanie się z polityką prywatności, wiedzą z góry, co otrzymają.

Polityka prywatności avast

Gdy spojrzysz na ich politykę prywatności, zobaczysz, że rejestrują dzienniki czasu, w tym podczas łączenia się i rozłączania. Rejestrują czas korzystania z VPN do surfowania po Internecie. Rejestrują, z jakiej przepustowości korzystasz.

Informacje o logowaniu będą obejmować osobiste informacje o tobie, takie jak nazwa urządzenia i adres IP. A skoro płacisz za usługę, rzeczy takie jak twoje imię i dane osobowe zostaną zapisane.

Nie oznacza to, że nie masz anonimowości podczas surfowania z Avast SecureLine VPN. Zgodnie z ich polityką prywatności, nie rejestrują rzeczy, które pobierasz lub przesyłasz. Nie rejestrują odwiedzanych adresów IP i nie rejestrują przeglądanych stron internetowych.

Prowadzi to do pytania, co dzieje się z monitorowanymi informacjami? Nie chcesz, aby Twoje dane osobowe zostały ujawnione, ponieważ może to prowadzić do kradzieży tożsamości.

Tutaj przydatny jest fakt, że Avast jest ekspertem od bezpieczeństwa. Avast zbudował bezpieczną infrastrukturę, która praktycznie uniemożliwia komuś dostęp do twoich danych osobowych. Będą musieli fizycznie odwiedzić lokal lub użyć zaszyfrowanej sieci VPN, aby uzyskać informacje, które mogą Cię zidentyfikować.

Avast przeszedł długą drogę, aby zminimalizować liczbę osób w zespole, które mają dostęp do twoich prywatnych informacji. Istnieje bezpieczny proces, który przestrzegają te osoby, a także bezpieczne hasła, których używają.

I wszystko byłoby dobrze i dobrze, gdyby nie fakt, że Avast nie tylko przechowuje te informacje. Informacje te są prawdopodobnie przechowywane przez firmy, które zawierają umowy z Avast lub współpracują z nimi.

Można słusznie zapytać, kto może zobaczyć te dzienniki? To dobre pytanie, a odpowiedź jest taka, że ​​to zależy. Kiedy patrzysz na ich politykę prywatności, widzisz to Avast udostępni Twoje dane w określonych okolicznościach.

Część warunków, na które zgadzasz się przy rejestracji w Avast SecureLine VPN, obejmuje zezwalanie stronom trzecim, które świadczą usługi, o które prosisz, na dostęp do twoich prywatnych informacji. Jednocześnie organizacje rządowe, które proszą o informacje, mogą uzyskać dostęp, jeśli podążą właściwym kanałem.

Zapamiętaj, Avast ma serwery zlokalizowane w Czechach, Stanach Zjednoczonych i UE. We wszystkich tych krajach obowiązują przepisy prawne zobowiązujące firmy do przekazywania prywatnych informacji o swoich klientach, jeśli rząd może podać prawny powód, aby poprosić o te informacje.

polityka produktu avast

Jak już wspomnieliśmy, każda sieć VPN musi się coś zalogować, aby zapewnić Ci swoją usługę. Dzięki Avast wiesz z góry, że Twoje informacje są monitorowane i prawdopodobnie zostaną udostępnione innym osobom.

Jak szybka jest usługa VPN Avast?

Avast twierdzi, że ma jedną z najszybszych usług VPN na rynku. Testy prędkości zostały przeprowadzone na ich serwerach zarówno w USA, jak i Holandii, aby sprawdzić, jak dobrze Avast spełnia te wymagania.

wyniki avast speed

Jak widzisz, Avast SecureLine VPN oferuje szybkie prędkości w porównaniu do innych VPN. W rzeczywistości ich prędkości plasują je gdzieś w około 10 procentach testowanych sieci VPN.

Bezpieczeństwo

Oprócz tego, że jest szybka, usługa jest dobrze szyfrowana i bezpieczna. Tego można oczekiwać od firmy specjalizującej się w bezpieczeństwie cyfrowym.

Oferują dwa protokoły – IPsec i OpenVPN. Mają 256-bitowe szyfrowanie AES. Jest to wojskowy standard szyfrowania danych. Szyfrowanie w 256 bitach jest obecnie najlepszym rozwiązaniem, jakie oferują firmy. Jest uważany za praktycznie nieprzenikalny.

Chroni twoje dane przed atakami siłowymi. Istnieje wiele agencji rządowych i firm ochroniarskich na całym świecie, które korzystają z tego szyfrowania.

Jaka jest cena Avast VPN?

Ceny avast VPN

Z Avast SecureLine VPN, ymasz dostęp do różnych opcji subskrypcji. Subskrypcje są sprzedawane na jeden rok i są opłacalne tylko na urządzeniu, za które je kupujesz.

\ Za 59,99 USD można kupić usługę VPN do użytku na jednym komputerze. Cena trzech urządzeń wynosi 69,99 USD. Za 10 USD więcej, za 79,99 USD, możesz uzyskać ochronę dla pięciu komputerów. A za 99 USD rocznie będziesz w stanie chronić 10 komputerów.

Chcemy to podkreślić ochrona, którą kupujesz, zależy od urządzenia. Jeśli kupisz usługę na 10 komputerów, nie możesz jej używać na pięciu komputerach i pięciu urządzeniach mobilnych. Można go używać tylko z komputerami PC. Jeśli chcesz go używać na innym typie urządzenia, będziesz musiał kupić inną subskrypcję dla konkretnego urządzenia.

Metoda płatności avast VPN

Jedynym wyjątkiem od tej reguły jest zakup subskrypcja na wiele urządzeń. Może być używany na pięciu urządzeniach i nie ma znaczenia rodzaj urządzenia. Kosztuje więcej za 79,99 USD.

Niestety nie ma opcji zwiększenia subskrypcji na wiele urządzeń, aby uwzględnić więcej urządzeń. Albo dostaniesz pięć urządzeń z jedną subskrypcją, albo zapłacisz za dwie subskrypcje, które pozwolą na korzystanie z 10 urządzeń.

Możesz zwiększyć liczbę lat obowiązywania subskrypcji. Trzyletnia subskrypcja kosztuje 219,99 USD.

informacje o kliencie avast

Coś, co może dotyczyć osób poszukujących całkowitej anonimowości, to fakt nie ma możliwości zapłaty za tę usługę za pomocą anonimowej płatności, takiej jak Bitcoin. Twoje opcje są ograniczone do PayPal lub głównych kart kredytowych, takich jak Discover, MasterCard, American Express i Visa.

Czy polecamy usługę?

Nie całkiem…

Avast SecureLine VPN oferuje znośną usługę. Patrząc na nie, widzisz firmę specjalizującą się w bezpieczeństwie cyfrowym, która rozwinęła się w nową dziedzinę, której nie do końca rozumie. Ich rozwiązanie antywirusowe jest dobre, ale ich VPN jest problematyczny.

Jednym z największych minusów dla nas był fakt, że nie działa on spójnie z Netflix. Zrozumiałe jest, że nie wszyscy kupują VPN, ponieważ chcą ominąć ograniczenia geograficzne, ale wiele osób tak robi. Z naszego doświadczenia wynika, że ​​VPN, który jest w stanie obejść ograniczenia geograficzne nałożone przez Netflix, jest produktem wysokiej jakości.

Naprawdę dobra firma nie powinna pozostawiać czegoś do życzenia.

Niepokoi nas jeszcze ta usługa, to fakt, że jest ona w Czechach. Republika Czeska nie należy do programu nadzoru Five Eyes.

Są jednak bardzo przyjaźni i zależni finansowo od wielu krajów, które prowadzą tego rodzaju inwigilację cyfrową. Kiedy patrzymy na politykę prywatności Avast, są oni bardzo tego pewni jeśli zostaną poproszeni o przekazanie twoich prywatnych informacji, zrobią to.

Możesz nawet zobaczyć, ile razy przekazali prywatne informacje innym rządom. Połącz to z faktem, że zbierają oni dużo twoich informacji i prywatności staje się problemem.

Zauważyliśmy, że istnieje potencjalne oprogramowanie reklamowe gotowe do zainfekowania urządzenia, jeśli nie będziesz ostrożny. Ponownie kolejna próba zebrania danych osobowych.

logo avast

Avast SecureLine VPN jest nie najgorsza sieć VPN na rynku. Jest szybki i w przeważającej części nie ma wycieków DNS. Są jednak bardzo drogie, nieelastyczne i pozbawione wielu funkcji.

Za nasze pieniądze dwie najlepsze usługi VPN dla Kanadyjczyków to NordVPN i Surfshark, które są porównywalne pod względem ceny i funkcji.

NordVPN jest bezkonkurencyjny i jest obecnie najlepszą ogólną opcją VPN na rynku kanadyjskim. Możesz przesyłać strumieniowo i korzystać z torrentów, nie zbierają twoich danych osobowych, a ich ceny są jednoznaczne. Z tej usługi korzystam sam i polecam ją również rodzinie i znajomym.

Jeśli masz ograniczony budżet, Surfshark to kolejna świetna opcja. Pozwala zabezpieczyć wszystkie urządzenia bez względu na platformę. Daje dostęp do globalnego Internetu, co oznacza, że ​​omija ograniczenia geograficzne. Surfshark oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez ryzyka i ma plany już od 1,99 USD miesięcznie.

Czasami rzeczy mogą być naprawdę tak dobre, jak to tylko możliwe – wystarczy, że znajdziesz się na właściwej stronie.

Dodaj swoją recenzję:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map