Recenze Avast SecureLine VPN (2020)

logo avast


Avast SecureLine VPN je relativním nováčkem v oboru. nicméně, Avast je společnost, která si vybudovala pověst společnosti Internet Security Powerhouse.

Z tohoto důvodu jsme byli nadšeni, že Avast přináší na trh VPN. Byli jsme zvědaví, jak dobře by se postavili proti své konkurenci.

Mohli by být považováni za špičkové VPN, nebo jsou jen dalším zklamáním vstupu na již nasycený trh VPN?

Nyní se podíváme na to, jak rychle služba Avast SecureLine VPN nabízí. Respektují soukromí zákazníků? Jsou dobrou volbou pro odblokování geografických omezení pomocí streamovacích služeb, jako je Netflix? A co torrenting? Na závěr dojdeme s konečnými dojmy a doporučeními ke zlepšení.

Přehled

Avast SecureLine je klientem VPN nedávno vydaným gigantem Avast pro kybernetickou bezpečnost. Tato aplikace slibuje šifrování vašeho připojení pouhým kliknutím myši. Nabízejí klientům úplné soukromí při procházení webu na zařízení Windows, Mac nebo na zařízeních iOS a Android.

Avast SecureLine slibuje klientům, že budou mít úplnou svobodu online. Tady je není třeba se obávat hackerů, kteří kradou informace pokud využívají veřejné Wi-Fi, nebudou se muset starat o inzerenty, kteří sledují jejich provoz a poté tyto informace prodávají ostatním, a mají svobodu podívat se na streamovaný obsah s geografickým omezením.

Přehled Avast SecureLine VPN

FunkceInformace
Použitelnost:Snadný
Zásady protokolování:Žádné protokolování
Velikost serveru:55 serverů
Distribuce serveru:34 zemí
Podpěra, podpora:Telefon, vstupenky a znalostní báze
Torrenting:Povoleno
Streamování:Omezený
Protokol VPN a šifrování:OpenVPN, IPSec & Protokoly IKEv2; 256bitové šifrování AES
Sídlo společnosti:Česká republika
Cena:59,99 $ / rok
Oficiální webové stránky:https://www.avast.com/
Klady:
 • Telefonická podpora zákazníků
 • Torrenting je povolen
 • Dobře šifrované a bezpečné
 • Rychlé rychlosti stahování
Nevýhody:
 • Nejasná politika protokolování
 • Potenciální adware
 • Žádná podpora routeru
 • Může nebo nemusí pracovat s Netflixem
 • Umístěný v České republice
Funkce:
 • Podpora P2P
 • Veřejná bezpečnost hotspotu
 • Jedna sdílená IP adresa
 • Ochrana proti úniku DNS
 • Ochrana soukromí v otevřeném zdrojovém kódu
 • 256bitové šifrování AES

Kde jsou umístěny servery Avastu?

umístění serveru avast

Jednou z největších stížností, které lidé měli ohledně Avast SecureLine VPN, je skutečnost, že měli velmi omezenou podporu služeb. Měli servery v 19 zemích rozložené do 27 měst.

Zdá se, že Avast SecureLine VPN chápe, jak to ovlivnilo jejich klienty a jejich pověst. Na konci roku 2017, Avast přidal dalších 14 zemí a 23 měst do jejich seznamu.

Je zajímavé, že Avast má server v Africe, přesněji v Johannesburgu. V Africe existuje jen několik společností, které mají VPN. Je také zajímavé poznamenat, že Avast má servery na Středním východě, ve východní Evropě, v Asii a Tichomoří a ve Spojených státech a Velké Británii..

Bohužel stále mají jen omezený počet serverů, které pracují s P2P. Patří sem servery ve Velké Británii, Spojených státech, České republice, Německu a Nizozemsku.

Když se podíváte na jejich seznam serverů, uvidíte anonymní server, který se nazývá Gotham City. Gotham City je vyhrazeno speciálně pro jednotlivce, kteří se chtějí obejít geo-omezení, které streaming stránky jako Netflix a další.

Výsledky, které získáte při používání Gotham City, jsou v nejlepším případě špinavé. Byly chvíle, kdy jsme to použili a byli jsme schopni připojit Netflix. Jindy jsme obdrželi tuto obávanou chybu Netflixu, která nám řekla, že detekovali naši VPN.

avast secureline vpn gotham city

V době, kdy jsme dokázali zrušit geo-omezení, jsme měli pěkný streamovací zážitek. Nebyly tam žádné závady a nebyly škytavky. Bylo by hezké, kdyby to byl důsledný výskyt místo pouhého zásahu.

Pokud jde o umístění serveru, cítili jsme to Avast SecureLine VPN nechal mnoho být požadovaný.. Protože jsme takovou velkou a dobře zavedenou společností, doufali bychom, že drasticky zvýší umístění svých serverů.

Další virtuální privátní síťové aplikace, jako jsou Express, Surfshark a Nord, mají servery ve stovkách měst. Jak již bylo řečeno, pokud chcete pouze chránit svá data a nestaráte se o to, kde se váš server nachází, mít méně serverů není konec světa.

Jaká je jejich logovací politika?

Většina VPN udržuje protokoly. Většina z nich má schopnost sledovat vaše online aktivity. Takže když se zeptáme, zda Avast SecureLine VPN vede protokoly, opravdu se ptáme, jak dobře můžeme věřit této společnosti, aby naše soukromá data zůstala soukromá..

Na jedné straně musíme pochválit Avast SecureLine VPN za jejich upřímnost ohledně politiky protokolování. Zákazníci, kteří si udělají čas, aby si přečetli své zásady ochrany osobních údajů, tak předem vědí, co získají.

avast zásady ochrany osobních údajů

Když se podíváte na jejich zásady ochrany osobních údajů, zjistíte, že zaznamenávají časové protokoly, včetně případů, kdy se připojíte a kdy se odpojíte. Zaznamenávají dobu, po kterou používáte VPN k surfování po internetu. Zaznamenávají, kolik šířky pásma používáte.

Informace o jejich protokolování budou zahrnovat osobní údaje o vás, například název zařízení a vaši IP adresu. A protože platíte za službu, věci jako vaše jméno a osobní údaje o účtu budou uloženy.

To neznamená, že při surfování s Avast SecureLine VPN nemáte žádnou anonymitu. Podle jejich zásad ochrany osobních údajů, nezaznamenávají věci, které stahujete nebo nahráváte. Nezaznamenávají IP adresy, které navštěvujete, a nezaznamenávají navštívené webové stránky.

To vede člověka k otázce, co se stane s informacemi, které sledují? Nechcete, aby se vaše osobní informace dostaly ven, protože by to mohlo vést ke krádeži identity.

Zde se hodí skutečnost, že Avast je odborníkem na bezpečnost. Společnost Avast vybudovala bezpečnou infrastrukturu, která někomu znemožňuje přístup k vašim osobním informacím. K získání informací, které vás mohou identifikovat, by museli fyzicky navštívit prostory nebo použít šifrovanou VPN.

Avast prošel dlouhou cestou v minimalizaci toho, kdo v jejich týmu má přístup k vašim soukromým informacím. Existuje bezpečný proces, který tito jednotlivci dodržují, jakož i zabezpečená hesla, která používají.

A to by bylo v pořádku a dobře, kdyby to nebylo kvůli tomu, že Avast není jediný, kdo tyto informace ukládá. Tyto informace mohou být uloženy společnostmi, které uzavírají smlouvu se společností Avast nebo s ní spolupracují.

Jeden by se mohl správně zeptat, kdo dostane tyto záznamy? To je dobrá otázka a odpověď zní, že záleží. Když se podíváte na jejich zásady ochrany osobních údajů, uvidíte to Avast bude za určitých okolností sdílet vaše informace.

Součástí podmínek, se kterými souhlasíte při registraci do Avast SecureLine VPN, je umožnění přístupu třetím stranám, které poskytují služby, které požadujete, k přístupu k vašim soukromým informacím. Současně mohou vládním organizacím, které o vaše informace požádají, získat přístup, pokud sledují správný kanál.

Pamatovat, Avast má servery umístěné v České republice, Spojených státech a EU. Všechny tyto země mají zákony vyžadující, aby společnosti předávaly soukromé informace svých klientů, pokud vláda může poskytnout právní důvod pro vyžádání těchto informací.

produktová politika společnosti avast

Jak jsme již zmínili, každá VPN musí něco protokolovat, aby vám poskytla jejich služby. S Avast víte předem, že vaše informace jsou sledovány a je pravděpodobné, že budou sdíleny s ostatními.

Jak rychle je služba Avast VPN??

Společnost Avast tvrdí, že mají jednu z nejrychlejších služeb VPN na trhu. Na jejich serverech byly provedeny testy rychlosti v USA a Nizozemsku, aby se zjistilo, jak dobře Avast těmto požadavkům vyhovuje.

výsledky rychlosti avast

Jak můžete vidět, Avast SecureLine VPN nabízí některé vysoké rychlosti ve srovnání s jinými VPN. Jejich rychlost je ve skutečnosti umístí někde kolem 10% VPN, které jsme testovali.

Bezpečnostní

Kromě toho, že je služba rychlá, je služba dobře šifrovaná a bezpečná. To byste očekávali od společnosti, která se specializuje na digitální zabezpečení.

Nabízejí dva protokoly – IPsec a OpenVPN. Mají 256bitové šifrování AES. Toto je vojenský standard pro šifrování dat. Šifrování na 256 bitech je v současné době to nejlepší, co firmy nabízejí. To je považováno za prakticky neproniknutelné.

Chrání vaše data před útoky brutální síly. Na celém světě používá toto šifrování řada vládních agentur a bezpečnostních společností.

Co je cena Avast VPN??

avast vpn price

S Avast SecureLine VPN, you získat přístup k celé řadě možností předplatného. Předplatné se prodává na jeden rok a je možné pouze na zařízení, pro které je zakoupíte.

\ Za 59,99 $ si můžete zakoupit službu VPN pro použití na jednom počítači. Cena tří zařízení je 69,99 $. Za dalších 10 USD, za 79,99 $, získáte pokrytí pro pět počítačů. A za 99 $ ročně budete moci chránit 10 počítačů.

Chceme to zdůraznit ochrana, kterou si zakoupíte, se týká konkrétního zařízení. Pokud si zakoupíte službu pro 10 počítačů, nemůžete ji používat na pěti počítačích a pěti mobilních zařízeních. Lze jej použít pouze s počítači. Pokud ji chcete použít na jiném typu zařízení, budete si muset zakoupit další předplatné pro konkrétní zařízení.

avast vpn způsob platby

Jedinou výjimkou z tohoto pravidla je, pokud si koupíte předplatné pro více zařízení. Lze jej použít na pěti zařízeních a nezáleží na typu zařízení. Stojí to více za 79,99 $.

Bohužel neexistuje možnost zvýšit předplatné pro více zařízení tak, aby zahrnovalo více zařízení. Buď dostanete pět zařízení s jedním odběrem, nebo zaplatíte za dvě předplatné, která vám umožní používat 10 zařízení.

Co můžete udělat, je to, kolik let bude vaše předplatné v platnosti. Tříleté předplatné vás bude stát 219,99 USD.

avast informace o zákazníkovi

Něco, co se může týkat jednotlivců, kteří hledají úplnou anonymitu, je skutečnost za tuto službu nelze platit anonymní platbou, jako je bitcoin. Vaše možnosti jsou omezeny na PayPal nebo na hlavní kreditní karty jako Discover, MasterCard, American Express a Visa.

Doporučujeme službu?

Spíš ne…

Avast SecureLine VPN nabízí průchodnou službu. Když se na ně podíváte, uvidíme společnost specializující se na digitální zabezpečení, která se rozšířila do nového pole, kterému nerozumí úplně. Jejich antivirové řešení je dobré, ale jejich VPN je problematická.

Jednou z největších nevýhod pro nás byla skutečnost, že s Netflixem důsledně nefunguje. Pochopitelně, ne každý si koupí VPN, protože se chce obejít geo-omezení, ale mnoho lidí ano. A z našich zkušeností jsme viděli, že VPN, která je schopna obejít geo-omezení uložená Netflixem, je kvalitní produkt.

Opravdu dobrá společnost by neměla nechat něco, co by bylo žádoucí.

Něco jiného, ​​co nás z této služby znepokojilo, je skutečnost, že je v České republice. Česká republika nepatří do monitorovacího programu Pět očí.

Jsou však velmi přátelští a finančně závislí na řadě zemí, které se zabývají tímto typem digitálního dohledu. Když se podíváme na zásady ochrany osobních údajů společnosti Avast, je to zcela jasné pokud jsou požádáni o předání vašich soukromých informací, udělá to.

Můžete dokonce vidět sami, kolikrát předali soukromé informace různým vládám. Spojte se s tím, že shromažďují spoustu vašich informací a soukromí.

Všimli jsme si, že existuje potenciální adware připravený infikovat vaše zařízení, pokud si nejste opatrní. Další pokus o shromažďování vašich osobních údajů.

logo avast

Avast SecureLine VPN je ne tam nejhorší VPN. Je to rychlé a z větší části nemá úniky DNS. Jsou však velmi drahé, nejsou flexibilní a postrádají mnoho funkcí.

Za naše peníze jsou v současné době dvě nejlepší VPN služby pro Kanaďany NordVPN a Surfshark, které jsou srovnatelné co do ceny a funkcí.

NordVPN je hands-down je nejlepší celkovou možností VPN na kanadském trhu dnes. Můžete streamovat a používat torrenty, neshromažďují vaše osobní údaje a jejich cena je jednoznačná. Tuto službu používám sám a doporučuji také přátelům a rodině.

Pokud máte rozpočet, Surfshark je další skvělá volba. Umožňuje zabezpečit všechna vaše zařízení bez ohledu na platformu. Poskytuje vám přístup k celosvětovému internetu, což znamená, že se obchází geo omezení. Surfshark nabízí 30denní záruku vrácení peněz bez rizika a má plány již od 1,99 $ měsíčně.

Někdy by mohly být věci opravdu dobré, jak by mohly být – stačí být na správné stránce.

Přidejte svoji vlastní recenzi:

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me