Recenzia VPN Avast SecureLine VPN (2020)

logo avast


Avast SecureLine VPN je relatívnym nováčikom v odbore. však, Avast je spoločnosť, ktorá si vybudovala dobré meno ako internetová bezpečnosť.

Z tohto dôvodu sme boli nadšení, že spoločnosť Avast uviedla na trh sieť VPN. Boli sme zvedaví, ako dobre sa postavia proti svojej konkurencii.

Mohli by byť považovaní za špičkové VPN alebo sú len ďalším sklamaním vstupu na už nasýtený trh VPN?

Teraz sa pozrieme na to, ako rýchlo služba Avast SecureLine VPN ponúka. Rešpektujú súkromie zákazníkov? Sú dobrou voľbou na odblokovanie geografických obmedzení pomocou streamovacích služieb, ako je Netflix? A čo torrentovanie? Na záver uzavrieme naše konečné dojmy a odporúčania na zlepšenie.

Prehľad

Avast SecureLine je klient VPN, ktorý nedávno vydal gigant Avast pre kybernetickú bezpečnosť. Táto aplikácia sľubuje šifrovanie vášho pripojenia jediným kliknutím myši. Klientom ponúkajú úplné súkromie počas surfovania na webe na zariadeniach Windows, Mac alebo iOS a Android.

Avast SecureLine sľubuje klientom, že budú mať úplnú slobodu online. Tam je netreba sa obávať hackerov, ktorí kradnú informácie ak používajú verejné Wi-Fi, nebudú sa musieť starať o to, aby inzerenti sledovali svoju návštevnosť a potom tieto informácie predávali iným, a môžu slobodne sledovať obsah s obmedzeným geografickým tokom..

Prehľad Avast SecureLine VPN

FeaturesInformation
Použiteľnosť:jednoduchý
Pravidlá protokolovania:Žiadne protokolovanie
Veľkosť servera:55 serverov
Distribúcia servera:34 krajín
Podpora:Telefón, vstupenky a vedomostná základňa
torrenting:Povolený
Streaming:obmedzený
Protokol VPN a šifrovanie:OpenVPN, IPSec & Protokoly IKEv2; 256-bitové šifrovanie AES
centrála:Česká republika
Cena:$ 59,99 / rok
Oficiálna web stránka:https://www.avast.com/
Pros:
 • Telefonická podpora zákazníkov
 • Torrenting je povolený
 • Dobre šifrované a bezpečné
 • Vysoké rýchlosti sťahovania
Zápory:
 • Nejasná politika zaznamenávania
 • Potenciálny adware
 • Žiadna podpora smerovača
 • Môže alebo nemusí pracovať s Netflixom
 • So sídlom v Českej republike
Vlastnosti:
 • Podpora P2P
 • Bezpečnosť verejných hotspotov
 • Jedna zdieľaná adresa IP
 • Ochrana proti úniku DNS
 • Ochrana súkromia s otvoreným zdrojom
 • 256 bitové šifrovanie AES

Kde sa nachádzajú servery Avastu?

umiestnenie servera avast

Jednou z najväčších sťažností, ktoré ľudia mali o Avast SecureLine VPN, je skutočnosť, že mali veľmi obmedzenú podporu služieb. Mali servery v 19 krajinách rozmiestnené v 27 mestách.

Zdá sa, že Avast SecureLine VPN chápe, ako to ovplyvnilo ich klientov a ich reputáciu. Na konci roku 2017, Avast pridal ďalších 14 krajín a 23 miest do ich zoznamu.

Je zaujímavé poznamenať, že Avast má server v Afrike, presne v Johannesburgu. V Afrike existuje iba niekoľko spoločností, ktoré majú siete VPN. Je tiež zaujímavé poznamenať, že Avast má servery na Strednom východe, vo východnej Európe, v Ázii a Tichomorí av USA a Veľkej Británii..

Bohužiaľ, stále majú iba obmedzený počet serverov, ktoré pracujú s P2P. Patria sem servery vo Veľkej Británii, Spojených štátoch amerických, Českej republike, Nemecku a Holandsku.

Keď sa pozriete na ich zoznam serverov, uvidíte anonymný server, ktorý sa nazýva Gotham City. Mesto Gotham je vyčlenené špeciálne pre jednotlivcov, ktorí sa chcú obísť geografickým obmedzením, ktoré vysielajú stránky ako Netflix a iné..

Výsledky, ktoré získate pri používaní mesta Gotham, sú nanajvýš špinavé. Boli časy, keď sme to použili a boli sme schopní pripojiť Netflix. Inokedy sme dostali obávanú chybu Netflixu, ktorá nám oznámila, že zistili našu VPN.

avast secureline vpn gotham city

Časy, keď sme dokázali zrušiť geografické obmedzenie, mali sme pekný streamovací zážitok. Neexistovali žiadne závady ani škytavky. Bolo by pekné, keby išlo o dôsledný výskyt namiesto iba zásahu a úderu.

Pokiaľ ide o umiestnenie serverov, cítili sme to VPN Avast SecureLine VPN ostávalo veľa želaní.. Za to, že sme taká veľká a dobre zavedená spoločnosť, by sme dúfali, že drasticky zvýšia svoje umiestnenie na serveri.

Iné virtuálne súkromné ​​sieťové aplikácie, ako sú Express, Surfshark a Nord, majú servery v stovkách miest. Ak však chcete chrániť svoje údaje a nezaujíma vás, kde sa nachádza váš server, mať menej serverov nie je koniec sveta.

Aká je ich logovacia politika?

Väčšina sietí VPN vedie protokoly. Väčšina z nich má možnosť sledovať vaše online aktivity. Takže keď sa opýtame, či Avast SecureLine VPN vedie protokoly, naozaj sa pýtame, ako dobre môžeme veriť tejto spoločnosti, že naše osobné údaje zostanú súkromné..

Na jednej strane musíme pochváliť Avast SecureLine VPN za ich čestnosť v politike protokolovania. Týmto spôsobom zákazníci, ktorí venujú čas prečítaniu svojich pravidiel ochrany osobných údajov, vopred vedia, čo získajú.

Pravidlá ochrany osobných údajov spoločnosti avast

Keď sa pozriete na ich zásady ochrany osobných údajov, vidíte, že zaznamenávajú denníky času vrátane času pripojenia a odpojenia. Zaznamenávajú čas, ktorý VPN používate na surfovanie po internete. Zaznamenávajú, akú šírku pásma používate.

Informácie o protokolovaní budú obsahovať osobné údaje o vás, napríklad názov zariadenia a vašu adresu IP. A keďže platíte za službu, napríklad Vaše meno a osobné údaje o účte budú uložené.

To neznamená, že pri surfovaní s Avast SecureLine VPN nemáte anonymitu. Podľa ich pravidiel ochrany osobných údajov, nezaznamenávajú veci, ktoré sťahujete alebo nahrávate. Nezaznamenávajú navštívené adresy IP a nezaznamenávajú navštívené webové stránky.

To vedie človeka k otázke, čo sa stane s informáciami, ktoré monitorujú? Nechcete, aby sa vaše osobné informácie dostali von, pretože by to mohlo viesť k krádeži identity.

Tu sa hodí skutočnosť, že Avast je odborníkom na bezpečnosť. Spoločnosť Avast vybudovala bezpečnú infraštruktúru, ktorá znemožňuje niekomu prístup k vašim osobným informáciám. Museli by fyzicky navštíviť priestory alebo použiť šifrovanú sieť VPN, aby získali informácie, ktoré vás môžu identifikovať.

Spoločnosť Avast prešla dlhú cestu v minimalizácii toho, kto v ich tíme má prístup k vašim súkromným informáciám. Existuje bezpečný proces, ktorý títo jednotlivci dodržiavajú, ako aj bezpečné heslá, ktoré používajú.

A to by bolo v poriadku a dobré, keby to nebolo kvôli tomu, že Avast nie je jediný, kto tieto informácie ukladá. Tieto informácie si možno ukladajú spoločnosti, ktoré uzavreli zmluvu alebo spolupracujú so spoločnosťou Avast.

Dalo by sa oprávnene opýtať, kto dostane tieto záznamy? To je dobrá otázka a odpoveď je, že záleží. Keď sa pozriete na ich zásady ochrany osobných údajov, vidíte to Spoločnosť Avast bude za určitých okolností zdieľať vaše informácie.

Medzi podmienky, s ktorými súhlasíte pri registrácii do Avast SecureLine VPN, patrí povolenie prístupu k vašim súkromným informáciám tretím stranám, ktoré poskytujú služby, o ktoré požiadate. Zároveň môžu vládnym organizáciám, ktoré požiadajú o vaše informácie, byť udelený prístup, ak sledujú správny kanál.

pamätať, Avast má servery umiestnené v Českej republike, Spojených štátoch a EÚ. Všetky tieto krajiny majú zákony, ktoré požadujú, aby spoločnosti odovzdali súkromné ​​informácie svojich klientov, ak vláda môže poskytnúť právny dôvod na vyžiadanie týchto informácií..

produktová politika spoločnosti avast

Ako sme už spomenuli, každá sieť VPN musí niečo protokolovať, aby vám poskytla svoje služby. S Avast viete vopred, že vaše informácie sa sledujú a pravdepodobne sa budú zdieľať s ostatnými.

Aká rýchla je služba VPN spoločnosti Avast?

Spoločnosť Avast tvrdí, že má jednu z najrýchlejších služieb VPN na trhu. Na ich serveroch v USA a Holandsku sa uskutočnili testy rýchlosti, aby sa zistilo, ako dobre Avast vyhovuje týmto tvrdeniam.

výsledky rýchlosti avast

Ako môžeš vidieť, Avast SecureLine VPN ponúka niektoré vysoké rýchlosti v porovnaní s inými VPN. V skutočnosti ich rýchlosť umiestňuje niekde okolo 10% VPN, ktoré sme testovali.

zabezpečenia

Okrem toho, že je služba rýchla, je služba dobre šifrovaná a bezpečná. To by ste očakávali od spoločnosti, ktorá sa špecializuje na digitálne zabezpečenie.

Ponúkajú dva protokoly – IPsec a OpenVPN. Majú 256 bitové šifrovanie AES. Toto je vojenský štandard pre šifrovanie údajov. Šifrovanie s 256 bitmi je v súčasnosti to najlepšie, čo podniky ponúkajú. Považuje sa za prakticky nepreniknuteľný.

Chráni vaše dáta pred útokmi hrubou silou. Na celom svete existuje množstvo vládnych agentúr a bezpečnostných spoločností, ktoré používajú toto šifrovanie.

Čo je cena Avast VPN??

avast vpn price

S Avast SecureLine VPN, you získate prístup k rôznym možnostiam predplatného. Predplatné sa predáva na jeden rok a je životaschopné iba na zariadení, pre ktoré ste ich kúpili.

\ Za 59,99 dolárov si môžete zakúpiť službu VPN na použitie na jednom počítači. Cena troch zariadení je 69,99 dolárov. Za ďalších 10 dolárov, za 79,99 dolárov, môžete získať pokrytie pre päť počítačov. A za 99 dolárov ročne budete môcť chrániť 10 počítačov.

Chceme to zdôrazniť ochrana, ktorú si kúpite, sa týka konkrétneho zariadenia. Ak si kúpite službu pre 10 počítačov, nemôžete ju používať na piatich počítačoch a piatich mobilných zariadeniach. Môže sa používať iba s počítačmi. Ak ho chcete používať na inom type zariadenia, musíte si kúpiť ďalšie predplatné špecifické pre dané zariadenie.

avast vpn spôsob platby

Jedinou výnimkou z tohto pravidla je nákup a predplatné viacerých zariadení. Môže sa používať na piatich zariadeniach a nezáleží na type zariadenia. Stojí to viac za 79,99 dolárov.

Bohužiaľ nie je možné zvýšiť počet odberov viacerých zariadení tak, aby zahŕňali viac zariadení. Buď dostanete päť zariadení s jedným odberom, alebo platíte za dve predplatné, ktoré vám umožní používať 10 zariadení.

Čo môžete urobiť, je to, koľko rokov bude predplatné platné. Za tri roky vás bude stáť 219,99 dolárov.

avast informácie o zákazníkoch

To, čo sa môže týkať jednotlivcov, ktorí hľadajú úplnú anonymitu, je skutočnosť za túto službu nie je možné platiť anonymnou platbou, napríklad bitcoínom. Vaše možnosti sú obmedzené na PayPal alebo na hlavné kreditné karty ako Discover, MasterCard, American Express a Visa.

Odporúčame službu?

Nie naozaj…

Avast SecureLine VPN ponúka priechodnú službu. Keď sa na ne pozriete, uvidíme spoločnosť špecializujúcu sa na digitálne zabezpečenie, ktorá sa rozvetvila do nového poľa, ktorému úplne nerozumie. Ich antivírusové riešenie je dobré, ale ich VPN je problematická.

Jednou z najväčších nevýhod pre nás bola skutočnosť, že s Netflixom dôsledne nefunguje. Pochopiteľne, nie každý si kúpi VPN, pretože sa chce obísť geografickými obmedzeniami, ale veľa ľudí to robí. A z našich skúseností sme videli, že VPN, ktorá je schopná obísť geografické obmedzenia uložené spoločnosťou Netflix, je kvalitným produktom..

Skutočne dobrá spoločnosť by nemala nechať niečo, čo by si želala.

Niečo iné, čo nás z tejto služby znepokojilo, je skutočnosť, že je v Českej republike. Česká republika nepatrí do programu sledovania Five Eyes.

Sú však veľmi priateľskí a finančne závislí od mnohých krajín, ktoré sa zaoberajú týmto typom digitálneho dohľadu. Keď sa pozrieme na zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Avast, sú to celkom jasné ak sú požiadaní o odovzdanie vašich súkromných informácií, urobia to.

Môžete dokonca vidieť sami, koľkokrát odovzdali súkromné ​​informácie rôznym vládam. Spojte to so skutočnosťou, že zhromažďujú veľa vašich informácií a súkromia.

Všimli sme si, že ak nie ste opatrní, je na infikovanie vášho zariadenia pripravený adware. Ďalší pokus o zhromažďovanie vašich osobných údajov.

logo avast

Avast SecureLine VPN je nie je tam najhoršia VPN. Je rýchly a z väčšej časti nemá úniky DNS. Sú však veľmi drahé, nie sú flexibilné a nemajú veľa funkcií.

Za naše peniaze sú v súčasnosti dvoma najlepšími službami VPN pre Kanaďanov spoločnosti NordVPN a Surfshark, ktoré sú porovnateľné čo do ceny a funkcií..

NordVPN je hands-down je najlepšia celková možnosť VPN na dnešnom kanadskom trhu. Môžete streamovať a používať toky, nezhromažďujú vaše osobné informácie a ich cena je jednoznačná. Túto službu používam sám a odporúčam tiež priateľom a rodine.

Ak máte rozpočet, Surfshark je ďalšou skvelou možnosťou. Umožňuje vám zaistiť všetky vaše zariadenia bez ohľadu na platformu. Poskytuje vám prístup na globálny internet, čo znamená, že sa obchádza geografickými obmedzeniami. Surfshark ponúka 30-dňovú záruku vrátenia peňazí bez rizika a plánuje začať už od 1,99 dolárov mesačne.

Niekedy môžu byť veci skutočne také dobré, ako sa dajú – stačí byť na správnej stránke.

Pridajte vlastnú recenziu:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map