Bezpieczeństwo online 101: Jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w Internecie

W ostatnich latach w Kanadzie zaobserwowano wzrost kradzieży tożsamości i innych przestępstw internetowych. W odpowiedzi na to uchwalono ustawodawstwo zwane Ustawą o ochronie danych osobowych i dokumentach elektronicznych (PIPEDA).


kradzież tożsamościNowe zasady prywatności zostały opracowane w celu powiadomić Kanadyjczyków, kiedy nastąpiło naruszenie danych. Duża część nowego orzeczenia ma przede wszystkim zapobiegać naruszeniom.

Jednak obecnie wszystkie firmy są zobowiązane przez prawo do zawiadomienia kanadyjskiej komisji ds. Prywatności, jeżeli istnieje rzeczywiste ryzyko naruszenia bezpieczeństwa danych przez naruszenie danych.

Prawo luźno wzywa firmy do podjęcia „odpowiednich” działań w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych. Wykorzystuje także niedokładną terminologię, aby określić, kiedy firma musi ostrzec klientów o naruszeniu danych. Może to dotyczyć Kanadyjczyków, ponieważ bezpieczeństwo danych stało się głównym problemem.

Według biura komisarza ds. Prywatności Daniela Therriena naruszenia danych, takie jak duży hack Equifax, mają podniesiono czerwone flagi dla obywateli Kanady ale przepisy nie odzwierciedlają tej troski.

Zwrócił się o zwiększenie rocznego budżetu o 24 miliony USD do analizy i dochodzenia w sprawie raportów o naruszeniu danych, co znacznie wpłynęłoby na wyłożenie 100 000 USD za grzywny za naruszenia, które są zagrożone dla firm, które nie zajmują się odpowiednio naruszeniami danych.

Eksperci twierdzą, że te przepisy nie idą wystarczająco daleko, a zaufanie do nowego rozporządzenia jest niskie.

Dzięki komputerom monitorowanym przez całą dobę hakerzy nadal byli w stanie planować i przeprowadzać złośliwe ataki. Ten fakt sprawia, że ​​ochrona osób fizycznych i komputerów wydaje się prawie niemożliwa. Nie musi to jednak być niemożliwe.

Na pierwszy rzut oka usunięcie Internetu z domu w celu ochrony prywatności i tożsamości może wydawać się jedyną opcją. Należy jednak pamiętać, że Internet jest również cennym narzędziem.

Dostępnych jest wiele przewodników, które pomogą Ci zachować prywatność i bezpieczeństwo dzieci w Internecie, ale wiele z nich jest zbyt ogólnych lub zbyt kontaktowych z nowoczesną technologią, aby były przydatne w niektórych sytuacjach.

Ten kompleksowy przewodnik pomoże Ci chronić swoją prywatność, jednocześnie chroniąc dzieci, zapewniając szeroki wachlarz wskazówek bezpieczeństwa i informacji na temat mediów społecznościowych i aplikacji do czatowania, takich jak Facebook i Snapchat.

Contents

Kroki w zapewnianiu dzieciom bezpieczeństwa w Internecie

W tej części tego przewodnika zapoznasz się z niektórymi rzeczami, które możesz zrobić, aby zabezpieczyć prywatność swojego dziecka oraz z pewnymi rzeczami, które on lub ona mogą zrobić, aby pomóc.

Wytyczne dla rodziców

utrzymywanie bezpieczeństwa w InterneciePróbując zabezpieczyć swoją prywatność, jednym z punktów wyjścia jest strona zasobów FBI, na której można znaleźć wiele przydatnych informacji na temat ochrony dziecka przed zagrożeniami w Internecie. Ta strona jest idealnym zasobem, ponieważ jest stale aktualizowana w celu zaspokojenia potrzeb nowych technologii.

Z każdym nowym postępem w technologii komputerowej i telekomunikacyjnej zwiększa się dostęp do nowych źródeł informacji i doświadczeń kulturowych. Jednak wraz ze wzrostem tego dostępu, podobnie jak okazja dla drapieżników aby uzyskać dostęp do prywatnych informacji o sobie i dziecku.

Ten fakt sprawia, że ​​bardzo ważne jest, abyś (szczególnie rodzice) rozumiał różne niebezpieczeństwa związane z dostępem online i jak monitorować zmiany informacji, które mogą wynikać z problemów online.

Drapieżniki online

Drapieżniki online mogą mieć różne cele. Niektóre drapieżniki szukają informacji, ale inni chcą więcej. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że niewielka grupa osób surfuje po Internecie wyłącznie po to, aby zaprzyjaźnić się z dzieckiem. Ta przyjaźń może być początkiem późniejszego przygotowywania dziecka do wykorzystywania seksualnego.

Drapieżnik seksualny ma fantastyczną zdolność do powolnego zmniejszania rezerw dziecka przez udawanie, że jest kimś innym. Każdy może stworzyć profil społecznościowy, który różni się od rzeczywistości.

Jeśli dziecko nie jest pewne, należy zebrać informacje o tej osobie. Jeśli zachowanie młodzieży się zmieni, może to wskazywać na uwodzenie od drapieżnika seksualnego. Niektóre znaki ostrzegawcze, na które należy zwrócić uwagę, to duża ilość czasu w Internecie lub pornografii na komputerze dziecka.

FBI opracowało listy, które zawierają typowe znaki, jeśli martwisz się doświadczeniem swojego dziecka w Internecie. Jeśli twoje dziecko wykazuje którykolwiek z tych objawów, powinieneś być na to przygotowany mówić otwarcie o zagrożeniach ze strony internetowych drapieżników i jak ich uniknąć.

Powinieneś porozmawiać z dzieckiem i skontaktować się z lokalną policją, jeśli znajdziesz dowody na niewłaściwy kontakt osoby dorosłej z dzieckiem. Istotnym kluczem do unikania ekstremalnych problemów, takich jak cybernękanie lub drapieżniki seksualne, jest otwarta komunikacja między rodzicem a dzieckiem.

Dostępne są różne źródła informacji i wskazówek dla rodziców. Te strony obejmują:

 • National Safety Council – oferuje wskazówki, jak zapewnić dzieciom bezpieczeństwo.
 • Federalna Komisja Handlu – zapewnia rodzicom wsparcie w rozmowach z dziećmi na temat bezpieczeństwa w Internecie.
 • Protectkids.com i Internet Safety 101 – są doskonałymi źródłami informacji o drapieżnikach seksualnych i pomagają unikać niebezpieczeństw związanych z internetowymi drapieżnikami.

Internet i dzieci

strona logowania dzieciInternet jest podstawową częścią codziennego życia, co oznacza, że ​​dorośli i dzieci muszą być inteligentnymi obywatelami cyfrowymi. Ponieważ edukacja i rozrywka są tak łatwo dostępne, stworzono specjalne grupy zadaniowe, które mają zapewnić bezpieczeństwo w szkole i na terenie kampusu. Te grupy zadaniowe starają się chronić dzieci przed zastraszaniem i przemocą w szkole.

Te problemy czasami następują w domu dziecka. Z Internetu można jednak korzystać również w pozytywny sposób. Na przykład umawianie się na randki zawsze było problemem fizycznym i stało się poważnym problemem. Różne statystyki dowodzą, że zjawisko to jest powszechne, ale Internet może pomóc rozwiązać ten problem.

LoveIsRespect jest organizacją, której głównym celem jest edukowanie i wzmacnianie pozycji ludzi w celu zapobiegania lub zakończenia niewłaściwych relacji. Przeprowadzili badanie w 2008 r., W którym stwierdzono, że 69% nastolatków, którzy odbyli stosunek do 14, powiedziało, że tak doświadczył jakiejś formy nadużycia w związku.

Badanie to dostarczyło również informacji, w których jeden na pięciu nastolatków w wieku od 13 do 14 lat znał znajomych lub rówieśników, którzy zostali dotknięci gniewem przez chłopaka lub dziewczynę. Sugerowało to również, że tylko 51% osób w wieku przedszkolnym mogło rozpoznać oznaki ostrzegające przed niebezpiecznym związkiem.

Korzystając z zasobów takich jak LoveIsRespect, rodzic może korzystać z Internetu, aby wypełnić lukę w wiedzy. Można go również wykorzystać do rozwiązania problemu przemocy i innych problemów pojawiających się w krytycznych latach formacyjnych.

Cybernękanie

CybernękanieZnęcanie się jest małą częścią społeczeństwa od wielu lat, ale wraz z wynalezieniem Internetu przybrało zupełnie nową formę.

Cybernękanie można zdefiniować za pomocą różnych technologii (telefony komórkowe, komputery lub dowolne inne urządzenie podłączone do Internetu) w celu wysyłania, wysyłania lub wysyłania danych tekstowych, które powstały w celu zranienia lub zawstydzenia innej osoby. Cybernękanie może się zdarzyć nawet podczas korzystania z konsol do gier.

Przy ilości technologii dostępnej do cybernękania, rodzic musi być bardzo czujny, aby dostrzec wszelkie wskazówki na ten temat. Facebook, Twitter, czaty, fora i inne serwisy społecznościowe mogą być wykorzystywane do atakowania innych. Cyberbullies wykorzystają dowolną formę medium, aby odnieść sukces w swoich szkodliwych komentarzach i działaniach.

Te sposoby mogą obejmować między innymi rozpowszechnianie plotek, wycieki danych osobowych, a nawet podszywanie się pod inne osoby. Jeśli chodzi o cybernękanie, można to zrobić rażąco lub ukradkiem. Bez wymiany twarzą w twarz wielu napastników działa odważniej w Internecie niż na boisku szkolnym.

W 2010 r. Badania sugerowały, że 43% nastolatków doświadcza cyberprzemocy. Dlatego ważne jest również, aby rodzice prowadzili otwarty dialog na temat cyberprzemocy ze swoim dzieckiem.

Oto niektóre cenne zasoby, do których można się odnieść na ten temat:

 • Cyber ​​Bullying Research Center – zawiera informacje na temat rozwiązań w zakresie cyberprzemocy.
 • DoSomething.org– wymienia 11 faktów na temat problemów związanych z cyberprzemocą.
 • Narodowe Centrum ds. Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci – zawiera stronę, która wyjaśnia, jak zatrzymać cybernękanie i jak stwierdzić, czy Twoje dziecko jest nękane w Internecie.

Ochrona danych osobowych

Jeśli Twoje dziecko ma mniej niż 13 lat, masz pełną kontrolę nad danymi osobowymi gromadzonymi online. To prawo daje Ci możliwość wyrażenia zgody na wszelkie dane przechowywane na temat Twojego dziecka. Wymaga również, aby strona internetowa zabezpieczała gromadzone dane. Dowiedz się więcej o tym, jak kanadyjskie usługi VPN mogą pomóc w zabezpieczeniu twoich danych.

Jeśli chodzi o ochronę dziecka w Internecie, warto zbadać przepisy dotyczące prywatności. Niektóre z tych przepisów dotyczą także ochrony prywatności osoby dorosłej. Różnorodne strony internetowe zawierają przydatne informacje i wskazówki, jak chronić poufne informacje przed nieautoryzowanymi użytkownikami.

Następujące strony internetowe zawierają informacje umożliwiające aktualizację i ochronę danych osobowych:

 • Federalna Komisja Handlu – oferuje stronę pełną informacji na temat problemów związanych z prywatnością.
 • Ustawa o ochronie prywatności dzieci w Internecie – zawiera streszczenie dla rodziców na temat prawnego aspektu ochrony informacji dzieci w Internecie.
 • DO-IT– zawiera szereg wskazówek, jak upewnić się, że Twoje dane nie zostaną znalezione w Internecie.

Porady dla dzieci

 • Byłoby najlepiej, gdybyś zawsze pytał rodziców przed podaniem danych osobowych.
 • Nigdy nie należy podawać swojego nazwiska ani adresu domowego.
 • Kolejną przydatną wskazówką jest stworzenie rozsądnej nazwy ekranowej.
 • Ta nazwa ekranowa nie powinna zawierać żadnych danych osobowych, takich jak data urodzenia lub imię.
 • Ważne jest, aby powiedzieć rodzicom przed spotkaniem z przyjacielem z Internetu.
 • Pamiętaj, że nie każdy jest tym, za kogo się podaje.

Odwiedź następujące witryny, aby uzyskać więcej informacji na temat bezpieczeństwa w trybie online:

 • Biblioteka publiczna w Nowym Jorku – zapewnia doskonałe porady na temat znajdowania informacji i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa dzieci w Internecie.
 • National Children’s Advocacy Center – zapewnia wskazówki i zasoby dotyczące bezpieczeństwa w Internecie dla dzieci w każdym wieku.
 • McGruff Safe Kids – wymienia dziesięć ogólnych zasad bezpieczeństwa dotyczących udzielania informacji w Internecie.

Wskazówki dla rodziców

Porady dla rodzicówAby zapewnić rodzicom zaufanie, Family Online Safety Institute zapewnia przydatne porady na temat dobrego rodzicielstwa cyfrowego. Ta pewność pozwoli rodzicowi wesprzeć swoje dziecko w bezpiecznym poruszaniu się po Internecie.

W zależności od wieku dziecka problemy i tematy są różne. Jednak współczesne rodzicielstwo wymaga dobrego zrozumienia wydarzeń online. Informacje te muszą obejmować różne wprowadzane aplikacje.

Możesz zostać nadrzędnym rodzicem, wykorzystując inteligentną technologię. Pozwala ci rozwinąć bardziej ufne i oparte na współpracy relacje z dzieckiem poprzez uczciwy dialog na temat tego, jak korzysta z Internetu. Musisz mieć głębokie zrozumienie i znajomość różnych witryn, które przemawiają do dzisiejszej młodzieży.

Poniżej znajdują się dwie witryny, z których możesz skorzystać, aby uzyskać lepsze zrozumienie i wskazówki. Zawsze należy pamiętać, że bezpieczeństwo w Internecie może być kluczowym elementem pozytywnych wrażeń z korzystania z Internetu.

Witryny, które pomogą Ci osiągnąć te cele, to:

 • Family Online Safety Institute – ma siedem kroków do dobrego rodzicielstwa cyfrowego, które zawiera wskazówki dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu.
 • Departament Edukacji Stanu Waszyngton– oferuje plik PDF zawierający różne wskazówki dotyczące bezpieczeństwa online dla rodziców i dzieci.

Popularne aplikacje i strony internetowe

Po przejrzeniu powyższych stron internetowych, aby dowiedzieć się, jak zapewnić swoim dzieciom ogólne bezpieczeństwo w Internecie, w następnej sekcji znajdziesz informacje o najczęściej używanych aplikacjach i witrynach.

strona internetowa vs aplikacja

Jedną z najpopularniejszych aplikacji jest Snapchat. Prawie ⅓ nastolatków w Australii korzysta z tej aplikacji codziennie. Każdego dnia wymieniane są miliony zdjęć i filmów.

Każde wideo, zdjęcie i zrzut ekranu powinny być automatycznie usuwane w ciągu kilku sekund, gdy używasz Snapchata. Możliwe jest jednak przywrócenie lub przechwycenie ekranu na innym urządzeniu. Ten proces pozostawia stały zapis tego, co uważasz za tymczasowe.

Inną popularną aplikacją jest Kik Messenger. Za pomocą Kik Messenger możesz wysyłać wiadomości bez podawania swojego numeru telefonu. Ten fakt sprawia, że ​​jest to popularna aplikacja wśród osób, które chcą pozostać anonimowe.

Jeśli czytasz recenzje tej aplikacji, szybko zdajesz sobie sprawę, że ta aplikacja słynie z otrzymywania i wysyłania wyraźnych wiadomości. Jest nawet oceniany na 17+ ze względu na „Częste / intensywne motywy dla dorosłych / sugestywne”. Ta ocena nie powstrzymuje dzieci poniżej 17 roku życia od pobierania i korzystania z aplikacji.

Następny na liście ulubionych aplikacji jest Ask.fm, który jest serwisem społecznościowym z formatem pytań i odpowiedzi. Ta aplikacja została ostatnio powiązana z zastraszaniem i samobójstwami. Dozwolone są tylko dzieci w wieku powyżej 13 lat, ale aplikacja nie ma systemu monitorowania aktywności.

Ta aplikacja może być uważana za mekkę cybernękania. Te aplikacje to tylko niektóre z nowych zagrożeń online, przed którymi stają dzieci i dorośli. Dzięki informacjom o najczęściej używanych aplikacjach i witrynach internetowych możesz dowiedzieć się, jak stworzyć użyteczny dialog na temat bezpieczeństwa podczas korzystania z aplikacji.

Poniżej wymieniono niektóre konkretne kroki, które Ty i Twoje dziecko możecie podjąć za pomocą określonych aplikacji i stron internetowych, aby zapewnić im bezpieczeństwo.

1. Snapchat

logo mobilne snapchatTa niezwykle popularna aplikacja do przesyłania wiadomości dodała funkcje czatów wideo i SMS-ów, aby stworzyć witrynę komunikacji typu „wszystko w jednym”. Ta aplikacja jest niezwykle popularna wśród młodych dorosłych i nastolatków.

Snapchat wymaga, aby użytkownicy mieli ukończone 13 lat, aby założyć konto. Większość użytkowników uważa, że ​​wiadomości same się usuwają w ciągu kilku sekund, ale inni wiedzą, że internet jest wieczny. Te „zniszczone” wiadomości można szybko odzyskać dzięki ograniczonej wiedzy technicznej.

Te wiadomości można również zapisać, wykonując zrzut ekranu. Snapchat chce, aby ludzie wierzyli, że większość z tych wiadomości jest nieszkodliwa, ale aplikacja ma reputację sekstingu. Nie musisz jednak panikować.

Snapchat ma różne ustawienia, które można zmienić, aby chronić prywatność i wyeliminować otrzymywanie nieodpowiednich wiadomości od nieznajomych.

Ochrona Twojego dziecka na Snapchacie

Większość osób uważa, że ​​dostęp do konta dziecka jest pomocny. Jednak to nie pomoże w tej konkretnej aplikacji. Musisz zachęcić dziecko, aby nie wysyłało ani nie odbierało wiadomości bez Twojej obecności.

Ten fakt jest ważny, ponieważ wiadomości „usuwają” po ich otwarciu. Dobrym pomysłem jest również omówienie działania aplikacji, ryzyko związane z korzystaniem z niej itp. Zachęcaj dziecko do myślenia przed wysłaniem obrazu.

Ważne jest, aby twoje dziecko rozumiało również, że wysyłanie zdjęć seksualnych nigdy nie jest w porządku. Możliwe jest ustawienie ustawienia prywatności, aby zezwalać na wiadomości od znajomych i rodziny. Możesz to zrobić, zaczynając od menu ustawień Snapchat.

Następnie kliknij, gdzie jest napisane „Kto może wysyłać mi wiadomości?”. Następnie możesz wybrać „Moich znajomych”. Jeśli martwisz się, że Twoje dziecko korzysta z aplikacji bez ciebie, możesz skontaktować się ze Snapchatem, a one usuną konto osoby poniżej 13 roku życia.

Ten proces można rozpocząć na stronie https://support.snapchat.com/delete-account. Musisz mieć nazwę użytkownika i hasło, aby usunąć konto. Jeśli nie masz tych informacji, przejdź do

https://support.snapchat.com/en-US/a/delete-my-account1.

Jeśli dziecko w wieku poniżej 13 lat próbuje założyć konto Snapchat, otrzymuje zamiast tego dostęp do SnapKidz. Jeśli jednak dziecko kłamie na temat swojego wieku, nadal może uzyskać dostęp do aplikacji.

SnapKidz pozwala dzieciom robić zdjęcia, ale ich nie wysyłać. Niemożliwe jest również wysyłanie lub odbieranie wiadomości przez dzieci lub dodawanie znajomych na SnapKidzu.

2. Kik Messenger

kik-messenger-logoZ ponad 100 milionami użytkowników, Kik jest obecnie jedną z najbardziej znanych aplikacji dla nastolatków. Za pomocą tej aplikacji można wysyłać wirtualne naklejki, ankiety, wiadomości tekstowe, zdjęcia i filmy. Ponieważ do wiadomości potrzebna jest tylko czyjaś nazwa użytkownika Kik, nie musisz podawać swojego numeru telefonu.

Ten fakt może dać ludziom fałszywe poczucie bezpieczeństwa. Może się to wydawać bezpieczne, ponieważ Twoje dziecko podaje tylko anonimową nazwę użytkownika online, ale tak nie jest. Aplikacja Kik jest bardzo popularna w przypadku seksu, co daje jej ocenę 17+ w App Store.

Niemniej jednak Kik pozwala każdemu 13+ na utworzenie konta. Czytając recenzje, możesz zobaczyć, że ta aplikacja nie jest odpowiednia dla dzieci. Jeśli Twoje dziecko korzysta z Kik, może otrzymywać wiadomości od dowolnej osoby w aplikacji.

Ochrona dziecka na Kik

Jako rodzic możesz zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo poprzez:

 • Zachęcanie ich tylko do wysyłania wiadomości do osób, które znają offline
 • Informowanie ich, aby nigdy nie udostępniali danych osobowych / prywatnych nieznajomym lub znajomym online
 • Pokazanie dziecku, jak korzystać z funkcji nowych osób. Kik wyśle ​​wiadomości od nowych osób do sekcji „Nowy czat”, w której dziecko może blokować i ignorować nadawcę.
 • Utrzymanie prywatnej nazwy użytkownika dziecka.

Jeśli chcesz zablokować osoby, najpierw przejdź do ustawień. W obszarze ustawień przejdź do ustawień czatu lub ustawień prywatności. Znajdź, gdzie jest napisane „lista bloków” i wybierz przycisk +. Następnie powinieneś znaleźć użytkownika, którego chcesz zablokować, i kliknij przycisk blokuj, aby potwierdzić.

Jeśli chcesz zachować nazwę użytkownika jako prywatną, powiedz swojemu dziecku, aby udostępniało ją tylko osobom, które zna offline, i unikaj publikowania nazwy użytkownika w innych aplikacjach lub serwisach społecznościowych.

3. Ask.fm

logo ask-fmWielu rodziców zdaje sobie sprawę z gigantycznych serwisów społecznościowych, takich jak Facebook, Instagram i Twitter. Jednak Ask.fm to kolejny serwis społecznościowy, który szybko zyskuje na popularności wśród dzieci poniżej 18 roku życia.

Ask.fm to wyjątkowa strona, ponieważ pozwala użytkownikom anonimowo zadawać pytania i odpowiadać na nie. Ta strona była ostatnio w wiadomościach związanych ze sprawą samobójczą na Florydzie. Korzystając z aplikacji Ask.fm, dzieci zastraszały młodą dziewczynę, dopóki nie popełniła samobójstwa.

W Wielkiej Brytanii premier David Cameron określił tę aplikację jako nikczemną z powodu podobnych problemów związanych z cyberprzemocą w swoim kraju. Według BuzzFeed.com, dziewięć samobójstw z całego świata zostało powiązanych z tą stroną mediów społecznościowych. Powodem tego jest możliwość anonimowego zadawania pytań bez monitorowania treści.

Witryna Ask.fm ma zrzeczenie się odpowiedzialności, które stwierdza, że ​​firma „nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści, które mogą być dla ciebie nieodpowiednie, obsceniczne lub w złym guście”. Z ryzykiem i popularnością związaną z tą aplikacją, ważne jest, aby wiedzieć, czy Twoje dziecko używa go i jak je chronić.

Ochrona dziecka na Ask.fm

Możesz skorzystać z ustawień prywatności dostępnych w tej aplikacji, aby chronić dzieci i dorosłych. Jeśli osoba nękająca otrzyma wiadomość, możesz kliknąć opcję „blokuj” obok pytania, aby uniemożliwić tej osobie zadawanie pytań.

Możesz także przejść do ustawień i kliknąć opcję prywatności. Po kliknięciu opcji prywatności kliknij „nie zezwalaj na anonimowe pytania”, aby uniemożliwić nieznajomym zadawanie pytań. Zachęcaj dziecko, aby nie dzieliło się hasłami z przyjaciółmi lub nieznajomymi.

Podczas korzystania z aplikacji powinieneś starać się zachować otwarty dialog, aby Twoje dziecko przyszło do Ciebie, jeśli pojawią się jakiekolwiek problemy. Jeśli masz dostęp, warto monitorować zachowanie i interakcje dziecka, aby zachować jego odpowiedzialność.

Twoje dziecko musi również zrozumieć, że wszystko i wszystko zamieszczone na Ask.fm może być udostępniane na innych portalach społecznościowych. Tak więc, jeśli twoje dziecko nie podzieliłoby się nim z rodziną, nie powinno być publikowane online.

Wreszcie bardzo ważne jest, aby porozmawiać z dzieckiem na temat cyberprzemocy, interakcji z innymi oraz tego, jak inni komunikują się z twoim dzieckiem. Jeśli Ty lub Twoje dziecko czujecie, że on lub ona jest prześladowana w Internecie, porozmawiaj z nim, a następnie podejmij działania.

Gdy inni użytkownicy złamią warunki użytkowania, możesz rozpocząć formalny proces reklamacji, korzystając z obszaru „skontaktuj się z nami” lub wysyłając wiadomość e-mail na adres [email protected] Warunki użytkowania zabraniają różnych treści, w tym obraźliwych, nienawistnych, pornograficznych lub zawierających groźby.

Możesz dezaktywować konto Ask.fm, logując się najpierw do aplikacji. Następnie kliknij ustawienia w prawym górnym rogu ekranu. Następnie kliknij „dezaktywuj konto”. Musisz to potwierdzić, wprowadzając ponownie hasło.

4. Badoo

logo badooWiele osób nigdy nie słyszało o Badoo. Gdy pomyślisz o tym stwierdzeniu, uświadomienie sobie, ile dziecko używa, może być przerażające, gdy rodzic nic nie wie. Prawda jest prawdopodobnie dużo.

App Store oferuje ponad miliard aplikacji na smartfony. Większość z tych dostępnych aplikacji jest nieszkodliwa, a nawet pomocna, w tym aplikacje muzyczne i aplikacje transportu publicznego. Jednak niewielka część tych aplikacji łączy dzieci z potencjalnie szkodliwymi witrynami społecznościowymi.

Badoo jest jednym z tego typu aplikacji. Nie zawsze właściwe jest bezpośrednie mówienie dziecku, aby nie korzystało z określonych aplikacji, ale ta witryna nie jest tą, na której powinno być Twoje dziecko. To serwis randkowy.

Niekoniecznie jest to szkodliwe, ale strona została zaprojektowana dla dorosłych, a dorośli przede wszystkim z niej korzystają. Dzieci nie powinny być dopuszczane tam, gdzie dorośli starają się poznać innych dorosłych. Niektórzy uważają, że zezwolenie dziecku na korzystanie z Badoo byłoby podobne do wysłania go do baru w celu poznania nowych przyjaciół.

Badoo jest widoczne w ograniczeniach dla osób poniżej 18 roku życia, ponieważ jest to miejsce spotkań dorosłych. Ograniczenie to może jednak zignorować lub ominąć zdeterminowane i inteligentne dziecko. Mając to na uwadze, koniecznie musisz znać witrynę, aby zapewnić swojemu dziecku bezpieczeństwo.

Ochrona Twojego dziecka na Badoo

Pierwszym krokiem do ochrony Twojej prywatności na Badoo jest zrozumienie, że strona jest przeznaczona dla osób dorosłych. Mimo że warunki strony Badoo wyraźnie stwierdzają, że jest ona przeznaczona dla osób powyżej 18 roku życia, dziecko może kłamać na temat swojego wieku i nadal zakładać konto.

Należy również pamiętać, że inni mogą tworzyć fałszywe konta, aby poprosić o nieodpowiednie zdjęcia lub ukraść dane osobowe. Powinieneś również zrozumieć, że wszelkie informacje udostępniane na Badoo mogą być udostępniane publicznie. Ten fakt dotyczy różnych witryn, dlatego Twoje dziecko powinno wiedzieć, że nigdy nie udostępniaj danych osobowych nieznajomym.

Jeśli chcesz usunąć konto, możesz się zalogować, przejść do ustawień, a następnie kliknąć usunąć konto. Jeśli chcesz wyłączyć usługi lokalizacyjne w aplikacji Badoo, możesz się zalogować, przejść do profilu, a następnie kliknąć słowo „prywatność”, a następnie „pokazać odległość”.

Warunki Badoo jasno określają, że jeśli wiedzą, że małoletni utworzył konto, usuną informacje profilowe z Badoo. Niniejsza umowa umożliwia wysłanie wiadomości do Badoo na stronie opinii i spowoduje usunięcie konta osoby nieletniej.

Tę stronę opinii można znaleźć na stronie https://badoo.com/help/report-underage.phtml. Wszystkie powyższe informacje pomagają chronić Twoje dziecko, ale Badoo jest witryną wyłącznie dla dorosłych i nie jest odpowiednia dla dzieci poniżej 18 roku życia.

5. Facebook

logo fbZe wszystkich dostępnych aplikacji można argumentować, że Facebook jest najczęściej używaną aplikacją. Informacje podane poniżej różnią się od danych przedstawionych powyżej, ponieważ nie dotyczą głównie dzieci.

Niezależnie od tego informacje te są potrzebne, jeśli chcesz zapewnić swoim dzieciom bezpieczeństwo. Te dane mogą być nawet przydatne dla osób, które nie mają dzieci, ponieważ Facebook ma wiele niebezpieczeństw i musisz wiedzieć, jak się chronić.

Jedną wielką zaletą Facebooka jest to, że pozwala chronić się przed wieloma niebezpieczeństwami, takimi jak gromadzenie danych i kradzież tożsamości. Musisz jednak zmienić ustawienia domyślne, aby chronić siebie i swoje dzieci.

Ochrona Twojego dziecka na Facebooku

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie podstawowych ustawień. Zaloguj się do aplikacji i kliknij rozwijaną marchew znajdującą się w prawym górnym rogu, a następnie kliknij Ustawienia. Stąd możesz sprawdzić ustawienia prywatności i bezpieczeństwa.

Aby zmienić ustawienia prywatności, wybierz „prywatność”, a następnie naciśnij przycisk edycji obok „kto może zobaczyć twoje przyszłe posty?”. Po wybraniu tej sekcji możesz wybrać, którzy znajomi będą widzieć Twoje posty. Możesz nawet chronić poprzednie aktualizacje statusu, wybierając „Ogranicz liczbę osób, które mogą przeglądać poprzednie posty”, a następnie klikając „Ogranicz poprzednie posty”.

Możesz zmienić ustawienia bezpieczeństwa, wybierając „bezpieczeństwo”, a następnie klikając edytuj obok „otrzymuj powiadomienia o nierozpoznanych logowaniach”. W tym obszarze możesz wybrać, w jaki sposób Facebook powiadamia Cię o nieregularnej aktywności.

Jeśli masz obawy, że ktoś może uzyskać dostęp do konta, możesz wybrać opcję „użyj uwierzytelniania dwuskładnikowego”. Po wybraniu tego przycisku kliknij niebieski przycisk „zacznij” i postępuj zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie.

Wiele innych opcji bezpieczeństwa i ochrony można znaleźć w obszarze ustawień. Jedno przydatne narzędzie znajduje się pod zakładką „Własność i kontrola konta”. Po kliknięciu w ten obszar możesz dezaktywować lub usunąć konto.

Jeśli chcesz tymczasowo wyłączyć konto, wybierz opcję Dezaktywuj. Jeśli chcesz trwale usunąć swoje konto, wybierz Usuń konto.

Niektóre inne ulubione aplikacje, o których jako rodzic musisz wiedzieć, obejmują:

Bumble – Ta aplikacja jest podobna do Tindera, ale wymaga od kobiety wykonania pierwszego ruchu. Mówi się, że dzieci używają Bumble do tworzenia fałszywych kont poprzez fałszowanie ich wieku.

Live.me – Ta aplikacja do przesyłania strumieniowego na żywo wykorzystuje geolokalizację do udostępniania filmów. Ta procedura pozwala użytkownikom zlokalizować dokładną lokalizację transmisji. Możliwe jest również zarabianie monet, aby płacić za zdjęcia dziecka.

Kalkulator% – Wygląda jak aplikacja kalkulatora, ale jest to tajne miejsce do ukrywania zdjęć, plików, filmów i historii przeglądarki.

Holla– Będąc samozwańczą, uzależniającą aplikacją do czatowania wideo, Holla umożliwia dzieciom dostęp do ludzi na całym świecie. Recenzenci tej aplikacji twierdzą, że zostali skonfrontowani z obelgami rasowymi, treściami jawnymi i innymi szkodliwymi przedmiotami.

Szept – Dzięki tej aplikacji społecznościowej Twoje dziecko jest zachęcane do dzielenia się tajemnicami z nieznajomymi. Udostępnia także lokalizację użytkownika innym osobom.

Gorący czy nie – Głównym celem tej aplikacji jest umożliwienie ludziom połączenia. Zachęcamy ludzi do oceniania profilu innych osób, szukania ludzi w okolicy i prowadzenia rozmów z nieznajomymi.

Omegle – Ta aplikacja to darmowa strona czatu online, która zachęca dziecko do anonimowego czatowania z innymi osobami, w tym z nieznajomymi.

Żółty – Dzięki atmosferze podobnej do Tindera kolor żółty został zaprojektowany, aby umożliwić nastolatkom flirtowanie ze sobą.

Spalić książkę – Burn Book to miejsce, w którym nastolatki publikują anonimowe pogłoski. Te pogłoski są publikowane poprzez zdjęcia, filmy, audio i teksty.

Wahacz – Ta aplikacja zachęca dzieci do porównywania innych dzieci. Pozwala także dzieciom oceniać się nawzajem za pomocą skali.

Instagram – Instagram to najczęściej używana aplikacja do tworzenia fałszywych kont w celu ukrycia treści. Wysyłanie SMS-ów za pomocą Instagrama jest również popularne, ponieważ wiadomości są usuwane, gdy dziecko opuszcza rozmowę.

Informacje o konkretnych krajach

Mimo że internet jest dostępny na całym świecie, każdy kraj, miejscowość i prowincja mogą być bardzo różne. Poniższe informacje są cenne dla niektórych krajów o szczególnym znaczeniu.

1. Kanada

flaga Kanady okrągłaKanada jest podobna do innych krajów na tej liście, jeśli chodzi o zagrożenia, na jakie narażone są ich dzieci.

Snapchat

Aplikację Snapchat można nazwać najpopularniejszą aplikacją używaną obecnie przez dzieci. 50% wszystkich 16–19-latków na całym świecie korzysta z Snapchata co miesiąc, a tylko 40% kanadyjskich nastolatków korzysta z niego. Te statystyki sprawiają, że Snapchat jest bardziej popularny niż Facebook Messenger i WhatsApp.

Korzystanie ze smartfona

AVG przeprowadził ankietę, w której zaproszono rodziców z różnych krajów, w tym Kanady, do udzielenia odpowiedzi na pytania dotyczące korzystania ze smartfona przez dzieci. Znaleziono kilka interesujących faktów. Wiele dzieci wie, jak korzystać ze smartfona, zanim zacznie pisać. 89% dzieci w wieku od 6 do 9 lat jest aktywnych online.

Dostęp do Internetu

Kanadyjski MediaSmarts przeprowadził ankietę, która wykazała, że ​​99% wszystkich dzieci w wieku szkolnym ma dostęp do Internetu poza szkołą. 40% tych studentów śpi z telefonami komórkowymi. 35% osób w wieku od 9 do 16 lat korzysta ze smartfonów, aby uzyskać dostęp do Internetu, podczas gdy inni korzystają z tabletów i laptopów.

Profile online

W grupie wiekowej od 15 do 16 lat 90% studentów twierdzi, że ma co najmniej jeden profil w mediach społecznościowych. W grupie wiekowej od 11 do 12 lat 40% twierdzi, że tak. Ten fakt jest szokujący, biorąc pod uwagę ograniczenie wiekowe 13 lat dla większości serwisów społecznościowych.

Niebezpieczeństwa

Prawie połowa wszystkich kanadyjskich nastolatków widziała jakiś obraz seksualny w ciągu ostatniego roku. Prawie 35% kanadyjskich dziewcząt twierdzi, że napotkało jakieś szkodliwe lub nienawistne treści.

Awaria rodzicielska

Największym błędem, jaki popełniają rodzice, jest instalowanie oprogramowania zabezpieczającego na laptopach, ale nie ustanawiają one pewnego rodzaju ochrony na smartfonie swoich dzieci.

Zasoby-Kanada
 • Canadian Centre for Child Protection Inc– doskonałe źródło informacji na temat bezpieczeństwa w Internecie i ochrony dziecka.
 • Government of Canada – Ta strona internetowa pomaga wybrać odpowiedni telefon komórkowy.
 • Royal Canadian Mounted Police – The Mounted Police zapewnia kilka interesujących faktów na temat bezpieczeństwa online i cybernękania.
 • Wiadomości globalne – na tej stronie znajdują się artykuły o kanadyjskiej młodzieży i Internecie.
 • ŻYCIE– W tym artykule omówiono badanie, które pokazało, że dzieci uczą się korzystać ze smartfonów przed pisaniem.
 • Kanadyjska Rada Bezpieczeństwa – Ta lista może pomóc ci ustalić zasady bezpieczeństwa online dla swoich dzieci.

2. Australia

okrągły flaga AustraliiAustralia jest krajem niezwykle połączonym, co utrudnia zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa w Internecie.

Przegląd

Microsoft wybrał Australię jako miejsce wprowadzenia nowej serii tabletów we wszystkich innych krajach na całym świecie. Jednym z głównych powodów tego wyboru był fakt, że Australia zużywa już więcej tabletek na mieszkańca niż prawie jakikolwiek inny kraj.

Innym interesującym faktem jest to, że szacuje się, że ponad 29% gospodarstw domowych w Australii korzysta z Internetu za pomocą tabletu. Sugeruje się również, aby Australijczycy korzystali z Internetu przez około godzinę dłużej każdego dnia niż ich odpowiednicy w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

Korzystanie z komputera stacjonarnego w Australii nadal spada, a dostęp do Internetu za pośrednictwem smartfona wzrósł o ponad 20%. Po co podawać wszystkie te statystyki? Pokazują aspekt przenośności, ilu użytkowników korzysta z sieci.

Nie tak dawno komputer znajdowałby się w jakimś centralnym punkcie domu. Różni członkowie rodziny dzielą się tym komputerem. Łatwiej byłoby również kontrolować możliwość ograniczenia dostępu lub treści z dziećmi.

Te dni już minęły. W Australii sugeruje się, że około 35% dzieci ma telefon komórkowy. Dzieci w wieku 8 lat mają codziennie dostęp lub noszą smartfon. Liczba dzieci posiadających smartfony podwoiła się od 2007 roku.

Do czasu, gdy te dzieci będą nastolatkami, będą wśród 94% osób w wieku od 16 do 17 lat, które mają telefony komórkowe.

Poradnictwo

Szacuje się, że w Australii 85% rodziców instaluje oprogramowanie zabezpieczające na laptopach swoich dzieci. Jednak tylko 22% rodziców instaluje podobne oprogramowanie na smartfonach swoich dzieci. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo w Internecie, rodzice muszą stosować taki sam sposób myślenia w przypadku smartfonów, jak w przypadku innych urządzeń internetowych.

Dając dziecku smartfon, należy wziąć pod uwagę różnorodne implikacje cybernetyczne. Doskonałym celem jest ustanowienie zestawu zasad dotyczących korzystania ze smartfona. Regułom tym powinna towarzyszyć edukacja na temat zagrożeń związanych z korzystaniem z niektórych aplikacji i Internetu.

Zasoby-Australia
 • News.com.au– Ten artykuł jest doskonałym źródłem informacji na temat korzystania ze smartfonów przez australijskie dzieci.
 • Badanie pierwsze w Australii – wspaniałe badanie przeprowadzone przez The Works, które ujawnia różne zmiany nawyków w sieciach społecznościowych.
 • Wiek – niniejsze pismo wyjaśnia wyniki badań przeprowadzonych przez Ofcom, które porównują komunikację 16 narodów z Wielką Brytanią.
 • Biuro komisarza ds. ESafety– Ta strona internetowa jest wypełniona zasobami, aby zapewnić bezpieczne i pozytywne doświadczenia online.
 • Bądź inteligentny online – ta strona zawiera obywatelom Australii linki do aktualnych zagrożeń online oraz porady, jak reagować na te zagrożenia.
 • Australia.gov.au– Rząd oferuje szeroki wachlarz zasobów w celu ochrony Twojego dziecka w Internecie.

3. Stany Zjednoczone

Okrągła flaga USAStany Zjednoczone są tak samo połączone, jak inne gęsto zaludnione obszary na tej liście.

Korzystanie z Internetu

Shared Hope International przeprowadził badanie, które obejmowało opinie 825 osób dorosłych i dzieci w wieku od 7 do 16 lat. Badanie wykazało, że co ósmy rodzic zezwala swoim dzieciom w wieku zaledwie dwóch lat na dostęp do Internetu, podczas gdy tylko jeden rodzic na 10 nie zezwala swoim dzieciom na dostęp do Internetu, dopóki nie osiągną wieku 10 lat.

Ponad 71% tych rodziców stwierdziło również, że przestało nadzorować korzystanie z Internetu, gdy dziecko osiągnęło wiek 14 lat. W Stanach Zjednoczonych 72% przypadków zaginięcia dzieci, które rozpoczęły się w Internecie, koncentruje się wokół dzieci poniżej 15 roku życia.

Tajne użycie

Wielu rodziców ma dobre intencje i zaangażowanie, ale Fundacja Kidsafe podaje szczegóły, że 32% nastolatków nadal jest w stanie ukryć lub usunąć historię przeglądania. Kolejne 16% nastolatków otworzyło portale społecznościowe lub profile e-mail bez wiedzy rodziców.

Wiele razy, gdy dzieci otwierają te tajne konta, kłamią na temat swojego wieku, co przyciąga uwagę starszych dzieci i dorosłych.

Uwaga seksualna

Według Narodowego Centrum Zaginionych i Wykorzystywanych Dzieci 15% dzieci w wieku od 10 do 17 lat zostało poproszonych o treści seksualne w Internecie. Władze usunęły ponad 90 000 seksualnych drapieżników z różnych stron.

Większość z tych witryn to serwisy społecznościowe. Podczas badania, w jaki sposób przestępcy seksualni znaleźli swoje ofiary dokładną lokalizację. 26% znalazło ten obszar, korzystając z postów w mediach społecznościowych. Departament szeryfa w Santa Clara w Kalifornii twierdzi, że wskaźnik nagabywania rośnie co miesiąc o 1000%.

Informacja publiczna

W Stanach Zjednoczonych stwierdzono, że tylko 62% nastolatków ustawia swój profil na Facebooku na prywatny. Aż 17% nastolatków ma wszystkie informacje podane do wiadomości publicznej. To ustawienie pozwala wszystkim zobaczyć wszystkie posty, informacje kontaktowe i lokalizację.

Zasoby – Stany Zjednoczone
 • Przewodowe bezpieczeństwo – ta strona internetowa jest pierwszą grupą zajmującą się bezpieczeństwem, pomocą i edukacją.
 • NetSmartz – ta strona przedstawia Clicky i banitów internetowych, którzy proszą twoje dziecko o dołączenie do nich w celu zabawy i gry edukacyjnej.
 • Teen Angels – osoby w wieku od 13 do 18 lat, które są specjalnie przeszkolone w zakresie prywatności online, bezpieczeństwa i ochrony, zgłaszają się na ochotnika do prowadzenia tej witryny.
 • Walt Disney Company – Walt Disney stworzył tę witrynę, aby pomóc rodzicom rozmawiać z dziećmi na temat korzystania z Internetu i bezpieczeństwa.

4. Irlandia

okrągły flaga IrlandiiDzieci w Irlandii są dobrze połączone, podobnie jak większość zaawansowanych gospodarek.

Sieć społecznościowa

Podobnie jak w Kanadzie, Snapchat jest używany przez 40% nastolatków w Irlandii, co czyni go bardziej popularnym niż Facebook i WhatsApp w Irlandii. Kik Messenger to kolejna popularna aplikacja w Irlandii. Popularność tej aplikacji prawdopodobnie wynika z możliwości anonimowego wysyłania wiadomości.

Kolejna wątpliwa aplikacja popularna w Irlandii w Ask.fm. Ta aplikacja pozwala użytkownikom korzystać z formatu pytań i odpowiedzi i jest powiązana z problemami związanymi z nękaniem i samobójstwami w różnych krajach.

Dzieci korzystające z Internetu

Irlandia wzięła udział w badaniu zleconym przez Komisję Europejską pod nazwą Net Children Go Mobile. Badanie obejmowało łącznie siedem europejskich miejsc docelowych. W Irlandii badanie wykazało, że 35% dzieci w wieku od 9 do 16 lat używa smartfonów, 29% korzysta z laptopów, a 27% korzysta z tabletów w celu uzyskania dostępu do Internetu.

Stwierdzono również, że 60% korzystania z Internetu miało miejsce w domu, ale 46% tych studentów korzystało z Internetu tylko z sypialni bez nadzoru. Statystyki te sugerują, że wiele dzieci ma dostęp do Internetu bez standardowej kontroli rodzicielskiej.

Podobnie jak w Kanadzie, 90% Irlandii w wieku od 15 do 16 lat ma profil w mediach społecznościowych, a 40% od 11 do 12 lat ma również profil.

Korzystanie ze smartfonów

Ze względu na niebezpieczeństwa związane ze smartfonami i niemożność nadzoru przez cały czas, wskazane może być zapewnienie dzieciom w wieku poniżej 13 lat bardziej podstawowego telefonu komórkowego.

Zasoby – Irlandia
 • Net Children Go Mobile – ta strona jest oficjalną stroną badania Komisji Europejskiej.
 • Hotline.ie– Ta strona zawiera wskazówki dotyczące bezpieczeństwa oraz szereg innych przydatnych informacji o Internecie.
 • Webwise.ie-Ta strona internetowa zapewnia bezpłatne informacje, porady i edukację na temat bezpieczeństwa w Internecie.
 • Departament Sprawiedliwości i Równości – na tej stronie znajduje się rząd, który ściga cyberprzestępczość.

5. Nowa Zelandia

flaga Nowej ZelandiiMimo że Nowa Zelandia jest fizycznie odizolowana, tubylcy są nadal tak samo związani, jak każda inna zaawansowana gospodarka.

Sieć społecznościowa

W Nowej Zelandii około 50% 16–19-latków korzysta ze Snapchata. Niedawno w Nowej Zelandii Agencja Transportu uznała Snapchata za niezwykle przydatny, gdy zwracał się do użytkowników narkotyków o zagrożeniach związanych z prowadzeniem samochodu.

Przy takim poziomie użytkowania konieczna jest otwarta i pozytywna rozmowa z dziećmi na temat witryn takich jak Snapchat, Kik Messenger, Ask.fm itp. Twoje dzieci muszą zrozumieć niebezpieczeństwa związane z tego rodzaju witrynami.

Dostęp do Internetu

70% dzieci w Nowej Zelandii w wieku od 6 do 9 lat ma związek. W 2000 r. 22% populacji Nowej Zelandii było online. Liczba ta wzrosła do 86% do 2012 r. 80% osób w wieku od 15 do 16 lat oraz 40% osób w wieku od 11 do 12 lat ma profil w mediach społecznościowych.

Niebezpieczeństwa związane ze smartfonami

Około 35% dzieci w wieku od 9 do 16 lat korzysta ze smartfona w celu uzyskania dostępu do Internetu. Pozostałe 65% korzysta głównie z laptopów i tabletów, a nie z komputerów stacjonarnych. Możesz uzyskać dostęp do tych samych informacji na smartfonie jak na tablecie lub laptopie, ale oprogramowanie zabezpieczające na smartfonach jest znacznie mniejsze w porównaniu do laptopów i tabletów.

Zasoby – Nowa Zelandia
 • Statystyki Nowa Zelandia – W tym artykule opisano badanie dotyczące korzystania z Internetu w Nowej Zelandii.
 • Policja w Nowej Zelandii – policja w Nowej Zelandii oferuje kilka wskazówek, które pomogą zapewnić Twojemu dziecku bezpieczeństwo w Internecie.
 • Kiwi Families– Doskonały artykuł na temat bezpieczeństwa w Internecie.
 • Internet World Stats – Skompilowana lista faktów na temat korzystania z Internetu w Nowej Zelandii.

Komputery przyjazne dzieciom

przechowalnia komputerów dla dzieciJeśli chcesz dowiedzieć się o świecie, wchodzić w interakcje z innymi i dobrze się bawić, powinieneś spróbować Internetu. Sieć WWW stała się istotną częścią życia, jeśli chodzi o pracę i badania. Fakty te sprawiają, że rodzice zachęcają dzieci do nauki korzystania z Internetu.

Podobnie jak w prawdziwym świecie, internet może być pełen niebezpiecznych, nieprzydatnych i niesmacznych postaci i sytuacji. Gwałtowne obrazy i wyraźne treści seksualne to tylko dwa przykłady rodzajów przedmiotów, do których dzieci nie powinny mieć dostępu.

Przez większość czasu możesz chronić swoje dziecko przed prawdziwym światem. Jednak przerażające jest to, że w przeciwieństwie do prawdziwego świata, Internet jest tylko kilka kliknięć od twojego dziecka. Ten fakt oznacza, że ​​rodzice muszą starannie kształtować doświadczenia dzieci w Internecie. Należy pamiętać, że musisz martwić się czymś więcej niż tylko filtrowaniem treści.

Internet przyjazny dla dzieci

Starając się, aby Twoje dziecko miało dostęp do Internetu przyjaznego dziecku, powinieneś dążyć do różnych celów. Cele te można podzielić na cele pozytywne i negatywne. Negatywne koncentrują się wokół elementów do blokowania, cenzurowania lub filtrowania, a pozytywne cele koncentrują się wokół elementów wspierających, zachęcających lub promujących.

Niektóre negatywne cele obejmują:

 • Cenzurowanie seksu, przemocy i innych niepożądanych treści
 • Ochrona twojego dziecka przed dorosłymi drapieżnikami
 • Chronienie dziecka przed zastraszaniem przez rówieśników
 • Wyłączanie zakupów w aplikacji i inne sposoby wydawania pieniędzy w Internecie
 • Powstrzymywanie dziecka przed usunięciem zabezpieczeń komputera

Niektóre pozytywne cele obejmują:

 • Promowanie edukacji i uczenia się
 • Zachęcanie i wspieranie zdrowych przyjaźni online
 • Pomaganie dzieciom w płynnym korzystaniu z technologii

Przeskocz Hangouty technologii

Jeśli chodzi o technologię, rodzice znają kilka ciekawych rzeczy, w tym:

„Wiem mniej o technologii niż moje dziecko”.

„Mój siedmiolatek nauczył mnie, jak korzystać z Internetu.”

„Dzieci są wyjątkowo mądre w kwestii komputerów, ponieważ są na nich cały czas”.

Jeśli czytasz między wierszami tego powiedzenia, możesz zrozumieć, że czai się pytanie (strach). Czasami ten strach się wypowiada, ale innym razem rodzic trzyma go dla siebie:

„Czy mogę chronić swoje dziecko w trybie online? Dziecko wie więcej niż ja! On lub ona może obejść wszelkie filtry, które umieszczam w Internecie. Po co w ogóle zawracać sobie głowę? Co można zrobić?”

Takie podejście może być defetystyczne i nieprzydatne, ale może być również niebezpieczne. Dobrą rzeczą jest to, że te pomysły są oparte na błędnych założeniach.

Czy dzieci są naprawdę mądrzejsze w kwestii technologii?

zawieszanie się technologiiByć może odpowiedź na to pytanie. Niektóre dzieci są genialne, a kiedy tego rodzaju dzieci angażują się w technologię lub komputery, może to być wyjątek, gdy dziecko jest mądrzejsze od rodziców w zakresie technologii. Jednak prawdopodobnie prawdą jest, że większość dzisiejszych dzieci nie dorasta do roli informatyka lub programisty.

Przekonanie to prawdopodobnie wynika z faktu, że większość dzieci biegle posługuje się komputerami i technologią, ale fakt ten nie oznacza, że ​​dziecko miało pełne zrozumienie działania tych komputerów i technologii.

Kiedy używasz czegoś na co dzień, może się wydawać, że jesteś ekspertem w tej dziedzinie. Prowadzisz samochód, otwierasz lodówkę i odblokowujesz drzwi wejściowe prawdopodobnie każdego dnia.

Czy dobrze rozumiesz, jak działa samochód, lodówka lub zamek? Jeśli któryś z tych elementów się zepsuł, czy możesz to naprawić? Twoje dziecko może mieć takie same odpowiedzi na te pytania dotyczące technologii i komputerów.

Niezrównane bezpieczeństwo może być możliwe

Mamy nadzieję, że stwierdzenia te uświadomią rodzicom, że nawet jeśli dziecko jest naprawdę świetne z technologią, nadal możesz stworzyć bezpieczne środowisko online, którego dziecko nie może ominąć. Możliwe jest również zapewnienie bezpiecznego środowiska dla wyjątkowo jasnych i posiadających dużą wiedzę dzieci.

Pozbycie się zawieszania się rodziców

Wielu rodziców nadal ma problemy z bezpieczeństwem swoich dzieci w Internecie, nawet po zapoznaniu się z technologią. Różni rodzice nadal czują się beznadziejni, a dostęp do szkodliwych treści dotrze do dziecka niezależnie od tego, ale to stwierdzenie jest całkowicie błędne.

To ma znaczenie

Robisz wszystko, aby zapewnić bezpieczne środowisko online, ale twoje dziecko nadal ogląda brudne filmy w domu znajomych, gra w brutalną grę wideo, rozmawia z nieznajomymi itp. Nadal jest tego warte i ma to znaczenie!

Jednym z największych powodów, dla których ma to znaczenie, jest przykład, który dajesz. Wyraźnie informujesz dziecko, co jest, a co nie jest właściwe.

Innym powodem jest to, że od czasu do czasu oglądanie lub odwiedzanie szkodliwych treści jest zupełnie inne niż codzienne zapraszanie niebezpiecznych materiałów do domu. Bezpieczeństwo zaczyna się w domu. Dostęp do tego rodzaju informacji może stać się nawykiem, a nawet uzależnieniem.

Wszyscy biorą udział w niezdrowych zachowaniach, takich jak złe jedzenie i picie zbyt dużej ilości alkoholu. Zachowania te stają się niebezpieczne dopiero wtedy, gdy zostaną znormalizowane jako zachowania dopuszczalne.

Niemożliwe jest uniemożliwienie dziecku angażowania się w niektóre niezdrowe zachowania. Możesz jednak uniknąć tego, aby stała się ona częścią codziennego życia Twojego dziecka.

Promowanie korzystania z komputera przyjaznego dzieciom

Za pomocą kilku prostych kroków możesz promować dobre i bezpieczne korzystanie z komputera bez większych trudności.

Bezpieczne środowisko komputerowe

komputerowa historia dzieciPierwszym krokiem jest zwiększenie bezpiecznego środowiska komputerowego. Pojedyncza aplikacja lub program do filtrowania treści nie wystarczy. Musisz usunąć dostęp administracyjny do swojego dziecka, jeśli chcesz uniemożliwić mu prawdziwe obchodzenie kontroli rodzicielskiej.

We wszystkich znaczących systemach komputerowych (Mac, Linux i Windows) możesz skonfigurować osobnego użytkownika. Możesz skonfigurować dwa logowania. Jeden będzie indywidualnym użytkownikiem, a drugi będzie kontem administratora. Konto administratora będzie chronione hasłem. Nie zapisuj hasła, ponieważ Twoje dziecko je znajdzie.

Gdy Twoje dziecko korzysta z indywidualnego konta użytkownika, nie może instalować żadnych nowych aplikacji bez Twojej zgody. Ta procedura nie zezwala również aplikacjom, które omijają kontrolę rodzicielską i filtry treści. Możliwe jest również kontrolowanie zawartości smartfonów.

Poniżej znajdują się linki, w których znajdziesz instrukcje dotyczące założenia osobnego konta dziecka:

 • Windows 10
 • Chromebook
 • MAC OS X
 • Linux
 • Smartfony

Przeglądanie Internetu przez dzieci

Poniższa sekcja będzie zawierać niektóre indywidualne przeglądarki stworzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa dzieciom. W tej sekcji znajdują się również popularne wtyczki do przeglądarek. Na koniec zostaną omówione przeglądarki zaprojektowane dla dzieci o specjalnych potrzebach.

Przeglądarki przyjazne dzieciom

komputer student wektorSzczególna przeglądarka zawierająca zabawny interfejs podobny do kreskówki powinna być używana dla dzieci poniżej 8 roku życia. Ten interfejs zapewni dostęp tylko do treści odpowiednich dla wieku.

Zoodles i Kidoz to dwie specjalne przeglądarki, które mogą być pomocne, ale nadal musisz zachować ostrożność. Czasami coś jest oznaczone jako edukacyjne, ale nie jest dobre dla twojego dziecka. Jeśli Twojemu dziecku nie wolno oglądać kreskówek przez cały dzień, nie powinno się mu pozwolić bawić się przez cały dzień na komputerze.

Monitorowanie i filtrowanie

W miarę starzenia się dzieci prawdopodobnie przechodzą do przeglądarek takich jak Chrome lub Firefox. Większość dwunastolatków nie chce przeglądarki, która wygląda jak kreskówka. W tym wieku nastolatki i nastolatki potrzebują doświadczenia w pracy z komputerem. Jest to także czas, kiedy zaczną aktywnie szukać rzeczy, których najlepiej unikać.

Program do filtrowania treści to kolejny krok dla tej grupy wiekowej. Niektóre typowe opcje obejmują:

 • OpenDNS– ten program do filtrowania treści jest używany przez wiele firm do filtrowania treści pracowników. Jest niezwykle łatwy do skonfigurowania na dowolnym komputerze lub laptopie.
 • NetNanny– ten system jest prawdopodobnie najpopularniejszym filtrem domowym. Działają na rynku od 1996 roku i mają doskonałe recenzje.
 • X3Watch– Ten filtr jest używany szczególnie w celu powstrzymania pornografii. Początkowo powstał, aby pomóc dorosłym w przezwyciężeniu uzależnienia od pornografii.
 • K9– Ten filtr jest jednym z najpopularniejszych filtrów używanych przez szkoły. Jest to darmowy program, który nie tylko filtruje, ale zapewnia kontrolę rodzicielską.

Specjalne potrzeby

Szeroka gama dzieci ma specjalne potrzeby, które ograniczają ich możliwość angażowania się w produktywne doświadczenie online. Niektóre przydatne narzędzia pomagające uczynić Internet bardziej przyjaznym miejscem dla dzieci o specjalnych potrzebach:

 • Open Dyslexic– Ta wtyczka do Chrome zmienia zawartość strony na czcionkę przeznaczoną dla osób z dysleksją. Open Dyslexic jest darmowy do użytku osobistego, biznesowego lub edukacyjnego.
 • Dyslite– Ta wtyczka jest podobna do Open Dyslexic, ale oferuje szerszą gamę czcionek. Firma pobiera opłaty za korzystanie z tej wtyczki.
 • WebbIE– Ta przeglądarka została stworzona dla osób niewidomych i niedowidzących. Został zaprojektowany do pracy z takimi elementami, jak czytniki ekranu i oprogramowanie do zamiany tekstu na mowę.

Po odkryciu wszystkich niebezpieczeństw związanych z Internetem, musisz pamiętać, że ogólnie Internet jest pozytywny dla twoich dzieci. Może wzbogacić życie Twojego dziecka w sposób, w jaki nic innego nie może. Oczywiście zawsze musisz zapewnić im bezpieczeństwo. Mamy nadzieję, że ten przewodnik pomoże ci w zabezpieczeniu dziecka podczas otwierania linii komunikacji.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me