Najszybsze usługi VPN w 2020 roku

Bez względu na to, do czego zamierzasz używać VPN, jedna rzecz musi być szybka.


Często można ominąć inne niedociągnięcia. Ale jeśli VPN spowolni twoje połączenie internetowe do prędkości modemu dial-up, to jak przydatne będzie do wszystkiego?

Nie tylko będziesz o wiele rzadziej go używał, ale prawdopodobnie będziesz go też przeklinał za każdym razem, gdy to zrobisz. To dobrze zmarnowane pieniądze.

Najważniejsze jest to, czy chcesz transmitować swój ulubiony program z dowolnego miejsca, zachować prywatność swoich działań online lub zabezpieczyć połączenie internetowe, tylko jeden najszybszy dostawca VPN zrobi to.

Przegląd najszybszych sieci VPN

Na podstawie moich testów prędkości poniżej znajduje się krótkie podsumowanie najszybszych obecnie dostępnych usług VPN.

Oczywiście omówię znacznie więcej szczegółów na temat każdego dostawcy. Będę również omawiać dokładnie, jak przeprowadzane są testy i dlaczego niektóre części wyników mogą być dla Ciebie bardziej odpowiednie niż inne.

Ale na wypadek, gdybyś liczył się tylko ogólny przegląd…

 1. PureVPN

  Ostatnie aktualizacje sprzętu do ogromnej sieci PureVPN sprawiły, że są najszybszą dostępną siecią VPN o stabilnych prędkościach we wszystkich lokalizacjach. Ich zdolność dostępu do treści blokowanych geograficznie, w tym Netflix, nie ma sobie równych.

 2. CyberGhost

  Konsekwentnie jedna z najszybszych sieci VPN, CyberGhost publikuje numery niedaleko numerów PureVPN. Oprócz najwyższych ocen za bezpieczeństwo i prywatność odblokowują również najpopularniejsze usługi przesyłania strumieniowego.

 3. NordVPN

  NordVPN to kolejny doskonały wybór do oglądania filmów w wysokiej rozdzielczości i szybkiego pobierania, nie wspominając o bezpieczeństwie online..

 4. Surfshark

  Surfshark zobowiązał się do szybkości i bezpieczeństwa, kiedy kilka lat temu wszedł na rynek i więcej niż pod każdym względem. Świetna sieć VPN do przesyłania strumieniowego.

 5. ProtonVPN

  Oprócz publikowania najlepszych wyników testów prędkości, sieć serwerów ProtonVPN jest również jedną z najbardziej bezpiecznych w okolicy.

 6. ExpressVPN

  Dobrze ustalona usługa VPN, ExpressVPN ma dużą, dojrzałą sieć serwerów, która osiąga wyniki znacznie lepsze niż przeciętne pod względem wydajności.

 7. VyprVPN

  Jeden z niewielu dostawców posiadających całą sieć. Nie tylko zapewnia to bezpieczeństwo serwerom VyprVPN, ale także pozwala im optymalizować prędkość – co robią bardzo dobrze.

Dlaczego prędkość VPN ma znaczenie?

Niektórzy z nas używają VPN jako dodatkowej warstwy bezpieczeństwa w publicznej sieci Wi-Fi – inni w celu zachowania prywatności. Być może szukasz BBC iPlayer VPN lub takiego, który pozwoli odblokować Netflix z dowolnego miejsca na świecie.

Każda z tych czynności wymaga jednej wspólnej cechy, a mianowicie dobrej prędkości sieci.

Dlaczego dobra wydajność jest niezbędna do strumieniowego przesyłania wideo, jest prawdopodobnie oczywiste. Bez niego albo skończysz oglądać pikselowy bałagan, albo gorzej, będziesz musiał wziąć kilka głębokich oddechów co około 30 sekund, czekając na buforowanie filmu.

Gdy używasz BitTorrenta lub innej sieci P2P przez VPN do pobierania plików, prędkość również ma znaczenie. Niewielu z nas chce czekać godzinami na zakończenie pobierania, gdy powinno to zająć tylko minuty.

Nawet gdy przeglądasz internet, korzystasz z sieci VPN, aby zabezpieczyć połączenie w publicznej sieci Wi-Fi lub powstrzymać dostawcę usług internetowych przed śledzeniem każdego ruchu online. Bez wątpienia post jest lepszy. Chcę tylko tak długo czekać na załadowanie prostej witryny.

Prędkość VPN ma znaczenie, ponieważ bez niej korzystanie z Internetu będzie znacznie mniej przyjemne.

Co wpływa na wydajność VPN

Istnieje kilka czynników, które mogą znacząco wpłynąć na szybkość połączenia VPN. Podczas gdy istnieją inne, tutaj są te duże, na które powinniśmy zwrócić uwagę.

 • Lokalizacja serwera VPN

  Na szczycie listy rzeczy wpływających na prędkość VPN jest fizyczna lokalizacja serwera, z którym chcesz się połączyć.

  Kiedy korzystamy z VPN, nasze dane muszą przejść przez serwer VPN, zanim dotrą do ostatecznego miejsca docelowego. Im bardziej przeszkadza ten serwer, tym dalej nasze dane muszą się przemieszczać.

  W sieci komputerowej odległość nie jest przyjacielem prędkości, a szanse na jej zwiększenie spowolnią połączenie.

  Bliższe serwery są zatem zazwyczaj lepsze.

  To jest powód, dla którego najszybsze usługi VPN mają zwykle duże sieci. Mogą zaoferować Ci wybór serwera w pobliżu, niezależnie od Twojej lokalizacji.

 • Obciążenie serwera VPN

  Kolejną rzeczą, która może wpłynąć na wydajność VPN, jest obciążenie serwera.

  Zasoby serwera, takie jak procesor, pamięć i przepustowość, są współużytkowane przez wszystkich obecnie go używających. Im więcej osób jest połączonych z serwerem, tym mniejszy jest zasób zasobów przypisanych do ciebie.

  Ogólnie rzecz biorąc, im mniejsze obciążenie serwera, tym szybsze połączenie VPN.

  Tutaj też szybsze sieci VPN będą obsługiwać więcej serwerów niż wolniejsze usługi. Pozwala to odpowiednio zrównoważyć użytkowników w całej sieci, zapewniając lepsze wrażenia w każdej lokalizacji.

 • Szyfrowanie

  Jedną z najlepszych cech VPN jest to, że szyfruje połączenie między twoim urządzeniem a serwerem VPN.

  Niestety szyfrowanie nie jest bezpłatne.

  Kosztuje moc obliczeniową na obu końcach – szyfrowanie z jednej strony, a odszyfrowywanie z drugiej strony. Im silniejszy jest standard szyfrowania, tym jest on droższy pod względem obliczeniowym.

  Jednak silne szyfrowanie nie zawsze jest konieczne.

  Weźmy na przykład przesyłanie strumieniowe wideo z blokadą geograficzną. Tam bezpieczeństwo zwykle nie jest tak ważne. Wybór szyfrowania 128-bitowego zamiast 256-bitowego powinien zwiększyć szybkość VPN, szczególnie na niższych urządzeniach.

  Wszyscy dostawcy VPN, którym naprawdę zależy na wydajności, powinni umożliwić dostosowanie poziomów szyfrowania.

 • Protokół

  Podobnie jak szyfrowanie, wybór protokołu VPN wpływa na szybkość połączenia.

  Niektóre protokoły są szybsze niż inne. Na przykład OpenVPN jest szybszy niż L2TP. Nawet w ramach protokołu OpenVPN zwykle masz do wyboru TCP i UDP, przy czym te ostatnie zwykle działają lepiej.

  Podobnie jak w przypadku szyfrowania, sieć VPN zorientowana na szybkość powinna umożliwiać wybranie jednego z wielu protokołów, umożliwiając zwiększenie szybkości połączenia w stosunku do wartości domyślnych.

W końcu każda szybka sieć VPN powinna umożliwiać dostosowanie powyższych czynników, umożliwiając uzyskanie z niej najlepszej możliwej wydajności. I rzeczywiście wszyscy dostawcy wspomniani w tym artykule tak robią.

Jak przebiegają testy prędkości

Każda usługa VPN, na którą patrzę, jest testowana na laptopie z systemem Windows 10 podłączonym do mojego modemu internetowego za pomocą kabla Ethernet Cat6. Używam połączenia światłowodowego o prędkości 500 Mb / s i 100 Mb / s.

Wyniki testu prędkości podstawowej bez połączenia VPN

Te numery pobierania i wysyłania są wyższe niż obecnie każdy dostawca VPN. Oznacza to, że wyniki testu prędkości nie są ograniczone przez mój własny internet – pokazują rzeczywistą wydajność każdego serwera VPN.

Wyobraź sobie, na przykład, że zamiast tego użyłem połączenia w dół 50 Mb / s. 50 Mb / s byłoby absolutną maksymalną prędkością pobierania, jaką mógłby dać każdy dostawca VPN. Nigdy nie dowiemy się, czy możliwe jest pobieranie 80 Mb / s.

Ale dzięki testom z szybszym połączeniem internetowym możemy to znaleźć.

Każdy test składa się z dwóch testów prędkości. Jedno działa przez połączenie VPN, drugie bez jednego.

Pierwsza pokazuje wydajność VPN. To ostatnie potwierdza, że ​​wyniki nie zostały ograniczone przez moje połączenie internetowe, które teoretycznie mogłoby być możliwe w bardziej odległych lokalizacjach serwerów.

Prowadzę wiele par testów prędkości o różnych porach dnia i korzystam z różnych serwerów. Uwzględnia to możliwe okresy dużego obciążenia sieci i serwera VPN.

Moim protokołem jest OpenVPN przez UDP.

Używam najszybszych wyników biegów.

Jeśli chodzi o narzędzia, testy są przeprowadzane przy użyciu Speedtest.net i TestMy.net. Kolejną przyzwoitą opcją, której obecnie nie testuję, ale którą mogę dodać później, jest SpeedOf.Me.

Które serwery są testowane

Pierwszy testowany serwer powinien teoretycznie być najszybszym połączeniem VPN, jakie mogę uzyskać. Powinno to być optymalne połączenie bliskości i obciążenia.

Prawie każdy klient VPN ma opcję automatycznego wyboru tych serwerów.

Przeprowadzam również testy prędkości na serwerach w USA, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Australii, Holandii, Niemczech i Francji – zakładając oczywiście, że dostawca VPN obsługuje ten kraj. To siedem najpopularniejszych lokalizacji wśród użytkowników VPN.

Ze względu na zwięzłość na tej stronie znajdziesz tylko próbkę wyników. Każdy dostawca ma jednak dedykowaną stronę, na której pokazuję i omawiam wszystkie osiem przebiegów.

Współczynnik pory dnia

Należy pamiętać, że niezależnie od tego, co mówią wyniki porównania prędkości VPN, rzeczywista wydajność zawsze będzie się różnić w zależności od pory dnia.

Niestety nie ma na to sposobu.

Im więcej osób łączy się z VPN w tym samym czasie, tym wolniej będzie. Jednak przy dobrej obsłudze spowolnienie powinno być minimalne.

Zazwyczaj można oczekiwać mniej niż optymalnego połączenia w czasie kolacji lub wczesnym wieczorem, niż o 4 rano.

Podobnie, jeśli wydarzy się jakieś duże wydarzenie – takie, które może być transmitowane przez wiele osób (na przykład duża gra Pucharu Świata lub Super Bowl) – nie należy również oczekiwać najwyższych prędkości VPN.

Najszybsi dostawcy VPN

Poniżej znajduje się lista najlepiej działających dostawców VPN określonych przez moje testy prędkości. Wszystkie sieci VPN są okresowo testowane, aby upewnić się, że wyniki są aktualne.

1. PureVPN

Logo PureVPN

Ostatnie masowe aktualizacje sieci serwerów spowodowały, że PureVPN znalazł się w czołówce najszybszych rankingów VPN z najlepszą prędkością pobierania 112,6 Mb / s i doskonałą testowaną średnią lokalizacją 93,6 Mb / s.

Wyniki testu szybkości najszybszego serwera PureVPN

Strona testu prędkości PureVPN pokazuje wyniki dla wszystkich testowanych lokalizacji.

Poza nowo odkrytą prędkością, PureVPN posiada także prawo do chwalenia się liczbą lokalizacji serwerów, obejmującą sprzęt w ogromnych 131 krajach i 160 miastach.

W przeszłości istniały pewne obawy związane z prywatnością wokół PureVPN, ale także one nasiliły. Od września 2019 r. Są niezależnym dostawcą zerowego logowania.

PureVPN jest również bardzo konsekwentny w zakresie odblokowywania treści blokowanych geograficznie. Począwszy od US Netflix i BBC iPlayer, obsługują blisko 70 kanałów i usług na całym świecie.

A z ceną, która podcina wielu konkurentów – zwłaszcza jeśli korzystasz z kuponu PureVPN – a także z 31-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy, nie ma powodu, aby nie dawać temu dostawcy poważnego rozważenia.

Plusy
 • Doskonałe prędkości
 • Ogromna sieć serwerów (131 krajów)
 • Odblokowuje Netflix, iPlayer i ponad 70 innych serwisów streamingowych
 • Kompatybilny z ponad 50 urządzeniami i platformami
 • Niezależnie zweryfikowany dostawca VPN z zerowym logiem
 • Dedykowana opcja IP
 • Świetna cena
Cons
 • Aplikacje mogłyby użyć trochę więcej polskiego
 • Niektóre sporadyczne problemy z połączeniem

NAJSZYBSZA VPN: Doskonałe prędkości PureVPN oznaczają, że nigdy nie będziesz musiał martwić się pikselowaniem lub buforowaniem podczas strumieniowania swoich ulubionych programów. Są też bardzo przystępne cenowo.

2. CyberGhost

Logo CyberGhost

Z najlepszą prędkością pobierania serwera 103,1 Mb / s i średnim pobieraniem 82,0 Mb / s we wszystkich testowanych lokalizacjach, CyberGhost publikuje drugie najszybsze wyniki wszystkich dostawców VPN.

Wyniki testu szybkości najszybszego serwera CyberGhost

Dla wszystkich liczb, proszę zobaczyć moje pełne wyniki testu prędkości CyberGhost.

Szybkość nie jest jednak jedynym atutem CyberGhost. Dostarczają niemal wszędzie.

Dzięki niedawnej i dość znacznej rozbudowie sieci CyberGhost oferuje teraz mnóstwo opcji połączeń – 7159 serwerów w 90 krajach.

Są dostawcą przyjaznym dla prywatności dzięki bazie operacji w Rumunii i ścisłej polityce zerowego logowania.

Oprogramowanie jest łatwe w użyciu i implementuje wszystkie funkcje bezpieczeństwa, których można oczekiwać. Od przełącznika zabójstw VPN i ochrony przed wyciekami DNS po algorytmy i protokoły szyfrowania na najwyższym poziomie – to wszystko.

CyberGhost to także doskonała usługa do odblokowywania większości usług przesyłania strumieniowego, w tym US Netflix i BBC iPlayer. Obsługiwane jest również oczywiście P2P.

Niezadowolony z bycia jedną z najszybszych sieci VPN na liście, CyberGhost jest również jednym z najtańszych.

A dzięki najlepszej w branży 45-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy – której długość świadczy o przekonaniu firmy o jakości świadczonych usług – masz mnóstwo czasu, aby je wypróbować.

Plusy
 • Brak logowania dla maksymalnej prywatności
 • Doskonała dystrybucja serwerów dzięki ponad 7100 serwerom w 90 krajach
 • Bardzo duże prędkości połączenia
 • Współpracuje z US Netflix i BBC iPlayer
 • Umożliwia torrentowanie P2P
 • Długa 45-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy
Cons
 • Firma macierzysta o wątpliwej reputacji
 • Skręcona ręczna konfiguracja OpenVPN
 • Nie działa z Chin

STREAMING BEZ BUFOROWANIA: CyberGhost to bardzo szybka sieć VPN, która działa zgodnie z oczekiwaniami od razu po wyjęciu z pudełka. Dzięki mnóstwu funkcji, doskonałej cenie i długiej gwarancji zwrotu pieniędzy, dostawca nie może się pomylić.

3. NordVPN

Logo NordVPN

Niedaleko dwóch największych dostawców jest NordVPN – zapewnia najwyższą prędkość pobierania serwera na poziomie 91,4 Mb / s, a średnia testowana lokalizacja wynosi 69,1 Mb / s. Obie są liczbami, z którymi należy się liczyć.

Wyniki testu prędkości najszybszego serwera NordVPN

Proszę zobaczyć moją stronę testu prędkości NordVPN dla wszystkich liczb.

Dzięki ponad 5600 serwerom w 58 krajach lista serwerów NordVPN jest jedną z największych w okolicy.

Prywatność zawsze była priorytetem również dla NordVPN z siedzibą w Panamie.

Mają nie tylko hermetyczną zasadę braku logowania, ale także oferują wiele narzędzi, które pomogą zachować anonimowość w Internecie. Lista zawiera nawet rzeczy, które wdraża niewielu innych dostawców, takie jak podwójne VPN, Tor przez VPN i zaciemnione serwery.

I pomimo tego, że jest pełen funkcji, aplikacja kliencka jest nadal niezwykle intuicyjna w obsłudze.

NordVPN umożliwia torrentowanie na wszystkich swoich serwerach. Doskonale radzą sobie także z odblokowywaniem Netflix – a właściwie każdej innej popularnej usługi przesyłania strumieniowego.

Plusy
 • Doskonała prywatność przy zerowym logowaniu
 • Duża (i wciąż rosnąca) sieć serwerów
 • Dobra wydajność połączenia
 • Serwery specjalistyczne (w tym podwójne VPN, zaciemnione i Tor przez VPN)
 • Czysty, łatwy w obsłudze klient
 • Współpracuje z Netflix i większością innych usług przesyłania strumieniowego
 • Umożliwia torrentowanie i P2P
 • Oferuje dedykowane adresy IP
Cons
 • Brak funkcji dzielonego tunelowania
 • Trochę drogie w przypadku planów krótkoterminowych

BLISKA TRZECIA: Wydajność NordVPN jest tak dobra, jak to tylko możliwe. Dodaj do tego dużą sieć serwerów i duży nacisk na prywatność i bezpieczeństwo, a masz VPN, który to wszystko robi.

4. Surfshark

Logo Surfshark

Odkąd Surfshark wszedł na rynek VPN nieco ponad dwa lata temu, zrobili prawie wszystko – o czym świadczy ich doskonała recenzja. Obejmuje to oczywiście wydajność.

W moich ostatnich testach Surfshark opublikował wyniki 86,8 Mb / s dla najlepszych pobrań serwera i testowaną lokalizację średnio 64,3 Mb / s.

Wyniki testu szybkości najszybszego serwera Surfshark

Pełna strona wyników testu prędkości Surfshark zawiera wszystkie osiem przetestowanych lokalizacji.

Pomimo tego, że jest stosunkowo nowy, sieć Surfshark robi wrażenie. Obecnie obejmuje ponad 1040 serwerów VPN w 63 krajach.

Surfshark od samego początku zdecydował, że będzie dostawcą usług niezwiązanych z logowaniem i świetnie sobie z tym radzi. Pomaga także funkcjonowanie poza przyjaznymi dla prywatności Brytyjskimi Wyspami Dziewiczymi.

Oprogramowanie klienckie jest łatwe w obsłudze, z dużą ilością funkcji bezpieczeństwa i prywatności.

Ostatnio Surfshark wdrożył nawet coś o nazwie Tryb kamuflażu. Dzięki temu nikt – nawet Twój dostawca usług internetowych – nie powie, że korzystasz z VPN.

Czy wspomniałem również, że Sufshark jest jedynym dostawcą na tej liście, który pozwala łączyć nieograniczoną liczbę urządzeń jednocześnie?

Plusy
 • Doskonała prywatność i bezpieczeństwo bez logowania
 • Świetna wydajność serwera
 • Odblokowuje Netflix, BBC i wiele innych
 • Łatwy w użyciu klient
 • Nieograniczone jednoczesne połączenia
 • Obsługa torrentów
 • Niedrogi
Cons
 • Niespójna prędkość w kilku lokalizacjach
 • Dość powolna obsługa klienta

SZYBKO I DOSTĘPNIE: Prosty w użyciu, bezpieczny i znacznie szybszy niż przeciętna sieć VPN, Surfshark jest również bardzo łatwy w portfelu. Żaden inny wiodący dostawca nie daje tyle za tak niewiele.

5. ProtonVPN

Logo ProtonVPN

W przypadku sieci VPN, która koncentruje się głównie na prywatności i bezpieczeństwie, ProtonVPN publikuje imponujące wyniki testów prędkości. Ich liczba – 86,1 Mb / s pobrań na najlepszym serwerze i średnio 67,2 Mb / s przetestowana – są bardzo popularne dzięki Surfshark.

Wyniki testu szybkości najszybszego serwera ProtonVPN

Strona testu prędkości ProtonVPN zawiera numery wszystkich innych lokalizacji.

Wyniki są spójne w sieci serwerów ProtonVPN, która obejmuje bardzo szanowane 63 lokalizacje w 44 krajach.

Tym, co sprawia, że ​​ProtonVPN jest również wyjątkowy, jest to, że każdy kraj ma opcję podwójnego połączenia VPN. Są jedyną siecią VPN, która to robi.

Jeśli prywatność w Internecie jest dla Ciebie poważna, może to być dla Ciebie szybki dostawca.

ProtonVPN, z siedzibą w Szwajcarii przyjaznej prywatności, jest również oczywiście siecią VPN bez logowania.

Oprogramowanie klienckie – które jest dość łatwe w użyciu – zawiera wszystkie możliwe zabezpieczenia. Ma nawet kilka przydatnych drobiazgów, których inni dostawcy nie zawracają sobie głowy – jak profile połączeń.

I na dodatek ProtonVPN odblokuje nawet Netflix i Hulu.

Plusy
 • Doskonałe funkcje prywatności i bezpieczeństwa
 • Podwójna sieć VPN oferowana we wszystkich obsługiwanych krajach
 • Brak dzienników
 • Łatwy w użyciu klient
 • Dobra wydajność serwera
 • Przyjazny dla torrentów i P2P
 • Oferuje bezpłatną wersję
Cons
 • Kosztowny
 • Brak obsługi czatu na żywo
 • Serwery P2P tylko w czterech krajach

PRĘDKOŚĆ I BEZPIECZEŃSTWO: ProtonVPN jest doskonałym przykładem tego, w jaki sposób prywatność i bezpieczeństwo na najwyższym poziomie niekoniecznie oznaczają słabą wydajność – zapewniają pięknie pod każdym względem.

6. ExpressVPN

Logo ExpressVPN

Dzięki prędkości pobierania wynoszącej 68,6 Mb / s dla najlepszego serwera i średnio 48,1 Mb / s we wszystkich testowanych lokalizacjach, z ExpressVPN niewiele możesz zrobić.

Wyniki testu szybkości najszybszego serwera ExpressVPN

Aby uzyskać więcej wyników, zapoznaj się z pełnymi wynikami testu prędkości ExpressVPN.

Działając od 2009 roku, ExpressVPN ma bardzo dojrzałą sieć ponad 3000 serwerów w 95 krajach.

Są VPNami bez logowania i nazywają przyjazny Brytyjskie Wyspy Dziewicze domem.

Po latach doskonalenia klient ExpressVPN jest czysty i łatwy w użyciu jak żaden inny. Mimo że jest wyposażony w wiele funkcji, wszystkie są starannie schowane – jeśli nie przejmujesz się nimi, nigdy nie staną Ci na drodze.

ExpressVPN zezwala na ruch P2P i, jak wskazałem w mojej recenzji, radzi sobie bardzo dobrze, jeśli chodzi o odblokowanie Netflix i innych popularnych serwisów streamingowych.

A jeśli kiedykolwiek napotkasz jakiekolwiek problemy, ExpressVPN oferuje prawdopodobnie najlepszą obsługę klienta w branży. Mają też 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy bez zobowiązań.

Plusy
 • Bogaty w funkcje i intuicyjny klient
 • Silna technologia zaplecza
 • Wiele serwerów i lokalizacji serwerów
 • Szybkie i stałe prędkości połączeń
 • Współpracuje z US Netflix
 • Obsługa klienta na najwyższym poziomie
Cons
 • Niektóre zagregowane rejestrowanie
 • Nie najtańszy

WIELKI Wszechstronny: ExpressVPN robi wszystko i robi wszystko bardzo dobrze: szybkość, duża sieć serwerów, świetny klient i doskonała obsługa klienta.

7. VyprVPN

Logo VyprVPN

Tylko dlatego, że są ostatnie na mojej liście najszybszych sieci VPN, nie powinny niczego odbierać od VyprVPN. Wydajność pobrań 58,3 Mb / s na najlepszym serwerze i średnia lokalizacja testowa 47,1 Mb / s wstydu wielu innym VPNom.

Wyniki testu szybkości najszybszego serwera VyprVPN

Aby uzyskać wyniki z innych lokalizacji, zobacz stronę testu prędkości VyprVPN.

Szczególnie imponujące w sieci VyprVPN jest to, że są właścicielami każdego ze swoich serwerów. To 64 kraje i 73 lokalizacje sprzętu.

To świetnie zarówno dla bezpieczeństwa, jak i prywatności.

Ale VyprVPN nie poprzestaje na tym. Są także siecią VPN bez logowania i wykorzystują najnowsze i najbezpieczniejsze standardy protokołów i szyfrowania.

VyprVPN wdrożył nawet własny protokół o nazwie Chameleon, który doskonale radzi sobie z próbami dławienia lub blokowania VPN – w tym z wielką zaporą ogniową w Chinach.

Oprócz prywatności i bezpieczeństwa VyprVPN robi również wiele innych rzeczy. Pozwalają na torrenty i pozwalają na oglądanie treści blokowanych geograficznie, takich jak Netflix i BBC.

Plusy
 • Zweryfikowano brak logowania dla pełnej prywatności
 • Doskonały wybór protokołów i ustawień szyfrowania
 • Setki serwerów o dużej różnorodności lokalizacji
 • Intuicyjny, łatwy w obsłudze wieloplatformowy klient
 • Odblokowuje Netflix, BBC iPlayer i inne
 • Umożliwia ruch P2P i torrent
 • Hostuje własne serwery (bez stron trzecich)
Cons
 • Nie ma sposobu, aby zapłacić anonimowo
 • Zaciemnianie VPN nie jest dostępne w abonamencie podstawowym

SZYBKO I BEZPIECZNIE: Dzięki szybkim serwerom, które pozwalają Ci robić wszystko, co chcesz online, VyprVPN zapewnia prywatność i swobodę w Internecie, którą wszyscy powinniśmy mieć.

Które prędkości VPN mają znaczenie, kiedy

Test prędkości VPN da trzy zestawy liczb: prędkości pobierania i wysyłania oraz czas pingowania.

W zależności od tego, do czego chcesz używać VPN, ważny może być tylko podzbiór tych wskaźników.

Prędkość pobierania

Szybkość pobierania informuje, jak szybko urządzenie odbiera dane.

Jeśli zamierzasz pobierać duże lub wiele plików (lub obu), powinieneś ustawić dobrą prędkość pobierania jako priorytet. Im wyższy, tym lepiej.

Najważniejsze przykłady dobrych prędkości pobierania VPN mają kluczowe znaczenie:

 • Korzystanie z aplikacji do udostępniania plików, takich jak BitTorrent lub inne sieci peer-to-peer
 • Streaming wideo – szczególnie w wysokiej rozdzielczości
 • Dostęp do usług hostingu plików, takich jak Usenet

Prędkość wysyłania

W przeciwieństwie do prędkości pobierania, prędkość wysyłania pozwala wiedzieć, jak szybko możesz wysłać dane do zdalnego miejsca docelowego.

Powinno to mieć znaczenie, jeśli często wysyłasz duże pliki lub znaczną ich liczbę. Im wyższy wskaźnik, tym lepiej.

Przykłady ważnych prędkości przesyłania obejmują:

 • Tworzenie kopii zapasowych danych – takich jak zdjęcia rodzinne – w chmurze
 • Korzystanie z usług udostępniania plików

Czas na ping

Czas pingowania, czasem zwany również opóźnieniem, mierzy, ile czasu zajmuje jeden pakiet danych, aby odbyć podróż z urządzenia przez serwer VPN do miejsca docelowego, a następnie z powrotem.

Ta metryka jest określana w milisekundach.

Im krótszy jest czas pingowania, tym szybsze i lepsze połączenie.

Opóźnienie jest kluczowe, jeśli:

 • Korzystasz z aplikacji działających w czasie rzeczywistym, takich jak Skype lub inne rozwiązania VoIP
 • Grać w gry online

Jak wybrać szybki serwer VPN

Po wybraniu szybkiej sieci VPN nadal musisz wybrać szybki serwer. Nawet z najszybszymi dostawcami możesz uzyskać połączenie, które nigdy nie zapewni optymalnej prędkości.

Wybierając serwer, pamiętaj o następujących kryteriach.

 • Bliskość serwera

  Im bliżej serwera znajduje się fizycznie twoja lokalizacja, zwykle tym szybsze będzie połączenie VPN.

  Na przykład, jeśli próbujesz uzyskać dostęp do amerykańskiej biblioteki Netflix z Wielkiej Brytanii, wybierz serwer na wschodnim wybrzeżu USA. Jeśli próbujesz zrobić to samo z Japonii, wybierz jedną na zachodnim wybrzeżu.

  Jeśli znasz dokładną lokalizację treści, do której próbujesz uzyskać dostęp, możesz również wybrać serwer VPN w pobliżu zamiast serwera w pobliżu.

  Zasadniczo, aby uzyskać najlepszą wydajność VPN, staraj się w miarę możliwości zmniejszyć dodatkowy dystans, jaki dane muszą pokonać, aby przejść przez serwer.

 • Obciążenie serwera

  Im więcej z nas korzysta z określonego serwera VPN, tym wolniej będzie. Wybór serwera o niższym obciążeniu może przeważyć znaczenie tego, jak blisko jest do Ciebie.

  Prawdopodobnie będziesz mieć szybsze połączenie za pomocą serwera z obciążeniem 10%, który znajduje się na drugim końcu kraju niż serwer z obciążeniem 95% w Twoim mieście.

  Większość dostawców pozwala zobaczyć bieżące obciążenie serwera w swoich aplikacjach klienckich – z pewnością robią to zarówno CyberGhost, jak i NordVPN. Wybierz odpowiednio.

 • Czas oczekiwania

  Czasami, pomimo wybrania lekko obciążonego pobliskiego serwera, możesz nadal widzieć prędkość wolniejszą niż pożądana. W takich przypadkach przyczyną może być opóźnienie.

  Opóźnienie serwera VPN lub czas pingowania mierzy, ile czasu zajmuje pakiet danych, aby przejść z urządzenia na serwer iz powrotem. Duży ruch sieciowy po drodze może wysłać go przez dach.

  Oprzyj się na serwerach o niskim opóźnieniu. Podobnie jak w przypadku obciążenia serwera, większość klientów VPN pokazuje ci bieżące liczby.

Pamiętaj, że każda aplikacja VPN umożliwia automatyczne wybranie najszybszego serwera – zwykle nazywa się to „Najlepsza lokalizacja serwera”, „Najszybszy serwer” lub „Szybkie połączenie”.

Niektórzy dostawcy, na przykład PureVPN, wybiorą dla Ciebie serwer na podstawie konkretnego celu, takiego jak torrentowanie lub przesyłanie strumieniowe wideo z określonego źródła.

Z mojego doświadczenia wynika, że ​​te wyniki, choć nie zawsze absolutnie najlepsze, zapewnią prędkości, z których powinieneś być bardziej niż zadowolony.

Jest najszybszą siecią VPN zawsze najlepszą

Szybkość jest niewątpliwie kluczowym czynnikiem przy wyborze dostawcy VPN, niezależnie od tego, dlaczego go używasz.

Ale to nie musi być wszystko i koniec.

Możesz pogodzić się z nieco niższą wydajnością VPN na rzecz innych potrzebnych funkcji.

Niektóre z tych funkcji mogą obejmować lepszą ogólnoświatową dystrybucję serwerów, dużą liczbę urządzeń, z których można korzystać jednocześnie, niezawodne zabezpieczenia lub minimalne zasady rejestrowania.

To powiedziawszy, wśród najszybszych sieci VPN wymienionych na tej stronie można łatwo znaleźć taką, która zaspokoi kilka – jeśli nie wszystkie – tych potrzeb. Zarówno CyberGhost, jak i NordVPN, na przykład, zaznacz wszystkie pola.

Tak więc, choć czasem może się to wydawać, prawda jest taka, że ​​prędkość nie jest czymś, na co trzeba iść.

Najszybsze sieci VPN Tabela szybkich porównań

DostawcaPobierz SpeedUpload SpeedPing TimeFeaturesCost

Test prędkości | Lista serwerów
112,6 Mbps46,7 Mbps21 ms
Kraje:131
Serwery:2070
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, SSTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:5
Logowanie:Data połączenia, całkowita wykorzystana przepustowość
Lokalizacja:Hongkong
Abonament 1-miesięczny:10,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,33 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:31 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, BitCoin, Alipay, główne karty upominkowe, CashU, inne kryptowaluty, Paymetwall

Test prędkości | Lista serwerów
103,1 Mbps59,6 Mbps25 ms
Kraje:90
Serwery:7159
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Kodi, Routery
Znajomości:7
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Rumunia
Abonament 1-miesięczny:12,99 USD / miesiąc
Roczny plan:2,75 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:tak
Zwrot pieniędzy:45 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
91,4 Mbps51,4 Mbps13 ms
Kraje:58
Serwery:5645
Protokoły:OpenVPN, L2TP, PPTP, IPSec / IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:6
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Panama
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:3,49 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karty kredytowe (Visa, MC, Amex, Discovery), Crypto (Bitcoin, Etherum, Ripple), Amazon Pay, Alipay, UnionPay, Inne

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
86,8 Mbps76,4 Mbps3 ms
Kraje:63
Serwery:1040+
Protokoły:OpenVPN, IKEv2
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:bez limitu
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Abonament 1-miesięczny:11,95 USD / miesiąc
Roczny plan:1,99 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Bitcoin, Alipay

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
86,1 Mbps58,7 Mbps20 ms
Kraje:44
Serwery:698
Protokoły:OpenVPN, IKEv2 / IPSec
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:2 (Basic), 5 (Plus), 10 (Visionary)
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Szwajcaria
Abonament 1-miesięczny:5,00 $ / miesiąc (Basic), 10,00 $ / miesiąc (Plus), 30,00 $ / miesiąc (Wizjoner)
Roczny plan:4,00 $ / miesiąc (Basic), 6,00 $ / miesiąc (Plus), 24,00 $ / miesiąc (Wizjoner)
Darmowa wersja próbna:tak
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
68,6 Mbps44,5 Mbps7 ms
Kraje:95
Serwery:3000+
Protokoły:OpenVPN, L2TP / IPSec, PPTP, SSTP
Platformy:Windows, Mac, Linux, iOS, Android, Blackberry, Routery
Znajomości:3)
Logowanie:Całkowity dzienny czas trwania połączenia, łączna dzienna kwota transferu danych, lokalizacja serwera
Lokalizacja:Brytyjskie Wyspy Dziewicze
Abonament 1-miesięczny:12,95 USD / miesiąc
Plan 6 miesięcy:9,99 USD / miesiąc
Roczny plan:6,67 USD / miesiąc
Darmowa wersja próbna:Nie
Zwrot pieniędzy:30 dni
Zapłata:Karty kredytowe, PayPal, Bitcoin, Alipay, Paymentwall

Przegląd | Test prędkości | Lista serwerów
58,3 Mbps48,3 Mbps29 ms
Kraje:64
Serwery:700+
Protokoły:OpenVPN (Pro / Premier), L2TP / IPsec, PPTP, Chameleon (Pro / Premier)
Platformy:Win, Mac, Linux, iOS, Android, Routery
Znajomości:3 (podstawowy), 5 (premium)
Logowanie:Bez logowania
Lokalizacja:Szwajcaria
Abonament 1-miesięczny:9,95 USD / miesiąc (podstawowy), 12,85 USD / miesiąc (premium)
Roczny plan:5,00 $ / miesiąc (Basic), 2,50 $ / miesiąc (Premium)
Darmowa wersja próbna:Trzy dni
Zwrot pieniędzy:Nie
Zapłata:Karta kredytowa, PayPal, Alipay
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map