Oszustwa VPN, których należy unikać (zaktualizowane)

Technologia VPN nie jest nowa. Od dziesięcioleci firmy i osoby prywatne wykorzystują je do ochrony poufnych danych i zachowania anonimowości w ruchu online. Niektórzy uważają to za kwestię prywatności. Po prostu nie podoba im się pomysł, że ktoś taki jak ich dostawca usług internetowych lub haker może śledzić ruch internetowy.


Ostrzeżenie o oszustwieDla innych ludzi, korzystanie z VPN to kwestia życia lub śmierci. Są obywatelami i dziennikarzami żyjącymi w reżimach totalitarnych, które nie pozwalają na swobodne wyrażanie myśli i opinii. VPN pozwala im zajmować wywrotowe pozycje i rewolucyjne działania bez ryzykowania życia lub dosłownie ich kończyny.

Zastanów się, jakie kroki możesz podjąć, aby zabezpieczyć swój dom przed światem zewnętrznym. Kamery bezpieczeństwa na zewnątrz domu ostrzegają o potencjalnych intruzach, ale chcesz tylko uzyskać najlepszy i najbardziej renomowany system kamer, jaki możesz kupić. To po prostu jedyny sposób, abyś mógł zaufać, że otrzymujesz wartość pieniędzy z systemu.

To samo dotyczy VPN. Najlepsza sieć VPN ochroni Cię przed wszelkiego rodzaju szpiegostwem, ale gorsza będzie narażać Cię na ataki ze wszystkich stron.. Skąd możesz wiedzieć, której sieci VPN zaufać?

Zacznijmy od sprawdzenia, co zyskujesz, gdy korzystasz z VPN, zanim przejdziesz do listy oszustw VPN. Uzbrojeni w te informacje będziesz w stanie podjąć świadomą decyzję, kiedy nadejdzie czas, aby wybrać VPN dla swojego domu lub firmy.

Zalety korzystania z VPN

Czy wiesz, że Twój dostawca usług internetowych (ISP) jest w stanie śledzić całą Twoją aktywność online??

Wiedzą, kiedy się logujesz, jakie witryny odwiedzasz, co robisz, kiedy tam jesteś i jak długo tam spędzasz. Mogą zobaczyć Twoją aktywność w mediach społecznościowych. Mogą monitorować, gdy uczestniczysz w forum; nawet nawyki zakupowe online nie są dla nich tajemnicą.

Niestety Twój dostawca usług internetowych nie jest jedyną stroną zainteresowaną tym, co robisz online. Firmy, takie jak sprzedawcy detaliczni i usługodawcy, śledzą Twoje ruchy, szukając okazji, aby coś Ci sprzedać.jak działa VPNNastępnie są podejrzani operatorzy. To oni mają nadzieję zainfekować system złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem reklamowym i innym potencjalnie szkodliwym oprogramowaniem. Naprawdę chcieliby cię lepiej poznać. W szczególności wszelkie Twoje dane osobowe, w tym numery kart kredytowych i numery kont bankowych, są szczególnie interesujące.

Solidna, dobrze sprawdzona sieć VPN może ochronić Cię przed tym wszystkim. Dzięki temu technologia VPN całkowicie maskuje Twój adres IP niemożliwe do wyśledzenia. Co więcej, twoja sieć VPN może sprawić, że będziesz wyglądać, jakbyś przeglądał z Sydney, gdy jesteś w Montrealu.

Niemniej jednak jasne jest, że niewystarczająca liczba osób korzysta ze wszystkich możliwości VPN.

Odsetek osób korzystających z VPN na różnych kontynentach

Sieć VPN szyfruje ruch internetowy i może przeskoczyć go na dwa lub trzy serwery na całym świecie. Nikt, nawet twój dostawca usług internetowych, nie może zobaczyć, co robisz online. Cieszysz się całkowitą prywatnością i anonimowością, a także spokojem wiedząc, że jesteś całkowicie bezpieczny, gdy jesteś online.

To tak, jakby mieć zainstalowany w domu najlepszy system bezpieczeństwa w domu; będziesz lepiej spać w nocy, wiedząc, że Ty i Twoja rodzina jesteście w pełni chronieni.

Czy korzystanie z VPN jest kiedykolwiek niebezpieczne??

Dla większości ludzi nie ma niebezpieczeństwa związanego z korzystaniem z tego typu oprogramowania; kluczowe jest zrozumienie podstaw VPN i staranne wybranie renomowanego dostawcy z historią oferowania doskonałego bezpieczeństwa i anonimowości w Internecie.

Niektóre osoby mogą być w niebezpieczeństwie po prostu przy użyciu dowolnej sieci VPN. Te osoby mieszkają w represyjnych krajach, w których korzystanie z VPN jest zabronione, ponieważ rząd chce monitorować wszystkie ich działania online

VPN_ScamJest to jednak inny rodzaj niebezpieczeństwa niż omawiane tutaj. Korzystanie z VPN, gdy jest, może być niebezpieczne fałszywy VPN, który w rzeczywistości nie oferuje reklamowanych usług. Może być niebezpieczne, gdy VPN zdecyduje się zainfekować system wszelkiego rodzaju programami szpiegującymi i wirusami. Mogą nawet śledzić i rejestrować Twoje ruchy online, sprzedając dane najlepszemu oferentowi.

Czy nie jest to dokładnie odwrotność tego, co ma robić VPN??

To jest przerażające w dziesiątkach dostawców VPN, którzy dzisiaj działają. Niektóre z nich cieszą się dużą renomą, starając się oferować niezawodne usługi, które zapewniają bezpieczeństwo w Internecie bez względu na wszystko.

Są też sieci VPN, które zabierają twoje pieniądze, ale nie dają ci nic w zamian. Równie złe są te, które są „wolne”. Możesz się założyć, że większość darmowych VPN jest oferowana w tej cenie, ponieważ jesteś sprzedawany.

Doświadczony konsument może uniknąć tych oszustw VPN. Im więcej wiesz o typowych sztuczkach wykorzystywanych przez tych nikczemnych dostawców, tym łatwiej będzie ci ich ominąć.

Typowe oszustwa VPN, których należy unikać

Poniższa lista oszustw VPN nie jest teoretyczna. Każdy z tych oszustw został wypróbowany i okazał się skuteczny poprzez uwięzienie nieostrożnych konsumentów. Nie daj się paść ofiarą żadnego z tych wad.

Są to kluczowe informacje, ponieważ badania pokazują, że ludzie są coraz bardziej zaniepokojeni prywatnością w Internecie i tym, w jaki sposób firmy wykorzystują swoje dane.poziom ochrony danych osobowych konsumentów

Nikt nie może sobie pozwolić na dalsze ryzyko, ignorując tę ​​listę oszustw VPN.

1. Bezpłatne VPN – kosztuje Cię więcej niż myślisz

Kto nie lubi dostawać czegoś za nic? To trochę tak sprawia, że ​​czujesz, że coś ci się wymyka, prawda? A przynajmniej tak myślisz. Ale widzisz, że jeśli chodzi o darmowe VPN, to zwykle usługodawca coś z tym robi.

Garstka renomowanych dostawców VPN oferuje bezpłatną wersję swoich usług. Zazwyczaj te bezpłatne poziomy są dość ograniczone, jeśli chodzi o przepustowość, i nie ma z tym wielu dzwonków i gwizdków. Darmowa wersja jest oferowana z nadzieją, że wypróbujesz tę usługę i zostaniesz płatnym klientem. Jeśli musisz wybrać darmową sieć VPN, unikaj tego, co znajduje się na naszej liście poniżej.

Niestety istnieje wiele „darmowych” sieci VPN, które mogą kosztować ogromną kwotę pod względem czasu, pieniędzy i problemów. Niektóre z tych usług ograniczają się do przestarzałego protokołu VPN, takiego jak PPTP, który nie jest uważany za wiarygodny przez żadnego specjalistę ds. Bezpieczeństwa. Dzięki temu protokołowi nie uzyskasz żadnego silnego szyfrowania, co naraża Cię na problemy.

Każda sieć VPN, która jest udostępniana klientom bezpłatnie, musi w jakiś sposób zwiększyć przychody. Jeśli nie wezmą pieniędzy od społeczeństwa, to muszą dostać to gdzie indziej. W tym modelu biznesowym zyski zwykle pochodzą ze sprzedaży nawyków przeglądania ich użytkowników. Zasadniczo VPN dzieli dane użytkownika z firmami w świecie marketingu.

Niektóre z tych wątpliwych VPN podadzą Twój adres e-mail partnerom biznesowym lub nieznanym stronom trzecim. Te inne firmy mogą następnie używać Twojego adresu e-mail do różnego rodzaju niecnych celów, takich jak szyfrowanie, ransomware, phishing i wysyłanie spamu.

Jeszcze inne VPN wstawią do twojego systemu takie sygnały nawigacyjne, piksele śledzące i pliki cookie. Umożliwia to VPN i firmom, które płacą VPN, wstawienie tych modułów śledzących, śledzenie ruchu w sieci i wykorzystywanie go do celów reklamowych.

Wystarczy spojrzeć na to ujawnienie z VPN o nazwie Betternet:

Reklamy stron trzecich Betternet

Pamiętaj, dostajesz za co płacisz. Jeśli chcesz chronić swoje hasła, poszukaj najlepszego oprogramowania do zarządzania hasłami, na jakie Cię stać (wszystkie są dość tanie). Jeśli chcesz prawdziwej prywatności i anonimowości w Internecie, to szukaj VPN w rozsądnej cenie.

2. Fałszywe sieci VPN – twierdzenia, które są zbyt dobre, aby mogły być prawdziwe

Niektóre firmy reklamują się jako usługa VPN, ale w rzeczywistości nie zapewniają nawet podstawowych informacji. Pierwszym problemem jest to, że często nie zadają sobie trudu szyfrowania ruchu internetowego. Oznacza to, że wszystko, co robisz online, jest narażone na działanie twojego dostawcy usług internetowych, stron trzecich, rządu i hakerów.

Ponadto fałszywa sieć VPN może wstrzykiwać złośliwe oprogramowanie do systemu. Dzięki temu oprogramowaniu VPN może wykorzystywać dane, które zbierają z twoich nawyków online, aby wysyłać Ci ukierunkowane reklamy i spam. Mogą przejąć kontrolę nad Twoimi kontami, zablokować komputer za pomocą oprogramowania ransomware lub ukraść Twoje informacje bankowe i inne prywatne dane. Warto dokonać przeglądu istniejących obecnie zagrożeń bezpieczeństwa cybernetycznego; wypatruj nowych wektorów ataku, których hakerzy lub źli aktorzy używają do infiltracji systemów.

Gdy VPN nie jest oryginalny, może sprawić, że Twój komputer stanie się częścią botnetu. „Botnet” to seria urządzeń z dostępem do Internetu. Każde z nich jest zainfekowane złośliwym oprogramowaniem i może być używane i kontrolowane przez osobę trzecią bez wiedzy właściciela. Oznacza to, że VPN może teraz sprzedawać przepustowość każdemu nabywcy.

Sieć VPN prowadzona przez oszustów może również przechowywać wszystkie Twoje dane osobowe, aby mogli je sprzedać komuś innemu.

Poczekaj minutę. Czy nie używasz sieci VPN, aby uniemożliwić usługodawcy internetowemu i innym śledzenie ruchów online i sprzedawanie informacji? Nie daj się nabrać na VPN, który jest naprawdę oszustwem.

3. Subskrypcje na całe życie – to nie jest twoje życie, to ich

Garstka dostawców VPN oferuje dożywotnią subskrypcję swoich usług. Koszt jest zazwyczaj zaskakująco niski. Prognozowany przez „okres istnienia” z pewnością brzmi o wiele taniej niż płacenie za VPN w odstępach rocznych lub dwuletnich.

unikaj dożywotnich planów VPNJednak wiele z tych dożywotnich subskrypcji po prostu nie jest wartych kosztów. Nierzetelne sieci VPN często anulują te umowy po zaledwie jednym lub dwóch latach. Inni będą gromadzić Twoje dane i sprzedawać je reklamodawcom i nieznanym stronom trzecim.

Czasami ludzie, którzy zapisali się na dożywotnią subskrypcję, stwierdzili, że są bombardowane reklamami, ilekroć będą dostępne online. Co więcej, często są przekierowywani na strony firm zewnętrznych, których nie chcą odwiedzać.

Należy pamiętać, że VPN obiecujący dożywotnią subskrypcję jest prawdopodobne odnoszące się do życia ich firmy, a nie twojego. Niektóre z tych nikczemnych sieci VPN istnieją tylko przez kilka lat, zbierając jak najwięcej subskrypcji, zanim znikną w nocy.

Zobacz wszystkie oferty na całe życie z odrobiną soli.

4. Nadzór pięciu, dziewięciu i 14 oczu – umowa UKUSA

Być może słyszałeś o międzynarodowych sojuszach inwigilacyjnych znanych jako Pięć Oczu, Dziewięć Oczu i 14 Oczu w wiadomościach. Zasadniczo narody członkowskie tych sojuszy zgodziły się współpracować, aby gromadzić i udostępniać dane z nadzoru. To trochę tak, jakby globalna agencja szpiegowska patrzyła ci przez ramię za każdym razem, gdy logujesz się do Internetu.

14 oczu

Kiedy VPN ma siedzibę główną w kraju, który jest częścią jednego z tych sojuszy, uzasadnione jest założenie, że wszystko, co użytkownicy robią online podczas korzystania z tej VPN, będzie podlegać szpiegom rządowym. Chociaż rządowi kanadyjskiemu można uniemożliwić podejmowanie pewnych działań szpiegowskich przeciwko własnym obywatelom bez należytego procesu, to samo może nie dotyczyć Stanów Zjednoczonych lub Australii. Jeśli amerykański lub australijski szpiedzy zdobywają ciekawe dane, udostępnią je rządowi kanadyjskiemu. Mogłoby to postawić obywateli Kanady w gorącej wodzie.

Zasadniczo sieci VPN zlokalizowane w tych jurysdykcjach mogą być prawnie wymagane do rejestrowania niektórych dzienników i udostępniania tych informacji organom. Sensowne jest wybranie VPN nie ma siedziby w kraju 14 oczu, aby zapewnić prawdziwe doświadczenie „bez kłód”.

Niesławne sieci VPN, którym nie należy ufać

Niektóre VPN stworzyły dla siebie nazwy z niewłaściwych powodów w ostatnich latach. Podczas gdy niektóre z nich spasowały, inne nadal działają. Poznanie niektórych z tych sieci VPN i oszustw, które wykorzystali, może pomóc w zidentyfikowaniu innych nikczemnych graczy na rynku. Zostawilibyśmy Ci link do ich witryn w celach informacyjnych – ale są po prostu okropne &# x1f61f ;. Wolelibyśmy nie.

Portret logo Betternet VPN

Betternet

Z złośliwe oprogramowanie osadzone w kodzie, śledząc biblioteki i wycieki adresów IP, Betternet z pewnością nie spełnia swojej nazwy.

Betternet jest oferowany za darmo. Dla osób, które zwracały uwagę na ten artykuł, jest to ogromna czerwona flaga. Gdy klienci zauważą dziwne rzeczy, które dzieją się w ich systemie po skorzystaniu z Betternet, kontaktują się z firmą w celu uzyskania wsparcia klienta lub porady technicznej, ale nie otrzymują pomocy, której szukają. To dlatego, że Betternet tak naprawdę nie jest w stanie zapewnić niezawodnych usług VPN. T.hej istnieją po prostu w celu gromadzenia danych i sprzedawania ich oferentowi, który zaoferował najwyższą cenę.

logo archie VPN

Archie VPN

Archie VPN jest zniesławiony swoją tendencją do rozprzestrzeniania złośliwego oprogramowania. Wielu użytkowników dostało nawet wirusa podczas korzystania z Archie. Po raz kolejny jest to rzekomo darmowa sieć VPN i czasami pojawia się w Google PlayStore. Nie ryzykuj, jeśli to zobaczysz.

Logo CrossVPN

CrossVPN

Reklamowany jako darmowy, nieograniczony VPN, korzystanie z tej usługi może kosztować Cię dużo czasu. Jego znany z infekcji systemów paskudnym trojanem oprócz złośliwego oprogramowania, wirusów i programów szpiegujących. Nadal można pobrać CrossVPN, ale zdecydowanie nie jest to zalecane.

Logo Flashfree VPN

Flash Free VPN

Nazywa się VPN, ale tak naprawdę przypomina proxy. Ponadto, jeśli zarejestrujesz się w usłudze, musisz udzielić Flashowi dość niebezpiecznych uprawnień. Inne rFlaga ed to całkowity brak polityki prywatności, a nawet strony internetowej. Na pewno nie zaoszczędzisz pieniędzy, idąc z tym wątpliwym dostawcą.

Logo SuperVPN

SuperVPN

Z pozoru wydaje się, że to całkiem niezła okazja. Otrzymujesz nieograniczoną przepustowość za darmo. Jednak ta rzekoma sieć VPN chce mieć pełny dostęp do telefonu, wykraczając znacznie poza to, czego rozsądnie potrzebuje. Reklamy są nieprzerwane również w tej usłudze, co jest denerwujące. Należy to zauważyć Ta aplikacja jest oznaczona jako złośliwe oprogramowanie w wielu krajach.

WiFi Protector VPN

WiFi Protector VPN

Nękany oskarżeniami o niedostateczną ochronę konsumentów, którzy wybierają swoją usługę, WiFi Protector to zły hazard. Klienci oskarżali o oprogramowanie szpiegujące i reklamowe. Jeśli chcesz zachować anonimowość korzystania z Internetu, poszukaj gdzie indziej.

Łatwa sieć VPN

Łatwa sieć VPN

Easy VPN to droga usługa, która nie chroni swoich klientów tak, jak powinna. Na tej liście oszustw VPN, jest to jeden z najgorszych, ponieważ rejestruje pliki cookie. Ponadto jego polityka prywatności jest praktycznie niespójna. Nie ma powodu, by ufać temu dostawcy.

Jak uniknąć oszustw VPN

Znalezienie właściwej sieci VPN zajmuje trochę pracy, ale warto. Poszukaj dostawcy VPN, który jest wysoko oceniany na wielu platformach. Idealnie, mają krystalicznie czystą politykę prywatności, dzięki czemu dokładnie wiesz, jakie informacje są przechowywane.

Bardzo ważne jest, aby trochę się przekonać, aby dowiedzieć się, gdzie znajduje się siedziba VPN. Wyjdź poza kraje 14 oczu, aby zapewnić pełną ochronę swojej prywatności.

Ponadto poszukaj VPN, który z góry korzysta z najwyższej jakości protokołów VPN, takich jak OpenVPN. W ten sposób możesz mieć pewność, że Twój ruch internetowy jest odpowiednio szyfrowany.

Ważne jest również, abyś był gotów zapłacić za VPN. Utrzymanie wysokiej jakości serwerów wymaga pieniędzy, ale chcesz VPN, która korzysta ze wspaniałych serwerów. W tej grze, dostajesz to, za co płacisz.

Końcowe przemyślenia

Jeśli chcesz się zabezpieczyć online, musisz koniecznie korzystać z renomowanej usługi VPN, takiej jak NordVPN. Niestety obecnie wielu dostawców VPN jest bardziej zainteresowanych sprzedażą danych osobowych niż ich ochroną.

Identyfikując oszustwa na tej liście, możesz ich uniknąć i podjąć mądrą decyzję. Tylko zawsze pamiętaj, że jeśli nie mają produktu, mogliby faktycznie zarobić pieniądze, wtedy prawdopodobnie jesteś produktem

FAQ

P: Czy możesz zaufać bezpłatnej sieci VPN??

ZA: Rzadko. Bezpłatna sieć VPN nie jest oferowana przez organizację charytatywną. Muszą zarabiać pieniądze. Oznacza to, że będziesz bombardowany reklamami i będziesz narażony na ryzyko, że Twoje dane i nawyki online zostaną sprzedane oferentowi, który zaoferuje najwyższą cenę..

P: Czy dostawca VPN może zobaczyć ruch?

ZA: Możliwe, że dostawcy VPN mogą zobaczyć Twój ruch w sieci, ale ci dobrzy nie są zainteresowani. W rzeczywistości starają się nie widzieć twoich działań online.

Niestety, nikczemni dostawcy VPN nie tylko szpiegują twój ruch internetowy, ale także infekują Twój komputer wirusami i złośliwym oprogramowaniem. Twoje dane są sprzedawane stronom trzecim i nigdy nie możesz być pewien, kto jeszcze może korzystać z Twojej przepustowości. Używaj tylko renomowanych sieci VPN, aby mieć pewność, że te problemy nie wystąpią. Aby uzyskać dodatkową ochronę, rozważ przeglądanie przy użyciu prywatnych wyszukiwarek.

P: Czy sieci VPN mogą kraść dane??

ZA: Renomowani dostawcy nie, ale wielu darmowych lub w inny sposób nierzetelnych VPN będzie. Ludzie, którzy prowadzą te firmy, chcą zarobić i nie mają nic przeciwko kradzieży.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me