Pełny przewodnik po odblokowywaniu stron internetowych

Pełny przewodnik po odblokowywaniu stron internetowych


Jak będziemy omawiać, rządy są zaniepokojone swoim wizerunkiem. Jednocześnie ci u władzy chcą chronić swoją moc. Jak więc osiągają równowagę? Robią to, bawiąc się semantyką. Jak to? Terminy filtrowania, wyłączania, blokowania i cenzury oznaczają to samo z punktu widzenia użytkownika końcowego.

Zasadniczo chodzi o to, że jest taka część Internetu, do której nie masz dostępu. Jednak dla rządów, decydentów i aktywistów każdy termin ma inną konotację. Termin „filtrowanie” wydaje się łagodny i łagodny. W rzeczywistości pojawia się termin „cenzura” bardziej orwellowski z natury jak wkrótce dowiesz się w tym artykule.

W tym przewodniku będziemy używać czterech zmieszanych terminów. Ale ze względu na ten przewodnik wszystkie one oznaczają to samo…nie można uzyskać dostępu do części Internetu.

Rządy chcą zachować chwałę

Lista krajów, które zakazują witryn internetowych, to kto jest kim lista autorytatywnych reżimów. Na tych listach znajdują się nazwy takie jak Korea Północna, Jemen, Turcja i Iran.

Podczas gdy większość świata ma nieograniczony dostęp do Internetu, w tym korzystanie z serwisów społecznościowych takich jak Facebook i Twitter, wyżej wymienione kraje są tak zaniepokojone, że ich obywatele mogą powiedzieć coś negatywnego na temat rządu, że zapobiec je od używania Media społecznościowe i odwiedzanie innych witryny, które rząd uważa za niebezpieczne.

Rządy te są podejrzane o swoich obywateli. Coś tak prostego jak użycie podpisu GPG do szyfrowania jest postrzegane jako zagrożenie dla państwa.

Odblokowywanie stron internetowych – rozwiązanie nr 1, uzyskaj VPN

Mówiąc najprościej, VPN tworzy połączenie między urządzeniem elektronicznym, czy to komputerem, tabletem lub smartfonem, a innym komputerem w innej części świata zwanej serwerem. To szyfrowane połączenie umożliwia surfowanie po Internecie przy ukrytym adresie IP za pomocą Adres IP serwera VPN jako maska. Tak więc, jeśli jesteś w Chinach, ale masz połączenie z VPN w Londynie, wygląda na to, że jesteś w Londynie. Daje to dostęp do treści, do których zwykle nie miałbyś dostępu.

VPN działa

Na rynku istnieje wiele sieci VPN. Wiele z nich oferuje swoje usługi za darmo. Niektóre bezpłatne VPN mogą być niebezpieczne, ponieważ albo nie mają odpowiedniego szyfrowania i protokołów VPN, albo są używane jako narzędzie do gromadzenia danych osobowych, a następnie sprzedawania ich marketerom. Pamiętaj, że szyfrowane połączenie lub bezpieczny tunel, który pozwala udawać, że jesteś w innej części świata, to również ten sam tunel VPN, przez który przechodzi cały Twój ruch internetowy. Jeśli używana jest sieć VPN nie godne zaufania, mogą robić, co chcą, z twoimi prywatnymi informacjami.

Sprawdziliśmy niezliczone sieci VPN i wybraliśmy dwie, które naszym zdaniem są bezkonkurencyjne. Oni są NordVPN i ExpressVPN.

Nasz numer jeden: NordVPN

logo nordvpn

NordVPN jest naszą najlepszą rekomendacją. Ta sieć VPN zapewnia dostęp do ponad 5200 serwerów na całym świecie. Masz możliwość podłączenia sześciu urządzeń jednocześnie. NordVPN oferuje dodatkowe funkcje, w tym ochronę przed wyciekiem, a także zaciemnianie w celu obejścia oprogramowania zaprojektowanego do blokowania sieci VPN.

Ich wyspecjalizowane serwery, w tym podwójne serwery VPN i serwery VPN tor-over, popraw swoją anonimowość i spraw, aby obejście blokowania geograficznego było bardzo proste.

Plusy

 • Serwery VPN z podwójnym przeskokiem
 • Obsługa czatu na żywo
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy
 • Zapewnia dostęp do usług przesyłania strumieniowego blokowanych geograficznie, takich jak Netflix
 • Przyjazny użytkownikowi

Cons

 • Szybkość połączenia czasami się zmienia

cennik

NordVPN jest odrobinę droższy niż niektóre inne płatne sieci VPN. Jednak oferują one znaczną wartość za to, co dostajesz.

nordvpn_plan

 • Będziesz płacić co miesiąc 11,95 USD.
 • Jeśli płacisz jednorazowo za rok, zapłacisz 83,88 USD rocznie, co stanowi równowartość 6,99 USD miesięcznie.
 • Jeśli płacisz jednorazowo przez dwa lata, zapłacisz 95,75 USD, czyli równowartość 3,99 USD miesięcznie.
 • Ich najbardziej popularnym planem jest plan trzyletni. Płacisz 107,55 $. To rozkłada się na 2,99 USD miesięcznie przez trzy lata.

Wszystkie ich plany są objęte 30-dniową gwarancją zwrotu pieniędzy. Możesz płacić za pomocą kart kredytowych, kryptowalut, a także innych form płatności.

Metody płatności Nordvpn

Zasady rejestrowania

NordVPN jest jedną z niewielu usług VPN, które były zweryfikowano, że absolutnie nie ma logów. Zostały one skontrolowane przez firmy księgowe, które weryfikują swoją politykę braku dzienników. Nie przechowują adresów IP, aktywności internetowej ani dzienników ruchu.

zasady rejestrowania nordvpn

Jesteśmy przekonani, że NordVPN jest najlepszą usługą VPN do omijania bloków ograniczeń geograficznych i innych technik stosowanych przez rządy, aby uniemożliwić ludziom dostęp do Internetu. Sprawdź nasze pełne Recenzja NordVPN.

Nasz numer dwa: ExpressVPN

logo expressvpn

ExpressVPN ma siedzibę na Brytyjskich Wyspach Dziewiczych. Jako taki, jest chroniony przez przepisy dotyczące prywatności, które mają objąć firmy i osoby tam działające. Oznacza to, że twoja prywatność jest chroniona. ExpressVPN ma ponad 3000 serwerów VPN. Oferują swoim klientom 160 lokalizacji serwerów VPN w 94 krajach.

Niedawno ExpressVPN zaktualizował swoje aplikacje na wszystkie platformy. W rezultacie poprawiono szybkość połączenia, poprawiono niezawodność i lepszy układ.

Plusy

 • Najszybsza usługa VPN, która oferuje doskonałe szyfrowanie
 • Bezpieczne połączenie
 • Działa w Chinach
 • Duża liczba serwerów i lokalizacji serwerów
 • Umożliwia P2P

Cons

 • Kosztowny
 • Limit trzech urządzeń

cennik

Cena jest ważnym czynnikiem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze VPN, ExpressVPN sprzedaje się jako usługa premium, w wyniku czego oferuje swoje usługi za znacznie więcej w porównaniu z inną usługą premium, taką jak NordVPN.

Plany ExpressVPN

 • 12,95 USD miesięcznie jeśli płacisz miesięcznie
 • 8,32 USD miesięcznie rozliczane w wysokości 99,95 USD rocznie
 • 9,99 USD miesięcznie z sześciomiesięczną umową rozliczaną 59,95 $ co sześć miesięcy

ExpressVPN pozwala płacić kartą kredytową, PayPal, kryptowalutą, a także wieloma innymi formami płatności.

Opcje płatności ExpressVPN

Wszystkie ich plany pochodzą z 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy.

Zasady rejestrowania

Polityka prywatności expressvpnRaz po raz ExpressVPN okazał się godny zaufania, jeśli chodzi o zachowanie prywatności klienta. W związku z tym ich polityka pozyskiwania drewna jest często poszukiwana przez wiele osób chcących uwolnić się z oczu rządu.

Jeden z bardziej znanych przykładów miał miejsce w grudniu 2017 r. Władze w Turcji zajęły serwery ExpressVPN. Chcieli uzyskać dane klientów. Władze nie były w stanie uzyskać żadnych danych klientów z serwerów ExpressVPN, ponieważ nie mieli dzienników.

ExpressVPN nie będzie przechowywać:

 • Historia przeglądania
 • Zapytania DNS
 • Miejsce docelowe ruchu
 • Metadane
 • Adresy IP

Jeśli z jakiegoś powodu NordVPN nie działa tak, jak chcesz, ExpressVPN jest usługą wysokiej jakości, która okazała się godna zaufania. Dajemy im naszą pełną rekomendację. Sprawdź nasze pełne Przegląd ExpressVPN.

Inne sposoby odblokowania stron internetowych

Chociaż VPN jest najskuteczniejszym rozwiązaniem, może nie być dla wszystkich. Oto kilka innych sposobów odblokowania stron internetowych (wszystkie rozwiązania tutaj mogą działać, ale wszystkie wypadają z kilku głównych rzeczy, które zapewnia usługa VPN).

Korzystanie z serwerów proxy

Serwer proxy będzie działał bardzo podobnie do sieci VPN, ponieważ będzie wyglądał, jakbyś surfował po Internecie z innej lokalizacji. Serwery proxy nie oferują szyfrowania. Podczas gdy możesz ominąć blokowanie geograficzne, nie ma gwarancji, że Twój ruch jest bezpieczny od wścibskich oczu. W rzeczywistości witryna najprawdopodobniej wie, że korzystasz z internetowego serwera proxy, zwłaszcza jeśli używasz go bez szyfrowania.

komunikat o błędzie serwisu NetflixWeźmy na przykład Netflix. Opracowali system blokujący dostęp do ich usługi przesyłania strumieniowego, gdy ich system wykryje, że używasz serwera proxy w celu ominięcia ograniczeń. To wtedy pojawia się przerażający błąd serwera proxy Netflix:

To kolejny przypadek, dlaczego serwery proxy nie zawsze mogą rozwiązać problem. W przypadku niektórych witryn wypełnionych tylko informacjami tekstowymi proxy mogą działać. Ale w przypadku witryn do przesyłania strumieniowego, takich jak Netflix, najlepiej jest użyć sieci VPN, aby uzyskać do nich dostęp.

Wymiana serwera DNS

Jeśli korzystasz z Open DNS, możesz ominąć próby odfiltrowania niektórych witryn. Aby to zrobić, skorzystaj z następujących instrukcji:

 • Iść do Panel sterowania
 • Odnaleźć Centrum sieci i udostępniania

Centrum sieci i udostępniania

 • Kliknij nazwa połączenia sieciowego ty używasz
 • Kiedy pojawi się następne okno, kliknij Właściwości

Właściwości połączenia sieciowego

 • Podświetl Protokół internetowy w wersji 4 TCP / IPV4

Właściwości połączenia sieciowego IPv4

 • Wybierz Użyj następujących Preferowany adres DNS DNS 208.67.222.222 alternatywny DNS 208.67.220.220

Ponieważ korzystanie z protokołu internetowego w wersji 6 – IPv6 staje się coraz bardziej popularne, możesz tego chcieć dokonaj tam tych samych zmian. Wykonaj wszystkie te same kroki, co poprzednio, ale zaznacz Protokół internetowy w wersji 6 i kliknij właściwości.

Zmień adresy serwerów DNS komputera:

 • Preferowany serwer DNS: 2620: 0: ccc :: 2
 • Alternatywny serwer DNS: 2620: 0: ccd :: 2

Istnieje wiele powodów, dla których rządy uniemożliwiają swoim obywatelom swobodny dostęp do Internetu. Oto cztery najbardziej popularne.

Dlaczego strony internetowe cenzurują rządy?

Istnieje wiele powodów, dla których rządy cenzurują treści w Internecie. Często przyczyny te podsumowuje się, mówiąc: „w celu zachowania stanu interesu narodowego„. Zasadniczo jest to sposób, aby te moce pozostały pod kontrolą, utrzymały lokalną społeczność w ignorancji i zapobiegły rozpoczęciu jakiejkolwiek rewolucji od jednego pomysłu (w końcu wszystko, co wielkie, zaczyna się od jednego pomysłu). Jest to stan umysłu, w którym jedynym znanym Bogiem jest 5-calowy gruby na 5 stóp mężczyzna, który mówi wielką grę, ale prowadzi kraj, kierując się głodem i strachem jako kierowcą.

Oczywiście nie wszystkie narody działają w ten sposób. Choć ich powody mogą być różne, w końcu jednak hamuje wolność słowa i opinii. Poświęć kilka minut, aby zapoznać się z głównymi przyczynami, dla których cenzura wciąż występuje w XXI wieku,

Boję się rewolucji

„Arabska wiosna”, która rozpoczęła się w północnej Afryce i rozprzestrzeniła się w dużej części świata arabskiego, mogła się rozwijać tak szybko, jak to możliwe dzięki Internetowi.

Rewolucja arabska

Kiedy represyjne rządy widzą tego rodzaju wydarzenia, zaczynają się bać. Zdają sobie sprawę, że niezadowoleni obywatele mogą korzystać z Internetu do szybkiego organizowania zamieszek i mobów. Rządy te zablokują więc sieci społecznościowe, mając nadzieję, że ludzie nie będą się ze sobą komunikować w czasie niepokoju.

Ochrona wizerunku kraju

Wszystkie kraje są zaniepokojone swoim wizerunkiem. Strzegą swojego wizerunku lepiej niż najlepszy system bezpieczeństwa w domu chroni dom bogatego człowieka. Uznają, że ich wizerunek wpływa na sposób, w jaki są traktowani przez inne narody. Nawet kraje, które obecnie są uważane za latarnie wolności, takie jak Stany Zjednoczone, próbowały kontrolować swój wizerunek w czasach niepokojów, na przykład podczas ruchu na rzecz praw obywatelskich. Kraje dbające o wizerunek lubią dziś Chiny i Korea Północna ściśle kontrolują korzystanie z Internetu jako sposób na ochronę ich reputacji i ukrywanie rzeczywistości wewnętrznych konfliktów.

Politycy chcą zachować władzę

Niezależnie od kraju, obecni politycy chcą pozostać przy władzy. Niedawno w Beninie Internet został poważnie zdławiony przez to, co wielu uważało za próbę zasiedziałej władzy sfałszowania wyborów.

Ograniczanie Internetu

W wielu przypadkach odbywa się to w celu uniemożliwienia grupom mniejszościowym organizowania kontrataków lub zapobieżenia pokazaniu się grup mniejszościowych dowody brutalności mające na celu uniemożliwienie im głosowania.

Podstawy moralności

Wiele krajów na całym świecie blokuje strony internetowe, które rząd uważa za niemoralne. Na przykład kilka lat temu Indie nakazały ISP zablokowanie ponad 850 witryn dla dorosłych w celu ochrony moralnej przyzwoitości. Z tych samych podstaw moralności, Indie próbowały zakazać serwisów społecznościowych Facebook i Twitter ponieważ uważali, że strony odmówiły obraźliwych treści.

Jakie narzędzia są używane przez rządy do blokowania stron internetowych

Istnieje wiele narzędzi i sztuczek, które rządy wykorzystują do „ochrony” swoich obywateli przed niebezpiecznymi miejscami. Rzućmy okiem na kilka z nich.

Wielka zapora ogniowa Chin

Obecnie w Chinach jest około 800 milionów ludzi, którzy są online. Te osoby nie mają dostępu do YouTube, Facebook, New York Times ani Google. Jeśli spróbują zbadać protest z 1989 r. Na placu Tiananmen, wydarzenia zostaną przedstawione w sposób sprzyjający rządowi. Wierzcie lub nie, był nawet czas, kiedy Kubuś Puchatek nie był w stanie ominąć Wielkiej Zapory Chińskiej.

Wielka zapora ogniowa w Chinach

Wielka zapora ogniowa w Chinach to wysiłek między monitorami rządowymi a firmami telekomunikacyjnymi, mającymi na celu egzekwowanie reguł państwowych. Ze względu na jego sukces w banowaniu Internetu, Chiny stały się wzorem dla represyjnych rządów na całym świecie.

Projekt Golden Shield to system nadzoru bazy danych, który pozwala Chinom rejestrować działania internetowe każdego z obywateli. Rząd zatrudnia ponad 50 000 osób, których jedynym zadaniem jest blokowanie stron internetowych, które rząd nie pochwala i odfiltrowuje treści, które rząd uważa za szkodliwe.

Chiny kontrolują wszystkich ośmiu dostawców usług internetowych w tym kraju. Kontrolują również 10 międzynarodowych bram internetowych, które łączą Chiny z resztą świata.

Blokowanie adresów IP

Ulubionym narzędziem chińskiego rządu jest blokowanie adresów IP. Jest to łatwa technika do wdrożenia. Routery w Chinach otrzymują listę niepożądanych adresów IP. Routery upuszczą każdy pakiet, który trafi do jednego z zablokowanych adresów IP. Tą drogą, użytkownicy nie mogą ustanowić połączenia. Minusem tego, oprócz oczywistych problemów cenzury, jest to, że mogą istnieć inne strony internetowe, które mają ten sam adres IP, który zostanie zablokowany, jeśli będzie na tym samym serwerze.

Filtrowanie słów kluczowych

Jeśli blokowanie adresów IP jest stosunkowo łatwe do wdrożenia, filtrowanie słów kluczowych jest zaawansowane. Wykorzystuje System wykrywania włamań, kontrola całego ruchu przechodzącego przez dostawców usług internetowych, którzy obsługują przychodzący i wychodzący ruch w Chinach. Jeśli ruch ma predefiniowane słowo kluczowe, które jest blokowane, ruch jest tłumiony, a połączenie TCP resetowane. Resetowanie odbywa się na obu punktach końcowych, które wymuś zamknięcie połączenia. Następnie połączenie jest blokowane na maksymalnie godzinę.

Wielka zapora ogniowa w Chinach stale się rozwija. Prawdopodobnie istnieje wiele sztuczek i technik stosowanych przez Chiny do cenzurowania Internetu, które nie są znane ogółowi społeczeństwa. Wiemy na pewno, że wiele chińskich metod zostało zapożyczonych przez inne kraje, które przyjęły te techniki do własnych celów.

Brazylia zakazuje WhatsApp

W 2015 r. WhatsApp nie podał brazylijskiemu rządowi danych, które chciałby w związku z prowadzonym przez niego dochodzeniem. W związku z tym rząd brazylijski odpowiedział, zakazując adresu IP WhatsApp. Sąd zarządził zaciemnienie na 48 godzin. Efekt był natychmiast odczuwalny, ponieważ ponad 90 procent populacji kraju korzysta z usługi przesyłania wiadomości. Jest to szczególnie popularne wśród biednych osób, których nie stać na absurdalne opłaty za usługi telefoniczne.

Brazylia zakazuje WhatsApp

Jak rząd brazylijski dokonał tego wyczynu? Patrząc na ruch internetowy, widać, że wszystkie pakiety są tracone dla jednego węzła, który ma prywatny adres IP 10.223.238.77. Za pomocą prostego bloku IP rząd brazylijski był w stanie uzbroić routery w backlistę IP, aby upuścić wszystkie pakiety wysyłane na adresy IP WhatsApp.

Pakistan tworzy Internetową Dziurę

Istnieją dwa podstawowe sposoby cenzury Internetu. Możesz emulować to, co zrobiła Brazylia i skonfigurować listę kontroli dostępu, aby usunąć wszystkie pakiety z adresu IP z czarnej listy. Możesz też skierować ruch, który prowadzi do zabronionej witryny, do lokalizacji czarnej dziury, tworząc bardziej szczegółową trasę dosłownie wskazuje na nikąd.

przekierowanie ruchu w celu rozwiązania problemu czarnej dziuryTak właśnie zrobił Pakistan. W lutym 2008 r. Pakistan był zdenerwowany YouTubeem, ponieważ nie usunął tego, co według nich było antyislamskimi filmami. Tak więc Pakistan stworzył tabelę routingu / 24 dla YouTube. Oznacza to, że zamiast reklamować swoją zwykłą trasę 208.65.152.0/22 ​​w Pakistanie, reklamował trasę 208.65.152.0/24. To trochę więcej określonego prefiksu niż ten, którego zwykle używa YouTube. Cały ruch internetowy, który miał być skierowany YouTube w Pakistanie został skierowany do nikąd.

Niestety reklama routingu / 24 wyciekła przez pomyłkę do dostawcy usług internetowych w Hongkongu. Ponieważ ogłoszenie prefektury nie zostało zatwierdzone, dostawca usług internetowych w Hongkongu uznał go za preferowaną trasę i zaczął przekazywać informacje swoim sąsiadom. W skrócie, na dwie trzecie Internetu na całym świecie wpłynęła ta wyciekająca tabela routingu dla adresu IP YouTube.

Narzędzia Rządy używają do blokowania Internetu

Istnieje pięć typowych narzędzi używanych przez rządy do blokowania Internetu. Każde z tych narzędzi ma charakterystyczne cechy kontrolujące ich działanie. Pięć narzędzi to:

 • Blokowanie adresów IP i protokołów
 • Głębokie blokowanie oparte na inspekcji pakietów
 • Blokowanie na podstawie platformy
 • Blokowanie adresów URL
 • Blokowanie na podstawie DNS

Blokowanie adresów IP i protokołów

Jak rozmawialiśmy z Great Firewall of China, blokowanie oparte na IP blokuje cały ruch do określonej grupy adresów IP. W przypadku blokowania opartego na protokole będą używane niskopoziomowe identyfikatory sieciowe, takie jak numery portów TCP / IP. Naprawdę ten rodzaj blokowania nie blokuje treści, ale blokuje adresy IP. Można to zrobić, instalując oprogramowanie na komputerze. W wielu przypadkach zrobiono to dla bezpieczeństwa sieci.

Inną opcją jest dławić ruch z określonego adresu IP. Jeśli rząd zdecyduje się to zrobić, nie blokuje całkowicie ruchu. Sprawią, że jego prędkość będzie rosła i spadała. Celem jest doprowadzenie użytkowników do frustracji lub sprawienie, by usługa wydawała się tak niewiarygodna, że ​​użytkownik odejdzie.

Niezależnie od tego, czy mówimy o blokowaniu IP, czy blokowaniu opartym na protokole, urządzenie, które blokuje, znajduje się pomiędzy użytkownikiem a treścią. Z tego powodu podmiot wykonujący blokowanie musi mieć pełną kontrolę nad połączeniem internetowym między źródłem a użytkownikiem Internetu. Użytkownicy korzystający z najlepszych sieci VPN – technologii zaprojektowanej w celu ukrycia prawdziwego miejsca docelowego ruchu internetowego – nie będą mieć wpływu na tę formę blokowania.

Blokowanie oparte na głębokiej inspekcji pakietów

Jest to bardziej kompleksowa forma blokowania. Istnieją urządzenia między użytkownikiem końcowym a Internetem, które filtrują zawartość na podstawie zestawu kryteriów, w tym typów aplikacji, rodzaju treści lub określonych wzorców. Jest to droga forma blokowania, ponieważ cała treść, która się pojawi, musi być porównana z regułami blokowania DPI.

Aby blokowanie DPI działało, muszą być dostępne pewne podpisy na temat zawartości. Może to być charakterystyka ruchu, w tym prędkości transmisji lub rozmiary pakietów. Mogą to być również słowa kluczowe, nazwy plików lub informacje specyficzne dla treści, które chcemy zablokować.

To sprawia, że ​​DPI blokuje skuteczny sposób wskazywania określonych rodzajów treści, o ile treść można zidentyfikować za pomocą podpisów. Przykładem może być blokowanie całego ruchu VoIP. Blokowanie DPI nie działa tak dobrze, gdy celem jest zablokowanie określonego pliku lub dokumentów zawierających określone słowa kluczowe.

Jak działa głęboka inspekcja pakietów

Blokowanie DPI jest również inwazyjne, ponieważ wymaga zbadania całego ruchu wysyłanego do użytkownika końcowego. Głębokie blokowanie inspekcji pakietów sprawdziło się dobrze w krajach takich jak Chiny, gdy celem jest zarządzanie i egzekwowanie bezpieczeństwa. Nie działa tak dobrze, gdy celem końcowym jest utworzenie blokowania opartego na zasadach.

Blokowanie adresów URL

Popularnym sposobem cenzury Internetu jest blokowanie adresów URL. To blokowanie może wystąpić na pojedynczym komputerze lub może być skonfigurowane na urządzeniach sieciowych między komputerem a Internetem. Blokowanie adresów URL działa z aplikacjami internetowymi. Jednak ta forma blokowania nie ma wpływu na aplikacje inne niż internetowe, takie jak VoIP. W ramach tego procesu stosowany jest filtr przechwytujący ruch HTTP. Adres URL wspomnianego ruchu jest następnie sprawdzany w bazie danych przechowywanej lokalnie lub w usłudze online. W zależności od odpowiedzi, filtr albo zablokuje połączenie, albo pozwoli na to.

Gdy stosowane jest blokowanie oparte na adresach URL, użytkownik jest albo całkowicie blokowany przed wejściem na zablokowaną stronę, albo zostaje przekierowany na stronę z ostrzeżeniem lub oświadczeniem o polityce, informującym o tym, dlaczego dana strona została zablokowana. Aby blokowanie adresów URL działało, dostawca usług internetowych lub strona odpowiedzialna za blokowanie musi mieć możliwość kontrolowania i przechwytywania ruchu przesyłanego między użytkownikiem końcowym a Internetem.

Blokowanie oparte na platformie

Ta forma blokowania będzie wymagała, aby właściciel platformy i podmiot, który wnioskuje o zablokowanie, w tym przypadku rząd, pracowali ramię w ramię. Gdy dana osoba wyśle ​​zapytanie i mieszka w kraju, w którym niektóre strony internetowe są zakazane, otrzyma inny zestaw wyników niż reszta Internetu. Treści uznane za budzące zastrzeżenia zostaną zablokowane.

Blokowanie wyszukiwarek będzie miało wpływ tylko na osoby korzystające ze wspomnianej wyszukiwarki i mieszkające w lokalizacji geograficznej, w której obowiązują reguły dotyczące filtrów. Ważne jest, aby zrozumieć, że ten rodzaj blokowania nie odfiltrowuje treści. Po prostu odfiltrowuje wskaźniki do treści. Innymi słowy, Google nie będzie kierować użytkowników do stron, które rząd uzna za nieodpowiednie, ale wystarczy, że przełączy wyszukiwarkę lub skorzysta z innych metod wyszukiwania treści, aby uzyskać dostęp do zabronionych materiałów (Czytaj więcej: Prywatne wyszukiwarki)

Blokowanie treści na podstawie DNS

Blokowanie treści internetowychBlokowanie treści DNS służy do kontrolowania i sprawdzania zapytań DNS. Program rozpoznawania nazw DNS ma dwa podstawowe cele. Pierwszym z nich jest wyszukiwanie DNS. Drugim jest porównanie nazw z zablokowaną listą. Wyobraź sobie, że komputer próbuje użyć zablokowanej nazwy. Po sprawdzeniu adresu DNS komputera serwer zwróci nieprawidłowe informacje

Może przekierować kogoś na adres IP, na którym jest wyświetlane powiadomienie z informacją, że niektóre treści zostały zablokowane. Lub serwer może powiedzieć komputerowi, że treść nie istnieje. Niezależnie od zastosowanej techniki efekt jest taki sam. Użytkownikowi utrudniony jest dostęp do treści, które według rządu są niebezpieczne.

Końcowe przemyślenia

Naprawdę istnieje wiele sposobów na obejście treści blokowanych geograficznie. Niektóre z nich wymagają nieco więcej pracy niż inne, a niektóre z nich są bardziej spójne, jeśli chodzi o uzyskiwane wyniki. Za nasze pieniądze najlepszym sposobem na odblokowanie stron internetowych jest użycie VPN, takich jak NordVPN lub ExpressVPN. Oba te produkty mają znakomitą historię, jeśli chodzi o usuwanie ograniczeń w Internecie nałożonych przez rząd, szkołę lub inną instytucję.

Chcielibyśmy usłyszeć od ciebie. Powiedz nam o narzędziach, których używasz do skutecznego odblokowywania witryn. Daj nam znać w sekcji komentarzy poniżej. Więcej informacji znajdziesz w sekcji Często zadawane pytania.

FAQ

P: Jak odblokować witrynę w pracy??

ZA: Twój pracodawca jest co zrozumiałe zaniepokojony bezpieczeństwem i sposobem, w jaki pracownicy wykorzystują swój czas. Częścią zapewnienia dobrego bezpieczeństwa jest dbanie o to, aby pracownicy korzystali z najlepszego menedżera haseł. Częścią zadbania o to, by pracownicy dobrze wykorzystali swój czas, może być blokowanie niektórych stron internetowych, które są uważane za stratę czasu lub niebezpieczne. Jeśli jednak masz uzasadniony powód, aby ominąć ograniczenia nałożone przez pracodawcę, zalecamy skorzystanie z VPN. Sieci VPN, takie jak NordVPN i ExpressVPN, pozwalają ominąć zablokowane strony.

P: Jak trwale zablokować witrynę?

ZA: Jeśli chcesz to zrobić na swoim komputerze, możesz ustawić blok na poziomie systemu operacyjnego. Nie jest to trudne i będzie działać zarówno w przypadku zwykłych przeglądarek, jak i bezpiecznych przeglądarek.

 • Aby to zrobić, musisz mieć dostęp administratora do swojego komputera. Następnie przejdź do C: WindowsSystem32driversetc
 • Znajdź i kliknij dwukrotnie plik o nazwie „Host”
 • Następnie otwórz Notatnik. Zobaczysz dwa ostatnie wiersze w pliku hosta: # 127.0.0.1 localhost ”i„ # :: 1 localhost Na końcu pliku z 12 7.0.0.1 dodaj nazwę witryny, którą chcesz zablokować. Na przykład, jeśli chcesz zablokować Google, zrobiłbyś 12 7.0.0.1 www.Google.com. Powtarzaj ten krok, aż dodasz wszystkie witryny, które chcesz zablokować.
 • Zamknij plik hosta, kliknij przycisk Zapisz i uruchom ponownie komputer.
P: Czy szkoły mogą blokować sieci VPN?

ZA: Tak, moga. Jednym z najczęstszych sposobów jest zamknięcie portów, które są najczęściej używane przez protokoły tunelowania VPN.

P: Czy mój dostawca Internetu wie, jakie witryny odwiedzam??

ZA: Tak. Absolutnie tak. Twój dostawca usług internetowych pełni rolę mediatora między tobą a Internetem. O ile nie korzystasz z sieci VPN, takiej jak NordVPN i ExpressVPN, która nie tylko czyni ruch anonimowym, ale także go szyfruje, wszystko, co robisz, może być monitorowane przez Twojego dostawcę usług internetowych.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map