Посібник по IPv6 проти IPv4: Основне порівняння

Якщо ви не технік, ви, мабуть, не святкували 8 червня 2011 року. Цією сприятливою датою став Всесвітній день IPv6. Це, мабуть, не було позначено в червоний у своєму календарі, і ви, мабуть, навіть не знали, що це відбувається.


Більшість людей не знає, що таке IPv6 або навіть що таке його попередник, IPv4. Реальність така, що обидва ці речі впливати на життя кожного тому що вони є значною частиною що робить Інтернет функціональним.

Що таке IPv4?

Ipv4 адресаInternet Protocol версії 4, або IPv4, як прийнято називати, – це технологія дозволяє пристроям підключатися до Інтернету. Ця четверта версія Інтернет-протоколу існує з 1983 року, і вона нам добре послужила. IPv4 досі діє та продовжує живити більшість Інтернету.

Це робиться через IP-адресу, яку має кожен пристрій, підключений до Інтернету. Настільним ПК, ноутбукам, планшетам, смартфонам, ігровим консолям, холодильникам та іншим цифровим аксесуарам всім можуть бути призначені IP-адреси. Щоразу, коли пристрій, підключений до Інтернету, виходить в Інтернет, щоб щось шукати, він з’єднується з іншим пристроєм, який має IP-адресу.

IP-адреси – це те, як люди можуть дістатися туди, де хочуть зайти в Інтернет.

32-бітні адреси

Кожен пристрій із підтримкою IPv4 має 32-бітну IP-адресу. Типовий приклад може виглядати як 191.148.205.315 або 99.48.227.227. Ця система містить близько 4,3 мільйонів адрес.

Це здається чималою, і це так.

Тим не менш, у IPv4 не вистачає доступних адрес.

Цей дефіцит частково пояснюється тим, що така неймовірна кількість пристроїв зараз має підключення до Інтернету. Кожне домогосподарство з широкосмуговою підпискою, кожен смартфон та кожен комп’ютер потребує IP-адреси. Більш значні прилади та машини тепер мають Інтернет.

як працює IP-адреса

Це не єдиний фактор, що пояснює дефіцит IPv4-адрес. Багато компаній володіють тисячами або навіть мільйонами IPv4-адрес. У 1980-х роках існувала поширена практика присвоєння мільйонам IP-адрес великим організаціям.

Часто їм було виділено набагато більше адрес, ніж вони могли коли-небудь використовувати.

Наслідком цього є те, що є мільйони власності, але невикористані адреси IPv4 там, що є збираються витрачати. Останніми роками спостерігається рух, спрямований на повернення цих IP-адрес, але прихід IPv6 робить це зусиллям розумно застарілим..

Що таке IPv6?

Як і IPv4, Internet Protocol версії 6 існує вже кілька років. Робота над його створенням закінчилася в 1998 році, але перехід від IPv4 до IPv6 відбувся з льодовиковою повільністю. Офіційний запуск IPv6 відбувся у 2011 році із Всесвітнім днем ​​IPv6. Відтоді, Влада Інтернету наполегливо працює над впровадженням нової системи.

ipv6 пояснив

128-бітні IP-адреси

Якщо IPv4 використовує 32-розрядні IP-адреси, новіший Інтернет-протокол використовує 128-бітні адреси. Замість 4,3 мільярда IP-адрес IPv6 пропонує 3,4 X 10 до 38-ї потужності або 340 undecillion адрес.

Це величезна кількість. Звичайна 128-розрядна IP-адреса може виглядати приблизно так:

2001: 0db8: 85a3: 0000: 0000: 8a2e: 0370: 7334

Це набагато довший і складніший адрес, ніж у нас в системі IPv4. Ця складність не тільки означає це ми не скоро закінчимо IP-адреси але також, що кожен пристрій має потенціал мати унікальну IP-адресу.

Унікальна IP-адреса для кожного пристрою

За системою IPv4, не кожен пристрій, підключений до Інтернету, мав унікальну адресу. Натомість маршрутизаторам було призначено одну адресу. Окремі пристрої, які мають з’єднання з Інтернетом через ці маршрутизатори, не обов’язково мали унікальну IP-адресу. Маршрутизатор отримує запити даних, які потім надсилаються на IP-адресу одержувача.

Схоже, це не повинно працювати.

Зрештою, якщо ваша домашня адреса ідентична домашній адресі когось іншого, чи не завжди ви отримаєте їх пошту та навпаки?

Система працювала через щось, що називається Переклад мережевих адрес або NAT.

приватний vs публічний ip

NAT був корисним, оскільки дає можливість мережевому пристрою, подібному до брандмауера, призначити загальнодоступну адресу комп’ютеру або навіть цілій групі з них, які працюють у приватній мережі. NAT використовується організаціями для обмеження кількості відкритих IP-адрес.

Цей тип використання важливий з позицій економії та безпеки. The підсумок чи це NAT функціонує як агент між публічний Інтернет та приватна мережа.як працює фіз

Ви, мабуть, зараз використовуєте його.

На жаль,, У NAT є недоліки. Він не забезпечує додаткової безпеки, і навіть може зробити деякі протоколи не здатними захищати певні пристрої. NAT також повинен використовувати деякі ресурси вашого пристрою функціонувати, що може стати шкодою.

Для IPv6 в NAT немає необхідності, тому що існує так багато IP-адрес, які доступні під IPv6. Системи, що працюють з IPv6, можуть мати унікальну IP-адресу для кожного пристрою, тому існує не потрібно працювати через роутер.

Інші переваги IPv6

IPv6 є більш ефективний ніж IPv4. Заголовки пакетів даних спрощені, а функціональність маршрутизації набагато спрощена. Існує також більше підтримки для однорангових мереж.переваги ipv6

Однак більшість рядових користувачів Інтернету не збираються бачити величезну кількість стрибати вперед у функціональності з перемикачем на IPv6. Це тому, що більшість змін відбуваються поза кадром і повільно.

Пам’ятайте, більшість Інтернету все ще функціонує в системі IPv4. Зміна IPv6 поступово. Оскільки більше пристроїв і більше Інтернету переходить на новий протокол, ви побачите більш ефективну передачу даних, хоча це станеться поступово.

Там, де зараз стоїть IPv6

Користувачі ipv64 по країніВи можете очікувати, що технологія, яка була доопрацьована в 1998 році, вже застаріла, але реальність з IPv6 є що це тільки починаємо. Лише незначна частина Інтернету пройшла перетворення на функціональність IPv6.

Станом на травень 2017 року, лише 37 країн світу мали понад п’ять відсотків свого веб-трафіку через IPv6. У семи штатах 15 відсотків свого веб-трафіку надсилалося через IPv6.

Якщо IPv6 являє собою технологічний стрибок уперед, чому він не застосовується більш широко? Коротка відповідь полягає в тому, що робити це коштує великих грошей.

Для перетворення потрібні нові апаратні та серверні програми.

Також варто зазначити, що існує відсутність зворотної сумісності з IPv4. Веб-сайт, який хоче вітати людей, які використовують або IPv4, або IPv6, повинні мати дві версії, по одному для кожного протоколу.

Тим не менш, IPv6 набирає популярності. Більшість нових маршрутизаторів та операційних систем, які сьогодні доступні, пропонують підтримку та сумісність для IPv6. Деякі найпопулярніші та широко використовувані Інтернет-провайдери аналогічно розгортають деякий діапазон функцій IPv6.

Виготовлення перемикача

Пора вам почати використовувати IPv6?

Можливо, ви вже є, хоча це порівняно малоймовірно. Якщо ваш провайдер пропонує IPv6, то корисно його використовувати.

Якщо ви не впевнені, ви вже використовуєте IPv6 чи ні, відвідайте веб-сайт www.test-ipv6.com, щоб дізнатися це. Ті, хто зараз використовує IPv4, побачать екран, який виглядає приблизно так:

Тест на підключення ipv6

Якщо ви бачите цей екран і хочете спробувати увімкнути можливості IPv6, то ваша здатність робити це буде залежати як від вашого маршрутизатора, так і від вашого провайдера..

У своїй улюбленій пошуковій системі введіть ключові слова “[виробник маршрутизатора] ipv6 [ваш провайдер].” Також може бути доцільним оновлення до DD-WRT для прошивки вашого маршрутизатора. Ця зміна повинна зробити перехід менш складний.

Доступ до веб-сайтів IPv6

Ви можете отримати доступ до веб-сайтів IPv6 за допомогою двох різних механізмів. Перший з них – це механізм переходу. В даний час найбільш популярний з них – 6то4. Ця технологія охоплює дані IPv6 з комунікацією IPv4, щоб ви могли бачити новіші версії веб-сайтів зі старішим протоколом.

Інший механізм передбачає нативне з’єднання. Цей тип з’єднання дозволяє обійти перехід, щоб ви могли зробити повний перехід на IPv6. Виберіть рідний IPv6, якщо ваш маршрутизатор надає вам цю опцію.

Використання VPN з IPv6

Багато VPN ще не готові обробляти трафік IPv6. Цей недолік означає це є небезпека що будь-який трафік IPv6 буде спрямований через ваш Інтернет-провайдер замість VPN, залишаючи вас відкритим. Якщо ви коли-небудь чули про витік IPv6, це було предметом обговорення.

відключити-IPv6

Перш ніж вибрати VPN, переконайтеся, що ви прочитали огляди VPN, щоб побачити, які провайдери пропонують захист від витоку IPv6, а також ті, які забезпечують підтримку трафіку IPv6. Кілька найкращих виборів Канади щодо конфіденційності – захист від витоку IPv6 Surfshark і NordVPN.

Крім того, деякі з найкращих VPN-сервісів можуть рекомендувати не використовувати IPv6, якщо ви хочете бути повністю захищеними та приватними. Цей запит може бути цілком обґрунтованим, тим більше, що IPv6 зараз не доступний широко. Ви можете цього очікувати більше VPN стане в майбутньому сумісним із IPv6.

Джерела:

 • https://searchnetworking.techtarget.com/definition/IPv6-Internet-Protocol-Version-6 
 • https://www.webopedia.com/DidYouKnow/Internet/ipv6_ipv4_difference.html
 • https://www.ipv6.com/general/ipv6-the-next-generation-internet/
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map