Przegląd Turbo VPN (2020)

Turbo z siedzibą w Chinach to usługa VPN nękany wieloma problemami.


Ma ograniczony zakres i zastosowanie, ponieważ jest dostępny tylko na urządzenia mobilne. To pozostawia wszystkie inne urządzenia bez ochrony. Jeśli chcesz chronić swój komputer stacjonarny, musisz zapłacić za drugą sieć VPN.

turbo logo VPNZwolennicy Turbo mogą zwrócić uwagę, że firma ma swoją siedzibę główną w Chinach, kraju, który nawet nie należy do rozległej sieci 14 oczu. Pamiętaj jednak, że rząd Chin nie ceni prywatności (to delikatnie mówiąc).

Wiele sieci VPN jest tam nielegalnych, a państwo zatwierdza te, które są legalne. Ograniczenia te oznaczają, że Twoje dane są filtrowane do chińskiego rządu.

To niekoniecznie pocieszająca myśl.

Ponadto dobrze jest mieć świadomość, że Turbo przechowuje i śledzi wiele twoich danych osobowych. Firma rażąco sprzeda niektóre z tych danych stronom trzecim. Jeśli Twoim celem korzystania z VPN jest prywatne i anonimowe korzystanie z Internetu bez prowadzenia logów, poszukaj gdzie indziej.

Turbo ma się dobrze, jeśli chodzi o oferowanie szyfrowania i niezawodnych protokołów tunelowania VPN, ale są to jedyne obszary, w których ta firma działa dobrze. Przy tak wielu szkodach dla ich nazwy, można śmiało powiedzieć, że znacznie lepiej byłoby wybrać jednego z najlepszych dostawców VPN, dla których priorytetem jest funkcjonalność, bezpieczeństwo i anonimowość.

Omówienie Turbo VPN

Funkcje Szczegóły
Użyteczność:Trochę trudny w użyciu
Zasady rejestrowania:Wątpliwe zasady rejestrowania
Rozmiar serwera:30 serwerów
Dystrybucja serwerów:26 krajów
Wsparcie:Żaden
Torrenting:Nie dozwolony
Streaming:Nie dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie:Protokół OpenVPN; AES-256
Kwatera główna:Chiny
Cena £:Wolny
Oficjalna strona internetowa:https://www.turbovpn.co

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

protokoły VPNDomyślnym ustawieniem Turbo jest protokół OpenVPN. Te protokoły są metodami służącymi do utworzenia „tunelu” między komputerem a Internetem. Jest zaszyfrowany, aby nikt nie widział twojego prawdziwego adresu IP ani nawet nie wiedział, gdzie się znajdujesz.

OpenVPN jest obecnie uważany za najlepszy dostępny protokół tunelowania. W dużej mierze jest to spowodowane tym, że OpenVPN jest oprogramowaniem typu open source, co oznacza, że ​​wielu programistów sprawdzało go pod kątem luk w zabezpieczeniach.

Również na korzyść Turbo IKEv2 jest oferowany jako alternatywny protokół tunelowania. To nowsza technologia, która zdobywa czołową pozycję w świecie VPN.

OpenVPN i IKEv2 są wyposażone w 256-bitowe szyfrowanie AES. Jest to to samo szyfrowanie, które jest używane przez agencje rządowe i wojsko na całym świecie. Uważany za niemożliwy do złamania, możesz mieć pewność, że ta metoda szyfrowania zapewni bezpieczeństwo Twoich danych.

Sieć serwerów Turbo VPN

To jest jeden z najważniejsze wskaźniki jeśli chodzi o wybór dostawcy VPN. Im większa jest sieć serwerów dostawcy, tym szybsze może być Twoje połączenie. Gdy VPN ma solidny zbiór serwerów, oznacza to, że każdy klient zyskuje większą przepustowość. To przekłada się na wyższe prędkości pobierania.

Co więcej, sieć serwerów, która jest geograficznie zróżnicowana, może również zapewnić szybsze połączenia. Jeśli możesz użyć serwera, który znajduje się stosunkowo blisko Twojej rzeczywistej lokalizacji, szybkość przesyłania danych poprawi się. Z drugiej strony, jeśli masz zamiar sfałszować swoją lokalizację, aby uzyskać dostęp do witryn z ograniczeniami geograficznymi, pomaga mieć dobry wybór serwerów zlokalizowanych na całym świecie.

Właśnie z takich powodów popularniejsze sieci VPN, takie jak NordVPN, mają rozbudowane sieci serwerów, które obejmują tysiące serwerów w setkach lokalizacji. W rzeczywistości jest ich tak wiele, że mogą się pochwalić liczbą serwerów i różnorodnością lokalizacji.

Tak nie jest w przypadku Turbo. Firma jest matką, jeśli chodzi o dokładną liczbę serwerów, ale ujawniają, że serwery te znajdują się w 26 miejscach. Podobnie nie dostarczają informacji dotyczących liczby serwerów wirtualnych, a nie serwerów sprzętowych.

lokalizacje serwera VPN VPN

Przy niewielkiej ilości informacji można bezpiecznie założyć, że jeśli chodzi o sieci serwerów, Turbo nie jest przygotowane do konkurowania z głównymi firmami VPN.

Jest Turbo VPN kompatybilny z BitTorrent lub P2P?

Strona FAQ Turbo mówi, że możesz zostać zablokowany, jeśli używasz torrentów z ich usługą. Jednak nic nie wskazuje na to, że nie można udostępniać plików. The szybkości przesyłania danych są tak wolne, że możesz się założyć, że każde torrentowanie będzie bolesne.

Dodatkowo testy wykazały, że oglądanie Netflix z Turbo jest praktycznie niemożliwe. Gigant transmisji strumieniowej nie lubi pozwalać ludziom oglądać swoich usług za pośrednictwem VPN i aktywnie blokuje osoby, które próbują uzyskać do nich dostęp za pomocą jednego. Tak jest w przypadku Turbo, więc nie będziesz mógł oglądać Netflix z Turbo. &# x1f614;

Wyniki testu prędkości z Turbo VPN

W różnych testach prędkości wydajność Turbo była imponująca. To było niesamowicie wolne. System użyty do testów dał wyniki testu porównawczego na poziomie 98,71 Mbps dla pobrań i 53,00 Mbps dla pobrań.

W przypadku dowolnej sieci VPN odczujesz niewielką utratę prędkości. Darmowa sieć VPN oznacza poważniejszą utratę prędkości, a najlepsze sieci VPN będą miały niewielki wpływ. Zarówno darmowe, jak i płatne wersje Turbo oferowane konsekwentnie powolna wydajność to raczej nikomu nie zaimponuje.

W jednym teście dostarczono Turbo VPN prędkości pobierania zaledwie 1,85 Mb / s i podobnie ponure prędkości przesyłania 1,87 Mb / s. We wczesnych dniach korzystania z modemu telefonicznego możesz mieć podobne prędkości przesyłania danych.

turbo test VPN

Kolejny test przyniósł podobne wyniki 1,89 Mb / s do pobrania i 4,99 Mb / s dla przesyłania. Kolejne analizy nie były dużo lepsze.

turbo test VPN 2

Z serwerem UE, prędkość pobierania wynosiła 6,31 Mb / s, i przesłane pliki to zaledwie 0,18 Mb / s.

Po podłączeniu do serwera w USA wyniki uległy nieznacznej poprawie. Pokazały one 11,7 Mb / s dla pobierania i 17,7 Mb / s dla przesyłania.

Turbo szeroko wykorzystuje obraz zająca do opisania, jak szybka jest jego usługa. Jak pokazują te wyniki testu, ten obraz nie pasuje. Turbo dostarczyło jedne z najniższych wyników testów prędkości wśród wszystkich testowanych sieci VPN. Dzięki takim wynikom lepiej byłoby mieć prawie każdą inną sieć VPN.

Czy Turbo VPN prowadzi dzienniki?

Jeśli nie zostałeś jeszcze wyłączony przez absurdalnie niskie prędkości przesyłu danych Turbo, to ich polityka prywatności z pewnością Cię przestraszy.

turbo zasady rejestrowania VPN

Jak pokazuje powyższy zrzut ekranu, Turbo gromadzi wiele informacji o swoich klientach. Śledzą Twojego dostawcę usług internetowych, Twój adres IP podczas logowania i wiele innych danych.

Jednak ich polityka prywatności zaczyna się staczać.

turbo zasady rejestrowania VPN 2

Turbo uwielbia znajdować sposoby na wykorzystanie twoich danych. Ujawniają, że zewnętrzni reklamodawcy, którzy umieszczają reklamy w bezpłatnej wersji oprogramowania, mogą również gromadzić dane z urządzeń użytkowników. Kto wie, w czyich rękach mogą znaleźć się Twoje prywatne informacje?

Warto zauważyć, że Turbo twierdzi, że wszelkie dane, które gromadzą w trakcie prowadzenia działalności, są przechowywane w Singapurze, z zastrzeżeniem, że informacje te mogą znaleźć się w Chinach. Poza tym nie zawierają dużej liczby szczegółów. To raczej podejrzany i wymijający Zasady logowania sprawiają, że Turbo jest w najlepszym razie wątpliwym zakładem, jeśli naprawdę chcesz chronić swoją prywatność i anonimowość w Internecie.

Gdy Turbo jest pytane o swoją politykę prywatności, zasady logowania lub ogólne problemy z usługami, nie otrzymuje odpowiedzi. Zasadniczo ta firma nie ma działu obsługi klienta, który powinien być kolejna czerwona flaga dla każdego, kto chce robić interesy z renomowanym VPN.

Ile kosztuje Turbo VPN?

ceny VPN turboChociaż można pobrać i używać darmowej wersji Turbo, nie jest to zalecane. Pamiętaj tylko przysłowie, które mówi, że gdy produkt lub usługa jest bezpłatna, jesteś produktem.

Tak jest z pewnością w przypadku darmowego Turbo VPN. Zobaczysz reklamę po reklamie, co będzie niezwykle frustrujące. Ponadto firma nie ukrywa swojego zwyczaju przechowywania wszystkich danych i przekazywania ich stronom trzecim. Ta sieć VPN może być bezpłatna, ale będzie Cię kosztować wiele irytacji i niedogodności.

Jeśli płacisz, aby zostać Turbo VIP, przygotuj się na to przez nos. Miesięcznie koszt wynosi 11,99 USD miesięcznie. Płacenie w skali rocznej obniża cenę do około 2,99 USD miesięcznie, ale możesz łatwo znaleźć o wiele bardziej niezawodne usługi VPN, które oferują znacznie większy zysk.

Turbo jest zalecaną siecią VPN?

Turbo to niesamowicie ograniczona oferta, ponieważ jest dostępna tylko na urządzenia mobilne. To pozostawia wszystkie inne urządzenia niezabezpieczone, więc musisz znaleźć innego dostawcę VPN, za który prawdopodobnie będziesz musiał zapłacić.

Sugeruję przejrzenie naszych recenzji kanadyjskich VPN i skorzystanie z jednego z naszych najlepszych wyborów, a będziesz mieć ochronę swoich urządzeń mobilnych i każdego innego posiadanego urządzenia.

Jeśli wybierzesz jedną z bardziej niezawodnych i niezawodnych sieci VPN, szybko przekonasz się, że dostajesz o wiele więcej za swoje pieniądze, w tym rzeczywistą prywatność i anonimowość. To coś, czego Turbo po prostu nie zapewnia.

Jeśli szukasz niezawodnego sposobu na uzyskanie niezawodnych usług, sprawdź nasze recenzje Surfshark i NordVPN, a zrozumiesz, co mamy na myśli, mówiąc „dużo więcej za twoje pieniądze”.

Dodaj swoją recenzję:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map