Recenzja Zenmate VPN (2020)

W porównaniu z jednymi z najlepszych dostępnych obecnie VPN, Zenmate podjął kilka ciekawych decyzji.


Oferują bezpłatne i płatne plany. Dzięki bezpłatnemu planowi zyskujesz solidne szyfrowanie za pomocą protokołów takich jak L2TP, IKEv2 i IPSec. Jeśli chcesz to mieć OpenVPN protokół tunelowania, który jest powszechnie uważany za najlepszy, musisz za niego zapłacić.

Jednak to nie jest dziwne. Dziwne jest to, że oferują tylko szyfrowanie 128-bitowe podczas gdy większość dużych konkurentów oferuje 256-bitowe szyfrowanie AES (co jest znacznie lepsze).

logo zenmate VPNInnym czynnikiem, który szkodzi Zenmate, jest to, że mają oni swoją siedzibę w Niemczech. Dla tych, którzy wiedzą, Niemcy są członkiem 14 Eyes Government Surveillance Network, umowy, na mocy której rząd i agencje szpiegowskie różnych narodów członkowskich mogą węszyć obywateli innych narodów, a następnie swobodnie dzielić się czymkolwiek dane, które zbierają.

Zasadniczo lepiej jest współpracować z jednymi z najlepszych w swojej klasie kanadyjskich dostawców VPN, z których wszyscy mają siedzibę główną poza sieciami Five Eyes i 14 Eyes.

To stawia Cię poza zasięgiem najbardziej podstępnych sieci szpiegowskich i oznacza, że ​​przepisy dotyczące przechowywania danych są luźne lub nie istnieją. Po raz kolejny jest to rodzaj ochrony, jakiej oczekujesz od VPN.

Omówienie Zenmate VPN

Funkcje Szczegóły
Użyteczność:Trudny
Zasady rejestrowania:Niektóre zasady rejestrowania
Rozmiar serwera:298 serwerów
Dystrybucja serwerów:30 ++ krajów
Wsparcie:Formularz kontaktowy
Torrenting:Nie dozwolony
Streaming:Dozwolony
Protokół VPN i szyfrowanie:Protokół OpenVPN, IPSec, IKEv2, L2TP; AES 128 i 256-bitowe szyfrowanie
Kwatera główna:Niemcy
Cena £:2,05 USD / miesiąc
Oficjalna strona internetowa:https://zenmate.com/

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Protokół tunelowania zapewnia bezpieczne, szyfrowane przejście między komputerem a całym Internetem. Istnieje wiele sposobów utworzenia takiego tunelu, przy czym niektóre metody są lepsze i bezpieczniejsze niż inne.

Protokoły takie jak PPTP i SSTP miały swój dzień. Chociaż niektórzy dostawcy VPN nadal udostępniają je użytkownikom, na ogół nie są tak bezpieczne, jak najlepsze protokoły tunelowania.

Zdecydowanie najbardziej zalecanym i szeroko stosowanym protokołem tunelowania jest OpenVPN. Jest to oprogramowanie typu open source, co oznacza, że ​​specjaliści od cyberbezpieczeństwa na całym świecie zbadali je pod kątem problemów i słabych punktów.

Zwykle opiera się na 256-bitowym szyfrowaniu AES, czyli takim samym szyfrowaniu, jakiego używa wiele agencji wojskowych i rządowych w celu zachowania ściśle tajnych danych. Wynik jest taki, że jeśli używasz protokołu OpenVPN, prawdopodobnie będziesz bezpieczny i anonimowy, niezależnie od tego, co robisz online.

ikona protokołu openvpnWiększość najwyżej ocenianych sieci VPN ustawia OpenVPN jako domyślny protokół i nie bez powodu. Ten wybór nie jest tak oczywisty w przypadku Zenmate. Ci, którzy zdecydują się na bezpłatną usługę i mają komputer Mac, będą musieli korzystać z IPSec lub IKEv2. Są to całkowicie akceptowalne protokoły, ale istnieją z Zenmate obawy dotyczące podatności zapory ogniowej oraz ograniczone wsparcie na platformie.

Osoby korzystające z systemów Windows mogą wybierać spośród tych samych protokołów z dodatkiem L2TP.

Tylko dzięki płatnej subskrypcji klienci uzyskują dostęp do protokołu OpenVPN, który jest preferowanym oprogramowaniem do tunelowania przez techno-maniaków na całym świecie. Innymi słowy, Zenmate naprawdę chce, abyś zapłacił za ich usługę.

Nawet jeśli zapłacisz, nie uzyskasz takiego samego 256-bitowego szyfrowania, które jest wspólne z większością innych renomowanych dostawców VPN. Zenmate twierdzi na swojej stronie, że 256-bitowe szyfrowanie jest przeciążeniem dla przeciętnego użytkownika. Spowalnia prędkość połączeń i przyczynia się do wyższych kosztów.

Jeśli jednak naprawdę martwisz się bezpieczeństwem i prywatnością, potrzebujesz najsilniejszego szyfrowania VPN, jakie możesz uzyskać. Po co ryzykować?

Pozytywnie, Zenmate ma wbudowany przełącznik zabijania. Jest to mechanizm kończący sesję przeglądania, jeśli coś pójdzie nie tak z twoją siecią VPN. Jest to ważny środek ochrony, bez którego nie powinna istnieć żadna szanowana sieć VPN.

Ile serwerów ma Zenmate?

Zenmate to stosunkowo nowa i konsekwentnie rozwijająca się usługa VPN. Nie tak dawno temu szczycili się siecią 40 serwerów. Obecnie liczba ta jest bliska 300, a serwery te znajdują się w ponad 30 krajach.

Ikonę pinezki glob Europy, płaskiWiększość serwerów Zenmate znajduje się w Europie. Reprezentowane są kraje takie jak Czechy, Finlandia, Niemcy, Włochy, Łotwa, Hiszpania, Wielka Brytania, Holandia, Belgia i inne.

Zasięg jest rzadki w innych regionach. Ameryka Północna ma 18 serwerów w zachodniej części Stanów Zjednoczonych, a 56 serwerów we wschodniej części Kanady ma tylko pięć. W Ameryce Środkowej nie znaleziono serwerów, aw Brazylii są tylko dwa serwery. Japonia, Hongkong, Singapur i Australia mają serwery, a kontynent afrykański ma dwa serwery w Południowej Afryce.

Ta sieć jest nieco bardziej rozbudowana niż niektóre naprawdę małe, ale nie może konkurować z większymi graczami, którzy mają tysiące serwerów w każdym zakątku globu.

Czy możesz używać BitTorrenta lub P2P z Zenmate?

Nie tak dawno temu Zenmate wyraźnie zabrania użytkownikom wszelkiego rodzaju torrentów lub działań P2P na swoich serwerach. Niedawno zmienili melodię, aby płacący klienci mogli cieszyć się nieograniczoną ilością torrentów.

Jednak najlepiej postępować ostrożnie. W warunkach świadczenia usługi Zenmate ukryte jest ostrzeżenie przed udziałem w jakichkolwiek działaniach, które brzmią podobnie do torrentów.

wektor ostrzeżenie o prywatnościJeśli zdecydujesz się na torrent lub udostępnianie plików w Zenmate, uważaj się za ostrzeżonego.

Na korzyść Zenmate powinieneś mieć możliwość oglądania Netflix bez trudności, jednocześnie będąc połączonym z Internetem przez VPN. Netflix stał się niezwykle dobry w wykrywaniu użytkowników, którzy mają aktywną sieć VPN.

Nie podoba im się ta praktyka, ponieważ może ona umożliwiać przeglądanie treści, które powinny być blokowane w ich regionie. W tej chwili wydaje się, że Netflix nie złapał Zenmate, więc możesz przesyłać strumieniowo do treści swojego serca.

Jak szybki jest Zenmate?

Chociaż z pewnością nie jest najszybszy, jeśli chodzi o wyniki testu prędkości VPN, Zenmate zrobił dość przyzwoity pokaz. Być może jest to aprobata ich planu trzymania się szyfrowania 128-bitowego. Większość ekspertów ds. Bezpieczeństwa nadal wolałaby silniejsze szyfrowanie i większe prędkości, które lubią bardziej wydajne sieci VPN Surfshark lub NordVPN może zapewnić.

Pierwszy test przeprowadzono na jednym z serwerów Zenmate w Europie. Z Ściągnij prędkość 63,44 Mbps, to był całkiem dobry wynik. The Przekazać plik kurs był bardziej rozczarowujący 12,81 Mbps.

test prędkości zenmate

Testy na serwerze w USA dały podobne wyniki w przypadku pobierania, które osiągnęło 57,03 Mbps. Przesyłane dane znacznie przekroczyły dopuszczalne limity, spadając do zaledwie 2,98 Mb / s. To było o 94 procent wolniejsze niż prędkość porównawcza 53 Mb / s.

Jeśli chodzi o szybkość, Zenmate jest swego rodzaju środkiem. Istnieje dużo wolniejszych dostawców, ale są też o wiele szybsi, a wielu z nich oferuje lepszą funkcjonalność i prywatność.

Jakie są zasady rejestrowania Zenmate?

Na pozór polityka rejestrowania Zenmate wydaje się akceptowalna. Swobodnie dzielą się, że mają politykę „bez logowania” i że w Niemczech obowiązują surowe przepisy dotyczące prywatności, do których przestrzegają ich firmy.

Polityka prywatności zenmate

Jeśli jednak chodzi o zasady rejestrowania, prawie zawsze opłaca się czytać drobny druk. Zenmate przyznaje do gromadzenia danych dotyczących przeglądarki i systemu operacyjnego, z którego korzystają ich klienci. To nie jest bezpośrednie naruszenie prywatności.

Kolejną częścią polityki prywatności jest gdzie obawy zaczynają się pojawiać.

Rejestracja polityki prywatności zenmate

Zasadniczo oznacza to, że logują się na twój pierwotny adres IP, ten, który przypisuje ci twój dostawca usług internetowych. To rażąca czerwona flaga, ponieważ jednym z głównych powodów korzystania z VPN jest ukrywanie adresu IP.

Idealnie byłoby, gdyby wszystkie Twoje interakcje z VPN były całkowicie anonimowe. W przypadku sieci VPN, która rejestruje Twój adres IP, jest to niemożliwe.

Właśnie dlatego sieci VPN oparte na sieciach Five Eyes i 14 Eyes zawsze będą lepsze. Mogą zagwarantować prawdziwie anonimowe wrażenia.

Ile kosztuje Zenmate?

Zenmate ma ograniczona darmowa opcja który zapewnia dostęp tylko do kilku serwerów w Rumunii, Niemczech, Hongkongu i Stanach Zjednoczonych. Darmowy pakiet zawiera usługi zapory ogniowej, szyfrowanie TLS i rozszerzenia przeglądarki. Oznacza to, że darmowa wersja bardziej przypomina proxy niż VPN.

Jeśli chcesz prawdziwej ochrony VPN, to masz trzy plany cenowe z którego do wyboru. Abonament miesięczny kosztuje 11,99 USD każdego miesiąca. To dość drogie, zwłaszcza w porównaniu z tańszymi sieciami VPN, które oferują lepszą obsługę.

cennik zenmate

Roczny plan daje ci przerwę w cenie 3,99 USD miesięcznie, naliczono jeden raz za 47,88 USD. Bardziej przystępną alternatywą jest dwuletni plan, który kosztuje tylko 2,99 USD miesięcznie i jest rozliczany jeden raz jako 49,20 USD.

Ceny te są na równi z najlepszymi VPNami, które zapewniają znacznie większy zysk.

Czy Zenmate jest zalecany jako VPN?

Z siedzibą główną w Niemczech i polityką pozyskiwania drewna, która jest co najmniej wątpliwa, tak jest nie można polecić Zenmate. Łatwiej dostępne są znacznie lepsze opcje z lepszą ochroną, takie jak NordVPN lub Surfshark.

Pozwól nam zaoszczędzić ci kłopotów i frustracji związanych z szukaniem prawdziwych ciężkich hitterów w branży, sprawdź naszą listę VPNS dla Kanadyjczyków w tym roku. Wszystkie nasze rekomendacje zostały dokładnie przetestowane i przeszły standardy bezpieczeństwa Privacy Canada.

Podobnie do wszystkich naszych recenzji, testujemy bezpieczeństwo, szybkość, zasady rejestrowania, cenę i obsługę klienta. Zobacz, który ci się podoba.

Dodaj swoją recenzję:

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map