Najlepšie bezpečnostné kamery do roku 2020

Ako sa cítite bezpečne vo svojom dome? Šťastní ľudia sú schopní odpovedať, že majú pocit úplného pokoja v rámci štyroch múrov svojho domu.


Môže to však byť nesprávny pocit bezpečia. Kanadská vláda nahlásila 159 336 zločinov a vstupujúcich do zločinov iba v roku 2017. Je možné, že kombinácia vnútorných bezpečnostných kamier a vonkajších bezpečnostných kamier mohla zabrániť aspoň časti týchto zločinov?

Dozviete sa viac o bezpečnostných kamerách s najlepším hodnotením a zistíte, prečo je váš domov v skutočnosti bez kamerového systému v bezpečí. Na trhu existuje nespočet možností pre domáce fotoaparáty, a to tak inteligentnej, ako aj tradičnej. Z tohto dôvodu sme dôkladne preskúmali dostupné produkty, aby sme zistili, ktoré z nich budú pre vašu rodinu najspoľahlivejšou voľbou.

Contents

Prečo ľudia potrebujú domáce bezpečnostné kamery

Hlavným dôvodom na inštaláciu vnútorných alebo vonkajších bezpečnostných kamier je zaistenie bezpečnosti vašej rodiny. Domáce fotoaparáty sú pre zlodejov známe odradzujúcim prostriedkom, čo znamená, že ak sa dozviete, že sa chránite pomocou bezpečnostných kamier s najlepším hodnotením, prechádzajú na ľahšiu korisť.

Bezpečnostné kamery vám tiež pomáhajú strážiť vaše deti, keď s nimi nemôžete byť doma. Môžete sledovať, kedy dorazí a čo robia, takže si môžete byť istí, že sú v bezpečí.

Bezpečnostná kamera vás bude varovať vždy, keď sa niekto blíži k vášmu domu, bez ohľadu na hodinu. Či už je to sused alebo celkom cudzí človek, vždy stojí za to vedieť, keď je niekto v okolí.

Mnoho ľudí inštaluje vonkajšie bezpečnostné kamery, aby si počas dovolenky odpočinuli. Od tisícov kilometrov môžu sledovať, čo sa deje doma. Je pekné vedieť, že všetko je v poriadku, keď sa snažíte relaxovať.

Zločin v reálnom živote: prípady, v ktorých by fotoaparáty mohli zachrániť deň

Kamery sú veľkou súčasťou najlepšieho systému domácej bezpečnosti. Príklady sú uvedené v správach, ktoré naznačujú, že ak by ľudia práve nainštalovali vonkajšie alebo vnútorné bezpečnostné kamery, k rozchodu a zadaniu pravdepodobne nedošlo..

Zvážte prípad Langley, B.C. žena, ktorá bola prebudená v malých ranných hodinách, pretože muž ukradol veci z jej obývačky. Nakoniec prenasledovala votrelca zo svojho domu, ale situácia bola plná nebezpečenstva. Čo keby bol zlodej vyzbrojený a mal v úmysle spôsobiť jej fyzické zranenie?

Alebo čo páchateľ trestných činov v Montreale, ktorý v roku 2017 prešiel rozpadom? Nakoniec bol zatknutý, ale je ľahké si predstaviť, že všetky jeho obete si želajú, aby si nainštalovali systém domácich kamier skôr, ako sa ich domy rozbijú..

Inteligentné domáce bezpečnostné kamery

„Inteligentné“ kamery sú tie, ktoré pracujú bezdrôtovo. Ak dôjde k narušeniu, kamery začnú nahrávať zábery. Na prístup k fotoaparátu z ľubovoľného miesta na svete môžete použiť smartphone, takže vždy budete mať pocit, že viete, čo sa deje doma.

Mnohé z týchto systémov môžu byť nainštalované bez pomoci odborníka. Sú ľahko použiteľné a so správnym šifrovaním na ochranu vášho súkromia sú mimoriadne dôveryhodné.

Výsledky nášho vyčerpávajúceho prieskumu naznačujú, že týchto päť možností je najlepšou domácou bezpečnostnou kamerou na súčasnom trhu.

Nest Cam IQ Indoor

Nest Cam IQ IndoorZatiaľ čo hniezdo Cam IQ Indoor je pomerne nákladná možnosť, prichádza s množstvom zvončekov a píšťaliek. 4 k 8-megapixlový obrazový snímač je určite obrovským bodom predaja. 12x digitálny zoom je tiež pôsobivý. Tento inteligentný fotoaparát však nie je jedným z najjednoduchších na inštaláciu.

Pros
 • Kompatibilné s Google Assistant a Alexa
 • Veľa funkcií
 • Čas pohotovosti a reakčný čas sú rýchle
 • Obrázky sú v dobrej kvalite
 • Je schopný varovnej služby vlastnej osoby
Zápory
 • Nákladnejšie ako iné možnosti
 • Inštalácia môže byť náročná
Funkčnosť a funkcie softvéru

Nest Cam IQ stojí viac ako konkurenti vďaka vysokokvalitnému šesťjadrovému procesoru. Vďaka tomu je rýchlejšia ako iné systémy. Navyše spolupracuje s Alexou a Asistentom Google.

Voliteľná služba Nest Aware je k dispozícii za príplatok. Tento softvér umožňuje systému skutočne rozpoznať tváre, takže ho môžete naprogramovať tak, aby neposielalo výstrahy, keď sa objavia priateľské tváre.

Senzor 4K a rozlíšenie 1080p HD vytvárajú jasný obraz a systém mikrofónov a reproduktorov vám môže pomôcť odradiť potenciálnych narušiteľov..

Nest Cam IQ je káblový systém, a preto je inštalácia výzvou. Napájanie je zabezpečené zásuvným adaptérom a systém beží cez Wi-Fi. Mobilná aplikácia je jednoduchá a ľahko použiteľná.

Zákaznícka podpora

Väčšina ľudí pri inštalácii systému interaguje so zákazníckym servisom spoločnosti Nest. Reakcie bývajú rýchle, aj keď nie každý vykazuje celkovú pozitívnu skúsenosť. Stále však možno ľahko tvrdiť, že opakovaní zákazníckych služieb sú vždy k dispozícii a sú ochotní pomôcť.

stanovenie ceny

Nest Cam IQ Indoor beží asi 299 dolárov. Pri nákupe fotoaparátov v násobkoch sú k dispozícii zľavy. Zákazníci, ktorí sa rozhodnú pre Nest Aware, si môžu vybrať z troch úrovní služieb, medzi ktoré patrí cena, ktorá začína na 5 USD mesačne a až na 30 USD mesačne.

Netgear Arlo Q

Obrázok Netgear Arlo QArlo Q je celkový systém monitorovania bezpečnosti. Mnohé z jeho funkcií sú navrhnuté tak, aby boli neuveriteľne užívateľsky prívetivé. Táto ponuka spoločnosti Netgear je vďaka nočnému videniu a vysokokvalitnému videu ideálna pre domáce použitie.

Pros
 • Slušná kvalita videa
 • -Nočné videnie
 • -Domáca bezpečnostná kamera pre domácich majstrov
 • -Dostupné programovanie zóny aktivity
Zápory
 • Päť sekúnd oneskorenia
 • Nie je toľko funkcií ako ostatné v tomto zozname
Funkčnosť a funkcie softvéru

Ak hľadáte jednoduchý domáci kamerový systém, môže to byť ten pravý pre vás. Niektoré z jeho hlavných funkcií sú obojsmerný zvuk a detekcia ľudí. Výkonná aplikácia uľahčuje používanie systému. Ak však hľadáte veľa zvončekov a píšťaliek, nenájdete ich tu.

Jeho jednoduchý dizajn môže byť presne tým, čo niektorí ľudia hľadajú. Medzi vlastnosti patrí 1080p HD video a 130-stupňové monitorovacie zobrazenie. Tieto kamery sú ďalej vybavené funkciou Arlo Basic, ktorá poskytuje sedemdenné cloudové ukladanie obrázkov a videa. Arlo Q môže byť pripojené k inteligentným domácim zariadeniam ako Alexa, Google Assistant a Stringify. Vďaka základnému zásuvnému adaptéru je Arlo Q dokonalým doplnkom pre inštaláciu.

Zákaznícka podpora

Zdá sa, že väčšina ľudí kontaktuje pracovníkov zákazníckych služieb spoločnosti Netgear v súvislosti s cloudovým úložiskom Arlo Q. Zatiaľ čo niektorí z nich vyjadrujú frustráciu, väčšina ľudí si uvedomuje, že ich interakcie so zástupcami sú zvyčajne pozitívne.

stanovenie ceny

Jedna kamera Arlo Q prevádzkuje 199,99 dolárov, hoci dve je možné kúpiť iba za 349,99 dolárov a tri za 599,99 dolárov. Zákazníci sa tiež môžu rozhodnúť pre funkciu sledovania Arlo Smart, pričom plány začínajú na 2,99 dolárov mesačne na kameru.

Amazon Cloud Cam

Amazon Cloud CamAko lacnú alternatívu má Amazon Cloud Cam veľa. Kvalita videa je dobrá a možnosti ukladania v cloude sú rôzne. Vďaka možnosti integrácie s inými zariadeniami Amazon je to vynikajúca voľba pre tých, ktorí sú veľkými fanúšikmi online maloobchodného gigantu.

Pros
 • Cenovo dostupný fotoaparát
 • Kvalita videa je prijateľná
 • Dokáže rozlíšiť medzi ľuďmi a domácimi zvieratami
 • Aplikácia má intuitívny dizajn
Zápory
 • Extra funkcie sú k dispozícii iba s mesačným predplatným
 • Možnosti inteligentnej domácej integrácie sú obmedzené
Funkčnosť a funkcie softvéru

Jeho snímková frekvencia 30 snímok za sekundu a video vo formáte 1080p ho robia konkurencieschopným s ostatnými fotoaparátmi na tomto zozname. Avšak jeho zorné pole je iba 120 stupňov na rozdiel od 130 stupňov pre Nest a Arlo. Výkonný senzor umožňuje veľmi zreteľné videnie aj v tmavých oblastiach. Cloudová kamera Amazon obsahuje osem prsteňov LED, ktoré umožňujú nočné videnie.

Aplikácia môže byť naprogramovaná tak, aby doručovala toľko upozornení, koľko chcete, napríklad v prípade zistenia osoby alebo pohybu. K dispozícii je dokonca aj funkcia geofencing, ktorá sa aktivuje, keď vezmete telefón mimo vopred nastavenú oblasť, takže budete dostávať upozornenia iba vtedy, keď budú pre vás najužitočnejší a najpotrebnejší.

Cloudová kamera je samozrejme schopná sa plne integrovať s Alexou, Fire TV a Echo Show. Jednoducho nasmerujte Alexu, aby vám ukázala pohľad z určitého fotoaparátu, a okamžite získate zdroj. Ak dávate prednosť iným inteligentným domácim zariadeniam, je dôležité si uvedomiť, že sa pravdepodobne nebudú integrovať do cloudovej kamery.

Zákaznícka podpora

Ak ste spokojní s možnosťami zákazníckeho servisu Amazonu pre ich ďalšie produkty a zariadenia, pravdepodobne s tým budete tiež spokojní. Môžete volať, poslať e-mailom alebo sa zapojiť do živého rozhovoru. Väčšina ľudí má úplne prijateľné skúsenosti so zástupcami, ktorí sú zdvorilí a ochotní.

stanovenie ceny

Cena približne 119,99 dolárov je hospodárnou možnosťou medzi kamerami vnútornej bezpečnosti. Bez sprievodného predplatného budete môcť ukladať klipy z maximálne troch kamier na 24 hodín. Dostanete tiež upozornenia.

Odber získate viac úložného priestoru, rozpoznávania osôb, zón a neobmedzeného zdieľania. Sedem dní skladovania stojí 6,99 dolárov mesačne, zatiaľ čo 14 dní skladovania vám pobeží 9,99 dolárov mesačne. Najväčší plán vám poskytne 30 dní úložného priestoru až pre 10 kamier za 19,99 dolárov mesačne.

Logitech Circle 2

Logitech Circle 2Ľahko sa inštaluje a vďaka užívateľsky prívetivej aplikácii budete pravdepodobne tiež obdivovať uhol 180 stupňov pozorovania na Logitech Circle 2. Samotná kamera je hospodárnou voľbou. Na prístup k niektorým z jeho najlepších funkcií však budete potrebovať tarifný program.

Pros
 • Úplne bezdrôtové kamery
 • Môže byť použitý vo vnútri alebo vonku
 • Obojsmerný zvuk
 • Široký uhol pozorovania
 • Nahrávanie videa spustené pohybom
 • Integruje sa s Asistentom Google a Alexom
Zápory
 • Pre prémiové funkcie je potrebné predplatné
 • Deformácia hlavne v obrazoch
 • Žiadna možnosť na detekciu zvuku
 • Zobudenie má predĺžené oneskorenie
Funkčnosť a funkcie softvéru

Logitech Circle 2 má pekné funkcie, ako sú videozáznamy vyvolané pohybom, detekcia osôb a zóny detekcie pohybu, ktoré je možné prispôsobiť vašim potrebám. Fotoaparát s rozlíšením 1080p zaznamenáva pohyb rýchlosťou 30 snímok za sekundu a infračervená dióda LED umožňuje nočné videnie až do 15 stôp.

V okruhu Circle 2 pomocou WiFi na pripojenie k smerovaču je k dispozícii reproduktorové pole a vstavaný mikrofón spolu s detektorom pohybu. Nemá však možnosti spúšťania zvuku. Bezplatný plán bezpečného ukladania v kruhu vám ponúka 24-hodinové ukladanie zaznamenaného videa. Keď sa zistí pohyb, dostanete tiež výstrahy push.

Zákaznícka podpora

Zákaznícky servis spoločnosti Logitech je k dispozícii telefonicky alebo prostredníctvom live chatu. Časy odozvy sa môžu občas cítiť pomaly, ale väčšina ľudí uvádza celkovú spokojnosť s podporou, ktorú dostávajú.

stanovenie ceny

MSRP na Logitech Circle 2 je 199,99 dolárov. Ceny online až 130 dolárov sa však často nachádzajú online. Investujte do programu Circle Safe Basic za 3,99 dolárov mesačne a získajte 14 dní skladovania alebo vyskúšajte prémiový plán za 9,99 dolárov mesačne počas 31 dní skladovania. Vďaka tomuto plánu získate tiež pokročilé filtrovanie udalostí, pohybových zón a zisťovania osôb.

Wyze Cam v2

Wyze Cam v2Tieto fotoaparáty sa ponúkajú za neuveriteľné ceny za bezkonkurenčné ceny. Pre tých, ktorí sa najviac orientujú na rozpočet, je to ideálna voľba. Napriek cene sú tieto fotoaparáty vybavené množstvom funkcií. Majte na pamäti, že tieto vačky sú vhodné iba na použitie v interiéri.

Pros
 • Neuveriteľne cenovo dostupné
 • Integruje sa s Alexom
 • Vynikajúce rozpoznanie zvuku
 • Zadarmo, 14-dňové cloudové úložisko
 • Značenie pohybu
 • Zostava produktov je ľahko zrozumiteľná
Zápory
 • Neintegruje sa s inteligentnými domácimi zariadeniami inými ako Alexa
 • Kamery musia mať elektrickú zásuvku
 • Profesionálne monitorovanie nie je k dispozícii
 • Fotoaparáty sa používajú iba v interiéri
Funkčnosť a funkcie softvéru

Tvorcovia kamery Wyze Cam sídlia v oblasti Seattle, čo zrejme robí menej prekvapujúce, že kamery sa integrujú iba s Amazonskou Alexou.

Medzi funkcie spoločnosti Wyze Cam patrí okrem aktivácie pohybu aj používanie technológie označovania pohybu. Kamery snímajú zvuk aj pohyb a poskytujú vám lepšie pokrytie. Získate 14-dňové cloudové úložisko pomocou protokolu HTTPS zabezpečeného prenosu. End-to-end šifrovanie zabezpečuje vaše súkromie online.

Obrazy vo vysokom rozlíšení 1080p sú celkom jasné a spolu s obojsmerným zvukom získate denné aj nočné videnie. S možnosťou videa s časovým odstupom budete mať možnosť získať jasný obraz o tom, čo sa stalo v priebehu niekoľkých hodín za pár minút.

Kamery Wyze sa veľmi ľahko používajú a nastavujú. Každá kamera však musí byť pripojená k elektrickej zásuvke.

Zákaznícka podpora

K dispozícii je telefonická podpora aj live chat. Aj keď podpora 24 hodín nie je k dispozícii, môžete kontaktovať pracovníkov medzi 8:00 a 16:00 PST. Zákaznícka podpora sa nachádza v USA. Zoznam často kladených otázok na tejto webovej stránke môže poskytnúť pomoc v iných prípadoch.

stanovenie ceny

Väčšina produktov spoločnosti Wyze Cam sa ponúka medzi 20 a 30 dolárov, čo zaisťuje, že si každý môže dovoliť najlepšie domáce bezpečnostné kamery. Na použitie nie sú potrebné žiadne predplatné.

Tradičné kamery pre domácu bezpečnosť

Možno budete chcieť pomocou vonkajších bezpečnostných kamier zachytiť najčistejšie videá. Alebo sa obávate bezpečnosti používania siete Wi-Fi vo vašom bezpečnostnom systéme. Nech už sú vaše dôvody akékoľvek, možno vás zaujíma tradičná domáca bezpečnostná kamera, a nie inteligentná.

To je v poriadku, pretože sme tiež vykonali tento výskum. To nás viedlo k odhaleniu troch neuveriteľných tradičných domácich bezpečnostných kamerových systémov, ktoré pomôžu zaistiť bezpečnosť vašej rodiny a majetku. Vyberte si niektorú z týchto vysoko hodnotených bezpečnostných kamier pre pokoj v starej škole.

Bezpečnostný kamerový systém DVR SANNCE 4CH 1080P

Bezpečnostný kamerový systém DVR SANNCE 4CH 1080PTento káblový CCTV systém obsahuje jasný záznam 1080N. Systém obsahuje výkonnú jednotku DVR spolu so štyrmi elegantnými kamerami tvaru guľky pre použitie v interiéri alebo exteriéri.

Vlastnosti
 • Režimy pripojenia vrátane TVI, AHD, analógových a HD IP kamier
 • 960 x 1080 pixelov
 • Monitorujte pomocou mobilného zariadenia
 • Pohyb aktivovaný
 • E-mailové upozornenia
 • 24/7 podporná služba
technické vybavenie
 • DVR s plnými HD VGA a HDMI výstupmi
 • Štyri kamery s nočným videním a rozlíšením 720p HD
 • Kamery sú guľaté a odolné proti poveternostným vplyvom
stanovenie ceny

Tento päťdielny systém je možné zakúpiť za približne 247 dolárov.

Bezdrôtový bezpečnostný CCTV Smonet 4CH 720P HD NVR

Bezdrôtový bezpečnostný CCTV Smonet 4CH 720P HD NVRAk hľadáte vnútorné bezpečnostné kamery, môže to byť pre vás ideálnym riešením. Tento balík štyroch kamier a NVR je samozrejme tiež vhodný na vonkajšie použitie, takže je skutočne všestranným riešením. Výrobca popisuje tento systém ako systém plug and play pre maximálnu jednoduchosť inštalácie.

Vlastnosti
 • Denne alebo v noci pracujú štyri kamery odolné voči počasiu
 • Podporované iba video, nie zvuk
 • 24/7 živé sledovanie
 • Nevyžaduje sa žiadne pripojenie na internet
 • Všetky údaje sa ukladajú na obdobie jedného mesiaca
technické vybavenie
 • 720p bezpečnostné kamery HD
 • Predinštalovaný 1TB HDD
 • Vzdialený prístup zo smartfónu
 • Štvorkanálový pevný disk 1080p
 • Jedna TB pamäte na pevnom disku
stanovenie ceny

Celý systém je možné kúpiť za 309,99 dolárov.

Vonkajšie kamery JOOAN CCTV

Vonkajšie kamery JOOAN CCTVAk hľadáte niečo, čo je skutočne hospodárne, ale stále efektívne, mohlo by to byť pre vás to najlepšie bezpečnostné kamery. Zachytáva mimoriadne jasný obraz vďaka čipu CCD, ktorý je skutočne priemyselnej kvality. Farebné video sa sníma počas dňa, pričom v noci sa zaznamenáva čiernobiele video. Spárujte tieto kamery s rekordérom pre bezpečnostný systém pre domácich majstrov, ktorý naozaj funguje

Vlastnosti
 • Priemyselný čip CCD
 • Kompatibilné s DVR
 • Nočné videnie
 • Hliníková zliatinová škrupina pre lepšiu životnosť
 • Rozlíšenie Full HD 720p
 • Video výstup 4 v 1
 • odolný proti poveternostným vplyvom
 • Jednoduchá inštalácia
technické vybavenie
 • 3,6 mm šošovka
 • Pole svetiel pre nočné nahrávanie
 • Maximálna IR vzdialenosť 130 stôp
stanovenie ceny

Jeden z týchto kamier je možné kúpiť za pouhých 29,99 dolárov.

Ako funguje kamerový systém

Najlepšie domáce bezpečnostné kamery poskytujú pokoj v duši tým, že umožňujú vidieť, čo sa deje vo vašom dome a okolo neho, aj keď ste na míle ďaleko. Podľa štatistík kanadskej vlády sa väčšina vtrhnutí objavuje počas denných hodín, keď sa zločinci cítia celkom istí, že nikto nie je doma. Preto je dôležité, aby vonkajšie bezpečnostné kamery fungovali nepretržite.

Vďaka vašim vonkajším a vnútorným bezpečnostným kamerám môžete monitorovať a dokonca zaznamenávať aktivitu, ktorá sa vykonáva doma a okolo vás. Domáce fotoaparáty sa dodávajú v rôznych tvaroch a veľkostiach. Niektoré môžu byť dosť veľké a dobre viditeľné. Zvyčajne sa jedná o vonkajšie bezpečnostné kamery, ktorých účelom je odradiť zločincov od vstupu do vášho domu.

Ostatné fotoaparáty sú pomerne malé a je prakticky nemožné ich odhaliť, pokiaľ neviete, že tam sú. Tieto domáce fotoaparáty, ktoré sa často používajú v interiéri, slúžia na zabezpečenie funkčnosti, pričom nenarušujú estetiku interiéru.

Keď začnete uvažovať o inštalácii bezpečnostných kamier s najlepším hodnotením, musíte zodpovedať niekoľko otázok. Predovšetkým je to, koľko domácich kamier by malo byť nainštalovaných. Niektorí ľudia sa zaoberajú iba jednou oblasťou, napríklad prednými alebo zadnými dverami. Iní majú obavy z tmavého kúta vedľa garáže alebo sa obávajú, že by niekto mohol prejsť cez niektoré okná v prízemí..

V súlade s tým musí majiteľ domu rozhodnúť, či je jedna kamera postačujúca alebo či je potrebných viac. Noví rodičia často radi inštalujú bezpečnostnú kameru do detskej izby, aby sa zaistilo, že nespadli z postieľky. Odpovede sú skutočne úplne na vás a vy môžete zvyčajne pridať ďalšie komponenty, keď sa stanú obozretnými alebo nevyhnutnými.

Najlepšie domáce bezpečnostné kamery môžu byť káblové alebo bezdrôtové. Káblové verzie sú tradičnou voľbou. Inštalácia je zložitejšia a nie vždy je ľahké zakryť káble, ktoré sú súčasťou týchto systémov. Inštalácie bezdrôtových verzií sa ľahšie inštalujú a majú tendenciu byť menej rušivé. Obrazy prenášané káblovým kamerovým systémom však bývajú ostrejšie a jasnejšie ako obrázky poskytované bezdrôtovým systémom, ktorý vysiela signály vzduchom.

Bezdrôtové kamery sú oveľa flexibilnejšie, pretože sa dajú umiestniť takmer kdekoľvek. Je však dôležité si uvedomiť, že signály z detských monitorov, bezdrôtové pripojenie na internet a bezdrôtové telefóny prerušujú signál kamerového systému vo výnimočných prípadoch. Hackeri sa tiež môžu dostať do bezdrôtových bezpečnostných systémov a pozorovať, čo robíte a či ste alebo nie ste doma. Ak idete s bezdrôtovým systémom, uistite sa, že jeho signály sú silne šifrované, aby sa zabránilo tejto možnosti. Ako viete tí z vás, ktorí už používajú VPN, šifrovanie je jedným z hlavných bezpečnostných prvkov, ktoré vás chránia pred votrelcami..

Záverečné myšlienky

Či už dávate prednosť inteligentným domácim kamerám alebo tradičnejšej trase, je dôležité, aby ste chránili svoju rodinu a svoj majetok. V Kanade sú na vzostupe zločiny, vstup a iné súvisiace trestné činy. Zabránili by vám najlepšie domáce bezpečnostné kamery, aby ste sa stali obeťou?

Najčastejšie otázky

Otázka: Je lepšie mať kamerový systém alebo inteligentnú domácu kameru?

A: Obe možnosti majú výhody a nevýhody. Každý z vás by mohol byť pre vás ideálny v závislosti od vašich okolností.

Majte na pamäti, že veľa CCTV systémov musí byť inštalovaných profesionálne. Tu uvedené však môže byť iba projekt pre domácich majstrov. Ak nie ste obzvlášť vhodní pre tento druh vecí, možno budete musieť vyhľadať pomoc zvonku. Niektorým ľuďom nepáči komplikovaný proces inštalácie.

Je celkom samozrejmé, že inteligentnú domácu kameru môžete nainštalovať sami. Pravdepodobne však budete musieť platiť mesačné predplatné, aby ste mohli pristupovať ku všetkým funkciám fotoaparátu. Prebiehajúce výdavky sú pre niektorých ľudí istotou. Nezabudnite, že tu sú uvedené niektoré bezplatné možnosti, takže môžete získať základné funkcie bez ďalších výdavkov.

Nakoniec môže dôjsť k zníženiu ceny, pretože obidva typy systémov sú celkom funkčné. Existujú ľudia, ktorí môžu uprednostňovať pobyt mimo inteligentnej domácej kamery, pretože sa obávajú hackerského systému. Po zavedení vhodných bezpečnostných opatrení by to nemal byť príliš veľký problém.

Otázka: Môžu byť napadnuté inteligentné domáce kamery?

A: Inteligentné domáce kamery môžu byť hacknuté. Toto je však menej pravdepodobné, ak sa ubezpečíte, že produkt a služba, ktoré vyberiete, správne zašifrujú údaje. Okrem toho môžete routerom a sieťou Wi-Fi chrániť heslom, čím získate ďalšie úrovne zabezpečenia. Pri kúpe inteligentnej domácej kamery sa uistite, že idete s poskytovateľom informácií.

Otázka: Musím si kúpiť pevný disk pomocou inteligentnej domácej kamery?

A: Pevný disk nie je potrebný pri inštalácii inteligentnej domácej kamery. Väčšina z týchto systémov pracuje na cloudovom systéme. Cloudový úložný priestor je vhodnejšou možnosťou, aj keď niektoré fotoaparáty vám umožňujú používať kartu micro SD, ak uprednostňujete ukladanie svojich záberov na miestnej úrovni.

Otázka: Ako môžem chrániť svoj inteligentný domáci fotoaparát pred hackermi?

A: Zabezpečenie vášho inteligentného domáceho fotoaparátu môžete vykonať niekoľkými krokmi. Patria sem zabezpečenie domácej bezdrôtovej siete pomocou šifrovania a hesiel. Môžete tiež vytvoriť silné heslo pre svoje fotoaparáty. Nezabudnite nikdy použiť predvolené heslo, ktoré mohlo byť priložené k inteligentnej domácej kamere. Skontrolujte tiež, či je firmvér fotoaparátu pravidelne aktualizovaný, a vypnite diaľkové monitorovanie, keď sa pravdepodobne nebude používať.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me