Najbezpieczniejsze przeglądarki dla pełnej anonimowości (aktualizacja 2020)

Szukasz najlepszej bezpiecznej przeglądarki? Jeśli tak, to nie jesteś sam. Coraz więcej osób szuka sposobów, aby zapewnić, że ich czas w Internecie jest również czasem prywatnym.


Bezpieczna przeglądarkaJednak ludzie uczą się teraz, że muszą zrobić coś więcej niż tylko ukryć swój adres IP za pomocą VPN i użyć bezpiecznego menedżera haseł. W dzisiejszych czasach konieczne jest również znalezienie najbezpieczniejszej przeglądarki.

Co oznacza bezpieczne przeglądanie? Oznacza to przechodzenie przez Internet bez pozostawiania śladu cyfrowego wszędzie tam, gdzie wędrujesz. Równie dobrze, najlepsza bezpieczna przeglądarka zapewnia, że ​​nikt cię nie szpieguje. Twoje szanse na zarażenie się złośliwym oprogramowaniem lub wirusem są zmniejszone. Jeśli prowadzisz bank lub robisz zakupy online, możesz mieć większą pewność co do prywatności tych transakcji dzięki bezpiecznej przeglądarce.

Problem z wieloma najpopularniejszymi przeglądarkami

Gdy konsument kupuje nowe urządzenie lub system operacyjny, jest on wyposażony w przeglądarkę internetową. Może mieć znaną nazwę jak Chrom lub Microsoft Edge.

Ta znajomość sprawia, że ​​przeglądarka wydaje się bezpieczna. Jednak te wstępnie załadowane przeglądarki internetowe nie są najbezpieczniejszymi przeglądarkami internetowymi które możesz znaleźć.

Na przykład te przeglądarki zostaną skonfigurowane pod kątem maksymalnej szybkości i dostępności. Brzmi nieźle, ale te ustawienia są najmniej bezpieczne. Co więcej, te przeglądarki nie mają wbudowanej funkcji, aby powstrzymać nikczemnych ludzi i byty przed prywatnym biznesem.

Jest to szczególnie prawdziwe, gdy urządzenie lub system operacyjny jest dostarczany z innymi programami. To zwielokrotnia liczbę luk, pozostawiając cię jeszcze bardziej otwartym na atak.

Nawet jeśli odwiedzasz witryny korzystające z certyfikatów HTTPS i SSL, wciąż możesz być narażony na niebezpieczeństwo dzięki przeglądarce, która nie jest bezpieczna.

Dodaj do tego fakt, że przeciętny konsument często nie wie, jak skonfigurować przeglądarkę w celu zapewnienia optymalnego bezpieczeństwa, a ty masz przepis na katastrofę.

Odpowiedzią jest wybranie najlepszej bezpiecznej przeglądarki, która ma już wiele warstw ochrony. Jest to łatwe rozwiązanie, do którego nie potrzebujesz dużej wiedzy technicznej.

Co to jest bezpieczna przeglądarka?

Ważne jest, aby zrozumieć, że przeciętna przeglądarka nie dotyczy bezpieczeństwa użytkowników ani prywatności. Niektórzy z nich sprzedać swoje dane osobowe każdemu, kto o to poprosi. Może to spowodować trafienie użytkownika wysoce ukierunkowanymi reklamami. Alternatywnie może to również oznaczać, że Twoje prywatne dane trafią w niepowołane ręce.

Pamiętaj, że przeciętna przeglądarka śledzi wiele informacji o tobie. Korzystają z aplikacji geolokalizacyjnej, aby dowiedzieć się, gdzie jesteś na świecie, i śledzą wszystkie Twoje ruchy w mediach społecznościowych. Twoja przeglądarka wie nawet wszystko o używanym sprzęcie i systemie operacyjnym.

Jeśli Twoja przeglądarka ma popularną wtyczkę WebRTC, mogą istnieć dodatkowe luki w zabezpieczeniach. Internetowa komunikacja w czasie rzeczywistym ma na celu usprawnienie procesu komunikacji między przeglądarkami. Jednak połączenia WebRTC mogą mieć problemy z bezpieczeństwem. Dzięki wyciekom WebRTC strony internetowe mogą wyświetlać Twój adres IP i inne dane identyfikujące. Ponieważ WebRTC jest powszechną wtyczką dla popularnych przeglądarek, mogą nie być najbezpieczniejszymi opcjami.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo korzystania z Internetu, możesz wykonać kilka kroków. Obejmują one aktualizowanie przeglądarki, nie przechowywanie haseł w przeglądarce, blokowanie wyskakujących okienek i wyłączanie plików cookie innych firm. Oczywiście, jeśli wybierzesz bezpieczniejszą przeglądarkę internetową, wiele z tych kroków zostało już dla Ciebie wykonanych. Dzięki dodatkowej ochronie, takiej jak blokery śledzenia, jesteś gotowy na anonimowe wrażenia.

Dlaczego potrzebujesz bezpiecznej przeglądarki?

Pomyśl o wszystkich rzeczach, z których codziennie korzystasz z Internetu. Niektóre z nich są dość nieszkodliwe i niezbyt prywatne, np. Szukają nowego przepisu na obiad lub dowiadują się o korzyściach płynących z produkcji własnego detergentu do prania.

Możesz nie mieć nic przeciwko, jeśli Twoja przeglądarka, dostawca usług internetowych, wyszukiwarka i dowolna liczba nieznajomych wie, że interesują Cię te tematy. Są jednak duże szanse, że robisz o wiele więcej w Internecie niż tylko szukasz przepisów.

Jeśli płacisz rachunki online, spójrz na wyciąg z konta bankowego na stronie unii kredytowej lub użyj karty kredytowej w witrynie detalicznej, prawdopodobnie chcesz, aby transakcje te były całkowicie prywatne i bezpieczne.

Czy lubisz korzystać z mediów społecznościowych? Może nie masz nic przeciwko, jeśli cały świat zobaczy wszystkie Twoje posty, ale niektórzy ludzie lubią zachować dyskrecję. Najlepsze bezpieczne przeglądarki zwiększają prawdopodobieństwo, że naprawdę masz kontrolę nad tym, kto ma dostęp do Twojego profilu w mediach społecznościowych.

Ważne jest również, abyś korzystał z bezpiecznej usługi e-mail. Niezastosowanie się do tego i niezachowanie należytej ostrożności podczas otrzymywania nieznanych lub podejrzanych wiadomości e-mail stanowi zagrożenie dla phishingu i innych typowych ataków internetowych.

Nawet jeśli uważasz, że nie robisz nic szczególnie prywatnego online, pamiętaj, że hakerzy i inne nikczemne strony zawsze szukają luk w twoim systemie. Zrobią prawie wszystko, aby zainfekować Twój system złośliwym oprogramowaniem, oprogramowaniem reklamowym, oprogramowaniem szpiegującym, trojanami lub wirusami.

bezpieczna przeglądarka infograficzna

Każdy z tych programów może rzucić urządzenie na kolana. Nie ma sensu używać bezpiecznej przeglądarki internetowej, aby temu zapobiec?

Wybieranie bezpiecznej przeglądarki

Istnieje wiele przeglądarek internetowych, ale niektóre z najpopularniejszych i najczęściej używanych opcji nie są wcale najbezpieczniejsze. Jednak inne przeglądarki wyróżniają się zapewnieniem prywatności i bezpieczeństwa. Oto cztery z nich.

1. TOR

Logo TOR„TOR” to skrót od „The Onion Router”. Zobaczysz, jak pasuje nazwa, gdy zrozumiesz więcej o tym, jak ona działa. Każdy, kto kiedykolwiek pokroił cebulę, wie, że składa się ona z wielu warstw. Filozofia stojąca za TOR jest taka wiele warstw szyfrowania zapewnia bezpieczeństwo użytkownikom. W związku z tym jest to najlepsza bezpieczna przeglądarka, ponieważ wykorzystuje trójwarstwowy serwer proxy.

Ktoś, kto korzysta z przeglądarki TOR, otrzyma swój ruch internetowy przez przekaźniki TOR losowego wyboru, zanim dotrze do żądanego miejsca docelowego. To ukrywa rzeczywistą fizyczną lokalizację użytkownika i adres IP aby mogli cieszyć się anonimowym i całkowicie prywatnym doświadczeniem online.

Plusy

 • Jest praktycznie niemożliwe śledzenie ruchu sieciowego kierowanego przez TOR
 • TOR może być używany w połączeniu z VPN dla dodatkowego bezpieczeństwa
 • Łatwy w użyciu: wystarczy pobrać i uruchomić

Cons

 • Anonimowe serwery obsługiwane przez wolontariuszy mogą mieć luki w zabezpieczeniach
 • Skrypty i wtyczki mogą być nadal wykorzystywane
 • Szybkość przesyłania danych może być niska

TOR jest równie łatwy w użyciu, jak każda z bardziej popularnych przeglądarek, pomimo wszystkich bardziej skomplikowanych procesów przetwarzania, które odbywają się za kulisami. Przed wysłaniem do Internetu TOR łączy ruch internetowy w warstwowe, zaszyfrowane pakiety. Następnie jest odbijany przez serię serwerów obsługiwanych przez wolontariuszy.

Na każdym serwerze jedna warstwa szyfrowania jest usuwana z ruchu sieciowego. Oznacza to, że każdy serwer zna tylko poprzedni i następny przekaźnik, niekoniecznie wiedząc o pochodzeniu lub ostatecznym miejscu docelowym. Ta warstwa po warstwie złożoności uniemożliwia śledzenie ruchu sieciowego podczas korzystania z TOR.

2. Dzielna przeglądarka

Odważne logo przeglądarkiJeśli nie znosisz reklam, Brave jest dla Ciebie.

Pomysł znanych pionierów technologii, którzy pracowali z Mozillą i JavaScriptem, Brave Browser ma na celu przełom w branży.

To jest oprogramowanie typu open source oparte na Chromium. Jednak w przeciwieństwie do innych przeglądarek, które pojawiły się wcześniej. Wynika to z jego stosunku do reklam. Blokuje reklamy, które użytkownicy normalnie widzieliby w innych przeglądarkach, zastępując je reklamami z własnej sieci, jeśli zdecydujesz się je zobaczyć. Śledzenia reklam są całkowicie nieobecne w Brave, ale reklamy nadal znajdują się w wynikach wyszukiwania. Brave używa rozszerzenia blokującego reklamy, aby powstrzymać niechciane reklamy, co oznacza, że ​​każda witryna odwiedzana przez użytkowników pobiera znacznie mniej danych, utrzymując prędkości na poziomie przekraczającym akceptowalny.

Plusy

 • Blokuje reklamy i moduły śledzące w celu zwiększenia anonimowości
 • Szybkie prędkości przesyłania danych
 • Wiele rozszerzeń dostępnych w Chrome Web Store

Cons

 • Dzielne nagrody wydają się nieco skomplikowane
 • Możliwe wycieki WebRTC
 • Wszechobecne reklamy AdWords nadal są wyświetlane w wynikach wyszukiwania

Brave to nowy wpis na scenie przeglądarki, który właśnie wszedł na rynek w 2016 roku. Dzięki blokowaniu reklam i innej technologii Brave działa dość oszczędnie na twoim systemie, zużywając mniej pamięci i mniej cykli procesora niż konkurenci.

Mimo że Brave blokuje reklamy, które pojawiałyby się organicznie na stronach internetowych, twórcy serwisu rozumieją również, że firmy internetowe muszą zarabiać pieniądze. W związku z tym użytkownicy mogą włączyć się do programu Brave Rewards, który przyznaje tokeny za wyświetlanie niektórych reklam. Następnie użytkownicy przyznają niektórym stronom „wskazówkę”.

Ponieważ Brave opiera się na Chromium, możesz dodać więcej funkcji, po prostu korzystając z Chrome Web Store, który sprzedaje wiele rozszerzeń.

Przez usunięcie trackerów z równania, Odważny praktycznie uniemożliwia reklamodawcom identyfikację użytkowników i śledzenie ich. To zdecydowanie przyczynia się do bardziej prywatnego korzystania z Internetu.

3. Mozilla Firefox

logo firefoxJeśli bezpieczne przeglądanie jest dla Ciebie ważne i wolisz oprogramowanie typu open source, Firefox jest świetną alternatywą. Ten dostawca nie tylko obiecuje bezpieczne przeglądanie, ale także jest szybki i nie obciąża zasobów systemowych.

Jedną z głównych zalet programu Firefox jest to, że tak jest będący własnością organizacji non-profit. Oznacza to, że Mozilla nie jest szczególnie zmotywowana do sprzedaży danych użytkownika. Regularne aktualizacje zapewniają prywatność użytkowników, a automatyczne blokowanie modułów do śledzenia reklam sprawia, że ​​jest to niezwykle rozsądny wybór.

Plusy

 • Świetne prędkości przesyłania danych
 • Dostępne i skuteczne narzędzia bezpieczeństwa
 • Przyjazny interfejs użytkownika

Cons

 • Niektóre starsze rozszerzenia nie są zgodne z najnowszą wersją przeglądarki Firefox
 • Obsługa klienta może być trudna do osiągnięcia
 • Niektóre osoby nie lubią częstotliwości aktualizacji

Dzięki ochronie przed złośliwym oprogramowaniem i phishingiem Firefox jest naprawdę bezpieczną przeglądarką. Masz również dostęp do blokowania treści, aby przeglądarka mogła blokować wszystkie wykryte moduły śledzące. Ponadto dostępnych jest wiele różnych dodatków zapewniających dodatkową prywatność, bezpieczeństwo i funkcjonalność.

4. Epicka przeglądarka prywatności

Znakomite logo przeglądarkiBezpieczne przeglądanie to znak rozpoznawczy Epic. W przeciwieństwie do wielu najpopularniejszych przeglądarek, domyślnie wprowadzane są najlepsze ustawienia bezpieczeństwa, aby zapewnić bezpieczeństwo danych. Podobnie jak Brave, Epic jest zbudowany na platformie Chromium. Żadne wtyczki nie są dozwolone, a wszystkie pliki cookie innych firm są blokowane.

Jedno kliknięcie to wszystko, czego potrzebujesz dzięki Epic, aby kierować ruchem internetowym za pośrednictwem zintegrowanego serwera proxy. Ukrywa twój adres IP. Ponadto Epic stale emituje ostrzeżenie o braku śledzenia, jednocześnie podejmując aktywne kroki w celu zlokalizowania i zablokowania reklam i sieci społecznościowych, które w przeciwnym razie śledziłyby aktywność online.

Plusy

 • Anonimowe proxy włączone za pomocą jednego kliknięcia
 • Wszystkie ślady historii przeglądarki są kasowane po wyjściu
 • Żadna historia nie została zachowana

Cons

 • Nie działa z menedżerami haseł
 • Możesz napotkać witryny, które nie działają ani nie działają dziwnie w Epic
 • Wyszukiwarka może pominąć standardowe modyfikatory wyszukiwania

Epic jest równie łatwy w użyciu jak Chrome. To po prostu kwestia pobrania i zainstalowania programu. Na stronie głównej będzie można zobaczyć, ile bloków śledzących i zewnętrznych plików cookie Epic zablokowało dla Ciebie. Pamiętaj, że te statystyki dotyczą tylko bieżącej bezpiecznej sesji przeglądania. To jest ponieważ Epic nie rejestruje twoich sesji.

Epic ma nawet własną stronę wyszukiwania, która opiera się na najczęściej używanych wyszukiwarkach, ale bez przesyłania danych do tych dostawców. Oznacza to, że nie próbuje automatycznie wypełnić tego, co wpisujesz w pasku wyszukiwania. Wszystkie zapytania są kierowane przez serwer proxy, aby Twój adres IP był prywatny.

Przeglądarki, których należy unikać

Wybór najlepszej bezpiecznej przeglądarki pomaga chronić dzieci i rodziców w Internecie. Bezpieczne przeglądanie nie dzieje się jednak przypadkowo.

Niestety niektóre z najbardziej znanych przeglądarek internetowych nie są bezpieczne. Ludzie mogą być tym zainteresowani Google Chrome nie jest bezpieczną przeglądarką, i żaden nie jest Internet Explorer. Krawędź i Opera też są niegodny zaufania.

Google Chrome to najczęściej używana przeglądarka internetowa. Podejmują kroki w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkownika. Jeśli jednak naprawdę martwisz się o prywatność, to możesz Nie mogę zaufaj przeglądarce internetowej należącej do firmy, która jest niesławny do przechowywania i śledzenia danych.

Mimo że Internet Explorer jest beznadziejnie przestarzały, ludzie nadal go używają. Microsoft przeprowadził migrację do przeglądarki internetowej Microsoft Edge, co oznacza, że ​​Internet Explorer nie otrzymuje aktualizacji. Co więcej, tak było nękany problemami bezpieczeństwa. Edge nie jest prawie lepszy. Nie ma blokowania dla trackerów i istnieje wiele raportów o problemach bezpieczeństwa.

Opera ma na to wpływ, takie jak nieprzejrzyste ustawienia zabezpieczeń i zakup VPN, o których wiadomo, że rejestrują wykorzystanie przez klientów. dodatkowo, Opera jest własnością chińskiego konsorcjum, które ma okropne dane dotyczące prywatności.

W związku z tym najlepiej unikać tych wszystkich popularnych przeglądarek.

Końcowe przemyślenia

Dzięki najlepszej, bezpiecznej przeglądarce możesz zachować prywatność i anonimowość w Internecie. Najbardziej wiarygodni dostawcy, o których tu mowa, domyślnie przestrzegają surowych standardów bezpieczeństwa, które mają zapewnić bezpieczeństwo w Internecie. Wybierz dowolną z nich, aby zmniejszyć zasięg cyfrowy i dodać dodatkową warstwę ochrony, uzyskując bezpieczną sieć VPN NordVPN (Alternatywnie możesz sprawdzić najlepsze sieci VPN tutaj).

FAQ

P: Czy nadal możesz być śledzony podczas korzystania z TOR?

ZA: Jest praktycznie niemożliwe, aby śledzić ruch sieciowy przez TOR ze względu na jego wielowarstwowy system. Ten system uniemożliwia jednemu przekaźnikowi, który obsługuje konkretny pakiet danych, poznanie czegokolwiek poza bezpośrednim przekaźnikiem i następnym przekaźnikiem. Nawet najbardziej wyrafinowane urządzenia śledzące nie są w stanie śledzić losowej złożoności tego systemu.

P: Czy używanie TOR jest niebezpieczne?

ZA: TOR to bezpieczny, niezawodny i prywatny sposób na bycie online. Cały ruch internetowy jest wysyłany przez losowo wybrane przekaźniki TOR w drodze do miejsca docelowego. Zapewnia to dużą prywatność, anonimowość i bezpieczeństwo, zwłaszcza, że ​​każdy przekaźnik jest świadomy tylko poprzedniego przekaźnika i następnego.

Wyjątkiem jest węzeł wyjściowy, który jest ostatnim przekaźnikiem, zanim żądanie dotrze do miejsca docelowego. Ten serwer zna wcześniejszy przekaźnik i ostateczne miejsce docelowe, co może być problemem, jeśli osoba obsługująca serwer ma niecne zamiary.

Należy pamiętać, że TOR działa na rozległym systemie serwerów wolontariuszy, które działają jak przekaźniki. Przekaźniki te są tak niezawodne jak osoby, które je posiadają. Podczas gdy większość z nich jest bezpieczna i godna zaufania, przestępca ma możliwość uzyskania prywatnych informacji od użytkowników.

P: Jak mogę zapobiec śledzeniu mojego adresu IP??

ZA: Wiele osób szuka sposobów na zminimalizowanie swojego śladu cyfrowego. Dostawcy usług internetowych, przeglądarki, moduły do ​​śledzenia reklam i miliony innych graczy robią wszystko, co w ich mocy, aby śledzić, gdzie jesteś i co robisz online. Jednym z głównych sposobów osiągnięcia tego jest śledzenie adresu IP.

Każde urządzenie ma przypisany unikalny adres IP, który identyfikuje użytkownika bez względu na to, gdzie wędruje on-line. Dane te można jednak ukryć w tajemnicy, wykonując czynności takie jak bezpieczna przeglądarka internetowa. Inne środki, takie jak HTTPS i SSL, również pomagają zapobiegać śledzeniu adresów IP. Wszystkie te środki ukrywają Twój adres IP i sprawiają, że wygląda na to, że znajdujesz się w innej fizycznej lokalizacji, co praktycznie uniemożliwia śledzenie cię w Internecie.

P: Czy Incognito oferuje anonimowość podczas korzystania z Google Chrome?

ZA: Tryb incognito to ustawienie w przeglądarce Google Chrome, które rzekomo zapewnia bardziej anonimową sesję. Jednak to ustawienie ma głównie na celu ukrycie tego, co robisz, przed innymi osobami, które mogą korzystać z tego samego urządzenia. Google i większość innych wyszukiwarek nadal śledzi każdy Twój ruch (zalecane: zacznij korzystać z bezpiecznej wyszukiwarki)

Co więcej, Incognito raczej nie ukryje twoich informacji przed witrynami, które odwiedzasz, twoim dostawcą usług internetowych lub organizacją, taką jak twój pracodawca, która ma najwyższą kontrolę nad twoją siecią.

Jedynym sposobem, w jaki Incognito może działać, jest wybranie trybu incognito bez zalogowania się na żadnym koncie Google. Po zalogowaniu przyrząd jest gotowy. Google z mocą wsteczną łączy informacje o koncie z Twoją ostatnią historią przeglądania.

P: Czy mój dostawca usług internetowych wie, co robię online??

ZA: Dostawca usług internetowych (ISP) jest absolutnie świadomy wszystkiego, co robisz online. Od tego zależy część ich dochodów. Korzystają z gromadzonych danych o twoim zachowaniu, aby wysyłać Ci ukierunkowane reklamy. Co więcej, będą sprzedawać dane wielu stronom trzecim, które albo chcą coś sprzedać, albo wykorzystują twoje prywatne dane do własnych niecnych celów. Na szczęście możesz zatrzymać swojego dostawcę usług internetowych w ciemności, wybierając najlepszą dostępną bezpieczną przeglądarkę i pozostając przy niej niezawodna sieć VPN.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me