Najbezpieczniejsi dostawcy usług e-mail (2020)

W ciągu ostatnich kilku lat miały miejsce niezliczone skandale związane z ochroną prywatności, w które zaangażowani byli najwięksi dostawcy poczty e-mail. Dzięki temu wiele osób szukało najlepszych bezpiecznych wiadomości e-mail, które pozwolą im swobodnie komunikować się z innymi, a jednocześnie chronić ich prywatność jako użytkownika.


Dlaczego potrzebujesz zaszyfrowanych wiadomości e-mail?

Możesz zapytać, czy naprawdę konieczne jest dla mnie szyfrowanie moich e-maili? A może to tyle zamieszania w niczym? Zobacz, co się wydarzyło w ciągu ostatnich kilku lat i osądź sam.

ikona zaszyfrowanej wiadomości e-mailGmail został niedawno przyłapany na udostępnianiu stronom trzecim pełnego i pełnego dostępu do e-maili użytkowników. Oznacza to, że jeśli korzystałeś z Gmaila w czasie trwania skandalu, e-maile, które uważasz za prywatne, mogły trafić w ręce osób, które chciałyby z nich korzystać z własnych powodów. Jeśli czujesz się z tym dobrze, być może nie musisz szyfrować swojego e-maila.

Odtajnione dokumenty wykazały, że Yahoo, AOL, Google, Microsoft i Apple zezwoliły amerykańskim agencjom monitorującym na monitorować komunikację na żywo i przechowywać informacje na swoich serwerach.

Mamy więc Yahoo, AOL, Apple, Google i Microsoft, wszystkich dużych graczy w poczcie e-mail, chętnie udostępniam twoje prywatne informacje z reklamodawcami, marketerami i rządem. Dlatego jeśli chcesz zachować prywatność swoich e-maili, musisz je zaszyfrować. Pamiętaj, że kiedy korzystasz z „darmowych” dostawców poczty e-mail, prawdopodobnie sprzedajesz je innym.

Na szczęście istnieje proste rozwiązanie. Skorzystaj z bezpiecznego dostawcy e-mail. Rzućmy okiem na kilka opcji, które są dostępne, aby pomóc Ci wybrać tę, która jest odpowiednia dla twoich potrzeb.

1. ProtonMail – najbardziej znany dostawca usług e-mail

logo protonmail

ProtonMail został założony przez dr Andy Yen. Przed założeniem tej firmy pracował jako badacz w CERN. ProtonMail opiera się na pomyśle budowy Internetu, który chroni prywatność użytkownika, zaczynając od wiadomości e-mail.

Inżynierowie i naukowcy pracujący dla szwajcarskiej firmy mają wyjątkową wizję ochrona swobód obywatelskich w Internecie. Z tego powodu stworzyli łatwą w obsłudze usługę e-mail, która ma wbudowane kompleksowe szyfrowanie wiadomości e-mail.

Zaangażowanie ProtonMail w ochronę prywatności jest widoczne od razu po założeniu konta. Nie jesteś proszony o podanie danych osobowych. Musisz tylko wybrać nazwę użytkownika i hasło.

To jest bezpłatne konto e-mail, więc nie ma wielu funkcji, które można uzyskać za pomocą innych usług e-mail.

skrzynka odbiorcza protonmail

Twój limit załączników wynosi 25 MB. Dołączanie zdjęć jest łatwe i szybkie. Podczas wysyłania lub odbierania wiadomości e-mail ProtonMail automatycznie przechowuje dane kontaktowe w folderze adresu. Możesz przesyłać kontakty z innych programów. Nie ma jednak bezpośredniego sposobu na połączenie kontaktów z mediami społecznościowymi lub innymi kontami e-mail. Musisz utworzyć plik CSV lub .VFC, a następnie przesłać je na swoje konto.

Jeśli zapomnisz hasła i musisz zresetować konto, możesz to zrobić. Jednak wszystkie e-maile, które były już w skrzynce odbiorczej lub w zapisanych folderach przed zresetowaniem hasła, zniknęły. Jest nie ma mowy, żebyś kiedykolwiek mógł je odzyskać.

Plusy:

 • Łatwo wysyłaj zaszyfrowane wiadomości e-mail
 • Szybko przesyła załączniki do 25 MB
 • Wolny

Cons:

 • Jeśli zapomnisz hasła, musisz zresetować konto. Wszelkie wcześniej zapisane lub odebrane wiadomości e-mail zostaną zablokowane. Nie będziesz już mieć do nich dostępu.

2. Mailfence – szyfrowanie całościowe + podpisy cyfrowe

logo mailfence

Mailfence to belgijska firma, która została założona w 1999 roku. Ich celem jest pomoc użytkownikom w odzyskaniu bezpieczeństwa prywatnej poczty elektronicznej. Aby osiągnąć ten cel, znaleźli certyfikaty SSL bez amerykańskiego urzędu certyfikacji. Opracowali unikalne, interoperacyjne, kompleksowe rozwiązanie do szyfrowania wiadomości e-mail. To rozwiązanie obejmuje podpisy cyfrowe.

Mailfence stara się wyróżniać z tłumu, oferując pełny pakiet e-mail, w tym kalendarze Mailfence, dokumenty Mailfence i grupy Mailfence. Mailfence współpracuje z innymi usługami e-mail kompatybilnymi z Open PGP.

Mailfence określa się mianem „prawdziwego kompleksowego rozwiązania do szyfrowania poczty e-mail”, ponieważ wszystkie operacje szyfrowania odbywają się w przeglądarce. Zintegrowany magazyn kluczy daje użytkownikom pełna kontrola nad zarządzaniem kluczami a także zaawansowane opcje.

jak działa mailfence

Mailfence jest dumny z siebie oferując pełną odwracalność. Oznacza to, że użytkownicy mogą opuścić platformę za pomocą swoich zaszyfrowanych par kluczy, a także zaszyfrowanych danych end-to-end.

Będąc w Belgii, ich serwery znajdują się w kraju, w którym obowiązują przepisy chroniące prywatność. Ponieważ Mailfence nie ma zagranicznej spółki macierzystej, nie są one zmuszone do przestrzegania żądań danych od władz krajowych lub zagranicznych.

Mailfence ma bezpłatny plan, który obejmuje 500 MB wiadomości e-mail, 500 MB dokumentów, uwierzytelnianie dwuskładnikowe, szyfrowanie, a także wsparcie. Następny poziom to plan za około 2,50 $ miesięcznie. Ich biznesplan pozwala użytkownikom skalować plan w oparciu o ich potrzeby. Ceny planu różnią się w zależności od tego, co doda do niego użytkownik.

wycena przesyłek pocztowych

Plusy:

 • Doskonałe bezpieczeństwo i prywatność
 • Otwórz kompleksowe szyfrowanie PGP
 • Znajduje się w Belgii
 • Podpisy cyfrowe
 • Strony trzecie nie mają dostępu do twoich danych

Cons:

  • Motywy niestandardowe nie są dostarczane
  • Nie ma odpowiedniego systemu zarządzania aliasami

3. Hushmail – najstarsza bezpieczna usługa e-mail

Hushmail został zaprojektowany tak, aby być jak bezpłatna usługa poczty elektronicznej, z której obecnie korzystasz. Możesz go używać na smartfonie, w Internecie lub na urządzeniu inteligentnym. Różnica polega na tym, że dodali dodatkowe funkcje bezpieczeństwa w celu zapewnienia bezpieczeństwa danych.

Hush Communications rozpoczęła się w 1998 roku. Rok później wprowadzono Hushmail. Ta firma z siedzibą w Vancouver w Kanadzie znajduje się w sercu rozwijającego się przemysłu technologicznego.

Filozofia stojąca za Hushmail polega na tym, że tworzenie najlepszych bezpiecznych wiadomości e-mail nie musi być skomplikowane ani zastraszające. Ich pomysł polegał na tym, że aby ograniczyć ryzyko cyberbezpieczeństwa, zastosowane środki muszą być skuteczne, dostępne, a ludzie muszą mieć poczucie, że mogą z nich faktycznie skorzystać.

Ben Cutler jest dyrektorem generalnym firmy od 2001 r., A Brian Smith pełni funkcję dyrektora technologicznego firmy. Brian był jedną z kreatywnych sił stojących za technologią napędzającą Hushmaila.

skrzynki odbiorcze hushmail

Hushmail w to wierzy bezpieczeństwo jest najważniejszą funkcją, jaką może mieć usługa e-mail. Po bezpłatnej stronie usługi nie ma wielu funkcji ani funkcji oferowanych przez innych internetowych klientów poczty e-mail.

Hushmail skanuje przychodzące wiadomości e-mail i sprawdza je w poszukiwaniu wirusów. Zapewnia możliwość umieszczenia na czarnej liście nazw domen i indywidualnych adresów e-mail.

Hushmail nie ma reklam w swojej skrzynce odbiorczej. Oferuje dostęp POP3, co oznacza, że ​​twój e-mail jest dostępny z usług stron trzecich. Oznacza to, że możesz uzyskać dostęp do Hushmaila za pośrednictwem aplikacji e-mail na smartfonie. Hushmail oferuje tylko zwykłego kompozytora wiadomości tekstowych.

Jeśli używasz swojego e-maila codziennie, może Ci to nie przeszkadzać, ale Hushmail wymaga logowania przynajmniej raz na trzy tygodnie, aby utrzymać aktywne konto. Jeśli nie, Hushmail automatycznie dezaktywuje twoje konto. To może szybko stać się denerwujące.

Plusy:

 • Nie dostajesz reklam w skrzynce odbiorczej
 • Dostęp POP3
 • Darmowa wersja

Cons:

 • Jeśli Twoje konto jest nieaktywne przez trzy tygodnie, zostaje dezaktywowane
 • Brak sprawdzania pisowni

Końcowe przemyślenia

E-mail jest zaufaną formą komunikacji. To tutaj udostępniasz prywatne informacje zaufanym osobom. Dlatego e-mail jest uzasadnionym celem hakerów. Darmowe konta e-mail szyfrują twoje wiadomości.

Wielu z nich dobrze odfiltrowuje spam. Nadal nie uważamy, że darmowe klienty poczty internetowej są najbezpieczniejszym sposobem komunikacji.

STARTTLS to popularna forma szyfrowania wiadomości e-mail. Jeśli zarówno nadawca, jak i odbiorca korzystają z aplikacji obsługujących ten typ szyfrowania, można wysyłać wiadomości e-mail.

Infrastruktura klucza publicznego lub PKI to klucz do szyfrowania wiadomości e-mail. To pozwala na korzystanie z technologii takich jak podpisy cyfrowe i szyfrowanie. Oprócz tego, że jest wykorzystywany w e-mailach, znajduje się w centrum handlu elektronicznego i będzie odgrywał większą rolę w Internecie przedmiotów.

Potrzeba poczty elektronicznej i innych form oprogramowania zabezpieczającego cyberprzestrzeń, takiego jak VPN, będzie istnieć tak długo, jak długo będą istniały złośliwe osoby, które wykorzystują takie rzeczy jak ZeroAccess i inne formy złośliwego złośliwego oprogramowania do infekowania systemów operacyjnych i wyrządzania szkód niewinnym ofiarom.

Nie zapominaj, że chociaż zaszyfrowane wiadomości e-mail zapewniają dodatkową ochronę danych osobowych, ruch internetowy nadal nie jest szyfrowany. Sugerujemy przejrzenie i porównanie najlepszych VPN, na jakie możesz sobie pozwolić, i chronić siebie i swój dom przed potencjalnymi atakującymi.

E-mail jest wektorem ataku, podobnie jak dane przeglądania. Zawsze zachowuj czujność na odwiedzanych stronach, uzyskaj szyfrowaną usługę e-mail i uzyskaj dobry VPN NordVPN lub Surfshark. Zaoszczędzisz sobie wiele bólu w przyszłości.

FAQ

P: Czy Gmail jest bezpiecznym adresem e-mail??

ZA: Gmail ma ponad miliard użytkowników na całym świecie. Jest to jeden z najpopularniejszych dostawców usług e-mail na świecie. Zrozumiałe jest, że istnieją obawy dotyczące bezpieczeństwa. Gmail umożliwia logowanie się z dowolnej lokalizacji i używanie dowolnego urządzenia.

Umożliwia to logowanie się do niezaszyfrowanych sieci oraz ujawnianie danych osobowych i prywatności. Gmail ma ustawienia domyślne, które zapewniają dość solidne zabezpieczenia. Jednak poznanie zaawansowanych opcji zabezpieczeń, w tym SMTP przez TLS (STARTTLS), pozwoli zwiększyć bezpieczeństwo Gmaila.

P: Czy mogę wysłać wiadomość e-mail za pomocą Gmaila?

ZA: Tak. Gmail obsługuje S / MIME. Jest to dostępne w przypadku płatnego konta Gmail. Nie jest dostępny, jeśli korzystasz z bezpłatnego konta. S / MIME będzie działać tylko wtedy, gdy zarówno nadawca, jak i odbiorca korzystają z usługi, która je obsługuje.

Gmail zasugerował, że są zainteresowani dodaniem kompleksowego szyfrowania we wszystkich swoich usługach e-mail. Tak się jeszcze nie stało, a ponieważ obiecują to od 2014 roku, nie wstrzymujemy oddechu.

P: Jak mogę zabezpieczyć hasłem załącznik Gmaila??

ZA: Kliknij przycisk Utwórz, aby rozpocząć nowy e-mail. W prawym dolnym rogu okna kliknij Włącz tryb poufny. Tam możesz ustawić datę ważności i hasło.

P: Czy można zhakować wiadomość e-mail??

ZA: Tak. Na przykład naukowcy w Europie odkryli luki w zabezpieczeniach, które pozwalają na zhakowanie wiadomości e-mail, jeśli stosowane jest szyfrowanie PGP i S / MIME.

P: Skąd mam wiedzieć, czy mój e-mail został zhakowany?

ZA: Pierwszą wskazówką jest zazwyczaj to, że kontakty informują cię, że otrzymali od ciebie dziwne e-maile. Może poprosić ich o podanie poufnych informacji itp. Powiedz im, aby przesłali Ci zdjęcie. Jeśli go nie wysłałeś, prawdopodobnie zostałeś zhakowany.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map