VPN ātruma izpratne un palielināšana

Šajā rakstā mēs apspriežam faktorus, kas ietekmē VPN ātrumu un kā VPN ātrumu var palielināt. Mēs arī aptveram ātruma atšķirības starp dažādiem ProtonVPN plāniem.


Tā kā VPN izveido šifrētu tuneli pār jūsu esošo interneta savienojumu, VPN ātrumu lielā mērā ierobežo jūsu pašreizējā interneta savienojuma ātrums. Faktori, kas varētu ierobežot VPN ātrumu, ir šādi:

 • Jūsu interneta pakalpojumu sniedzēja ierobežojumi. Vispārīgi runājot, jūs nevarat sasniegt ātrumu ātrāk par to, cik daudz datu jūsu ISP var pārvadāt viņu tīklā.
 • Starptautiskās interneta saites. Ja veidojat savienojumu ar aizjūras VPN serveri, problēma ar tīkla saitēm jebkur starp jums un šo serveri var izraisīt veiktspējas problēmas. Tas var ietvert sastrēgumus, ko izraisa zemūdens interneta kabeļa kļūme, vai uzturēšanu, ko tīkla pakalpojumu sniedzējs veic jūsu ISP augšpusē..
 • ISP droseles. Daži pakalpojumu sniedzēji ar nodomu iztukšos VPN savienojumus vai izlaidīs visu jūsu savienojumu, ja jūs izmantojat lielu joslas platumu. Tas pasliktinātu jūsu VPN ātrumu, jo viss savienojums darbosies lēnāk.

Tā kā tīkli vienmēr mainās, VPN ātrums mainīsies atkarībā no tā, kur atrodaties, ar kādiem serveriem izveidojat savienojumu, un pat tad, kad esat izveidojis savienojumu. Turklāt, tā kā savienojums ar VPN var apiet problēmu citur internetā, dažreiz pat ir iespējams iegūt ātrāku savienojuma ātrumu ar noteiktām vietnēm, izmantojot VPN..

Kā iegūt lielāku ātrumu VPN

Ja VPN darbojas lēni, to var izraisīt daži no iepriekš aprakstītajiem faktoriem, taču joprojām ir daži triki, kas var uzlabot VPN veiktspēju.

 • Pārslēgšanās uz citu VPN serveri – Citam serverim būtu cits savienojums, un to, iespējams, neietekmētu tīkla problēmas, kas var samazināt ātrumu. Pārslēdzot serverus, izmantojiet serveri, kura IP adrese ir no cita diapazona. Piemēram, tā vietā, lai pārslēgtos no 162.210.192.158 uz 162.210.192.159, pārslēdzieties uz 209.58.129.97. Kamēr pirmie divi skaitļu komplekti ir atšķirīgi, jūs atradīsities citā diapazonā.
 • Pārslēdzieties uz serveri, kas atrodas tuvāk jums – Jo tālāk atrodas serveris, jo lielāks ir latentums, kas ietekmē ātrumu. Tālāk esošs serveris nozīmē arī to, ka tīklā starp jums un serveri, visticamāk, ir kaut kas nepareizs.
 • Izmantojiet UDP, nevis TCP – ProtonVPN Windows lietojumprogramma ir konfigurēta tā, lai pēc noklusējuma izmantotu UDP, tāpat kā mūsu OpenVPN konfigurācijas faili. Ja izmantojat mūsu Windows lietojumprogrammu, varat atvērt sadaļu Iestatījumi, lai pārliecinātos, ka izmantojat UDP, jo UDP ir daudz ātrāks nekā TCP.
 • Izmantojiet serverus, kuriem nav lielas slodzes – ProtonVPN lietojumprogrammās, kā arī mūsu VPN servera lapā tiks parādīta visu mūsu serveru slodze. Mēģiniet izvēlēties serveri ar mazu slodzi.
 • Nelietojiet Secure Core – Papildu drošība, ko nodrošina Secure Core VPN, diemžēl maksā uz veiktspēju, jo, ejot cauri mūsu Secure Core tīklam, tiek nodrošināta papildu latentuma pakāpe. Ja veicat intensīvas joslas platuma darbības, kurām nav nepieciešami visaugstākie drošības līmeņi, jūs varat iegūt ātrāku veiktspēju, neizmantojot Secure Core.
 • Nelietojiet Tor VPN serverus – ProtonVPN ir unikāls ar to, ka mēs piedāvājam arī Tor VPN serverus, kuru izeja notiek caur Tor tīklu. Tā kā Tor tīkls bieži ir lēns, arī Tor VPN serveri var būt lēni.
 • Izmantojiet jaunāku VPN klientu – Ja jūs izmantojat ProtonVPN lietojumprogrammu, noteikti atjauniniet uz jaunāko versiju, izvēlnē noklikšķinot uz Atjaunināt. Ja jūs izmantojat trešās puses OpenVPN klientu, noteikti izmantojiet tādu, kuru mēs iesakām, kā arī pārliecinieties, vai izmantojat jaunāko versiju. Jaunajās versijās būs veiktspējas optimizācija vai ātrāks šifru komplekts, kas uzlabos kopējo veiktspēju.

Dažādu ProtonVPN plānu ātrums

ProtonVPN uztur ļoti augstu veiktspēju visā mūsu globālajā VPN serveru tīklā, izmantojot tikai ātrākos serverus un izmantojot īpaši atlasītus tīklus. ProtonVPN ir bezmaksas VPN pakalpojums, taču mūsu globālais tīkls nevar brīvi darboties. Darbības izdevumus lielākoties sedz ProtonVPN Plus lietotāji. Tāpēc ProtonVPN Plus un ProtonVPN Basic lietotājiem mēs nodrošinām daudz augstu veiktspējas līmeni.

Tā kā ProtonVPN ir bezlocekļa VPN pakalpojums, mēs neuzraugām un neizsekojam lietotāju aktivitātes. Tāpēc mums nav joslas platuma ierobežojumu vai joslas droseles, pat bezmaksas lietotājiem. Tomēr ātrumi starp bezmaksas, pamata un plus plāniem atšķiras atkarībā no servera slodzes. Tā kā mēs piedāvājam tikai ļoti ierobežotu skaitu bezmaksas serveru, uz šiem serveriem parasti ir daudz vairāk lietotāju, kas noved pie zemākas veiktspējas.

ProtonVPN Basic lietotāji gūst labumu no augstas veiktspējas, jo viņiem ir piekļuve serveriem bez bezmaksas lietotājiem, kas ir savienoti ar augstākas veiktspējas tīkliem. Visbeidzot, ProtonVPN Plus lietotājiem ir visaugstākā veiktspēja, jo viņiem ir piekļuve Plus serveriem, kuri ir pieejami tikai citiem Plus lietotājiem. Tā kā Plus lietotāju ir mazāk un daudzi Plus serveri darbojas 10 Gbps tīklā, ir iespējama ļoti augsta veiktspēja. Patiešām, bieži tiek ziņots par ātrumu līdz 300 Mb / s. Faktiskais ātrums tomēr var atšķirties atkarībā no tīkla apstākļiem.

Joprojām rodas problēmas ar ātrumu?

ProtonVPN mēs cenšamies ne tikai nodrošināt drošāko VPN pakalpojumu, bet arī visātrāko VPN pakalpojumu. Lai to izdarītu, datu centros ar vislabāko tīkla savienojumu mēs izvietojam tikai augstas veiktspējas serverus. Ja kāda no mūsu serveru veiktspēja ir slikta, mēs gribētu par to uzzināt. Lūdzu, pastāstiet mums, kurš serveris darbojas slikti, sazinoties ar mums.

Ar laba vēlējumiem,
Proton Technologies komanda

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map