Preskúmanie siete Betternet VPN (2020)

Námestie loga BetterNetBezplatné siete VPN len zriedka ponúkajú skutočnú hodnotu (v porovnaní s platenými službami).


V skutočnosti zvyčajne nie sú vôbec úplne zadarmo … Zaplavujú vás reklamami, predávajú vaše údaje každému uchádzačovi a majú tendenciu byť menej bezpečné ako platené siete VPN..

Betternet sa označuje ako „bezplatná“ sieť VPN a hoci tvrdia, že sa líši od iných bezplatných možností, bližší pohľad ukazuje, že v skutočnosti to tak nemusí byť. Sú relatívne novým hráčom na trhu, ktorý práve vstúpil na scénu v roku 2015. Keďže však ich služba je bezplatná, majú pomerne veľký počet používateľov..

Mnoho z týchto používateľov používa zariadenia so systémom Android, ale spoločnosť tiež podporuje zariadenia so systémom Mac, Windows a iOS. Betternet podobne obsahuje rozšírenia pre používateľov prehliadačov Firefox a Chrome. Nie je potrebné sa registrovať, takže spoločnosť ani nezhromažďuje vaše osobné údaje.

Je však logické, že Betternet musí nejakým spôsobom dosahovať zisk. Nejde o altruistickú organizáciu, ktorá existuje iba na zlepšenie ľudstva. Prostredníctvom videí a pridružených aplikácií si Betternet zarába peniaze.

Keď sa prihlásite na Betternet, spoločnosť získa zisk zakaždým, keď kliknete na „Pozerať video a pripojiť sa“ alebo „Inštalovať aplikáciu“. Zdá sa, že tieto zisky nestačili na to, aby sa veci dali ďalej.

Do konca roku 2017 spoločnosť Betternet uviedla na trh prémiovú verziu svojej najobľúbenejšej mobilnej aplikácie. Súčasťou prémiového plánu je prístup k dedikované servery, zákazník podpora 24 hodín denne, 7 dní v týždni a ďalšie možnosti IP. Tento balík vám dáva možnosť pripojiť sa k 11 serverom v 10 krajinách.

Ak vám 11 serverov v 10 krajinách neznie zvlášť pôsobivo, je to preto, že to tak nie je. Väčšina vysokokvalitných sietí VPN sa môže pochváliť sieťami tisícok serverov, ktoré sa tiahnu cez viac ako 100 krajín.

Zoberme si napríklad NordVPN viac ako 5 000 serverov v približne 100 rôznych krajinách. Takmer bez ohľadu na to, kde sa na svete nachádzate, nájdete server, ktorý je blízko vašej geografickej polohy. To takmer vždy zaručuje rýchlejšie rýchlosti prenosu údajov a lepší celkový výkon.

Ďalšou menej pôsobivou správou je, že Betternet funguje skôr ako proxy server ako skutočná VPN. Proxy servery môžu byť prijateľnou alternatívou k VPN, ak vykonávate určité činnosti s nízkym rizikom, ktoré si nevyhnutne nevyžadujú šifrovanie. Ak používate server proxy, iba to vyzerá, že vaša geografická poloha je iná ako v skutočnosti.

Betternet beneftis

Ak chcete sledovať obsah blokovaný na YouTube na serveri proxy, server je v poriadku. Ak však chcete robiť takmer čokoľvek iné, je lepšie mať k dispozícii sieť VPN, ktorá okrem šifrovania všetkého webového prenosu šifruje aj to, akoby ste prehliadali odinakiaľkoľvek. Toto chráni vaše citlivé údaje oveľa lepšie, vďaka čomu ste menej zraniteľní zvedavými očami a hackermi.

Betternet so sídlom v Kanade je miestnym hráčom na trhu VPN. Zatiaľ čo niektorí to môžu vidieť ako plus, iní budú mať menší dojem. Kanada je členom špionážnej siete Five Eyes spolu s USA, Veľkou Britániou, Austráliou a Novým Zélandom.

Ak sa niektorá zo vládnych agentúr so svojimi záľubami v zdieľaní údajov dostane do rúk vašich osobných údajov, môžete si byť istí, že to čoskoro budú mať aj všetci ostatní. Toto nie je najlepší stav pre niekoho, kto sa snaží udržať nízky profil.

Betternet môže byť prijateľnou voľbou, ak je cena predovšetkým vašim záujmom. Nezabudnite, že bez platenia prémiového členstva nebudete mať prístup k všetkým funkciám ani k všetkým serverom. Uvidíš s touto službou veľa reklám, takže ak je to pre vás obrat, môže byť dobrý nápad vyhľadať jednu z najlepších sietí VPN pre Kanadu.

Bezpečnosť a šifrovanie

Najlepšie VPN otvorene chvália svoje bezpečnostné a šifrovacie protokoly, ale nie Betternet. Skutočne vás vyhľadávajú, aby zistili, čo sa vôbec používa, protokoly VPN a na aké druhy šifrovania sa používatelia môžu spoľahnúť.

Príspevok do blogu v roku 2015 poskytuje určité osvietenie.

šifrovanie zabezpečenia betteretu blogu

Aj keď sa OpenVPN všeobecne považuje za priemyselný štandard, pokiaľ ide o protokoly VPN, literatúra spoločnosti Betternet nevysvetľuje presne, kedy sa používa. V blogovom príspevku sa navyše spomína 256-bitové šifrovanie AES. Opäť sa to považuje za priemyselný štandard, ale Betternet nespomína, kedy a ako sa toto šifrovanie uplatňuje v ich službách.

Betternet pravdepodobne sprístupňuje protokoly VPN IPSec VPN so 128-bitovým šifrovaním. V porovnaní s inými spoločnosťami je však ponuka iba dvoch protokolov VPN pomerne obmedzená. Pretože OpenVPN je považovaný za najlepší v odbore, je pravdepodobné, že pre väčšinu používateľov nie je potrebné nič iné.

Pokiaľ ide o bezpečnosť, na webovej stránke Betternet sa uvádza málo informácií. Toto slúži ako ďalší dôkaz toho, že táto služba funguje skôr ako proxy ako ako skutočná VPN. Majte na pamäti, že existuje žiadna podpora smerovača a že pravdepodobne nebude jasné, kedy používate OpenVPN a keď používate IPSec.

Za zmienku tiež stojí, že Betternet prišiel do popredia v akademickej štúdii, ktorá bola vydaná v roku 2017. Súčasťou štúdie bolo skúmanie toho, či VPN zabezpečujú úroveň bezpečnosti, ktorú inzerovali, aby tak robili..

Štúdia to tiež navrhla VPN môžu vkladať adware alebo malware do užívateľských zariadení. Rebríčky použité v štúdii boli umiestnené Betternet medzi 10 najhoršími pre tieto činnosti.

Aj keď to nie je nevyhnutne pozitívny dôkaz, že používanie služby Betternet ponechá vaše zariadenia nabité adwarom a škodlivým softvérom, štúdia je určite sugestívna. Navyše, mnoho z ďalších 10 najviac podozrivých sietí VPN v zozname už nie je v prevádzke. V tomto bode je ťažké povedať, či si Betternet bude užiť jasnejšiu budúcnosť.

Umiestnenie servera Betternet

Betternet má veľmi obmedzenú sieť serverov. Servery sa nachádzajú v Kanade, USA, Veľkej Británii, Japonsku, Francúzsku, Austrálii, Nemecku, Singapure, Hongkongu a Holandsku. Ak máte voľný prístup, môžete nechcem si vybrať ku ktorému serveru budete pripojení.

umiestnenia servera betternet

Prémiové členstvo vám poskytuje viac možností, ale sieť je stále veľmi obmedzená. Keďže konkurenti ponúkajú doslova tisíce serverov vo viac ako 100 krajinách po celom svete, Betternet jednoducho nemôže konkurovať. Platená služba spoločnosti Betternet je navyše drahšie ako niektoré z najlepších sietí VPN, ktoré sú dnes k dispozícii.

Používanie služby BitTorrent alebo P2P s Betternet VPN

Torrenty a P2P nie sú prísne zakázané Betternet je servery. Ich výsledky rýchlostných skúšok sú však také priepastne pomalé, že sťahovanie súboru akejkoľvek veľkosti bude trvať niekoľko dní. Aj keď je sťahovanie torrentov povolené, Betternet na svojich webových stránkach varuje, že urobia všetko, čo je v ich silách, aby vyhoveli akýmkoľvek rozkazom alebo iným oficiálnym požiadavkám..

Neuveriteľne pomalé rýchlosti prenosu dát tiež znamenajú, že streamovanie cez Netflix alebo inú podobnú službu je prakticky nemožné. Ak je pre vás streamovanie vôbec dôležité, je dôležité, aby ste išli s jednou z najlepších sietí VPN, ktorá uľahčuje streamovanie, ako je napríklad Surfshark., ktorý má dedikované servery na odblokovanie geograficky obmedzeného obsahu aby bol váš streaming a prehliadanie webových stránok bezproblémovejšie.

Výsledky testov rýchlosti siete Betternet VPN

Betternet je zvyčajne pomalý, v skutočnosti neexistuje žiadny iný spôsob, ako to povedať. Výsledky testu rýchlosti ukazujú rýchlosť sťahovania 3,18 Mbps a rýchlosť nahrávania 12,41.

Výsledok testu rýchlosti betteretu

Tieto výsledky sú trochu depresívne. Vzhľadom na neznáme úrovne bezpečnosti a šifrovania, s ktorými sa stretávate, je ľahké zistiť, že pri používaní služby Betternet jednoducho nezískate veľa. Je to aj v prípade, že sa rozhodnete vyplácať plán, ktorý sa zdá byť predražený vzhľadom na nedostatok funkcií a všeobecne slabý výkon.

Pravidlá prihlásenia spoločnosti Betternet VPN

Jedna vec, ktorú má Betternet pravdu, je jej prísna politika bez protokolov. Pretože nie je potrebné, aby sa bezplatní používatelia dokonca zaregistrovali v službe, je logické, že by mohli mať málo zdieľaných údajov alebo by mohli byť hackermi zraniteľní..

Zásady ochrany osobných údajov spoločnosti Betternet

Je pekné vidieť, že akonáhle ukončíte reláciu prehľadávania, celá história tejto relácie sa odstráni. Je to jednoduché a priame. Ďalším plusom je, že akékoľvek informácie, ktoré sa zhromažďujú za tento krátky čas, sa nezdieľajú ani neposkytujú tretím stranám alebo pridruženým spoločnostiam..

Najlepšie je, že ak spoločnosť Betternet niekedy dostane oznámenie o zastavení šírenia podľa zákona DMCA, nebude môcť zdieľať informácie o používateľovi. DMCA znamená Zákon o autorských právach súvisiacich s informačnými technológiami (Digital Millennium Copyright Act).

DMCA chráni text, fotografie, videá a iný obsah v online sfére. Ak sa vlastník materiálu chráneného autorskými právami domnieva, že jeho práva boli porušené, môže údajnému porušovateľovi poslať oznámenie o zastavení šírenia. Tieto oznámenia o zastavení šírenia sa môžu doručovať aj poskytovateľom internetových služieb a sieťam VPN, ktoré mohli byť použité na prístup k porušenej webovej stránke.

Ak VPN zaznamenáva údaje o používateľoch a ich činnostiach, musí vyhovieť žiadosti o informácie týkajúce sa porušenia zákona DMCA. VPN, ktoré nevedú záznamy, majú málo údajov. V tomto ohľade, Betternet robí presne to, čo by mali robiť.

Možnosti tvorby cien pre Betternet VPN

Najobľúbenejšia možnosť Betternetu samozrejme nestojí vôbec nič. Vďaka neuveriteľne pomalým rýchlostiam nahrávania a sťahovania a dostupnému iba hŕstke serverov to pravdepodobne nebude pre mnohých ľudí atraktívnou možnosťou, najmä pri zvažovaní pochybných bezpečnostných taktík spoločnosti..

Betteretové ceny

Prémiový, platený program nie je o nič lepší. Môžete platiť mesačne, ale cena je alarmujúca 11,99 dolárov mesačne. To je oveľa viac ako cena účtovaná oveľa lepšími a skutočnými službami VPN.

Ak sa rozhodnete platiť jeden rok vopred, cena sa stáva oveľa atraktívnejšou. Pri cene 2,99 dolárov mesačne sa náklady na službu znižujú bližšie k jej skutočnej hodnote, aj keď táto cena sa môže nafúknuť..

Je odporúčaná sieť Betternet VPN?

Jedna vec, ktorú má Betternet v jej prospech, je to, že sa veľmi ľahko používa. Na pochopenie základných funkcií služby sa nevyžaduje žiadna sofistikovanosť ani skúsenosti. Samozrejme to pomáha Funkcie Betternetu sú skutočne základné.

Nie sú tu žiadne zvončeky a píšťalky a ukazuje sa kontrola ich webových stránok príliš málo informácií, pokiaľ ide o bezpečnosť a šifrovanie. Len nie je možné povedať, kedy sa používa protokol OpenVPN namiesto IPSec. Preto neexistuje reálny spôsob, ako zistiť, či máte 256-bitové alebo 128-bitové šifrovanie.

Možno je to tak preto, že Betternet vôbec nie je skutočnou sieťou VPN. Ponúka iba najzákladnejšiu ochranu. Navyše, ako ukazuje akademická štúdia z roku 2017, existujú otázky týkajúce sa používania adwaru a škodlivého softvéru spoločnosťou.

Aj keď neinfikujú vaše zariadenia vecami, ktoré by ste radšej nemali, skúsenosti s internetom bezplatná verzia služby sa načíta s reklamami Už. Je to únavné slogan a nie je jasné, ako z neho skutočne profitujete.

Ak sa skutočne zaujímate o svoje súkromie a bezpečnosť v režime online, odporúčame vám ísť s najlepšou sieťou VPN, ktorá má dobré recenzie a pôsobivú rýchlosť prenosu údajov. NordVPN a Surfshark sú presne takým druhom služieb.

Tieto ťažké váhy vám vždy oznámia, kde stojíte. Viete, ktorý protokol VPN používate, a presne viete, aká úroveň šifrovania prechádza váš webový prenos. To vám dáva taký pokoj jednoducho nedostanete službu ako Betternet.

Ak ste v špici v miestnej kaviarni a používajte Betternet, stačí urobiť niečo neškodné, napríklad pozrieť sa na video YouTube. Táto služba je všeobecne neodporúčané pre čokoľvek iné, čo by mohlo odhaliť viac o vašich online zvykoch alebo potenciálne ohroziť vaše finančné alebo osobné údaje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map