Przegląd Betternet VPN (2020)

Kwadrat z logo BetterNetDarmowe VPN rzadko oferują prawdziwą wartość (w porównaniu do usług płatnych).


W rzeczywistości zazwyczaj nie są naprawdę bezpłatne… Zalewają Cię reklamami, sprzedają Twoje dane dowolnemu oferentowi i są zwykle mniej bezpieczne niż płatne sieci VPN.

Betternet określa się jako „darmowa” VPN i chociaż twierdzą, że różnią się od innych bezpłatnych opcji, bliższe spojrzenie ujawnia, że może tak nie być. Są stosunkowo nowym graczem na rynku, który pojawił się na scenie w 2015 roku. Ponieważ jednak ich usługa jest bezpłatna, mają dość dużą liczbę użytkowników.

Wielu z tych użytkowników korzysta z urządzeń z Androidem, ale firma obsługuje również urządzenia z systemem Mac, Windows i iOS. Betternet ma również rozszerzenia dla użytkowników Firefox i Chrome. Nie trzeba się rejestrować, więc firma nawet nie zbiera danych osobowych.

Niemniej jednak oczywiste jest, że Betternet musi jakoś osiągać zysk. Nie są organizacją altruistyczną, która istnieje wyłącznie w celu poprawy ludzkości. Dzięki wideo i aplikacjom stowarzyszonym Betternet zarabia pieniądze.

Po zalogowaniu się do Betternet firma zarabia za każdym razem, gdy klikniesz „Obejrzyj wideo i połącz” lub „Zainstaluj aplikację”. Najwyraźniej te zyski nie były wystarczające, aby wszystko funkcjonowało.

Do końca 2017 roku Betternet uruchomił wersję Premium swojej najpopularniejszej aplikacji mobilnej. Dostęp do planu Premium obejmuje dedykowane serwery, klient wsparcie w trybie 24/7 i więcej opcji IP. Ten pakiet umożliwia połączenie z 11 serwerami w 10 krajach.

Jeśli 11 serwerów w 10 krajach nie brzmi dla ciebie szczególnie imponująco, to dlatego, że tak nie jest. Większość wysokiej jakości sieci VPN oferuje sieci tysięcy serwerów, które rozciągają się na ponad 100 narodów.

Weźmy na przykład NordVPN, mają ponad 5000 serwerów w około 100 różnych krajach. Prawie niezależnie od tego, gdzie jesteś na świecie, możesz znaleźć serwer, który znajduje się blisko Twojej lokalizacji geograficznej. To prawie zawsze gwarantuje szybsze przesyłanie danych i lepszą ogólną wydajność.

Inną mało imponującą wiadomością jest to Betternet działa bardziej jak serwer proxy niż prawdziwa sieć VPN. Serwery proxy mogą być akceptowalną alternatywą dla sieci VPN, gdy wykonujesz pewne działania niskiego ryzyka, które niekoniecznie wymagają szyfrowania. Gdy korzystasz z serwera proxy, po prostu sprawia, że ​​wyglądasz tak, jakby Twoja lokalizacja geograficzna była inna niż w rzeczywistości.

betternet beneftis

Jeśli chcesz oglądać treści zablokowane w regionie na YouTube, serwer proxy jest w porządku. Jeśli jednak chcesz zrobić cokolwiek innego, zdecydowanie lepiej jest mieć VPN, który szyfruje cały ruch internetowy oprócz tego, aby wyglądał, jakbyś przeglądał z innego miejsca. Chroni to szczególnie wrażliwe dane, dzięki czemu jesteś mniej podatny na wścibskie oczy i hakerów.

Betternet, mający siedzibę w Kanadzie, jest lokalnym graczem na rynku VPN. Podczas gdy niektórzy mogą postrzegać to jako plus, inni będą pod wrażeniem. Kanada jest członkiem sieci szpiegowskiej Five Eyes wraz ze Stanami Zjednoczonymi, Wielką Brytanią, Australią i Nową Zelandią.

Z zamiłowaniem do udostępniania danych, jeśli jedna z agencji rządowych dostanie twoje dane osobowe, możesz być pewien, że cała reszta wkrótce też je otrzyma. To nie jest najlepszy stan rzeczy dla kogoś, kto próbuje utrzymać niski profil.

Betternet może być akceptowalnym wyborem, jeśli cena jest Twoim priorytetem. Pamiętaj, że nie będziesz mieć dostępu do wszystkich funkcji, a nawet wszystkich serwerów, chyba że zapłacisz za członkostwo premium. Zobaczycie wiele reklam z tą usługą, więc jeśli jest to dla Ciebie rezygnacja, poszukiwanie jednej z najlepszych sieci VPN dla Kanady może być dobrym pomysłem.

Bezpieczeństwo i szyfrowanie

Najlepsze VPN otwarcie chwalą się swoimi protokołami bezpieczeństwa i szyfrowania, ale nie Betternet. Naprawdę zmuszają Cię do szukania informacji o tym, jakie protokoły VPN są używane i na jakim szyfrowaniu użytkownicy mogą polegać.

Wpis na blogu z 2015 r. Zawiera oświecenie.

szyfrowanie bezpieczeństwa blogu betternet

Chociaż OpenVPN jest powszechnie uważany za standard branżowy, jeśli chodzi o protokoły VPN, literatura Betternet nie wyjaśnia dokładnie, kiedy jest używany. W blogu dodatkowo wspomniano o 256-bitowym szyfrowaniu AES. Ponownie jest to uważane za standard branżowy, ale Betternet nie wspomina, kiedy i jak to szyfrowanie jest stosowane w ich usługach.

Betternet wydaje się także udostępniać protokoły IPSec VPN z szyfrowaniem 128-bitowym. Jednak oferowanie tylko dwóch protokołów VPN jest dość ograniczone w porównaniu z innymi firmami. Ponieważ OpenVPN jest uważany za najlepszy w branży, jest całkiem prawdopodobne, że dla większości użytkowników nic więcej nie jest potrzebne.

Niewiele wspomina się o bezpieczeństwie na stronie Betternet. Jest to kolejny dowód na to, że ta usługa działa bardziej jako serwer proxy niż jako prawdziwa sieć VPN. Pamiętaj, że istnieje brak obsługi routera i że prawdopodobnie nie będzie jasne, kiedy używasz OpenVPN i kiedy używasz IPSec.

Warto również zauważyć, że Betternet zajmował znaczącą pozycję w badaniu akademickim opublikowanym w 2017 r. Część badania polegała na sprawdzeniu, czy sieci VPN zapewniają poziom bezpieczeństwa, który reklamowano, czy nie.

Badanie sugeruje również, że te Sieci VPN mogą wprowadzać adware lub malware na urządzenia użytkowników. Rankingi użyte w badaniu umieszczone Betternet wśród 10 najgorszych dla tych działań.

Chociaż niekoniecznie jest to pozytywny dowód, że korzystanie z Betternet spowoduje, że twoje urządzenia będą obciążone oprogramowaniem reklamowym i złośliwym oprogramowaniem, badanie z pewnością jest sugestywne. Ponadto wiele innych 10 najbardziej podejrzanych sieci VPN na liście nie jest już w użyciu. W tym momencie trudno powiedzieć, czy Betternet będzie cieszyć się lepszą przyszłością.

Lokalizacje serwerów Betternet

Betternet ma bardzo ograniczoną sieć serwerów. Serwery znajdują się w Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Japonii, Francji, Australii, Niemczech, Singapurze, Hongkongu i Holandii. Jeśli wybierzesz bezpłatny dostęp, ty nie wybieraj do którego serwera będziesz podłączony.

lokalizacje serwerów betternet

Członkostwo premium daje więcej możliwości, ale sieć jest nadal poważnie ograniczona. Ponieważ konkurenci oferują dosłownie tysiące serwerów w ponad 100 krajach na całym świecie, Betternet po prostu nie może konkurować. Dodatkowo płatna usługa Betternet to droższe niż niektóre z najlepszych obecnie dostępnych sieci VPN.

Korzystanie z BitTorrent lub P2P z Betternet VPN

Torrenty i P2P nie są surowo zabronione Betternet’s serwery. Jednak ich wyniki testu prędkości są tak niesamowicie wolne, że pobranie pliku dowolnej wielkości zajęłoby dni. Chociaż pobieranie torrentów jest dozwolone, Betternet ostrzega również na swojej stronie internetowej, że dołożą wszelkich starań, aby zastosować się do wszelkich nakazów lub innych oficjalnych żądań.

Niezwykle wolne prędkości przesyłania danych oznaczają również, że przesyłanie strumieniowe za pośrednictwem Netflix lub innej podobnej usługi jest praktycznie niemożliwe. Jeśli transmisja strumieniowa jest dla Ciebie w ogóle ważna, ważne jest, aby korzystać z jednej z najlepszych sieci VPN, która sprawia, że ​​przesyłanie strumieniowe jest łatwe, jak Surfshark, który ma dedykowane serwery do odblokowywania treści z ograniczeniami geograficznymi aby płynnie korzystać z przesyłania strumieniowego i przeglądania Internetu.

Wyniki testu prędkości Betternet VPN

Betternet jest zazwyczaj wolny, tak naprawdę nie ma innego sposobu, aby to powiedzieć. Wyniki testu prędkości pokazują prędkość pobierania 3,18 Mbps i prędkość wysyłania 12,41.

wynik testu prędkości betternetu

Te wyniki są nieco przygnębiające. Biorąc pod uwagę nieznane poziomy bezpieczeństwa i szyfrowania, z którymi masz również do czynienia, łatwo jest zauważyć, że po prostu nie dostajesz dużo podczas korzystania z Betternet. Dzieje się tak nawet wtedy, gdy zdecydujesz się na płatny plan, co wydaje się zbyt drogie, biorąc pod uwagę brak funkcji i ogólnie słabą wydajność.

Zasady rejestrowania Betternet VPN

Betternet ma rację ścisłe zasady braku dzienników. Ponieważ darmowi użytkownicy nie muszą nawet rejestrować się w usłudze, oczywiste jest, że mogą mieć niewiele danych do udostępnienia lub mogą być podatni na ataki hakerów.

polityka prywatności betternet

Miło jest widzieć, że jak tylko zamkniesz sesję przeglądania, cała jej historia zostanie usunięta. To jest proste i jednoznaczne. Kolejną zaletą jest to, że wszelkie informacje gromadzone przez tak krótki czas nie są udostępniane ani przekazywane osobom trzecim ani podmiotom powiązanym.

Najlepszą częścią ich polityki zerowego dziennika jest to, że jeśli Betternet kiedykolwiek otrzyma powiadomienie o usunięciu DMCA, nie będzie mógł udostępniać informacji o użytkowniku. DMCA oznacza Digital Millennium Copyright Act.

DMCA chroni tekst, zdjęcia, filmy i inne treści w dziedzinie online. Gdy właściciel materiałów chronionych prawem autorskim uzna, że ​​ich prawa zostały naruszone, może powiadomić domniemanego sprawcę o usunięciu treści. Te powiadomienia o usunięciu mogą być również wyświetlane na stronach internetowych dostawców usług internetowych i sieci VPN, które mogły zostać wykorzystane do uzyskania dostępu do naruszonej witryny.

Jeśli VPN rejestruje dane o użytkownikach i ich działaniach, muszą oni spełnić prośbę o informacje dotyczące naruszenia DMCA. Sieci VPN, które nie prowadzą rejestrów, mają niewiele danych do przekazania. Pod tym względem, Betternet robi dokładnie to, co powinien.

Opcje cenowe dla Betternet VPN

Oczywiście najpopularniejsza opcja Betternet nic nie kosztuje. Przy niewiarygodnie niskiej prędkości wysyłania i pobierania oraz tylko kilku dostępnych serwerach, jest mało prawdopodobne, aby była to atrakcyjna opcja dla wielu osób, szczególnie biorąc pod uwagę wątpliwą taktykę bezpieczeństwa firmy.

ceny betternet

Płatny plan premium nie jest dużo lepszy. Możesz płacić miesięcznie, ale koszt to alarmujący 11,99 USD miesięcznie. To znacznie więcej niż cena pobierana przez zdecydowanie lepsze, prawdziwe usługi VPN.

Jeśli zdecydujesz się zapłacić za jeden rok z góry, cena stanie się znacznie bardziej atrakcyjna. Przy cenie 2,99 USD miesięcznie koszt usługi obniża się do jej prawdziwej wartości, chociaż nawet ta cena może być zawyżona.

Czy zaleca się Betternet VPN?

Jedną z zalet Betternet jest to, że jest niezwykle prosty w użyciu. Do zrozumienia podstawowych funkcji usługi nie jest wymagany żaden stopień zaawansowania ani doświadczenie. Oczywiście to pomaga Funkcje Betternet są naprawdę podstawowe.

Nie ma tu żadnych dzwonków i gwizdów, a przegląd ich witryny pokazuje zbyt mało informacji w zakresie bezpieczeństwa i szyfrowania. Po prostu nie można stwierdzić, kiedy zamiast IPSec używany jest OpenVPN. W związku z tym nie ma prawdziwego sposobu, aby dowiedzieć się, czy otrzymujesz szyfrowanie 256-bitowe lub 128-bitowe.

Być może dlatego, że Betternet wcale nie jest prawdziwą VPN. Oferuje tylko najbardziej podstawową ochronę. Ponadto, jak pokazują badania akademickie z 2017 r., Istnieją pewne pytania związane z wykorzystaniem przez firmę oprogramowania typu adware i malware.

Nawet jeśli nie infekują one Twoich urządzeń rzeczami, których wolisz nie mieć, doświadczenie z darmowa wersja usługi jest ładowana z reklamami już. To męczące hasło i nie jest jasne, jak naprawdę na tym skorzystasz.

Jeśli naprawdę martwisz się o swoją prywatność i bezpieczeństwo w trybie online, wskazane jest wybranie najlepszej sieci VPN, która ma dobre recenzje i imponującą szybkość przesyłania danych. Zarówno NordVPN, jak i Surfshark są właśnie tego rodzaju usługami.

Te ciężkie wagi zawsze dają Ci znać, gdzie stoisz. Wiesz, jakiego protokołu VPN używasz i dokładnie wiesz, na jakim poziomie szyfrowania przechodzi Twój ruch internetowy. To daje ci spokój po prostu nie dostaniesz takiej usługi jak Betternet.

Skorzystaj z Betternet, jeśli masz szczyptę w lokalnej kawiarni i po prostu musisz zrobić coś nieszkodliwego, np. Obejrzeć film na YouTube. Ogólnie rzecz biorąc, usługa jest Niepolecane za wszystko, co może ujawnić więcej na temat twoich nawyków online lub potencjalnie narazić twoje dane finansowe lub osobowe.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me