Recenze Betternet VPN (2020)

Náměstí s logem BetterNetBezplatné sítě VPN zřídka nabízejí skutečnou hodnotu (ve srovnání s placenými službami).


Ve skutečnosti obvykle nejsou vůbec úplně zdarma … Zaplavují vás reklamami, prodávají vaše data každému uchazeči a bývají méně bezpečné než placené VPN.

Betternet se popisuje jako „bezplatná“ VPN, a ačkoli tvrdí, že se liší od jiných volných možností, bližší pohled ukazuje, že ve skutečnosti tomu tak nemusí být. Jsou relativně novým hráčem na trhu, který právě vstoupil na scénu v roce 2015. Protože je však služba zdarma, mají poměrně velký počet uživatelů..

Mnoho z těchto uživatelů používá zařízení se systémem Android, ale společnost také podporuje zařízení se systémem Mac, Windows a iOS. Betternet má podobně rozšíření pro uživatele Firefoxu a Chrome. Není třeba se registrovat, takže společnost vaše osobní údaje ani neshromažďuje.

Je však logické, že Betternet musí nějakým způsobem dosahovat zisku. Nejedná se o altruistickou organizaci, která existuje pouze pro zlepšení lidstva. Prostřednictvím videí a přidružených aplikací vydělává Betternet své peníze.

Když se přihlásíte na Betternet, společnost získá zisk pokaždé, když kliknete na „Sledovat video a připojit se“ nebo „Nainstalovat aplikaci“. Zjevně tyto zisky nestačily na to, aby se věci udržely v chodu.

Do konce roku 2017 spustila společnost Betternet prémiovou verzi své nejoblíbenější mobilní aplikace. Součástí plánu Premium je přístup k dedikované servery, zákazník Podpěra, podpora nepřetržitě a další možnosti IP. Tento balíček vám dává možnost připojit se k 11 serverům v 10 zemích.

Pokud vám 11 serverů v 10 zemích nezní zvlášť působivě, je to proto, že tomu tak není. Většina vysoce kvalitních sítí VPN se může pochlubit sítěmi tisíců serverů, které se rozprostírají ve více než 100 zemích.

Vezměte si například NordVPN přes 5 000 serverů ve zhruba 100 různých zemích. Téměř bez ohledu na to, kde se nacházíte, najdete server, který je blízko vaší zeměpisné poloze. To téměř vždy zaručuje rychlejší přenos dat a lepší celkový výkon.

Další méně než působivou zprávou je, že Betternet funguje spíše jako proxy server než skutečná VPN. Proxy servery mohou být přijatelnou alternativou k VPN, pokud provádíte určité činnosti s nízkým rizikem, které nutně nevyžadují šifrování. Používáte-li proxy server, pouze to vypadá, že vaše geografická poloha je jiná, než ve skutečnosti je.

Betternet beneftis

Pokud chcete sledovat obsah blokovaný na YouTube na YouTube, je proxy server v pořádku. Pokud však chcete dělat téměř cokoli jiného, ​​pak je mnohem lepší mít VPN, která kromě šifrování veškerého webového provozu šifruje veškerý webový provoz, takže se zdá, jako byste procházeli někam jinam. Tím se vaše citlivá data chrání mnohem lépe, takže jste méně zranitelní vůči zvědavým očím a hackerům.

Betternet se sídlem v Kanadě je místním hráčem na trhu VPN. Zatímco někteří to mohou vidět jako plus, jiní budou méně ohromeni. Kanada je členem špionážní sítě Five Eyes spolu s USA, Velkou Británií, Austrálií a Novým Zélandem.

S jejich zálibou ve sdílení dat, pokud by některá z vládních agentur získala ruce na vašich osobních údajích, můžete si být jisti, že to brzy budou mít i všichni ostatní. Toto není nejlepší situace pro někoho, kdo se snaží udržet nízký profil.

Betternet může být přijatelnou volbou, pokud je cena především vaším zájmem. Jen nezapomeňte, že nebudete mít přístup ke všem funkcím nebo dokonce ke všem serverům, pokud nezaplatíte prémiové členství. Uvidíš s touto službou mnoho reklam, takže pokud je to pro vás odbočka, může být dobrý nápad vyhledat jednu z nejlepších VPN pro Kanadu.

Zabezpečení a šifrování

Nejlepší VPN otevřeně chválí své bezpečnostní a šifrovací protokoly, ale nikoli Betternet. Opravdu vás nutí hledat, aby zjistili, co, pokud vůbec, jsou použity protokoly VPN a na jaký druh šifrování se uživatelé mohou spolehnout.

Položka blogu v roce 2015 poskytuje určité osvícení.

šifrování zabezpečení betteretu blogu

Zatímco OpenVPN je obecně považován za průmyslový standard, pokud jde o protokoly VPN, literatura společnosti Betternet nevysvětluje přesně, kdy se používá. Blogový příspěvek navíc zmiňuje 256bitové šifrování AES. Opět se to považuje za průmyslový standard, ale Betternet neuvádí, kdy a jak je toto šifrování použito v jejich službách.

Zdá se, že Betternet také zpřístupňuje protokoly VPN IPSec s 128bitovým šifrováním. Nabídka pouze dvou protokolů VPN je však ve srovnání s jinými společnostmi poměrně omezená. Protože OpenVPN je považován za nejlepší v oboru, je pravděpodobné, že pro většinu uživatelů není potřeba nic jiného.

Co se týče bezpečnosti, na webových stránkách Betternet se uvádí málo. To slouží jako další důkaz, že tato služba funguje spíše jako proxy, než jako skutečná VPN. Mějte na paměti, že existuje žádná podpora routeru a že to pravděpodobně nebude jasné, když používáte OpenVPN a když používáte IPSec.

Za zmínku stojí také to, že Betternet figuroval spíše prominentně v akademické studii, která byla vydána v roce 2017. Část studie zahrnovala zkoumání, zda VPN poskytovaly úroveň bezpečnosti, kterou inzerovaly, aby tak dělaly..

Studie to také navrhla VPN mohou vkládat adware nebo malware do uživatelských zařízení. Žebříčky použité ve studii umístěny Betternet mezi 10 nejhoršími pro tyto činnosti.

I když to nemusí být nutně pozitivní důkaz, že používání Betternetu ponechá vaše zařízení načtená pomocí adwaru a malwaru, studie je určitě sugestivní. Navíc mnoho z dalších 10 nejvíce podezřelých sítí VPN v seznamu již není v provozu. V tuto chvíli je těžké říci, zda si Betternet bude užít jasnější budoucnost.

Umístění serveru Betternet

Betternet má velmi omezenou síť serverů. Servery jsou umístěny v Kanadě, USA, Velké Británii, Japonsku, Francii, Austrálii, Německu, Singapuru, Hongkongu a Nizozemsku. Pokud půjdete pro volný přístup, vy nechápejte na výběr ke kterému serveru budete připojeni.

umístění serveru betternet

Prémiové členství vám dává více možností, ale síť je stále velmi omezená. S konkurenty nabízejícími doslova tisíce serverů ve více než 100 zemích po celém světě nemůže Betternet jednoduše konkurovat. Navíc je služba Betternet placená dražší než některé z nejlepších dostupných VPN dnes.

Používání BitTorrentu nebo P2P s Betternet VPN

Torrenty a P2P nejsou přísně zakázány Betternet je servery. Jejich výsledky rychlých testů jsou však tak propastně pomalé, že stažení souboru jakékoli velikosti by trvalo několik dní. Přestože je stahování torrentů povoleno, Betternet na svých webových stránkách varuje, že udělají maximum pro to, aby vyhověli jakémukoli oprávnění nebo jiným oficiálním požadavkům.

Neuvěřitelně pomalé rychlosti přenosu dat také znamenají, že streamování přes Netflix nebo jinou podobnou službu je prakticky nemožné. Pokud je pro vás streamování vůbec důležité, je důležité, abyste šli s jednou z nejlepších VPN, která usnadňuje streamování, jako je Surfshark., který má dedikované servery pro odblokování geo-omezeného obsahu aby byl váš streamování a procházení webu plynulejší.

Výsledky testu rychlosti Betternet VPN

Betternet je obvykle pomalý, opravdu neexistuje žádný jiný způsob, jak to říct. Výsledky testu rychlosti ukazují rychlost stahování 3,18 Mbps a rychlost nahrávání 12,41.

výsledek testu rychlosti betteretu

Tyto výsledky jsou trochu depresivní. Vzhledem k neznámým úrovním zabezpečení a šifrování, s nimiž se také potýkáte, je snadné vidět, že při používání Betternetu toho moc nezískáte. To platí i v případě, že se rozhodnete pro placený plán, který se zdá být předražený s ohledem na nedostatek funkcí a obecně špatný výkon.

Zásady protokolování sítě Betternet VPN

Jedna věc, kterou Betternet získá, je její přísná zásada žádné protokoly. Protože není nutné, aby se bezplatní uživatelé dokonce zaregistrovali ke službě, je logické, že by mohli mít málo sdílených dat nebo že by mohli být zranitelní vůči hackerům.

Zásady ochrany osobních údajů společnosti betternet

Je příjemné vidět, že jakmile ukončíte relaci procházení, veškerá její historie bude vymazána. To je jednoduché a přímočaré. Dalším plusem je, že jakékoli informace, které jsou shromažďovány za tak krátkou dobu, nejsou sdíleny ani předávány třetím stranám nebo přidruženým společnostem..

Nejlepší součástí jejich politiky nulového záznamu je, že pokud Betternet někdy obdrží oznámení o zastavení šíření podle zákona DMCA, nebudou moci sdílet informace o uživateli. DMCA znamená Digital Millennium Copyright Act.

DMCA chrání text, fotografie, videa a další obsah v online sféře. Pokud se majitel materiálu chráněného autorskými právy domnívá, že jeho práva byla porušena, může podat údajnému porušovateli oznámení o zastavení šíření. Tato oznámení o zastavení šíření mohou být také doručována poskytovatelům internetových služeb a sítím VPN, které mohou být použity k přístupu k porušenému webovému serveru.

Pokud VPN protokolová data o uživatelích a jejich činnostech, musí vyhovět žádosti o informace týkající se porušení zákona DMCA. VPN, které neuchovávají záznamy, mají málo dat. V tomto ohledu, Betternet dělá přesně to, co by měli dělat.

Možnosti cen pro VPN Betternet

Nejoblíbenější varianta Betternetu samozřejmě nic nestojí vůbec. Vzhledem k neuvěřitelně pomalým rychlostem odesílání a stahování a k dispozici pouze hrstky serverů to pravděpodobně nebude pro mnoho lidí atraktivní, zejména pokud vezmeme v úvahu spornou bezpečnostní taktiku společnosti..

Betteretové ceny

Prémiový, placený plán není o moc lepší. Můžete platit měsíčně, ale cena je alarmující 11,99 $ měsíčně. To je mnohem více než cena účtovaná mnohem lepšími a skutečnými službami VPN.

Pokud se rozhodnete platit jeden rok předem, cena se stává mnohem atraktivnější. Při ceně 2,99 $ za měsíc se náklady na službu snižují blíže k její skutečné hodnotě, i když i tato cena může být nafouknuta.

Doporučuje se Betternet VPN?

Jedna věc, kterou má Betternet ve svůj prospěch, je to, že je velmi snadno použitelný. K porozumění základním funkcím služby není nutná žádná sofistikovanost ani zkušenost. To samozřejmě pomáhá Funkce Betternetu jsou opravdu základní.

Nejsou zde žádné zvonky a píšťalky a ukazuje se jejich recenze příliš málo informací, pokud jde o zabezpečení a šifrování. Jen není možné zjistit, kdy je používán OpenVPN místo IPSec. Neexistuje tedy žádný skutečný způsob, jak zjistit, zda máte 256bitové nebo 128bitové šifrování.

Možná je to proto, že Betternet vůbec není skutečnou sítí VPN. Nabízí pouze základní ochranu. Navíc, jak ukazuje akademická studie z roku 2017, existují otázky týkající se používání adwaru a malwaru společností.

I když neinfikují vaše zařízení věcmi, které byste raději neměli, zážitek s bezplatná verze služby je naložena reklamami již. Je to únavné slogan a není jasné, jak z něj opravdu těžíte.

Pokud máte opravdu obavy o své soukromí a zabezpečení, když jste online, je vhodné jít s top VPN, která má dobré recenze a působivou rychlost pro přenos dat. NordVPN a Surfshark jsou právě tímto druhem služby.

Tato těžká váha vám vždy dá vědět, kde stojíte. Víte, který protokol VPN používáte, a přesně víte, jakou úroveň šifrování váš webový provoz prochází. To vám dává takový klid mysli prostě nedostanete službu jako Betternet.

Použijte Betternet, pokud jste v špici v místní kavárně a potřebujete jen udělat něco neškodného, ​​jako je podívat se na video na YouTube. Tato služba je obecně nedoporučeno za cokoli, co by mohlo odhalit více o vašich online zvyklostech nebo potenciálně ohrozit vaše finanční nebo osobní údaje.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map