18 najlepších alternatív Tor pre anonymné prehliadanie


Existuje nespočet dôvodov, prečo ľudia používajú Tor alebo plánujú prechod na Tor alternatívu. Okrem toho chcú len anonymitu na internete, zatiaľ čo iní plánujú prístup do najhlbšej časti internetu.

Predtým, ako skočíte na pásový vagón, musíte to vedieť. Tor alebo akékoľvek iné alternatívy Tor neposkytujú šifrovanie end-to-end. Iba smeruje vašu IP adresu cez tisíce relé, čo sťažuje identifikáciu vašej skutočnej polohy.

Tor je vynikajúci v smerovaní vašej internetovej aktivity cez rôzne vrstvy cibule. Ale stále je neistá.

Pre anonymné prehliadanie, Navrhoval by som spoľahlivá služba VPN pretože plní prísľub zachovania skrytých aktivít pred poskytovateľmi internetových služieb, hackermi a dozornými agentúrami.

Prečo potrebovať Tor alternatívy?

Tor bol kedysi považovaný za najlepší prehliadač na trhu, ktorý poskytoval svojim používateľom anonymitu. Zákrok spoločnosti FBI využil svoju dôveryhodnosť a vďaka tomu zákazníci internetu začali hľadať trh pre alternatívy.

Použitie tor v takomto scenári možno považovať za smerujúce do prvej levy. Preto je dôležité zvážiť alternatívy, pretože nikto nechce, aby poskytovatelia internetových služieb prepadli okolo vášho internetového prenosu.

Áno, v skutočnosti existuje veľké množstvo možností na výber. Nie všetky alternatívy však poskytujú také zabezpečenie a súkromie, aké si zaslúžite. Preto pri výbere musíte byť opatrní.

dôležité: S Torom nemôžete vykonávať činnosti ako (streamovanie v HD) a (sťahovanie / nahrávanie, zdieľanie súborov P2P).

Prečo zvážiť VPN ako alternatívu Tor?

Pre anonymné prehliadanie sú k dispozícii alternatívy. Medzi nimi je virtuálna súkromná sieť (VPN). Slúži ako najlepšia alternatíva k počítaču s funkciami, ktoré ponúka.

Chráni vašu internetovú aktivitu a tiež vám poskytuje ochranu pred kybernetickými hrozbami. To je niečo, čo Tor a ďalšie alternatívy Tor nemôžu dosiahnuť už teraz.

S VPN je váš internetový prenos, ktorý sa odosiela, šifrovaný. Sieť VPN zaisťuje, že vaše údaje zostanú v bezpečí a maskujú aj vašu IP adresu. Môže simulovať zmenu vašej geografickej polohy, podobnú alternatíve.

VPN implementuje end-to-end šifrovanie. Aj keď stále existuje riziko zneužitia jednotlivca hackerom, nemusíte sa obávať. V dôsledku šifrovania sa všetky údaje o premávke javia ako bláznivé a sú zbytočné.

18 najlepších alternatív Tor pre anonymné prehliadanie

Tieto alternatívy poskytujú prístup k hlbokému webu s úplnou anonymitou. Pre obyčajného človeka môže byť ťažké nájsť najlepšiu alternatívu.

Preto je tu zoznam alternatív tor, ktoré môžu súťažiť s bohom-otcom. Tento zoznam bol vytvorený po dôkladnom výskume s cieľom nájsť najlepšie alternatívy, ktoré môžu poskytnúť prístup k obsahu s komplexným súkromím.

1. Virtuálna súkromná sieť (VPN)

Virtuálna súkromná sieť (VPN) je najvyspelejšou alternatívou, ktorá umožňuje používateľom anonymitu. Funkcie ako „Kill-Switch“ a „vysoko kvalitné šifrovanie“ z neho robia najpôsobivejšiu alternatívu ako alternatívu.

Poskytuje úplnú bezpečnosť pre anonymné prehliadanie. Použitie VPN na prístup na hlboký web nie je možné. Stále by ste potrebovali prehliadač, ktorý vám umožní prístup na hlboký web.

Je nevyhnutné poznať výhody a nevýhody používania VPN s počítačom. Najobľúbenejšími poskytovateľmi VPN, ktoré môžete použiť, sú ExpressVPN a NordVPN.

Výhody použitia VPN

  • VPN šifruje všetky dátové balíčky.
  • Skryje únik skutočnej adresy IP poskytovateľovi internetových služieb alebo hackerom.
  • Udržuje rýchlosť internetu pri sťahovaní alebo streamovaní.
  • VPN zmení vašu skutočnú polohu, aby ste sa vyhli sledovaniu poskytovateľom internetových služieb alebo dohľadu.
  • Získajte prístup k cenzurovanému obsahu, webovým stránkam a kanálom v rôznych krajinách.

Stiahni teraz:

2. Odpojte

Odpojenie, rozšírenie ochrany osobných údajov, je jednou z najlepších alternatív, ktorá sa dá použiť na identifikáciu webových stránok, na ktorých sú uložené vaše informácie a ktoré vás od nich prestanú používať. Príkladmi sú Facebook, Google a Twitter. Odpojenie je k dispozícii pre systémy Windows, Android a iOS s rôznymi cenovými a členskými balíčkami.

Po nainštalovaní a povolení odpojenia v prehliadači sa zobrazí počet blokovaných žiadostí o sledovanie na každom navštívenom webe. Blokované sledovače sú označené zelenou farbou. Odblokované sledovače prichádzajúce z webových stránok sa zobrazujú sivou farbou.

Táto funkcia uľahčuje prezeranie a porozumenie počtu žiadostí blokovaných pri každej návšteve webovej stránky. Pre rozšírenie prehliadača je vhodné byť na zozname alternatív.

Odpojenie nemusí blokovať všetky žiadosti o sledovanie. Napríklad YouTube a Flickr, ktoré nefungujú alebo nezobrazujú nefunkčnú stránku, ak sú požiadavky na sledovanie zablokované. Tieto webové stránky sú v predvolenom nastavení odblokované a neodporúča sa rušiť.

Stiahni teraz:

3. Epický prehliadač ochrany osobných údajov

Po tretie, na zozname alternatív tor je Epic. Je to súkromný prehliadač, ktorý je jednoduchý a ľahko použiteľný; mení rýchlosť vašej siete a poskytuje úplné súkromie. Epic blokuje únik vašej IP adresy určitým WebRTC.

Má šifrovaný server proxy, ktorý skryje vaše údaje od poskytovateľa internetových služieb (ISP). Tento šifrovaný server proxy vás tiež chráni vo verejnej sieti. Epic zobrazuje sledovače údajov, ktoré vás sledujú, a umožňuje vám ich zablokovať.

Žiadne iné rozšírenie neposkytuje blokovanie odtlačkov prstov a funkcií (ako sú napríklad obrazové údaje na plátne), okrem programu Epic. Má vstavanú ochranu proti sledovacím skriptom, sledovaniu súborov cookie a iným widgetom tretích strán, reklamným sieťam a sledovacím agentom.

Stiahni teraz:

4. Firefox Focus

Firefox Focus je najnovší prírastok do zoznamu najlepších alternatív torov vyvinutých spoločnosťou Mozilla Foundation and Corporation. Je k dispozícii na platformách, ako sú iOS a Android, aj keď Android používa Blink Engine namiesto Gecko Engine.

Estetika a grafika prehliadača Firefox Focus sú vo všeobecnosti príjemné. Chráni tiež údaje pred zvedavými očami dozorných agentúr a počítačoví zločinci. V predvolenom nastavení je povolená aj softvérová telemetria, ktorá pomáha prehliadať perimetre využitia Mozilly; Bohužiaľ je to zakázané na Firefox Klar.

Zaviedla funkciu na zastavenie sledovania reklám a blokovanie sociálnych sledovačov. Ak povolíte túto voľbu, získate nekompromisný zážitok z internetu bez toho, aby ste spomalili rýchlosť a reláciu zaznamenali sledovatelia. Android má niekoľko exkluzívnych funkcií, medzi ktoré patrí zoznam niektorých blokovaných vniknutí reklám na navštívený web.

Stiahni teraz:

5. Brave Browser

Brave Browser je menší hráč a porovnateľne novší s alternatívami Tor. Je to prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom založený na prehliadači Chromium vyvinutý Brendanom Eichom, spoluzakladateľom projektu Mozilla. Môže sa pochváliť prehliadačom zameraným na ochranu osobných údajov, ktorý blokuje všetky činnosti sledovania webových stránok a zároveň skrýva vašu identitu na internete.

Nie pre Windows? Nemusíte sa báť. Táto alternatíva je kompatibilná s rôznymi platformami a je dostupná ako stabilná verzia pre Android, Linux, iO atď. Blokuje tiež všetky rušivé požiadavky na sledovanie reklamy z webových stránok..

Spolu s tým existuje systém odmeňovania s názvom „Brave Payment“, ktorý odmeňuje vydavateľov za kompenzáciu blokovania reklamy. Partneri sú tiež s DuckDuckGo, všeobecne známym vyhľadávacím nástrojom zameraným na ochranu osobných údajov, ktorý vylepšuje vaše anonymné prostredie na internete..

Stiahni teraz:

6. Prehliadač Yandex

Yandex je ďalší prehliadač, ktorý slúži ako ďalšia z alternatív tor v zozname. Automaticky prehľadáva malware na internete a poskytuje ochranu pred rôznymi druhmi škodlivého softvéru bez ohľadu na navštívenú webovú stránku.

Je tiež schopný blokovať podvodné webové stránky, chráni vaše heslá, údaje o kreditných kartách a zvyšuje bezpečnosť vašich online platieb. Prehliadač Yandex blokuje tretie strany v sledovaní vašej polohy a správania počas prehliadania.

Funkcia, vďaka ktorej je najlepšou alternatívou pre Tor, je anonymita; skryje vašu skutočnú adresu IP a používa technológiu DNSCrypt, ktorá šifruje prenos systému názvov domén. Túto možnosť však musíte povoliť v nastaveniach prehľadávača.

Stiahni teraz:

7. Prehliadač Psiphon

Psiphon je siedmym uchádzačom v zozname alternatív tor. Ľahko sa používa, má viacnásobné skríning a prepínanie serverov. Využíva niekoľko postupov na zabezpečenie vašej ochrany na webe. Spoločnosť Psiphon závisí od VPN a SSH, aby svojim klientom poskytla prístup na internet aj v obmedzených oblastiach.

Psiphon by vás ochránil pred poskytovateľom internetu. Zakrýva vás dokonca pred vládnymi orgánmi, ktoré jednoducho pevne sedí, aby ste sa dopustili chyby. Psiphon dokonca zakrýva vašu IP adresu.

Toto je alternatíva zadarmo. Je k dispozícii aj pre Android a iOS a poskytuje prvotriedne bezpečnostné funkcie.

Stiahni teraz:

8. PeerBlock

Peerblock je chvályhodnou odpoveďou na štvorcových špiónov, ktorí vás sledujú. Je to jedna z alternatív tora, ktorá vám zabráni, aby vás niekto sledoval. Odporúča vám kontrolovať počet ľudí, s ktorými sa na webe spojíte.

Zároveň by ste mali byť obozretní, pretože Peerblock nedokáže zabrániť všetkým sledovateľom, aby vás sledovali. Aj keď nedokáže zablokovať všetky sledovače, stále je to jedna z najpoužívanejších alternatív na internete. Najlepšie je zo všetkého, Peerblock je k dispozícii zadarmo.

Stiahni teraz:

9. Whonix

Spoločnosť Whonix vám poskytne bezpečnosť, ktorú hľadáte, a ďalej beží v systéme Linux. Úroveň zabezpečenia, ktorú poskytuje, je jednou z najlepších alternatív tor. Keď ste na webe, pokryje vašu IP adresu a je vyrobený tak, aby pracoval vo virtuálnom počítači.

Využíva nový systém s názvom „Whonix-Workstation“, ktorý neustále beží na súkromnom rámci. Spoločnosť Whonix zdôrazňuje dve rozhrania virtuálneho systému. Jedným z nich je rozhranie s webom prostredníctvom NAT, ktorý je v kontakte s rámcom Tor. Zvyšok systémového rozhrania je kombinovaný s virtuálnou LAN.

Stiahni teraz:

10. Globus

Globus je ďalšou z tých alternatív, o ktorých je známe, že používajú servery VPN na ochranu vašich internetových aktivít. Vaša prevádzka sa skryje, čo spôsobí zlyhanie sledovača tretej strany pri sledovaní vašich aktivít.

Prehliadač Globus tiež poskytuje ochranu pred škodlivým softvérom pomocou prehliadača Tor. Hacker často používa malware, aby sa dostal do vášho systému. Chráni vás tiež pred škodlivým softvérom. Použitím softvéru Tor tiež pomáha pri odblokovaní webových stránok.

Poskytuje prvotriednu anonymitu a bezpečnosť online. Je na užívateľovi, aby si vybral umiestnenie VPN servera. Tento softvér je tiež kompatibilný s mnohými operačnými systémami.

Stiahni teraz:

11. chvosty

Je to aktívny operačný systém, ktorý sa považuje za jednu z najlepších alternatív. Chvosty je možné spustiť na akomkoľvek zariadení pomocou USB kľúča alebo DVD. Pozostáva zo zabudovaných predkonfigurovaných aplikácií, ktoré vám umožňujú používať webový prehľadávač, editory obrázkov, IM klienta, kancelársku sadu a zvuk..

S touto alternatívou môžu používatelia surfovať po internete anonymne a môžu tiež obísť cenzúru. Na vašom počítači, ktorý ste použili, dokončí všetky stopy. Pomocou kryptografických nástrojov dokáže šifrovať vaše súbory, e-maily a dokonca aj okamžité správy.

Stiahni teraz:

12. Tox

Tox je jednou z prvých alternatív Tor pre tých, ktorí chcú pre svoje rozhovory s priateľmi vysokú bezpečnosť. Je to protokol okamžitých správ typu peer-to-peer a videohovory, ktorý vynucuje šifrovanie typu end-to-end.

Tox nie je úplnou náhradou za Tor, ale môže poskytnúť informačnú správu. Poskytuje súkromné ​​a kódované IM, videokonferencie a hovory, ktoré sú do istej miery ľahko zrozumiteľné. Hlavným cieľom tejto alternatívy je zaistiť ľahkú dostupnosť bezpečnosti komunikácie.

Stiahni teraz:

13. Freenet

Freenet je zdieľaný, aby bol v rozpore s dohľadom, ako je I2P. Stojí na 13. mieste v zozname alternatív tor. Freenet využíva rovnaké nástroje P2P na zhromažďovanie informácií na prenos a uchovávanie údajov, avšak izoluje usporiadanie princípov používateľského rozhrania a štruktúry systému..

Je to popredná alternatíva Tor, používajte platformu peer-to-peer na komunikáciu a publikovanie odolné voči cenzúre. Táto alternatíva využíva technológiu P2P na odosielanie a ukladanie informácií, má samostatné protokoly pre interakciu používateľa a sieťovú štruktúru.

Freenet ponúka dva druhy zabezpečenia, Darknet a OpenNet. OpenNet umožňuje užívateľovi náhodne sa spojiť s ostatnými používateľmi a DarkNet umožňuje používateľom spájať sa iba s používateľmi, s ktorými v minulosti zmenili verejné kľúče..

Tento prehliadač nemá centrálny server, ktorý sťažuje hackovanie ich systému. Nedostatok centrálneho servera mu dáva prírastok v bodoch, ktoré by z neho mohli urobiť jednu z najlepších alternatív. Pred triedením a uložením údajov sú šifrované, takže hackeri nemôžu zneužiť.

Stiahni teraz:

14. I2P

L2P sa tiež nazýva Invisible Internet Project. Je to úplná anonymná sieť, v ktorej sa dajú aplikácie použiť na anonymné a bezpečné odosielanie správ. Toto je sieť v rámci siete, ktorá poskytuje ochranu pred sledovaním tretích strán, napríklad poskytovateľov internetových služieb.

Používa end-to-end šifrovanie, vďaka ktorému je komunikácia zabezpečená v tejto sieti. Správy odoslané pomocou tejto siete sú pokryté štyrmi vrstvami šifrovania. Nielen to, aj koncové body sú kryptografické identifikátory

Hlavným cieľom I2P je zabrániť útokom. Najbežnejšími používateľmi I2P sú novinári, utláčaní ľudia, oznamovatelia, aktivisti, ako aj priemerní ľudia, ktorí sa obávajú o svoje súkromie.

Stiahni teraz:

15. Lucerna

Lucerna je produktová aplikácia pre pracovnú plochu, ktorá poskytuje rýchly, solídny a bezpečný prístup k blokovaným webom a aplikáciám. Toto je ďalší prírastok v kategórii najlepších alternatív Tor.

Lucerna je nová, pretože využíva najrýchlejšie servery so zlepšenou geogra fi ou na zvýšenie rýchlosti surfovania. Poskytuje vám možnosť okamžite streamovať obsah vo vysokom rozlíšení.

Lucerna vám poskytuje nepretržitý prístup na otvorený web pomocou radu systémov na zabránenie riadenia a brán firewall. Ak sú niektoré brány zatvorené, sú priamo prístupné rôzne metodiky.

Dizajnérska skupina v spoločnosti Lantern vždy upravuje a opravuje postupy, ktoré závisia od stavu blokovania. Vstup Lantern pre klienta je jednoduchý a nové verzie spájajú návrhy a majú sklon k obavám.

16. Freepto

Freepto je najlepšia voľba na trhu alternatív tor, najmä pre používateľov systému Linux. Poskytuje hackerom nekomplikovaný prístup, aby sa mohli jednoducho odovzdať jednoducho ako Tor. Využitie a najrýchlejší prístup k náhradným kódovaným informáciám je ťažké, ale najrýchlejšie.

Freepto je vynikajúcou alternatívou Tor, ktorá skrýva vašu identitu počas online prehliadania. Sledovanie vám sťažuje sledovanie. Poskytuje šifrovanie a softvér, ktorý je schopný poskytovať vysokú bezpečnosť.

Freepto je najlepší prehliadač pre aktivistov, ktorí chcú preskočiť vládny dohľad. Je prenosný a dá sa spustiť priamo z USB kľúča. Automaticky šifruje údaje uložené na disku USB.

17. Podgraf OS

Subgraph OS je navrhnutý tak, aby bojoval proti útokom škodlivého softvéru a zraniteľnosti siete. Táto alternatíva Tor má silné zmiernenie útoku, ktoré poskytuje ochranu aplikáciám a základnému operačnému systému.

Zahŕňa bezpečnosť zabezpečenú jadrom, ktorá chráni pred útokmi. Subgraph OS má tiež aplikačný firewall, ktorý detekuje a upozorní užívateľa na akékoľvek neočakávané odchádzajúce pripojenia pomocou aplikácií.

Podgrafický OS bol kódovaný pomocou kódovacieho jazyka go-lang. Má vstavanú integráciu Tor, ktorá umožňuje citlivým aplikáciám komunikovať cez sieť Tor.

Stiahni teraz:

18. Ipredia OS

Prehliadač Ipredia OS je najlepšou alternatívou pre používateľov systému Linux, pretože väčšina prehliadačov vám nedovolí prístup na hlboký web. Je to stabilný a výkonný operačný systém, ktorý šifruje a anonymizuje všetku sieťovú prevádzku.

Je to anonymizovaná sieť, ktorá používa vrstvu, ktorá poskytuje bezpečnosť aplikáciám citlivým na identitu počas komunikácie.

IprediaOS ponúka router I2P, anonymného IRC klienta, anonymného e-mailového klienta, anonymného BitTorrent klienta a tiež môžete nájsť anonymného (i2p stránky).

Stiahni teraz:

záver

Pred hackovaním bol Tor najobľúbenejším nástrojom na anonymné vyhľadávanie. Najlepšie Tor alternatívy boli potreba, ktorá umožňovala anonymné prehliadanie internetu. Tieto alternatívy blokujú nielen sledovanie vykonávané poskytovateľom internetových služieb a tretími stranami, ale tiež poskytujú ochranu pred škodlivým softvérom.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me