18 najlepszych alternatyw Tor do anonimowego przeglądania


Istnieje niezliczona ilość powodów, dla których ludzie używają Tora lub planują zmianę na Tora. Ponadto chcą po prostu anonimowości w Internecie, podczas gdy inni planują uzyskać dostęp do najgłębszej części Internetu.

Przed wskoczeniem do wagonu musisz o tym wiedzieć. Tor lub jakiekolwiek inne alternatywy Tor nie zapewniają szyfrowania typu end-to-end. Po prostu przekierowuje twój adres IP przez tysiące przekaźników, co utrudnia identyfikację twojej prawdziwej lokalizacji.

Tor jest genialny w kierowaniu twoją aktywnością internetową przez różne warstwy cebuli. Ale nadal jest niepewny.

Do anonimowego przeglądania, Sugerowałbym niezawodna usługa VPN ponieważ spełnia obietnicę ukrywania działań przed dostawcami usług internetowych, hakerami i agencjami monitorującymi.

Dlaczego potrzebujesz alternatyw Tor??

Tor był kiedyś uważany za najlepszą przeglądarkę na rynku, która zapewnia anonimowość użytkownikom. Prześladowania FBI sprawiły, że wykorzystał swoją wiarygodność i dzięki temu konsumenci internetowi zaczęli szukać na rynku alternatyw dla Tor.

Użycie Tora w takim scenariuszu można uznać za udanie się do jaskini lwa. Dlatego ważne jest, aby rozważyć alternatywne rozwiązania, ponieważ nikt nie chce, aby dostawcy usług internetowych szperali w twoim ruchu internetowym.

Tak, w rzeczywistości istnieje ogromna różnorodność opcji do wyboru. Jednak nie wszystkie alternatywy Tor zapewniają bezpieczeństwo i prywatność, na które zasługujesz. Dlatego musisz być ostrożny przy wyborze jednego.

Ważny: Nie możesz wykonywać z Torem działań takich jak (streaming HD) i (pobieranie / przesyłanie, udostępnianie plików P2P).

Dlaczego warto rozważyć VPN jako alternatywę Tor??

Istnieją antywirusowe alternatywy dla anonimowego przeglądania. Wśród nich jest wirtualna sieć prywatna (VPN). Służy jako najlepsza alternatywa dla Tora z łatwymi do zaoferowania funkcjami.

Utrzyma twoją aktywność w Internecie w ukryciu, a także zapewni bezpieczeństwo przed zagrożeniami cybernetycznymi. To jest coś, czego Tor i inne alternatywy Tora nie mogą teraz osiągnąć.

W sieci VPN przesyłany ruch internetowy jest szyfrowany. VPN zapewnia, że ​​twoje dane pozostają bezpieczne, a także maskuje twój adres IP. Może symulować zmianę Twojej lokalizacji geograficznej, podobnie jak w przypadku alternatywy Tor.

VPN implementuje szyfrowanie kompleksowe. Chociaż nadal istnieje ryzyko, że haker zostanie wykorzystany, ale nie musisz się martwić. Z powodu szyfrowania wszystkie dane o ruchu są wyświetlane jako bełkot i stają się bezużyteczne.

18 najlepszych alternatyw Tor do anonimowego przeglądania

Te alternatywy torowe zapewniają dostęp do głębokiej sieci z całkowitą anonimowością. Dla zwykłego człowieka znalezienie najlepszej alternatywy może być trudne.

Dlatego oto lista alternatywnych tor, które mogą konkurować z ojcem-bogiem. Ta lista powstała po przeprowadzeniu dokładnych badań w celu znalezienia najlepszych alternatyw, które mogą zapewnić dostęp do treści z pełną prywatnością.

1. Wirtualna sieć prywatna (VPN)

Wirtualna sieć prywatna (VPN) jest najbardziej zaawansowaną alternatywą dla użytkowników, która umożliwia użytkownikom anonimowość. Funkcje takie jak „Kill-Switch” i „szyfrowanie na wysokim poziomie” sprawiają, że jest to najbardziej przekonująca opcja jako alternatywa dla Tora.

Zapewnia pełne bezpieczeństwo anonimowego przeglądania. Korzystanie z VPN w celu uzyskania dostępu do głębokiej sieci nie jest możliwe. Nadal potrzebujesz przeglądarki umożliwiającej dostęp do głębokiej sieci.

Bardzo ważne jest poznanie zalet i wad używania VPN z tor. Najpopularniejszymi dostawcami VPN, z których możesz korzystać, są ExpressVPN i NordVPN.

Zalety korzystania z VPN

 • VPN szyfruje wszystkie pakiety danych.
 • Ukrywa twój prawdziwy adres IP wyciekający do ISP lub hakerów.
 • Utrzymuje prędkość Internetu podczas pobierania lub przesyłania strumieniowego.
 • VPN zmienia Twoją prawdziwą lokalizację, aby uniknąć śledzenia przez ISP lub nadzór.
 • Dostęp do cenzurowanych treści, stron internetowych i kanałów w różnych krajach.

Pobierz teraz:

2. Odłącz

Odłącz, rozszerzenie prywatności, jest jedną z najlepszych alternatyw dla sieci, która może być wykorzystana do identyfikacji stron internetowych, które przechowują twoje informacje i zaprzestają korzystania z nich. Niektóre przykłady to Facebook, Google i Twitter. Rozłączanie jest dostępne dla systemów Windows, Android i iOS z różnymi pakietami cen i członkostwa.

Po zainstalowaniu i włączeniu opcji Rozłącz w przeglądarce zobaczysz liczbę żądań śledzenia zablokowanych w każdej odwiedzanej witrynie. Zablokowane urządzenia śledzące są oznaczone kolorem zielonym. Odblokowane urządzenia śledzące przychodzące ze stron internetowych są wyświetlane w kolorze szarym.

Ta funkcja ułatwia przeglądanie i zrozumienie, ile żądań jest blokowanych podczas każdej wizyty w witrynie. W przypadku rozszerzenia przeglądarki warto znaleźć się na liście alternatyw Tor.

Rozłącz może nie blokować wszystkich żądań śledzenia. Na przykład YouTube i Flickr, które nie działają ani nie wyświetlają uszkodzonej strony, jeśli żądania śledzenia są zablokowane. Te witryny są domyślnie odblokowane i nie zaleca się przechwytywania ich.

Pobierz teraz:

3. Epicka przeglądarka prywatności

Po trzecie, na liście alternatyw Tor jest Epic. Jest to prywatna przeglądarka, która jest prosta i przyjazna dla użytkownika; zmienia prędkość sieci i zapewnia pełną prywatność. Epic blokuje wyciek twojego adresu IP przez niektóre WebRTC.

Ma zaszyfrowany serwer proxy, który ukrywa twoje dane przed dostawcą usług internetowych (ISP). Ten zaszyfrowany serwer proxy zapewnia również bezpieczeństwo w sieci publicznej. Epic wyświetla moduły śledzące dane, które Cię śledzą, i umożliwia ich blokowanie.

Żadne inne rozszerzenie nie blokuje skryptów i funkcji pobierania odcisków palców (np. Danych obszaru roboczego obrazu) oprócz Epic. Ma wbudowaną ochronę przed skryptami śledzącymi, śledzącymi plikami cookie i innymi widżetami stron trzecich, sieciami reklamowymi i agentami śledzącymi.

Pobierz teraz:

4. Firefox Focus

Firefox Focus to najnowszy dodatek do listy najlepszych alternatyw dla tor opracowany przez Mozilla Foundation and Corporation. Jest dostępny na platformach takich jak iOS i Android, chociaż Android używa Blink Engine zamiast Gecko Engine.

Podczas gdy estetyka i grafika Firefox Focus są ogólnie przyjemne. Ponadto chroni dane przed wścibskimi oczami agencji nadzoru i cyberprzestępców. Telemetria oprogramowania jest również domyślnie włączona, co pomaga Mozilli śledzić granice użytkowania; niestety jest wyłączony w przeglądarce Firefox Klar.

Wprowadzono funkcję zatrzymującą śledzenie reklam i blokującą media społecznościowe. Włącz tę opcję zapewni Ci bezkompromisowe korzystanie z Internetu bez spowalniania prędkości i rejestrowania sesji przez trackery. Android ma kilka wyjątkowych funkcji, w tym listę wielu wtargnięć reklam zablokowanych w odwiedzanej witrynie.

Pobierz teraz:

5. Dzielna przeglądarka

Brave Browser to mniejszy odtwarzacz i stosunkowo nowsza alternatywa dla Tora. Jest to przeglądarka open source oparta na Chromium opracowana przez Brendana Eicha, współzałożyciela projektu Mozilla. Może się pochwalić, że jest przeglądarką zorientowaną na prywatność, która blokuje wszystkie działania związane ze śledzeniem witryn, a jednocześnie ukrywa Twoją tożsamość w Internecie.

Nie w systemie Windows? Nie musisz się bać. Ta alternatywa dla tor jest kompatybilna z wieloma platformami i jest dostępna jako stabilna wersja na Androida, Linux, iO itp. Blokuje również wszelkie natrętne żądania śledzenia reklam ze stron internetowych.

Oprócz tego istnieje system nagradzania o nazwie „Dzielna płatność”, który nagradza wydawców w celu zrekompensowania blokowania reklam. Ponadto współpracują z DuckDuckGo, powszechnie znaną wyszukiwarką ukierunkowaną na prywatność, która poprawia Twoje anonimowe wrażenia w Internecie.

Pobierz teraz:

6. Yandex Browser

Yandex to kolejna przeglądarka, która służy jako kolejna alternatywa Tor na liście. Automatycznie skanuje Internet w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania i zapewnia ochronę przed różnego rodzaju złośliwym oprogramowaniem, niezależnie od odwiedzanej witryny.

Jest również w stanie blokować fałszywe strony internetowe, chroni Twoje hasła, dane karty kredytowej i sprawia, że ​​płatności online są bezpieczniejsze. Przeglądarka Yandex blokuje stronom trzecim śledzenie Twojej lokalizacji i zachowania podczas przeglądania.

Cechą, która czyni go najlepszą alternatywą dla Tora, jest anonimowość; ukrywa twój prawdziwy adres IP i wykorzystuje technologię DNSCrypt, która szyfruje ruch systemu nazw domen. Tę opcję należy jednak włączyć w ustawieniach przeglądarki.

Pobierz teraz:

7. Psiphon Browser

Psiphon jest siódmym konkurentem na liście alternatyw Tor. Jest prosty w użyciu, ma wiele ekranów i przełączanie serwerów. Wykorzystuje kilka procedur, aby zabezpieczyć twoją ochronę w sieci. Psiphon zależy od VPN i SSH, aby zapewnić swoim klientom dostęp do Internetu nawet w ograniczonych regionach.

Psiphon ochroniłby cię przed dostawcą Internetu. To nawet ukrywa cię przed władzami rządowymi, które po prostu siedzą ciasno, abyś popełnił błąd. Psiphon nawet ukrywa twój adres IP.

Jest to darmowa alternatywa dla tor. Jest również dostępny na Androida i iOS i zapewnia funkcje bezpieczeństwa premium.

Pobierz teraz:

8. PeerBlock

Peerblock to godna pochwały odpowiedź dla kwadratowych szpiegów, którzy śledzą cię. Jest to jedna z alternatyw tor, aby nikt nie mógł cię wyśledzić. Zachęca do kontrolowania liczby osób, z którymi się łączysz w sieci.

Jednocześnie należy zachować ostrożność, ponieważ Peerblock nie jest w stanie uniemożliwić wszystkim śledzącym cię śledzenia. Mimo że nie może zablokować wszystkich modułów śledzących, wciąż jest jedną z najczęściej używanych alternatyw dla sieci Tor. Co najlepsze, Peerblock jest dostępny bezpłatnie.

Pobierz teraz:

9. Whonix

Whonix zapewni Ci bezpieczeństwo, którego szukasz, a ponadto działa w systemie Linux. Poziom bezpieczeństwa sprawia, że ​​jest to jedna z najlepszych alternatyw dla tor. Obejmuje Twój adres IP, gdy jesteś w Internecie, i jest przystosowany do pracy w maszynie wirtualnej.

Wykorzystuje nowatorski system o nazwie „Whonix-Workstation”, który działa na prywatnej platformie. Whonix wyróżnia dwa wirtualne interfejsy systemowe. Jeden z nich, interfejs z Internetem za pośrednictwem NAT, który kontaktuje się z frameworkiem Tor. Reszta interfejsu systemowego jest połączona z wirtualną siecią LAN.

Pobierz teraz:

10. Globus

Globus to kolejna alternatywa dla Tor, która jest znana z używania serwerów VPN do ukrywania twoich działań internetowych. Twój ruch zostaje ukryty, co powoduje, że zewnętrzny monitor nie może śledzić twoich działań.

Przeglądarka Globus zapewnia również ochronę przed złośliwym oprogramowaniem za pomocą przeglądarki Tor. Haker często wykorzystuje złośliwe oprogramowanie, aby dostać się do twojego systemu. Ponadto chroni Cię przed całym złośliwym oprogramowaniem. Korzystanie z oprogramowania Tor pomaga również w odblokowywaniu stron internetowych.

Zapewnia doskonałą anonimowość i bezpieczeństwo online. Użytkownik musi wybrać lokalizację serwera VPN. To oprogramowanie jest również kompatybilne z wieloma systemami operacyjnymi.

Pobierz teraz:

11. Ogony

Jest to system operacyjny na żywo, który jest uważany za jedną z najlepszych alternatyw dla Tor. Ogony można uruchomić na dowolnym urządzeniu za pomocą pamięci USB lub DVD. Składa się z wbudowanych, wstępnie skonfigurowanych aplikacji, które umożliwiają korzystanie z przeglądarki internetowej, edytorów obrazu, klienta IM, pakietu biurowego i dźwięku.

Dzięki tej alternatywie użytkownicy mogą surfować po Internecie anonimowo, a także ominąć cenzurę. Absolutnie kończy wszelkie ślady na używanym komputerze. Za pomocą narzędzi kryptograficznych jest w stanie szyfrować pliki, wiadomości e-mail, a nawet wiadomości błyskawiczne.

Pobierz teraz:

12. Tox

Tox jest jedną z pierwszych alternatyw dla Tora dla tych, którzy chcą wysokiego bezpieczeństwa w rozmowach z przyjaciółmi. Jest to komunikator peer-to-peer i protokół połączeń wideo, który wymusza szyfrowanie typu end-to-end.

Tox nie jest całkowitym substytutem Tora, ale może dawać informujące administracje. Zapewnia prywatne i zakodowane wiadomości błyskawiczne, wideokonferencje i połączenia, które są do pewnego stopnia łatwe do zrozumienia. Głównym celem tej alternatywy jest zapewnienie bezpieczeństwa komunikacji, która jest łatwo dostępna.

Pobierz teraz:

13. Freenet

Freenet jest udostępniany, aby zaprzeczyć niedopatrzeniu, tak jak I2P. Stoi wysoko na 13 pozycji na liście alternatywnych tor. Freenet wykorzystuje te same narzędzia P2P do gromadzenia zapasów informacji do przesyłania i przechowywania danych, jednak izoluje układ założeń interfejsu użytkownika i strukturę systemu.

Jest to wiodąca alternatywa dla Tora, wykorzystująca platformę peer-to-peer do komunikacji i publikacji odpornych na cenzurę. Ta alternatywa wykorzystuje technologię P2P do wysyłania i przechowywania informacji, ma osobne protokoły interakcji użytkownika i struktury sieci.

Freenet oferuje dwa rodzaje zabezpieczeń: Darknet i OpenNet. OpenNet pozwala użytkownikowi przypadkowo łączyć się z innymi użytkownikami, a DarkNet pozwala użytkownikom łączyć się wyłącznie z użytkownikami, z którymi w przeszłości zmienili klucze publiczne.

Ta przeglądarka nie ma centralnego serwera, co utrudnia zhakowanie systemu. Brak centralnego serwera zwiększa jego liczbę punktów, co może uczynić go jedną z najlepszych alternatyw dla Tor. Przed sortowaniem i przechowywaniem dane są szyfrowane, aby hakerzy nie mogli ich wykorzystać.

Pobierz teraz:

14. I2P

L2P jest również nazywany Invisible Internet Project. Jest to kompletna anonimowa sieć, w której aplikacje mogą być używane do anonimowego i bezpiecznego wysyłania wiadomości. Jest to sieć w ramach sieci, która zapewnia ochronę przed śledzeniem stron trzecich, takich jak dostawcy usług internetowych.

Wykorzystuje szyfrowanie typu end-to-end, które zabezpiecza komunikację w tej sieci. Wiadomości wysyłane za pośrednictwem tej sieci są objęte czterema warstwami szyfrowania. Nie tylko to, nawet punkty końcowe są identyfikatorami kryptograficznymi

Głównym celem I2P jest zapobieganie narastaniu ataków. Najczęstszymi użytkownikami I2P są dziennikarze, osoby uciskane, demaskatorzy, działacze, a także przeciętni ludzie, którzy są zaniepokojeni swoją prywatnością.

Pobierz teraz:

15. Latarnia

Latarnia to aplikacja dla obszaru roboczego, która zapewnia szybki, solidny i bezpieczny dostęp do zablokowanych witryn i aplikacji. To kolejny dodatek w kategorii najlepszych alternatyw dla Tora.

Lantern jest nowy, ponieważ wykorzystuje najszybsze serwery z ulepszonymi Geo, aby zwiększyć prędkość surfowania. Daje to szansę na natychmiastowe przesyłanie strumieniowe treści HD.

Latarnia zapewnia ciągły dostęp do otwartej sieci za pomocą szeregu systemów do kontroli i zapór ogniowych. Różne metody są dostępne bezpośrednio, jeśli niektóre bramy są zamknięte.

Grupa projektantów w Lantern zawsze dostosowuje i przegląda procedury w zależności od warunków blokowania. Informacje dla klientów są proste dla Lantern, a nowe wersje łączą propozycje i mają tendencję do obaw.

16. Freepto

Freepto jest najlepszym wyborem na rynku alternatyw dla Tor, szczególnie dla użytkowników Linuksa. Daje hakerom nieskomplikowane podejście do łatwego przekazywania, tak jak Tor. Jest to nic trudnego w użyciu i najszybsze podejście do oszczędzania zakodowanych informacji.

Freepto to doskonała alternatywa dla Tora, która ukrywa twoją tożsamość podczas przeglądania Internetu. Utrudnia to śledzenie. Zapewnia szyfrowanie i oprogramowanie, które są w stanie zapewnić wysokie bezpieczeństwo.

Freepto to najlepsza przeglądarka dla aktywistów, którzy chcą pominąć nadzór rządowy. Jest przenośny i może być uruchamiany bezpośrednio z pamięci USB. Automatycznie szyfruje dane przechowywane na dysku USB.

17. Subgraph OS

Subgraph OS ma na celu zwalczanie ataków złośliwego oprogramowania i luk w sieci. Ta alternatywa Tora ma silne ograniczenie ataków, które zapewnia ochronę aplikacji i podstawowego systemu operacyjnego.

Zawiera wzmocnione zabezpieczenia jądra, które chronią przed atakami. Subgraph OS posiada również zaporę ogniową aplikacji, która wykrywa i powiadamia użytkownika o wszelkich nieoczekiwanych połączeniach wychodzących przez aplikacje.

Subgraph OS został zakodowany przy użyciu języka kodowania go-lang. Ma wbudowaną integrację z Torem, która pozwala wrażliwym aplikacjom komunikować się przez sieć Tor.

Pobierz teraz:

18. Ipredia OS

Przeglądarka systemu operacyjnego Ipredia jest najlepszą alternatywą dla użytkowników Linuksa, ponieważ większość przeglądarek nie pozwala na dostęp do głębokiej sieci. Jest to stabilny i wydajny system operacyjny, który szyfruje i anonimizuje cały ruch sieciowy.

Jest to sieć anonimizująca, która wykorzystuje warstwę zapewniającą bezpieczeństwo aplikacjom wrażliwym na tożsamość podczas komunikacji.

IprediaOS oferuje router I2P, anonimowego klienta IRC, anonimowego klienta e-mail, anonimowego klienta BitTorrent, a także można znaleźć anonimowe (strony i2p).

Pobierz teraz:

Wniosek

Przed włamaniem do sieci Tor był najpopularniejszym narzędziem do anonimowego wyszukiwania. Najlepszą alternatywą dla Tora była potrzeba, która pozwalała na anonimowe przeglądanie Internetu. Te alternatywy nie tylko blokują śledzenie wykonywane przez ISP i strony trzecie, ale także zapewniają ochronę przed złośliwym oprogramowaniem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map