18 nejlepších alternativ Tor pro anonymní prohlížení


Existuje bezpočet důvodů, proč lidé používají Tor nebo plánují přechod na Tor alternativu. Navíc chtějí pouze anonymitu na internetu, zatímco jiní plánují přístup do nejhlubší části internetu.

Než naskočíte na pásový vůz, musíte to vědět. Tor nebo jakékoli jiné alternativy Tor neposkytují šifrování typu end-to-end. Směruje pouze vaši IP adresu přes tisíce relé, což ztěžuje identifikaci vaší skutečné polohy.

Tor je skvělý ve směrování vaší internetové aktivity prostřednictvím různých vrstev cibule. Ale stále je nejistá.

Pro anonymní prohlížení, Navrhl bych spolehlivá služba VPN protože splňuje příslib udržení skrytých aktivit před poskytovateli internetových služeb, hackery a sledovacími agenturami.

Proč potřebovat Tor alternativy?

Tor byl kdysi považován za nejlepší prohlížeč na trhu, který svým uživatelům poskytoval anonymitu. Zákrok společnosti FBI umožnil její důvěryhodnost a díky tomu internetoví zákazníci začali hledat na trhu alternativy.

Použití tor v takovém scénáři může být považováno za první směřující do lví doupě. Proto je důležité uvažovat o alternativách, protože nikdo nechce, aby se poskytovatelé internetových služeb pohybovali kolem vašeho internetového provozu.

Ano, ve skutečnosti existuje celá řada možností na výběr. Ne všechny alternativy však poskytují druh zabezpečení a soukromí, které si zasloužíte. Proto musíte být při výběru jednoho z nich opatrní.

Důležité: S Torem nemůžete provádět činnosti jako (streamování v HD) a (stahování / nahrávání, sdílení souborů P2P).

Proč považovat VPN za alternativu Tor?

Pro anonymní prohlížení jsou k dispozici alternativy. Mezi nimi je virtuální privátní síť (VPN). S funkcemi, které nabízí, slouží jako nejlepší alternativa torů.

Udržuje vaši internetovou aktivitu skrytou a také vám poskytne zabezpečení před kybernetickými hrozbami. To je něco, co Tor a další alternativy Toru zatím nemohou dosáhnout.

U sítě VPN je odesílaný internetový přenos šifrován. VPN zajišťuje, že vaše data zůstanou v bezpečí a také maskují vaši IP adresu. Může simulovat změnu vaší geografické polohy, podobně jako u alternativy tor.

VPN implementuje end-to-end šifrování. I když stále existuje riziko, že hacker zneužije jedince, nemusíte se bát. Kvůli šifrování se všechna provozní data zobrazí jako blábolící a jsou k ničemu.

18 nejlepších alternativ Tor pro anonymní prohlížení

Tyto alternativy poskytují přístup k hlubokému webu s úplnou anonymitou. Pro obyčejného člověka může být obtížné najít tu nejlepší alternativu.

Tady je tedy seznam alternativ torů, které mohou soutěžit s bohem-otcem. Tento seznam byl vytvořen po důkladném výzkumu provedeném s cílem nalézt nejlepší alternativy, které mohou poskytnout přístup k obsahu s komplexním soukromí.

1. Virtuální privátní síť (VPN)

Virtuální privátní síť (VPN) je nejpokrokovější alternativou, která uživatelům umožňuje anonymitu. Funkce jako „Kill-Switch“ a „vysoce kvalitní šifrování“ z něj činí nejpřitažlivější alternativu jako alternativu.

Poskytuje úplné zabezpečení pro anonymní prohlížení. Použití VPN pro přístup k hlubokému webu není možné. Stále byste potřebovali prohlížeč, který vám umožní přístup k hlubokému webu.

Je nezbytné znát výhody a nevýhody používání VPN s počítačem. Nejoblíbenějšími poskytovateli VPN, které můžete použít, jsou ExpressVPN a NordVPN.

Výhody použití VPN

 • VPN zašifruje všechny datové balíčky.
 • Skryje únik vaší skutečné IP adresy ISP nebo hackerům.
 • Udržuje rychlost internetu při stahování nebo streamování.
 • VPN změní vaši skutečnou polohu, aby se zabránilo sledování ISP nebo dohledu.
 • Získejte přístup k cenzurovanému obsahu, webům a kanálům v různých zemích.

Stáhnout teď:

2. Odpojte

Odpojení, rozšíření ochrany osobních údajů, je jednou z nejlepších alternativ, které lze použít k identifikaci webů, které ukládají vaše informace a od nich vás přestávají. Příklady jsou Facebook, Google a Twitter. Odpojení je k dispozici pro Windows, Android a iOS s různými cenovými a členskými balíčky.

Po instalaci a povolení odpojení v prohlížeči uvidíte počet sledovacích požadavků blokovaných na každém navštíveném webu. Blokované sledovače jsou označeny zelenou barvou. Odblokované sledovače přicházející z webových stránek jsou zobrazeny šedou barvou.

Tato funkce usnadňuje prohlížení a porozumění tomu, jaký počet požadavků je blokován při každé návštěvě webu. Pro rozšíření prohlížeče je vhodné být na seznamu alternativ tor.

Odpojení nemusí blokovat všechny požadavky na sledování. Například YouTube a Flickr, které nefungují ani nezobrazují nefunkční stránku, pokud jsou požadavky na sledování zablokovány. Tyto weby jsou ve výchozím nastavení odblokovány a nedoporučuje se s nimi zasahovat.

Stáhnout teď:

3. Epic Privacy Browser

Za třetí, na seznamu alternativ tor je Epic. Je to soukromý prohlížeč, který je jednoduchý a uživatelsky příjemný; mění rychlost vaší sítě a poskytuje úplné soukromí. Epic blokuje únik vaší IP adresy určitým WebRTC.

Má šifrovaný proxy, který skryje vaše data od poskytovatele internetových služeb (ISP). Tento šifrovaný proxy server vás také udržuje v bezpečí ve veřejné síti. Epic zobrazuje měřiče dat, kteří vás sledují, a umožňuje vám je zablokovat.

Žádné jiné rozšíření nenabízí blokování otisků prstů skriptů a funkcí (jako jsou obrazová data na plátně), kromě Epic. Má vestavěnou ochranu před sledovacími skripty, sledovacími cookies a dalšími widgety třetích stran, reklamními sítěmi a sledovacími agenty.

Stáhnout teď:

4. Firefox Focus

Firefox Focus je nejnovější přírůstek do seznamu nejlepších alternativ torů vyvinutých společností Mozilla Foundation and Corporation. Je k dispozici na platformách, jako jsou iOS a Android, i když Android používá Blink Engine místo Gecko Engine.

Estetika a grafika Firefoxu Focus jsou obecně příjemné. Chrání také data před zvědavými očima dozorových agentur a kybernetických zločinců. Ve výchozím nastavení je také povolena telemetrie softwaru, která pomáhá sledovat perimetry využití Mozilly; bohužel je zakázán na Firefoxu Klar.

Zavádí funkci, která zastaví sledování reklam a blokuje sociální sledovače. Povolením této možnosti získáte nekompromisní zážitek z internetu, aniž byste zpomalili rychlost a relaci zaznamenávanou sledovateli. Android má některé exkluzivní funkce, mezi něž patří seznam blokování narušení reklam na webu, který jste prohlíželi.

Stáhnout teď:

5. Statečný prohlížeč

Brave Browser je menším hráčem a relativně novějším alternativám Tor. Jedná se o open-source prohlížeč založený na Chromiu vyvinutý Brendanem Eichem, spoluzakladatelem projektu Mozilla. Může se pochlubit prohlížečem zaměřeným na ochranu soukromí, který blokuje všechny činnosti sledování webových stránek a zároveň skrývá vaši identitu na internetu.

Ne na Windows? Není třeba se bát. Tato alternativa je kompatibilní napříč platformami a je k dispozici jako stabilní verze pro Android, Linux, iO atd. Blokuje také všechny rušivé požadavky na sledování reklam z webových stránek..

Spolu s tím existuje systém odměňování nazvaný „Brave Payment“, který odměňuje vydavatele, aby kompenzoval blokování reklamy. Také jsou partnerství s DuckDuckGo, známým vyhledávacím nástrojem zaměřeným na soukromí, který vylepšuje vaše anonymní prostředí na internetu.

Stáhnout teď:

6. Prohlížeč Yandex

Yandex je další prohlížeč, který slouží jako další z alternativ tor v seznamu. Automaticky prohledává malware na internetu a poskytuje ochranu před různými druhy malwaru bez ohledu na navštívenou webovou stránku.

Je také schopen blokovat podvodné weby, které chrání vaše hesla, údaje o kreditní kartě a vaše platby online jsou bezpečnější. Prohlížeč Yandex zabraňuje třetím stranám sledovat vaši polohu a chování během prohlížení.

Funkce, díky které je nejlepší Tor alternativou, je anonymita; skryje vaši skutečnou IP adresu a používá technologii DNSCrypt, která šifruje provoz systému názvů domén. Tuto možnost je však třeba povolit v nastavení prohlížeče.

Stáhnout teď:

7. Prohlížeč Psiphon

Psiphon je sedmým uchazečem v seznamu alternativ tor. Snadno se používá, má více screeningů a přepínání serverů. K zabezpečení vaší ochrany na webu využívá několik postupů. Psiphon závisí na VPN a SSH, aby svým klientům poskytoval přístup k internetu i v omezených oblastech.

Psiphon by vás chránil před poskytovatelem internetu. Dokonce vás skrývá před vládními úřady, kteří prostě pevně sedí, abyste se dopustili chyby. Psiphon dokonce maskuje vaši IP adresu.

Toto je bezplatná alternativa tor. Je k dispozici také pro Android a iOS a poskytuje prvotřídní bezpečnostní funkce.

Stáhnout teď:

8. PeerBlock

Peerblock je chvályhodná odpověď na špionážní špiony, kteří vás sledují. Je to jedna z alternativ torů, která vám brání, aby vás někdo sledoval. Doporučuje vám kontrolovat počet lidí, se kterými se na webu spojíte.

Zároveň byste však měli být opatrní, protože Peerblock nedokáže zabránit všem sledovačům, aby vás sledovali. Přestože to nemůže blokovat všechny sledovače, stále je to jedna z nejpoužívanějších alternativ na internetu. Nejlepší ze všeho, Peerblock je k dispozici zdarma.

Stáhnout teď:

9. Whonix

Společnost Whonix vám poskytne zabezpečení, které hledáte, a dále běží na systému Linux. Úroveň zabezpečení, kterou poskytuje, je jednou z nejlepších alternativ tor. Pokryje vaši IP adresu, když jste na webu, a je vyrobena pro práci uvnitř VM.

Využívá nový systém s názvem „Whonix-Workstation“, který neustále běží na soukromém rámci. Whonix zdůrazňuje dvě rozhraní virtuálního systému. Jeden z nich, rozhraní s webem prostřednictvím NAT, který kontaktuje rámec Tor. Zbytek systémového rozhraní je kombinován s virtuální sítí LAN.

Stáhnout teď:

10. Globus

Globus je další z těch alternativ, o kterých je známo, že používají VPN servery pro ochranu vašich internetových aktivit. Vaše návštěvnost se skryje, což způsobí, že sledovač třetích stran při sledování vašich aktivit selže.

Prohlížeč Globus také poskytuje ochranu před malwarem pomocí prohlížeče Tor. Hacker často používá malware, aby se dostal do vašeho systému. Také vás chrání před veškerým škodlivým softwarem. Používáním softwaru Tor také pomáhá při odblokování webových stránek.

Poskytuje prvotřídní online anonymitu a zabezpečení. Je na uživateli, aby vybral umístění serveru VPN. Tento software je také kompatibilní s mnoha operačními systémy.

Stáhnout teď:

11. Ocasy

Je to živý operační systém, který je považován za jednu z nejlepších alternativ tor. Ocas lze spustit na jakémkoli zařízení pomocí USB flash disku nebo DVD. Skládá se z vestavěných předkonfigurovaných aplikací, které vám umožňují používat webový prohlížeč, editory obrázků, klient IM, kancelářskou sadu a zvuk..

S touto alternativou mohou uživatelé anonymně surfovat po internetu a také obejít cenzuru. Absolutně dokončí veškerou stopu v počítači, který jste použili. Pomocí kryptografických nástrojů dokáže šifrovat vaše soubory, e-maily a dokonce i rychlé zprávy.

Stáhnout teď:

12. Tox

Tox je jednou z prvních alternativ Tor pro ty, kteří chtějí pro své rozhovory s přáteli vysokou bezpečnost. Jedná se o protokol pro rychlé zasílání zpráv a videohovory typu peer-to-peer, který vynucuje šifrování typu end-to-end.

Tox není úplnou náhradou za Tor, ale může poskytnout informující správy. Poskytuje soukromé a kódované IM, videokonference a hovory, které jsou do určité míry snadno srozumitelné. Hlavním cílem této alternativy je zajistit bezpečnou komunikaci, která je snadno přístupná.

Stáhnout teď:

13. Freenet

Freenet je sdílen, aby odporoval dohledu jako I2P. Stojí na 13. místě v seznamu alternativ tor. Freenet používá stejné nástroje P2P k vytváření zásob informací k přenosu a uchovávání dat, ale izoluje uspořádání principů uživatelského rozhraní a struktury systému.

Je to přední alternativa Tor, používající platformu peer-to-peer pro cenzuru odolnou komunikaci a publikování. Tato alternativa používá technologii P2P pro odesílání a ukládání informací, má samostatné protokoly pro interakci uživatele a síťovou strukturu.

Freenet nabízí dva druhy zabezpečení, Darknet a OpenNet. OpenNet umožňuje uživateli náhodně se spojit s ostatními uživateli a DarkNet umožňuje uživatelům připojit se pouze k uživatelům, se kterými v minulosti změnili veřejné klíče..

Tento prohlížeč postrádá centrální server, který ztěžuje hackování jejich systému. Nedostatek centrálního serveru mu dává přírůstek v bodech, které by z něj mohly udělat jednu z nejlepších alternativ tor. Před tříděním a ukládáním dat je šifrována, takže hackerům není možné zneužít.

Stáhnout teď:

14. I2P

L2P se také nazývá Invisible Internet Project. Jedná se o úplnou anonymní síť, ve které lze aplikace použít k anonymnímu a bezpečnému odesílání zpráv. Jedná se o síť v rámci sítě, která poskytuje ochranu před sledováním třetích stran, například poskytovatelů internetových služeb.

Používá šifrování typu end-to-end, díky kterému je komunikace zabezpečená v této síti. Zprávy odeslané pomocí této sítě jsou pokryty čtyřmi vrstvami šifrování. Nejen to jsou i koncové body kryptografické identifikátory

Hlavním cílem I2P je zabránit útokům z montáže. Nejběžnějšími uživateli I2P jsou novináři, utlačovaní lidé, oznamovatelé, aktivisté i průměrní lidé, kteří se obávají o své soukromí.

Stáhnout teď:

15. Lucerna

Lucerna je produktová aplikace pro pracovní oblast, která poskytuje rychlý, solidní a bezpečný přístup k blokovaným webům a aplikacím. To je další doplněk v kategorii nejlepších Tor alternativ.

Lucerna je nová, protože využívá nejrychlejší geo-vylepšené servery pro zvýšení vaší rychlosti surfování. To vám dává šanci okamžitě streamovat HD obsah.

Lucerna vám umožňuje nepřetržitý přístup na otevřený web pomocí řady systémů k zabránění ovládání a firewallům. Pokud jsou některé brány zavřené, jsou přímo přístupné různé metodiky.

Skupina designérů v Lantern vždy upravuje a opravuje procedury závislé na stavu blokování. Vstup do klienta je pro Lantern jednoduchý, s novými verzemi, které spojují návrhy a mají sklon k obavám.

16. Freepto

Freepto je nejlepší volbou na trhu alternativ tor, konkrétně pro uživatele Linuxu. Hackerům poskytuje nekomplikovaný přístup, který jim umožňuje snadno předat Tora. Využití a nejrychlejší přístup k náhradním kódovaným informacím je obtížné.

Freepto je vynikající alternativou Tor, která skrývá vaši identitu během online prohlížení. Sledování vám ztěžuje sledování. Poskytuje šifrování a software, který je schopen poskytovat vysokou úroveň zabezpečení.

Freepto je nejlepší prohlížeč pro aktivisty, kteří chtějí přeskočit vládní dohled. Je přenosný a lze jej spustit přímo z USB disku. Automaticky šifruje data uložená na disku USB.

17. Podgraf OS

Subgraph OS je navržen tak, aby bojoval proti útokům malwaru a zranitelnostem v síti. Tato alternativa Tor má silné zmírnění útoků, které poskytuje ochranu aplikacím a hlavnímu operačnímu systému.

Zahrnuje zabezpečení ztvrdlé jádrem, které chrání před útoky. Subgraph OS má také aplikační firewall, který detekuje a upozorní uživatele na všechna neočekávaná odchozí připojení aplikací.

Subgraph OS byl kódován pomocí go-lang kódovacího jazyka. Má vestavěnou integraci Tor, která umožňuje citlivým aplikacím komunikovat přes Tor síť.

Stáhnout teď:

18. Ipredia OS

Prohlížeč Ipredia OS je nejlepší alternativou Tor pro uživatele Linuxu, protože většina prohlížečů vám neumožňuje přístup k hlubokému webu. Je to stabilní a výkonný operační systém, který šifruje a anonymizuje veškerý síťový provoz.

Jedná se o anonymizovanou síť, která používá vrstvu, která poskytuje bezpečnost aplikacím citlivým na identitu během komunikace.

IprediaOS nabízí I2P router, anonymní IRC klient, anonymní e-mailový klient, anonymní BitTorrent klienta a můžete také najít anonymní (i2p stránky).

Stáhnout teď:

Závěr

Před hackováním byl Tor nejoblíbenějším nástrojem pro anonymní vyhledávání. Nejlepšími alternativami Tor byla potřeba, která umožňovala anonymní prohlížení internetu. Tyto alternativy nejen blokují sledování prováděné poskytovatelem internetových služeb a třetími stranami, ale také poskytují ochranu před malwarem.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map