5 najlepších správcov hesiel 2018


Takmer každodenní používatelia sa musia vyrovnať s neuveriteľným počtom hesiel, aby sa mohli prihlásiť na rôzne platformy. Aby si pamätali heslo, väčšina ľudí používa podobné heslá alebo jednoduché frázy, ktoré si môžu zapamätať. Oba tieto kroky nie sú dobré pre zabezpečenie ich účtu.

Na zvýšenie bezpečnosti poverovacích údajov je dôležité používať najlepších správcov hesiel, ktorí chránia informácie. To vytvára bezpečné heslo pre jedného, ​​a to znižuje šance na hackerstvo. Správcovia hesiel fungujú ako funkcia digitálneho vrátnika z vášho prehliadača a vyplňujú prihlasovacie údaje na každej navštívenej webovej stránke.

Čo musíte urobiť s najlepším správcom hesiel, je len udržiavať hlavné heslo správcu veľmi bezpečne a správca hesiel sám. Najprv vám povieme, prečo je správca hesiel tak zásadný.

Prečo používať Správcu hesiel?

Ak nepoužívate silné a jedinečné heslo pre svoje účty, je pravdepodobné, že vás niekto napadne. Heslo musí pozostávať z horných a dolných kombinovaných písmen, symbolov a čísel, ktoré ho robia úplne bezpečným. Tí, ktorí sa neriadia podobnými pokynmi, sú pre kybernetických zločincov výzvou, aby prelomili svoje účty.

Podľa prieskumu používa 55% používateľov podobné heslo pre svoje sociálne a bankové účty. V prípade, že dôjde k napadnutiu niektorého z účtov, odhalia sa informácie o ďalších účtoch.

Ak však pre každý účet používate rôzne heslá, je pravdepodobné, že nebudú také silné, ako by mali byť. Ďalšia vec, ktorú používatelia nezmenia svoje heslo včas. Z týchto dôvodov vzniká použitie najlepšieho správcu hesiel, ktorý chráni vaše údaje pred hackermi a snoopersmi.

Čo je potrebné zvážiť pre správcu hesiel?

Pri výbere správcu hesiel hľadajte rôzne bezpečnostné funkcie, najmä šifrovanie, automatické dopĺňanie a dvojfaktorové overenie.

Šifrovanie prihlasovacích údajov, inštalácia na rôznych zariadeniach pre jeden účet a môže ukladať množstvo hesiel. Spoľahlivý správca hesiel vždy generuje nové a silné heslo a tiež včas aktualizuje softvér.

Funkcia automatického dopĺňania udržuje číslo vašej kreditnej karty a ďalšie informácie, ktoré často používate, pomôže vám rýchlo a ľahko vyplniť online formuláre..

Najlepšie správcovia hesiel

LastPass

Hackeri nedokázali dešifrovať žiadne heslo a dokonca ani zamestnanci spoločnosti LastPass nemôžu dešifrovať podrobnosti. Napriek tomu tu bola šanca, že boli odhalené rady týkajúce sa hlavného hesla. Aj keď zatiaľ žiadne údaje neboli ukradnuté, LastPass pošle oznámenie všetkým používateľom, aby aktualizovali svoje hlavné heslo.

LastPass

LastPass vyplní formuláre a údaje o kreditnej karte, vygeneruje silné heslo a má silnú synchronizáciu údajov. Ukladá užívateľské mená a heslá spolu s ďalšími údajmi, ktoré ste si nakonfigurovali na zapamätanie. Je to najlepší správca hesiel, pretože neustále kontroluje váš pokrok v oblasti ochrany osobných údajov online a upozorňuje vás na oblasti, v ktorých je potrebné vykonať vylepšenia.

Viacfaktorové overenie: Použite 2FA, aby ste sa uistili, že je váš účet LastPass bezpečný. Existujú dva spôsoby, ako to urobiť, prvá metóda vám pošle kód, pomocou ktorého sa môžete prihlásiť na svoj účet LastPass. Druhou metódou sa stiahne aplikácia, ktorá vygeneruje šesťciferný kód. Môžete ich meniť každých 30 sekúnd, takže čísla nie sú nikdy podobné. Vďaka obom týmto spôsobom môžu hackeri sťažiť prístup k vášmu účtu LastPass.

Generátor hesla: Ďalšou vlastnosťou LastPass je generátorový nástroj, ktorý vytvára najzložitejšie dlhé heslá, ktoré nie je možné hacknúť. Okrem toho si môžete zvoliť dĺžku a typy znakov, aby bola výrazná. Potom nové heslo uložte do svojho trezoru bez toho, aby ste opustili aktuálnu stránku denníka, na ktorej sa práve nachádzate.

IE kdekoľvek: Rozšírenie LastPass sa nainštaluje po prihlásení do trezoru LastPass z ľubovoľného prehliadača. Ak nemáte povolenie na inštaláciu rozšírení na niektoré počítače bez povolenia, môže to mať za následok problémy. LastPass teda ponúka svojim prémiovým používateľom na stiahnutie IE Anywhere a uloženie na jednotku palca.

Ak sa používa, poskytuje plný prístup k funkcii programu bez spoliehania sa na rozšírenie prehliadača. Toto je najlepší správca hesiel, ktorý umožňuje jeho použitie v prehliadačoch mimo značky, pre ktoré neexistuje žiadne rozšírenie. Používanie verejného počítača je určite zlý nápad, ale bolo by prekvapené, že IE Anywhere nezanecháva žiadne stopy v súborovom systéme alebo registri..

Dashlane

Dashlane sa vďaka mnohým funkciám osvedčil ako najlepší správca hesiel. Ľahko sa používa, má možnosti zdieľania hesla. Je tiež schopný zmeniť všetky alebo vybraný počet hesiel jediným kliknutím, správu o sile hesla a nastaví na váš účet núdzový kontakt..

dashlane

Digitálna peňaženka: To vám umožní ukladať online platby do online peňaženky Dashlane. Vďaka automatickému vyplneniu formulára je online nakupovanie jednoduché a rýchle. Okrem toho vás oslobodzuje od starostí s ukladaním typov platieb na stránkach v prípade, že dôjde k napadnutiu webovej stránky.

bezpečnosť: Bezpečnosť je prvou prioritou Dashlaneho. Používa šifrovanie AES-256, ktoré je doteraz najsilnejším šifrovaním na svete. Vaše šifrované údaje je možné uložiť lokálne na našom zariadení alebo ich synchronizovať so všetkými vašimi zariadeniami.

Pre väčšiu ochranu môžete povoliť dvojfaktorové overenie. Prístup k uloženým heslám vyžaduje použitie hlavného hesla, ktoré sa nikde neuchováva.

Menič hesiel: Dashlane teraz ponúka funkciu na zmenu hesla, ktorá ich nastaví na vzdialenosť od konkurencie. Táto najnovšia funkcia vám umožňuje aktualizovať heslá naraz, čo šetrí váš čas a zároveň zvyšuje bezpečnosť hesiel.

RoboForm

RoboForm je webový správca hesiel, ktorý ponúka svojim používateľom prihlásenie z ľubovoľného zariadenia s prístupom na internet a prístup k svojim heslám. Toto sa už dlho považuje za lídra v tomto odvetví. RoboForm je ľahko použiteľný softvér, ktorý vám umožní prihlásiť sa, uložiť heslá a načítať uložené heslá.

RoboForm

Funkcie automatického ukladania: Môže automaticky ukladať osobné informácie, ako sú adresy, mená, narodeniny, spolu s heslami.

Viacfaktorová autentifikačná možnosť: Táto funkcia v RoboForm umožňuje používateľom zabezpečiť, aby k účtu mali prístup iba registrované zariadenia. Zahŕňa tri typy tokenov hardvéru alebo softvéru, heslo alebo bezpečnostnú otázku a skenovanie odtlačkov prstov alebo sietnice. Povolenie tejto funkcie vyžaduje prítomnosť aspoň dvoch faktorov, aby ste sa mohli prihlásiť do účtu RoboForm.

bezpečnosť: Nie je pochýb o tom, že webová funkcia RoboFormu je celkom pohodlná, ale môže hackerom a iným neoprávneným osobám uľahčiť zneužitie správcu hesiel. Pre používateľov RoboForm je cloudové a online úložisko iba jednou z možností a môžu si vybrať, aby ukladali informácie iba počítač, aby sa zvýšila bezpečnosť..

KeePass

Je to platforma s otvoreným zdrojovým kódom a je úplne zadarmo. Poskytuje sa šifrovanie typu end-to-end, ktoré používa silnú šifru AES-256 s overením totožnosti hash Sha-256. KeePass ukladá vaše heslá do vášho notebooku, mobilného zariadenia alebo počítača.

KeePass

KeePass je silný a prispôsobiteľný správca hesiel, ktorý môže bežať na rôznych moderných stolových a mobilných platformách. Napriek tomu je celkom technické, kvôli čomu sa netechnickí používatelia môžu cítiť zastrašovaní. Na pridanie integrácie prehliadača sú k dispozícii doplnky.

Generátor hesla: KeePass sa automaticky zaplní pri každom zadaní nového hesla pomocou generátora hesiel. Umožňuje tiež nakonfigurovať množstvo nastavení na úpravu generátora hesiel.

Generátor hesiel tiež umožňuje generovať heslá na požiadanie. Funkcia generátora hesiel v KeePassu prelomí štvrtú kategóriu interpunkcie a umožňuje zahrnúť medzeru aj znaky vysokej ANSI ako ü a Ñ.

Heslo automatického typu a heslo aplikácie: KeePass nezaznamenáva automaticky prihlasovacie údaje, keď sa prihlasujete na zabezpečené stránky, napriek tomu to robí poloautomatickým spôsobom. Poloautomaticky vyplní prihlasovacie údaje pomocou funkcie s názvom Auto-Type. Aby ste vyplnili uložené poverenia, táto funkcia doslova simuluje písanie na klávesnici.

Synchronizácia databázy: KeePass spravuje svoju databázu v lokálnom úložisku a nie v cloude, ako sme už spomenuli vyššie. Ak sa údaje uchovávajú lokálne, minimalizuje to možnosť porušenia údajov.

1Password

Zoznam 5 najlepších správcov hesiel končí s 1 heslom. Je schopný vygenerovať tvrdšie heslo. Môže ukladať súkromné ​​informácie iné ako heslá. V tomto správcovi hesiel je tiež povolená verifikácia v dvoch krokoch.

30-dňová záruka vrátenia peňazí | Dostupné pre Windows, Android, Mac a iOS

1Password

Zabezpečené zdieľanie hesla: Toto je najlepší správca hesiel pre vás, ak zdieľate svoje heslá s členmi rodiny, priateľmi a spolupracovníkmi. Bezpečné zdieľanie hesiel je veľkým problémom. Zabezpečenie všetkých vašich hesiel iba na kopírovanie, vloženie prihlasovacích údajov do e-mailu alebo okamžitej správy, nemá zmysel. 1Password vám umožní bezpečne zdieľať vaše heslá s ostatnými používateľmi 1Password.

Watchtower: 1Password má túto úžasnú funkciu s názvom Strážna veža, ktorá kontroluje vaše bedrá kvôli známym zraniteľnostiam a upozorní vás, keď je potrebné zmeniť heslo. Ak zistí, že niektorá webová stránka je zraniteľná, ihneď vás o tom informuje, aby ste mohli heslo aktualizovať.

záver

V záujme zabezpečenia online a ochrany osobných údajov sú heslá najdôležitejšou vecou, ​​ktorú je potrebné zabezpečiť naraz, a správcami hesiel. Výber najlepšieho správcu hesiel je dôležitý, pretože správca hesiel ochráni všetky vaše dôležité údaje. Každý správca hesiel poskytuje navzájom odlišné skúsenosti.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me