5 najlepszych menedżerów haseł 2018


Prawie codziennie użytkownicy muszą radzić sobie z niesamowitą liczbą haseł, aby zalogować się na różne platformy. Aby zapamiętać hasło, większość ludzi używa podobnych haseł lub łatwych zwrotów, które mogą zapamiętać. Oba te kroki nie są dobre dla bezpieczeństwa ich konta.

Aby zwiększyć bezpieczeństwo poświadczeń, należy używać najlepszych menedżerów haseł, które chronią informacje. Generuje bezpieczne hasło dla jednego, a to zmniejsza ryzyko włamania. Menedżerowie haseł działają w przeglądarce jako funkcja cyfrowego strażnika i wypełniają dane logowania na każdej odwiedzanej stronie.

To, co musisz zrobić z najlepszym menedżerem haseł, to po prostu utrzymanie hasła głównego dla menedżera bardzo bezpiecznie, a to drugie powinno być wykonane przez samego menedżera haseł. Powiedzmy najpierw, dlaczego menedżer haseł jest tak ważny.

Dlaczego warto korzystać z Menedżera haseł?

Istnieje ryzyko włamania się, jeśli nie używasz silnego i unikalnego hasła do swoich kont. Hasło musi składać się z górnej i dolnej mieszanej litery, symboli i cyfr, dzięki czemu jest całkowicie bezpieczne. Ci, którzy nie mają podobnych wytycznych, to zaproszenie cyberprzestępców do zhakowania ich kont.

Według badań 55% użytkowników używa podobnego hasła do swoich kont społecznościowych i bankowych. W przypadku zhakowania dowolnego konta ujawni on informacje o innych kontach.

Jeśli jednak używasz różnych haseł dla każdego konta, nadal istnieje szansa, że ​​nie będą tak silne, jak powinny. Kolejna rzecz, że użytkownicy nie zmieniają hasła na czas. Z tych powodów powstaje użycie najlepszego menedżera haseł i chroni twoje dane przed hakerami i szpiegującymi dane.

Co należy wziąć pod uwagę w przypadku menedżera haseł?

Wybierając menedżera haseł, szukaj różnych funkcji bezpieczeństwa, w szczególności szyfrowania, automatycznego wypełniania i uwierzytelniania dwuskładnikowego.

Szyfrowanie danych logowania, instalacja na różnych urządzeniach dla jednego konta i może przechowywać wiele haseł. Niezawodny menedżer haseł za każdym razem generuje nowe, silne hasło, a także aktualizuje oprogramowanie na czas.

Funkcja autouzupełniania zachowuje numer karty kredytowej i inne często używane przez Ciebie informacje, pomaga w szybkim i łatwym wypełnianiu formularzy online.

Najlepsi menedżerowie haseł

LastPass

Hakerzy nie byli w stanie odszyfrować żadnego hasła, a nawet pracownicy LastPass nie mogą odszyfrować szczegółów. Istniały jednak szanse, że wskazówki dotyczące hasła głównego mogły zostać ujawnione. Chociaż żadne dane nie zostały jeszcze skradzione, LastPass wysyła powiadomienie do wszystkich użytkowników, aby zaktualizowali swoje hasło główne.

lastpass

LastPass wypełnia formularze i dane karty kredytowej, generuje silne hasło i synchronizuje dane. Przechowuje nazwy użytkowników i hasła wraz z innymi danymi, które skonfigurowałeś do zapamiętania. Jest to najlepszy menedżer haseł, ponieważ stale sprawdza Twoje postępy w zakresie prywatności online i informuje o obszarach, w których należy wprowadzić ulepszenia.

Uwierzytelnianie wieloskładnikowe: Aby upewnić się, że twoje konto LastPass jest bezpieczne, użyj 2FA. Można to zrobić na dwa sposoby: pierwsza metoda wysyła kod, za pomocą którego można zalogować się na konto LastPass. Druga metoda pobiera aplikację, która generuje sześciocyfrowy kod, który można zmieniać co 30 sekund, aby liczby nigdy nie były podobne. Oba te sposoby utrudniają hakerom dostęp do twojego konta LastPass.

Generator hasła: Inną cechą LastPass jest narzędzie generatora, które tworzy najbardziej złożone długie hasła, których nie można zhakować. Ponadto możesz wybrać długość i rodzaje znaków, aby były wymawiane. Następnie zapisz nowe hasło w skarbcu bez opuszczania bieżącej strony dziennika I, na której jesteś.

IE Anywhere: Rozszerzenie LastPass zostanie zainstalowane, gdy zalogujesz się do przechowalni LastPass z dowolnej przeglądarki. Może to powodować problemy, jeśli nie będziesz mógł instalować rozszerzeń na niektórych komputerach bez pozwolenia. W ten sposób LastPass oferuje swoim użytkownikom premium pobranie IE Anywhere i zapisanie go na dysku USB.

Gdy jest używany, daje pełny dostęp do funkcji programu bez konieczności korzystania z rozszerzenia przeglądarki. Jest to najlepszy menedżer haseł, który umożliwia jego użycie w przeglądarkach innych marek, dla których nie istnieje żadne rozszerzenie. Z pewnością korzystanie z publicznego komputera to zły pomysł, ale zdziwiłbyś się, wiedząc, że IE Anywhere nie pozostawia śladów w systemie plików lub rejestrze.

Dashlane

Dashlane sprawdza się jako najlepszy menedżer haseł pod wieloma względami. Jest łatwy w użyciu, ma możliwości udostępniania hasła. Ponadto jest w stanie zmienić wszystkie lub wybrane liczby haseł jednym kliknięciem, raport siły haseł i ustawia kontakt alarmowy na koncie.

deska rozdzielcza

Portfel cyfrowy: Umożliwia to przechowywanie płatności online w portfelu internetowym Dashlane. Dzięki automatycznemu wypełnianiu formularzy zakupy online stają się łatwe i szybkie. Ponadto uwalnia Cię od zmartwień związanych z przechowywaniem rodzajów płatności w witrynach na wypadek włamania się na witrynę.

Bezpieczeństwo: Bezpieczeństwo jest pierwszym priorytetem Dashlane. Wykorzystuje szyfrowanie AES-256, które do tej pory jest najsilniejszym szyfrowaniem na świecie. Twoje zaszyfrowane dane mogą być przechowywane lokalnie na naszym urządzeniu lub mogą być synchronizowane ze wszystkimi Twoimi urządzeniami.

Aby zwiększyć ochronę, możesz włączyć uwierzytelnianie dwuskładnikowe. Dostęp do przechowywanych haseł wymaga użycia hasła głównego, które nie jest nigdzie przechowywane.

Zmieniacz hasła: Dashlane oferuje teraz funkcję zmiany hasła, która ustawia je z dala od konkurencji. Ta ostatnia funkcja umożliwia aktualizację wszystkich haseł razem, co oszczędza czas i zwiększa bezpieczeństwo haseł.

RoboForm

RoboForm to internetowy menedżer haseł, który oferuje użytkownikom logowanie się z dowolnego urządzenia z dostępem do Internetu, a następnie uzyskiwanie dostępu do haseł. Od dawna uważany jest za lidera w branży. RoboForm to łatwe w użyciu oprogramowanie, które umożliwia logowanie, zapisywanie haseł i pobieranie zapisanych haseł.

roboform

Funkcje automatycznego zapisywania: Może automatycznie zapisywać dane osobowe, takie jak adresy, nazwiska, urodziny wraz z hasłami.

Opcja uwierzytelniania wieloskładnikowego: Ta funkcja w RoboForm pozwala użytkownikom upewnić się, że tylko zarejestrowane urządzenia mają dostęp do konta. Obejmuje on trzy rodzaje tokenów sprzętowych lub programowych, hasło lub pytanie ochronne oraz skan linii papilarnych lub skan siatkówki. Włączenie tej funkcji będzie wymagało obecności co najmniej dwóch czynników w celu zalogowania się do konta RoboForm.

Bezpieczeństwo: Nie ma wątpliwości, że internetowa funkcja RoboForm jest dość wygodna, ale może sprawić, że hakerzy i inne nieupoważnione osoby będą mogły wykorzystać menedżera haseł. Dla użytkowników RoboForm przechowywanie w chmurze i online jest tylko opcją i mogą wybrać opcję przechowywania informacji tylko na komputerze PC w celu zwiększenia bezpieczeństwa.

KeePass

Jest to platforma typu open source i jest całkowicie darmowa. Oferowane jest kompleksowe szyfrowanie, które wykorzystuje silny szyfr AES-256 z uwierzytelnianiem mieszania Sha-256. KeePass przechowuje hasła na laptopie, urządzeniu mobilnym lub komputerze stacjonarnym.

Keepass

KeePass to silny i konfigurowalny menedżer haseł, który może działać na różnych nowoczesnych platformach stacjonarnych i mobilnych. Jest to jednak dość techniczne, dzięki czemu użytkownicy nietechniczni mogą się z tego powodu zastraszyć. Dostępne są wtyczki do dodawania integracji z przeglądarką.

Generator hasła: KeePass automatycznie zapełnia się przy każdym wprowadzeniu nowego hasła generatorem haseł. Pozwala także skonfigurować wiele ustawień w celu dostosowania generatora haseł.

Generator haseł umożliwia także generowanie haseł na żądanie. Funkcja generowania haseł w KeePass przełamuje czwartą kategorię interpunkcji i pozwala uwzględnić spację oraz znaki o wysokiej ANSI, takie jak ü i Ñ.

Hasło automatyczne i hasło aplikacji: KeePass nie przechwytuje automatycznie poświadczeń podczas logowania do bezpiecznych witryn, ale robi to w sposób półautomatyczny. Półautomatycznie wypełnia poświadczenia za pomocą funkcji o nazwie Auto-Type. Aby wypełnić zapisane poświadczenia, ta funkcja dosłownie symuluje pisanie na klawiaturze.

Synchronizacja bazy danych: Jak wspomniano powyżej, KeePass zarządza bazą danych w lokalnej pamięci, a nie w chmurze. Gdy dane są przechowywane lokalnie, minimalizuje to możliwość naruszenia danych.

1 Hasło

Lista 5 najlepszych menedżerów haseł kończy się na 1Password. Jest w stanie wygenerować dla ciebie trudniejsze hasło. Może przechowywać prywatne informacje inne niż hasła. W tym menedżerze haseł jest także włączona weryfikacja dwuetapowa.

30-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy | Dostępne dla systemów Windows, Android, Mac i iOS |

1 hasło

Bezpieczne udostępnianie hasła: Jest to najlepszy menedżer haseł dla Ciebie, jeśli udostępniasz swoje hasła członkom rodziny, znajomym i współpracownikom. Bezpieczne udostępnianie haseł jest dużym problemem. Zabezpieczanie wszystkich haseł tylko w celu kopiowania wklejania danych logowania w wiadomości e-mail lub komunikacie nie ma sensu. 1Password pozwoli ci bezpiecznie dzielić się hasłami z innymi użytkownikami 1Password.

Wieża strażnicza: 1Password ma tę niesamowitą funkcję o nazwie Strażnica, która sprawdza twoje luki pod kątem znanych luk i powiadamia cię, kiedy hasło musi zostać zmienione. Jeśli wykryje jakąkolwiek witrynę jako podatną na zagrożenia, natychmiast powiadomi Cię o tym, abyś mógł zaktualizować hasło.

Wniosek

Dla bezpieczeństwa i prywatności w Internecie, hasła są najważniejszą rzeczą, którą należy zabezpieczyć jednocześnie i menedżerami haseł. Wybór najlepszego menedżera haseł jest ważny, ponieważ menedżer haseł ochroni wszystkie ważne dane. Każdy menedżer haseł zapewnia inne doświadczenia.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map