Ako skryť svoju IP adresu? natrvalo


Príležitostné surfovanie na internete neznamená, že vás nemonitoruje, váš poskytovateľ internetových služieb sleduje vaše aktivity. Svoje stopy ste zanechali na webovej stránke, ktorú ste predtým navštívili, predtým, ako ste na ňu prišli, snoopers majú prístup k vašim informáciám v okienku komentárov k príspevku, na ktorý ste odpovedali, nemôžete navštíviť webovú stránku, ktorá obsahuje váš obľúbený televízny seriál, pretože je v iný región neprístupný od vašej polohy.

Kybernetickí zločinci vás radi vidia v ich hitare radare, ste v ilúzii, že ste anonymní pri surfovaní na webe, a to všetko, keď nemáte žiadnu ochranu, aby ste skryli svoju IP adresu a najhorší prípad, viem. odkiaľ čítate tento článok, pozrite sa na svoju adresu IP.

Čo je to IP adresa?

Poskytovateľ internetových služieb priradí každému zariadeniu pripojenému k internetu „jedinečnú číselnú identitu“, ktorá sa nazýva adresa IP (internetový protokol). Vaša IP adresa sa prenáša na servery, na ktoré ste sa prihlásili, a na tie, ktoré ste navštívili, čo objasňuje koncepciu sledovania vašej internetovej aktivity. Obsahuje informácie o vás;

 • umiestnenia
 • Krajina
 • veľkomesto
 • PSČ
 • zemepisná dĺžka & zemepisná šírka

Komunikácia medzi zariadeniami v sieti je však povolená. Tento koncept je možné objasniť tak, že sa budú považovať za systémové identifikátory.

IP adresa sú dôverné bity, ktoré majú vaše informácie, pretože smerujú umiestnenie systémov, ku ktorým sú priradené. Fyzickým umiestnením zariadenia s rozhraním sú údaje, ktoré sú informáciami požadovanými pre internetový protokol na nadviazanie komunikácie. Sú to 32-bitové čísla, možno ich písať od 0 do 255, medzi dvoma desatinnými miestami a niektorými príkladmi sú:-

Príklad platnej adresy IP

 • 123.231.121
 • 8.8.8.8 – IP adresa podpísaná spoločnosťou Google.
 • 140.236.214.77 – IP adresa pridelená Harvardskej univerzite.

Preto bude veľmi rozumné a logické rozhodnutie skryť vašu IP adresu v tomto veku, keď sa internetové podvody odohrávajú jediným kliknutím. Zostaňte v anonymite, zakážte zákazy IP, sledujte svoje obľúbené epizódy na Netflixe a hrajte svoju obľúbenú videohru z vašej školy.

Nižšie sú uvedené spôsoby, ako si môžete obliecť ‘neviditeľný plášť‘Skryť svoju IP adresu a letieť po celom svete internetu bez toho, aby si vás niekto všimol.

Zavolajte poskytovateľovi internetových služieb

Existujú dva typy adries IP, ktoré vám pridelil váš poskytovateľ internetových služieb, statická a dynamická. Statickú adresu IP je ťažké zmeniť, pretože poskytovateľ internetových služieb musí prejsť dlhou metódou, takže väčšina adries IP podpisuje používateľov statickou adresou IP. Požiadajte poskytovateľa internetových služieb o zmenu adresy IP. Ak tak urobia, máte to šťastie, inak nie.

Inou metódou je reštartovanie modemu. Toto narušenie vášho ISP spôsobuje, že vám bude pridelená nová IP adresa. Funguje to iba v prípade dynamických IP adries, ale reštartuje sa po niekoľkých hodinách. Pred deaktiváciou smerovača je potrebné vykonať niekoľko postupov:

Systém Windows je pripojený pomocou kábla

 1. Otvorte príkazový riadok ako správca.
 2. Typ “ipconfig / release“Bez úvodzoviek a stlačte kláves enter.
 3. Typ “ipconfig / renew“Bez úvodzoviek a stlačte kláves enter.
 4. Vypnite počítač.
 5. Vypnite všetky prepínače.
 6. Odpojte modem.
 7. Nechajte veci tak, ako sú.
 8. Reštartujte systém.

Systém Windows je pripojený prostredníctvom smerovača

 1. Prihláste sa do správcovského portálu smerovača.
 2. Uvoľnite svoju IP adresu.
 3. Vypnite systém.
 4. Vypnite všetky prepínače.
 5. Odpojte modem.
 6. Nechajte veci tak, ako sú.
 7. Reštartujte systém.

Toto sú metódy, ktoré sa venujú tomu, ako môžete zmeniť svoju adresu IP, skrytie vašej adresy IP je však úplne iná vec.

Skryť IP adresu pomocou VPN

VPN robí to, že jednoducho nasmeruje vaše dátové pakety prostredníctvom šifrovaného protokolu tunela. Tento chránený protokol je zapuzdrený s bezpečnostnými vlastnosťami, ktoré v prípade narušenia spôsobia okamžité prerušenie spojenia. Chráni celú vašu webovú aktivitu vrátane vašej aktivity v iných aplikáciách. Okrem šifrovania údajov dokonca maskuje aj vašu IP adresu.

Niektoré výhody používania VPN sú uvedené nasledovne:

 • Zvyšuje bezpečnosť.
 • Cenzúra sa skončila.
 • Obrana proti kybernetickým útokom.
 • Rýchlosť internetu sa zvyšuje, pretože váš poskytovateľ internetových služieb obmedzuje vašu šírku pásma nižšou rýchlosťou.

VPN pridelí novým IP adresám systémy, ktoré sú k nej pripojené. Keď sa pripájate k sieti VPN, bude vám pridelená iná adresa IP ako vaša skutočná. Vaša skutočná adresa IP sa použije na pripojenie k sieti VPN, zatiaľ čo to, čo prehľadávate, sa bude zobrazovať z vašej súkromnej siete. Stručne povedané, teraz používate novú IP adresu, ktorú vám VPN pridelila, pričom vaša skutočná IP adresa je skrytá.

Použite server proxy

Proxy servery fungujú ako moderátori pri smerovaní vašich dátových paketov. Spájajú vaše informácie zachytením vašej premávky. Váš systém odošle vašu požiadavku serveru, ktorý vytvára požiadavku, a vráti vašu požadovanú webovú stránku. Teraz všetko, čo poviete proxy serveru, aby vykonal, robí tak, že funguje ako zrkadlo medzi nimi. Inými slovami, vaša IP adresa bude maskovaná IP adresou proxy servera.

Úžasná vec na serveroch proxy je, že sa pripojili odkiaľkoľvek na Zemi. Napríklad chcete získať prístup na webovú stránku, ktorej hlavný server je na Novom Zélande. Jeho obsah je zakázaný pre adresy IP nachádzajúce sa mimo Nového Zélandu. Pripájate sa k proxy serveru na báze Kiwi a blahoželáme. Teraz ste prakticky novým Zélandom a máte prístup k tejto webovej stránke pre všetky zámery a účely.

Proxy servery sa väčšinou používajú na prenos obsahu blokovaného z geologických dôvodov a obmedzení IP. Aj napriek tomu nie sú proxy servery stále také účinné ako VPN. Sieť VPN obsahuje mnoho vrstiev zabezpečenia, zatiaľ čo servery proxy sú zraniteľné, dokonca aj pri šifrovaní vašich údajov. Použitie proxy servera na skrytie vašej IP adresy je zatiaľ najrizikovejšou metódou.

Proxy server maskuje vašu IP adresu, ale vládne agentúry a webové stránky, na ktoré ste sa prihlásili, môžu premarovať prenos vďaka programom Adobe Flash a JavaScript. Nepreberajte súbory ani ich neprepájajte, inak by ste si vykopali svoj vlastný hrob.

Ďalšie čítanie: Rozdiel medzi VPN a proxy

Použite prehliadač Tor

ako tor funguje
Skrátené ako ‘Cibuľový smerovač‘Je freewarový softvér navrhnutý námorníctvom USA, ktorý využíva zásadu smerovania cibule tak, že odošle vašu žiadosť viacerým serverom po celom svete a zašifruje ich v každom uzle. Anonymne vás spojí so servermi riadenými dobrovoľníkmi rozmiestnenými po celej planéte. Takže vám bude pridelená nová IP adresa vždy, keď bude vaša požiadavka odskočená na akýkoľvek nový server. Vaša IP adresa a aktivity sa doslova nedajú sledovať povolením úplnej anonymity.

Jednou z hlavných výhod používania Tor je, že máte prístup k webovým stránkam, ktoré sú pre štandardizované prehliadače neprístupné. Tor obsahuje najsilnejšie zabezpečenie, ale dostanete sa do nebezpečnej zóny, keď sa odvážite získať prístup na webové stránky, t. J. Temný web, pre ktorý sa Tor bežne používa. Trhy s drogami, najímanie hitov, webové stránky na predaj zbraní, nelegitímna pornografia, miesta kanibalov sú príkladmi toho, ako sa prístup na temný web sprístupňuje, samozrejme, prostredníctvom Tor.

Nerobte si starosti. Vaša IP adresa je pri používaní Tor zabezpečená, s výnimkou skutočnosti, že na temnom webe skutočne robíte nelegálnu transakciu. Chráni vaše činnosti vykonávané vo webovom prehliadači zákazníka Tor.

Stiahnite si a nainštalujte Tor Browser

Navštívte vyššie uvedený odkaz, nainštalujte ho a prehľadajte. Je to také ľahké. Niektoré rady sú:

 • Nerobte torrent cez Tor.
 • Nepovoľujte doplnky prehliadača.
 • Neotvárajte dokumenty stiahnuté prostredníctvom online pripojenia.

Najväčšou nevýhodou Tor je jeho rýchlosť. Keďže je vaša požiadavka odrazená od celej planéty medzi rôznymi uzlami, prehliadanie Torom je pomerne pomalé. Ďalším dôvodom použitia Tor je, že autoritári monitorujú dohľad kvôli jeho predsudkom a ich využívaniu na účely považované za nezákonné pre spoločnosti a normálne ľudské správanie. Preto je použitie Tor jedným z efektívnych spôsobov, ako skryť svoju IP adresu.

Záleží na vás pri výbere spôsobu, ktorým sa má skryť vaša IP adresa. Moje odporúčanie bude zvoliť si sieť VPN s ohľadom na najlepšie možnosti zabezpečenia a maskovania dostupné z troch vyššie uvedených možností.

Ďalšie čítanie: Tor Vs VPN (porovnanie)

Pripojte sa k verejnej sieti Wi-Fi

Ak sa pripojíte k akémukoľvek verejnému Wi-Fi, keď idete von, zmení sa / skryje vaša IP adresa zo zariadenia, s ktorým komunikujete.

Nie je to ani efektívne, ani efektívne ako pri používaní mobilných dát. Pri pripájaní k verejnej sieti Wi-Fi existuje veľa slabých miest. V roku 2015 bolo ukradnutých a stratených viac ako pol miliardy osobných údajov a dôverných záznamov v dôsledku pripojenia klamlivej otvorenej siete Wi-Fi..

Pred pripojením k verejnej sieti Wi-Fi je potrebné vykonať tieto kroky:

 • Udržujte svoj antivírusový program aktuálny. – Zistí novo kódované malvéry.
 • Aktualizujte svoj systém a prehliadač – predchádzajúce verzie prehliadačov a operačných systémov môžu hackerom poskytnúť medzeru v útoku na vaše údaje..
 • Povoliť bránu firewall – Pomôže vám to sledovať cestu smerovanú do a von zo zariadenia.
 • Použiť webové stránky šifrované SSL – Umožňuje to, že všetky údaje, ktoré odošlete cez akúkoľvek webovú stránku šifrovanú SSL, zostanú súkromné.
 • Ak sa zámerne pripájate na verejné Wi-Fi, odstráňte zo svojho zariadenia všetky citlivé informácie, s ktorými máte rozhranie.
 • Vypnite zdieľanie.
 • Neprihlasujte sa na webové stránky ako Paypal alebo na tie, ktoré vám uľahčujú bankové služby a hotovostné transakcie.

Poznámka: Nerobte žiadne prevody peňazí.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me