Anonim Tarama için En İyi Tor Alternatifleri


İnsanların Tor’u kullanmasının veya Tor alternatifine geçmeyi planlamasının sayısız nedeni vardır. Dahası, sadece internette anonimlik isterken, diğerleri internetin en derin kısmına erişmeyi planlıyorlar.

Bant vagonuna atlamadan önce bunu bilmelisiniz. Tor veya diğer Tor alternatifleri uçtan uca şifreleme sağlamaz. Sadece IP adresinizi binlerce röle boyunca yönlendirir, bu da gerçek konumunuzu tanımlamayı zorlaştırır.

Tor, internet etkinliğinizi farklı soğan katmanları aracılığıyla yönlendirmede mükemmeldir. Ama yine de güvensiz.

Anonim gezinme için, Öneririm güvenilir VPN hizmeti faaliyetleri ISS’lerden, bilgisayar korsanlarından ve gözetim ajanslarından gizli tutma vaadini yerine getirdiği için.

Neden Tor alternatiflerine ihtiyacınız var??

Tor, bir zamanlar kullanıcılarına anonimlik sağlamak için pazardaki en iyi tarayıcı olarak kabul edildi. FBI’nın baskısı güvenilirliğini kullanmasını sağladı ve internet tüketicilerinin piyasayı tor alternatifleri aramaya başladığı için.

Tor’un böyle bir senaryoda kullanılması, aslanın inine ilk adım olarak girebilir. Bu yüzden hiç kimse internet servisinizin etrafında İSS’lerin gözetlenmesini istemediğinden tor alternatiflerini düşünmek önemlidir.

Evet, aslında seçim yapabileceğiniz çok çeşitli seçenekler var. Ancak, tüm tor alternatifleri hak ettiğiniz güvenlik ve gizliliği sağlamaz. Bu yüzden birini seçerken dikkatli olmalısınız.

Önemli: Tor ile (HD olarak akış) ve (indirme / yükleme, P2P dosya paylaşımı) gibi etkinlikleri gerçekleştiremezsiniz.

Neden VPN’i Tor Alternatifi Olarak Düşünelim?

Anonim gezinme için kullanılabilir alternatifler vardır. Bunlar arasında bir Sanal Özel Ağ (VPN) var. Sunduğu özelliklerle kolayca en iyi tor alternatifi olarak hizmet veriyor.

İnternet etkinliğinizi gizli tutacak ve size Siber tehditlere karşı güvenlik sağlayacaktır. Bu Tor ve diğer Tor alternatiflerinin şu anda başaramadığı bir şey.

Bir VPN ile gönderilen internet trafiğiniz şifrelenir. VPN, verilerinizin güvende kalmasını sağlar ve IP adresinizi maskeler. Coğrafi konumunuzda, bir alternatife benzer bir değişikliği simüle edebilir.

VPN uçtan uca şifreleme uygular. Bireyin bir bilgisayar korsanı tarafından istismar edilmesi riski olsa da endişelenmenize gerek yoktur. Şifreleme nedeniyle, tüm trafik verileri anlamsız görünüyor ve işe yaramaz hale getiriliyor.

Anonim Tarama için En İyi Tor Alternatifleri

Bu tor alternatifleri derin ağa tam bir anonimlik ile erişim sağlar. Sıradan bir insan için en iyi alternatifi bulmak zor olabilir.

Bu nedenle, tanrı-baba ile rekabet edebilecek tor alternatiflerinin bir listesi. Bu liste, içeriğe kapsamlı gizlilikle erişim sağlayabilecek en iyi alternatifleri bulmak için yapılan kapsamlı araştırmaların ardından oluşturulmuştur..

1. Sanal Özel Ağ (VPN)

Sanal Özel Ağ (VPN’ler), kullanıcıların anonim olmasını sağlayan en gelişmiş alternatiftir. “Kill-Switch” ve “yüksek dereceli şifreleme” gibi özellikler, onu bir alternatif olarak en cazip seçenek haline getiriyor.

Anonim gezinme için tam güvenlik sağlar. Derin web’e erişmek için bir VPN kullanmak mümkün değildir. Derin web’e erişmenizi sağlayan bir tarayıcıya ihtiyacınız var.

Tor ile bir VPN kullanmanın artılarını ve eksilerini bilmek çok önemlidir. Kullanabileceğiniz en popüler VPN sağlayıcıları ExpressVPN ve NordVPN’dir.

VPN kullanmanın avantajları

  • Bir VPN tüm veri paketlerini şifreler.
  • Gerçek IP adresinizi ISS’ye veya bilgisayar korsanlarına sızdırarak gizler.
  • İndirme veya akış sırasında internet hızını korur.
  • VPN, ISS veya gözetim tarafından izlenmemek için gerçek konumunuzu değiştirir.
  • Farklı ülkelerdeki sansürlenmiş içeriğe, web sitelerine ve kanallara erişin.

Şimdi İndirin:

2. Bağlantıyı kesin

Bir gizlilik uzantısı olan Disconnect, bilgilerinizi depolayan ve sizi onlardan vazgeçen web sitelerini tanımlamak için kullanılabilecek en iyi alternatiflerden biridir. Bazı örnekler Facebook, Google ve Twitter. Disconnect, farklı fiyatlandırma ve üyelik paketlerine sahip Windows, Android ve iOS için kullanılabilir.

Tarayıcınızda Bağlantıyı Kes’i yükleyip etkinleştirdikten sonra, ziyaret ettiğiniz her web sitesinde engellenen izleme isteği sayısını görürsünüz. Engellenen izleyiciler yeşil renkle gösterilir. Web sitelerinden gelen engellenmemiş izleyiciler gri renkle görüntülenir.

Bu özellik, her web sitesi ziyaretinde hangi sayıda isteğin engellendiğini görüntülemeyi ve anlamayı kolaylaştırır. Bir tarayıcı uzantısı için, tor alternatifleri listesinde yer almaya değer.

Bağlantıyı kes, tüm izleme isteklerini engellemeyebilir. Örneğin, izleme istekleri engellenirse çalışmayan veya bozuk sayfa göstermeyen YouTube ve Flickr. Bu web siteleri varsayılan olarak engeli kaldırılmıştır ve siteye müdahale etmesi önerilmez.

Şimdi İndirin:

3. Epik Gizlilik Tarayıcısı

Üçüncüsü, tor alternatifleri listesinde Epic. Basit ve kullanıcı dostu olan özel bir tarayıcıdır; ağ hızınızı değiştirir ve tam gizlilik sağlar. Epic, IP adresinizin belirli WebRTC tarafından sızmasını engelliyor.

Verilerinizi bir internet servis sağlayıcısından (ISS) gizleyen şifreli bir proxy’ye sahiptir. Bu şifreli proxy aynı zamanda genel ağda da güvende olmanızı sağlar. Epic sizi izleyen veri izleyicileri görüntüler ve bunları engellemenize olanak tanır.

Başka hiçbir uzantı, Epic dışında parmak izi komut dosyalarının ve işlevlerinin (görüntü tuvali verileri gibi) engellenmesini önermez. İzleme komut dosyalarına, izleme çerezlerine ve diğer üçüncü taraf widget’larına, reklam ağlarına ve izleme aracılarına karşı yerleşik koruma sağlar.

Şimdi İndirin:

4. Firefox Focus

Firefox Focus, Mozilla Foundation ve Corporation tarafından geliştirilen en iyi tor alternatifleri listesine en son eklenentir. İOS ve Android gibi platformlarda kullanılabilir, ancak Android Gecko Engine yerine Blink Engine kullanıyor.

Firefox Focus’un estetiği ve grafikleri genellikle hoştur. Ayrıca, verileri gözetim ajanslarının ve siber suçluların meraklı gözlerinden korur. Yazılım telemetrisi, Mozilla’nın kullanım çevrelerini izlemesine yardımcı olan varsayılan olarak etkindir; ne yazık ki, Firefox Klar’da devre dışı bırakıldı.

Reklam izlemeyi durdurmak ve sosyal izleyicileri engellemek için bir özellik sunmuştur. Seçeneği etkinleştir, hızınızı ve oturumu izleyiciler tarafından kaydedilmeden size internetten ödün vermeyen bir deneyim sunacaktır. Android, göz attığınız web sitesinde engellenen bir dizi reklam izinsiz girişinin listesini içeren bazı özel özelliklere sahiptir.

Şimdi İndirin:

5. Cesur Tarayıcı

Brave Browser daha küçük bir oyuncu ve Tor alternatiflerine göre nispeten daha yeni, Mozilla projesinin kurucusu Brendan Eich tarafından geliştirilen Chromium tabanlı açık kaynaklı bir tarayıcı. Kendisini internette kimliğinizi gizlerken tüm web sitesi izleme etkinliklerini engelleyen gizlilik odaklı tarayıcı olarak öne çıkarır.

Windows’ta değil misiniz? Korkmana gerek yok. Bu tor alternatif platformlar arası uyumludur ve Android, Linux, iO, vb.’de kararlı bir sürüm olarak mevcuttur. Ayrıca web sitelerinden gelen tüm müdahaleci reklam izleme isteklerini de engeller.

Bunun yanı sıra, reklam engellemesini telafi etmek için yayıncıları ödüllendiren “Cesur Ödeme” adında bir ödüllendirme sistemi var. Ayrıca, İnternet’teki anonim deneyiminizi geliştiren, yaygın olarak bilinen gizlilik odaklı bir arama motoru olan DuckDuckGo ile ortaktırlar..

Şimdi İndirin:

6. Yandex Tarayıcı

Yandex, listedeki diğer alternatiflerden biri olarak hizmet veren başka bir tarayıcı. İnterneti otomatik olarak kötü amaçlı yazılımlara karşı tarar ve ziyaret ettiğiniz web sitesini dikkate almadan farklı türdeki kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma sağlar.

Ayrıca, şifrelerinizi, kredi kartı bilgilerinizi koruyan ve çevrimiçi ödemelerinizi daha güvenli hale getiren sahte web sitelerini engelleme özelliğine de sahiptir. Yandex tarayıcısı, üçüncü tarafların tarama sırasında konumunuzu ve davranışınızı izlemesini engeller.

Onu en iyi Tor alternatifi yapan özellik anonimliktir; gerçek IP adresinizi gizler ve Etki Alanı Adı Sistemi trafiğini şifreleyen DNSCrypt teknolojisini kullanır. Ancak, bu seçeneğin tarayıcı ayarlarından etkinleştirilmesi gerekir.

Şimdi İndirin:

7. Psiphon Tarayıcısı

Psiphon, tor alternatifleri listesinde yedinci yarışmacıdır. Kullanımı kolaydır, çoklu ekranlama ve sunucu değiştirme özelliğine sahiptir. Web’de güvenliğinizi sağlamak için birkaç prosedür kullanır. Psiphon, kısıtlı bölgelerde bile müşterilerine İnternet erişimi sağlamak için VPN ve SSH’ye bağlıdır.

Psiphon sizi internet sağlayıcınızdan koruyacaktır. Hatta bir hata yapman için sıkıca oturan hükümet yetkililerinden bile gizleniyor. Psiphon IP adresinizi bile gizliyor.

Bu ücretsiz bir alternatiftir. Android ve iOS’ta da mevcuttur ve premium güvenlik özellikleri sağlar.

Şimdi İndirin:

8. PeerBlock

Peerblock, kare casusların sizi takip etmesine övgüye değer bir cevaptır. Kimsenin sizi takip etmesini önlemek için alternatiflerden biridir. Web’de bağlandığınız kişi sayısını kontrol etmenizi teşvik eder.

Yine de, Peerblock tüm izleyicilerin sizi takip etmesini engelleyemediğinden dikkatli olmalısınız. Tüm izleyicileri engelleyemese de, hala internette en çok kullanılan alternatiflerden biri. En iyisi, Peerblock ücretsizdir.

Şimdi İndirin:

9. Whonix

Whonix size aradığınız güvenliği sağlayacak ve Linux üzerinde çalışmaya devam edecek. Sağladığı güvenlik düzeyi onu en iyi alternatiflerden biri haline getirir. Web’deyken IP adresinizi kapsayacaktır ve bir VM içinde çalışacak şekilde yapılmıştır.

Özel bir çerçeve üzerinde çalışmaya devam eden “Whonix-Workstation” adlı yeni bir sistem kullanıyor. Whonix iki sanal sistem arabirimini vurgular. Bunlardan biri, Tor çerçevesine temas eden NAT aracılığıyla Web ile arayüz oluşturur. Sistem arayüzünün geri kalanı sanal bir LAN ile birleştirilir.

Şimdi İndirin:

10. Globus

Globus, internet faaliyetlerinizi gizli tutmak için VPN sunucularını kullandığı bilinen alternatif alternatiflerden biridir. Trafiğiniz gizlenir, bu da üçüncü taraf izleyicinin etkinliklerinizi izlemesinde başarısız olmasını sağlar.

Globus tarayıcısı Tor tarayıcısını kullanarak kötü amaçlı yazılımlara karşı da koruma sağlar. Bir bilgisayar korsanı sisteminize girmek için genellikle kötü amaçlı yazılım kullanır. Ayrıca, sizi tüm kötü amaçlı yazılımlara karşı korur. Tor yazılımını kullanarak web sitelerinin engellemesini kaldırmaya da yardımcı olur.

Üstün çevrimiçi anonimlik ve güvenlik sağlar. Kullanıcının VPN sunucusunun konumunu seçmesi gerekir. Bu yazılım aynı zamanda birçok işletim sistemiyle de uyumludur.

Şimdi İndirin:

11. Kuyruklar

En iyi tor alternatiflerinden biri olarak kabul edilen canlı bir işletim sistemidir. Kuyruklar, bir USB bellek veya DVD kullanılarak herhangi bir cihazda başlatılabilir. Web tarayıcısını, görüntü için editörleri, sohbet istemcisini, ofis paketini ve sesi kullanmanızı sağlayan önceden yapılandırılmış uygulamalardan oluşur.

Bu alternatif ile, kullanıcılar anonim olarak internette sörf yapabilir ve sansürü de atlayabilirler. Kullandığınız bilgisayardaki izleri kesinlikle bitirir. Şifreleme araçlarını kullanarak dosyalarınızı, e-postalarınızı ve hatta anlık iletilerinizi şifreleyebilir.

Şimdi İndirin:

12. Zehir

Tox, arkadaşlarıyla konuşmaları için yüksek güvenlik isteyenler için ilk Tor alternatiflerinden biridir. Uçtan uca şifrelemeyi zorlayan eşler arası anlık mesajlaşma ve görüntülü arama protokolüdür.

Tox, Tor’un tam bir yerine geçmez, ancak bilgilendirici idareler verebilir. Özel ve kodlanmış anlık mesajlaşma, video konferans ve bir dereceye kadar anlaşılması kolay çağrılar sağlar. Bu tor alternatifinin temel amacı, kolayca erişilebilen iletişim güvenliğini sağlamaktır.

Şimdi İndirin:

13. Freenet

Freenet, I2P gibi gözetimle çelişmek için paylaşılıyor. Tor alternatifleri listesinde 13. sırada yer alıyor. Freenet, verileri taşımak ve saklamak için bilgi stoklama için uygun P2P araçlarını kullanır, ancak UI ve sistem yapısının ilkelerinin düzenini izole eder.

Bu, önde gelen Tor alternatifi, sansüre dayanıklı iletişim ve yayıncılık için eşler arası platform kullanıyor. Bu alternatif, bilgileri göndermek ve saklamak için P2P teknolojisini kullanır, kullanıcı etkileşimi ve ağ yapısı için ayrı protokollere sahiptir.

Freenet, Darknet ve OpenNet olmak üzere iki tür güvenlik sunar. OpenNet, kullanıcının diğer kullanıcılarla gelişigüzel bir şekilde bağlanmasına izin verir ve DarkNet, kullanıcıların yalnızca geçmişte ortak anahtarları değiştirdikleri kullanıcılarla bağlantı kurmasına izin verir.

Bu tarayıcı, sistemlerini hacklemeyi zorlaştıran merkezi bir sunucudan yoksundur. Merkezi sunucu eksikliği, onu en iyi tor alternatiflerinden biri haline getirebilecek puanlarda bir artış sağlar. Verileri sıralamadan ve saklamadan önce, bilgisayar korsanlarının sömürülmesi imkansız hale gelecek şekilde şifrelenir.

Şimdi İndirin:

14. I2P

L2P’ye Görünmez İnternet Projesi de denir. Uygulamaların, iletileri anonim ve güvenli bir şekilde göndermek için kullanılabileceği eksiksiz bir anonim ağdır. Bu, ağ içindeki, İSS gibi üçüncü tarafların izlenmesine karşı koruma sağlayan bir ağdır..

İletişimi bu ağda güvenli hale getiren uçtan uca şifreleme kullanır. Bu ağ kullanılarak gönderilen mesajlar dört şifreleme katmanı kapsamındadır. Sadece bu değil, uç noktalar bile kriptografik tanımlayıcılardır

I2P’nin ana hedefi saldırıların ortaya çıkmasını önlemektir. I2P’nin en yaygın kullanıcıları gazeteciler, ezilenler, düdük-körükler, aktivistler ve gizliliklerinden endişe duyan ortalama insanlardır..

Şimdi İndirin:

15. Fener

Fener, engellenen alanlara ve uygulamalara hızlı, sağlam ve güvenli erişim sağlayan bir çalışma alanı için bir ürün uygulamasıdır. Bu, en iyi Tor alternatifleri kategorisine bir başka katkıdır.

Fener, sörf hızınızı artırmak için Coğrafi olarak geliştirilmiş en hızlı sunucuları kullandığından yenidir. Size anında HD içerik akışı yapma şansı verir.

Fener, kontrolü ve güvenlik duvarlarını azaltmak için bir dizi sistem kullanarak açık web’e sürekli erişim sağlar. Belirli ağ geçitleri kapalıysa farklı yöntemlere doğrudan erişilir.

Lantern’deki tasarımcı grubu her zaman engelleme koşullarına bağlı olarak ayarlama ve revizyon yapıyor. Müşteri girişleri, yeni teklifleri birleştiren ve endişelere eğilimli olan Lantern için basittir.

16. Freepto

Freepto, özellikle Linux kullanıcıları için tor alternatifleri pazarında en iyi seçimdir. Bilgisayar korsanlarına Tor gibi kolayca uygulama yapmak için karmaşık olmayan bir yaklaşım sunar. Kullanılması zor bir şey ve yedek kodlanmış bilgilere en hızlı yaklaşım.

Freepto, çevrimiçi tarama sırasında kimliğinizi gizleyen mükemmel bir Tor alternatifidir. İzleyiciler için izlemeyi zorlaştırır. Yüksek güvenlik sağlayabilen şifreleme ve yazılım sağlar.

Freepto, hükümet gözetimini atlamak isteyen aktivistler için en iyi tarayıcıdır. Taşınabilirdir ve doğrudan bir USB çubuğundan çalıştırılabilir. USB diskte depolanan verileri otomatik olarak şifreler.

17. Altgraf İşletim Sistemi

Subgraph OS, kötü amaçlı yazılım saldırıları ve ağ güvenlik açıklarıyla mücadele etmek için tasarlanmıştır. Bu Tor alternatifi, uygulamalara ve çekirdek işletim sistemine koruma sağlayan güçlü saldırı hafifletmesine sahiptir.

Saldırılara karşı koruyan çekirdekle sertleştirilmiş güvenlik içerir. Subgraph OS ayrıca, kullanıcılara uygulamaların beklenmedik giden bağlantılarını algılayan ve bildiren bir uygulama güvenlik duvarına sahiptir..

Subgraph OS, go-lang kodlama dili kullanılarak kodlanmıştır. Hassas uygulamaların Tor ağı üzerinden iletişim kurmasını sağlayan yerleşik Tor entegrasyonuna sahiptir.

Şimdi İndirin:

18. Ipredia İşletim Sistemi

Çoğu tarayıcı derin web’e erişmenize izin vermeyeceği için Ipredia OS tarayıcısı Linux kullanıcıları için en iyi Tor alternatifidir. Tüm ağ trafiğinizi şifreleyen ve anonimleştiren kararlı ve güçlü bir işletim sistemidir..

İletişim sırasında kimliğe duyarlı uygulamalara güvenlik sağlayan bir katman kullanan anonimleştirici bir ağdır..

IprediaOS, I2P yönlendirici, anonim IRC istemcisi, anonim e-posta istemcisi, anonim BitTorrent istemcisi sunar ve ayrıca anonim (i2p siteleri) bulabilirsiniz.

Şimdi İndirin:

Sonuç

Saldırıdan önce Tor, anonim arama için en popüler araçtı. En iyi Tor alternatifleri, anonim olarak internette gezinmeye izin veren ihtiyaçtı. Bu alternatifler yalnızca ISS ve üçüncü taraflar tarafından yapılan izlemeyi engellemekle kalmaz, aynı zamanda kötü amaçlı yazılımlara karşı da koruma sağlar.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me