Chrome’da Web Sitelerinin Engellemesi Nasıl Kaldırılır? – [2020 Eğitimi]


İsterseniz veya beğenmeseniz de, bazı dünyalar web sitelerini engellemeye çalışsa da, Google Chrome tarayıcısı en çok kullanılan web tarayıcısıdır, bu nedenle size web sitelerinin nasıl engelleneceğini göstereceğiz Chrome’da.

Size sadece en iyi ve en kolay yöntemleri açıklamakla kalmayacak, aynı zamanda tüm süreç boyunca size rehberlik edeceğiz, böylece karışıklık yok.

Bazı web sitelerinin engellenmesinin birçok nedeni vardır, bunlar şunları içerir:

 • Devlet sansürü
 • Bazı bölgeleri hariç tutmak için coğrafi kısıtlamalar (coğrafi engelleme)
 • Kamu güvenliği veya bant genişliği kullanımını azaltmak için erişimi engelleyen okullar ve işyerleri
 • Verimsiz zamanı sınırlamaya çalışan okullar / İşler (sosyal medya, YouTube vb.)
 • Web sitesi Google Chrome’da kısıtlı bir listede
 • Web sitesi virüsten koruma / kötü amaçlı yazılımdan koruma uygulamanızda kısıtlı bir listede
 • Ana bilgisayar dosyanız erişimi engelliyor

Chrome'da sitelerin engellemesini kaldırmak için Bilgi Grafiği

Kolay Düzeltme için En İyi Öneri

Bu önemli:

Sorununuzu çözmenin ve tüm web sitelerinin engellemesini kaldırmanın en kolay ve etkili yolu NordVPN gibi bir VPN (Sanal Özel Ağ) kullanmaktır.

Bu VPN uygulaması aynı anda tüm cihazlarınızda çalışabilir. her şeyin engelini kaldırmak için yalnızca bir VPN’ye ihtiyacınız ve çok az VPN’den krom için kendi uzantısı. VPN, dünyanın neresinde olursanız olun, bir fare tıklamasıyla internetin tüm potansiyelini açacaktır.

İnternet bağlantınızın dünyanın dört bir yanındaki birden çok sunucu üzerinden yönlendirildiği hacker filmlerinde olduğu gibi çalışır. Kimsenin sizi izleyememesi için yeni bir IP adresi alırsınız, İnternet kullanımınız tamamen güvenlidir. askeri sınıf şifreleme, NordVPN’in 60’ın üzerinde ülkede sunucusu var, fazlasıyla kolay kullanmak, bir 30-gün para iade garantisi ve onlar en ucuz VPN’ler piyasada.

>> NordVPN’de% 70 indirim almak için buraya tıklayın <<

Bazı Ülkelerdeki Web Siteleri Neden Engelleniyor??

Bazı ülkelerde, web siteleri sansür temelinde engellenir. Bu sansür hükümet tarafından internet kullanıcılarının kendi siyasi avantajları nedeniyle web sitelerine (e-posta ve sosyal medya dahil) erişmesini önlemek için gerçekleştirilmektedir. Sansürün temel amacı, haber sitelerinin propaganda yapmasını engelleyen politik nedenleri içerir. Diğer amaçlar arasında, ağır cezalar ve hapis cezası da dahil olmak üzere birçok ülkede yasaklanmış torrent ve korsan içeriklerin engellenmesi yer alıyor.

Web sitelerinin engellenmesi, devlet tarafından sipariş edilen ISS (İnternet Servis Sağlayıcısı, düşün Verizon ve Comcast) tarafından gerçekleştirilir. Bu kısıtlamalar, bilgiye erişmek için özgür ve açık bir platform olan internetin temel amacına aykırıdır. Bu kısıtlamalar sadece sansür seviyesinin en yüksek olduğu Çin, Rusya ve Kuzey Kore’yi suçlamakla kalmıyor. Diğer birçok ülke bu taktikleri şu ya da bu şekilde uygulamıştır, ancak muhtemelen hiç duymadınız.

IP Adresinizi Kontrol Etme…

IP adresi

!

yer

!

Tarayıcı

!

Ekran çözünürlüğü

!

Chrome’da Siteleri NordVPN ile AçmaYeni% 70 indirim ile Yeni bir IP, Görünür Konum Alın!

IP’niz ve Konumunuz Görünür!

Yukarıda görebileceğiniz gibi, ISS’nizin, Hükümetin veya bir web sitesinin IP adresinizi ve konumunuzu izlemesi çok kolaydır. Bu, sizi içeriklerinden engellemenizi kolaylaştırır. Bir VPN kullanarak bunu kolayca atlayabilirsiniz.

İngiltere, Almanya, ABD, Kanada ve Avustralya (ve neredeyse tüm diğer batı ülkeleri) gibi batı ülkelerinin de web sitelerini engellediği bildirilmektedir. Birleşik Krallık’ta 600.000’den fazla web sitesi engellendi, birçoğu korsanlıkla ilgili bile değil. Ayrıca Almanya’da, içerik anında kaldırılmazsa hükümet bir medya şirketine ağır para cezası verebilir.

Vatandaşlarının popüler web sitelerine erişmesini kısıtlayan birçok ülke var, bu nedenle bu ülkelerde bulunan internet kullanıcıları, özel VPN’ler kullanarak radardan uçuyorlar (sevmek NordVPN) Google Chrome’daki web sitelerinin engellemesini kolayca kaldırmak için.

Şimdi, krom ile kullanılabilecek en iyi araçlar olan “Web Sitesi Engelleyicileri” ni inceleyeceğiz.

VPN kullanma (Sanal Özel Ağ)

VPN, cihazınız (ve kromunuz) ile internet arasında güvenli ve şifreli bir tünel oluşturan bir gizlilik yazılımı uygulamasıdır. VPN, internette anonim olarak gezinmenize, iletişiminizi şifrelemenize, web sitelerinin engellemesini kaldırmanıza, sansürden kaçmanıza ve verilerinizi gözetimden korumanıza olanak tanır.

Not:

Bir VPN kullanımı, web sitelerinin engelini kolayca kaldırın, önceden erişilemeyen, gerçek IP’nizi maskeleme farklı bir adresle “sızdırma” konumunuz. Ardından, ISS veya Web Sitesi, siteye erişmesine izin verilen bir yerden olup olmadığınızı görmek için IP adresinizi kontrol ettiğinde, o konumdan gelmiş gibi görüneceksiniz.

Chrome’da Web Sitelerinin Engelini Kaldırmak İçin En İyi VPN’ler

rütbeSağlayıcılarıFiyat $İndirim
1NordVPN3,49 – p / m70 indirim
2ExpressVPN8,33 – p / m35% İndirim
3CyberGhost VPN5,99 – p / m53% İndirim

NordVPN

NordVPN

NordVPN çevrimiçi etkinliğinizi özel ve izlemekten korur. Çift veri şifreleme kullanır (sıkı güvenlik), hızlı sunucular ve otomatik öldürme anahtarı. NordVPN, 61 ülkede 10 eşzamanlı bağlantı ile 1079+ sunucuya sahiptir. 7/24 müşteri desteği sunar, günlük tutmaz, Chrome Uzantısı ve bir 30-gün para iade garantisi.

NordVPN, kullanıcılara İnternet özgürlüğünü maksimum güvenlik sağlamayı taahhüt eder. Bilgisayar ve internet arasında alışverişi yapılan tüm veri paketlerini şifreleyen bir bağlantı kurar. NordVPN gerçek IP adresinizi gizler ve Google Chrome’da engellenen web sitelerinin engellemesini kaldırmak için gelişmiş teknikler kullanır.

NordVPN ile Web Sitelerinin Engelini Kaldırmak için 6 Adım.

 1. Adresine git NordVPN Sitesi.
 2. Uyumlu olanı indirin ve yükleyin VPN İstemcisi (Uygulama).
 3. VPN hesabını etkinleştirin.
 4. Sunucu listesinden sunucu konumunu seçin.
 5. Bağlan düğmesine tıklayın.
 6. Google Chrome’u açın ve daha iyi gizlilik için “Gizli” modunu deneyin.

ExpressVPN

ExpressVPN

ExpressVPN, süper hızlı hız ile birinci sınıf güvenlik sağlayan harika bir VPN’dir. 94’ten fazla ülkede 145’ten fazla sunucuya ve 5 yıldızlı müşteri desteğine sahiptir. ExpressVPN 30 günlük para iade garantisi sunar, bu da memnun olmayan kullanıcıların geri ödeme isteyebileceği anlamına gelir. Güçlü şifreleme kullanır ve trafiğinizin kayıtlarını tutmaz.

ExpressVPN, dünyanın hangi bölgesinde olursanız olun, herkesin tüm web sitelerine erişebilmesi gerektiğine inanmaktadır. Chrome’da web sitelerinin engellemesini kaldırmak için güvenilirdir çünkü OpenVPN 256 bit şifreleme ile güvenlik katmanına sahiptir.

ExpressVPN, piyasadaki diğer VPN’lerin çoğundan biraz daha pahalıdır, ancak mükemmel hizmet seviyeleri sunarlar.

>> Resmi siteyi ziyaret etmek için buraya tıklayın <<

Tor tarayıcısı

Sitelerin engelini kaldırmak için bir başka son derece yararlı ve güvenilir çözüm Tor’dur. Tor, anonim olarak göz atmanıza olanak tanır ve ayrıca tarama alışkanlıklarınızın izlenmesini önler. Hedefinize ulaşmak için 3 sunucu üzerinden iletişiminizi gönderdiği VPN’ye benzer bir sunucu ağıdır. Veri paketleri katmanlıdır (soğan gibi), böylece bilginin içinden geçtiği her sunucu onu okuyamaz, sadece bir sonraki adımın nereye gitmesi gerektiğini bilir.

Tor tarayıcısı

Uyarı:

Tor tarayıcı kullanmanın büyük bir dezavantajı, son derece yavaş tarama hızıdır, onunla herhangi bir video veya müzik akışı gerçekleştiremezsiniz.

Ayrıca, birçok siber suçlu ve dolandırıcı da bunu kullanıyor, bu nedenle bazı durumlarda Tor aslında sizi engellemeyecek siteler tarafından da engellenebilir.

Anonimlik için Onaylanan En Güvenli Web Tarayıcıları

HTTP’yi HTTPS’ye Değiştirerek Web Sitesinin Engelini Kaldır

Http Vs Https

HTTP, istemcilerin ve sunucuların iletişim kurmasını sağlayan büyük bir iletişim protokolüdür. Büyük bir güvenlik sorunu olan okunabilir metne bilgi aktarır. Ancak, HTTPS şifreli bir iletişim kanalı ve cihazlar arasında veri aktarmanın güvenli bir yoludur.

Biraz google chrome’daki web sitelerinin engeli, HTTP’yi HTTPS olarak değiştirerek engellenebilir. Örneğin, bu tür web sitelerinin alanlarını VPS veya Dedicated sunucu ortamında barındıran, doğrulanmamış bir SSL sertifikası vardır. İzlenecek adımlar aşağıdadır:

 • Tarayıcınızı açın ve adres çubuğunun içini tıklayın (arama çubuğunu değil)
 • ‘Http://www.example.com‘ yazmak yerine ‘https://www.example.com‘ yazın.
 • Daha önce belirtilen koşullar geçerliyse bir güvenlik mesajı açılır. “Yine de devam et” i tıklayın ve engellenen web sitelerine erişin.

Her Yerde HTTPS

HTTPS Everywhere eklentisi, Tor ve EFF ortak girişimidir. Bu tarayıcı uzantısı, talepleri doğal olarak değiştirir ve HTTPS ile yerel ayarları güvenli hale getirmeniz için sizi yönlendirir. Programınızın sizi güvenli olmayan sitelerle ilişkilendirmesi durumunda HTTPS Everywhere, bilgilerinizi şifrelenmiş bir HTTPS’ye yönlendirerek bilgilerinizin gizli ve güvenli bir şekilde sızdırılmasını sağlar.

Uzantı etkinleştirildiğinde, SSL ile bir ilişki kurar ve ziyaret ettiğiniz sitelerin en güvenli yorumlarını bulur. HTTPS Everywhere, güvenli web sörfü için en iyi uzantıdır.

Chrome’daki Yasak Siteler Listesinden Web Sitelerinin Engellemesini Kaldır

Bazen bir web sitesini açamadığınızda, bunun nedeni bulunduğunuz yerde engellendiği için değildir, ancak potansiyel olarak tehlikeli sitelerin kısıtlı bir listesine yerleştirilmiş olmasıdır. Bunun çözümü, Google Chrome tarayıcısındaki web sitesinin yasaklı site listesinden engellemesini kaldırmaktır.

Google Chrome’da kısıtlanmış sitelerin engellemesini kaldırma:

 1. Google Chrome tarayıcısını açın ve sağ üst köşede üç çizgi noktasını kontrol etmek için menü düğmesini tıklayın.
 2. “Ayarlar” ı tıklayın
 3. Aşağı kaydırın ve “Gelişmiş ayarları göster”
 4. Ağ bölümünde “Proxy ayarlarını değiştir” seçeneğini tıklayın
 5. ‘Güvenlik’ sekmesini ve ardından ‘Yasak siteler’ simgesini tıklayın
 6. Kısıtlanmış siteler pencerelerini açmak için ‘Siteler’ seçeneğini tıklayın
 7. Son olarak, engellenen web sitelerini listeden tıklayın ve ‘Kaldır’ düğmesini seçin; bu, belirli web sitesinin engellemesini kaldırır
 8. Aşağıdaki “kapat” seçeneğini belirleyerek sınırlı siteler penceresini kapatın ve İnternet özellikleri penceresini kapatmak için “Tamam” ı tıklayın.

Google Chrome Uzantıları

“Chrome’da engellenen sitelere nasıl erişilir” sorusunun sorununu çözmenin bir başka yolu da bir Chrome uzantısı kullanmaktır. Chrome tarayıcıda web sitelerinin engellemesini kaldırmak için uyumlu çeşitli uzantılar var, ancak güvenilir şekilde çalışan tek uzantılar VPN uzantılarıdır.

Chrome Web Mağazası’nda birçok google chrome VPN uzantısı var, ancak önceki bölümde açıkladığım gibi, NordVPN bunun için en iyisi. NordVPN en iyi özelliklerden bazılarına sahiptir, süper hızlı, kullanımı çok kolaydır ve aynı zamanda en ucuzlardan biridir..

Tek yapmanız gereken:

 1. Burada NordVPN’e gidin ve servise kaydolun
 2. Burada Google Chrome web mağazasına gidin ve “Chrome’a ​​Ekle” yi tıklayın
  Tıkla
 3. “Uzantı Ekle” yi tıklayın
  Uzantı ekle NordVPN Chrome Uzantısı
 4. Chrome’daki “NordVPN” Chrome uzantı simgesini tıklayın ve ardından Kullanıcı Adınızı ve Şifrenizi girin
  NordVPN Krom Uzantı Simgesi
 5. “Belirli bir ülkeyi ara” yı tıklayın
  Belirli bir ülkeyi arayın NordVPN Chrome Uzantısı
 6. Web sitesinin kilidini açmak için ihtiyacınız olan sunucu konumunu bulun.
  NordVPN Krom Uzantısı
 7. Artık bağlandınız. Git ve önceden engellenen web sitene bağlan.
  Bir sunucuya bağlı NordVPN Chrome Uzantısı

Chrome Proxy

Proxy VPN Anahtarı

Proxy sunucuları internet trafiğiniz için aptal bir orta adam gibi davranır. Bilgisayarınız ve proxy sunucuları arasındaki trafiğinizi şifrelemezler, gönderdiğiniz bilgileri değiştirebilir ve ayrıca bilginiz olmadan size geri gönderilen bilgileri de değiştirebilirler, proxy’de yaptığınız her şeyi de okuyabilirler. Bu, engellenen içeriğe göz atarken güvenlik ve gizlilik sorunlarına yol açabilir ve hassas bilgilerle uğraşıyorsanız çok risklidir. Böylece, Proxy sunucularının güvenliği ihlal edilebileceği için ciddi görevler için iyi olmadığı sonucuna varılabilir..

Öte yandan, bir VPN tüm trafiği şifreler, böylece çevrimiçi güvenliğinizi artırır. İSS’niz, bilgisayar korsanlarınız veya hükümetiniz verilerinizi gizleyemez veya araya giremez. NordVPN gibi VPN’ler, gelişmiş coğrafi bilgi sızdırma özellikleriyle web sitelerinin engelini kaldıracak ve sizi anonim ve korumalı tutacak.

Google Chrome Proxy’yi şu şekilde ayarlayabilirsiniz:

 • Google Chrome menüsünü açın.
 • Ayarlar’ı ve ardından aşağıya doğru kaydırın ve Gelişmiş’i tıklayın.
 • Ağ bölümünden Proxy ayarlarını aç’ı seçin.
 • Bağlantılar sekmesini seçin ve ardından Tamam  LAN ayarları seçeneği.
 • LAN ayarlarında Otomatik algılama ayarlarının işaretini kaldırın, Proxy sunucusu bölümüne gidin ve LAN’ınız için bir proxy sunucu kullan seçeneğini tıklayın..
 • Ayrı bir e-posta yoluyla proxy sunucusunun IP adresini ve bağlantı noktası numarasını almış olmanız gerekir.
 • Şimdi Adres alanına proxy sunucusunun IP adresini yazın ve bağlantı noktası numarasını bağlantı noktası bölümüne girin..
 • Son olarak, LAN ayarları sekmesini kapatmak için Tamam’ı tıklatın ve proxy ayarının kaydedilmesi için tekrar Tamam’ı tıklatın..

Bu önemli:

Proxy kullanmak istemediğiniz için işiniz bittiğinde kapatmayı unutmayın..

Sonuç

Engellenen bir web sitesine, bazıları diğerlerinden daha kolay olan çeşitli şekillerde erişilebilir. Bu kısıtlamaların nedenleri, çalışanların dikkatini dağıtan unsurlar, çalışmalarından öğrenciler ve vatandaşlardan belirli içeriği engelleyen ülkeler de dahil olmak üzere birçok olabilir. İhtiyaçlarınıza uyacak doğru çözümü seçmeniz yeterlidir, bir VPN en iyi ve en kolay çözümdür, ancak her zaman size uygun olmayabilir, özellikle de göze alamazsanız. Umarım, diğer ücretsiz çözümlerimiz daha az şanslı olanlara benzer bir sonuç alır..

Bu kılavuzu beğendiyseniz, lütfen beğen ve paylaşın, böylece başkaları bulabilir. Herhangi bir sorunuz varsa yorum bırakın ve size geri döneceğiz.

SSS

Sitelerin Engelini Kaldırmak için Değerli CroxyProxy Kullanıyor?

Bu bir evet ve hayır cevabı. Yalnızca hassas bilgileri olmayan bir web sitesinin engellemesini kaldırmak istiyorsanız, içinde kişisel bilgileriniz yoktur, hiçbir şey satın almazsınız, yayınlamak veya indirmek istemezseniz kullanmak iyidir.

Bu cevaplardan herhangi biri sizin için evetse, o zaman CroxyProxy kullanmak istemezsiniz, NordVPN gibi bir VPN kullanın, böylece korunursunuz ve bilgileriniz gizli tutulur.

Chrome’da YouTube’un Engellemesi Nasıl Kaldırılır??

Chrome’da YouTube’un engellemesini kaldırmak istiyorsanız bir VPN kullanmak isteyeceksiniz. Sadece bir VPN edinin (NordVPN’i öneriyoruz), size en yakın sunucuya veya ülkenizde engellenmişse başka bir ülkeye bağlanın ve ardından YouTube’u başlatın ve keyfini çıkarın.

Yönetici Tarafından Engellenen Sitelerin Engellemesi Nasıl Kaldırılır

Bu sorun için kesinlikle bir VPN kullanmak istiyorsunuz. Web sitelerinin engellemesini kaldırmak için yalnızca bir Proxy hizmeti kullanırsanız, engellenen web sitesini geçici olarak kullanmaya başlayabilirsiniz, ancak yönetici kim olduğunuzu bilecek ve kısıtlamaları aştığınızı görecek, daha sonra gidecek ve erişiminizi engellemeyecek ve artan inceleme altında.

Okuldaki Sitelerin Engellemesi Nasıl Kaldırılır

Okuldaki web sitelerinin, kesinlikle bir VPN’nin engellemesini kaldırmak istiyorsanız yukarıdaki yanıtla aynıdır, böylece okul yöneticisi tarafından takip edilmez ve her şeyden engellenmezsiniz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me