Co je to VPN – Průvodce pro začátečníky


VPN (Virtual Private Network) je síť využívaná k poskytování soukromí a anonymity do veřejných i soukromých sítí. Organizace jsou pravidelně využívány k zabezpečení citlivých informací. Zabezpečení je rozšířeno o VPN z toho důvodu, že základní IP adresa klienta je nahrazena jednou z poskytovatelů VPN.

Tato technika umožňuje příznivcům dosáhnout IP adresy z jakéhokoli města na světě, které nabízí jeho služba VPN. Můžete například žít v San Franciscu, ale s VPN se můžete zdát, že žijete v Amsterdamu, New Yorku nebo v libovolném počtu městských oblastí.

Vzhledem k tomu, že organizace VPN nezná vaše jméno, adresu nebo šetří body zájmu o peníze, zahrnuje to další vrstvu zabezpečení. Bez ohledu na to budou v současné době znát vaši skutečnou IP adresu.

Jak fungují VPN?

Při propojení s webem se původně spojujete s poskytovatelem internetových služeb (ISP), který vás v tomto okamžiku spojuje s jakýmkoli webem (nebo jiným webovým majetkem), který chcete navštívit. Veškerý váš webový pohyb prochází servery vašeho ISP a váš ISP je vidí.

Pokud jste na VPN, propojíte se serverem používaným dodavatelem VPN („VPN server“) pomocí šifrovaného připojení. To znamená, že všechny informace, které se přenášejí mezi počítačem a serverem VPN, jsou šifrovány, takže je můžete vidět pouze vy a server VPN.

Proč je nutné používat VPN?

Síť VPN zaručuje, že zůstanete zcela soukromí a v bezpečí, jako jste na webu. Váš poskytovatel internetových služeb nebude mít možnost vidět vaše informace, protože byly zcela zašifrovány. Vaše aktivity jsou zcela nasměrovány prostřednictvím serveru VPN. V souladu s těmito pokyny vám váš poskytovatel internetových služeb nemůže najít vaše informace.

Když změníte svou IP adresu na serveru VPN, bude vás svět online dešifrovat jako pocházející z určitého kusu země nebo světa s ohledem na tuto novou IP. Jednotlivci, kteří se snaží sledovat váš online pohyb, budou přesměrováni na server VPN. V souladu s tím nebude vaše skutečná adresa IP nikdy odhalena.

A co víc, VPN zaručuje, že můžete získat online otevřený hotspot Wi-Fi, aniž byste své informace odkryli. Je známo, že hackeři přijímají informace online za denního Wi-Fi připojení, protože tyto informace nejsou zcela kódovány nebo zabezpečeny. S sítí VPN zaručujete, že se budete na webu udržovat a bezpečně.

Protokoly VPN

Množství protokolů VPN zajišťujících zabezpečení s časem roste. Nejznámější protokoly jsou:

PPTP – PPTP existuje již od dob Windows 95. Účelem nabídky PPTP je to, že jej lze v zásadě nastavit na každém skutečném OS. Proto PPTP vyvolává připojení point-to-point přes protokol GRE. O bezpečnosti úmluvy PPTP byly vzneseny pochybnosti ohledně konce. Je to zatím solidní, přesto nejbezpečnější.

L2TP / IPsec – L2TP přes IPsec je bezpečnější než PPTP a nabízí více důležitých informací. L2TP / IPsec je metoda pro aktualizaci dvou konvencí, přičemž je třeba mít na paměti konečný cíl vybrat nejlepší z nich. V této situaci je protokol L2TP využíván k vytvoření průchodu a protokol IPsec poskytuje bezpečný kanál. Díky tomu je úžasně zabezpečený balíček.

Otevřete VPN – OpenVPN je VPN založená na SSL, která udržuje slávu. Použitý produkt je otevřený zdroj a je bezvýhradně přístupný. SSL je rozvinutý šifrovací protokol a OpenVPN může běžet na samostatném portu UDP nebo TCP, což ho ve velké míře přizpůsobuje.

Co můžete dělat s VPN?

Můžete použít VPN k vytváření skladeb v opačném směru, než je kontrola v jakémkoli rámci. Když jste na VPN, maskujete vaši online aktivitu před všemi. Cvičení budete udržovat v tajnosti od vaší online specializované organizace a zároveň zaručíte, že se administrace nepokouší sledovat vaše aktivity.

Podobně se můžete vyhnout dohledu, když používáte VPN. Využitím alternativního bodu připojení děláte v podstatě stopy v opačném směru od všech bran firewall nebo kusů představených vaším ISP, vaším pracovním prostředím nebo vaší školou. O to více vitálně se můžete dostat přes konkrétní omezení firewall, který byl zaveden vaší nedaleké vlády.

Stejně tak můžete využít VPN k tomu, abyste se dostali k věcem, které jsou pro vaši geografickou oblast mimo dosah. To znamená, že Američan měl přístup k nahrávkám z Kanady nebo Velké Británie, když byl připojen k VPN. Rovněž můžete přistupovat k nahrávkám, které obvykle sledujete doma, ale během dovolené se jich nemůžete přiměřeně dostat..

Jak vybrat službu VPN?

Podnikání VPN vybuchlo až pozdě, protože se rozšiřuje počet webových klientů, kteří se k produktu dostávají. Bez ohledu na to, zda obchází Geo-blokování světových mediálních stádií – například Netflix – nebo chrání před rozšířeným vládním průzkumem, VPN se ukázalo jako zásadní pro některé.

Každý dodavatel VPN nabízí spoustu důležitých míst a měnící se úrovně přizpůsobení interiéru. I když tyto výrazné porty a konvence jsou dobré pro technicky znalé, může se ukázat, že okamžité přemožení pro méně zkušené.

Charakterizace nejlepšího dodavatele se zabývá četnými součástmi. Přestože početnost překračuje očekávání na jednom území, potřebují pravidelně na jiném území. Níže uvedené body je třeba poznamenat při výběru služby VPN.

Jste v bezpečí na VPN?

Slušná správa VPN vám poskytne vysokou úroveň zabezpečení. Budete zabezpečeni proti průzkumu vládních institucí, zabráníte poskytovateli internetových služeb v rozpoznání toho, co děláte na webu, a budete držet následky od vlastníků autorských práv pro příležitost, že si mylně stáhnete média.

Ať už to může být varováno, VPN vás nezajistí, pokud policie, vláda nebo různí experti ocení zejména vás a vaše webová cvičení..

Mohl bych bezpečně Torrent pomocí VPN?

V případě, že to váš dodavatel udělí, mělo by být v tuto chvíli torrenting (P2P stahování) v pořádku. V každém případě to ne všechny organizace VPN povolují, proto se před připojením pokuste zkontrolovat.

Když torrentujete, každý, kdo stahuje tento dokument, může nepochybně rozlišit IP adresu každé jiné osoby, která stahuje podobný záznam. Pokud používáte VPN, zobrazí se IP vaší VPN spíše než vaše originální IP adresa.

Dodavatelé VPN běžně získávají zásahy do autorských práv kvůli cvičením svých klientů. Četné budou spolupracovat a případně předávat jména zasahujících klientů. Jiní jednoduše vydávají oznámení a oddělují osoby, které se dopustily opakovaného pokusu o rehabilitaci.

Existuje několik organizací, které jsou rádi, že vás nechají lítat a udržují vaši osobnost v soukromí. Síť VPN, která neuchovává žádné protokoly, je neustále skvělou šancí, kterou chcete stáhnout prostřednictvím P2P.

Je legální používat VPN?

Ve většině zemí světa je ochrana legitimním ideálem dominantní části obyvatel. V období sestavování tohoto článku je používání VPN ve všech zemích legální. V důsledku toho značná část těchto zemí zakazuje správě VPN fungovat.

Často se snaží přimět jednotlivce, aby se dostali do zahraničních správ VPN; ať už je to jakkoli, značný počet těchto čtverců je prostě neúplně účinný.

Nevýhody VPN

Již bylo řečeno příliš mnoho výhod. Nyní přejdeme k nevýhodám při používání VPN. V případě, že přemýšlíte o přidání VPN do cvičení na surfování na webu, musíte o tom vědět dva.

Primárním potencionálním problémem je také to, co nutí VPN mluvit k několika – schopnost parodovat vaši adresu. To je úžasné, když musíte mít všechny znaky toho, že jste v jiném národě, abyste se dostali ke svým správám a podstatě, avšak ne všechno dobré neustále. Předpokládejme například, že se nacházíte ve Spojených státech, ale zaplavené do Velké Británie, a vy se rozhodnete dokončit malé internetové nakupování. Najednou bude většina vašich hodnocení spíše v librách než v dolarech.

Stejně tak v případě, že souhlasíte s přijetím určitých správ, jako bitcoin, rámec vezme vaši IP adresu jako evangelium pro vaši oblast, takže můžete skončit zařazením do zóny, ve které obvykle nežijete. Jakmile k tomu dojde, není vylepšení obecně tak jednoduché jako změna průchodu a opětovné načtení webu.

Kromě toho může práce ze vzdáleného webu způsobit mírné poklesy vaší perkusní rychlosti. Jednou za čas je to sotva pozorovatelné, ale jednou za čas to může být obrovské – a to podporuje možnost, že vaše data stále musí vyrazit prostřednictvím odkazů na vaši VPN, než se dostanete na web.

Využití VPN se v zásadě mění na potřebu, na rozdíl od pouhé volby. Navzdory skutečnosti, že s používáním VPN existuje několik problémů, výhody je mnohem převyšují a získání i nevýznamných cenných papírů nabízených dodavatelem zdarma není pozitivně něčím, co byste lamentovali..

Musí číst

Přestože VPN zásadně zlepší vaši online bezpečnost a zabezpečení, je důležité si uvědomit, že k této záruce existují mezní body.

Jak již bylo řečeno, VPN nedává úplné tajemství. Virtuální soukromá síť bude jen nepatrně nápomocna, když se na vás odborníci zvláště zaměří. Buďte opatrní, pokud VPN nabízí bezejmenné dokončení.

Síť VPN nezabrání webům v sledování vás. Využití virtuální soukromé sítě k pokrytí vaší IP adresy pomáhá, ale dominantní část následného provádění webů a zkoušek je dokončena s využitím následujících inovací, například zachází a otisky programů..

Virtuální soukromá síť nemůže zabránit webům, aby vás sledovaly tímto směrem. Ideální přístup, který vás ochrání před následováním, je prostřednictvím různých změn programu a modulů.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map