Czym jest VPN – przewodnik dla początkujących


VPN (Virtual Private Network) to sieć wykorzystywana do zapewnienia prywatności i anonimowości w sieciach publicznych i prywatnych. Są one regularnie wykorzystywane przez organizacje do ochrony poufnych informacji. Zabezpieczenia zostały rozszerzone dzięki VPN, ponieważ podstawowy adres IP klienta został zastąpiony jednym z dostawców VPN.

Ta technika umożliwia kibicom uzyskanie adresu IP z dowolnego miasta na świecie, które oferuje jego usługa VPN. Na przykład możesz mieszkać w San Francisco, ale mając VPN, możesz wydawać się mieszkać w Amsterdamie, Nowym Jorku lub dowolnej liczbie obszarów miejskich.

Ponieważ organizacja VPN nie zna Twojego imienia i nazwiska, adresu ani punktów oszczędnościowych, oznacza to dodatkową warstwę bezpieczeństwa. Niezależnie od tego będą oni obecnie znać Twój prawdziwy adres IP.

Jak działają sieci VPN?

Kiedy łączysz się z Internetem, początkowo kojarzysz się z dostawcą usług internetowych (ISP), który w tym momencie kojarzy cię z dowolnymi witrynami (lub innymi zasobami internetowymi), które chcesz odwiedzić. Cały Twój ruch internetowy odbywa się przez serwery Twojego ISP i może być widoczny dla Twojego ISP.

Podczas korzystania z VPN łączysz się z serwerem używanym przez dostawcę VPN („serwer VPN”) za pomocą szyfrowanego połączenia. Oznacza to, że wszystkie informacje przesyłane między komputerem a serwerem VPN są szyfrowane, więc tylko Ty i serwer VPN możecie je „zobaczyć”.

Dlaczego korzystanie z VPN jest konieczne??

VPN gwarantuje, że pozostaniesz całkowicie prywatny i bezpieczny, gdy będziesz w Internecie. Twój dostawca usług internetowych nie będzie mógł zobaczyć twoich informacji, ponieważ zostały one całkowicie zaszyfrowane. Twoje działania są całkowicie kierowane przez serwer VPN, zgodnie z tymi liniami, gwarantując, że Twój dostawca nie może znaleźć twoich informacji.

Gdy zmienisz swój adres IP na serwerze VPN, świat online zostanie rozszyfrowany jako pochodzący z określonego kraju lub świata w związku z tym nowym adresem IP. Osoby, które starają się śledzić ruch online, zostaną przekierowane na serwer VPN. W związku z tym Twój prawdziwy adres IP nigdy nie zostanie odkryty.

Tym bardziej, VPN gwarantuje, że możesz uzyskać online otwarty hotspot Wi-Fi bez konieczności ujawniania swoich informacji. Hakerzy znają się na pobieraniu informacji online przez połączenie Wi-Fi w świetle dziennym, ponieważ informacje te nie są całkowicie zakodowane ani zabezpieczone. Dzięki VPN gwarantujesz sobie, że będziesz w sieci i bezpieczny.

Protokoły VPN

Z czasem rośnie liczba protokołów VPN zapewniających bezpieczeństwo. Najbardziej znane protokoły to:

PPTP – PPTP istnieje już od czasów Windows 95. Oferta PPTP polega na tym, że można go zasadniczo skonfigurować na każdym prawdziwym systemie operacyjnym. Dlatego PPTP przerywa połączenie punkt-punkt za pomocą protokołu GRE. Bezpieczeństwo konwencji PPTP wzbudziło ostatnio wątpliwości. Jest jeszcze solidny, ale nie najbezpieczniejszy.

L2TP / IPsec – L2TP przez IPsec jest bezpieczniejszy niż PPTP i oferuje więcej najważniejszych funkcji. L2TP / IPsec to metoda aktualizacji dwóch konwencji razem, mając na uwadze ostateczny cel, jakim jest wybranie najlepszych z każdej z nich. W tej sytuacji do wykonania przejścia wykorzystywany jest protokół L2TP, a IPsec zapewnia bezpieczny kanał. To zapewnia niezwykle bezpieczny pakiet.

Otwórz VPN – OpenVPN to oparta na SSL sieć VPN, która wciąż zdobywa sławę. Użyty produkt jest open source i bez ograniczeń dostępny. SSL to opracowany protokół szyfrowania, a OpenVPN może nadal działać na pojedynczym porcie UDP lub TCP, dzięki czemu można go w dużym stopniu dostosować.

Co możesz zrobić z VPN??

Możesz użyć VPN do tworzenia ścieżek w przeciwnym kierunku niż sprawdzanie w dowolnej ramce. W sieci VPN ukrywasz swoją aktywność online przed wszystkimi. Zachowaj prywatność swoich ćwiczeń przed specjalistyczną organizacją online, a dodatkowo gwarantując, że administracja nie będzie podejmować prób kontrolowania twoich działań.

Podobnie, możesz trzymać się z dala od niedopatrzenia, gdy korzystasz z VPN. Korzystając z alternatywnego punktu połączenia, zasadniczo tworzysz ścieżki w przeciwnym kierunku niż wszelkie zapory ogniowe lub elementy wprowadzone przez Twojego dostawcę usług internetowych, środowisko pracy lub szkołę. Tym bardziej, że możesz ominąć specjalną zaporę ogniową, która została wprowadzona przez twój pobliski rząd.

Możesz również wykorzystać VPN, aby dostać się do rzeczy, które są dla ciebie niedostępne z powodu twojego obszaru geograficznego. Oznacza to, że Amerykanin może uzyskać dostęp do nagrań z Kanady lub Wielkiej Brytanii podczas połączenia VPN. Możesz również uzyskać dostęp do nagrań, które zwykle oglądasz w domu, jednak nie można do nich rozsądnie dotrzeć podczas wakacji.

Jak wybrać usługę VPN?

Firma VPN zdetonowała się ostatnio, ponieważ coraz więcej klientów decyduje się na ten produkt. Niezależnie od tego, czy omija blokowanie geograficzne światowych etapów mediów – na przykład Netflix – czy też chroni przed rozszerzonym rozpoznaniem przez rząd, VPN okazały się niezbędne dla niektórych.

Każdy dostawca VPN oferuje wiele atrakcji i zmieniających się poziomów personalizacji wnętrza. Chociaż te charakterystyczne porty i konwencje dobrze wróżyły osobom posiadającym wiedzę techniczną, może się okazać, że są one natychmiast przytłaczające dla mniej doświadczonych.

Istnieje wiele elementów zaangażowanych w charakteryzowanie najlepszego dostawcy. Podczas gdy wielu przekracza oczekiwania na jednym terytorium, regularnie potrzebuje na innym. Przy wyborze usługi VPN należy zwrócić uwagę na poniższe punkty.

Czy jesteś bezpieczny w sieci VPN??

Przyzwoita administracja VPN zapewni ci wysoki poziom bezpieczeństwa. Będziesz chroniony przed rozpoznaniem sektora instytucji rządowych i samorządowych, zapobiegniesz rozpoznawaniu tego, co robisz w Internecie, i śledzisz od właścicieli praw autorskich ryzyko, że niesłusznie pobierzesz media.

Niezależnie od tego, jak można ostrzec, VPN nie zapewni ci bezpieczeństwa, jeśli policja, rząd lub inni eksperci szczególnie docenią ciebie i twoje ćwiczenia internetowe.

Czy byłbym w stanie bezpiecznie torrentować za pomocą VPN??

Jeśli twój dostawca to przyznaje, w tym momencie torrentowanie (pobieranie P2P) powinno być w porządku. W każdym razie nie wszystkie organizacje VPN zezwalają na to, więc spróbuj to sprawdzić przed dołączeniem.

Podczas torrentowania każdy, kto pobiera ten dokument, może bez wątpienia odróżnić adres IP każdej innej osoby, która pobiera podobny rekord. Gdy korzystasz z VPN, pojawi się IP twojego VPN, a nie twój prawdziwy adres IP.

Dostawcy VPN rutynowo dostają naruszenie praw autorskich z powodu ćwiczeń swoich klientów. Wielu będzie współpracować i być może przekaże nazwiska wkraczających klientów. Inni będą po prostu wydawać zawiadomienia i oddzielać sprawców przestępstw.

Istnieje kilka organizacji, które chętnie pozwolą ci ulewy i utrzymają twoją osobowość w tajemnicy. Sieć VPN, która nie przechowuje dzienników, jest zawsze świetna, gdy masz szansę pobrać ją za pośrednictwem P2P.

Czy korzystanie z VPN jest legalne??

W większości krajów na całym świecie ochrona jest uzasadnionym ideałem dla dominującej części mieszkańców. W sezonie pisania tego artykułu korzystanie z VPN jest legalne we wszystkich krajach. W związku z tym znaczna część tych narodów zabrania administracjom VPN działania.

Często starają się uniemożliwić osobom indywidualnym dostęp do zagranicznych administracji VPN; tak czy inaczej, znaczna liczba tych kwadratów jest po prostu niezupełnie skuteczna.

Wady VPN

Mówiono już o zbyt wielu zaletach. Teraz przejdźmy do wad podczas korzystania z VPN. Jeśli zastanawiasz się nad dodaniem sieci VPN do ćwiczeń surfowania po sieci, musisz rozważyć dwie kwestie.

Podstawowym potencjalnym problemem jest również to, co sprawia, że ​​VPN przemawia do kilku – zdolność do parodowania twojego adresu. To niesamowite, gdy trzeba mieć wszystkie cechy bycia w innym kraju, aby dostać się do jego administracji i treści, jednak nie zawsze tak dobrze. Załóżmy na przykład, że mieszkasz w USA, ale zagrzebałeś się w Wielkiej Brytanii, i zdecydowałeś się na małe zakupy przez Internet. Nagle większość twoich ocen będzie w funtach, a nie w dolarach.

Podobnie, jeśli zgadzasz się zaakceptować niektóre administracje, jako Bitcoin, środowisko przyjmie twój adres IP jako ewangelię dla twojego obszaru, więc możesz zostać sklasyfikowany w strefie, w której zazwyczaj nie mieszkasz. Gdy to nastąpi, wprowadzenie ulepszenia nie jest na ogół tak proste, jak zmiana przejścia i ponowne załadowanie witryny.

Poza tym praca ze zdalnej strony może powodować umiarkowane spadki prędkości przeglądania. Od czasu do czasu jest ledwo zauważalny, ale od czasu do czasu może być ogromny – i cofnął się do możliwości, że twoje dane nadal muszą przejść przez łącza do VPN, zanim będziesz mógł dostać się do sieci.

Korzystanie z VPN staje się w zasadzie potrzebą, a nie tylko wyborem. Pomimo faktu, że istnieje kilka problemów z korzystaniem z VPN, zalety znacznie je przekraczają, a uzyskanie nawet nieznacznych papierów wartościowych oferowanych przez bezpłatnego dostawcę nie jest czymś, czego lamentowałbyś.

Musisz to przeczytać

Podczas gdy VPN zasadniczo zwiększy Twoje bezpieczeństwo online, należy pamiętać, że istnieją punkty odcięcia dla tej gwarancji.

Jak już powiedziano, VPN nie da pełnej tajemnicy. W przypadku wyjątkowej szansy, że eksperci szczególnie będą cię celować, wirtualna sieć prywatna niewiele pomoże. Bądź uważny, jeśli VPN oferuje wykończenie bezimienne.

VPN nie powstrzymuje stron przed obserwowaniem ciebie. Wykorzystanie wirtualnej sieci prywatnej do osłonięcia twojego adresu IP pomaga, ale dominująca część śledzenia wykonywanego przez strony i badanie jest zakończona z wykorzystaniem następujących innowacji, na przykład, traktuje i program odcisków palców.

Wirtualna sieć prywatna nie może uniemożliwić stronom podążania za tobą w tym kierunku. Idealne podejście, aby uchronić Cię przed naśladowaniem, polega na różnych zmianach programów i modułów.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map