Dvojfaktorové overovanie (2FA) – Prečo je to potrebné?


V dnešnej dobe pokročilého protiprávneho konania a krádeže internetu bude veľa jednotlivcov veľmi dobre oboznámených s významom online bezpečnosti, užívateľských mien a hesiel. V prípade, že urobíte dopyt „Čo je dvojfaktorové overenie?“, Je pravdepodobné, že si neuvedomia, čo to je alebo ako to funguje, napriek skutočnosti, že ho môžu každý deň využiť..

Pri štandardných bezpečnostných metódach (najmä na webe), vyžadujúcich základné používateľské meno a tajný kľúč, sa ukázalo, že útočníci (buď v zloženej skupine alebo pracujúci samostatne) majú progresívne jednoduchý prístup k súkromným informáciám klienta, napríklad k individuálnym a jemné prvky súvisiace s peniazmi a následne tieto údaje využívajú na prepustenie falošných činov, väčšinou z menového hľadiska.

Čo je dvojfaktorová autentifikácia?

Je tiež známa ako 2FA alebo TFA, čo je ďalšia vrstva zabezpečenia, ktorá neumožňuje niekomu zabrániť v prístupe k vášmu záznamu, bez ohľadu na to, či má váš tajný kľúč. Dvojfaktorová autentifikácia očakáva, že svoju osobnosť skontrolujete pomocou nepravidelnej postupnosti šiestich čísel. Tento bezpečnostný kód môžete nechať zaslať na váš mobilný telefón alebo nahradiť telefónne číslo. Každý bezpečnostný kód sa použije iba raz. Nie je to tajné slovo, ktoré musíte urobiť a spomenúť si.

Dvojfaktorové overovanie nie je nový nápad, ale jeho používanie sa ukázalo byť oveľa bežnejšie s počítačovým vekom, v ktorom teraz žijeme. Koncom februára 2011 spoločnosť Google vyhlásila dvojfaktorové overenie online pre svojich klientov online, ktoré sleduje MSN a Yahoo. Na rozdiel od jednofaktorovej autentifikácie, ktorá vyžaduje zadanie vášho používateľského mena a hesla, 2FA je, keď musíte zadať ďalší vstup na prihlásenie do svojho účtu..

2FA chráni pred prístupom vyžadovaním dvoch techník (tiež označovaných ako premenné) na potvrdenie vašej postavy. Tieto komponenty môžu obsahovať niečo, čo viete – napríklad používateľské meno a tajný kľúč, okrem toho, čo máte – napríklad aplikáciu mobilného telefónu na schválenie požiadaviek na overenie. 2FA zaisťuje proti útokom phishingu, sociálneho inžinierstva a tajným kľúčovým šelmám a zabezpečuje vaše prihlásenie pred útočníkmi zneužívajúcimi bezmocné alebo ukradnuté certifikácie.

Prečo je potrebná dvojfaktorová autentifikácia?

Nemôžete poprieť skutočnosť, že hlavný tajný kľúč ako úroveň zabezpečenia záznamu nie je dostatočný. Je pre kybernetických zločincov jednoduché otestovať miliardy kombinácií hesiel v priebehu niekoľkých sekúnd.

Ako naznačuje prehľad, 65% populácie má v poslednej dobe len jedno tajné slovo pre každú z ich záznamov. Predstavte si, že máte jeden kľúč pre každý z vašich zámkov. Aká jednoduchá suma sa posunie smerom k zníženiu hrozby, ktorú hacker môže poškodiť vaše údaje? Skutočne to isté platí pre jeden tajný kľúč pre všetkých.

Podobne je pre každého strašne ľahké zistiť otázku bezpečnostného kľúča. Vďaka webovým sociálnym sieťam, kde zdieľate všetko, čo sa deje vo vašom živote. Odpoveď na bezpečnostnú otázku môže získať každý, kto má prístup k vašim online sieťovým záznamom.

Tiež tu uvažujete o tom, ako sa to môže stať. Aby ste sa vyhli tejto rozrušujúcej epizóde, je chvályhodné dvojfaktorové overenie. 2FA obsahuje ďalšiu vrstvu zabezpečenia vášho záznamu. Rovnako je pre kybernetických zločincov problematické získať druhý potvrdzovací faktor, pokiaľ jednotlivec nie je vo vašom okolí. Výsledkom je pôsobivé zníženie príležitostí na efektívnosť.

Ako používať dvojfaktorové overenie?

Pri prihlásení ste pre svoj e-mailový účet požiadali o zadanie používateľského mena a tajného slova. Zatiaľ čo pri dvojfaktorovej autentifikácii sa od vás vyžaduje zadanie kódu, ktorý ste dostali na svojom telefóne. Základným účelom dvojfaktorového overovania je chrániť váš záznam pred digitálnym porušením. Znižuje zavádzajúce informácie a zjednodušuje život webových klientov.

Dvojfaktorové autentifikačné faktory

2FA sa skladá z dvoch z troch faktorov, ktoré predtým, ako poskytnete prístup k vášmu účtu, sú tieto:

 • PIN kód, vzor alebo heslo
 • Karta ATM alebo telefón
 • Biometrické, odtlačky prstov

Ďalším faktorom môže byť umiestnenie a čas. Ak ste napríklad prihlásení do svojho účtu a na druhej strane sa niekto z inej krajiny pokúsi prihlásiť, systém automaticky zablokuje daného jednotlivca.

Ako povoliť dvojfaktorové overovanie na smartfónoch?

Smartfóny sa zmenili na najužívanejší gadget na dvojfaktorové overenie. Nastaviť a skontrolovať svoju osobnosť je ťažké, ak v mobilnom telefóne prijmete dvojfaktorový overovací kód prostredníctvom SMS alebo volania. Podobne môžete vytvoriť kód pomocou jedinečnej prenosnej aplikácie.

Prenos SMS má niekoľko výhod a nevýhod. Zabezpečiť je čokoľvek, ale nie je potrebné, aby smartfón získaval kódy prostredníctvom SMS. Nech už je to tak, v prípade, že cestujete každú chvíľu, prenos SMS sa môže oneskoriť. Vysvetlenie, ktoré sa nenachádza v prevádzke systému, sa pri prenose oneskoruje.

Mobilná bezpečnosť je rovnako nevyhnutná. Hacker môže klonovať kartu SIM alebo môže aktivitu presmerovať na iné číslo. Môžete tiež odovzdať skvelú príležitosť na prenos SMS správ, keď máte rôzne záznamy, ktoré majú aktivované 2FA. Podobne môžete využiť prenosnú aplikáciu na získanie dvojfaktorového overenia.

Aplikácie, ktoré podporujú 2FA

 • Google Authenticator
 • aUTH
 • Microsoft Authenticator

Žiadosti, pre ktoré je potrebné dvojfaktorové overenie:

Apple ID

Váš identifikátor Apple ID obsahuje body záujmu o splátky a jednotlivé údaje ako fotografie a správy iMessages, takže ich stačí zaistiť pomocou dvojfaktorovej autentifikácie..

2FA (alebo overenie, na ktoré sa zvyčajne odkazuje) obsahuje ďalšiu prekážku v zabezpečení medzi programátormi a vaším záznamom. Ďalšou prekážkou je štvormiestny kód, ktorý sa po zadaní tajného slova odošle do modulu gadget podľa vášho výberu..

1. Ak chcete do záznamu zahrnúť ďalšiu úroveň zabezpečenia, musíte navštíviť na počítači stránku s nastaveniami Apple ID a klepnúť na „Spravovať svoje Apple ID“. Prihláste sa do záznamu, pre ktorý chcete splnomocniť 2FA.

2FA autentifikácia

2. Klepnite na výber „Heslo a zabezpečenie“ v ľavej polovici obrazovky. V tomto okamihu by ste mali vidieť pripojenie „začať“, aby ste pre svoj záznam mohli povoliť 2FA. Pravdepodobne klepnete na pripojenie, ale len pri príležitosti, že nemáte, pokračujte – klepnite naň.

2FA jablko

3. Po poklepaní na pripojenie vás spoločnosť Apple prevedie dvoma alebo tromi stranami, kde bude presne vysvetlené, čo má dvojfaktorové overenie v úmysle pre vás a váš záznam. Niekoľko poznámok:

 • Vaše bezpečnostné otázky už nikdy nebudú existovať.
 • Budete hlavnou osobou pripravenou požiadať o obnovenie tajného slova.
 • Obnovovací kľúč musíte uschovať na chránenom mieste.

2FA autentifikácia

Ak zistíte, že ste pravidlá porušili, musíte do záznamu zahrnúť modul gadget (alebo moduly gadget), ktorý umožní súhlas so získaním štvormiestneho kódu potrebného na prístup k záznamu. V prípade, že použijete jeden nákup Apple ID pre nákupy App Store a ďalší, aby ste sa dostali k administrácii iCloud, musíte záznam App Store nastaviť ako SMS tak, ako to bolo.

4. V tomto okamihu dostanete kľúč na obnovenie. Toto je kľúčový úryvok údajov z hľadiska zabezpečenia vášho záznamu. Zaznamenajte ho, vytlačte a urobte snímku obrazovky, aby ste sa uistili, že ho nestratíte. Ak niekedy prehliadnete svoje kľúčové slovo alebo stratíte zaregistrovaný modul gadget, obnovovací kľúč vám poskytne prístup k vášmu záznamu.

Ak chcete dochádzať do domu, aké dôležité je, aby ste si zaznamenali kľúč a uložili ho niekde chránené, následne po tom, ako vám ukážeme váš obnovovací kľúč, Apple vás ovplyvní, aby ste ho zoradili a skontrolovali, či máte nahraný správny kľúč. Nie, tiež nemôžete zmeniť poradie kľúča z minulého predstihu.

povoliť dvojfaktorové overenie

5. Posledným krokom postupu je opätovný súhlas s dôvodmi umožnenia dvojfaktorovej autentifikácie pre vás.

Ak by ste niekedy ponúkli, nahradili alebo stratili niektorý z vašich zapísaných modulov gadget, vyskúšajte riešenie 2FA, ako to vysvetľuje spoločnosť Apple.

Gmail

Gmail je vynikajúci záznam medzi najnaliehavejšími záznamami, ktoré spájajú s mnohými rôznymi aplikáciami, napríklad disk Google, obchod s hrami, fotografie, archívy, individuálne informácie a ďalšie. Musí to byť primárny záznam, v ktorom by ste mali vykonať dvojstupňovú kontrolu. Okrem toho by ste mali mať na pamäti najnovšie bezpečnostné možnosti, ktoré ponúka Gmail.

Keď nastavíte dvojfaktorové overenie, na vaše telefónne číslo dostanete okamžitú správu so 6-ciferným kódom. Je to osamelý proces potvrdenia času. Kedykoľvek sa dostanete k svojmu záznamu z nerozpoznaného modulu gadget, musíte zadať šesťciferný kód, ktorý získate na telefóne. Je užitočné nastaviť čísla a správy posilňovacích telefónov v prípade, že váš hlavný e-mail alebo telefón nie je otvorený, môžete využiť druhú alternatívu..

Môžete tiež vytvoriť kódy zosilnenia. Jedná sa o 8 číslic, ktoré si môžete ponechať a používať. Pri náhode ste nepretržitým voyagerom a konfrontujete problémy s prenosným systémom alebo v prípade, že nemôžete využiť všestrannú aplikáciu autentifikátora Google. Kód je možné využiť raz a nabudúce, ďalší.

Kódy však môžete získať prostredníctvom prenosnej aplikácie autentifikátora Google. Je funkčný na iPhone, Blackberry, Android. Okrem toho, že môžete použiť bez akýchkoľvek informácií alebo telefonickej dostupnosti.

Facebook

Dvojfaktorové potvrdenie je tiež dostupné na Facebooku. Službu 2FA začala spoločnosť Facebook v roku 2011. Je to bezpečnostný vrchol, v ktorom musíte zadať šesťciferný kód. Zakaždým, keď sa pokúsite prihlásiť na svoj účet Facebook pomocou nerozpoznaného modulu gadget, spoločnosť Facebook požiada o zadanie bezpečnostného kódu, ktorý zadáte vy dostaňte svoj e-mail alebo správu.

Aktivácia 2FA pre stránku Facebook Prejdite na kartu „Nastavenia záznamu“ v časti „Zabezpečenie“..

cvrlikání

Pred pár rokmi Twitter predložil prihlásenie na kontrolu abnormálnej bezpečnosti štátu. Ak sa pokúsite prihlásiť na svoj účet Twitter, musíte zadať tajné slovo a kód, ktorý dostanete na telefóne okamžitú správu.

Tento postup potvrdenia zaručuje, že sa schválená osoba dostane k vášmu záznamu. Neočakávane, že používate podobné telefónne číslo na kontrolu pre rôzne záznamy, služba Twitter navrhuje, aby ste povolili metódu potvrdzovania pre každý záznam.

LinkedIn

Celkovo si uvedomujeme, že LinkedIn je najväčšou neformálnou organizáciou spojenou s obchodom. Ak chcete pre LinkedIn zapnúť dodatočnú bezpečnostnú vrstvu, musíte zadať svoje telefónne číslo, cez ktoré dostanete potvrdzovací kód pri každom prihlásení do LinkedIn z nerozpoznaného modulu gadget..

Dvojfaktorová autentifikácia je rovnako dôležitá pre:

 1. Webové nakupovanie (Amazon, PayPal, napriek tomu, že sú prístupné v niekoľkých krajinách)
 2. E-mail (Yahoo, Outlook)
 3. Dohľad nad heslom
 4. Efektívne aplikácie
 5. Korešpondenčné žiadosti
 6. Úspora peňazí na internete
 7. Cloud-ové úložisko

 Konečné rozhodnutie

Dvojfaktorové overenie nezaručuje 100% bezpečnosť vašich digitálnych vinníkov. Nefunguje to ako očarovanie, ktoré spôsobí, že vaše informácie budú neprístupné, ale určite to sťažuje útočníkom roztrhnutie..

Najvýhodnejšou časťou dvojfaktorovej validácie je to, že hacker nezvrhne svoju šancu na získanie prístupu k vášmu záznamu, skôr vyhľadá záznam, ktorý nemá 2FA. Napriek tomu sa v určitom okamihu dvojfaktorová technika potvrdenia tiež zmení na digitálneho zločince a objaví lepšie prístupy k hackerstvu. Doteraz vám odporúčame používať dvojfaktorové overenie pre každý z vašich účtov.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map