En İyi PeerBlock Alternatifleri ve Önemi

İster Torrenting ister diğerleri olsun, bu konunun her iki yönünü de ele alacağım çünkü insanların% 90’ı torrentleri gerçek bir kaynaktan indirmek için PeerBlock kullanıyor. PeerBlock oyunu, ISP’lerin indiricilere karşı sıkı bir eylemde bulunduğu bir süre önce sona erdi.


Şimdi, kara listeye alınan IP’ler biraz endişe etmiyor, internette mevcut olan her şeyin sizi yakalayacağınız telif hakkı yasaları var.

Peerblock alternatifleri sizin için yazılımın yerini alabilir ancak aynı şeyi yapabilir. En iyisi sen olsan Peerblock’u VPN istemcisi ile değiştirdi, selleri meraklı gözlerden koruyacak ve internet trafiğini şifreleyecek.

PeerBlock’un Torrenting için güvenilir olmamasının en önemli nedenleri?

 • Manuel olarak tutulan IP adresi kısıtlamaları hiçbir zaman% 100 doğru olamaz.
 • Kime ait olduklarını bilmeden çok miktarda IP adresini engellemenin internet bağlantınızın performansı üzerinde olumsuz etkileri olabilir.
 • Yalnızca sorduğunuz IP adreslerini engeller, ayrıca IP adresinizi gizlemek için hiçbir şey yapmaz.
 • İnternet bağlantınızdaki hiçbir şeyi şifrelemez.

En İyi PeerBlock Alternatifleri Olarak VPN

İnternet kimliğinizi ve gizliliğinizi meraklı gözlerden nasıl koruyacağınız konusunda endişelenmenize gerek yok. Peerblock’a alternatif olarak bir VPN kullanmak, bu sorunların hepsini uçuracak.

Bir VPN yalnızca trafiğinizi şifrelemekle kalmaz, aynı zamanda gerçek IP adresinizi seçtiğiniz sunucunun adresiyle de maskeler. Bir gözetim ajansı size etkinlikleri izlemeye çalışırsa, şifreli veriler ve farklı bir fiziksel konum dışında hiçbir iz bulamaz.

1. ExpressVPN

ExpressVPN Peerblock’a alternatif olarak mükemmel bir seçimdir. Özellikleri Peerblock ile karşılaştırılamayacak kadar ileri düzeydedir ve aslında karşılaştırmadan çıkarır. ExpressVPN, torrentlere tam güvenlik ve anonimlik ile izin verir.

Sadece bu ExpressVPN kesin kayıt tutmama politikasına öncelik vermez. Bu, çevrimiçi olarak gerçekleştirdiğiniz herhangi bir etkinliğin anonim kalacağı anlamına gelir. Peerblock Alternative’de olması gereken bir özelliktir. Bu buzdağının sadece görünen kısmı, kullanıcılarına son derece profesyonel müşteri desteği sunuyor.

2. NordVPN

Peerblock Alternatifleri arasında NordVPN. Kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini korumanın benzersiz ve gelişmiş bir yoluna sahiptir. “Çift Veri Koruması”, yönlendirilen trafiğinizi bir kez değil iki kez şifreler, bu da tehditlere ve meraklı gözlere karşı bağışık olmasını sağlar.

Peerblock sizi, sizi izleyen istenmeyen kara listeye alınan kuruluşlardan korumak için tasarlanmıştır, ancak bu başarısız oldu. NordVPN, Peerblock’a en popüler alternatiftir ve kimliğinizi koruma sözü verir, BitTorrent istemcisi aracılığıyla indirmenize yardımcı olur.

3. Özel İnternet Erişimi

Özel İnternet Erişimi, anonimlik söz konusu olduğunda topluluğun en sevdiği VPN’dir. Özellikleri beyan ettiği şeydir PIA VPN kill-switch, hızlı internet hızları, askeri düzeyde şifreleme ve çok daha fazlasını içeren en iyi Peerblock alternatiflerinden biri olarak

Ayrıca, Özel İnternet Erişimi VPN, Peerblock’a bir alternatif olarak onaylanmıştır, çünkü uygun fiyatlı ve diğer alternatiflere kıyasla kullanımı kolay bir arayüze sahiptir. PIA’yı aynı anda birden fazla cihaza kurabilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu VPN’ler izleme organizasyonlarından ve kitlesel gözetim programlarından gizlemeniz gereken en gelişmiş özelliklerden oluşur ve Peerblock’a bir alternatif olarak hizmet edecektir. Daha fazla kendinizi yormayın, yukarıda belirtilen VPN’lerden birini seçin ve en sevdiğiniz görevi kolayca gerçekleştirin.

PeerBlock Nedir?

PeerBlock mekanizması, bilgisayar sistemi için bir güvenlik duvarı gibidir ancak internet üzerinden gelen ve giden bağlantıları güvenli hale getirmeye çalışır. Kullanıcının ağınıza gelen bağlantıları engellemesini sağlayan bir özelliğe sahiptir. Torrent tüketicilerinin internet bağlantılarını izinsiz müdahalelerden korumak için Peerblock kullandıkları bilinmektedir..

Peerblock’un temel amacı, faaliyetlerinizi izleyen kuruluşların tüm IP adreslerini engellemektir. Buna devlet kurumları, telif hakkı sahipleri ve torrent ve ağ bağlantısı için tehdit oluşturabilecek diğer firmalar da dahildir. IP adreslerini engelleyerek daha fazla gizlilik ve anonimlik ile güvenli torrent işleminin keyfini çıkarabilirsiniz.

Peerblock yazılımının kullanıcı arayüzünde gezinmek kolay değildir. Peerblock alternatiflerinin üstünlüğünü elde etmesini sağlayan yapılandırılması da oldukça zordur. Potansiyel olarak tehlikeli IP adreslerini engellemeye çalışmak neredeyse imkansızdır.

“PeerBlock” nasıl çalışır??

Peerblock’u indirip yükledikten sonra. Ağınıza girmelerini veya ağdan çıkmalarını kısıtlamak için IP adresleri ekleme özelliğine sahip olursunuz. Gelen ve giden tüm bağlantıları filtrelemenize izin veren bir özellik olarak düşünün.

İnsanlar genellikle gizliliğinizi koruma konusunda Peerblock’un mükemmel çalıştığı konusunda kafası karışır. Farklı güvenlik kuruluşları ve telif hakkı sahipleriyle ilgili tüm IP adreslerini engelleyemezsiniz.

Listede değişiklik yapmadan her zaman güvensizsiniz ve büyük olasılıkla yakalanırsınız. Peerblock indirdiğinizde bir IP listesi ile gelmediği için sonuçta Peerblock’a alternatif seçmeye yol açar.

İblocklist.com olarak bilinen bir web sitesinden ayrı bir IP listesi satın almanız gerekir. Web sitesi, devlet kurumlarını, gölgeli web sitelerini ve telif hakkı sahiplerini içeren farklı izleme kuruluşlarının IP adreslerinin listesini içerir. Kısıtlı bölüme daha fazla liste eklemek istiyorsanız, daha fazla liste satın almanız gerekir.

Serbest PeerBlock Alternatifleri ve Önemi

Kendi ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmenizi sağlayan birçok farklı uygulama ve program vardır. Peerblock uygulamasına alternatif, ağabeylerinin aynı işlevselliğini kullanır.

Bu programlar piyasadaki en iyi Peerblock alternatifleridir. Her biri, birbirleriyle öne çıkmalarını sağlayan kendine özgü özelliklere sahiptir. Onları okuyun ve çevrimiçi ortamda kendinizi koruyun.

1. Simplewall

Simplewall, gelen ve giden bağlantılar için ağı filtrelemek üzere kullanılabilen en iyi Peerblock alternatiflerinden biri olarak kabul edilir. Ayrıca ağ etkinliğini de izleyebilir. Programın kullanımı basit bir uygulaması vardır. Arayüzün Peerblock’a kıyasla yapılandırılmasının daha kolay olduğu düşünülmektedir. Kurulum üzerine, varsayılan Windows casus özelliklerini devre dışı bırakır.

Simplewall kullanıcıya engellenen IP adreslerinin kendi özel listesini oluşturma olanağı verir. Ayrıca kullanıcıya özgü kuralların uygulanmasına da olanak tanır, örneğin bunları ne zaman engelleyeceğiniz vb..

Program IPv4 ve Ipv6’yı da destekliyor ve bu da Simplewall’u şu anda pazarda çalışan Peerblock alternatifi olarak nitelendiriyor.

2. PeerGuardian

Peerblock, PeerGuardian’ın daha rafine ve daha gelişmiş bir versiyonu olarak hizmet etti. Herhangi bir nedenle Peerblock’un nasıl çalıştığını sevmiyorsanız, alternatif olarak her zaman orijinal IP engelleme yazılımı PeerGuardian’a geçebilirsiniz. Bu program ayrıca kullanıcının bilgisayar sistemiyle iletişim kurmasını önlemek için kısıtlanabilecek çok sayıda IP adresi listesi eklemesine izin verir..

Uygulamanın Linux sürümü PeerGuardian hala internetin evrimine ayak uydurmak için farklı güncellemeler ile aktif olarak desteklenmektedir. Ancak uygulamanın Windows varyantı herhangi bir destek veya güncelleme almıyor. Bu gerçeklere rağmen, program belirlenen işi hala mükemmel bir şekilde yerine getiriyor..

3. BeeThink IP Engelleyici

Beethink IP engelleyici Güvenlik Duvarı, başka bir Peerblock alternatifi olarak amacına hizmet eder. Bir program olarak çok yönlülüğü ve esnekliği, onu listenin bir parçası olmaya hak kazanır. Sadece Windows makinelerinde çalışmaz, aynı zamanda sunucularda da kullanılabilir, bir sunucuda kullanırken, aygıt başına IP adreslerini manuel olarak engellemeye gerek kalmadan IP adreslerini tek bir kaynaktan engelleyebilirsiniz..

Bir programın bu canavarı, bazıları Özel kara ve beyaz liste, Apache’nin .htaccess’i içeren birden fazla IP formatı olan birçok özellik içerir. Peerblock ile ilgili her amaca hizmet eden çok yönlü bir uygulama yapar.

Bunun dışında uygulama, kullanıcının uzak IP adreslerini aramasına izin veren ve ad ve diğer tanımlanabilir bilgiler gibi sahiplik bilgilerini görüntüleyebilen oldukça benzersiz bir özellik içerir. Bununla birlikte, bu özellik kullanımı ücretsiz değildir ve gücünü kullanmak için biraz değişiklik gerektirir..

4. IP listesi

Iplist listemizde dördüncü Peerblock alternatifi olarak hizmet vermektedir. Windows ve diğer platform kullanıcıları, bu yazılım yalnızca Linux işletim sistemleriyle uyumlu olduğundan, sizin için hareketsiz bir alandır. Ayrıca, bu yazılım, cihaza gelen ve giden bağlantıyı filtrelemek için Netfilter kullanır.

IPlist, Peerblock’a alternatifler listesinde olmaya hak kazanan Peerblock ile hemen hemen aynı şekilde çalışır. IPlist’in 2008’de piyasaya sürülmesinden bu yana, hem PeerGuardian hem de Peerblock ile karşılaştırıldığında çok fazla güncelleme aldı, bu da kullanıcıya bu yazılım desteğinin hala kullanıcı deneyimini geliştirmek için çalıştığını garanti ediyor.

PeerBlock Torrenting için Güvenilir mi??

Peerblock, Torrenting amacıyla güvenilir değildir. Yüzde yüz güvenli gizlilik, torrent hizmetini kullanırken bir numaralı öncelik olduğundan, gizliliği ve kimliğini güvence altına alan bir araç olarak hizmet etmez..

Bu nedenle, sadece torrent yapmak için kullanabilmek için uygun değildir. Sorunu çözmek için internette mevcut olan birçok gelişmiş Peerblock alternatifi vardır. Değilse, Peerblock’u kendi sorumluluğunuzda kullanabilirsiniz. Toring sırasında Peerblock’un sizi güvende tuttuğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz ve fikrinizi hızlı bir şekilde değiştirmeniz gerekiyor.

Torrenting, geniş teknik terimlere sahip başka bir konudur. Peerblock ve Torrenting arasındaki ortak şey, hizmeti kullanırken her ikisinin de güvenlik ve gizlilik gerektirmesidir. VPN ayrıca, güvende kalmak için BitTorrent istemcisinin yanında kullanmak için en iyi Peerblock alternatiflerinden biri olarak hizmet eder.

PeerBlock bir VPN mi?

Peerblock’u bir VPN ile karıştırmayın. Peerblock ve VPN’ler farklı işlevlere sahip iki farklı yazılımdır. İnsanlar torrent hizmetini kullanırken ve internette gezinirken güvenliği sağlamak ve gizliliklerini korumak için VPN kullanıyor.

Sadece bu değil, VPN güvenliği sağlamak için farklı görevler sunarken, Peerblock sadece bilgisayar sistemine gelen ve giden bağlantıları engelleyen ve engelleyen bir güvenlik duvarıdır. VPN Peerblock’u çeşitli şekillerde ağır basar, bu yüzden alternatif olarak kabul edilir.

VPN veya PeerBlock?

Peerblock, geçmişte internet güvenliği ve gizlilik sorunlarının bir sorun olmadığı zamanlarda büyük bir amaca hizmet etti. İnternet güvenlik açıkları ve yüksek risklerin eklenmesiyle, insanlar Peerblock’un bütünlüğünü ve kullanıcının bilgisayar sistemini nasıl koruduğunu sorgulamaya başlıyor.

VPN, mevcut en iyi Peerblock alternatiflerinden biri olduğundan, bir numaralı önceliğiniz olmalıdır. VPN’ler daha gelişmiş özelliklerle donatılmıştır, bu yüzden alternatif olarak mükemmel seçiminiz olmalıdır.

Peerblock Alternatif Reddit

Reddit’teki kullanıcılara göre, Peerblock’un nasıl çalıştığı konusunda ateşli bir tartışma vardı ve kullanıcılarına bir tür koruma sunuyor. Cevap hayır, Peerblock, bir kişi torrent faaliyetlerini gerçekleştirdiğinde güvenilir bir anonimlik kaynağı değildir..

Peerblock alternatifinin alt dizilimi, Peerblock’un nasıl çalıştığını ve bireysel bir kullanıcının İnternet hizmetini nasıl yasakladığını ve sadece Torrenting sırasında gerekli olan doğru güvenliği kullanmadığı için yenilemek zorunda olduğunu içeriyordu. Kanıt önünüzde, şimdi risk almak mı yoksa güvenli oynamak mı istediğinize karar vermelisiniz.

Bu alt düzenleme, Peerblock’un güvenilir bir güvenlik önlemi olduğuna hala inanan insanlar için bir Göz açıcıdır. Bence, Peerblock’a alternatif kullanmadan, sahip olduğunuz her para için sizi engelleyebilecek ajansların ve telif hakkı sahiplerinin tehditlerine karşı bağışıksınız..

Sonuç

Hala Peerblock’u kullanıyorsanız ve kendinizi güvende görüyorsanız, sizi bilgilendirdiğim için özür dilerim ama bir yanılsama içinde yaşıyorsunuz. Güvende değilsiniz, Peerblock kullanırken asla tehditlerden güvende olmadınız. İnternet güvenliği ve gizliliği ile ilgili daha iyi özellikler ve seçenekler sunan diğer alternatifleri aramanın zamanı geldi. Peerblock’a alternatif olarak bir VPN kullanmanızı öneririm.

Hala Peerblock’u seçerseniz, bu hala sizin kararınızdır. VPN, 2019’daki en iyi Peerblock alternatifidir. İkisi arasında seçim yapmak tamamen yaptığınız işe bağlıdır. Kanımca, Peerblock yerine bir VPN biçiminde yanımda tam teşekküllü bir güvenlik olmasını tercih ederim.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map