IP Adresinizi Gizleme kalıcı olarak


İnternette rahatça gezinmek, izlenmediğiniz anlamına gelmez, İSS’niz faaliyetlerinizi izliyor demektir. Bu siteye gelmeden önce izlemelerinizi daha önce ziyaret ettiğiniz web sitesinde geride bıraktınız, snoopers, yanıtladığınız yayına yorum kutusundaki bilgilerinize erişebilir, en sevdiğiniz TV dizilerini içeren bu web sitesini ziyaret edemezsiniz. bulunduğunuz yerden farklı bölgelere erişilemiyor.

Siber suçlular sizi hit radarlarında görmeyi çok seviyorlar, internette gezinirken anonim olduğunuzu sanıyorsunuz ve tüm bunlar IP adresinizi ve en kötü durumunuzu gizlemek için herhangi bir korumanız olmadığında gerçekleşiyor, biliyorum IP adresinize bakarak bu makaleyi okuduğunuz yerden.

IP adresi nedir?

İSS’niz İnternet’e bağlı her cihaza IP (İnternet Protokolü) adresi adı verilen bir ‘benzersiz sayısal kimlik’ atar. IP adresiniz, oturum açtığınız sunuculara ve ziyaret ettiğiniz sunuculara iletilir ve bu da internet etkinliğinizin nasıl izlendiğini temizler. Bu bilgileriniz;

 • yer
 • ülke
 • Kent
 • posta kodu
 • Boylam & enlem

Ancak, ağdaki aygıtlar arasındaki iletişim etkindir. Kavram, sistem tanımlayıcıları olarak düşünülerek netleştirilebilir.

IP adresi, atandıkları sistemlerin konumlarını yönlendirdiklerinden bilgilerinizi içeren gizli bitlerdir. Arabirim aygıtının fiziksel konumu, verilerin internet protokolünün iletişimi kurması için gereken bilgidir. Bunlar 32 bit sayıdır, 0 ila 255 arasında, iki ondalık sayı arasında yazılabilir ve bazı örnekler şunlardır:-

Geçerli IP adresi örneği

 • 123.231.121
 • 8.8.8.8 – Google tarafından imzalanmış bir IP adresi.
 • 140.236.214.77 – Harvard Üniversitesi’ne atanan bir IP adresi.

Bu nedenle, internet sahtekarlıklarının sadece bir tık uzaklıkta gerçekleştiği bu çağda IP adresinizi gizlemek çok akıllıca ve mantıklı bir karar olacaktır. Anonim kalın, IP yasaklarını reddedin, Netflix’te en sevdiğiniz bölümleri izleyin ve en sevdiğiniz video oyununu üniversitenizden oynayın.

Aşağıda, yourgörünmezlik peleriniIP IP adresinizi gizlemek ve sizi fark etmeden internet dünyasında uçmak için.

İnternet Servis Sağlayıcınızı arayın

İSS’nizin size atadığı iki tür IP adresi vardır: statik IP ve dinamik IP. Statik IP’yi değiştirmek için ISS’nizin uzun bir yöntemden geçmesi gerektiğinden, çoğu IP adresi kullanıcılarını statik bir IP adresiyle imzalar. İSS’nizden bir IP adresi değişikliği isteyin. Bunu yaparlarsa, yeterince şanslısın, aksi halde.

Başka bir yöntem modeminizi yeniden başlatmaktır. ISS’nizdeki bu bozulma size yeni bir IP adresi atanmasına neden olur. Bu yalnızca dinamik IP’lerde çalışır, ancak birkaç saat sonra yeniden başlar. Yönlendiricinizi devre dışı bırakmadan önce yapılması gereken bazı prosedürler şunlardır:

Kablo ile Bağlı Windows Sistemi

 1. Komut istemini yönetici olarak açın.
 2. Tür “ipconfig / salma”Ve tırnak işaretleri olmadan enter tuşuna basın.
 3. Tür “ipconfig / renew”Ve tırnak işaretleri olmadan enter tuşuna basın.
 4. Bilgisayarı kapat.
 5. Tüm anahtarları kapat.
 6. Modemi fişten çekin.
 7. Olayları oldukları gibi bırakın.
 8. Sistemi yeniden başlatın.

Yönlendirici ile Bağlı Windows Sistemi

 1. Yönelticinin yönetici portalında oturum açın.
 2. IP adresinizi serbest bırakın.
 3. Sisteminizi kapatın.
 4. Tüm anahtarları kapat.
 5. Modeminizin fişini çekin.
 6. Olayları oldukları gibi bırakın.
 7. Sisteminizi yeniden başlatın.

Bunlar IP adresinizi nasıl değiştirebileceğinizle ilgili notlardır, ancak IP adresinizi gizlemek tamamen farklı bir şeydir.

IP Adresini bir VPN ile gizle

Bir VPN’in yaptığı şey, veri paketlerinizi şifrelenmiş bir tünel protokolü üzerinden yönlendirmesidir. Bu korumalı protokol, herhangi bir rahatsızlık meydana gelirse bağlantının derhal kesilmesine neden olacak güvenlik özellikleri ile kapsüllenir. Diğer uygulamalardaki etkinliğiniz dahil tüm web etkinliğinizi korur. Verilerinizi şifrelemenin dışında IP adresinizi bile maskeler.

VPN kullanmanın bazı avantajları aşağıda listelenmiştir:

 • Güvenliği Artırır.
 • Sansür sona erdi.
 • Siber saldırılara karşı savunma.
 • İnternet hızınız, İSS’niz bant genişliğinizi daha düşük bir oranda azalttığından hızlanıyor.

Bir VPN, kendisine bağlı sistemlere yeni IP adresleri tahsis eder. Bir VPN’ye bağlandığınızda, gerçek adresinizden farklı bir IP adresi atanır. Gerçek IP adresiniz bir VPN’ye bağlanmak için kullanılırken, göz attığınız şey özel ağınızdan trafik işlemleri yapılır. Kısacası, şimdi gerçek IP adresiniz gizlenerek VPN’nizin size atadığı yeni IP adresini kullanıyorsunuz.

Proxy Sunucusu Kullan

Proxy sunucuları, veri paketlerinizin yönlendirilmesinde denetleyici görevi görür. Trafiğinizi ele geçirerek bilgilerinizi bağlarlar. Sisteminiz, isteğinizi oluşturan ve aranan web sitenizi döndüren ara sunucuya isteğinizi gönderir. Şimdi, proxy sunucusuna gerçekleştirmesini söylediğiniz her şey, aralarında bir ayna gibi davranarak yapar. Başka bir deyişle, IP adresiniz proxy sunucusunun IP adresi tarafından gizlenir.

Proxy sunucuları ile ilgili şaşırtıcı olan şey, kendilerini dünyanın herhangi bir yerinden bağlamalarıdır. Örneğin, ana sunucusu Yeni Zelanda’da bulunan bir web sitesine erişmek istiyorsunuz. İçeriği Yeni Zelanda dışında bulunan IP adresleri için yasaklanmıştır. Kiwi tabanlı bir proxy sunucusuna bağlanıyorsunuz ve tebrikler. Artık neredeyse Yeni Zelandalısınız ve bu web sitesine tüm amaç ve amaçlarla erişebilirsiniz.

Proxy sunucuları çoğunlukla jeolojik nedenlerden ve IP kısıtlamalarından dolayı engellenen içeriklerden geçmek için kullanılır. Yine de, proxy sunucuları hala VPN’ler kadar verimli değildir. Bir VPN, birçok güvenlik katmanı içerirken proxy’ler verilerinizi şifrelemeye, hatta şifrelemeye açıktır. IP adresinizi gizlemek için bir proxy sunucu kullanmak şimdiye kadarki en riskli yöntemdir.

Bir proxy sunucusu IP adresinizi maskeler, ancak Adobe Flash ve JavaScript sayesinde trafik devlet kurumları ve oturum açtığınız web siteleri tarafından taklit edilebilir. Dosyaları indirmeye veya torrent dosyalarına gitmeyin, aksi takdirde kendi mezarınızı kazıyorsunuz.

İleri Okuma: VPN ve Proxy Arasındaki Fark

Tor Tarayıcı’yı kullanma

tor nasıl çalışır
‘Olarak kısaltılmıştırSoğan yönlendiricisi‘ABD Donanması tarafından tasarlanan ve isteğinizi dünyanın her bir noktasında şifreleyen tüm dünyadaki birden fazla sunucuya zıplayarak soğan yönlendirme prensibini kullanan ücretsiz bir yazılımdır. Anonim olarak sizi gezegene yayılmış gönüllüler tarafından kontrol edilen sunucularla bağlar. Bu nedenle, isteğiniz herhangi bir yeni sunucuya geri döndüğünde size yeni bir IP adresi atanır. IP adresiniz ve etkinlikleriniz tam bir anonimlik sağlayarak tam anlamıyla izleyemiyor.

Tor kullanmanın en büyük avantajı, standart tarayıcılara erişilemeyen web sitelerine erişebilmenizdir. Tor en güçlü güvenliği içerir, ancak web sitelerine, yani Tor’un popüler olarak kullanıldığı karanlık web’e erişmeye cesaret edeceğiniz zaman tehlikeli bölgeye girersiniz. Uyuşturucu pazarları, işe alınacak hit adamlar, silah satan web siteleri, gayri meşru pornografi, yamyam yerler, Tor aracılığıyla açık bir şekilde karanlık ağa erişilenlerin bazı örnekleridir..

Endişelenme. Karanlık web’de gerçekten yasadışı bir işlem yaptığınız durumlar dışında Tor’u kullanırken IP adresiniz güvence altına alınmıştır. Müşteri Tor web tarayıcısında yapılan etkinliklerinizi korur.

Tor Tarayıcı’yı İndirme ve Yükleme

Yukarıdaki bağlantıyı ziyaret edin, yükleyin ve göz atın. İşte bu kadar kolay. Bazı tavsiyeler:

 • Tor üzerinden torrent indirme.
 • Tarayıcı eklentilerini etkinleştirme.
 • Çevrimiçi bağlanırken indirilen belgeleri açmayın.

Tor’un en büyük dezavantajı hızıdır. İsteğiniz, farklı düğümler arasındaki gezegenin her yerinden sıçradığı için Tor’da gezinmeyi oldukça yavaş hale getirir. Tor’u kullanmanın bir diğer yararı, otoritelerin önyargıları ve toplumlar için yasadışı kabul edilen amaçlar ve normal insan davranışı nedeniyle kullanımları nedeniyle gözetimi izlemesidir. Bu nedenle, Tor’u kullanmak IP adresinizi gizlemenin etkili yollarından biridir.

IP adresinizi gizlemek için bir yöntem seçmeniz size kalmış. Benim tavsiyem, yukarıda açıklanan üç seçenek arasında mevcut olan en iyi güvenlik ve maskeleme seçeneklerini göz önünde bulundurarak bir VPN seçmek olacaktır..

Ek Okumalar: Tor Vs VPN (karşılaştırma)

Herkese Açık Wi-Fi’ye Bağlanma

Dışarı çıktığınızda herhangi bir genel Wi-Fi ağına bağlanmak, IP adresinizi arabirim kurduğunuz cihazdan değiştirir / gizler.

Mobil verileri kullanmak gibi ne etkili ne de verimli. Herkese açık bir Kablosuz ağa bağlanırken birçok güvenlik açığı vardır. 2015 yılında, yarım milyardan fazla kişisel bilgi ve gizli kayıt çalındı ​​ve aldatıcı açık Wi-Fi ağına bağlanma nedeniyle kayboldu.

Herkese açık bir Kablosuz ağa bağlanmadan önce atılması gereken bazı adımlar şunlardır:

 • Virüsten koruma programınızı güncel tutun. – Yeni kodlanmış kötü amaçlı yazılımları algılar.
 • Sisteminizi ve tarayıcınızı güncelleyin – Tarayıcılarınızın ve işletim sisteminizin önceki sürümleri, bilgisayar korsanlarının verilerinize saldırması için bir boşluk sağlayabilir.
 • Güvenlik duvarını etkinleştirme – Bu, cihazınıza girip çıkan trafiği izlemenize yardımcı olur.
 • SSL şifreli web siteleri kullan – Bu, herhangi bir SSL şifreli web sitesi üzerinden gönderdiğiniz verilerin gizli kalmasını sağlar.
 • Genel Wi-Fi üzerinden kasıtlı olarak bağlanıyorsanız, arabirim kurduğunuz her türlü hassas bilgiyi cihazınızdan kaldırın.
 • Paylaşımı kapat.
 • Paypal veya bankacılık hizmetleri ve nakit işlemleri ile sizi kolaylaştıran web sitelerine giriş yapmayın.

Not: Para Transferi Yapmayın.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me