Jak skrýt vaši IP adresu? Natrvalo


Příležitostné surfování na internetu neznamená, že nejste monitorováni, váš poskytovatel internetových služeb sleduje vaše aktivity. Nechali jste své stopy pozadu na webu, který jste předtím navštívili, než na něj vstoupíte. Snoopers mají přístup k vašim informacím v okénku s komentářem k příspěvku, na který jste odpověděli, nemůžete navštívit tento web obsahující váš oblíbený televizní seriál, protože je v jiný region nepřístupný od vaší polohy.

Kybernetičtí zločinci tě milují, že vás vidí v jejich radaru zásahu, jste v iluzi, že jste při surfování na webu anonymní, a to vše se děje, když nemáte žádnou ochranu ke skrytí vaší IP adresy a nejhoršího případu, já vím odkud čtete tento článek, podívejte se na svou IP adresu.

Co je to IP adresa?

Poskytovatel internetových služeb přidělí každému zařízení připojenému k internetu „jedinečnou numerickou identitu“, která se nazývá adresa IP (internetový protokol). Vaše IP adresa se přenáší na servery, na které jste se přihlásili, a na ty, které jste navštívili, což objasňuje, jak je vaše internetová aktivita sledována. Toto obsahuje informace o vašem;

 • Umístění
 • Země
 • Město
 • PSČ
 • Zeměpisná délka & zeměpisná šířka

Komunikace mezi zařízeními v síti je však povolena. Koncept lze objasnit tím, že je považujeme za identifikátory systému.

IP adresa jsou důvěrné bity, které mají vaše informace, protože směřují umístění systémů, ke kterým jsou přiřazeny. Fyzickým umístěním zařízení s rozhraním jsou data, která jsou informacemi požadovanými pro internetový protokol k navázání komunikace. Jsou to 32bitová čísla, lze je napsat mezi 0 až 255, mezi dvěma desetinnými místy a některými příklady jsou:-

Příklad platné IP adresy

 • 123,231,121
 • 8.8.8.8 – IP adresa podepsaná společností Google.
 • 140.236.214.77 – IP adresa přidělená Harvardské univerzitě.

Proto bude velmi rozumné a logické rozhodnutí skrýt vaši IP adresu v tomto věku, kdy se internetové podvody odehrávají pouhým kliknutím. Zůstaňte anonymní, popírejte zákazy IP, sledujte své oblíbené epizody na Netflixu a hrajte svou oblíbenou videohru z vaší školy.

Níže jsou uvedeny metody, jak si můžete nosit ‘neviditelný plášť‘Skrýt svou IP adresu a létat po celém světě internetu, aniž by vás někdo vůbec všiml.

Kontaktujte svého poskytovatele internetových služeb

Existují dva typy IP adres, které vám přidělí váš ISP, statická IP a dynamická IP. Statickou IP je obtížné změnit, protože váš ISP musí projít dlouhou metodou, takže většina IP adres podepisuje své uživatele statickou IP adresou. Požádejte svého poskytovatele internetových služeb o změnu adresy IP. Pokud tak učiní, máte to štěstí, jinak ne.

Další metodou je restartování modemu. Toto narušení vašeho ISP způsobí, že vám bude přidělena nová IP adresa. Funguje to pouze v případě dynamických IP, ale restartování se provede po několika hodinách. Před deaktivací routeru je třeba provést několik postupů:

Systém Windows připojen pomocí kabelu

 1. Otevřete příkazový řádek jako správce.
 2. Typ “ipconfig / release“Bez uvozovek a stiskněte klávesu Enter.
 3. Typ “ipconfig / restore“Bez uvozovek a stiskněte klávesu Enter.
 4. Vypnout počítač.
 5. Vypněte všechny spínače.
 6. Odpojte modem.
 7. Nechte věci tak, jak jsou.
 8. Restartujte systém.

Systém Windows připojen přes router

 1. Přihlaste se do administrátorského portálu routeru.
 2. Uvolněte svou IP adresu.
 3. Vypněte systém.
 4. Vypněte všechny spínače.
 5. Odpojte modem.
 6. Nechte věci tak, jak jsou.
 7. Restartujte systém.

To jsou metody, které se týkají toho, jak můžete změnit svou IP adresu, skrytí vaší IP adresy je však úplně jiná věc.

Skrýt IP adresu pomocí VPN

VPN dělá to, že jednoduše směruje vaše datové pakety pomocí šifrovaného protokolu tunelu. Tento chráněný protokol je zapouzdřen bezpečnostními vlastnostmi, které v případě jakéhokoli narušení povedou k okamžitému přerušení spojení. Chrání celou vaši webovou aktivitu, včetně vaší aktivity v jiných aplikacích. Kromě šifrování dat dokonce maskuje vaši IP adresu.

Některé výhody používání VPN jsou uvedeny níže:

 • Zvyšuje bezpečnost.
 • Cenzura je ukončena.
 • Obrana proti kybernetickým útokům.
 • Rychlost Internetu se zvýší, protože váš ISP škrtí vaši šířku pásma nižší rychlostí.

VPN přiděluje nové adresy IP systémům, které jsou k němu připojeny. Když se připojíte k síti VPN, bude vám přidělena jiná adresa IP než vaše skutečná. Vaše skutečná IP adresa bude použita pro připojení k VPN, zatímco to, co procházíte, bude přeneseno z vaší soukromé sítě. Stručně řečeno, nyní používáte novou IP adresu, kterou vám VPN přiřadila, se skutečnou IP adresou skrytou.

Použijte server proxy

Proxy servery fungují jako moderátoři ve směrování vašich datových paketů. Spojují vaše informace zachycením vašeho provozu. Váš systém odešle vaši žádost serveru, který vytvoří požadavek, a vrátí váš požadovaný web. Nyní vše, co řeknete proxy serveru, aby provedl, to dělá tím, že funguje jako zrcadlo mezi tím. Jinými slovy, vaše IP adresa bude maskována IP adresou proxy serveru.

Úžasná věc na proxy serverech je, že se připojili odkudkoli na Zemi. Například chcete přistupovat na web, jehož hlavní server je na Novém Zélandu. Jeho obsah je zakázán pro adresy IP umístěné mimo Nový Zéland. Připojíte se k proxy serveru založenému na Kiwi a blahopřejeme. Nyní jste vlastně novým Zélandem a máte přístup k této webové stránce pro všechny záměry a účely.

Proxy servery se většinou používají k získání obsahu blokovaného z geologických důvodů a omezení IP. Proxy servery stále ještě nejsou tak účinné jako VPN. Síť VPN obsahuje mnoho vrstev zabezpečení, zatímco servery proxy jsou zranitelné dokonce i při šifrování vašich dat. Použití proxy serveru ke skrytí vaší IP adresy je dosud nejrizikovější metodou.

Proxy server maskuje vaši IP adresu, ale provoz může být narušen vládními agenturami a weby, ke kterým jste se přihlásili díky Adobe Flash a JavaScript. Nepokračujte v stahování nebo torrentových souborech jinak, vykopete si svůj vlastní hrob.

Další čtení: Rozdíl mezi VPN a proxy

Použijte prohlížeč Tor

jak tor funguje
Zkráceno na ‘Směrovač cibule‘Je freewarový software navržený námořní společností U.S, který využívá princip směrování cibule tím, že odešle požadavek na více serverů po celém světě a zašifruje jej v každém uzlu. Anonymně vás spojí se servery ovládanými dobrovolníky rozloženými po celé planetě. Takže je vám přidělena nová IP adresa, kdykoli je váš požadavek odskočen na jakýkoli nový server. Svou IP adresu a aktivity nelze doslova sledovat, protože umožňují úplnou anonymitu.

Jednou z hlavních výhod používání Tor je, že máte přístup k webům, které jsou pro standardní prohlížeče nepřístupné. Tor obsahuje nejsilnější zabezpečení, ale dostanete se do nebezpečné zóny, když se odvážíte vstoupit na webové stránky, tj. Temný web, pro který je Tor běžně používán. Trhy s drogami, najímání hitů, weby s prodejem zbraní, nelegitimní pornografie, umístění kanibalů jsou některé příklady toho, k čemu je tmavý web přístupný, a to samozřejmě prostřednictvím Tor.

Nebojte se. Vaše IP adresa je při použití Tor zabezpečená, kromě skutečnosti, že ve skutečnosti na nelegálním webu provádíte nelegální transakci. Chrání vaše činnosti prováděné uvnitř webového prohlížeče zákazníka Tor.

Stáhněte a nainstalujte Tor Browser

Navštivte výše uvedený odkaz, nainstalujte a procházejte. Je to tak snadné. Některé rady jsou:

 • Nezaměřujte Tor.
 • Nepovolujte doplňky prohlížeče.
 • Neotevírejte dokumenty stažené prostřednictvím připojení online.

Největší nevýhodou Tor je jeho rychlost. Vzhledem k tomu, že vaše žádost je odrazena z celé planety mezi různými uzly, je procházení Torem velmi pomalé. Dalším využitím Tor je, že autoritáři sledují dohled kvůli jeho předsudkům a jejich využití pro účely považované za nezákonné pro společnosti a normální lidské chování. Proto je použití Tor jedním z účinných způsobů, jak skrýt vaši IP adresu.

Záleží na vás, jak vybrat metodu za účelem skrytí vaší IP adresy. Mým doporučením bude zvolit si VPN s ohledem na nejlepší možnosti zabezpečení a maskování dostupné mezi výše uvedenými třemi možnostmi.

Další čtení: Tor Vs VPN (srovnání)

Připojte se k veřejné síti Wi-Fi

Připojením k jakémukoli veřejnému Wi-Fi, když jdete ven, změníte / skryjete vaši IP adresu ze zařízení, se kterým pracujete.

Není efektivní ani efektivní, stejně jako používání mobilních dat. Při připojování k veřejné síti Wi-Fi existuje mnoho chyb zabezpečení. V roce 2015 bylo ukradeno a ztraceno více než půl miliardy osobních údajů a důvěrných záznamů v důsledku připojení klamavé otevřené sítě Wi-Fi.

Před připojením k veřejné síti Wi-Fi je třeba provést několik kroků:

 • Udržujte svůj antivirový program aktuální. – Detekuje nově kódované malwary.
 • Aktualizujte svůj systém a prohlížeč – předchozí verze prohlížečů a operačních systémů mohou hackerům poskytnout mezeru v útoku na vaše data..
 • Povolit bránu firewall – Pomůže vám to sledovat provoz směrovaný do a ven z vašeho zařízení.
 • Použít webové stránky šifrované pomocí protokolu SSL – Umožňuje to, že veškerá data zadaná prostřednictvím kterékoli webové stránky se šifrováním SSL zůstanou soukromá.
 • Pokud se záměrně připojujete přes veřejné Wi-Fi, odeberte ze zařízení jakékoli citlivé informace, se kterými jste propojeni.
 • Vypněte sdílení.
 • Nepřihlašujte se na webové stránky, jako je Paypal nebo na weby, které vám usnadní bankovní služby a hotovostní transakce.

Poznámka: Neprovádějte žádné převody peněz.

Kim Martin
Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me