Jak zabezpečit web elektronického obchodu


Fyzická bezpečnost cenných věcí je mnohem snazší, čehož lze dosáhnout bezpečnými dveřmi se zámky, kamerami CCTV, poplašnými systémy atd. To jsou viditelné bezpečnostní způsoby, které může obvykle využít kdokoli, kdo provozuje místní obchod v nákupním středisku. Ale co když všechny vaše obchodní aktivity probíhají online? Elektronický obchod je rostoucí odvětví, které potřebuje ochranu před sofistikovanými hackery, kteří vždy hledají slabost internetových obchodů, které mohou využít. Internetové hackování a krádež se určitě mnohem liší od obvyklých krádeží několika položek a jejich prodeje na místním černém trhu..

Počítačoví zločinci jsou podle údajů, které jsou mnohem cennější. Všechny vaše údaje o kreditní kartě, ID zákazníka, obchod s elektronickým obchodem nebo vaše firma jsou ohroženy krádeží online. Zajištění všech těchto věcí se tak stává životně důležitým. Navrhli jsme pro vás některé z nejúčinnějších tipů, které by vám mohly pomoci při vývoji zabezpečení webové stránky elektronického obchodu.

Vyberte Hosting elektronického obchodu

K vytvoření webové stránky je třeba hodně investic. Peníze jsou potřebné na plánování, budování, optimalizaci a propagaci webové stránky. Ale než si vyberete levnou možnost hostování pro svůj web. Levné hostingové služby nabízejí funkce, které jsou lákavé, ale nejsou praktické. Pokud se také účastníte sdílené hostovací služby s více uživateli, můžete být nakonec rušeni hlučným okolím. Je dobré mít jistotu, kolik vašeho hostitele investuje do zabezpečení.

Nejlepší volbou pro maloobchodníky s elektronickým obchodem je virtuální privátní server. Je to dobré, má škálovatelný výkon s rozumnými náklady a také možnosti přizpůsobení zabezpečení jsou skvělé.

Nastavení serveru pro zabezpečení je také dobrá volba a existuje šance, že pokud nejste schopni spravovat server, můžete si vybrat seriózního hostitele, který to udělá za vás.

Přepněte na HTTPS

Použití zabezpečeného hostování HTTPS s certifikátem SSL bylo donedávna omezeno pouze na platební oblast webu. Je tomu tak stále; majitelé webových stránek se však nyní přesouvají, aby zabezpečili své celé webové stránky.

Google v roce 2014 uvedl, že HTTPS zařadili jako faktor hodnocení. Nedávno uvedli, že mají v plánu označit všechny weby pomocí protokolu HTTP jako nezabezpečené. Podobnou věc uvedla Mozilla v roce 2015. Pokud chce web přepnout z HTTP na HTTP, bude vyžadovat SSL certifikát. Certifikát SSL lze zakoupit od hostitelské společnosti nebo od renomovaného dodavatele SSL.

Instalace certifikátu SSL vyžaduje několik kroků, například aktualizaci interních odkazů na vašem webu, nastavení přesměrování 301 a aktualizaci transakčních e-mailů atd. Certifikát SSL je dnes nejdůležitějším krokem pro zabezpečení online a jeho význam poroste s tím, jak prohlížeče začnou podnikat kroky proti HTTP servery.

Vyberte zabezpečenou platformu & Zachovejte to v bezpečí

V současné době je k dispozici řada platforem elektronického obchodování. Platforma elektronického obchodu provádí, jak chcete, a má dobrou pověst pro pravidelné aktualizace a zabezpečení. Některé populární platformy elektronického obchodování zahrnují Magento, WooCommerce a PrestaShop, ale ty jsou placené. Hackeři v těchto nástrojích neustále hledají zranitelnosti, a proto jsou neustále k dispozici aktualizace zabezpečení.

Nenechávejte svůj web na zodpovědnosti vývojářské, designérské nebo webhostingové společnosti. Místo toho je zabezpečení vašeho webu na vašich bedrech. Nezáleží na tom, jestli jste technická osoba nebo ne, budete se muset ujistit, že vás někdo z vašeho týmu kryje zpět. Sledujte web poskytovatele softwaru, abyste si nainstalovali nejnovější aktualizace, a zeptejte se svého bezpečnostního odborníka, pokud jsou aplikovány na váš web..

Použití bezpečnostní aplikace elektronického obchodování ochrání váš web před nejčastějšími zranitelnostmi a také zkontroluje web dodavatele, aby se ujistil, že používáte nejnovější verzi.

Zabezpečení oblasti správy

Ochrana administrátorské oblasti je jedním z nejjednodušších a nejlevnějších způsobů, jak zlepšit zabezpečení vašeho webu. Pokud používáte platformy jako Magento nebo WooCommerce (založené na WordPress), které jsou běžnými platformami elektronického obchodu, budou mít výchozí administrátorskou oblast. Většina líných hackerů, kteří hledají snadné cíle, lze snadno zabránit změnou tohoto.

Změna výchozího uživatelského jména správce je také velmi důležitá. Hackeři hledají snadné cíle, tj. Pokud použijete výchozí uživatelské jméno, jako je „admin“, pak jste jen kachna na sezení. Udělejte své přihlašovací údaje originální a těžko prolomitelné. Správcovskou oblast můžete také omezit nastavením „bílého seznamu“ adres IP, které správce serveru ovládá, a povolit přístup do oblasti správy pouze známým adresám IP..

Nakonec nastavte administrátorskou oblast tak, aby informovala administrátora o každém překročení určité prahové hodnoty, například o pokusech o selhání přihlášení nebo o pokusech o přihlášení neznámých IP adres. Tyto způsoby jsou levné, efektivní, ale snadno použitelné.

Nakonec vytvořte svou administrátorskou oblast, aby varovala správce před překročením určitého limitu, jako jsou neúspěšné pokusy o přihlášení nebo pokusy o přihlášení z neznámých IP adres.

Jsou to překvapivě jednoduché a levné, ale efektivní kroky.

Pravidelně zálohujte svá data

Zálohování je velmi důležité, pokud se váš web v každém případě napadne. Selhání hardwaru nebo lidské chyby mohou být také důvodem ztráty dat. Proto je zálohování vašich dat nejdůležitějším krokem, a to je odpovědnost vlastníka webu. Ruční zálohování je dobrá volba, ale existuje riziko, že budete pravidelně zálohovat. Nejlepší způsob, jak si zálohovat, je proto služba automatického zálohování. Tato služba bude pravidelně zálohovat vaše data a také je udržovat v bezpečí.

Nikdy nedržte údaje o kartě klienta

Jen málo platforem elektronického obchodování má schopnost přijímat údaje o kreditní kartě klienta a ukládat je. Tomu by se však mělo zabránit. Nejedná se pouze o nesprávný postup, ale může vám také vydělat velkou pokutu, pokud v každém případě dojde ke kompromitaci vašich systémů. Ideálním způsobem, jak uchovávat taková citlivá data, je využít služeb poskytovatele platební brány, kteří zadržují platby mimo váš web, aby byla zachována vysoká úroveň zabezpečení citlivých dat..

Pokud je podnik v počátečních fázích, pak služby, jako je PayPal, umožňují zasáhnout paluby a mnoho zákazníků je preferuje. Doporučujeme také akreditaci PCI DSS (Payment Card Industry Data Standard Standard). Aby byla kompatibilita s finančními údaji vašeho zákazníka nezbytná, musí být kompatibilní s PCI-DSS. Na vašem webu je také třeba provést silnou kontrolu přístupu.

Použijte software Geo-Location Anti-Fraud

V dnešní době se hackerství stalo globálním problémem a už se nejedná o místní problém. Použití podrobností o odcizených kartách zahrnuje odcizení karet v odlehlé části světa, která je elektronicky odesílána do jiné části země a poté použita k páchání online podvodů.

Při odesílání položek k falešné objednávce a zahájení vyzvedávání zpětných zúčtování můžete přijít o příjmy. Tento problém lze vyřešit pomocí nástroje Geo-Location Anti-Fraud Tool. Tyto nástroje poskytují skóre podvodů v reálném čase, podle kterého obchodník určuje úroveň rizika pro jakoukoli konkrétní transakci.

Aby bylo možné vytvořit jednotné skóre rizika podvodů, algoritmus zkoumá některá kritéria kolem IP adresy objednávky a populární metody maskování, jako je použití proxy serverů, a porovnává je s databází miliard transakcí. Také vám dává šanci buď vrátit objednávku nebo provést několik ručních kontrol.

Vytvořte manuální zásady zabezpečení & Postupy

Pevné manuální postupy jsou velmi účinné. Například pokud obdržíte objednávku s vysokým rizikovým skóre, vypadá to dobře pro vás. V tomto případě je nutné další vyšetřování, a to je místo, kde začínají hrát bezpečnostní zásady a postupy podniku.

Postupy a procesy jsou příliš nudné na to, abychom se na ně podívali; jsou však stejně jednoduché jako volání klienta pomocí poskytnutého čísla. Pokud nejsou k dispozici, může být zaslán e-mail s žádostí o identifikaci. To lze také rozšířit na zásady týkající se hesel a fyzické zabezpečení, jako jsou odcizené nebo ztracené položky, jako jsou notebooky, které lze použít pro přístup k vašemu systému.

Vícevrstvé zabezpečení

Je zřejmé, že jediná vrstva zabezpečení nestačí pro ochranu vašeho webu, proto je vysoce doporučeno mít více vrstev zabezpečení.

Firewall je dobrá volba, ať už jde o fyzický firewall nebo Firewall webové aplikace. Mohou vás ochránit před známými hackery, například SQL injekcí nebo skriptováním mezi servery.

Web lze také vylepšit pomocí sítě pro doručování obsahu (CDN). Tato síť je geograficky rozptýlená sada serverů, která vykonává funkci ukládání kopií stránek vašeho webu.

Výhodou CDN je, že mohou rozpoznat škodlivý provoz, aby zabránili poškození vašeho webu. Může také zabránit distribuovaným útokům na útoky (DDoS). Útokům DDoS lze také zabránit použitím svobodného a otevřeného softwaru.

Závěr

Hacking může být mnohem nákladnější než bez zabezpečení jen proto, že je zaplaceno. Přesto neexistuje dokonalé řešení, které by zajistilo bezpečný a zdravý web elektronického obchodu. Nejlepší řešení pro ochranu webu elektronického obchodování je správná volba softwaru a hostitelské platformy a udržování všeho aktualizovaného a bezpečného. V případě jakékoli náhodné ztráty dat musíte také udržovat automatické zálohování webu. Nejlepším přístupem k zabezpečení webové stránky elektronického obchodování je vrstvené zabezpečení, které se skládá z mnoha různých nástrojů. Nikdy nezapomeňte, že dobré staré písemné postupy hrají velmi důležitou roli při zajišťování bezpečnosti a zabezpečení vašeho webu.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map