Jak zabezpieczyć witrynę e-commerce


Bezpieczeństwo rzeczy wartościowych fizycznie jest o wiele łatwiejsze, co można osiągnąć dzięki bezpiecznym drzwiom z zamkami, kamerami CCTV, systemami alarmowymi itp. Są to widoczne sposoby bezpieczeństwa, z których zwykle może korzystać każdy prowadzący lokalny sklep w centrum handlowym. Ale co, jeśli wszystkie Twoje działania biznesowe mają miejsce w Internecie? Handel elektroniczny to rozwijająca się branża, która potrzebuje ochrony przed wyrafinowanymi hakerami, którzy zawsze szukają słabości sklepów internetowych, które mogą wykorzystać. Z pewnością hakowanie i kradzież online znacznie różnią się od zwykłej kradzieży kilku przedmiotów i ich sprzedaży na lokalnym czarnym rynku.

Cyberprzestępcy poszukują danych, które są o wiele cenniejsze. Wszystkie dane karty kredytowej, identyfikator klienta, sklep e-commerce lub Twoja firma są zagrożone kradzieżą online. Dlatego zabezpieczanie ich wszystkich staje się niezwykle ważne. Opracowaliśmy dla Ciebie jedne z najbardziej skutecznych wskazówek, które pomogą Ci w tworzeniu bezpieczeństwa w witrynie e-commerce.

Wybierz Hosting e-commerce

Budowa witryny internetowej wymaga wielu inwestycji. Pieniądze są potrzebne na planowanie, budowę, optymalizację i promocję strony internetowej. Ale zastanów się, zanim wybierzesz opcję taniego hostingu swojej witryny. Tanie usługi hostingowe oferują kuszące, ale niepraktyczne funkcje. Ponadto, jeśli korzystasz z usługi hostingu współdzielonego z wieloma użytkownikami, na końcu może Ci przeszkadzać hałaśliwe sąsiedztwo. Dobrze jest mieć pewność, ile Twój host inwestuje w bezpieczeństwo.

Najlepszą opcją dla sprzedawców e-commerce jest wirtualny prywatny serwer. Jest dobry, ma skalowalną wydajność przy rozsądnych kosztach, a także opcje dostosowywania zabezpieczeń są genialne.

Konfigurowanie serwera pod kątem bezpieczeństwa jest również dobrą opcją i istnieje szansa, że ​​jeśli nie będziesz w stanie zarządzać serwerem, możesz wybrać renomowanego hosta, który zrobi to za Ciebie.

Przełącz na HTTPS

Korzystanie z bezpiecznego hostingu HTTPS z certyfikatem SSL, do niedawna ograniczało się tylko do obszaru płatności witryny. Tak jest nadal; właściciele witryn zmieniają się jednak, aby zabezpieczyć swoje witryny.

Google stwierdził w 2014 r., Że uwzględniają HTTPS jako czynnik rankingowy. Ostatnio powiedzieli, że planują oznaczyć wszystkie witryny HTTP jako niezabezpieczone. Podobnie rzecz powiedziała Mozilla w 2015 roku. Jeśli witryna chce przejść z HTTP na HTTPs, będzie wymagała certyfikatu SSL. Certyfikat SSL można kupić od firmy hostingowej lub renomowanego dostawcy SSL.

Instalacja certyfikatu SSL wymaga kilku kroków, takich jak aktualizacja wewnętrznych linków w Twojej witrynie, konfiguracja przekierowań 301 i aktualizacja linków e-maili transakcyjnych itp. Certyfikat SSL jest obecnie najważniejszym krokiem dla bezpieczeństwa online, a jego znaczenie będzie rosło, gdy przeglądarki zaczną podejmować działania przeciwko Strony HTTP.

Wybierz bezpieczną platformę & Zachowaj bezpieczeństwo

Obecnie dostępnych jest wiele platform handlu elektronicznego. Platforma e-commerce działa tak, jak tego chcesz i ma dobrą reputację w zakresie regularnych aktualizacji i bezpieczeństwa. Niektóre popularne platformy e-commerce obejmują Magento, WooCommerce i PrestaShop, ale są płatne. Hakerzy stale szukają luk w tych narzędziach, dlatego udostępniane są ciągłe aktualizacje zabezpieczeń.

Nie pozostawiaj swojej witryny w gestii programisty, projektanta lub firmy hostingowej. Zamiast tego bezpieczeństwo twojej witryny spoczywa na twoich barkach. Bez względu na to, czy jesteś osobą techniczną, czy nie, musisz upewnić się, że ktoś z twojego zespołu cię osłania. Obserwuj witrynę dostawcy oprogramowania, aby zainstalować najnowsze aktualizacje i zapytaj eksperta ds. Bezpieczeństwa, czy są one stosowane w Twojej witrynie.

Korzystanie z aplikacji zabezpieczającej handel elektroniczny ochroni Twoją witrynę przed najczęstszymi lukami, a także sprawdzi witrynę producenta, aby upewnić się, że korzystasz z najnowszej wersji.

Bezpieczeństwo obszaru administracyjnego

Ochrona obszaru administracyjnego to jeden z najprostszych i najtańszych sposobów poprawy bezpieczeństwa witryny. Jeśli korzystasz z platform takich jak Magento lub WooCommerce (opartych na WordPress), które są powszechnymi platformami e-commerce, będą one miały domyślny obszar administracyjny. Zmieniając to, można łatwo zapobiec większości leniwych hacków szukających łatwych celów.

Bardzo ważna jest również zmiana domyślnej nazwy użytkownika administratora. Hakerzy szukają łatwych celów, więc jeśli zastosujesz domyślną nazwę użytkownika, np. „Admin”, to będziesz tylko siedzącą kaczką. Uczyń swoje dane logowania oryginalnymi i trudnymi do złamania. Możesz także ograniczyć obszar administracyjny, ustawiając „białą listę” adresów IP, które kontroluje administrator serwera i zezwala na dostęp tylko do znanych adresów IP do obszaru administracyjnego.

Na koniec skonfiguruj obszar administratora, aby informował administratora o każdym przekroczeniu określonego progu, na przykład próbach niepowodzenia logowania lub próbach logowania nieznanych adresów IP. Te sposoby są tanie, skuteczne, ale proste w użyciu.

Na koniec ustaw obszar administratora, aby ostrzegał administratora o przekroczeniu określonego progu, takiego jak nieudane próby logowania lub próby logowania z nieznanych adresów IP.

Są to zaskakująco proste i tanie, ale skuteczne kroki.

Regularnie twórz kopie zapasowe swoich danych

Kopia zapasowa jest bardzo ważna, jeśli Twoja witryna zostanie w jakiś sposób zhakowana. Awaria sprzętu lub błąd ludzki mogą być również przyczyną utraty danych. Dlatego tworzenie kopii zapasowej danych jest najważniejszym krokiem, za który odpowiedzialność ponosi właściciel witryny. Ręczne tworzenie kopii zapasowej jest dobrym rozwiązaniem, ale istnieje ryzyko, że zapomnisz o regularnym tworzeniu kopii zapasowych. Dlatego najlepszym sposobem na zachowanie kopii zapasowej jest usługa automatycznej kopii zapasowej. Taka usługa regularnie tworzy kopie zapasowe danych, a także zapewnia ich bezpieczeństwo.

Nigdy nie przechowuj danych karty klienta

Niewiele platform e-commerce ma możliwość zaakceptowania danych karty kredytowej klienta i ich zapisania. Tego jednak należy unikać. Jest to nie tylko zła praktyka, ale może grozić ci grzywna, jeśli w każdym razie twoje systemy zostaną naruszone. Idealnym sposobem na zachowanie takich wrażliwych danych jest skorzystanie z usług dostawcy bramki płatniczej, którzy utrzymują płatności poza Twoją witryną w celu utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa wrażliwych danych.

Jeśli firma jest na początkowym etapie, usługi takie jak PayPal pozwalają na uruchomienie działającej talii i są preferowane przez wielu klientów. Dobrą praktyką jest również akredytacja karty płatniczej Industry Data Security Standard (PCI DSS). Aby zapewnić zgodność z PCI-DSS, wymagana jest gwarancja integralności danych finansowych klienta. Konieczne jest również wdrożenie silnej kontroli dostępu w całej witrynie.

Korzystaj z oprogramowania zapobiegającego oszustwom związanym z lokalizacją geograficzną

Obecnie hakowanie stało się problemem globalnym i nie jest już problemem lokalnym. Korzystanie ze szczegółów skradzionych kart wiąże się z kradzieżą kart w odległej części świata, która jest elektronicznie wysyłana do innej części ziemi, a następnie wykorzystywana do popełniania oszustw internetowych.

Możesz stracić przychody, wysyłając przedmioty do fałszywego zamówienia i rozpoczynając odbieranie obciążeń zwrotnych. Ten problem można rozwiązać za pomocą narzędzia do zapobiegania oszustwom geograficznym. Takie narzędzia dają ocenę oszustw w czasie rzeczywistym, dzięki której sprzedawca określa poziom ryzyka dla każdej konkretnej transakcji.

Aby stworzyć ujednolicony wskaźnik ryzyka oszustwa, algorytm analizuje niektóre kryteria dotyczące adresu IP zamówienia i popularne metody maskowania, takie jak użycie serwerów proxy i porównuje je z bazą danych miliardów transakcji. Daje to również możliwość zwrotu pieniędzy za zamówienie lub przeprowadzenia kilku kontroli ręcznych.

Utwórz ręczne zasady bezpieczeństwa & Procedury

Solidne ręczne procedury są bardzo skuteczne. Na przykład, jeśli otrzymasz zamówienie z wynikiem wysokiego ryzyka, wygląda dobrze. W tym przypadku potrzebne jest dalsze dochodzenie, w którym mają zastosowanie zasady i procedury bezpieczeństwa firmy.

Procedury i procesy są zbyt nudne, aby na nie patrzeć; są one jednak tak proste, jak zadzwonienie do klienta przy użyciu podanego numeru. Jeśli nie są dostępne, można wysłać wiadomość e-mail z prośbą o podanie niektórych dokumentów tożsamości. Można to również rozszerzyć na zasady haseł i zabezpieczenia fizyczne, takie jak skradzione lub zagubione przedmioty, takie jak laptopy, których można użyć do uzyskania dostępu do systemu.

Wielowarstwowe bezpieczeństwo

Oczywiste jest, że jedna warstwa zabezpieczeń nie wystarcza do ochrony witryny, dlatego wysoce zalecane jest posiadanie wielu warstw zabezpieczeń.

Zapora ogniowa jest dobrym rozwiązaniem, niezależnie od tego, czy jest to zapora fizyczna, czy zapora sieciowa. Mogą chronić cię przed słynnymi włamaniami, na przykład iniekcją SQL lub skryptami krzyżowymi.

Witrynę można również ulepszyć, korzystając z sieci dostarczania treści (CDN). Ta sieć to geograficznie rozproszony zestaw serwerów, który pełni funkcję przechowywania kopii stron Twojej witryny.

Zaletą sieci CDN jest to, że mogą rozpoznawać złośliwy ruch, aby zapobiec uszkodzeniu witryny. Może także zapobiegać atakom DDoS (Distributed Denial of Service). Atakom DDoS można również zapobiec, korzystając z bezpłatnego oprogramowania typu open source.

Wniosek

Hakowanie może być o wiele bardziej kosztowne niż brak bezpieczeństwa tylko dlatego, że jest płatny. Jednak nie ma idealnego rozwiązania, które zapewniłoby bezpieczeństwo i solidność witryny e-commerce. Najlepszym rozwiązaniem do ochrony witryny e-commerce jest dokonanie właściwego wyboru oprogramowania i platformy hostingowej oraz utrzymanie aktualności i bezpieczeństwa. Ponadto w przypadku przypadkowej utraty danych musisz zachować automatyczną kopię zapasową witryny. Najlepszym sposobem na zapewnienie bezpieczeństwa strony internetowej handlu elektronicznego jest warstwowe bezpieczeństwo, które składa się z wielu różnych narzędzi. Nigdy też nie zapominaj, że stare dobre pisemne procedury odgrywają bardzo ważną rolę w utrzymywaniu bezpieczeństwa witryny.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map