Najbezpečnejšie webové prehliadače 2020 – súkromné ​​prehliadače


Kľúčové poznatky: Nedávno som uskutočnil rôzne výskumy týkajúce sa bezpečného prehliadača a súkromia na internete. Cez to som musel zistiť, že konečná odpoveď na bezpečné prehliadanie je prostredníctvom NordVPN.

Aj keď technickí giganti ako Google a Mozilla dokonca zaviedli svoje zabezpečené webové prehliadače, nie sú také bezpečné, ako tvrdia, že sú.

Taktiež Tor, ktorý bol projektom CIA a je známy ako najbezpečnejší prehliadač, vyžaduje použitie VPN.

Úvod do zabezpečených prehliadačov

V tejto digitálnej ére je potrebné, aby ste chránili svoju online aktivitu. Každý program v kategórii najbezpečnejší prehľadávač zaisťuje, že vaša ochrana na webe je ich prioritou. Ďalšou úlohou je chrániť vaše informácie pred cudzími ľuďmi. Súkromný prehliadač vám teda pomôže všade na webe.

Už bola definovaná metóda na prenos údajov cez internet prostredníctvom webových prehliadačov. Niektoré prehliadače majú, bohužiaľ, nepriaznivý vplyv na súkromie používateľov internetu. Výsledky, ktoré bránia sledovacím skriptom odcudziť poverenia používateľov.

Vládny program hromadného sledovania a uchovávanie údajov má tiež právo viesť záznamy používateľov v záujme národnej obrany.

Tieto aspekty sú nepríjemné pre používateľov, pretože tým, že sledujú ich činnosti prehliadania, poškodzujú slobodu internetu. Na vyriešenie týchto problémov boli zavedené najlepšie zabezpečené prehliadače.

Najbezpečnejšie prehliadače v roku 2020

Tieto prehliadače majú právo spravovať dôvernosť údajov pred nezákonným prístupom, škodlivými hrozbami a zneužitím údajov.

Aktivity skrývania prehliadania však u najbezpečnejších prehľadávačov nie sú prvotriedne, pretože nejako odchádzajú údaje poskytovateľom internetových služieb. Súkromné ​​prehliadače sú kompetentné poskytovať rýchle prehliadanie na platformách ako Android a iPhone.

Keďže bežné prehliadače poskytujú vysokú ochranu údajov v systémoch Windows a Mac s pomocou rozšírení ochrany osobných údajov.

1. Firefox Focus

Firefox Focus je ďalším prírastkom do zoznamu najlepších anonymných prehliadačov Mozilly. Je navrhnutý výlučne pre zabezpečenie dát zákazníka. Počiatočné spustenie bolo s ohľadom na používateľov iOS.

Najnovšia aktualizácia sa však musí týkať systému Android. Je to najbezpečnejší prehliadač, ktorý sa zameriava na utajovanie údajov s nádherne navrhnutým potešením pre vaše oči.

Firefox-focus

Blokuje sledovanie reklám, čo znamená, že webové stránky nezaznamenávajú históriu prehliadania webu používateľa a rýchlosť internetu nie je ohrozená..

Bezpečný prehliadač pre Android má špeciálnu funkciu, ktorá pomáha Firefoxu Focus pri zabezpečení pozície v zoznamoch blokovačov reklám.

Firefox Focus blokuje inzerentov v monitorovaní používateľského prostredia. Uľahčuje tiež činnosti, keď je aktivovaný režim zabezpečeného prehliadača. Po dokončení prehliadania môžete kliknúť na ikonu Vymazať a všetky vaše internetové aktivity budú odstránené.

2. Tor Browser

Je to bezpečný prehliadač, ktorý bol vyvinutý po masívnom náraste problémov používateľov internetu s ochranou súkromia. Prehliadač Tor bol predmetom diskusie kvôli jeho technologickému pokroku a povedomiu. Ľudia, ktorí pravidelne používajú internet, si nainštalovali prehliadač Tor na bezpečné prehliadanie.

Softvér Tor je založený na distribuovaných sieťach relé, ktoré chránia internetovú komunikáciu pred sledovaním poskytovateľmi internetových služieb a dozornými agentúrami. Prehliadač Tor generuje vyhradený šifrovaný tunel na odosielanie a prijímanie údajov. Vyhýba sa zlým očiam z monitorovania internetového pripojenia.

Webové stránky, ktoré navštívite, sa skryjú spolu s vašou existujúcou polohou. Tiež umožňuje používateľom prístup na stránky s obmedzeným prístupom na ich zariadenia.

Prehliadač Tor zvyšuje vaše súkromie online a chráni pred programom sledovania vykonávaným NSA. Tajne prenáša váš internetový prenos z rôznych miest a skryje zdroj komunikácie.

Prehliadač Tor je možné používať bez inštalácie akéhokoľvek softvéru na Windows, Mac a Linux. Dodáva sa s vopred nakonfigurovanými bezpečnostnými funkciami na ochranu vašej anonymity a môže bežať z jednotky USB Flash.

Ako Tor funguje

Tor sa tiež nazýva „Cibuľový smerovač“Pretože pracuje na koncepcii smerovania cibule. Štruktúra cibule má viac vrstiev; podobne ako smerovač cibule. Tieto vrstvy šifrujú dáta viackrát a potom sa odosielajú prostredníctvom virtuálnych okruhov.

Strana prijímača dešifruje dáta skôr, ako sa prenesú na ďalšiu úroveň. Najvnútornejšia vrstva šifrovaných údajov je dešifrovaná poslednou vrstvou predtým, ako pôvodné dáta dosiahnu cieľ.

ako tor funguje

V tomto procese sa dešifrovanie vrstiev vykonáva tak efektívne, aby sa IP adresa a umiestnenie nezistili a nezachovali sa. To obmedzuje špionážne oči na prezeranie webových stránok, s ktorými komunikujete. Taktiež znemožňuje sledovať vaše internetové aktivity.

prehliadač

Čo robí to inak?

Tor je veľmi populárny v tých krajinách, kde je obmedzená sloboda prejavu cez internet. Napríklad v Číne nie sú občania schopní pristupovať na webové stránky z dôvodu cenzúrnych zákonov, v takom prípade sa spustí prehliadač Tor..

Najlepšie Tor alternatívy určené pre bezpečné prehliadanie

Tento zabezpečený webový prehliadač používa aj Edward Snowden známy ako „Whistleblower“, ktorý prostredníctvom Tor zverejňuje informácie o programe PRISM NSA médiám. Mnoho priemerných občanov a akademických pracovníkov používa Tor v záujme ochrany slobody a súkromia v tomto období hromadného dohľadu.

3. Epický prehliadač ochrany osobných údajov

Epický webový prehliadač je vyvinutý pomocou technológie chrómu, ktorá má za cieľ spríjemniť prehliadanie. Funkcia, vďaka ktorej je zabezpečený prehliadač, je „režim súkromného prehliadania“.

To znamená, že na konci programu Epic dôjde k vymazaniu všetkých údajov prehliadania počas používania internetu a ukladá sa veľmi malé množstvo údajov o histórii.

Prehliadač používa „šifrovaný proxy“, ktorý skryje vašu IP adresu a šifruje údaje prehliadania. Požiadavky DNS sú smerované prostredníctvom šifrovaného servera proxy. Poskytuje to ochranu histórii prehliadania od poskytovateľa internetových služieb (ISP) a ďalších snooperov údajov.

epic-browser

Epic je najbezpečnejší prehliadač, ktorý vás chráni pred sledovaním skriptov, súborov cookie, widgetov tretích strán a reklamných sietí. Umožňuje tiež prístup k zablokovanému obsahu z iných krajín.

Pomocou tohto prehľadávača zostanú vaše vyhľadávania súkromné ​​a zakáže vyhľadávacím nástrojom uloženie vašej adresy IP. Uprednostňuje pripojenia SSL a chráni vás vo verejnej sieti.

4. Prehliadač SRWare Iron

SRWare Iron je ďalší najlepšie zabezpečený prehliadač, ktorý napodobňuje prehliadač Google Chrome s výnimkou jeho funkcií ochrany osobných údajov. Tvrdí tiež, že je „skutočnou alternatívou“ prehliadača Chrome. Tento prehliadač ponúka prispôsobiteľné vývojárske nástroje, nastavenia ochrany osobných údajov a rozšírenia.

Tento zabezpečený prehliadač vylučuje na rozdiel od prehliadača Chrome funkcie a sledovanie používania, ktoré ohrozuje ochranu súkromia. Má tiež zabudovanú funkciu schopnú blokovať nechcené reklamy. Vytvára jedinečné ID používateľa a odosiela záznamy spoločnosti Google na generovanie návrhov.

SRWare je rýchly prehliadač s elegantným dizajnom a inovatívnymi funkciami. Najlepšie pre ľudí, ktorí hľadajú dobrý webový prehliadač zameraný na vývojárov prehliadača Chrome. SRWare zabezpečuje vaše údaje pomocou rôznych metód zabezpečenia.

5. Comodo Dragon Browser

Comodo Dragon Browser je postavený na technológii Chromium a ponúka podobné funkcie ako Chrome s prvotriednou bezpečnosťou, to znamená, že sú chránené všetky aktivity na internete. Comodo dragon má online ochrancu súkromia so všetkými potrebnými možnosťami.

Comodo-browser

Prispôsobením doplnkov a doplnkov je rozhranie prehliadača užívateľsky prívetivejšie pre začiatočníkov. Poskytuje vám neprekonateľnú rýchlosť so šifrovaným tunelovaním pre bezpečný prenos prenosu. Prehliadač Comodo Dragon vás udrží v bezpečí a dokončí zrážky alebo zamrznuté okná. Zabraňuje sledovaniu súborov cookie a iných špionážnych očí.

Prehliadač Comodo Dragon má technológiu overovania domén, ktorá identifikuje a oddeľuje nadštandardné certifikáty SSL od podradených. Týmto prehliadačom je zabránené všetkému sledovaniu sťahovania prehliadača z dôvodu ochrany súkromia.

6. Prehliadač Avira Scout

Špekulácie za skautom, že je to od nemeckej antivírusovej firmy. Avira skaut má zhromažďovať celý rad bezpečnostných doplnkov tretích síl v bezpečnom prehliadači na báze chrómu s niektorými z ich ďalších funkcií.

Avira skaut ponúka bezpečné prehliadanie webových stránok, ktoré blokuje phishingové weby, bezpečné vyhľadávanie v Avire, chránené Wi-Fi, ktoré implementuje HTTPS pri surfovaní na stránkach s nezabezpečeným Wi-Fi a sledovaním.

Avira-scout

Naopak, s niekoľkými vylepšeniami sa zdá, že skaut je „tvrdený“ a ďalšie sú príliš pravdepodobné v budúcnosti. Skript je zabudovaný na zabezpečenie rozšírení oproti povolenému zoznamu.

Vyššie uvedené rozšírenia sa tiež vykonávajú pomocou samotného prehľadávača a nemožno ich odpojiť, čo je istá bezpečnosť. Nadchádzajúce vydania budú zahŕňať AV skenovanie spoločnosti Avira a v určitom okamihu aj zariadenie na cloudové skenovanie spoločnosti.

7. Statočný prehliadač

Vyhlásený Brendanom Eichom, hlavným podporovateľom projektu Mozilla, je Brave program s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý ponúka úctyhodných prehliadačov Chrome a Safari. Ponúka neuveriteľné rýchlosti a propagáciu pohonu po ovládacích prvkoch, ideálne pre ochrannú ochranu, ktorá je tiež po ľahkom programe.

statočný

Je prístupný pre klientov Windows, Linux a OS X a stal sa jedným z najbezpečnejších prehliadačov. Brave obsahuje HTTPS Everywhere joining, squares treat catch, obsahuje pekný blokovač propagácie a má dynamickú dizajnérsku skupinu, ktorá neustále zdokonaľuje program.

nevýhody?

Je to zatiaľ len mierne nový program, takže možno nie tak čistá položka, ako by mohla byť, a užitočnosť rozšírenia je zatiaľ nedostatočná..

8. Prehliadač Yandex

Yandex ponúka veľmi použiteľné rozhranie, ktoré sa nezabúda príliš ďaleko od útechy prehliadača Chrome, v obryse a zvýraznenia. Ideálne pre tých, ktorí sú opatrní pri prechode na bezpečnejší a pravidelne odstraňovaný program. Vďaka tomu je svetový populárny bezpečný prehliadač.

Yandex

Yandex, ktorý je závislý od prehliadača Chromium, využíva motor „blikania“, ktorý spúšťa kontrolu sťahovaním a dokonca používa antivírus spoločnosti Kaspersky na zisťovanie výskytu škodlivých látok..

Pravidelne, keď sa kontrolujú programy, skončia jednoducho leniví a spoločnosť Yandex sa ho snaží vyriešiť. Program využíva inováciu Turbo od Opery na zlepšenie stránok, ktoré nespĺňajú očakávania alebo pracujú nad temperamentným systémom.

Yandex navyše poskytuje záruku karikatúry DNS, ktorá môže roztrieštiť stránky obsahujúce škodlivé látky a zabezpečuje heslá a body záujmu o bankové karty, ktoré sú odložené..

9. Prehliadač dooble

Dooble je chudobný viacstupňový program založený na prehliadači Chromium (Windows, Linux, OS X), ktorý nebude pre každého bez ohľadu na jeho bezpečnostné prvky. Vo svojom predvolenom stave oslabuje nespoľahlivé rozhrania, napríklad Flash a Javascript, ktoré sťažujú použitie so značnou mierou cieľov, zatiaľ môžu byť opodstatnené, napriek všetkým problémom pre jeho odizolovaný prístup..

dooble

Program očakáva, že klient bude musieť z tajnosti cestovať tajne, zatiaľ čo HTTPS môže byť autorizovaný a v iFrame môže byť zablokované ošetrenie relácií zvonka. Zaobchádzanie s cookies je zvláštne.

Predstavivým prvkom je, že všetok obsah klienta (záložky, vnímanie sklonu a história) môže byť kódovaný pomocou rôznych čísel a prístupovej frázy. Ďalším fascinujúcim prvkom je nastavenie bezpečnosti, napríklad súkromné ​​prezeranie, pre každú kartu využívajúcu alternatívu kliknutia pravým tlačidlom.

Komentátori sa nepripravili k Dooble vzhľadom na to, že na niektorých miestach je potrebné zdokonalenie, napriek tomu sme si mysleli, že je to rýchle a podľa niektorých jeho myšlienok je prefíkané.

10. Odpojte prehliadač

Tento prehliadač používa technológiu indexového prehľadávania na webe a nájdenia webových stránok tých spoločností, ktoré sledujú verejnosť. Odpojenie sa používa najmä na odpojenie od webových stránok, ktoré sa usilujú uchovávať vaše údaje alebo akékoľvek iné informácie, ktoré sa vás týkajú, iným spôsobom..

odpojiť

Pri prehľadávaní prostredníctvom služby Odpojiť sa vám zobrazuje viacero správ, v ktorých sa uvádza, že ktorýkoľvek konkrétny web sa snaží sledovať vaše aktivity. Odpojenie automaticky ukončí vaše rozhranie s konkrétnymi webmi, ktoré predstavujú riziko pre vaše súkromie.

Doplnky na zabezpečenie vašej aktivity prehliadania.

Existujú tiež rôzne výrazné ďalšie položky alebo rozšírenia, ktoré môžete zaviesť na zvýšenie ochrany a zabezpečenia webového prehľadávača.

Tu je niekoľko doplnkov, ktoré môžu zvýšiť bezpečnosť vašich webových prehliadačov.

 • HTTPS všade: – Vyvinuté v Electronic Frontier Foundation bude nasmerovať stránky na používanie chránenej siete šifrovanej HTTPS.
 • uBlock Pôvod: – Toto je standout medzi ostatnými blokovačmi reklamy založenými na prehliadači. Zabezpečuje, aby vás inzerenti na webe nesledovali.
 • uMatrix: – Získate tak moc nad každým programom, ktorý by vás mohol sledovať pri návšteve významných stránok.
 • Autodelete súborov cookie: – Týmto sa vymažú cookies, ktoré už nikdy nie sú potrebné pre vaše surfovanie.
 • Odznak ochrany osobných údajov: – Badger na ochranu súkromia je navyše z EFF, ktorý obmedzuje propagácie špionáže a sledovače.
 • Decentraleyes: – Toto zaisťuje vašu bezpečnosť pri sledovaní prostredníctvom obsahových sietí.
 • Agent náhodných používateľov: – Tento doplnok je k dispozícii pre prehliadače Firefox a Chrome a bude sa točiť rôznymi operátormi používateľov, čo vám umožní oklamať škodlivé systémy.
 • NoScript: – Umožňuje vám presne zmeniť obsah, ktorý sa neustále zobrazuje na stránkach, na ktoré pristávate. Je to pre špičkových klientov a vyžaduje si veľa prispôsobení, pretože to samozrejme poškodí väčšinu lokalít.

záver

Dúfame, že by ste našli bezpečný webový prehľadávač na bezpečné prehliadanie, je celkom zrejmé, že Tor je najlepší zabezpečený prehliadač, ktorý by ste mali použiť, ale prehliadač by si mal vybrať podľa svojej potreby ochrany. Niekto, kto požaduje bezpečnosť a súkromie ako prehľadávač Epic, je ideálnou voľbou.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map