Čo je to VPN – Sprievodca pre začiatočníkov


VPN (Virtual Private Network) je sieť využívaná na zabezpečenie súkromia a anonymity vo verejných aj súkromných sieťach. Organizácie ich pravidelne využívajú na zabezpečenie citlivých informácií. Zabezpečenie sa rozširuje pomocou VPN z dôvodu, že základná adresa IP klienta je nahradená adresou poskytovateľa VPN.

Táto technika umožňuje fanúšikom dosiahnuť IP adresu z ktoréhokoľvek mesta na svete, ktoré ponúka jeho služba VPN. Môžete napríklad žiť v San Franciscu, no napriek tomu s VPN môžete vyzerať, že žijete v Amsterdame, New Yorku alebo v ľubovoľnom počte mestských oblastí..

Pretože organizácia VPN nepozná vaše meno, adresu ani šetrí body záujmu o peniaze, zahŕňa to ďalšiu úroveň zabezpečenia. Napriek tomu budú v súčasnosti poznať vašu skutočnú IP adresu.

Ako fungujú siete VPN?

Pri prepojení s webom ste sa pôvodne spojili s poskytovateľom internetových služieb (ISP), ktorý vás v tomto momente spája so všetkými webmi (alebo inými webovými aktívami), ktoré chcete navštíviť. Všetky vaše pohyby webu prechádzajú servermi vášho ISP a váš ISP ich uvidí.

Ak ste na sieti VPN, máte rozhranie so serverom, ktorý používa váš poskytovateľ VPN (ďalej len „server VPN“) pomocou šifrovaného pripojenia. To znamená, že všetky informácie, ktoré sa prenášajú medzi počítačom a serverom VPN, sú šifrované, takže ich môžete „vidieť“ len vy a server VPN.

Prečo je potrebné používať VPN?

Sieť VPN zaručuje, že zostanete úplne súkromní a zabezpečení tak, ako ste na webe. Váš poskytovateľ internetových služieb nebude mať možnosť vidieť vaše informácie, pretože boli úplne zašifrované. Vaše aktivity sú smerované úplne cez server VPN. Týmto spôsobom váš poskytovateľ internetových služieb nemôže nájsť vaše informácie.

Keď zmeníte svoju adresu IP na serveri VPN, svet online vás bude dešifrovať ako pochádzajúci z konkrétneho kúska krajiny alebo sveta vzhľadom na túto novú adresu IP. Jednotlivci, ktorí sa snažia sledovať váš online pohyb, budú nasmerovaní na server VPN. V súlade s tým nebude vaša skutočná adresa IP nikdy odhalená.

A čo viac, VPN zaručuje, že môžete získať online otvorený hotspot Wi-Fi bez toho, aby ste svoje informácie odkryli. Je známe, že hackeri získavajú informácie online za denného Wi-Fi pripojenia, pretože tieto informácie nie sú úplne kódované alebo zabezpečené. S VPN zaručujete, že sa budete udržiavať na webe a bezpečne.

Protokoly VPN

Množstvo protokolov VPN zabezpečujúcich bezpečnosť s časom rastie. Najznámejšie protokoly sú:

PPTP – PPTP existuje už od čias systému Windows 95. Účelom ponuky PPTP je, že sa dá v zásade nastaviť na každom skutočnom OS. Preto PPTP vyvoláva spojenie point-to-point cez protokol GRE. Bezpečnosť dohovoru o PPTP bola vznesená pochybnosti o neskorom termíne. Je to zatiaľ solídne, ale nie najbezpečnejšie.

L2TP / IPSec – L2TP cez IPsec je bezpečnejšie ako PPTP a ponúka viac upozornení. L2TP / IPsec je metóda na aktualizáciu dvoch konvencií, pričom sa nezabúda na konečný cieľ vyzdvihnúť najlepšie výsledky každého z nich. V tejto situácii sa protokol L2TP používa na vytvorenie pasáže a protokol IPsec poskytuje bezpečný kanál. Toto vytvára úžasne bezpečný balík.

Otvorte VPN – OpenVPN je VPN založená na protokole SSL, ktorá si udržiava slávu. Použitý produkt je otvorený zdroj a je bezvýhradne prístupný. SSL je vyvinutý šifrovací protokol a OpenVPN môže bežať na samostatnom porte UDP alebo TCP, čo ho robí do veľkej miery prispôsobiteľným.

Čo môžete robiť s VPN?

Sieť VPN môžete použiť na vytváranie skladieb v opačnom smere, ako je kontrola v akomkoľvek rámci. Keď ste na VPN, zakrývate svoju online aktivitu pred všetkými. Svoje cvičenia budete chrániť pred vašou špecializovanou organizáciou online a zároveň zaručíte, že sa administratíva nebude pokúšať sledovať vaše aktivity.

Podobne sa môžete vyhnúť dohľadu, keď používate VPN. Využitím alternatívneho bodu pripojenia v podstate robíte stopy v opačnom smere od všetkých brán firewall alebo častí predstavených poskytovateľom internetových služieb, pracovným prostredím alebo školou. Oveľa silnejšie sa môžete dostať cez konkrétny obmedzovací firewall, ktorý zaviedla vaša blízka vláda.

Podobne môžete využiť sieť VPN na to, aby ste sa dostali k veciam, ktoré sú pre vašu geografickú oblasť mimo dosahu. To znamená, že Američan by mal prístup k nahrávkam z Kanady alebo Spojeného kráľovstva, keď je pripojený k sieti VPN. Môžete tiež získať prístup k nahrávkam, ktoré bežne sledujete doma, ale počas dovolenky sa nemôžete primerane dostať k nim..

Ako si vybrať službu VPN?

Podnikanie VPN vybuchlo až neskoro, pretože sa rozširoval počet webových klientov, ktorí k produktu pristupujú. Bez ohľadu na to, či premosťujú geo blokujúce svetové mediálne fázy – napríklad Netflix – alebo chránia pred rozšíreným prieskumom vlády, VPN sa ukázali ako nevyhnutné pre niektoré.

Každý poskytovateľ VPN ponúka množstvo výhod a meniace sa úrovne prispôsobenia interiéru. Aj keď tieto výrazné prístavy a konvencie sú pre technicky zdatných dobré, môže sa ukázať, že pre menej skúsených je okamžité.

Charakterizáciou najlepšieho dodávateľa sa zaoberá množstvo komponentov. Kým početné prevyšujú očakávania na jednom území, pravidelne ich potrebujú na inom území. Pri výbere služby VPN je potrebné uviesť nasledujúce body.

Ste v bezpečí na VPN?

Dôstojná správa VPN vám poskytne vysokú úroveň bezpečnosti. Budete zabezpečený proti prieskumu verejnej správy, zabránite poskytovateľovi internetových služieb v rozpoznávaní toho, čo robíte na webe, a naďalej sledujte vlastníkov autorských práv v prípade, že si nesprávne stiahnete médiá.

Bez ohľadu na to, ako to môže byť varované, sieť VPN vás nezaistí, ak polícia, vláda alebo rôzni experti ocenia najmä vás a vaše webové cvičenia..

Bol by som schopný bezpečne torrentovať pomocou VPN?

V prípade, že to váš dodávateľ poskytne, malo by byť v tomto okamihu torrenting (P2P sťahovanie) v poriadku. V každom prípade to nie všetky organizácie VPN umožňujú, preto sa pred pripojením pokúste skontrolovať.

Keď torrentujete, každý, kto sťahuje tento dokument, môže nepochybne rozlíšiť IP adresu každej inej osoby, ktorá sťahuje podobný záznam. Ak používate sieť VPN, namiesto adresy vašej skutočnej adresy IP sa zobrazí adresa IP vašej siete VPN.

Dodávatelia VPN pravidelne získavajú zásahy do autorských práv kvôli cvičeniam svojich klientov. Mnoho z nich bude spolupracovať a prípadne odovzdávať mená zasahujúcich klientov. Iní jednoducho vydajú oznámenia a oddelia zločincov.

Existuje niekoľko organizácií, ktoré sú radi, že vás nechajú liať a zachovajú vašu osobnosť v súkromí. Sieť VPN, ktorá neuchováva protokoly, je vždy skvelá šanca, ktorú si chcete stiahnuť cez P2P.

Je používanie siete VPN legálne?

Vo väčšine krajín sveta je ochrana legitímnym ideálom pre dominantnú časť obyvateľov. V období zostavovania tohto článku je používanie VPN vo všetkých krajinách zákonné. Preto značná časť týchto krajín zakazuje správu VPN fungovať.

Často sa snažia prinútiť jednotlivcov, aby sa dostali do zahraničnej správy VPN; či už je to možné, významný počet týchto štvorcov je jednoducho neúplne účinný.

Nevýhody VPN

Už sa hovorilo o prílišných výhodách. Teraz používajme VPN pri používaní VPN. V prípade, že uvažujete o pridaní VPN do cvičení na surfovaní na webe, musíte o ňom vedieť dve veci..

Primárnym potenciálnym problémom je tiež to, čo privádza siete VPN k niekoľkým – schopnosť paródovať vašu adresu. Je to úžasné, keď musíte mať všetky znaky toho, že ste v inom štáte, aby ste sa dostali k svojim správnym orgánom a podstate, ale nie vždy tak dobre. Predstavte si napríklad, že sa nachádzate v USA, avšak vyťažené do Spojeného kráľovstva, a vy sa rozhodnete dokončiť malý nákup na webe. Zrazu bude väčšina vašich hodnotení skôr v librách než v dolároch.

Podobne, v prípade, že súhlasíte s prijatím určitých správ, napríklad v bitcoine, rámec vezme vašu IP adresu ako evanjelium pre vašu oblasť, takže môžete skončiť zatriedením do zóny, v ktorej obvykle nežijete. Keď k tomu dôjde, zavedenie vylepšenia nie je vo všeobecnosti také jednoduché, ako zmena pasáže a opätovné načítanie stránky.

Okrem toho práca zo vzdialeného miesta môže spôsobiť mierne poklesy vašej rýchlosti vnímania. Raz za čas je to sotva pozorovateľné, ale občas to môže byť obrovské – a to podporuje možnosť, že vaše dáta sa ešte musia dostať von cez odkazy na vašu VPN, aby ste sa dostali na web..

Využitie VPN sa v podstate stáva potrebou, nie iba voľbou. Napriek tomu, že s využívaním VPN existuje niekoľko problémov, výhody ich výrazne prevyšujú a získanie dokonca aj nevýznamných cenných papierov ponúkaných poskytovateľom zadarmo nie je pozitívom niečoho, čo by ste lamentovali..

Musíte prečítať

Aj keď sieť VPN zásadne zvýši vašu online bezpečnosť a zabezpečenie, je potrebné si uvedomiť, že existujú určité medzné body k tomuto uisteniu..

Ako už bolo povedané, VPN nedáva úplné tajomstvo. Virtuálna súkromná sieť bude pri malej šanci, že sa na vás odborníci zameriavajú, len veľmi ťažko. Dávajte pozor, ak VPN ponúka dokončenie bezmennosti.

Sieť VPN nebráni webom v sledovaní vás. Využitie virtuálnej súkromnej siete na zmenšenie adresy IP pomáha, ale dominantná časť sledovania vykonávaného webmi a kontrolami je dokončená s využitím nasledujúcich inovácií, napríklad ošetrenia a programového snímania odtlačkov prstov..

Virtuálna súkromná sieť nemôže zabrániť webom, aby vás sledovali týmto spôsobom. Ideálny prístup, ktorý vás ochráni pred nasledovaním, je prostredníctvom rôznych zmien programov a modulov.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map