Tipy pre zabezpečenie smartfónov pre podniky


Moderné podniky čelia najväčším hrozbám v oblasti kybernetickej bezpečnosti a narušeniu údajov. Rozširuje sa aj používanie osobných mobilných zariadení v podnikateľskom prostredí. Potreba podnikania spočíva v dôvernom prenose údajov medzi rôznymi koncovými bodmi bez ohrozenia súkromia, bezpečnosti a súladu.

Hlavné obavy sú pre súkromné ​​podniky, že dôverné informácie sú na dosah ruky zamestnancov na ich telefónoch. Ochrana týchto informácií v smartfóne pre podnikanie si preto vyžaduje inteligentné bezpečnostné tipy. Zamestnanci, ktorí si nie sú vedomí bezpečného používania smartfónu v podnikovom prostredí, môžu stratiť finančné prostriedky.

Zistilo sa to prostredníctvom prieskumu, ktorý uskutočnil inštitút Lookout and Ponemon Institute

V 67% organizácií došlo k porušeniu údajov v dôsledku toho, že zamestnanci používali svoje mobilné telefóny na prístup k údajom spoločnosti.

Na zaistenie toho, aby podnikové údaje boli na osobnom zariadení zamestnancov bezpečné a bezpečné, bývajú dôležité tipy na zabezpečenie podnikania pre smartfóny. Hackeri a snoopéri tiež zacieľujú osobné údaje zamestnancov na telefóne. Až do času, keď nenastavíte niektoré základné bezpečnostné vrstvy, je váš smartphone mimoriadne náchylný na hackovanie a narušenie.

Nižšie sú uvedené bezpečnostné tipy pre podnikové smartfóny, ktoré vám pomôžu chrániť obchodné údaje.

Nastavte možnosti vzdialeného vymazania a umiestnenia

Smartfóny sú prenosné, a preto ich zamestnanci dávajú prednosť aj práci. Napriek tomu môžu byť ľahko stratené alebo ukradnuté. Bezpečnosť smartfónov je ohrozená, pretože je dôležité nastavenie vzdialeného vymazania a umiestnenia.

Inštaláciou sledovacích aplikácií môžete svoj telefón objaviť v prípade, že dôjde k jeho strate alebo krádeži. Takéto aplikácie ponúkajú vymazanie citlivých informácií na diaľku. Ak váš telefón skončí v rukách zlého chlapa, potom aspoň také aplikácie zaistia odstránenie osobných údajov a obchodných informácií z telefónov..

Systémy iOS aj Android majú možnosť lokalizovať zariadenie v prípade, že ho stratíte alebo stratíte. Informácie môžu tiež vymazať, ak sa váš modul gadget odcudzí, aby k nim nikto nemal prístup. Používatelia iPhone môžu využiť funkciu Nájsť môj telefón.

Túto možnosť aktivujte podľa uvedených krokov:

 • Choď do nastavení
 • Vyhľadajte iCloud
 • Zapnite funkciu „Nájsť môj telefón“

Používatelia systému Android majú prístup k Správcovi zariadení Android. Na povolenie sledovania týmto správcom,

Pre Andorida

 • Spustite aplikáciu
 • Prepojte ho s účtom Google
 • Postupujte podľa pokynov, ktoré poskytuje

Aktualizujte svoj systém

Aktualizácia vášho smartfónu na najnovšie verzie je dôležitá a ak pre prácu a osobné informácie používate jediný telefón, bude to potrebné. Každé zariadenie v pravidelných intervaloch spúšťa nové aktualizácie softvéru.

Stiahnutie týchto aktualizácií softvéru pre váš smartphone je to, čo musíte urobiť. Väčšina z nás prejavuje lenivosť pri sťahovaní týchto aktualizácií, sú však nevyhnutné, pretože majú najnovšie aktualizácie zabezpečenia. Tieto aktualizácie tiež zaisťujú, že vaše zariadenie pracuje na optimálnej úrovni.

Zabezpečte svoju sieť

Poskytovatelia internetových služieb (ISP), hackeri, podvodníci a inzerenti sa zaujímajú o vaše údaje. Či už ide o osobné alebo obchodné údaje, sú monitorované a môžu byť ohrozené. V prípade, že nemáte predstavu o zabezpečení siete, ste skutočne nešťastní.

Údaje, ktoré sa nachádzajú na počítači alebo smartfóne, môžu čítať ktokoľvek, pokiaľ nie sú šifrované. Zabezpečte svoju sieť pomocou VPN, pretože všetka komunikácia prebieha na mobilnom zariadení. Najlepším tipom na zabezpečenie smartphonov pre firmy je šifrovanie údajov prostredníctvom VPN. Zabezpečí vaše údaje a zlepší súkromie smartfónov.

Umožní vám surfovať po internete so slobodou bez blokovania. Sieť VPN skryje vaše online aktivity a urobí z vás anonymných. Zabezpečí bezpečnosť obchodných údajov tak, že ich zašifruje do nečitateľnej formy. Takže sa nemusíte starať o to, aby boli vaše údaje zneužité alebo použité.

Inštalujte iba aplikácie (aplikácie) z dôveryhodných zdrojov

Podnikateľ, ktorý má údaje v telefóne smartphone, je dôležité, aby nakupoval iba v legitímnych obchodoch s aplikáciami, ako je obchod Google Play, Apple iTunes a Microsoft Store. Musíte preskúmať aplikáciu a jej vydavateľov. Vyhnite sa inštalácii aplikácií z netrhových aplikácií.

Na druhej strane je dôležité, aby ste nainštalovali aj aplikáciu VPN, ale z dôveryhodných zdrojov. Používatelia systému Android idú k vášmu zariadeniu do ponuky Nastavenia a zrušte výber možnosti „neznáme zdroje“. Pred kliknutím na možnosť „nainštalovať“ si dôkladne prečítajte recenzie a hodnotenia konkrétnej aplikácie, ktorú sa chystáte stiahnuť..

Ak recenzie aplikácií dostatočne uspokojujú, prečítajte si pravidlá ochrany osobných údajov aplikácie. Napríklad sa chystáte stiahnuť hru, ktorá vyžaduje prístup k vašim kontaktom. Potom si musíte pred stiahnutím myslieť, a preto by hra musela mať prístup k vašim kontaktom. Ak vás to bude podozrivé alebo pochybné, odolajte stiahnutiu aplikácie.

Zabezpečte svoju sieť Wi-Fi

Väčšina ľudí vrátane podnikových zamestnancov môže mať prístup k citlivým informáciám prostredníctvom verejnej siete Wi-Fi, ale bezpečnosť siete Wi-Fi sa úplne ignoruje. Najobľúbenejšou metódou hackerov a podvodníkov v prípade hackerstva je, keď človek pristupuje k citlivým informáciám v nezabezpečenej sieti.

K informáciám zaslaným prostredníctvom verejnej siete Wi-Fi má prístup každý, kto pozná techniku ​​ich zobrazenia. Môžu preniknúť do vášho systému a snoopéri údajov môžu vaše údaje ukradnúť. Nielen verejné Wi-Fi, ale ak vaše domáce pripojenie na internet používa slabé heslo, môže dôjsť k narušeniu.

Na smartfóne použite aplikáciu VPN na zabezpečenie firmy. Poskytne najvyššie možné šifrovanie, ktoré zašifruje váš internetový prenos a údaje. VPN vás tiež ochráni v otvorenej aj domácej sieti. Okrem toho si urobte silné domáce heslo Wi-Fi, aby nikto nemohol overiť jeho totožnosť.

Dajte si pozor na phishing

Zvýšené používanie smartfónov je nepochybne užitočné, ale nič neprichádza samo o sebe so sebou prináša potenciálne riziká. Obchodné údaje sú väčšinou kvôli slabým znalostiam zamestnancov stratené. Zamestnanci môžu kliknúť na odkazy v e-mailoch nazývané phishingové e-maily, ktoré väčšinou vedú k nebezpečným webovým stránkam.

Z dôvodu zabezpečenia firemných smartfónov je dôležité, aby ste najprv klikli na legitímnosť webovej adresy. Vyhnite sa klikaniu na podozrivé a krátke odkazy, ak ste o to nepožiadali. Škaredé vyzerajúce odkazy v e-mailoch alebo textových správach sú zvyčajne podvodom, ktorý vás upozorní na odhalenie osobných údajov v telefóne smartphone.

Kybernetickí útočníci používajú techniky sociálneho inžinierstva na vytvorenie takých prepojení, ktoré od vás majú vyberať peniaze, ukradnúť vašu totožnosť a obchodné údaje alebo účty kreditných kariet. Tu musíte byť ostražití, pretože aj sofistikovaný antivírus vás nemusí ochrániť pred takýmito phishingovými útokmi.

Nezdieľať polohu

Sledovanie polohy vyvoláva veľa obáv týkajúcich sa ochrany súkromia, ako napríklad ktokoľvek môže preniknúť na vaše miesto pobytu. Podľa bezpečnostných expertov je takmer nemožné zabrániť sledovaniu polohy. Existuje mnoho spôsobov, ako môžu tretie strany sledovať, bez ohľadu na to, na ktorom mieste, vrátane metadát prenášaných z telekomunikácií a údajov, prihlásených do vášho telefónu..

Vedúci bezpečnostnej stratégie pre spoločnosť SentineIOne (spoločnosť zaoberajúca sa počítačovou bezpečnosťou) Jeremiah Grossman povedal: „Pre veľkú väčšinu ľudí a drvivú väčšinu okolností výhody plynúce zo zdieľania ich pobytu presahujú riziká, ktoré môžu byť tam, “

Pre ľudí, ktorí používajú svoje smartfóny na podnikanie, sa bezpečnosť stáva veľkým problémom. Zdieľanie polohy vášho zo smartfónu môže pomôcť orgánom činným v trestnom konaní monitorovať vaše pohyby, dať hackerom šancu preniknúť a umožniť inzerentom sledovať vás. Ak nepoužívate sieť VPN, zdieľanie vašej polohy neprinesie pre vás nič dobré.

Ak sa sledovanie polohy používa nedbanlivo, môže to poškodiť vaše súkromie. Z dôvodu bezpečnosti musíte zabrániť zdieľaniu polohy verejne alebo vypnúť sledovanie polohy. Google vám umožňuje zdieľať svoju polohu na sociálnych sieťach, ako sú Twitter alebo Facebook. Z dôvodu ochrany obchodných údajov smartfónu z dôvodu bezpečnosti odosielajte svoju polohu iba zamýšľanému príjemcovi.

Zašifrujte citlivé údaje

Najlepším tipom na zabezpečenie smartphonu pre obchodného zamestnanca, ktorý pracuje s akýmikoľvek citlivými údajmi, je ich ochrana šifrovaním. Napríklad šifrovanie celého disku pre počítače so systémom Windows zaisťuje, že vaše údaje nebudú ohrozené. Podobný typ šifrovania je teraz k dispozícii pre používateľov smartfónov.

Pre používateľov systému Android spoločnosť Google vysvetľuje šifrovanie ako:

Úplné šifrovanie disku je proces kódovania všetkých používateľských údajov v zariadení Android pomocou šifrovaného kľúča. Po zašifrovaní zariadenia sa všetky dáta vytvorené používateľmi automaticky zašifrujú pred ich uložením na disk a všetky čítania automaticky dešifrujú údaje pred ich vrátením do volacieho procesu..

Ak ste vlastníkom firemnej webovej stránky, okamžite zabezpečte svoje stránky pomocou protokolov HTTP, aby nikto nemal prístup k údajom medzi prehliadačom a webovým serverom. Všetky údaje sa zašifrujú pri prístupe na web pomocou protokolu HTTP. Pre používateľov smartfónov je dôležité, aby ste navštevovali iba stránky, ktoré sú zabezpečené certifikátom SSL.

záver

Inzerenti, poskytovatelia mobilných služieb, vláda, hackeri sledujú vaše online aktivity. Škodlivé aplikácie na krádež údajov a ďalšie automatizované hrozby tiež nezaostávajú v riziku online bezpečnosti a súkromia svojho zariadenia.

Smartfóny obsahujú veľa citlivých informácií. Strata telefónu alebo jeho krádež môže mať za následok stratu dôverných pracovných údajov. Tipy na zabezpečenie smartfónov pre podnikanie uvedené v tomto článku vám teda pomôžu pri vytváraní dobrého zabezpečenia na miniaplikácii.

Kim Martin Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map